Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) LanyUs válasza LanyUs (#96898) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megvettem párban a Xiaomi AX3000-et! Régi készülék tp link 10431nd. A családi ház melléképülethez legközelebbi falán helyeztem el az egyiket és ugyanezen elv alapján hátul a másikat. Modem restart és onnan full auto mód.
Családi házon belül ( se alagsor, se az emeleten ) nincs olyan szeglet, ahol ne lenne legalább 2-es jelerősség a 3-ból.
Melléképület jel eddig: vagy nem volt, vagy épp 1. Változás: full jelerősség.

A wifi-s eszközökön is érezhetően gyorsabban pörög a net + külön piros pont, hogy az a 2,4GHz-en működő bébiőr, ami kicsapta a laptopról a jelet ha be volt kapcsolva ( ezt a bébiőr használati útmutatójában is kiemelték, hogy előfordulhat ) itt nem probléma. Valahogy megoldja ezt is. Tehát minden szempontból jelentős a változás. Visszajelzésnek szánom :R Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#97002) Gubek-Einste válasza sittes79 (#96990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a 4G-s SIM kártyás router-ek elég drágák.

Ami jó lehet: TP-Link Archer MR600, Asus 4G-AX56, D-Link DWR-953/960

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97003) Gubek-Einste válasza Emperor_ (#96992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy vélem, hogy 2 routerre lenne szükségem, esetleg Mesh-be kötve.
Vagy csak az emeletit cseréljem le egy komolyabbra?

Mindenképpen cserélni kellene mind a három jelenlegi eszközt és akkor már csak is mesh hálózat kialakítás lenne az ideális.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
80 Mbit/s / 16 Mbit/s (Ezen a helyen csak ez a szolgáltató van...)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? 50-60 e Ft

Két darab Asus AX1800U megfelelő lehet de csak is kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97004) Gubek-Einste válasza Tamás9x (#96995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX86S vagy TUF-AX5400, kicsit olcsóbban TUF-AX3000v2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97005) ricogsm válasza MaCS_70 (#96957) üzenetére


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Ha van egy DIGI 1000 netem és Asus Ac 65p routerem van és nagyobb állományt szeretnék letölteni sajnos 11Mbps felé nem megy. Mit lehet csinálni? (Battle netről szedek le 140GB-s állományt már délután óta)
Néztem UTP vel és Wifi5ghz el is az érték nem változott. (nextDNS-t használok)

DELL G15 notebook és AC65p router..
Router csere megoldaná a problémát?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97006) Gubek-Einste válasza Palkriag (#96999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont, ahogy nézem 4G-s routerekből csak a TP-Link támogat Mesh-t (OneMesh)?
Az Asus 4G-AC68 is AiMesh kompatibilis. A 4G-AC86U és 4G-AX56 a gyártói oldalon nincsen info arról nem támogatott vagy sem de nehéz azt elképzelni, hogy nem azok.

A TP-Link OneMesh csak repeater-ekkel bővíthető és az is csak vezeték nélküli összeköttetéssel.

Szóval mit lenne érdemes ehhez választanom?
A legideálisabb az lenne ha vennél egy kültéri 4G-s modemet/router-t (pl Mikrotik) amit csak modemként használnál és ehhez beltérre egy sima mesh hálózatot kötnél (pl Asus AiMesh) lehetőleg kábeles kapcsolattal az egységek között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97007) sittes79 válasza Gubek-Einste (#97002) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos igen tudom, hogy drága :O köszi az ajánlást nekem egy olyan kellene amire lehet kötni külső booster antennat mert itt a térerő sem a legjobb.

Ezt néztem ki:

[link]

(#97008) Alex91 válasza ricogsm (#97005) üzenetére


Alex91
félisten

Varni… :DD

Merjel mar sebesseget, hogy mit tud a neted! Valoszinuleg a szerver oldal sebessege ennyi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97009) Gubek-Einste válasza ricogsm (#97005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97010) Alex91 válasza ricogsm (#97005) üzenetére


Alex91
félisten

De az is lehet, hogy csak 100 mbites a kapcsolat a modemmel, ha mashonnan is max. ennyivel toltesz… Xar a port, vagy a kabel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97011) Gubek-Einste válasza sittes79 (#97007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább vegyél egy kültéri 4G-s modemet/router-t (pl Mikrotik) amit csak modemként használnál és ehhez beltérre egy sima mesh hálózatot kötnél (pl Asus AiMesh) lehetőleg kábeles kapcsolattal az egységek között.

A TP-Link Deco csak saját magával kompatibilis így a hálózat bővíthetősége erősen korlátozott!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97012) sittes79 válasza Gubek-Einste (#97011) üzenetére


sittes79
addikt

Oh köszi, végülis ez is járható utána olvasok. :R

Pontos típust tudnál írni?

[ Szerkesztve ]

(#97013) MaCS_70 válasza sittes79 (#96990) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mobelnetes net esetén azért fokozottan érvényesül a nagy kérdés: mire és milyen körülmények között kell az eszköz.

A beltéri eszközöknél nem az a fő gond, hogy beltéren használják őket, hanem az, hogy nem irányított a 4G antennájuk, ami brutálisan nagy jelpazarlást eredményez.

A saját példám: 1,7 km a távolság a toronyig, jó rálátással. Egymás mellett, beltéren, tök azonos feltételekkel kipróbálva egy Mikrotik SXT normál körülmények között alig volt jobb, mint a Huawei B535. Amint viszont eleredt az eső, leszállt a köd, megjöttek a hétvégi nyaralók, a beltéri eszköz sebessége többszörösen zuhant be az irányított antennáshoz képest.

Van továbbá még egy ellentmondás a 4G-s beltéri eszközökkel: a 4G és a wifi homlokegyenest eltérő elhelyezést kíván, valamelyiket biztosan bukni fogsz.

Tehát ha nem kimondottam optimálisak a mobilnetes vételi körülmények, akkor nagyon erősen megfontolandó egy kültéri eszköz használata, jellemzően modemként konfigurálva.

Ja, és az antennamókolás a legritkább esetben hoz eredményt, már feltéve, hogy pozitív eredményt vár tőle az ember.

MaCS

UI: Amint, látom, Gubek-Einste is megírta.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97014) MaCS_70 válasza ricogsm (#97005) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 65P szerintem nem lassú. Ha ilyen komoly sebességproblémád van, annak nem a típus az oka, ott más problémának kell lennie.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97015) Emperor_ válasza Gubek-Einste (#97003) üzenetére


Emperor_
addikt

Kábellel nem tudom őket összekötni, mert macerás lenne körbe vinni vagy fúrni kéne. (Már így is utálja a feleségem a kábeleket :( ).
Az emeleti router és földszinti(ek) a ház két ellentétes sarkában van(nak).

Milyen hátrányom származik abból, ha nincsenek összekötve Ethernet kábellel?

Köszönöm szépen válaszod :R !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#97016) sittes79 válasza MaCS_70 (#97013) üzenetére


sittes79
addikt

Amig nem jön a fiber addig kellene valami vagy ez vagy elon úr műholdjai de azt jelenleg drágállom. Térerő is elég gyenge szóval midneképp kell külső antenna.

Sima streaming, internet meg ne adj Isten kis gémelés szóval semmi extra.

(#97017) MaCS_70 válasza Emperor_ (#97015) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rádiós kapcsolat (wifi) mindenképpen bizonytalan, számtalan külső tényező befolyásolja, kezdve a környező bluetoothos eszközöktől, mikrohullámú sütőktől, át a falakon, födémeken, a házban elszórt műszaki berendezéseken, dísztárgyakon, egészen a bálnák énekéig.

A vezeték ellenben egy dedikált közeg, mindezek nagyjából hidegen hagyják.

Tehát tökmindegy, hogy mit gondolunk róla esztétikai és maceraelszenvedési szempontok alapján, a wifi sebessége és stabilitása sosem lesz garantálható és kalkulálható.

Ráadásul ha a mesh backhaul és AP-kliens forgalom nem külön csatornán közlekedik (tehát nincs az eszközökben külön backhaulnak fenntartott wifi), akkor feleződik az itt mért sebesség.

Úgyhogy, ha fontos a kapcsolat minősége, akkor bizony fúrni kell és tudomásul venni, hogy bizonyos célok eléréshez kábelekre szükség van, mert nincsenek csodák, csak marketingduma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97018) MaCS_70 válasza sittes79 (#97016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Játékra a mobilnet eleve csak kompromisszumokkal alkalmas, de szerintem 14 napos kipróbálásra szerezz be egy Mikrotik SXT vagy LHG eszközt. LTE Cat6-ost. Drága, de csak egyszer kell megvenni, aztán jöhet egy jó flotta. Esélyes, hogy beválik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97019) Alex91 válasza Emperor_ (#97015) üzenetére


Alex91
félisten

A mostani rendszereddel mi a gond? Lassu neted van eleve ugye, kb. kiszolgal barmi. Mondjuk eszkoz azert szep szammal lognak rajtuk…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97020) Emperor_ válasza Alex91 (#97019) üzenetére


Emperor_
addikt

A kérdés jogos: Milyen problémát akarok megoldani :-) ?

A DHCP-t az emeleti router (ASUS RT-N12+) adja. Az utóbbi időben sokszor megőrült (lent nem volt net) és csak az újraindítás segített.
Illetve a rajta lógó eszközök száma relatív nagy és feltételezésem szerintem ez a gondja...

Arra gondoltam, hogy csak ezt cserélném ki elsőre. ASUS AX 1800 vagy Asus TUF Gaming AX3000, ezeket néztem.
Aztán ha nem javul a helyzet, akkor veszek egyet lentre is.

#97017MaCS_70
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#97021) ricogsm válasza MaCS_70 (#97014) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi a speedtest is max 100ig megy :(
első körben a routert akartam kizárni azért kérdeztem ezt.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97022) Patice válasza ricogsm (#97021) üzenetére


Patice
nagyúr

Kábel, vagy csatlakozó hiba lehet.
Próbáld ki másik kábellel, vagy csak a ki-be dugdosással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97023) kpityu2 válasza Emperor_ (#97020) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem két RT-AX1800 van és ha nincsenek közvetlenül egymás mellett a routerek, gyenge kapcsolatot ír ki a mesh wifi backhaul esetén. Hiába magas a térerő a node-ok közekében, ha egymást csak gyengén látják.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97024) MaCS_70 válasza kpityu2 (#97023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szét kéne nézned a csatornák között, hátha túlterhelés van.

Más wifid elég gyorsan megy?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97025) kpityu2 válasza MaCS_70 (#97024) üzenetére


kpityu2
őstag

Kertes ház, nincs a közelben jelentős sugárzó. Igazából csak meglepődtem először kicsit, mert korábban 1043nd volt, de felkapcsolva 27 dB teljesítményre hosszú antennákkal. Úgy meg persze, hogy lefedte a házat. :D Ezekkel az újakkal meg 2 szobával odébb már csak 1-2 csík a jel. De így vezetékes backhaullal már mindenhol egyenletes, egyik az egyik szobában, másik a másikban, a vezeték meg a szekrény mögött és az ajtó sarka alatt áthúzva.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97026) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy multi-wan + VPN router-t; WiFi, mesh, etc. nem kell.

Ennek az elődmodelljéből tettem ki párat, és remekül teszik a dolgukat: TP-LINK TL-ER7206 [link]

Viszont otthonra az nekem feleslegesen drága (cca. br 70e) , így ezen gondolkodom (cca. br 25e): TP-Link ER605 Omada [link]

20-30e között van, ami objektíven jobb vétel Omada-nál?

Illetve bármi ok, amiért ezt a típus nem ajánlott.

Évek óta virtualizált pfSense-et használtam home server-en, de most valamiért megcsuklott és kivágta a pppoe protokolt - áthidaltam egy tartalék router-rel, de újra kéne húzni, illetve akkor kipróbálnám az OPNSense-et is...illetve a home server létjogosultságát is megkérdőjelezem: NAS (hosting): minden operatív dolgot feltoltam OneDrive-ba (+offline HDD dokkolóban a lokális cuccoknak); virtualizáció: a VM-ek nagy része 'alszik' érdeklődés hiányában; mellette a VPN az egyetlen, ami még élő igény. Szóval szanálnám az egészet, és kiváltanám egy eszközzel.

Nevermind...

(#97027) Multibit válasza LZs?! (#97026) üzenetére


Multibit
veterán

Nagy kérdés, hogy milyen sebesség igényed van VPN használatakor. Az árából ítélve az az Omada router nem erőgép.

(#97028) LZs?! válasza Multibit (#97027) üzenetére


LZs?!
aktív tag

VPN: az állandó igény csak a távoli hozzáférés eszközökhöz, konstans mozgások nincsenek.

Egyéb: Digi1000 via PPPoE és mellette egy tartalék vonal a mindenkori legolcsóbb csomagból másnál. A gigabit távolról sincs szaturálva LAN-on sem.

Nevermind...

(#97029) Multibit válasza LZs?! (#97028) üzenetére


Multibit
veterán

Ebben az esetben akár jó is lehet az a router.

(#97030) Palkriag válasza Gubek-Einste (#97006) üzenetére


Palkriag
újonc

Köszönöm a választ!

Kültéri egységekből tudtok esetleg konkrét típust javasolni? A lefedettséggel nincs probléma, szóval extra igény nincs.

(#97031) woodworm válasza Multibit (#97027) üzenetére


woodworm
veterán

Mediatek mt7621 soc van benne.

(#97032) Palkriag válasza Palkriag (#97030) üzenetére


Palkriag
újonc

Mesh-ből Xiaomi AX3000-et néztem, mivel most kedvezményesen tudok venni és ahogy néztem másnak is bevált.

(#97033) Multibit válasza woodworm (#97031) üzenetére


Multibit
veterán

Emlékeim szerint az Edgerouter ER-X routeremben is ilyen van/volt. OpenVPN-nel lassú volt, de LZs?!-nek ez nem probléma. Meg aztán - szerintem - gyárilag nem OpenVPN van implementálva abban az Omada routerben.

[ Szerkesztve ]

(#97034) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!

Itt pihen a polcon egy bontatlan tp-link AX1500 wi-fi 6 router digitől.
Jobb lenn mint az ac65p ? Hiszen AX-s. :U

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97035) Dragon3000 válasza ricogsm (#97034) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nincs ax-es kliensed, akkor nem biztos, ki kellene próbálnod.

(#97036) Multibit válasza ricogsm (#97034) üzenetére


Multibit
veterán

Hiszen AX-s.
Így van. Az AC már sz@rabb, az N méginkább, b/g már nem is létezik, a wifi nélküli pedig a legalja ;)

(#97037) ricogsm válasza Dragon3000 (#97035) üzenetére


ricogsm
őstag

:U van egy pár noti, iPad, iPhone.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97038) Dragon3000 válasza ricogsm (#97037) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor próbáld ki, úgyis mindig helyszín függő a wifi.

(#97039) ricogsm válasza Dragon3000 (#97038) üzenetére


ricogsm
őstag

az lesz , majd pár nap múlva jelentkezem.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97040) sittes79 válasza MaCS_70 (#97018) üzenetére


sittes79
addikt

Melyiket ajánlod árban nincs nagy különbség vegulis.

SXT vagy LHG?

Köszönöm

(#97041) se000


se000
tag

Üdv . Ezek közül melyik a jobb választás?
ASUS RT-AX53U Router
Xiaomi Mi Router AX3200
Köszi

(#97042) lacos001 válasza lacos001 (#96913) üzenetére


lacos001
senior tag

Hi, újra...nem biztos ide való, de...sorry

Vettem új Fritzboxot, 7530. Jó ez, egy régebbit cserélt.
Adott az ASUS AC65p két üzemmódal ugye. 1 2
Esélyes, hogy ha a router (Fritzbox) a földszinten van és felviszem az emeletre az AC65p-t, akkor eléri a Fritzbox által szórt jelet kábel nélkül?
Mivel lent van az asztali gép és ez lanon csatlakozik a netre (Fritzboxhoz) és eléggé gyenge wifit produkál már az emeleten, igy gondoltam kis kütyüzés után vmit használna az ASUS odafent, ha megtoldom vele a Fritzbox által szórt jelet. Ez a terv végrehajtható?
Pl itt vagy ez totál másra utal?
Szakmai szaki nem vagyok, de ha van kiindulópontom, megoldom.
Vagy egyszerűen csapjátok le a piros gombot, ami dob egy Xet. :D
(vagyis nem megoldható vagy nem igy megoldható :) )
Esetleg vegyek vmi mást erre a célra?
AC65P csak egy dobozban volt évek óta itthon, gondoltam...
Tenkjú

(#97043) woodworm válasza lacos001 (#97042) üzenetére


woodworm
veterán

Nem idevaló és nem is fog működni. A gyári fw-vel biztosan nem.
Létezik hozzá módosított gyári, SWRT a neve. Ha az 5.1.7-est felrakod, akkor lesz benne kliens mód, amire szükséged van.

(#97044) Dr.NX válasza se000 (#97041) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Köszi. ;]

Utána az Asus.
Persze attól is függ, hogy mire, mert azt már nem írtad.

Elfogadom a sütiket.

(#97045) MaCS_70 válasza sittes79 (#97040) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy milyen Nálad a térerő, illetve hogy eleve kültérre szerelnéd-e, ha pedig kültérre, akkor elfér-e az LHG.

Ha kimondottan jók a vételi viszonyok, akkor az LHG nem hoz érdemi többletet, rosszabb esetekben viszont kvázi csodát tesz. (Példa: B525-ös eleve nem is tudott csatlakozni, az LHG-vel stabil 20 Mbps-os a net.)

Ami fontos lehet, az az LTE6, mivel ez már össze tudja vonni a különböző hullámsávokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97046) dzsampi


dzsampi
junior tag

Üdv Urak!

Le szeretném cserélni az RT-AC87U routeremet Wifi 6 eszközre.
Gigabites internet van itthon, így szeretném, ha ezt ki tudnám használni vele.
Nagyjából 30-40 eszköz használná a routert (kb. 10 eszköz lenne ami Wifi 6-os.)
A környezetünkben kevés router van (vidék, durván 2 router a szomszédban)
A beszerzésre 100-120 ezer forintot szánok maximum.

Nem feltétlenül egy "All in one" routerben gondolkodom csak. Ha van olyan megoldás ami ennél jobb lehet, de még belefér a keretbe, akkor AP-s megoldás is érdekelhet.

Fontos, hogy lehessen bővíteni a hálózatot más eszközzel, tehát valami Mesh technológiára képes legyen.
Kérdés, hogy dual band vagy tri-band routert érdemes-e inkább választani?

Multi gigabit router vásárlását érdemes jelenleg megfontolni? Vagy annyira kihasználhatatlan, hogy a későbbiekben olcsóbban hozzá fogok jutni amikor kell majd?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#97047) tha_answer válasza dzsampi (#97046) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha a most is 1db kiszolgal akkor eleg lesz egy db.
Asus aimesh a legkevesebb fejfajas.

"Multi gigabit router vásárlását érdemes jelenleg megfontolni?"
Nem.
"Vagy annyira kihasználhatatlan, hogy a későbbiekben olcsóbban hozzá fogok jutni amikor kell majd?"
Igen.

(#97048) se000 válasza Dr.NX (#97044) üzenetére


se000
tag

Megrendeltem az Asust.

(#97049) Gubek-Einste válasza dzsampi (#97046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fontos, hogy lehessen bővíteni a hálózatot más eszközzel, tehát valami Mesh technológiára képes legyen.
Mivel jelenleg is Asus router-ed van így a leglogikusabb választás az AiMesh lenne hosszú távra kábeles kapcsolattal.

Kérdés, hogy dual band vagy tri-band routert érdemes-e inkább választani?
Inkább a kábeles kapcsolattal történő felfűzés lenne az ajánlott így dual band.
Tri band-ből már AXE amit érdemes lenne beszerezni. Jelenleg még kevés a támogatott eszköz és az áruk is magas.

Multi gigabit router vásárlását érdemes jelenleg megfontolni?
Hosszútávra tervezés miatt igen de leginkább olyat amelyen legalább két darab gigabit feletti port van.

Vagy annyira kihasználhatatlan, hogy a későbbiekben olcsóbban hozzá fogok jutni amikor kell majd?
Az árak mindenképpen lejjebb fognak menni, ha jelenleg nincsen igény rá akkor nem is érdemes ilyen eszközt beszerezni.

Ami ajánlott lenne: Asus AX86S/AX86U/TUF-AX5400/GT-AX6000

Az AX86U egy darab, a GT-AX6000 két darab 2.5 Gbps-es porttal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97050) sittes79 válasza MaCS_70 (#97045) üzenetére


sittes79
addikt

Jelenleg úgy néz ki, hogy van egy B628-as huawei router és külső antennaval(Poynting 4G-XPOL-A0001 Cross Polarised 4G Omni LTE Antenna) a jelerősség 4-es az 5-ből.

Nem vágom a db értékeket sorry.

5-20Mbit/s között a letöltési sebesség. Volt jobb is de ide húztak egy magas házat.

Ezért gondolkodom valami jobb megoldásban, de ha felhúzom magam megveszem a "tesla" netet :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.