Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) gurabli válasza Gubek-Einste (#52000) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm reszletes valszod!
Panel, 60nm, diginet 100 pro, eleg zsúfolt a 2.4 GHz.
Elvaras: stabil es jo wifi, valamint stabil router (ne dobaljon le, ne kelljen restartolni), gigabit háló, openvpn server 1 klienshez egyszerre, nem kell oruletes sebesség, csak legyen stabil. DDNS, bar ez igazan nem extra. Usb nem kell, van hazi szerver.

N66u: sok helyen azt olvastam, hogy nagyon eros a wifi, es kivalo az 5 GHz is. Valamint hogy nagyon stabil. Kb 18e.
N56U: mar kevertebb vélemények, de ez persze nem sokat jelent, alapbol dicserik, talan gyengebb wifi? Kb. 15e

Jelenleg wr1043nd v1 van, ddwrt.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52002) Gubek-Einste válasza gurabli (#52001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi link sebességre az N66U a jobb de ez csak akkor érdekes ha van olyan kliens eszközöd amelyik egy vagy mindkét sávon jobb MIMO képességgel rendelkezik mint 2x2:2, ellenkező esetben nem lehet észrevenni a különbséget.
Ha van home server akkor én inkább az N56U B1-re szavaznék az újabb volt amiatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52003) gurabli válasza Gubek-Einste (#52002) üzenetére


gurabli
senior tag

A következő eszközök vannak wifin: z3 compact, iphone se, Intel Centrino Ultimate n 6300, es egy 2016-os Dell Lattitude uzleti laptop, nem tudom most pont melyik, mert asszonyka ceges laptopja, de nagyon csucs.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52004) Multibit válasza gurabli (#52003) üzenetére


Multibit
veterán

A 6300-hoz jól passzol az N66U!

(#52005) SzaZso007


SzaZso007
tag

Üdvözletem!

A mélyen Tisztelt Szakértő Hölgyek és Urak véleményét kérném!

Szemezek a TP-LINK Touch P5 AC1900 Router-ével, de....

Van-e tapasztalata valakinek vele? (Kereső nem segít...)
Illetve, tudtok-e helyette hasonló tudású (nyilván érintő kijelző nélküli) "jobban ajánlott" készüléket?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#52006) gurabli válasza Multibit (#52004) üzenetére


gurabli
senior tag

Ami az árát illeti, realis a 18e az N66U-ert?
Ráadásul Asus Melrin is van N66U-ra, ez is mellette szól.

Hardverben azert hozzá az 1043nd v2/3-at, meg ha regebbi is? Foleg az OpenVPN szerver a lenyeg.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52007) Cry0


Cry0
őstag

erről a routeről van valami vélemény ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#52008) Gubek-Einste válasza SzaZso007 (#52005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#52006 gurabli
Ami az árát illeti, realis a 18e az N66U-ert?
Újonnan vagy használtan?

Hardverben azert hozzá az 1043nd v2/3-at, meg ha regebbi is? Foleg az OpenVPN szerver a lenyeg.
Nehéz megmondani, talán.

#52007 Cry0
Tapasztalat nincsen vele, a D-Link már nem ajánlott gyártó de ha akarod akkor megveheted és ha megteszed akkor számoljál be a tapasztalatodról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52009) gurabli válasza Gubek-Einste (#52008) üzenetére


gurabli
senior tag

Használtan.
Vagy n56u kb. 15e,szinten használt.

Azt latom, hogy n56u-ra nincs Merlin, de van Padavan. Ez is jó?

Meg valami, amit elfelejtettem, es nagyon kell, allanfoan használom: ssh socks5 proxy. Gondolom ezt mindkét Asus tudja?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52010) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!

Milyen routert tudtok nekem ajánlani ezekkel a kritériumokkal?

A netem 120-as, de jó lenne egy olyan router ami 250-300 ig képes lenne elvinni, mert a fejlesztés lehetősége benne van.
Ár: 10 - 15k.
Közvetlenől és egy gigabit switchen keresztül használná, 2-3 asztali számítógép egy okostévé és egy hálózati nyomtató. Vezeték nélkül 2 okostelefon és egy laptop.
Wifiből a single-band N is elég, viszont szeretném, ha minél nagyobb lenne a hatókör.
Előny, ha a gyári firmware-ben van QoS beállítás.

Köszöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#52011) Gubek-Einste válasza gurabli (#52009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használtan is jó a N66U-ért a 18k, az N56U-ért a 15k kicsit érdekes, 20k környékén már újat lehet kapni.
Megfelelő a Padavan firmware.

#52010 MeszarosG
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52012) gurabli válasza Gubek-Einste (#52011) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a sok segítséget! Akkor szerintem az N66U lesz, felrakom rá a legújabb Merlint és meglátjuk.

Nagyon bízom az 5 GHz-ben, mert körülöttem rengeteg a 2,4 GHz-es hálózat, viszont nincs egy darab 5 GHz-es sem. Valamint abban is bízom, hogy stabilabb lesz, mint az 1043ND v1.
Általánosságban mindenki nagyon elégedett az Asus routerekkel és aki TP-Linkről váltott, mind sokkal jobban szereti az Asust. Nem tudom miért, de külföldi fórumokon is azt írják, hogy klasszisokkal jobb.

Arra tudnátok még megerősítést, hogy a Merlin is támogatja az SSH forwarding-ot, vagyis: távoli bejelentkezést adott porton SSH-ra, SOCKS5 proxyval, így az otthoni neten "keresztül" tudok tikosított SSH-kapcsolaton keresztül netezni.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52013) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok!

mennyire aktuális a pénzszintekhez mért ajánlás a topik összefoglalójában?
konkrétan az AC68-cal szemezek. ez még mindig a bestbuy 50+ kategóriában, ha a teljesítmény a fontos?

köszi :R

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#52014) Gubek-Einste válasza gurabli (#52012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit a gyári tud azt a Merlin is tudja, sőt még többet is.

#52013 ^Boss
Nincsen napi szinte frissítve de kb aktuális még a besorolás.
Az AC68U még mindig egy nagyon jó eszköz, nála csak az AC87U jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52015) Multibit válasza gurabli (#52006) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem értem, ha szükséged van az 5 GHz-es wifi-re miért mindig a TP-Link WR-1043ND-hez hasonlítod a teljesítményt? Nem alternatíva neked az 1043-as!
Ha nem fogod az N66U-t torrenttel, DLNA-val terhelni, akkor jó lesz neked (egy ideig).

(#52016) gurabli válasza Multibit (#52015) üzenetére


gurabli
senior tag

Azért, mert eddig egy 1043 v1-et használtam több éven keresztül, és az 5 GHz hiányát leszámítva, minden más szempont alapján összehasonlítható a kettő: stabilitás, OpenVPN szerver sebessége, 2.4 GHz jel erőssége, gyorsasága, úgy általában a megbízhatóság, stb.

Torrent és DLNA egyáltalán nem kell, sőt nem is kerül rá semmi USB-n, max egy nyomtató, de valószínű, hogy az sem. Ami kell:

2.4 GHz és 5 GHz WiFi
Guest Network
DDNS
OpenVPN Szerver
SSH Tunnel (ssh forwarding)
Gigabit LAN

+ stabil, megbízható működés.

Ha ezt hozza, akkor nekem később sem kell több.

Egyedül azt nem tudom, hogy mekkora hátrány az ac hiánya lehet gond, nem tudom mennyire lényeges ez. Mondjuk ahol fontos, ott mindenhol CAT6 UTP van, telefonon, laptopon nem annyira érdekes.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52017) ^Boss válasza Gubek-Einste (#52014) üzenetére


^Boss
őstag

szia! köszi a válaszod!

rengeteg Apple eszközzel érintkezne a kicsike, és a topicjának elején, aki hasonló eszközökkel rendelkezett, jelzett valami kapcsolatmegszakítós gondokat (2 percenként..) ezzel a 87U-val, a Quantenna chip miatt.
ettől kell még tartani?
baráti társaság nagyrésze iPhone, nekem is az van, + mindenféle földi jó almáéktól munkagépnek is. nem szeretnék szívni :D

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#52018) Multibit válasza gurabli (#52016) üzenetére


Multibit
veterán

mert eddig egy 1043 v1-et használtam
Vagyis neked csak v1-gyel van tapasztalatod. Nem mindegy, hogy milyen az N66U a v2/v3-hoz képest? :)

Egyedül azt nem tudom, hogy mekkora hátrány az ac hiánya
Erre utaltam a mondat végi zárójeles résszel. Azaz, wifi tekintetében bebetonozod magad a jelenbe.

(#52019) gurabli válasza Multibit (#52018) üzenetére


gurabli
senior tag

Vagyis neked csak v1-gyel van tapasztalatod. Nem mindegy, hogy milyen az N66U a v2/v3-hoz képest? :)

Igen, csak v1-el, bár ismerősnek telepítettem ddwrt-ét v2-re, de otthon nem volt időm sokáig használni.
Az 5 GHz (mint minden WiFi) lutri, hogy mennyire lesz működőképes a lakásban. Nem volt még nálam 5 GHz-es router, ezért a kérdés részben arra irányult, hogy: dual band router, vagy a jól bevált 1043nd v2/3?

Egyedül azt nem tudom, hogy mekkora hátrány az ac hiánya
Erre utaltam a mondat végi zárójeles résszel. Azaz, wifi tekintetében bebetonozod magad a jelenbe.

Ha csak ennyi, akkor ez biztos, hogy nem lesz gond. Minden fontos helyre gigabites CAT6 árnyékolt FTP kábel van bevezetve. A WiFi csak a két laptopnak, kettő-négy telefonnak, tabletnek, esetleg egy-két másik kütyünek kell: egyiken sem számít, hogy milyen a sebesség, egy átlagos N adatátvitel teljesen megfelelő. Ami számít, hogy legyen és stabil legyen a jel. Így ilyen szempontból nem bánom, ha nagyon sokáig nem kell váltanom, mert az N66U sok-sok éven keresztül megbízhatóan és jól teszi majd a dolgát.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52020) Gubek-Einste válasza ^Boss (#52017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az AC68U is, az AC87U-hoz jöttek javítások az elmúlt hónapok során de ennyire pontosan nem tudom, kérdez rá a saját topikjában, hogy most ki a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52021) Multibit válasza gurabli (#52019) üzenetére


Multibit
veterán

ezért a kérdés részben arra irányult, hogy: dual band router, vagy a jól bevált 1043nd v2/3?
Ja? Mégsem biztos a dual-band igény? Ha így áll, vegyél Asus RT-N18U-t! Igaz, csak 2.4 GHz-es a wifi-je, de erősebb a TP-Linknél és az Asus N66U-nál is!

(#52022) gurabli válasza Multibit (#52021) üzenetére


gurabli
senior tag

A szokásos gond: amíg nem próbáljuk ki, hogy mit mutat a gyakorlatban az 5 GHz, addig nem tudni, hogy kell-e vagy sem. Nincs kitől kölcsönkérnem próbára, azért meg nem rendelek egyet, hogy utána visszaküldjem.

Abból kiindulva, hogy körülöttem kb. 7 állandó elég erős 2,4 GHz jel van (és lehet lesz még több is) és egyetlen egy 5 GHz sincs, sokkal jobban járok az 5 GHz-el (amit ráadásul minden eszközöm támogat, kivéve az egyik régi laptopot, de az nem érdekes).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#52023) prof.hardver


prof.hardver
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget kérnék az alábbi Cisco EPC 3925 kábel modem kiváltására.
Idáig ezeket találtam: Arris Touchstone TG862S/CE ár:22.990
TP-Link TC-W7960 ár: ?
D-Link DCM-704 Docsis 3.0 ár:?
Kábeles netthez gigabites modem kellene,ti mit tudnátok ajánlani ami árban és megbízhatóságban is jó.
Előre is köszönöm türelmetek és válaszotokat.

(#52024) Fowles válasza Gubek-Einste (#51958) üzenetére


Fowles
csendes tag

#Gubek-Einste Egy Asus N56U vásárlásán töröm a fejem. Írtad, hogy ez egy erősen kifutó darab, ez jelenthet-e a jövőben valamilyen hátrányt nekem? Ha igen, akkor van-e alternatívája? (Először egy RT-N65U-t néztem ki, de a 33k körüli árát egy kissé sokalltam.)

Válaszodat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52025) Gubek-Einste válasza prof.hardver (#52023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a szolgáltató által adottat tudod használni, sajátot nem.
Melyik szolgáltatónál vagy?

#52024 Fowles
A két TP-Link-re vonatkozik a kifutó megnevezés, az Asus még nem az, sőt pár hónapja jött ki belőle a B1/v2 verzió így biztosan kapható lesz még egy ideig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52026) torpe23torpe


torpe23torpe
csendes újonc

Sziasztok!

Van olyan beállítási lehetőség valamelyik router típusban amelyikben belehet állítani, hogy mondjuk a Wifi 24:00-kor minden nap kikapcsoljon és mondjuk 7:00-kor kapcsoljon be? Honnan lehet ezt kideríteni?

A vezeték nélküli funkciók be/ki gomb úgy látom az ASUS-nál csak a 30K feletti modellekben van, meg hát az macerás is, gondolom szoftveresen meg könnyedén megoldható...

Köszi

(#52027) Gubek-Einste válasza torpe23torpe (#52026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ban van wifi időzitő alsóbb osztályokban is az egységes firmware miatt.

Wifi vagy wireless scheduler néven kellene keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52028) Intruder2k5 válasza torpe23torpe (#52026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-N12 D1-ben is van időzítési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#52029) torpe23torpe válasza Gubek-Einste (#52027) üzenetére


torpe23torpe
csendes újonc

Szuper, köszi a gyors választ!

Az ASUS firmware-ben lehet alapból magyar nyelvet is választani vagy már némi tuning eredménye?

Átolvastam már az összefoglalót, kikerestem az összes ASUS ajánlott router árát, de most elbizonytalanodtam, hogy egy drágább AC Wifi-s routert érdemes venni, vagy egy sima N Wifi-set.

50 m2 lakás, 1 PC (UTP, torrent), 1 laptop (Wifi, netezés), 2 mobil (Wifi), TV nincs, 100/100-as diginet pár hete, de nem megy jól a DIR-600-as routerrel.

Vajon van értelme egyáltalán 30K körüli AC Wifiben gondolkodni...
Arra gondolok, van-e értelme előretervezni, hiszen mire kihasználhatóvá válna az AC Wifi adta sebesség, jó eséllyel úgyis új routert kell venni, hiszen manapság az elektronikai eszközök pár év alatt tönkremennek...

Az összefoglalóban 500 Mbps-ig ajánlott ASUS RT-N15U már nem forgalmazzák, pedig kb. ha jól értem kb ez lenne az a kategória, ami Digi 100/100-as és 200/100-as "mezei" userek, (mint én) igényeit jelenleg kiszolgálnák.

Van esetleg valami helyettesítő ötlet?

Köszi

(#52030) torpe23torpe válasza Intruder2k5 (#52028) üzenetére


torpe23torpe
csendes újonc

Köszi,

Ha jól értem, akkor ha ebben az egyszerűbb modellben van, akkor a még jobb modelleknél biztosan van. Ugye?

Köszi

(#52031) Intruder2k5 válasza torpe23torpe (#52030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jól érted, a nagyobbakban is benne van.

DEMO Nyelv választás a jobb felső sarokban.

Én az RT-N18U-t javaslom az RT-N15U helyett, és azt még jóval 30k alatt meg is kapod.

(#52032) torpe23torpe válasza Intruder2k5 (#52031) üzenetére


torpe23torpe
csendes újonc

Igen, most a RT-N18U tűnik legesélyesebbnek...

A hosszabb hsz.-omban foglaltakon gondolkodom, (guglizom). Ha már nem úszom meg 10k körül a RT-N15U típussal akkor érdemes e a legújabb technológia (AC Wifi) előtti N Wifi-s RT-N18U megvenni 20k körül, vagy akkor inkább már ASUS RT-AC55U 27k körül... Hátha működőképes marad addig, míg egyszer csak kitudom majd használni az előnyeit...

Vagyis most azon gondolkodom N Wifi vagy AC Wifi kicsivel többért...

Most ott tartanak egyébként a gondolataim, hogy talán fontosabb gyorsabb proci, több RAM, hiszen szerintem a pici lakásunkban minimális az esélye, hogy belátható időn belül élvezhessem az AC Wifi előnyeit, hiszen amit használhatok Wifivel, azt akár kábellel is összeköthetem, onnantól meg lényegesebb a proci+ram...

Jól gondolkodtam?

Köszi

(#52033) Intruder2k5 válasza torpe23torpe (#52032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AC-s WiFi 5GHz-en működik, így aztán a lakás (kis) mérete kevéssé fontos tényező, az előnye inkább a sebességében mutatkozik meg.

2.4GHz vs. 5GHz

(#52034) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem!
Routert szeretnék cserélni,és a fórum olvasása után az ASUS routerek tetszettek meg. Sajnos nem tudok választani melyik lenne jó .
Csak 10 Mbit/s Tkom-os netem van ami jó ha 8 Mbit/s-ot produkál letöltési irányba.
A fő elvárásom a QOS Bandwidth Control lenne, mivel van a családban néhány telefon,tablet , PC ,melyek használata során eléggé zavarják egymást. pl.: ha kisebbik gyermek a kis tabletjén videót néz a többi eszköz teljesen belassul. Tehát ehhez keresek megfelelő készüléket.
Az lenne a kérdésem,hogy az olcsóbb pl.:ASUS RT-N12 Plus (árukereső oldalán nagyon lehúzzák a véleményekben,szakadozik a net,lefagy,stb.) is tudja ezt a funkciót vagy vegyem meg a drágább ASUS RT-N18U-t?
Ezekből választanék max 20000 Ft-ig, de az sem baj ha 10000 ft alatt megúsznám, esetleg ha tudtok ajánlhattok akár mást is:

1. ASUS RT-N12 Plus Router
2.ASUS RT-N12D1 Router
3. ASUS RT-N12E Router
4. ASUS RT-N56U Router
5. ASUS RT-N18U Router

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#52035) tévelygő válasza tévelygő (#52034) üzenetére


tévelygő
aktív tag

6. ASUS RT-N14U Router
7. ASUS RT-AC51U Router

Sony RX 10

(#52036) Multibit válasza tévelygő (#52035) üzenetére


Multibit
veterán

Ajaj! Csak kettőt javasolnék: N12 D1 (fontos a D1!), N18U.

[ Szerkesztve ]

(#52037) Gubek-Einste válasza tévelygő (#52034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1. ASUS RT-N12 Plus Router
3. ASUS RT-N12E Router
7. ASUS RT-AC51U Router

Ezeket felejtsd el!

6. ASUS RT-N14U Router
Nem érdemes megvenni.

2.ASUS RT-N12D1 Router
Elegendő lesz számodra.

4. ASUS RT-N56U Router
Kell az 5 GHz-s wifi és/vagy a gigabites LAN portok és/vagy USB portok?

5. ASUS RT-N18U Router
Kell a gigabites LAN portok és/vagy USB portok?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52038) atees


atees
őstag

sziasztok!
Tp-link 4300-as routert mire cserélnétek le, ha gyorsabb wifit és stabilabb vezetékes hálózatot akarnátok? Digi 1000es nethez.
Úgy gondolom ha új routert veszek akkor az AC már elvárható lenne.
Köszi!

Szerk.
A 2 antennástól félek 60nm panel sok a wifi a környéken.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#52039) Gubek-Einste válasza atees (#52038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha maradsz a TP-Link-nél akkor Archer C5 vagy C7.
Asus esetében AC55U az alap.
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52040) 4264adam válasza Gubek-Einste (#52039) üzenetére


4264adam
veterán

ASUS RT-N12D1 miről lehetne fel ismerni? Sem a dobozon sem a kiskönyben nincs le írva, hogy "D1"-et vásároltam.

(#52041) tévelygő válasza Multibit (#52036) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a válaszokat:Multibit és nem utolsó sorban: Gubek-Einste !

Egyenlőre nem érzem szükségét a Gigabites LAN portok és/vagy USB portoknak. Mint írtam a hatékony sávszélesség elosztás a család tagjai közt fontos !

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#52042) vacsa.


vacsa.
csendes tag

helló! azt szeretném tőletek kérdezni, hogy a tp-link 841ND és az 841N csak az eltávolítható antennában különböznek? (mert ez most már elég olcsó).
illetve hogy azt honnan lehet tudni, hogy a router hány eszközt képes kiszolgálni wifin keresztül?

(#52043) Multibit válasza vacsa. (#52042) üzenetére


Multibit
veterán

1. Csak abban különböznek
2. Sehonnan sem lehet tudni (előre)

(#52044) Intruder2k5 válasza 4264adam (#52040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dobozon van egy vonalkódos címke, azon rajta kell legyen szerintem, ahol a MAC cím is van.

[ Szerkesztve ]

(#52045) szekzol


szekzol
tag

Sziasztok, az alábbiban szeretném kérni a javaslatotokat, segítségeteket:

Adott egy öregecske TP link TL-WR542G (Extended range) router amit le szeretnénk cserélni. Az egyik mobilunkkal már nem működik együtt rendesen (míg máshol az megy rendesen)
- Egy kétszintes panel-sorházban lakunk (kb. 85 m2) és a jelenlegi router jelét a legtávolabbi emeleti szobában is lehet még fogni.
- 60 Mbit-es netünk van jelenleg (lésőbb lehet gyorsabb ahogy az árak csökkennek)
- 1 PC LAN és max. 3 wifis eszköz lenne rákötve
Nincsennek nagy igényeink, csak egy stabil LAN/wifi routert szeretnénk ami lefedi az egész lakást (ne legyen rosszabb mint a jelenlegi).
Már egy N-es is nagy előrelépés lenne a mostanihoz képest de ha hosszútávra tervezünk akkor nem lenne-e jobb egy ac dual band verzió?
Árban max. 20e, de ezért az összegért valami nagyon best-buy cuccnak kell lennie. Ha N-es akkor inkább 10e körül. De rugalmas vagyok...

(#52046) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

Rendeltem egy Xiaomi routert.

Van valakinek tapasztalata vele?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#52047) Gubek-Einste válasza szekzol (#52045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jövőre tervezés miatt gigabites portokkal rendelkező típust kellene venned.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
Ajánlott AC-s router 20-25k között van csak, az Asus AC55U és a TP-Link Archer C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52048) szekzol válasza Gubek-Einste (#52047) üzenetére


szekzol
tag

Köszönöm a javaslataid. Tudtam, hogy nem úszom meg olcsón. Persze tudom, vannak ezeknél jóval drágábbak is. Az öcsém is a TP-Link Archer C5 típust javasolta.
Asus vs. TP Link van jelentősége gyártói szempontból? (Pl. meghibásodási arány, stabilitás)

(#52049) Gubek-Einste válasza szekzol (#52048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus gyári firmware többet tud mint a TP-Link-é.
Stabilitás/meghibásodási arány szempontjából az ajánlottakkal nincsen baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52050) szekzol válasza Gubek-Einste (#52049) üzenetére


szekzol
tag

OK, köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.