Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) Dr.NX válasza mokus1 (#98850) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A válaszokból ítélve más sem értette a kérdést.
Milyen ac6? Milyen szolgáltató, milyen mesh? Kicsit fejtsd ki jobban kérlek.

Elfogadom a sütiket.

(#98852) BB9000 válasza Dr.NX (#98851) üzenetére


BB9000
senior tag

Harmincezer liter vízbűl veszi ki a zoxigént. Teccikérteni? :) :)

(#98853) Multibit válasza BB9000 (#98852) üzenetére


Multibit
veterán

Kérem kapcsojjaki! :P

(#98854) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok. A mostani TP-Link Archer C2 V3 routert szeretném leváltani, gyorsabb és erősebb Wifi-re lenne szükségem. Gigabites netem van, de a Wifi nagyon lassú, 5-6 óra mire letöltök egy 100GB-os játékot.

Archer C6-ot és Xiaomi AX1800 nétem de azt írják hogy nem stabil(online játszom, szóval fontos a stabil kapcsolat vezetéken és wifin is). Mit lenne érdemes venni?

(#98855) BB9000 válasza tomgabor (#98854) üzenetére


BB9000
senior tag

" Gigabites netem van, de a Wifi nagyon lassú. . ."
Itt álljunk meg egy szóra. A WiFi sebességére több tényező is negatív hatással tud lenni. Ilyenek :
- Nagy távolság, vastag falak,
- más eszközök, amelyek azonos frekvencián szennyezik az étert,
- korlátozott WiFi képességek a router oldalon
- korlátozott WiFi képességek a kliens oldalon

A router csere javíthat, de érdemes lenne kicsit komplexebben átgondolni ezt.
Ilyen kérdéseket is meg kell válaszolni az eszköz beszerzése előtt:
- Egyetlen router képes lesz-e kiszolgálni az igényeket?
- A WiFi-t használó eszköz, vagy eszközök milyen képességekkel bírnak?

(#98856) tomgabor válasza BB9000 (#98855) üzenetére


tomgabor
senior tag

Kb 3méter távolság, egy vályog és egy gipszkarton fal, nincs más router a közelében, közvetlen a router melett sem gyorsabb a net(40-50Mbps). Telekom modem tudja a 600-700Mbps csak nem ér el a jel hozzám.

Telekom modembe megy 2 PC, 1 Iptv, Tp-link router és 2 telefon wifi. Tp-linkbe 2pc, 2 Iptv és 2 telefon wifi. A telefonok Redmi 6A és 6, 9c, Galaxy A52s. Van egy Steam Deck-em és a szobámba csak a Tp-link jele ér el ami 40-50Mbps, ezt szeretném gyorsítani legalább 400Mbps-re.

[ Szerkesztve ]

(#98857) viperabácsi válasza tomgabor (#98856) üzenetére


viperabácsi
addikt

A tp link ap vagy router módban van ?
Mivel méred a sebesaséget , és mivel szeretnéd a játékokat letölteni , az is fontos kérdés. Gondolom ugyan azzal az eszközzel amivel játszol is. Azt az eszközt én mindenképpen kábelre tenném , mert nem elég , ha gyors a wifi , de stabilnak is kellene lennie. Én mindenképp játékra ( PC , PS , XBOX ) kábelre kötném !
Routerben én ASUS -t néznék ,sokkal felhasználó barátabb a felület !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98858) tomgabor válasza viperabácsi (#98857) üzenetére


tomgabor
senior tag

Router módban. Steam Deck-en speedtest.net néztem miután láttam milyen lassan jönnek le a játékok Steamről.

Otthon inkább Pc-n játszok ami kábelen van de az se igazán stabil az Archer C2-n, többszor elmegy a net és a wifi is szokott szakadozni telefonon. Steam Deck inkább offline módban lesz használva ha például vidékre megyünk.

Az Asus AX55 nézem most ami jónak tűnik

(#98859) viperabácsi válasza tomgabor (#98858) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ne legyen mindkét eszköz router módban !
Így lehet dupla nat-od van. A tplinket tedd át ap módba , a telekomos osszon ip-t .
Én most cseréltem előző Asus RT-AC55U routeremet ASUS TUF-AX3000 V2 ezt is érdemes számba venni . Én nagyon meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98860) tpeter77 válasza viperabácsi (#98859) üzenetére


tpeter77
addikt

A csatornákat hagyjuk Auto módban, vagy Wifi analyzer segítségével keressünk szabad csatornákat és állítsuk kézzel rá a routereket?
Mi az általános javaslat?

(#98861) Essejó válasza tomgabor (#98856) üzenetére


Essejó
veterán

Ne is folytasd! A vályog megeszi a Wifit, egy úgymond erősebb wifiképességű eszközét is. Kösd kábelre és úgy nézz sebességet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98862) tomgabor válasza Essejó (#98861) üzenetére


tomgabor
senior tag

Nincs lan csatlakozó a Steam Deck-en.

(#98863) Essejó válasza tomgabor (#98862) üzenetére


Essejó
veterán

Ja hogy ez egy kézbevaló játékkonzol. Kéne egy wifi Ap az adott helyzetben ami kábellel csatlakozik a routerre. A vályog a wifi tán legnagyobb ellensége.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98864) tomgabor válasza Essejó (#98863) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm. Akkor marad a Tp-link a másik szobába és nálam lesz az Asus Ax55. Elég csak AP módba állítani van mást is kell?

(#98865) Patice válasza tomgabor (#98864) üzenetére


Patice
nagyúr

Elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98866) Essejó válasza tomgabor (#98864) üzenetére


Essejó
veterán

Elég, de kábel legyen az Asus és a Tp-Link közt, mert a vályog ugyanúgy megenné a wifit.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98867) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#98860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98868) Rolly


Rolly
veterán

Gondban vagyok eddig elégedetten működött a UNIFI hálózatom, most viszont megadta magát :(

Unifi USG
2 UNIFI 8-as POE switch
2 Access point

az Unifi USG ami bedöglött és ezt már nem is nagyon lehet beszerezni ahogy nézem... Unifi Dreamre váltás meg elég drága mulatság :(

Mi lenne a jó megoldás jelenleg ami az alábbiaknak megfelelő?
- 2 POE kamera van a házban
- 2 POE Access point
- két szintes ház monolit vasbeton födémmel
- 7-8 egyéb GB LAN port kell
- 30 körüli Wifi eszköz (smart szenzorok, kapcsolók, gatewayek)

Amit néztem esetleg db ASUS router meshben a két szintre ezzel ki van váltva az
- Unifi USG
- 2 AC (sőt Unifi AC-sek helyett gyorsabb is lenne)
Földszinten maradna az ASUS routeren egyik Unifi POE switch

Miben érdemes gondolkodni?

(#98869) Multibit válasza Rolly (#98868) üzenetére


Multibit
veterán

Ha elégedett voltál az eddigi felállással, a HA-n keresgélj! Most van ott egy USG és egy USG Pro.

(#98870) Rolly válasza Multibit (#98869) üzenetére


Rolly
veterán

ez is jó ötlet megnézem mi érhető el a hardveraprón. Köszi a tippet.

bár lehet inkább cserélnék mindent is :) ... mert a unifi hálózatra is kellene költenem a Wifi 6 miatt

jelenleg a kb 10 éves ASUS RT-N16 akit sikerült routerként beüzemelni :) :D így most van net :) csak Gbit helyett 100 Mbit...

(#98871) #54625216


#54625216
törölt tag

Két wan portos routerek közül melyik ajánlott?
A telekomos 1G net + voda 250mbit lenne mellé tartaléknak home office-hoz. (2.5G wan port előny, de nem kritikus.)
A wifi teljesítmény kevésbé számít (50nm lakás, most egy AC56U v3 van és megfelelő).

(#98872) MaCS_70 válasza Multibit (#98869) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az USG egyébként csak Unifi hálózaton működik / van értelme használni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98873) Multibit válasza MaCS_70 (#98872) üzenetére


Multibit
veterán

Az USG is csak egy router. Bármivel lehet használni. A Unifi ökoszisztéma jár némi előnnyel, de nem kötelező. Ugyanez vonatkozik más komponensekre is.

(#98874) Gubek-Einste válasza #54625216 (#98871) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98875) #54625216 válasza Gubek-Einste (#98874) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mivel munkához lesz, amennyi feltétlenül szükséges. Eredetileg 60 ezer körül akartam megállni, de akkor még nem volt szó dual-wanról. Ahogy elnéztem 100 alatt nem igen akadnak ilyenek, úgyhogy ha nagyon muszáj, akkor benyelem.
Mivel alapvetően a lényeg lan-on menne, azaz munkagépek, nas, stb. és csak a mobilok meg egy Apple Tv van wifin, nem szeretnék túl sokat költeni a wifi képességekre.

(#98876) Patice válasza #54625216 (#98875) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link ER605 az Asus-t meg átrakod AP módba.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98877) zsolt008 válasza #54625216 (#98875) üzenetére


zsolt008
tag

mikrotik is tud több want.
kezdésnek egy mikrotik hex megteszi.

(#98878) Vasti74 válasza #54625216 (#98871) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én vennék egy TP-Link load balancer router-t, van többféle. Nekem régebben beváltak, elég nagy terhelésnél (gyors netek + 100-as nagyságrendű kliens) , és nem is drágák.
100.000 alatt van már olyan is, ami Omada kontroller is egyben, szóval valami értelmesebb wifi kiépítésében is segíteni fog majd, ha kell ;-)
Ezekben nincs wifi, de veszel mellé veszel rendes AP-okat, és annyi.
Ha nem kell annyi minden okosság, akkor persze elég egy Omada nélküli egyszerűbb több WAN portos router, meg egy egyszerűbb AP (ami lehet akár a mostani router-ed AP módban)

[ Szerkesztve ]

(#98879) Rolly válasza Rolly (#98868) üzenetére


Rolly
veterán

jelenleg három utat látok magam előtt:

1) Ubiquiti Unifi USG-t veszek mint a régi használtam (aztán bármikor lehet gondom)
2) Visszaállok Asus routerekre és eladom a már nem szükséges unifi cuccokat
3) Ubiguiti Dream Machinet veszek

Leginkább a 2-esben gondolkodom, mert kb annyiba kerül mint az 1)-es de így minden új garis lenne és lenne gyorsabb wifi egyéb beruházás nélkül.

ASUS oldalon amit néztem:
- fő routernek egy AX86U a földszintre (készülve ha egyszer lesz 1GBitnél gyorsabb net a Diginél)
- lent a földszinten az egyik Unifi POE switchet meghagyom (2 POEs- biztonsági kamerát használok)
- egy node AX86S az emeletre (itt vagyunk főként így ennek a wifijét használjuk főként
Jó megoldás lehet szerintetek?

(#98880) Multibit válasza Rolly (#98879) üzenetére


Multibit
veterán

Leginkább a 2-esben gondolkodom
Helyes! ;) Vevő lennék az egyik Ubi PoE switchre :)

(#98881) MaCS_70 válasza Rolly (#98879) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Ubiquitivel az a gond, hogy évekkel le van maradva. A Dream Machine egy műzeumi darab(nak megfelelő szolgáltatást nyújt), és még a frissebb Dream Router is gyakorlatilag már a piaci megjelenése pillanatában elavult volt.

Pedig szívesen építenék ki egy Unifi hálózatot, de mindig arra a következtetésre jutok (legutóbb tegnapelőtt), hogy sok pénzért kapnék jó, de egy fél generációval lemaradt technikát. (Pedig van egy 24-es PoE L3 switchem tőlük, ami jó,csak rettenetesen hangos.)

Plusz nagyon nem tetszik, hogy a Ubiquiti router használata felhasználói fiókhoz van kötve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98882) Patice válasza MaCS_70 (#98881) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omadát nézted már?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98883) MaCS_70 válasza Patice (#98882) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, van is egy kis TP-Link hálózatom, de az Asus szerintem messze veri.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98884) Patice válasza MaCS_70 (#98883) üzenetére


Patice
nagyúr

Miben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98885) axlfsi válasza MaCS_70 (#98881) üzenetére


axlfsi
veterán

...no meg a controller is egy ideje hardverre költözött, csak, hogy legyen elegendő vásárolni valód, ha hiányolnád!
Egyébként jó, stabil, megbízható, de drága.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98886) MaCS_70 válasza Patice (#98884) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eleve abban, hogy Asus, ami számomra legalábbis egy sokkal jobb menürendszert, beállíthatóságot jelent.

Persze tudom, hogy az AImesh és az Omada nem feltétlenül azonos pályán játszanak, de itthonra az AImesh számomra gyakorlatilag tökéletes.

Én történetesen a TP-Link rendszert is otthoni hálózatban használom, és azért van rá szükségem, mert az Asusnak nincs kültéri megoldása erre. Így lett a kültéri részre TP-Link (beltéren maradt az Asus (/Mikrotik), mert nem találtam megfelelő TP-Link routert, bár eredetileg TP-Link vonalon voltam). Szó se róla, nincs gond a TP-Link / Omada részleggel, csak éppen nem tudtam megkedvelni. Nyilván a tudásának tört részét használom csak ki, de nincs is többre szükségem. Ha lenne kültéri Asus, azonnal azt tenném be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98887) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

Nem csak router kérdés, de kapcsolódik, hátha tudtok segíteni. Rendezvényeken szoktunk magunknak vezetékmentes netet csinálni , laptopoknak / nyomtatóknak, kb. 20 eszköznek, de az utóbbi időben ez egyre bizonytalanabbul működik. Én inkább azon csodálkozom, hogy eddig hogy ment, mert régebbi Asus routerek voltak hadisorba állítva, de mindkét csatornán ugyanaz az SSID és több router is térben.

Sikerült annyit beszélnem, hogy nyitottak a meshre, viszont azon gondolkodtam, hogy igazából nem is kellene több router, csak egy modernebb mesh képes és mondjuk 4 AP. A laptopok sem maiak Intel AC wifi van bennük, a nyomtatok is csak 2.4es hálózatot támogatják. Van esetleg javasolt márka vagy megoldás?

A sebesség másodlagos, stabil kapcsolat fontosabb és nem sokszor nem lehet kábelezni, így nagy elont lenne, ha az AP-k támogatnák a vezetékmentes kapcsolódás is vagy esetleg tudnának vissza adni netet kebelesen a nyomtatóknak. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#98888) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router (milyen meglepő) vásárlásban. A fő kérdés az lenne, hogy a lent megadott paraméterek alapján, vajon megoldható-e a korrekt wifi lefedettség 1 eszközzel, vagy mindenképp mesh kell, hogy a lakás 2 túloldalán is megfelelő legyen? Amennyiben megoldható, melyik eszköz lenne erre képes? Amennyiben nem, hogy lehetne megoldani és milyen eszközökkel?

Amire én teljesen laikusként gondoltam:
- 1 eszköz: ASUS RT-AX55 (27k), vagy TP-Link Archer AX53 (29k digi kedvezménnyel), van érdemi különbség? Ha ezek kevés, mi lenne, ami elég lenne?
- ha több eszköz akkor fogalmam since, asus aimesh szimpatikus ennyit tudok

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Legegyszerűbb ha itt van az alaprajz. 84 nm-es belvárosi nagypolgári lakás, és megjelöltem a modem helyét az alaprajzon (elég szerencsétlen, tudom, ezért is írok), de mivel az a szoba a home office ott mindenképpen kellett a kábel. A másik nagy zone a nappali /háló a túloldalon. Ott annyi kellene, hogy egy stabil 4k videót vivő mennyiségű internet eljusson.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
1 PC, 2 laptop (2 macbook, 1 windows), 2 iphone, samsung okos tv, egy google home, ezek gyakran egyszerre. Egyelőre a macbookok meg az iphonok tudnak AX-et, ez majd nyilván bővül.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Jelenleg 60 mbites koax kábeles Digi van, most épül ki az optikai telekom elvileg a közeljövőben (műemlék ház és körülményes volt), akkor gigabit lesz.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
40-45k-nál nem szeretnék jelenleg többet költeni, de ha több több.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Nincs.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#98889) funThOMasz


funThOMasz
csendes tag

Sziasztok, az alábbiakban szeretnék segítséget kérni.
A munkahelyemen (lenti kép, a feketével kiemelt pirossal satírozott rész) egy TP-Link Archer C9 router van üzemben 2 Access Point-tal. Lefedettség szempontjából soha nem volt ideális és most végre elérte a főnökeim ingerküszöbét is a dolog. Rám maradt a feladat, hogy ezt megoldjam. A cél egy mesh szerű hálózat lenne, automatikus váltással az eszközök között (egy hálózat).
- a felhasználási környezet a lenti rajzon látható, az alapterület kb. 31 x 12 m, egy csomó irodával;
- legnagyobb mértékben notebook-ok és okostelefonok kapcsolódnak a hálózatra, jelenleg összesen kb. 40-50 eszköz;
- jelenleg 50/10-es optika van behúzva, de elvileg már elérhető a T gigás net, ezzel számoljunk;
- összeget nem írnék egyelőre, mivel a cégről van szó, nem az én pénztárcámról, nem elsődleges szempont, de azért maradjunk a Földön;
- nincs egyéb extra igény (aztán a válaszok alapján majd kiderül)

Az összefoglalót és a hozzászólásokat olvasgatva valamilyen Asus WiFi 6 megoldásban gondolkodom.

Köszönöm a segítséget.

(#98890) Patice válasza funThOMasz (#98889) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omada rendszer.
Kettő vagy max. három EAP610-es AP
Egy hardveres kontroller, vagy ha van olyan gép, vagy NAS, ami megy folyamatosan arra is rakható a szoftveres kontroller.
Router is kell, meg switch, vagy azok már vannak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98891) funThOMasz válasza Patice (#98890) üzenetére


funThOMasz
csendes tag

Router-re is szükség van, switch van, be van kábelezve az iroda, a vezetékes csatlakozási pontok ki lettek építve anno mindenkihez.

(#98892) Patice válasza funThOMasz (#98891) üzenetére


Patice
nagyúr

Routerből az ER605-ös az "alap" ami jó akár gigabites nethez is.
A következő lépés az ER7206-os, azt nem látom indokoltnak hacsak nincs több telephely, amit össze kellene kötni.
AP-k esetén az EAP610 az alap, vagy EAP653, ha kell nagyobb sebesség 5Ghz-en.
Ha sok kliens van, vagy lesz később, akkor lehet gondolkozni még az EAP620 HD-ban, vagy EAP660 HD-ban ezek már 100-200 klienst is tudnak kezelni egyszerre.
OC200-as kontroller elégnek tűnik, OC300-as szerintem felesleges lenne.
A switch az POE-s, vagy nem?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98893) Gubek-Einste válasza _ak_ (#98887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen szintű szaktudás áll rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98894) Gubek-Einste válasza zsoltnyiri (#98888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A környezeti viszonyok miatt leginkább több eszközös rendszerben kellene gondolkodni.
45k-ból nem nagyon jön össze egy rendszer több eszközös rendszer, 2 darab Asus AX1800U talán kijönne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98895) funThOMasz válasza Patice (#98892) üzenetére


funThOMasz
csendes tag

Ezt sajnos nem tudom, délelőtt utánajárok.

(#98896) Patice válasza funThOMasz (#98895) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha POE+os, akkor szerencse, és nem kell külön táp az AP-okhoz.
Ha nem az, akkor sincs nagy baj, mert van az AP-ok mellé csomagolva táp, csak akkor olyan helyre tudjátok csak rakni, ahol van LAN kiállás és áram is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98897) dudika10 válasza Patice (#98896) üzenetére


dudika10
veterán

A tap kulon megvasarolando sok esetben!

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98898) Patice válasza dudika10 (#98897) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez igaz, a TP-Link ezeknél az új, AX-es AP-khoz ad gyárilag, benne van a csomagban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98899) _ak_ válasza Gubek-Einste (#98893) üzenetére


_ak_
addikt

Szia,

nincs kimondott összeg, ha működik lehet drágább (annyi, hogy Svájcban is elérhető kell, hogy legyen).
Szaktudás sincs igazán, de felnőtt, IT-ben dolgozó emberek "szerelik össze" a rendszert, így amennyiben szükséges, tudnak utasítást követni, persze a legjobb az lenne, ha egyszer kellene beállítani utána elég csak bedugni.

Jövőhéten jön egy TP-Link Deco XE75 3-as csomag illetve kapunk valami Netgear ufókat is kölcsönbe, hogy kipróbáljuk, de még nem tudom, hogy melyik típus. :R

2 problémás eset van. Vagy olyan helyen vagyunk ahol sok a beton és hamar elhal a kapcsolat, olyankor több routert tesznek le, de ezek ha jól rémlik Asus AC66-ok, így egymás ellen dolgoznak. Ilyenkor szokott lenni point-to-point kapcsolat, a routerek pedig AP-ben vannak. Vagy olyan az ügyfél és/vagy a hely ahol nem lehet láthatóan kábelezni. akkor szoktak trükközni 100M kábelekkel.

Erre erősködtem, hogy legalább vegyenek mesh routereket ilyen helyzetekre. Az azok a tp-linkek meg tudnak 6Ghz wireless backhaul-t, így talán kicsit szabadabban lehet a a routereket mozgatni.De a nyomtatoknak is kellene valami kicsi wireless bridge.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#98900) dudika10 válasza Patice (#98898) üzenetére


dudika10
veterán

Legutobb egy EAP653-at vettem, ahhoz pont nincs. :N

#98899_ak_ : Unortodox otlet, de lehet pont ti vagytok a celkozonsege egy ilyennek?
ER7212PC | Omada 3-in-1 Gigabit VPN Router | TP-Link Magyarország

A switch buta benne, de szeirntem az nem szamit nektek.
Van benne controller, router, PoE. Ehhez vesztek tetszoleges szamu (max. 8) AP-t, amikhez csak egy UTP-t kell huzni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.