Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) BullZeye válasza BullZeye (#28997) üzenetére


BullZeye
veterán

WDR3600 USB-re kötött pendrive:
10MB/s írás
12MB/s olvasás

(#29002) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló!

Igazából nem is tudom mi kellene nekem. Jövök megyek a világban és kellene valami olyan kisméretű eszköz ami az aktuális internet-hozzáférést szét tudná szórni a cuccaim között.
Mondok egy példát. Most épp egy Angliai hotelben ülök van nálam 3 okostelefon 1 tablet 1 laptop. A hotel adott egy kis cetlit, hogy 2 eszközig fel tudok rá csatlakozni és kapok netet WIFI-n.
Kéne egy olyan eszköz amit bedugok a konnektorba, felcsatlakozik a hotel/apartman/céges wifire és csinál egy cuccaim wifit. Ekkor ugye elég egyetlen eszközt beállítani, a többi már hozzá kapcsolódik. De szép lenne az élet. Vajon ilyen eszköz létezik ???

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#29003) Gubek-Einste válasza HUfantom (#29002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég bonyolult megoldani ezt egyetlen eszközzel, mindenképpen 3rd party firmware kell amelyben beállítható virtuális AP is.
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29004) HeavyToys válasza HUfantom (#29002) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia! Én első körben erre a TP-Link TL-WR710N-re gondoltam. Szerintem az ára is fillérés, és az igényeidet kiszolgálná!

Ja időközben látom, hogy nincs Lan hozzáférés. Akkor ez kuka...

bááár a támogatott között van:
"Support Wireless Router, Client, Repeater, Access Point, WISP Client Router modes"
nem tudom, hogy ezek közül valamelyik jó-e?

Elméletileg igen:

[ Szerkesztve ]

(#29005) Gubek-Einste válasza HeavyToys (#29004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírása alapján neki WISP kliens módra van szüksége.
Szerintem jobb megoldás lenne neki egy sima wifi router + 3rd party firmware.

A képen a repeater mód van ami neki nem jó.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29006) HeavyToys válasza Gubek-Einste (#29005) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Tadám :) Akkor mégis jó. Mondjuk amire ő használná, elméletileg ez tök okés lenne, plusz a minimális méret is kedvező!

400 Mhz-es Atheros CPU van benne, 32 mega ram társaságában, szóval még "viszonylag terhelhető" is.

[ Szerkesztve ]

(#29007) Gubek-Einste válasza HeavyToys (#29006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen kérdéses, hogy milyen a teljesítménye. Szerintem egy normál méretűvel jobban járna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29008) HeavyToys válasza Gubek-Einste (#29007) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem okoskodni akarok, félre ne értsd!

De szerintem a 400 Mhz-es Atheros CPU és a 32 mega ram bőven elég ilyen felhasználásra. A vas, ami benne van 3 éve még felső kategóriás 1043ND-ben volt. Legalábbis nagyon hasonló. Nyilván a kimenő wifi teljesítménye jóval kisebb. De mivel szállodai szobáról van szó, ezt meg pont erre találták ki és mint írtam nagyon kicsi, szerintem jó választás.

De ezt minden tisztelettel írtam :R

Közben látom van 16 mega rammal is, de szerintem még az is megfelelő erre a felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#29009) HAL-9000


HAL-9000
tag

Maximum 14.000Ft-ért milyen routert érdemes venni?

- 60 / 5 Mbites internetkapcsolat (kábel és CISCO eszköz).
- Általában 5 wifis eszköz csatlakozik rá és egy kábeles
- Két szintes családi ház teljes lefedettsége a lényeg (Tp-link Wr1043nd többnyire képes volt erre)
- Jó Qos-el rendelkezzen
- Megbízható, stabil működés
- Előny ha van rá rendes "főzött" firmware.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29010) proradeon válasza HAL-9000 (#29009) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az említett TL-WR1043ND-vel mi történt? :U Az általad leírtakra az tökéletesen megfelel. Adott árkategórián belül jobbat nem igen kapsz. Ha 15000-ig elmegyünk akkor egy TP-Link TL-WDR3600 az ajálnott.

De kétszintes ház esetén ne várj csodákat WiFi-t tekintve, mivel a körsugárzó antennák főleg horizontálisan sugároznak, így azon a szinten, ahol a router lesz ott jó lesz a jelerősség, a másik szinten pedig nem valószínű, hogy túl erős lesz.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29011) HAL-9000 válasza proradeon (#29010) üzenetére


HAL-9000
tag

Úgy néz ki, hogy a szerviz nem fogja teljesíteni a 30 napos határidőt így levásárolhatom az említett árát és gondoltam beújítok, hátha van jobb.

TP-Link TL-WDR3600 -on nem érezhető az egyik antenna hiánya? Hány dBi-el megy ez a 2 antenna? A Wr1043nd-nek 3dbi a teljesítménye.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29012) proradeon válasza HAL-9000 (#29011) üzenetére


proradeon
őstag

A TL-WDR3600 modellen két darab 3 dBi-s antenna van. A TL-WR1043ND-n található +1 antenna jelerősségbeli előnyhöz nem juttatja azt a modellt.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29013) HAL-9000 válasza proradeon (#29012) üzenetére


HAL-9000
tag

Köszönöm!
Akkor eddig esélyes már csak az 5Ghz miatt is (1 csatorna kivételével az összes 2,4-es foglalt pedig faluban lakom).
Gyári firmware mennyire használható rajt? Tudni róla valami ilyesmit?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29014) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!
AC-s routert tervezek vásárolni. A routerhez vezetékkel kapcsolódna egy PC, illetve hamarosan egy NAS és egy médialejátszó, vezeték nélkül pedig laptop (ac-s) és telefon. A routert várhatóan kb. a lakás közepére tudom elhelyezni, így maximum 2-3 fal és kb. 10m távolságban kellene megfelelő sebességű wifi. A legfontosabb a megbízhatóság, stabilitás és természetesen a jó vezetékes valamint vezetéknélküli sebesség. A fájlmegosztási képességek annyira nem fontosak, mivel nemsokára lesz egy NAS.
Amiket kinéztem (elsősorban smallnetbuilder-en található tesztek alapján): Asus RT-AC66U (visszaolvasva a fórumban, ezt többen ajánlották), Linksys EA6400 vagy EA6700 (ezekről nem találtam itt véleményt).
Melyiket ajánlanátok?

(#29015) proradeon válasza HAL-9000 (#29013) üzenetére


proradeon
őstag

Teljesen használható a gyári firmware. Azzal viszont számolj, hogy az 5 GHz-es WiFi kevésbé terjed falakon keresztül, mint a 2.4 GHz-es. Esélyes, hogy ha az adott területet eddig 2.4 GHz-en úgy ahogy le tudta fedni a TL-WR1043ND, 5 GHz-en nem feltétlenül lesz ugyanaz a terület teljesen lefedve. Ez sajnos router-től független, az 5 GHz-es technológia hátránya.

Egyébként van a TL-WDR3600-nak külön topicja. Ott olvashatsz tapasztalatokat.

(#29014) Adams007: A három közül (meg amúgy is) mindenképp a Asus RT-AC66U modell az ajánlott. :K

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29016) HeavyToys válasza Adams007 (#29014) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia!

Szerintem AC-router fronton várd meg az RT-AC68U-t és a Netgear R7000-et. Ezek már dual core 2x800 ill. 2x1 Ghz ARM architechtúrás SOC-ra épülnek. Írtad, hogy nemsokára jön egy NAS. A Netgear sok SOC alapú NAS-t legyőz a tesztekben (50 +Mb Read, 40+Mb Write tempó USB 3.0-án), igazából csak az Atom procis megoldások vernek neki oda lényegesen, nagyjából igaz ez az Asus-ra is, ott hajszálnyit lassabb a tempó.

Árban pedig 220 ill 200 dollár. Szóval így is lényegesen olcsóbbra jönnél ki.

Egyébként az említett modellek közül egyértelműen az Asus AC66U véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#29017) HAL-9000 válasza proradeon (#29015) üzenetére


HAL-9000
tag

Igen köszönöm, közben megtaláltam.

És a Tenda N60 ről mik a vélemények / tapasztalatok? Szintén 60 hónap gyártói garancia és elég jó specifikációkkal rendelkezik

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#29018) Adams007 válasza HeavyToys (#29016) üzenetére


Adams007
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, így nagyon valószínű, hogy az AC66U lesz.

NAS: Alapvetően egy kétlemezes Synology DS213j-ra gondoltam. Ugyan drágább, ha külön veszek NAS-t, de lényegesen többet is nyújt. A DS213j nem Atom-os, de elvileg 100MB körül olvas és 70MB körül ír, valamint a rajta lévő op.rendszer (DSM) is nagyon jónak tűnik.
A routerekhez visszatérve, azért is preferálnám az AC66U-t, az AC68U/R7000-rel szemben, mivel talán az AC66U-n már kiforrottabb a firmware, mint két teljesen új modellen.

(#29019) HUfantom válasza HeavyToys (#29008) üzenetére


HUfantom
őstag

Még mielőtt baj lenne gyorsan válaszolok :)

Gubek-Einste köszönöm a érveket nekem pont a kolléga által említett megoldás kéne. Sajnos a repülőn szűkös a csomag így nem tudok összedrótozni két fullos routert. Az gáz lenne ha nem lenne zoknim vagy alsógatyám a kiküldetések során :))

A mennyi lenne rá kérdésre, inkább arra vagyok kiváncsi egyáltalán van-e ilyen egy eszközben.

HeavyToys Na valami pont erre gondoltam. A hardver WIFI erőssége nem annyira fontos, mert sajnos a hoteles netek nagyon szarok, most is bakker 2 eszköz együtt 50 kbit/s em van. Otthoniak nem tudnak rendesen skypeon felhívni. Kétrányú videó kapcsolat csak álom. Pont az említett 1043as routerem van otthon, még WRT54G2-t cseréltem le rá, mert nem bírta a 120as UPC netemet ha rá volt kötve minden.
Eddigi legjobb net is max 900K/sec volt, azt azért el kéne érni, de laptop---kiseszköz---hotel router kb 10 méteren belül van légvonalban. Hosszú kiküldetéseknél van olyan, hogy apartmant bérel a cég számomra, de az max 3 szoba. Konyha fürdő hálószoba szóval nagyon kis kompakt helyek ezek nem hinném, hogy akár egy okos mobillal ne lehetbe beszórni az egészet. Mondjuk a fürdőben a kádban tablettel a előttem nem hiszem, hogy épp a torrent sebessége lesz a fő probléma, max a levelet meg egy skype hanghívás menjen át :)

Azért hiszen hogy az az 1043as hardver elbír ennyi eszköz titkosítva mikörben felfelé tud 10 megabitet. Vagy tévednék ?
Esetleg tudsz egyel nagyobbat is mutatni ami ezekkel a funckiókkal van esetleg +++ cuccot is tud ?
Csak hogy legyen válaszási lehetőség :R

nekem ez és
ezen funkciók kellenének. Jól látom van WIFI internet esetén 2Lan+Wifi illetve LAN internet esetén 1Lan+Wifi keresztül tudja szórni a jóságot... ??

Még annyi aggályom lenne, hogy idekint minden wifi nyílt, viszont minden www oldal átirányítanak egy login képernyőre ahol, user/pw -t kérnek. Megadás után mehet a mandula jönnek az oldalak. Vajon ha egy ilyen eszközön keresztül csatlakozok fel akkor vajon mi történik ? Vagy esetleg felengedi a laptopom, de ha kilépek kivágja a egész hóbelevancot ? Esetleg simán bent marad a kis eszköz tarvta a frontot ?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#29020) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Ma telik le az egy hónap, amióta a TP-Link TL-WR740n ipari hulladékot beadtam javításra az EDigitalba. Azt mondták, hogy ha nem sikerül ennyi idő alatt megjavítaniuk, akkor levásárolhatom az árát. Szóval valszeg új router kell. A következő kritériumok alapján kellene választanom.

-Digi 20/10
-2-3 kábeles, 4-6 wifi-s eszköz.
-DLNA szerver, és otthoni csoport (win 7) használatára kellene
-TP-Link kizárva
-Ár max 7k, tehát az első oldal
-WPA-PSK/WPA2-PSK, titkosítás, és mac szűrés, mert minden meg van osztva a hálózaton

Én a lista utolsó tagját, az Asus N12e néztem ki,már csak a hosszabb gari miatt, de persze, ha lebeszéltek, azt is elfogadom.

És egyáltalán. Kell nekem 300as router? Mivel tud többet, mint az n Lite 150? Adatátviteli sebesség, vagy távolság? Vagy más?
Köszi előre is!

(#29021) proradeon válasza dodopek (#29020) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az Asus RT-N12E nem ajánlott. Alapvetően a RT-N12 D1 modell ajánlott helyette, DE mivel az nem található meg az edigital szűkös kínálatában, ÉS kizártad a TP-Link termékeket, így nincs mit ajánlanom.

Megj.: Szerintem nem szép dolog leírni egy egész márkát egy darab alsókategóriás termék alapján, de te tudod...

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29022) dodopek válasza proradeon (#29021) üzenetére


dodopek
addikt

Igazából két rossz tapasztalat, ami már nekem elég...

Mert Tp-Linkből melyiket ajánlanád?

(#29023) Gubek-Einste válasza dodopek (#29022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

841ND v8

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29024) proradeon válasza dodopek (#29022) üzenetére


proradeon
őstag

Pontosan azt, amit Gubek-Einste kolléga írt. Rengeteg embernek lett már itt ajánlva a TP-Link TL-WR841ND v8, de még senki nem jött vissza ide azzal, hogy baja lenne vele.

:R

Szerk.: De mivel az ND változat a kereteden kívül esik, ezért a TL-WR841N v8 is megfelel. Hardverben ugyanaz, mint az ND, csak nem cserélhetőek / levehetőek az antennák.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29025) dodopek válasza proradeon (#29024) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos az pont nincs az ED-ben.Meg van kötve a kezem, mindenképp ott kell levásárolnom.
Illetve talál egy ilyen típust, de az nem az általad linkelt képű...
Ráadásul itt drága...

(#29026) Gubek-Einste válasza dodopek (#29025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan az a kettő, az Árgép-es kép a régebbi szériáról van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29027) proradeon válasza dodopek (#29025) üzenetére


proradeon
őstag

Hogy érted, hogy nincs? :F Hát direkt edigital-os link-et adtam meg a TL-WR841N-hez.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29028) dodopek válasza Gubek-Einste (#29026) üzenetére


dodopek
addikt

Bocsánat, szerkesztés után már nem olvastam...

Köszönöm mindkettőtöknek, megfontolom. :) :R :R

[ Szerkesztve ]

(#29029) Ultrazord


Ultrazord
tag

hello
két routert szeretnék, ha ajálanátok

1. vpn-ipsec-et és voipot tudjon

2. modem-router, amire nem kell voip, viszont VPN kell

Mindkettő legyen nagyon megbízható, évekig hozzá se kelljen nyúlni :) és 30k alatti árkategória fejenként, vagy akörül.

előre is köszi

(#29030) Ultrazord válasza Ultrazord (#29029) üzenetére


Ultrazord
tag

ja és 1 es hez még annyi, hogy dsl-es legyen

vpn-ipsec miatt gondolom erősebb proci,ram kell az szempont, hogy stabil legyen

(#29031) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Stabil wifi 3G routert szeretnék venni a szüleimnek
Lenne mobil internet melyet a router osztana meg USB porton keresztül. Tehát 3G modemet tudjon fogadni az USB portján, ne csak fájl / nyomtatómegosztást tudjon.
Jelenleg UPC netet osztaná, nyáron a telken meg 3G adaptert dugnék bele. Későbbiek során valszeg csak mobil internet lenne, ha lejár az UPC hűség.

[ Szerkesztve ]

(#29032) proradeon válasza xrvman (#29031) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amennyiben 60 Mbit-esnél nem nagyobb a szóban forgó UPC-s internet csomag, az alábbi modell ajánlott az általad leírt célra: TP-Link TL-MR3420.

Mindenesetre a router kompatibilitási listájában nézd meg, hogy kompatibilis e a te stick-keddel / modem-eddel. (Bármelyik ország listáján rajta lehet...)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29033) krealon válasza xrvman (#29031) üzenetére


krealon
veterán

TL-MR3420 routerrel es Huawei E1750 modemmmel van tapasztalatom.
Videken hasznaltam napokig problema nelkul.
Az E1750 a T-mobil-nel Web'n'Walk V neven futott.

Ezzel szemben egy ismerosnel Edimax router + K3570 Voda modem 12orankent feladta a kuzdelmet es ujra kellett inditgatni.

(#29034) xrvman válasza krealon (#29033) üzenetére


xrvman
őstag

krealon és proradeon köszi szépen.

Esetleg valami stabilabb márka? Eddig sok rossz tapasztalatom volt a TP-Link márkával főleg baráti körökben, hogy eldobálja a netet és néha fagy. Szüleimnek az agyára mennék vele, mertén csak meg-meg oldom, stb, de ők...
Jelenleg nem éri el a 60Mbet, de ki tudja mekkorára fogják növelni tartalék nem árt.
Adapter sincs még.

Ugyebár ők youtube nézik a kis videókat mint pl Just for laught, RC dolgok, stb
Filóztam még azon hogy ugye van a

- Mobilinternet számítógépen, ott 3 090Ft ért van 3Gb internet itt is van egy kiegészítő csomag, mely szerint korlátlan böngészés és e-mail 1490Ft ért. Ez az opció is tartalmazza a lentebb írt Mobil Online Flexi esetén konkrétan leírt korlátlan internet videókat?

- Internet mobilon ott 5600Ft ért van a Mobil Online Flexi, amely korlátlan internetezést biztosít melynél lehet internet videókat nézni.
Ugyanis itt találtam egy olyan írást hogy "egyéb forgalomtípus: ... internet video, voice és video chat", ez még nem tartozik a nem támogatott forgalomtípusba. Tehát elvileg 5600Ft ért lehet youtube kisfilmeket nézni ebben a csomagban.

Bármelyik internetes csomagot rendeljük majd meg (vagy/vagy) akkor az általam vásárolt adapterbe mindkettőt be lehet tenni? Konkrétan csak egy SIM kártyát kapok?

(#29035) kali válasza xrvman (#29034) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem mindegy, hogy milyen tp-link szériáról van szó, a régi 300-as meg 500-as széria még mondható problémásnak, de a 700-astól már nincs gond, a többi már inkább csak beállítás...stb kérdése, bár ahol azt sem tudják elvégezni, és más úton sem kivitelez(tet)ik, azokra nincs mit mondani, szidják csak, ha fagy meg akad, mert nincs a környezetnek megfelelően beállítva a wifi csatorna...stb.
nem sok gyártó készít olyan routert, ami alapban 3g/4g képes, de a korábban javaolst tp-link alapban tudja, és nem problémás széria.

(#29036) Intruder2k5 válasza xrvman (#29034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N56U esetleg? Vagy akár ezen az oldalon felsorolt többi ASUS modell... Persze figyelembe véve a nagyobb UPC csomagot, Gbit-es eszközben kellene gondolkodni!

[ Szerkesztve ]

(#29037) xrvman válasza kali (#29035) üzenetére


xrvman
őstag

Ok Köszi. Lehet akkor ennél maradok.

Intruder2k5 ennek már húzós az ára, azt hittem 15eFt körül vannak jobbak. Köszi azért.

[ Szerkesztve ]

(#29038) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
mivel megdöglött a routerem, kénytelen vagyok beruházni egyet...

végig olvastam a fórum utolsó pár száz hozzászólását, de ettől függetlenül még nem értek hozzá :)

szóval, ami kellene:

gigabites lan, usb (nyomtató szerverként is menjen) ha 2 db van az még jobb, mert akkor mehet mellé egy drive is... n-es wifi
alap digi kábeles net van, kábelen 2.5 mbyte/sec sebességgel töltök le vele, ha ezt tudja a wifi akkor jó, ha nem akkor a kábel marad a gép felé, a wifi ipad és teló valamit egy laptopot szolgálna ki...
60 nm panel ahol mennie kellene

jelzem nem értek hozzá (egyébként szívesen képzem magam ebben a témában is, mert érdekel), alapból buherálni nem szeretnék, de ha muszáj akkor ám legyen

D-link DIR-826L/E Cloud Gigabit Router N600 ennek megfogott a privát felhő opciója, gyors is, de a belső antennája zavar kicsit

TP-LINK TL-WDR3600 300M esetleg ez, itt minden erről szól a fórumon :) ezzel tudok saját felhőt létrehozni?

más opció?

előre is köszi a segítséget
üdv:
g.

Born stupid... Try again!

(#29039) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy Huawei E3276 típusú USB modemem, amihez szeretnék egy 4G routert beszerezni. Tudnátok ajánlani valamit, ami nem 20+ kategória, és biztosan működik vele...? A legolcsóbb 4G routerek a TP link 3020 és 3420 és 3040. Azonban hemzseg a net azoktól a hozzászólásoktól, hogy nem bírják működésre bírni az említett modemmel. Igaz ez országonként változó lehet, ha kapnék egy zöld lámpát, az említett TP linkekkel kapcsolatban, már szaladnék is a boltba.

Ahogy nézem ilyen téren még elég csekély a választási lehetőség Mo.n...

Ill. még egy kérdés, mert nem vagyok egészen képben: Pontosan mire való a HotSpot? Van egy gép, amibe be van dugva a stick, és azt osztja tovább? Vagy ebbe is bele tudom tenni a Sim kártyát, és akkor is tovább osztja a netet, függetlenül attól, hogy bármilyen eszköz be van-e kapcsolva? (Tehát kvázi kiváltható-e vele a 4g router, ha csak vezeték nélkül használnám?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29040) pocokxx válasza pocokxx (#29039) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A "Poland"nál megtaláltam a modememet, de csak "v2"-höz. Honnan tudom, hogy nekem melyik van?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29041) Gubek-Einste válasza Sesy (#29038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link-et nem szoktunk ajánlani mivel többek is csalódtak benne, ez inkább az újabb szériákra igaz.
A TP-Link 3600 jó lesz neked, ezzel akár a 80-as csomagot is tudnád használni. Pontosan mit értesz saját felhő alatt?
Ami még hasonló a TP-Link 3600-hoz az a TP-Link 4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29042) Gubek-Einste válasza pocokxx (#29039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HotSpot egy kiszolgáló amire más eszközök tudnak kapcsolódni, gép esetén ez egy program/beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29043) krealon válasza pocokxx (#29039) üzenetére


krealon
veterán

"Pontosan mire való a HotSpot?"

Altalaban HotSpot elnevezes egy szabadon elerheto (de lehet kodolt is) WiFi halozatot takar, amin keresztul elerheto az internet. Ennek megvalositasi formai:
- WiFi router kodolatlan (Open) WiFi beallitasokkal, esetleg Guest WiFi opcioval
- 1 vagy tobb AccessPoint, amelyek kabelen (UTP) egy interneteleressel rendelkezo halozatra csatlakoznak.
- Personal HotSpot: mobiltelefon 3G kapcsolatanak megosztasa WiFi-n keresztul (Android 2.3+, iPhone 4+)

(#29044) Haby


Haby
tag

Sziasztok. Sajnos a régi routerem tönkre ment, ezért kénytelen vagyok venni 1-et. A következőre kellene, 2pc kábelen, 3-4 eszköz wifin valami erősebb lenne a jó hogy a teraszon is tudjam használni, eléggé vastag a fal 50cm. A régi routerem egy Asus wl 500g volt. Kérdés mit vegyek? Max 15000-20000 hufot szánokrá. Előre is köszi a tanácsokat.

(#29045) Gubek-Einste válasza Haby (#29044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen alá kellene? Bár mindegy is mert 15-20kért már gigabitest lehet kapni amivel már 100+ net is használható. Az ajánlottak ebben az ár kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
Hogy a wifi meddig és mekkora sebességgel ér el az csak a helyszínen fog kiderülni, előre nem lehet megmondani. Az 50-es falak már alapból elég rossz kilátást jelent így inkább külső antennás példány javasolnék. ilyen a fent említettek közül a TP-Link 3600/4300 és az Asus N16

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29046) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan routert amit elsősorban játékra azon is belül a P2P csatlakozásra/ szerver hostolásra használnám. (ez azért fontos hogy ne kelljen a port forwardal bajlódni) Emellet egy erős WIFI is jó lenne.
Ez ügyben kérném segítségeteket mivel nem vagyok otthon router témában!

Válaszotokat előre is köszönöm

(#29047) kali válasza Tokra110 (#29046) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni a rászánt összeget, mert gondolom nem mindegy, hogy például 15 e ft környéke, vagy annak a háromszorosa, esetleg négyszerese!?!?
milyen sebességű net alá kell?

(#29048) Tokra110 válasza kali (#29047) üzenetére


Tokra110
csendes tag

Rászánt összeg valahol 15 ezer és 30 ezer közt, sebesség meg igazából nem számít csak az hogy a ház másik végéből is legyen erős vétel. (ha jól tudom 150 mbs router az már alapnak számít)

(#29049) kali válasza Tokra110 (#29048) üzenetére


kali
legenda

a wifi szórást senki sem fogja pontosan megmondani neked, mivel az nem csak a router típusának a függvénye, sokkal inkább befolyásolják a környezeti tényezők, az ellenoldalak milyensége, beállítások...stb.
leginkább a 300-as számít alapnak, az a rendes n szabvány alapja, mivel az már mimo képes, a 150-es viszont csak lite-n, és nem mimo képes.
amik jók lehetnek; tl-wdr3600, tl-wdr4300, rt-n56u, rt-n65u

(#29050) dodopek válasza proradeon (#29027) üzenetére


dodopek
addikt

Megvettem a TP-Link WR841N routert. Eddig nem vagyok elszállva a teljesítményétől, bár lehet, hogy alapbóól ferde szemmel nézek a márkára. Mindenesetre eddig nem szakadt meg a net, és ez már pozitív... Meglátjuk hogy teljesít...

Mi az a mimo? Emberi nyelven, ha kérhetem...:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.