Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) TeeJay válasza Ghoston (#32000) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link WR1043ND V2.x!!! típus a te barátod
12ezer körül kapható 2év garanciával, 3x3:3 MIMO N-es wifi (450megabit) bika proci, full gigabit WAN és LAN portok, 64MB RAM, későbbiekben 3rd party FW is lesz rá vélhetően.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32002) Ghoston válasza TeeJay (#32001) üzenetére


Ghoston
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

(#32003) kali válasza koczka13 (#31997) üzenetére


kali
legenda

akkor én is azt mondom, hogy egy tl-wr841nd v8 megfelelő lehet, a 900-as széria inkább csak akkor, hogy szintén 3 antennás elleoldali eszköz csatlakozik fel rá, ami jobb, mint 2t2r mimo képességgel bír, ellenkező esetben inkább a 2 * 5 dBi, a 3 * 3 dBi ellenében - és nem jellemző, de legalábbis elég ritka a 3 antennás ellenoldal.
nem nagyon melegszik egyik sem.
ja, és az rt-n12 d1 is jó vétel adott kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#32004) koczka13 válasza kali (#32003) üzenetére


koczka13
csendes tag

TeeJay, Gézengúz, kali: köszi mindegyikőtöknek (egyébként az árgépen olvastam ezt a melegedést), akkor valószínű tl-wr841nd v8 lesz.

(#32005) TeeJay válasza koczka13 (#32004) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak sokan elfelejtik odaírni hogy 33fokos nyári szobában volt nekik meleg a cucc 5000szálas torrentezés mellett, mások meg értelmesen 20fokban méregetnek.
841ND-ből még a V8.x szériához is azt a picurka tápegységet adják pedig abban 500MHz-es soc van ráadásul újabb combosabb is mint a régebbi V7 meg V5-V3 verziósoknak, azok csak 400MHz-en mentek.
olcsó és gyors cucc, én pl most hozok fel magammal pestre egy V7.2 verziót 20/10-es DIGILAN-hoz
mert meg tudtam oldani a UPC-s Technicolor HGW-t hogy menjen szépen wifivel és így nincs szükség otthon még egy routerra és nem kell nekem sem vennem DIGI-hez
meglátjuk mit fog bírni de úgyis max 40/20-as csomagom lesz tehát azt meg simán viszi, a wifije is jó, 32MB RAM-tól meg nekem nem kell több, az is elbírt 2gépet ahol egyszerre ment a torrentezés
csak értelmesen kell beállítani a klienst és max 300 szálon tolni, akkor nincs baj

egyedüli amiért picit félek a V8.x verziótól az az hogy én szeretem ha a routeren DD-WRT fut
és a V7-re gond nélkül felpattan bármelyik build, ellenben a V8.x tulajoknál nagyon sok reklamáció volt hogy téglává vált az eszköz miután frissítettek DD-WRT-re, 1napig vadásztam azt hogy vajon melyik build-et érdemes használni rá amivel tuti menni fog és nem ölöm meg.
aztán így hogy V7 marad nálam azzal nincs baj, évek óta fut rajta egy stabil kiadás és így nincs szükségem hogy nagyon frissítsem minden új verzióra

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32006) Gézengúz válasza TeeJay (#32005) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ne félj tőle, jó ahhoz is a ddwrt, sőt van hozzá webrevert visszaállító is, arra az esetre ha vissza akarod tenni a gyárit csak simán fel kell flashelni, a ddwrt verziós szoftverre...Én használtam de annyi (számomra felesleges) beállítás van benne, hogy inkább visszatettem a gyárit :) Sőt nekem kicsit áttekinthetetlenül sok.. :)

Felrakjam speedyshare-ra? Kéred? Nekem 841n van nem nd de ugyanaz, 8.4-es verziók..

(#32007) kgyl


kgyl
csendes tag

Új internetszolgáltatótól van internetünk és modemet és routert nem kértünk hozzá.

Azt tudjuk, hogy az internet sebessége: Le 10 Mbit, fel 1 Mbit. Adsl2+ os modem kell hozza. A routeren legyen wifi es gyors lan(1gb) es lehetoleg tudjunk rajta netezni telefonrol, laptoprol stb. Tudnatok mondani 3 lehetoseget? Egy olcsot ~3000-6000ft, dragabbat ~10000Ft es egy dragat ami minden joval fel van szerelve kb. 20000ft. Modemra is kerek jabaslatot.

(#32008) Intruder2k5 válasza kgyl (#32007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

~3000-6000ft, de még a ~10000Ft kategóriában sem kapsz Gbit-es routert, még szólóban sem, nem, hogy modemmel együtt! A modem, és a Gbit-es router együttesen alaphangon 20-22k!

(#32009) kgyl válasza Intruder2k5 (#32008) üzenetére


kgyl
csendes tag

Termeszetesen az olcsobba nem feltetel az 1 gb lan csak a legdragabba. Tudnatok irni router + modem kombokat?

(#32010) Intruder2k5 válasza kgyl (#32009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éppen tudnánk, de legjobb tudomásom szerint kombó eszközöket itt senki sem szokott ajánlani! Modem kérdésben szerintem mindenki egyetért abban, hogy olcsóbb megoldásként D-LINK DSL-360R T1 (a fekete színű, és nem a szürke-kék), drágábban pedig D-LINK DSL-321B! Ettől jobb ADSL modemet nem igazán kapsz, és nincs is rá szükség! Router kérdésben már megoszlanak a vélemények, jómagam a legolcsóbb, mások által még támogatott TP-LINK 741, 841 típusokat sosem szoktam ajánlani, helyette belépő szinten az ASUS RT-N12 D1-et, esetleg USB-vel az RT-N10U-t ajánlom! Ha pedig Gbit-ben gondolkodsz, akkor RT-N15U, esetleg RT-N16!

(#32011) TeeJay válasza Gézengúz (#32006) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi de mivel az enyém V7.2 hardveres így első induláskor tettem fel rá a dd-wrt FW-t és gyárit sosem rakom vissza mert az buta. Sok kényelmes funkciót ad ami nekem fontos ;-)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32012) Gézengúz válasza TeeJay (#32011) üzenetére


Gézengúz
addikt

például?

(#32013) kk831228


kk831228
addikt

intruder2k5 : Üdv érdeklődnék router ügyben... 60 megás nethez, esetleg későbbiekben nas-hoz is milyen routert ajánlott venni?? Egy pár telefon+2-3 lapos,média lejátszó, nas stb. lenne ráakasztva. :)) Az asusokon torrentezni is lehet?? Ha igen, mennyire működik jól??

Köszönöm!! :R

Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32014) TeeJay válasza Gézengúz (#32012) üzenetére


TeeJay
félisten

normálisabb beállítási lehetőség, környező wifi szkennelés, saját hálózat listázás wifi-n dB értékekkel meg mindennel, programozható újraindulás, ami így hirtelen eszembe jutott és ezerszer jobb mint a gyári FW...
arról nem beszélve hogy a wifi-t a gyáriban alig lehet állítani, itt meg mindent tudsz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32015) OldAkita


OldAkita
aktív tag

T-s Cisco EPC3925-ös routerre kábelen csatlakozik 2 gép és egy tv. 2 gép töltöget le torrentet, de amelyik ki van kapcsolva arról nem lehet filmezni, Erre keresve megoldást sokat olvasgattam itt, de ráébredtem hogy csak olyan kellékre van szükségem amire hdd-t kapcsolva mindkét gép tud rá tölteni és kikapcsolás után is tölt vissza, valamint megnézhetők a filmek róla. Erre a célra elvileg legjobb lenne egy NAS, de mire beleszerettem a My Cloud-ba addigra kiderült hogy LG tv-ken nem lehet lejátszani róla DLNA-val az srt feliratokat. Ahogy haladtam az igényekkel kikötöttem a Synology-nál, csakhogy az már 40000-től indul és még nincs benne hdd. Viszont nekem meg van egy 1Terrás külső hdd-m. Szóval megint itt vagyok és próbálok olcsóbban médiaszervert üzemeltetni usb portos routerrel. Netem 50/5-ös. Ezzel 6MByte/sec-el tudok letölteni. Ezt a tempót szeretném elérni routerre dugott 3.0-ás USB-s hdd-vel is. Az is érdekelne hány W-ot fogyaszt egy router?
Örülnék valami jó tanácsnak

[ Szerkesztve ]

(#32016) Intruder2k5 válasza kk831228 (#32013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehet torrentezni az ASUS-okon! Egyes modelleken a gyári fw-ben is van már kliens, mások meg okosíthatóak! Az igazság az, hogy a 100Mbps ASUS-ok (RT-N10U, RT-N12, RT-N53, stb...) felső vége sebességben nagyjából 65Mbps körül van, így aztán még ha a torrenttől el is tekintenénk, akkor sem ajánlanák ilyet megvenni! Ráadásul NAS-hoz is ajánlott lenne a Gbit-es LAN! Ha maradunk a Gbit képes modelleknél, akkor Chipset és 3rd party fw szempontból további két csoport jön szóba, a RaLink-es RT-N56U, és RT-N65U EZZEL az fw-vel, illetőleg BroadCom vonalon Tomato fw-vel árban emelkedő sorrendben, RT-N15U, RT-N16, RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC68U, bár ez utóbbi már egy fél havi fizetés! Ha az olcsóbbakból gondolkodsz, akkor az RT-N56U és az RT-N65U modellek a gyorsabbak, ezek sebességben verik az RT-N15U és RT-N16 típusokat, én mégis inkább szeretem a BroadCom vonalat, jómagam is RT-N66U-t használok! Hogy a torrentet mennyire bírja? Hát az biztos, hogy nem szabad egy szerver teljesítményét elvárni tőle, mert annak nagy pofára esés lesz a vége, ez mindenképpen kompromisszumos megoldást jelent, de cserébe nagyon olcsó az üzemeltetése, szerverhez képest a beszerzése is, és teljesen hangtalanul működik! Én is 60/6-os nettel használom, lefelé végülis tud tölteni 4-5MB/sec-el, de én limitálom 1-2MB/sec-re, ráér, úgyis 24/7 megy! Feltöltésben szintén képes lenne hasonlóra, de ott ugyebár a net szab határt! 1-200 torrentet be lehet tölteni gond nélkül, de ebből általában csak 10-20 aktív legfeljebb egyszerre, mert a slotok számát azért érdemes kordában tartani, hogy ne terhelje túl a vasat! Kliens van két féle is, lehet választani... Torrent mellett FTP szerver, DLNA szerver, akár webszerver is mehet rajta, és még néhány érdekes apróság! Az olcsóbbak 5-6MB/sec, a gyorsabbak, drágábbak 12-15MB/sec körül tudnak USB HDD-ről! Személyesen nem volt a kezemben, de az RT-N65U állítólag tud 25-30MB/sec-et is! Egyébként stabilan megy nálam a torrent, hetekig nem kell újraindítani a routert sem, de még a torrent klienst sem!

(#32017) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32016) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kommented nem nekem válasz, de igen sok info van benne ami nekem is hasznos, amit köszönök, azzal a töméntelen infoval együtt amit eddig olvastam tőled :) Viszont kérdések mindig vannak, rögötn jut is eszembe egy: Hogyan viseli az Asus router, esetedben a tied ha kikapcsolod? Utána mindent újra be kell állítani? Mert akkor értelemszerűen problémás úgy spórolni, hogy ha megvan a visszatöltési arány, akkor kikapcsolom.
Persze hoppá, mégse szabad kikapcsolni mert a dlna miatt egy hálózaton kell legyen a két gép, a tv és az Asus, mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#32018) nilrem válasza Intruder2k5 (#32016) üzenetére


nilrem
tag

Szia!

Hogy állítod be RT-AC68U-at torrent kliensnek? Nézem a UI demo felülelét és nem tiszta. Hova rakom be a torrent fileokat?
[link]

Nagy dilemám még a Netgear R7000 ott 1Ghz dual core és gyorsabb az írás olvasási sebessége a rákötött HDD-re. RT-AC68U meg szolgálatatásaiban tűnik jobbnak. Nekem fontos, hogy a rákötött HDD-ről tudjon streamelni HD filmet szakadásmentesen. (Így egy egyszerűbb NAS árával beljebb vagyok) Melyiket vegyem?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#32019) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell semmit újra beállítani, de ennek minden routernél így kéne lennie, ha nem így van, akkor az a vas hibás! Én sosem kapcsolom ki, hiszen távolról is használom, melóból is szoktam torrenteket indítani, hozzáadni a letöltéshez, illetve az ftp szerver részét is használjuk többen, ami hasznos, ha folyamatosan elérhető!

Egyébként szívesen, örülök, hogy segíthettem!

(#32020) Intruder2k5 válasza nilrem (#32018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

USB Application -> Download Master

Viszont ebben az emulatorban nincs telepítve a kliens, de megnézheted az RT-AC66U-ban, az is ugyanaz!

Írták már itt, akiknek van RT-AC68U, hogy simán streamel bármilyen filmet, még a 3D FullHD-t is! Én az ASUS-ra szavazok!

[ Szerkesztve ]

(#32021) nilrem válasza Intruder2k5 (#32020) üzenetére


nilrem
tag

Így már mindenképpen az nyert!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#32022) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

6MB/sec azért routerrel letöltve elég esélytelen, ettől kicsit lejjebb kell add! Már a 4-5MB/sec is igen erősen leterheli, ami tartósan mehet szerintem, az inkább a 3-4MB/sec környéke RT-N66U-n, és 2-3MB/sec környéke RT-N16-on!

RT-N66U fogyasztás!

[ Szerkesztve ]

(#32023) kk831228 válasza Intruder2k5 (#32016) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Köszönöm!! :R Árban n15 n16 ami nem rossz... :R Tp wrd-3600-ról mi a véleményed?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32024) Intruder2k5 válasza kk831228 (#32023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én eléggé köztudottan nem szeretem egyik TP-LINK-et se, így ajánlani sem szoktam azokat! Amúgy paramétereit tekintve nagyon megnyerő lenne, főleg az árához viszonyítva, de hát TP-LINK!

(#32025) kk831228 válasza Intruder2k5 (#32024) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor bocsi!! :B Én viszont nem vagyok "elfogult"... :N Stabil gyors legyen , mindkettőt lehet buherálni is egy kicsit... :B :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32026) Intruder2k5 válasza kk831228 (#32025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nekem pont a "stabil" kérdéssel van a problémám tp-link esetén! :)

(#32027) kali válasza kk831228 (#32023) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wdr3600 típus vettem magamnak is, elégedetten használom azóta is, a stabilitással sincs probléma.
bő 3 hete volt utoljára újraindítva, és akkor is csak néhány beállítás módosítása miatt, wifi útján kap húzós terhelést, ráadásul 150 lakásos panelben dolgozik, ahol rengeteg idegen hálózat elérhető, és még így is kifogástalanul teljesít.

3600

akiknek problémája van vele - vagy bármilyen más típusú/gyártójú routerrel, azoknál leginkább beállítási problémák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#32028) mate0117


mate0117
csendes tag

Sziasztok! :)

milyen routert ajánlanátok ~25000 Ft környékén?
Lenne rákötve egy NAS(seagate BA 220) és egy PC kábelen, 3 laptop és 5-10 telefon-tablet WLAN-on.
+ Linksys E2000 dd-wrt repeater bridge ként ami egy mediaplayerhez megy(ez elég messze van)
A lényeg h legyen stabil, legyen rajta USB port és gyors legyen a LAN-LAN LAN-WLAN adatátvitel is...
A hatótáv(2,4 GHZ) is nagyon fontos lenne! 5 Ghz előny de nem kritérium, (és az se ártana h lenne rá normális dd-wrt)
egy TP-Link TL-WDR 4900 helyett lenne mert ebből 2/2 rossz(wifi ledobálás, nagyon lassú NAS-> másolás) volt és elegem lett....
köszönöm előre is a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#32029) kali válasza mate0117 (#32028) üzenetére


kali
legenda

szia,

rt-n56u

(#32030) mate0117 válasza kali (#32029) üzenetére


mate0117
csendes tag

köszi :)
megér + 2-3000 ez szerinted?
rt-n65U

(#32031) Intruder2k5 válasza mate0117 (#32030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dual proci miatt az USB-re/ről másolás jelentősen gyorsabb az utóbbival! Ezen kívül moddolt fw esetén jól jön a dupla méretű flash!

[ Szerkesztve ]

(#32032) OldAkita válasza mate0117 (#32030) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ezen a weblapon CTRL+F-el keress rá az Asus-ra. Fentről a 8. pozícióban lesz, megelőzve az összes Asus-t. Sok információt olvasgathatsz róla, néhány tesztvben össze van vetve az N56-al. Sajnos még csak most tanulok angolul a Duolingo-val :), szóval nem sokat értek a tesztből de van egy fotó ahol két részletet sárgával bekereteztek és közéen egy figyelmeztető tábla hogy nincs pajzs. Ha valakinek van érkezése rá hogy lefordítsa a lényeget, örülnék neki. Erősen a szívembe lopta magát ez a router, de kérdezném: Ahogy látom "Ralink"-os és nem "Broadcom". Ha a torrentezés az első számú feladata ennek a routernek az én igényem szerint, akkor kell nyugtalalnkodnom a "Ralinkság" miatt? :) Sokat nem mondanak nekem de megjegyeztem ezeket a szavakat: tomato, 3d party, vargalex. Ha jól gondolom ezek a gyári szoftverét lecserélő szoftverek. De mintha ezek a Broadcom-ra vagy a TP linkre lennének. Vagy a Ralinkra is jók? Kihangsúlyozom, nem a wifi képessége a lényeges szempont nálam hanem a torrent minél gyorsabb és biztonságosabb kezelése, usb 3.0-ás Adata 710-es külsű hdd-vel.

(#32033) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A vargalex build nem erre a routerre van, azzal a tp-link topikban találkozhattál! A ralink-es asus-okra ez van, neve az sajnos nincs, a broadcom alapúakra pedig tomato ajánlott, de van dd-wrt és némelyikre oleg is! Azt azért megjegyzem, hogy usb3 hdd-vel sajnos ebben a routeres környezetben vannak negatív tapasztalatok, de persze azért nem feltétlenül kizáró ok!

(#32034) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32033) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Pedig a meglévő 3.0-ás külső hdd alappillére a mediaszerver problémámnak. Ha nem lenne, akkor belevágnék egy NAS-ba, de így pénzkidobásnak érezném hogy a most karácsonyi ajándék külső hdd mellé újabb 25000-et költsek egy wd red-re pl., na meg akár a legolcsóbb d-link vagy zyxel-re. A My Cloudba nagyon belszerettem és szívem szakad hogy nem játsza le dlna-n az srt feliratot. Most vadul olvasom az Asus 56-65 topicot. Bár még csak 2013 novembernél tartok, de még nem megy a torrent ntfs-re formázott hdd-nél.
Ugye az Asus routerekkel nem gond a dlna-n való srt felirat lejátszása a tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#32035) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem működik NTFS-re is a torrent, de kétségtelen, hogy mivel a routeren Linux rendszer fut, így ott az oprendszer megerőszakolásának számít, ha NTFS-t kényszerítesz alá! Kezeli, de nem szereti! Ami persze fordítva is igaz, Windows is tud írni/olvasni ext filerendszert, megfelelő alkalmazással, de ez nem jelenti azt, hogy javasolt lenne ilyet használni Redmond rendszeren! De nem értem, hogy miért kellene NTFS-t használnod? Nem lehet átformázni ext3/4-re a HDD-t?

Én nem használok DLNA-t, ráadásul azt az fw-t nem is próbáltam, ami az RT-N56U/65U típusokra van, de tudtommal azért, hogy mi és mit játszik le, az a TV-n is múlik, nem csak a router szoftverén!

De ezeket inkább a topikjában kérdezd meg, biztosan van ott, aki tud válaszolni tapasztalatból!

(#32036) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32035) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kösz a választ nem is nyaggatnálak ezekkel hanem a saját topicban fogok érdeklődni ha végére érek a 900 kommentnek :) Most 200-náltartok, de mára elég lesz ennyi. Egyébként semmi gondom az ext4-re formázással, jelen pillanatban is egy Linux Mint verzióval vagyok, (ami nem jelenti azt hogy értek is a linuxhoz) azonban gépemen van win 7 is, bár mióta meguntam a Diablo 3-at már szinte kizárólag Linuxozok. Másik gépen viszont csak win 7 van, és meg kell tanulnom hogyan kezelje a win 7 az ext4-et, de ez majd a routerek saját topicjában.
Egyébként nekem a DLNA központi kérdés. Menni kell. TV egy viszonylag új LG, az meg a linuxra van kihegyezve, szóval nem lesz gond az EXT4-el.

[ Szerkesztve ]

(#32037) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben a routeren van a HDD, és a PC-ről azt Samba-n, FTP-n, stb... éred el, úgy a filerendszert a router kezeli, és az teljesen független a kliens operációs rendszertől! Akát telefonnal is, de kis túlzással egy kvarcórával is eléred a fileokat rajta, tehát nem kell semmilyen program se Windows alá! Az akkor kellene, ha USB porton a PC-re kötöd az ext4-es HDD-t!

[ Szerkesztve ]

(#32038) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32037) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Te mindent tudsz :) Kösz

(#32039) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ez enyhén szólva is túlzás, de azért ilyen alap dolgokat már bemagoltam! :)

(#32040) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32039) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Jó hogy felhívtad a figyelmem az usb 3.0-ra mert valóban lehet ott valami bibi. Ezt onnan gondolom hogy olvasgatom az asusok közt és felfigyeltem az N56 és N65 2db 3.0 ás portjára, majd nézegettem az AC56 és 66-ot ahol az 56 1 db 2.0 1db 3.0 porttal, míg a 66-os már csak 2 db 2.0 -ás porttal van szerelve. Márpedig ezek újabbak az N-es társaiknál, logikus lenne hogy a gyorsabb 3.0 -ást kapják, de nem!
Közben asszem megyek aludni, szia

(#32041) kali válasza mate0117 (#32030) üzenetére


kali
legenda

igen, (szerintem is) megérheti.

(#32042) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több esetben volt rá példa, hogy USB3 HDD-vel (talán WD My Passport) torrent letöltéskor indokolatlanul, irreálisan nagy volt a cpu load a routeren, és ebből kifolyólag sebességben is messze elmaradt a 2.0-s rack-el elérhetőhöz képest! Nem régen egy RT-N10U + Tomato párossal küzdött ezzel egy fórumtárs, de a TP-LINK topikban WDR3600-al ugyanúgy téma volt már ez! Ezért mondtam, hogy az USB 3-mal vannak rossz tapasztalatok, persze biztosan vannak akiknél meg jól működik!

(#32043) tthom válasza Intruder2k5 (#32042) üzenetére


tthom
senior tag

ASUSéknál olvastam én is, hogy hiába van USB3.0 rajtuk, teljesen mindegy, nem azon múlik a sebesség. Ugye az USB2.0 is átvisz akár 40Mbytot is, de azt egyik sem közelíti meg, ha jól tudom. Tehát innentől kezdve tök mindegy a 3.0. :)
(természetesen ez nem csak asus, véleményem szerint a routerek nem erre vannak kitalálva, a zyxel NSA310 lazán hozza a normális tempót, gyári szofttal)

[ Szerkesztve ]

(#32044) vargalex válasza tthom (#32043) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A zyxel-ben más architechtúrájú (ARM v5), ráadásul jóval erősebb CPU van, mint a routerben. Illetve gyanítom, hogy az ott mért sebesség alatt a natív SATA portra csatlakoztatott HDD-re gondolsz és nem egy külső USB-re.
Sata-n a Netgear WNDR4700 is elég jó, pedig gyengébb a CPU-ja a Zyxel-nél... Sokkal kisebb terhelést jelent a rendszernek, mint egy USB-s eszköz kezelése. Mondjuk konkrétan ez a router az USB 3.0-ás porton sem teljesít sokkal gyengébben.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#32045) Intruder2k5 válasza tthom (#32043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetőleg fentebb nem a routeren lévő USB 3.0 port hibájára gondoltam, mert azon egy 2.0-s rackel és HDD-vel semmi gond nincsen, a probléma akkor szokott előjönni, ha a routerre 3.0-s HDD-t kötsz, függetlenül attól, hogy ezt 2.0-s, vagy 3.0-s portra kötöd!

Nyilván lemezkezelésben nem lehet összevetni egy router, és egy erre való célhardver (NAS) sebességét!

[ Szerkesztve ]

(#32046) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32045) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ha ez igaz, akkor dobhatom kútba az ötletet hogy ha már van usb 3.0-ás hdd akkor olcsóbban jövök ki ha ezt routerre dugom és használom úgy ahogy egy router képes a torrentezést és a dlna-t ellátni, mert gondjaim lesznek hiába veszek 2.0-ás portú routert. Akkor mégis mélyebben a zsebbe kell nyúlni egy NAS-ért és egy NAS-be való új hdd-ért :(

(#32047) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a tapasztalatok szerint lényegesen több kockázat van benne, mint a sima 2.0-s rack-el! Ez van...

(#32048) chris2186


chris2186
csendes tag

Szisztok.
Az lenne a kérdésem, hogy USB hdd-ről torrentezni illetve erről filmet nézni hálózaton keresztül. Erre milyen routert ajánlanátok.
Válaszotok előre is köszönöm.

(#32049) tthom


tthom
senior tag

Persze nem is vitatom, hogy az USB megléte, nem léte miatt van, csak arra akartam célozni, hogy jobb céleszközt használni ilyenre, nem még ezzel is terhelni a router amúgy is korlátos CPUját.. Meg, hogy hiába nagyobb router, meg usb3.0, nem biztos, hogy emiatt érdemes kiadni +5-10e-et, inkább belefektetni egy NASba.

[ Szerkesztve ]

(#32050) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Sziasztok!

Routert keresek irodai felhasználásra. Nagyjából 6-8 gép csatlakozik folyamatosan plussz okostelefonok. A hálózaton van egy NAS, amiről az a 6 -8 gép folyamatosan dolgozik. Lényegében az összes adat és file-ok a NAS-os vannak és mindenki onnan dolgozik. Jelenleg egy TP-LINK TL-WR1043ND van, de sajnos nagyon gyakran megadja magát.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.