Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) CyraX válasza Intruder2k5 (#81000) üzenetére


CyraX
csendes tag

Köszi srácok, de ha megnézitek, az arukeresos oldalak egyiken sem elérhető valójában :)

Euronicsban igen, de ami nekem közel van, ott nincs (vagyis 1 db/kiállító db), 2x20 percet nem akarok vezetni se Érdre, se a Sugárba. Inkább a tutira megyek, jó lesz az az AC65P. Árbeli különbség érdemben nincs (ha hozzáveszem a beszerzés költségét és időigényét), viszont modernebb, szóval jobb lesz az :)

(#81002) qnadam válasza CyraX (#81001) üzenetére


qnadam
veterán

az euronics oldala mondjuk úgy, hogy rejtélyes néha :) egyszer 11e forintért volt eap225, megrendeltem, kifizettem. utána az euronics oldaláról tökéletesen nyom nélkül tűnt el, amikor mentem átvenni (jött a levél hogy vihetem), az eladó se találta a rendszerben. hálás volt, hogy legalább egy képet mutattam neki róla :DDD aztán potom háromnegyed óra után előis kerítette a raktárból a cuccomat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81003) eroli23


eroli23
csendes tag

Sziasztok
Razer Sila routerről èrdekelne vèlemèny menyire èri megvenni, hogy tèlleg minden a dizàjn vagy van a belsejèben valami hasznos is?
Illetve AX router-t menyire ajànlott venni àr èrtèk arànyban ès hosszútàvra?
Teljesen mind1 menyibe kerül, legyen minnèl alacsonyabb a ping ès minnèl nagyobb teret fedjen le a wifi hatótàv, gamelèsre kell leginkàbb a router-al egy lègtèrbe lennèk.

Clevo PB51RF || i12PRO

(#81004) Gubek-Einste válasza eroli23 (#81003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Razer Sila routerről èrdekelne vèlemèny menyire èri megvenni, hogy tèlleg minden a dizàjn vagy van a belsejèben valami hasznos is?
Nagyon kevés vele a tapasztalat de a tudásához képes túl van árazva.

Illetve AX router-t menyire ajànlott venni àr èrtèk arànyban ès hosszútàvra?
Hosszú távra mindenképpen megéri a vételt egy AX-s eszköz, ár/érték arányban még annyira nem jók mint az AC-sok de már teljesen elfogadható kategóriában vannak.

Teljesen mind1 menyibe kerül, legyen minnèl alacsonyabb a ping ès minnèl nagyobb teret fedjen le a wifi hatótàv, gamelèsre kell leginkàbb a router-al egy lègtèrbe lennèk.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81005) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Családi házba, 300 megás nethez, 16K kerettel, TP C6 vagy AC57u v2?

Sajnos többet nem akarnak rá szánni, hiába ajánlom a 65P-t.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#81006) jerry311 válasza F.B.I. (#81005) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincsenek jó tapasztalataim a TP-vel.
Asus inkább.

(#81007) seger


seger
addikt

Tudom lerágott csont, és sokat kérdezgettem már, de összejött a pénzem és vennék routert. Amit itt ajánlottatok többen, de a kérdés az, hogy RT-AC1200GU vagy RT-AC65P.
Megér az RT-AC65P kb 7ezer plusz költséget?

(#81008) smoli válasza Zsírkrétamen (#80985) üzenetére


smoli
aktív tag

Köszi az eddigi javaslatokat. :R
PC - Néha elkap a gépszíj, egy-egy jobb játék kapcsán, szóval ott maradna a kábel.
NAS - Synology DS214 Play, úgy tervezem, hogy a kamerák is ide streamelnének. Ebben az esetben a NAS-nak meg a kameráknak is ugyan azon a hálózaton kell lenniük?
Az emeleten csak a gyerek szobában fontos az erősebb wifi, ide van a kábel is vezetékelve, a többi helyiségben (háló, fürdő) elég ha mobilon, tabon elérhető stabilan a hálózat.
Ezek fügvényében ha lent egy Asus RT-AX92U-t fent meg egy Asus RT-AC65P-t tennék?

(#81009) smoli válasza Gubek-Einste (#80993) üzenetére


smoli
aktív tag

Seamless roaming: A kliens eszközök szakadás mentesen tudnak váltani a router-ek/AP-k között.

Ez nagyon jól hangzik, mindenképp jó lenne. :DD

(#81010) TeeJay válasza seger (#81007) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P wifiben gyorsabb, lefedettségben az AC1200GU picit jobb tudom mert mindkettő van nekem és tegnap teszteltem egymás mellett azonos beállításokon. Bátran veheted az 1200GU-t :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81011) blakey válasza TeeJay (#81010) üzenetére


blakey
félisten

lefedettségben az AC1200GU picit jobb - + Padavannal még jobb, tudom, mert nekem is van mindkettő. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81012) TeeJay válasza blakey (#81011) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké én mindkettőt legutolsó gyári FW-el tolom
AC57U V1/AC1200GU-ra 2 hete jött friss FW és már azt használom. Tökéletes mindkettő router, 65P gyorsabb wifiben az újabb vezérlő miatt de az 1200GU pár dB-el erősebb jelet tol a közel 5centivel hosszabb és dedikált antennái miatt.

Mindenki döntse el hogy a gyorsabb wifi vagy a nagyobb jelerősség kell-e

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81013) ffodi válasza smoli (#81008) üzenetére


ffodi
veterán

PC: Akkor azt kábellel kell összekötni, a TV pedig mehet kezdésnek egy 5GHz-es Wifi-ről, ha légvonalban nincs túl messze a routertól (pontosabban nem lesz túl messze...). Ezt majd ki kell próbálni...
NAS: Csak 1 LAN port van rajt, így a kérdés meg is oldódott (amíg le nem cseréled). Tehát nincs LA.
Kamera: Látniuk kell egymást a NAS-nak és a kamerá(k)nak, szóval nem izolálhatod a kameráknak szánt hálózatot, de tudsz csinálni olyan vendéghálózatot ami látja az intranetet, és csak a kamerák vannak rajt (AX92U-ban legalábbis).

Ha az emeleten kisebbek az igények, akkor igen, az is jó megoldás lehet (én legalábbis nem tudok kompatibilitási vagy bármi hasonló gondról a két eszközzel kapcsolatban).

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#81014) blakey válasza TeeJay (#81012) üzenetére


blakey
félisten

Nálam nem ennyire "fekete-fehér", nem tapasztaltam azt, hogy egyértelműen, sokkal gyorsabb az AC65P-t. Nem azt írom, hogy nem gyorsabb, de nem annyival, nekem hozza az AC65P 95-97%-os teljesítményét 2m-en belül és 3 fal után 10m-el odébb már túl is teljesíti az AC65P-t, tehát ott már jobb. Szóval sokmindent összevetve nem ennyire drasztikus a különbség, de ugye nálad is mások a környezeti viszonyok és nálam is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81015) smoli válasza ffodi (#81013) üzenetére


smoli
aktív tag

Köszönöm a sok útmutatást. :R
Még egy kérdés mielőtt megrendeltem őket, a szóban forgó 2 eszköz tudja a Gubek-Einste (#80993) által felvetett Seamless roamingot?

(#81016) Gubek-Einste válasza F.B.I. (#81005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindképpen inkább az Asus legyen, esetleg az Asus AC1200GU-t még el lehetne fogadtatni valük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81017) F.B.I. válasza Gubek-Einste (#81016) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#81018) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Most melyik a bestbuy ac router ami nagy hatótávú 20-25ezerig? Kezd beszarni a tplink c5 v1.2
Jó pár hónapja egy Asus volt asszem (ac57u talán vagy 65p) ebben a kategóriában de az összefoglalóban nem volt. Most friss az összefoglaló? Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#81019) Gubek-Einste válasza smoli (#81009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben csak a drágább megoldás van mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81020) Gubek-Einste válasza smoli (#81015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem, AiMesh kell ehhez vagy más vezérelt hálózat kialakítást tudnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81021) Gubek-Einste válasza bigdady (#81018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P az ajánlott eszköz de hatótávolság/sebesség csak helyszíni teszt során fog kiderülni.
Az összefoglaló nem friss.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81022) smoli válasza Gubek-Einste (#81020) üzenetére


smoli
aktív tag

Köszönöm. :R
Mennyire bonyolultak ezek az eszközök?
Van rá esély, hogy egy kis utána olvasással magam is összerakjam a hálózatot úgy, hogy minden flottul működjön, vagy mindenképp szakértő bevonása javasolt?

(#81023) AdamzHU válasza TeeJay (#81010) üzenetére


AdamzHU
csendes tag

TeeJay, blakey még egy RT-AC57U v2-tök nincs véletlen az összehasonlítás kedvéért? :D

(#81024) TeeJay válasza blakey (#81014) üzenetére


TeeJay
félisten

panel telep közepén 5. emeleten 18nm nagyszobában
130cm magasra felrakott polcon egymás mellett a két router azonos beállításokkal és azonos csatornán ezt hozta
AC65P átlag 25-40megabittel hozott többet AC-n mint az AC1200GU
sugárzási teljesítményre wifi analyzer alkalmazásban néztem telefonnal ott az 1200GU volt 3-4-5dB-el nagyobb jellel routertől kb. 3méterre ágyon fekve teszteltem LG G4 telefonnal

amint meglesz a Redmi Note 9S telefon az már 2antennás meg modernebb wifis lesz
majd kitesztelem azzal is mit tud ugyanez a két router egymás mellett

vidéken ahol kevés a zavaró tényező lehet nincs ekkora eltérés de itt nálam sebességben a 65P vezet még úgy is hogy pár dB-el gyengébb jelet ad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81025) TeeJay válasza AdamzHU (#81023) üzenetére


TeeJay
félisten

azt nem fogok venni mert gyenge lett
65P és 1200GU bőven jó kis router, WAN-LAN vonalon is viszik a gigás pppoe netet röhögve meg mellé wifiben is nagyon jók
AC57U V2 minden téren visszalépés, egyedül annyi hogy wave2 wifi vezérlője van amiatt jól teljesíthet csak mit ér az egész ha alatta a proci meg gigás nettel szenvedni fog

Amiket még nézek a Xiaomi AC2100-as meg Redmi AC2100-as router ha találok infót hogy openwrt van-e már rá mert azokat meg a gyári FW-el nem használnám mivel kínai :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81026) Gubek-Einste válasza smoli (#81022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem bonyolult, egy AiMesh hálózatot könnyen össze lehet rakni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81027) bigdady válasza Gubek-Einste (#81021) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi. És ez az 1200gu gyengébb? Olvastam nagy a hatótávja

[ Szerkesztve ]

(#81028) TeeJay válasza bigdady (#81027) üzenetére


TeeJay
félisten

prociban azonos a kettő
wifi vezérlőben picit régebbi de nagyon szépen teljesít és betonstabil meg jó nagy antennái vannak úgyhogy biztos hogy hatótávban toplistás
CFW is van rá, 18-ért gyorsan ki tudsz még fogni euronics-ban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81029) bigdady válasza TeeJay (#81028) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyiket írod az 1200-at? Jóval olcsóbb mint 65p.
Olcsobb a jobb? Durva :)

[ Szerkesztve ]

(#81030) smoli válasza Gubek-Einste (#81026) üzenetére


smoli
aktív tag

Egy ismerősöm most ajánlotta a TP-Link Archer AX6000, állítólag bőven elég lenne belőle egy az egész házra?
Van róla tapasztalat, vélemény?

(#81031) seger válasza bigdady (#81029) üzenetére


seger
addikt

Jóval olcsóbbnak nem mondanám. Neten átlag 20 körül 1200GU. 25-től meg az AC65P

(#81032) TeeJay válasza seger (#81031) üzenetére


TeeJay
félisten

18-ért euronics AC1200GU, AC65P 26ezertől inkább
bigdady:
nem mondtam hogy az olcsóbb a jobb hanem hogy bátran vehető mindkettő
AC65P AC1733-as mivel 4 antennás szóval azért bőven többet tud mint az AC1200GU feltéve ha ilyen igény van, ha elég a 2atenna meg 866mbit link akkor vedd az 1200GU-t simán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81033) seger válasza TeeJay (#81032) üzenetére


seger
addikt

1200GU 4 antennás. A 65P 3

(#81034) bigdady válasza TeeJay (#81032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem. 4 antennás 65p nincs? :)
Visszalépni nem szeretnék c5 v1.2 után 1200gu-val akkor :R

[ Szerkesztve ]

(#81035) bazsi83vp válasza bigdady (#81034) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mindegyik négy antennás. A negyedik a burkolatban van.

(#81036) TeeJay válasza seger (#81033) üzenetére


TeeJay
félisten

tévedsz
AC65P 4darab osztott antennás így 2,4 és 4GHz-en is mind a 4-et tudja használni már ha van hozzá olyan kliensed
elég bitang router 600-as N és 1733-as AC

AC1200GU 4 antennás de abból 2-t használ 2,4 és 2-t használ 5GHz-re ott 300+866mbit jön ki legjobb esetben

AC65P ráadásul wave2-es már és tudja a MU-MIMO-t amit majd ha olyan telefonnal használok kiderül mit ér, mármint mikor két MU-MIMO-s telefont egyidőben tolunk majd AC-n
beamformingot is tud de az is csak bizonyos körülmények között ad előnyt

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81037) seger válasza TeeJay (#81036) üzenetére


seger
addikt

Na ezért kérdezek ennyit, mert ha most kiadok 18-20 ezret a 1200GU-ra, de most megtehetném az a65p-t megvenni, és a döntés nehéz. Most összejött a pénz az a65p-t is meg tudom venni, de ha az 1200-ast veszem, nekem sok idő mire megint összejön..... na értitek.... ez a karantén megcsappantotta a bevételt. Így lehet jobb választás lenne a 65p??

(#81038) TeeJay válasza seger (#81037) üzenetére


TeeJay
félisten

ha van legalább 3antennás N vagy AC cuccod, ha kell a 256MB RAM és a 128MB Flash
Ha kell a picit gyorsabb wifi akkor vedd azt
openwrt van rá és most fogják még fejleszteni bőven

AC1200GU meg jó választás ha 2antennás cucc lesz max nálad
ha van pénz a 65P-re vedd azt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81039) eroli23 válasza Gubek-Einste (#81004) üzenetére


eroli23
csendes tag

100m2 területig szórja a wifi jelet az se baj ha nagyobb teret fed le, 3 tèglafalat biztosan vigyen àt.
500/100 netsebessèg
Szomszèd wifi jelek 3-4 gyenge jelű van a környèken.
4 mobiltelefon, 1 tàblagèp, 2 laptop, smart tv, smart home lenne ràcsatlakoztatva.
AX router, wpa3 vèdettsègű, 5Ghz jel gyakrabban hasznàlva ezek előnyök.
Az àr nemszàmít.

Clevo PB51RF || i12PRO

(#81040) vicces válasza TeeJay (#81038) üzenetére


vicces
addikt

Ne felejtsük el hogy az ac65 a 100-as csatornát nem tolerálja. ;]

:)

(#81041) TeeJay válasza vicces (#81040) üzenetére


TeeJay
félisten

igen aki radar közelében él annál előjöhet ez
míg másnál zuglóban kutyabaja lásd vargalex ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81042) Dragon3000 válasza TeeJay (#81041) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam is el van a 100-as csatornán már 1 éve.

(#81043) Gubek-Einste válasza smoli (#81030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele így nyilatkozni is nehéz róla de az Asus-nak jobb a gyári firmware-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81044) Gubek-Einste válasza eroli23 (#81039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC-s eszközből az Asus AC65P még hosszú távra is jó választás lenne.

3 tèglafalat biztosan vigyen àt.
Ilyet senki sem fog garantálni egyetlen eszközzel sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81045) woodworm válasza TeeJay (#81036) üzenetére


woodworm
veterán

"elég bitang router 600-as N és 1733-as AC"

Igazából ennél is gyorsabb, mivel 2,4GHz-en nem 600, hanem 800 Mbitet tud. Noha a teljes sebesség kihasználásához nem igazán van kliens, de alkalmas vevővel az n400 elérhető. Nálam ezen a linksebességen 300 Mbit letöltési sebességet mértem.

(#81046) seger válasza TeeJay (#81038) üzenetére


seger
addikt

Végül csak az 1200GU lesz

(#81047) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok légyszíves segíteni milyen routert vegyek, ha 1000Mb/s-os nethez venném, sok 5Ghz-et támogató eszköz csatlakozik rá és a lehető leg megbízhatóbb, stabilabbat szeretném? (max.50ezerig)

(#81048) jerry311 válasza huan (#81047) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mennyi a 'sok'?
Mekkora területet kell lefedni?
Miből vannak a falak?

(#81049) vicces válasza huan (#81047) üzenetére


vicces
addikt

Nem tudom hol van épp az ára de Asus ax92u. Nálam remekül működik kb 1 hónapja. Semmi zavar nem volt eddig valamint a hatótáv is jobb, mint eddig bármelyik routeremmel. Wifin van valami smartconnect, az 5 GHz van preferálva szoftveresen. ;)

:)

(#81050) huan válasza jerry311 (#81048) üzenetére


huan
őstag

2 eszköz 2,4GHz-re tud, és 6 eszköz 5GHz-re. 65nm-es panelt, vasbeton falakkal.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.