Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) cd930 válasza junior11 (#50000) üzenetére


cd930
aktív tag

OFF
A betyárját, a tiéd az ötvenezredik hozzászólás! :))
Most kicsit irigykedek! :O

ON
Egy TP-LINK TL-WDR4900 mennyivel tud többet egy TP-LINK TL-WR1043ND V2-től? Érdemes cserélni minimális (2-3 ezer) ráfizetéssel?
Amit látok:
TP-LINK TL-WDR4900 2 sávos, 450-es
TP-LINK TL-WR1043ND V2 1 sávos, 300-as

Ebből egyértelműen jobbnak látszik a 4900-as. Van valami, ami nem látszik?

Családi házas környezet, nem zsúfolt a 2,4GHz-es készülékektől.
200-as Digit szombaton fogják kötni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#50002) kali válasza cd930 (#50001) üzenetére


kali
legenda

a dual band/5 GHz a többlet, amúgy prociban azonos vagy erősebb (verzió függvénye), ram tekintetében a dupláját kapta, illetve usb portja is 2 darab van, osztott vagy belső + külső antennás (ez is verzió függvénye).
akkor érdemes cserélni, ha kell az 5 GHz, vagy esetleg olyan szélsőséges a használati mód, hogy megmutatkozik a dupla ram előnye.

junior11; nem is főként a korábbi meghibásodás miatt fontos, hanem használat közben nem marad kellő tartalék és jobban számít, illetve érezhetőbb a húzós terhelés miatti leterheltség.

[ Szerkesztve ]

(#50003) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Előző router-ünk (Belkin N wireless F5D8233-4v3) behalni látszik így ~8 év után így jelenleg egy switch-el van megoldva a net szétosztása kábelen keresztül.

-A router a nappaliban van szobám ettől 3 fallal és 8 méterrel arrébb található (egyben legtávolabb is) ide 50%-os erőséggel ért el a volt router jele ami tökéletesen megfelelt, szomszédok elég távol vannak.
-Egy 10 Mbps-es net van.
-A hálozaton alkalmanként 1 gép kábellel és 7 eszköz vezeték nélkül csatlakozik (max).
-Az olcsóság, tartósság és sebesség korlátozás egyes eszközökön (már ha van ilyen) lenne a főbb szempont.

Milyen routert ajánlanátok? Egy belépő szintű gondolom csak elég, Keret rá: 5000-10000 Ft

Köszönöm válaszaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#50004) Gubek-Einste válasza Rohir (#50003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az árkategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50005) junior11 válasza kali (#50002) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, értem.

Amúgy egy 740N WAN-LAN kapcsolaton mennyit enged át 100-as csomagból (max eddig amit speedtesten mértem olyan 89,90 volt). Itt is megvan a max 94-96mbs, mint a 841N esetében vagy kevesebb esetleg a gyengébb HW miatt?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#50006) Gubek-Einste válasza junior11 (#50005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Verziótól függően összejöhet a max interfész sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50007) bexinho23


bexinho23
őstag

Nagy keresgélés után ez a típus tetszett meg --> [link]

Kinek mi a véleménye róla? Érdemes ebben gondolkodnom?

Faluban lakunk, így a csatornák nem leterheltek. Egyedül csak az 7 méterre lévő nappaliban van egy Huawei router (Telekom; optikaihoz), amit 4-es csatornára állítottam. De 1-2 éven belül társasházba fogok elköltözni, így a jövőre való tekintettel muszáj egy komolyabb routerre beruháznom, mint a mostani.

Amire használnám: torrentezés (5-10-15 aktív torrent), chromecast-en keresztül streamelés (játék telefonról, filmek laptopról-NAS-ról), mobilozás, online játék ps-ről

Internet sebesség: telekom 50/25 Mbit

Lan kábellel lenne rákötve a Telekomos Huawei modem/routerre

Ahányan csatlakoznának: 2 -(3) telefon, 1 laptop (kábelesen), 1 ps4 (kábelesen), 1 chromecast2, meg idővel egy NAS (kábelesen)

[ Szerkesztve ]

(#50008) haddent


haddent
addikt

sziasztok

furcsa igényeim vannak most is. van egy Archer C5 routerem most, gyári fw (nincs is más, mert v2), marad is, mert kell a hardver-nat, DIGI500 lesz (vagy lehet, hogy 1000). A WiFi is tök jó, főleg 5GHz -en. De irodalmi nyelven szólva is ****** fel****, hogy zárt print-server van a fw -ben, azaz külön kliens kell hozzá, azaz linuxon esélytelen. Csak emiatt kedvem lenne kivágni.. na mindegy, mivel egyébként egy nagyon jó árú és bika kis router, arra gondoltam, hogy megmarad "hülyegyereknek", mindent kikapcsolok rajta, csak egy DHCP szerver, egy wifi AP és kézcsók.
Viszont akkor jó volna mellé/mögé egy gyenguszka kis butuska valami, amire viszont olyan openwrt linuxot rakok, amit nem szégyellek, és akkor az lenne print-server, meg DLNA szerver, netán torrent is.

Szóval, tudna nekem valaki ajánlani egy routert, aminek a procija-ramja-romja kellően bika, és erre a feladatra megfelelő? Igen tudom, építsek kis gépet 50 ezerért ami ellátja ezta feladatot ... :DDD

(#50009) AiRLAC válasza haddent (#50008) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre mondjuk egy Raspberry Pi (akármelyik) tökéletes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50010) Mr Bond 007 válasza haddent (#50008) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Synology DS115j ? KATT Az oprendszere elég sokmindent megoldana. 35k körül megúszod csendes és nem eszik sokat.

(#50011) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Erről mi a véleményetek így hír szintjén? (Amellett, hogy a kinézete, hmmm, legalábbis megosztó...)

A D-Link milyen versenyző mostanában?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50012) Mr Bond 007 válasza MaCS_70 (#50011) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Egyszer vettem magamnak high end d-link routert. kb 4 havonta összecsinálta magát és cserélték a gari lejártáig folyamatosan. Onnantól volt Airport Extreme (ez volt 2007-ben, azóta is működik minden nap gond nélkül a szüleimnél) Ezek után többet d-linket biztos nem fogok venni. :N

(#50013) jerry311 válasza MaCS_70 (#50011) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem tudom _most_ milyen. Az utolso (igaz, maig hasznalt) D-Link routerem lassan 10 eves lesz. Stabilan teszi a dolgat, akar tobb szaz kapcsolat es 160 Mbps forgalom mellett is.

(#50014) tobias40 válasza MaCS_70 (#50011) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem egy 890L van, nagyon jó router de a kezelő felülete nem tetszik!
Pl. nem lehet rajta lementeni a meglévő konfigot, nem lehet restartolni sem az admin felületen stb...

(#50015) eros8


eros8
újonc

Sziasztok!
Digi 1000es nethez szeretnék venni routert.A lakás nem túl nagy 1-1 falon kell, hogy átvigye a jelet.A vas egy i5ös r390el de gondolom ez annyira nem számít.
Asus routerekbe gondolkodtam(ASUS RT-N18U Router vagy ASUS RT-N56U Router), jelenleg is az van méghozzá egy belső antennás, csak az éppen 10/100as...
Maximum 25 ezret szánok rá.
Elsősorban torrentezéshez szeretném kihasználni, ijesztgettek, hogy az asus routereknek az gondot okoz, melegszik meg hasonlók, erre így zöldfülüként nem tudtam semmit mondani, szóval légyszíves adjatok tanácsot.
Előre is köszönöm :)

(#50016) krealon válasza eros8 (#50015) üzenetére


krealon
veterán

"Digi 1000es nethez szeretnék venni routert.A lakás nem túl nagy 1-1 falon kell, hogy átvigye a jelet."

Falon keresztul 100 Mbps-nel nagyobb sebesseget nem fogsz tudni elerni wifivel.
Ha ki szeretned hasznalni a teljes savszelesseget, akkor ahhoz kabel kell.

Azonos legterben (kisebb mint 5m tavolsagban), AC1900 vagy nagyobb router es ugyancsak AC1900+ kliens eseten van valami kis eselyed az 500+ Mbps eleresere. (Gyakorlatilag laboratoriumi korulmenyek kozott.)

(#50017) eros8 válasza krealon (#50016) üzenetére


eros8
újonc

nem írtam le pontosan, bocsánat. Kábelen fog jönni a net a pcbe és főleg itt szeretném kihasználni, wifi elég ha stabilan müködik. Így mit ajánlanál?

(#50018) dunkel


dunkel
őstag

Üdv, ajánlottátok az Asus rt-ac1200g plus-t. Segítsetek légyszi hol lehet bekapcsolni az upnp szolgáltatást a menüben, köszi. Ezen kívül minden alapbeállítás jó, nagyon egyszerű volt a telepítés.

(#50019) Multibit válasza eros8 (#50015) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a routeren fog futni a torrent kliens, ennyi pénzért az N18U a te eszközöd.

(#50020) Multibit válasza dunkel (#50018) üzenetére


Multibit
veterán

Hanyagold a UPnP-t, inkább manuálisan nyisd meg a szükszéges portokat!

(#50021) Intruder2k5 válasza dunkel (#50018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-AC1200G+ topik

Beállítással kapcsolatban már inkább ott érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#50022) krealon válasza eros8 (#50015) üzenetére


krealon
veterán

"Digi 1000es nethez szeretnék venni routert.
[...]
Asus routerekbe gondolkodtam(ASUS RT-N18U Router vagy ASUS RT-N56U Router), jelenleg is az van méghozzá egy belső antennás, csak az éppen 10/100as...
Maximum 25 ezret szánok rá.
"

Igy kellett volna kerdezni.
Az ASUS RT-N18U es az ASUS RT-AC1200G+ ajanlott ilyen feltetelek mellet. Tarsashazi (sok Wifi-vel terhelt) kornyezetben az utobbi a jobb valasztas.

(#50023) eros8 válasza Multibit (#50019) üzenetére


eros8
újonc

Köszönöm, esetleg ez is megfelelnek/mennyivel jobb?ASUS RT-AC55U

(#50024) Multibit válasza eros8 (#50023) üzenetére


Multibit
veterán

Még nem válaszoltál: routeren ketyeg majd a torrentkliens? Ha igen, a lehetőségeidhez képest a legerősebb hw-t vedd! Az N18U erősebb, mint az AC55U.

(#50025) eros8 válasza Multibit (#50024) üzenetére


eros8
újonc

igen,ott.Tehét azt mondod, hogy az olcsóbb model jobb? Érdekelne miért, én csak annyit tudok hogy gyengébb a wifije és 2,4ghzen megy.

(#50026) Multibit válasza eros8 (#50025) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, az olcsóbbnak erősebb a CPU-ja és több a memóriája. A torrent erősen terheli a routert! Ebben az esetben a wifi-nek nincs jelentősége.

(#50027) spider80 válasza Multibit (#50024) üzenetére


spider80
őstag

Itt most arra gondosz, hogy a routerre kötött winchesteren fut majd a torrent kliens? Mert én pl így értelmezem a kérdésed (lehet fáradt vagyok és azért). A kérdező meg szerintem úgy értette,hogy a routerre kábellel kötött gépen lesz a torrent kliens.

szerk.: jobban belegondolva lényegtelen is a felvetésem,mert kábelen is számít az erősebb cpu. Bár nekem AC55u van,és 5ghz wifin terhelem rendesen sok-sok torrentel,sok száz kapcsolattal,és egyszer sem feküdt még meg. jól bírják ezek. Igaz nekem 240mbit van csak.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50028) eros8 válasza Multibit (#50026) üzenetére


eros8
újonc

Hálásan köszönöm :)

(#50029) Krike


Krike
aktív tag

Sziasztok,

Olvasom a hozzászólásokat, és ajánlásokat az utóbbi időben. Nemsokára költözünk, és új routert kell vásárolnom a helyi infrastruktúra ellátására. Alapból csak 50-120 Mbit-es NET lesz, de a DIGI terjeszkedik Érden , és már most felkészülnék a nagyobb sávszélesség fogadására. Adott 4 PC, 2 tab, 2 mobil, és 2 TV amit ki kell majd szolgálni. Havi adatforgalmam 4-500 GB jelenleg. Szeretném az USB 3-as HDD-m csatlakoztatni a routerhez, hogy a filmeket a tvv-n onnan nézzük ( nem WiFi a TV, kizárólag kábelesen csatlakoznak), Illetve az USB2-es hdd-m pedig egyébb file-ok tárolására használnám a routerhez csatlakoztatva.

A hozzászólások alapján az ASUS RT-AC56U modell az, ami ezt lefedné számomra. Nem szeretnék linux alapú firmware-t felrakni rá. Maradhatok ennél a megoldásnál, avagy van más ajánlásotok?

Köszönöm előre is

Krisztián

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#50030) Gubek-Einste válasza bexinho23 (#50007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás eszköz így nyugodtan megveheted.
Ha nem lesz nagyobb távolságban a T-s ONT-től akkor azon ki kellene kapcsolni a wifi-t, hogy ne zavarják egymást.
Beszerzési árat nem írtál így érdemes lehetne elgondolkodni egy AC-s eszközök is a jövőre tervezés okán.

Ami még hasonló a TP-Link 4300-hoz:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600

AC-s típusok: Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U/AC1200G+, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#50029 Krike
Megfelelő lesz az AC56U de sajnos az utóbbi időkben nagyon felment az ára és beszerzésével is gondok vannak így érdemes lenne erre az eshetőségre is felkészülni.
Más típust nehéz ajánlani mivel ami még ajánlott lenne azaz AC1200G+ gyengébb hardverrel, valamint a következő fokozat az AC68U lenne drágábban (bár az AC56U mostani áraitól nincsen olyan messze).

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50031) Krike válasza Gubek-Einste (#50030) üzenetére


Krike
aktív tag

Köszönöm szépen :) egy 2x milliós lakás esetében az ár a legkevesebb. A stabil kütyü a fontosabb :) Most egy TP-Link WDR 3600 van, csak azt itt hagyom az ősöknél.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#50032) Multibit válasza spider80 (#50027) üzenetére


Multibit
veterán

Az a torrent kliens nyilván nem tud futni a winchesteren, mivel szegény vinyónak sem CPU-ja, sem erre alkalmas memóriája nincs. A torrent kliens a routeren fut, a rajta lógó HDD-t csak háttértárként használja :)

(#50029) Krike
Nem szeretnék linux alapú firmware-t felrakni rá.
Nem kell ezt tenned, mert már gyárilag linux alapú firmware van rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#50033) OrLiX


OrLiX
tag

Srácok, van olyan ajánlott router, ami alapból tudja a VPN-t, nem kell trükközni?
Jelenleg egy TL-WR1043ND v1 teljesít szolgálatot és szeretnék egy hasonló tudásút VPN-nel gyárilag.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#50034) kali válasza OrLiX (#50033) üzenetére


kali
legenda

szia,

az asus routerek többsége alapban tudja, itt írtam róla, linkeltem emulátort is; link
rászánt összeg és elvárások függvénye, hogy milyen típust veszel, elég csak a 2.4 GHz, vagy dual band n szabványos, esetleg ac képes kell...stb.
a tiéddel azonos "tudású" - értem úgy, hogy csak 2.4 GHz n szabványos wifi és gigabit képes wan és lan portok, de amúgy nagyságrendekkel jobb minden tekintetben, sokkal erősebb hardverű, (hw) nat képes...stb. - az rt-n18u.

(#50035) OrLiX válasza kali (#50034) üzenetére


OrLiX
tag

Szia,

köszönöm a válaszod!
Nekem elég a 2.4GHz n Wifi,
a Giga LAN az kellene,
A netem csak 30/3 Mbps
A biztonság lenne a legfontosabb, mert kívülről szeretném elérni az eszközöket.
Néztem az Asus rt-n18u-t, tetszik nagyon, de reméltem van olcsóbb is. :(

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#50036) spider80 válasza Multibit (#50032) üzenetére


spider80
őstag

Ez már részletkérdés. :) arra vonatkozott a kérdés,hogy a routeren fut majd a torrent kliens vagy a számítógépen. De mindegy is. Router oldalról erős cpu mindenképp kell.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#50037) Gubek-Einste válasza OrLiX (#50035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos gyári firmware-rel nincsen olcsóbb, ami még olcsóbb az a TP-Link 1043NDv2/v3 de az hardveresen gyengébb és nincsen gyári firmware-ben VPN képesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50038) Logic83 válasza Gubek-Einste (#50037) üzenetére


Logic83
csendes tag

Sziasztok,
2db router vasarlasat tervezem, egyet az otthoni tegla csaladi hazba szuleimnek, a masikat magamnak tegla ikerhazba. A TP-Link Archer-eket nezegettem (kulfoldon elek es az arakat atszamoltam FT-ra):
TP-Link Archer C7 (Single Core 720MHz) - 28.000Ft
TP-Link Archer C8 (Dual Core 800MHz) - 23.000Ft (miert olcsobb mint a C7 ???)
TP-Link Archer C9 (Dual Core 1GHz) - 40.000Ft

Szuleimnek a hatotavolsag a legfontosabb. Nincs DLNA, torrent csak sima netezes. Tesztek alapjan a C7 legjobb hatotavolsagban, ezert nekik azt gondoltam.
Nekem a sebesseg fontos es az extra szolgaltatasok, ezert a C9-re gondoltam. NAS vasarlasat is tervezem, ami majd intezi a DLNA es torrent dolgokat, ugyhogy nem tudom szukseges-e a C9 erosebb CPU-ja.
Szamomra a C8 a kakukktojas, foleg az ara miatt, amit nem ertek.
Net sebesseg (50Mbps) nem indokolja, hogy ezeket vegyem, de a jovoben ez emelkedni fog.
Szuleim routerere 30k-t az enyemre 40k-t szanok. Nem ragaszkodom ezekhez, de ar/teljesitmeny alapjan legtobb helyen dicserik oket (foleg a C7-et). Mi a velemenyetek?
Elore is koszi

[ Szerkesztve ]

(#50039) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

[link]

Valaki vélemény, tapasztalatok? Érdemes lenne kipróbálnom?

(#50040) jerry311 válasza ZTE_luky (#50039) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azok alapján ami a leírásában van, még akár jó is lehet.
A [link] topicban lehet többet tudsz meg róla. Általában elégedettek szoktak lenni a Xiao Mi termékeivel.

(#50041) ZTE_luky válasza jerry311 (#50040) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Köszönöm szépen! Igen én is büszkélkedhetek egy 10-20 Mi kütyüvel, és csak pozitívat tudok róla mondani, de routernél azonban vannak dolgok amik buktatók lehetnek (nyelvtől félek a legjobban)

(#50042) kali válasza Logic83 (#50038) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a hatotavolsag az elsődleges szempont, úgy érdemes megnézni, hátha korrekt áron beszerezhető ott (is) az asus rt-ac1200g plus, mivel külön külső antennákat kapott mind a két sávra, így összességében jobb a szórása, mint az osztott, vagy külső + belső megoldásosoknak.
az árazásban ne keress logikát, nem is feltétlenül (csak) a gyártó függvénye, forgalmazója is válogatja, de nem ritka, hogy egy régebbi és hardveresen gyengébb típus megtartja a drágább árát, aztán egy újabb és jobb típus valamivel olcsóbban érkezik később, pláne, ha valami korrekt akciót kifognak.

(#50043) Gubek-Einste válasza ZTE_luky (#50041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg nézz be IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50044) adise


adise
őstag

üdv!
200megás nethez (lehet lesz 500 is) milyen routert ajánlotok?
lógna rajta:
1 gép kábelen, 1 média lejátszó kábelen,
wifin: xbox, 2-3 telefon tablet.
és ezek mellett ha a gépen menne a torrent jó lenne ha nem indulgatna újra, fagyna meg.
mondanám, hogy minél olcsóbbat de bizom benne hogy 15-20k? körül létezik megfelelő?

köszi

(#50045) jerry311 válasza adise (#50044) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#50046) Gubek-Einste válasza adise (#50044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 - panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50047) adise válasza Gubek-Einste (#50046) üzenetére


adise
őstag

társasház 4 szoba,tégla fal

(#50045) jerry311 válasza
köszi, de pl ebből hogy jövök rá melyik birja a torrentet?
mert volt nálam olyan 10-15k-s tplink, amiegy megadta tőle magát

(#50048) Jim74 válasza adise (#50047) üzenetére


Jim74
nagyúr

A routeren fog futni a torrent kliens?

Szerintem, ha nem fontos a Dualband, akkor N18U. Ha szükséges az 5 GHz is, akkor néhány ezressel 20 felett ott az AC1200G+. Mindkettő ASUS.

(#50049) adise válasza Jim74 (#50048) üzenetére


adise
őstag

Nem a routeren onnan nincs tervezve semmi!
torrent csak kábelen a gépről.

(#50050) Logic83 válasza kali (#50042) üzenetére


Logic83
csendes tag

Koszi a valaszt. Bar nem sok tesztet talaltam rola, de egesz jonak tunik ez az 1200 plus es 25.000-ert benne is van a 30-as keretben.
Szerinted akkor magamnak vegyem az Archer C9-et 40-ert vagy annal is van jobb ennyiert? Van ertelme az eros procinak, ha egy NAS fogja intezni a dolgokat es a router csak kozvetito?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.