Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-27 20:25:28

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) UnSkilleD válasza janos666 (#46000) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gyári szoftban bandwidth control néven fut ez, lan ip címekre lehet min/max sávszélt beállítani ki és bejövő irányban

elég sokig használtam ezt, de nem mondanám hogy annyira jó

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#46002) janos666 válasza UnSkilleD (#46001) üzenetére


janos666
nagyúr

Ennyi nekem is rémlik, hogy ilyen fix limites az van, csak abban nem voltam biztos, hogy tényleg nincs valahol mellette (esetleg eldugottabban) prioritásos lista is. A fix limiteket nem szeretem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46003) Mr Bond 007 válasza janos666 (#46000) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Írtad hogy duplázni fogod a net sebességét. Mennyi lesz az emelt sávszél?

(#46004) UnSkilleD válasza janos666 (#46002) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja gyári fwben nincs más csak ez sajnos

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#46005) janos666 válasza Mr Bond 007 (#46003) üzenetére


janos666
nagyúr

60/5->120/10, ami még mindig nem egy hatalmas szám és LAN-on két VLAN közt egy szálon NAT-ol kb. 300-al is (nemrég teszteltem), de a QoS vagy SQM, és még a tűzfal szabályok sincsenek ingyen, így ha sok a kapcsolat a WAN felé és fogy a sávszél is, akkor karcolgatja a CPU load az 1-et. Bár azért még megvárom, hogy életbe lépjen az emelés, hogy mégis mi történik ha minden más változatlan, lesz-e 1.5-20 CPU load, vagy kicsit köhögve, de kiszolgálja.

Azt is megfigyeltem nemrég, hogy ha kikapcsolom a 2GHz-s rádióját, akkor jelentősen javul az 5GHz-s jelszint (nem is kell forgalmazni rajta semmit, pusztán élesíteni a rádiót). Ettől egy kicsit gagyinak érzem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46006) ndlx


ndlx
aktív tag

Üdv

Valaki tudna segíteni router - router összekapcsolás témában?
Az fő router lóg a neten, a másik pedig erősítené a wifi jelet a már gyér szektorokban.
Egyelőre még elméleti a kérdés.

köszi

(#46007) madgie


madgie
titán

Ez az RT-N18U nem kispályás. Bedugtam az EA2700 helyére, beállítottam a régi 2.4-es hálózat nevét, jelszavát, majd elkezdtem kolbászolni a házban olyan helyekre, ahol ezelőtt már bizonytalan volt a jel. Hát srácok, ez feltörli a padlót a Linksys-szel, ki kellett mennem a teraszra, hogy egyáltalán érezhetően lassuljon. Az eddig kényszerűen, de nem túl használható helyzetben lévő alap kis RT-N12 D1 extender módja is új értelmet nyert, a ház másik végében a hűtőn még korrekt erővel veszi az N18 jelét és szépen lezavarja a kert végéig.

Szóval köszönöm az ajánlást :R

[ Szerkesztve ]

(#46008) crissprivat válasza madgie (#46007) üzenetére


crissprivat
senior tag

Erre már nem találok szavakat.
Lassan tényleg rajtuk lesz a teljes gemenci erdö.

Helo.
Meg tudnád nekem mondani,hogy az rt-n18 -nak mennyivel lehet erösebb a wifi jele,mint az rt-n12 d1 -nek.
Ha van egyáltalán különbség persze.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#46009) madgie válasza crissprivat (#46008) üzenetére


madgie
titán

Az N12-t soha nem használtam sima routerként, csak repeaterként. Biztos van különbség, de az N12-nek most cska egy falat kell átvinnie, az N18-nak meg van, amikor négyet is.

(#46010) Gubek-Einste válasza kicsi.potty (#45993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #45998 szistvan177

Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46006 ndlx
Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46011) crissprivat válasza madgie (#46009) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#46012) madgie válasza crissprivat (#46011) üzenetére


madgie
titán

Most eltepertem a kert végébe, ahová elvileg csak az N12-nek kéne elvinnie, de kábé ugyanakkora jellel vette az N18-ét is (ami a telek másik végén, a ház legvégében van). Szóval ennek alapján jóval erősebbnek kell lennie az N18 szórásának.

(#46013) crissprivat válasza madgie (#46012) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi még 1x,hogy megnézted nekem.
Rendes vagy nagyon :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#46014) szistvan177


szistvan177
csendes újonc

Köszönöm szépen a válaszokat!!!!! :)
Mindegyik lehetőséget meg fogom vizsgálni.

Lenne még egy kérdésem, hogy mi a vélemény a Tenda N60 Router-ről? Nekem úgy tűnik sokat tud de gondolom gagyi a márka. Vagy nem? Mit tudtok róla?

(#46015) Gubek-Einste válasza szistvan177 (#46014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem jó de tehető rá Tomato így azzal már rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46016) rozso3


rozso3
csendes tag

Sziasztok!

Digi 500/200-at köttetek be hamarosan és ehhez keresek routert.
A Pc-t amin a komolyabb sávszélességet igénylő letöltéseket végzem kábellel kötném egy Gigabit-es portra, hogy stabil és a lehető leggyorsabb legyen a letöltés.
A többi jelenlegi eszközöm, amik wifi-vel kapcsolódnak (1 laptop, 1 okos-tévé és két telefon) mind n-es wifi-t tudnak.
Fontos még, hogy az egész családi házat (egy szint kb 120 nm és sok fal) és a kertet is lefedje.

Érdemes szerintetek (egy kicsit a jövőre is gondolva) egy ac-t is tudó kétsávos eszközt venni? (Pl.: TP-LINK TL-AC1200 Archer C5) Ki tud hozni a jelenlegi n-es eszközökből nagyobb gyorsaságot vagy csak ac-vel van értelme?

Esetleg inkább egy n-es gyors routert érdemes venni, ami nagy területet fed le. Pl.: Asus RT-N18U.

Köszi

(#46017) messi6502


messi6502
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok.
Először is elolvastam az összefoglalót, ami alapján kiválasztottam a TP-Link WR842ND v2-t.
Minimális követelményem, hogy a 40/5-s netet tökéletesen lekezelje, illetve tartalék is maradjon benne, hogy tényleg stabil legyen a kapcsolat. Nos, ugye ennek tökéletesen eleget tesz elvileg, lépjünk tovább. Utána megvizsgáltam a hardveres specifikációkat, ami alapján végül is ez a típus (+1-2 további 84x tp link) emelkedett ki az alap kategóriából. Ezek után, azért esett a döntésem a 842-es típusra, mert annak az "extrája" nyerte el a szimpátiámat, gondolván bármikor jól jöhet az az usb port, még ha egyelőre nem is lenne kihasználva.
Mindezek után átballagtam a Router gondok c. topikba, ahol rákerestem a 842-esre, de sajnos jó páran jelentkeztek azzal a típussal, hogy valami nem oké. Gondoltam, persze hogy sok a hiba/hibás, ha itt ajánlott típus, rengetegen választhatták ez miatt, ezért statisztikailag nem lehet mérvadó, milyen gyakori a hibás eszköz, vagy milyen stabil is maga a szerkezet, ha egyszer itt túlsúlyban vannak az azt használó tulajok.
Viszont megakadt a szemem egy ottani hozzászóláson (talán Topikgazda volt az illető), ami szerint a TP-Link kevésbé megbízható, mint pl. egy Asus, lásd a topikot. Na itt elkezdtem fogni a fejem, mert nekem a stabil folyamatos működés a legfontosabb. Elkezdtem újra nézni az ajánlott darabokat, ezúttal a TP-Linket kiszűrve..Hát maradt kemény 3 db. Asus. Azokból kinéztem magamnak a hardverileg legerősebbet, ami az RT-N12 D1 típus, gyors rákerestem a Router gondok c. topikban és valóban alig akadt valós hiba/hibás darab.
Összegezve a lényeget, kinéztem két típust, az egyik a TP-Link WR842ND v2, a másik az Asus RT-N12 D1. Hardveresen a TP-Link tűnik erősebbnek, amitől elvileg stabilabb is kéne legyen, mégis fordítva látom a tapasztalatokat. Persze sok minden beleszólhat, tudom hogy a hardver nem minden, így elfogadom és inkább az Asus felé hajlok jelenleg. Ti mit gondoltok erről?

Köszönöm, ha kitartóan elolvastátok az egészet, de gondoltam jobb, ha leírom, hogy miért és hogyan jutottam el oda, ahova. Fontos szerepe lesz a routernek, szeretném a legstabilabbat kapni ebből a kategóriából, mert 2 kábeles asztalit, egy wifis laptopot és 2-3 mobilt kell majd tudni kiszolgálnia, persze ebből csak 2-3 eszköz lesz aktív egyszerre, de az egyik asztali az éjjel-nappal igényli a netkapcsolatot. :R

(#46018) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vajon WDR3600-zal, 4300-zal vagy Archer C5-tel járnék jobban router tekintetében? Fontos, hogy minél jobb legyen 5gigán a hatótáv/jelerősség. Tesztek alapján a 3600 jobbnak tűnik ilyen szempontból, mint a 4300. ami furcsa, mert az előbbi kétantennás. Az Archer C5-ből jól látom hogy 2 és 3 antennás is van?

(#46019) kali válasza r3dsnake (#46018) üzenetére


kali
legenda

a 3 antennának akkor van igazán jelentősége/előnye a 2 ellenében, ha az ellenoldal is 3 antennás.
a c5 valóban létezik 2 és 3 antennás verzióban, de nem csak ebben különböznek, hanem hardveresen is eltérnek, qualcomm atheros kontra broadcom.
amennyiben az 5 GHz szórás az elsődleges szempont, úgy a 3 antennás c5 (v1) lenne a legjobb, mert ott az 5 GHz kapja teljesen a külső (3 * 5 dBi) antennákat, a 2.4 GHz belsőkön szór.
a tl-wdr3600 és tl-wdr4300 típusok osztott külső antennásak, így 2/3 * 2 (2.4 GHz) és 3 (5 GHz) jellemzőkkel bírnak.

[ Szerkesztve ]

(#46020) r3dsnake válasza kali (#46019) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen! :)

(#46021) kali válasza r3dsnake (#46020) üzenetére


kali
legenda

nincs mit!
az utolsó mondatban lemarad veletlenül a dBi az értekek után.

(#46022) r3dsnake válasza kali (#46021) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

4300-zal teszek egy probat, ez fer most bele a keretbe utanaszamolva. Online rendeles, ugyhogy, ha nem jon be, visszakuldom. Van meg 1-2 regebbi 2,4-es eszkoz is itthon, szoval lehet hogy jol fog jonni a megosztott kulso antenna hatotav szempotjabol.

(#46023) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Van 2 gyermekem,akik néha elfelejtik,hogy az éjjel aludni kell,mert reggel iskola.

Szeretném,ha a wifit be lehetne állítani,hogy mikor szórjon és mikor ne.
Viszont van 1-2 gép aminek kell az állandó wifi.
Összesen 7-8 db N-es eszköz van.110m2-es 1 szintes családi házban.

Ezt 2 routerrel meg lehet oldani?Vagy hogyan?

Jelenleg egy Dlink D150-es van,ami a hátsó szobákban épp hogy 1-es jelet produkál. Ezt terveztem lecserélni egy ASUS RT-N18U-ra.

Köszi,Bilux

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#46024) Intruder2k5 válasza Biluxzsolt (#46023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N18U szerintem jó választás lehet 2.4GHz-es sávra, a gyermekek tiltását pedig időbeli MAC cím korlátozással lehet megoldani, ha más klienseknek közben kell a WiFi, így nem kell két routert használnod.

De mint mindenhol, azt itt is hozzá kell tenni, hogy a WiFi hatótávra nézve semmilyen garancia nincsen, bár pont ma este is volt itt egy erős dicséret az adott routerre vonatkozóan, de nem törvényszerű, hogy az mindig és mindenhol így fog teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#46025) Biluxzsolt válasza Intruder2k5 (#46024) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Tyűűhaa!Köszönöm szépen! :R
A hatótáv nem lehet gond,mert ha idáig a D150-nel is elvoltunk,gondolom ez azért azt jóval felül fogja múlni.
Rövid időn belül benevezek egyre.
Ezzel az időbeli MAC cím korlátozással kapcsolatban hol találok majd segítséget,mert tájékozottságom a témában egyenlő a nullával. :B

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#46026) Gubek-Einste válasza rozso3 (#46016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A lefedettségre semmilyen garancia nincsen, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz elérhető. Ha nem lesz megfelelő a lefedettség akkor másodlagos eszköznek a beüzemelése lesz a megoldás.
Ha nincsen (vagy a közeli jövőben nem lesz) olyan eszközöd amelyik támogatja az 5 GHz-s sávot és/vagy fontosabb a jobb lefedettség akkor inkább vegyél egy csak 2,4 GHz-s router-t.
Érdemes jövőre tervezés okán AC eszközt venned, már csak az erősebb hardver miatt is. N-s eszközök nem fognak nagyon profitálni az AC router előnyeiből.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46017 messi6502
Általánosságban nincsen baj a TP-Link 842ND-vel, ezért is ajánlott kategóriás eszköz.
Ha nem tervezel 60-70 Mbps-nél gyorsabb netet használni akkor jó lesz az Asus is. A TP-Link képes majdnem hogy interfész sebességű netet is lekezelni + ott van még neki az USB portja is. Az Asus mellett szól a jobb gyári firmware (többféle üzem mód).
Ha tényleg Topikgazda volt az illető akit említesz akkor Intruder2k5 volt az de ő sem szokott nagyon általánosítani a TP-Link-kel kapcsolatban.

#46025 Biluxzsolt
Ha beszerzel egy Asus N18U-t akkor a legjobb ha a saját témájában érdeklődsz, általános esetben ITT vagy ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46028) Sasos válasza Biluxzsolt (#46025) üzenetére


Sasos
senior tag

Erre a célra az Asus-ok valóban kiválóak. Szülői felügyelet alatt 7 napos naptárban, órás bontással állíthatod, hogy ki, mikor jut ki a netre. Ezen felül további korlátozás is bevethető (felnőtt tartalom, fájlmegosztás, stb.). Illetve hálózati szolgáltatás szűrés keretében portokat, vagy port tartományokat is ütemezhetsz. Természetesen maga a WiFi adás is ütemezhető pár kattintással. Mindez a gyári FW-ben.

Nem kell majd segítség szerintem, mert magyar nyelvű (is) a gyári FW és elég felhasználóbarát. Pár kattintással megoldható benne minden.

[ Szerkesztve ]

(#46031) kicsi.potty válasza Multibit (#45996) üzenetére


kicsi.potty
csendes tag

Próbáltam volna bridge módba állítani a modemet, de nekem még a régebbi Cisco EPC3208-as típusú modemem van, nem cserélték még az újabb Wifis modemre, és ezen nem tudtam semmit beállítani az eszközön. Kérnem kellene a modem cseréjét a UPC-től, vagy ezzel a modemmel is tudom majd használni rendesen? Amikor csomagot váltottam azt mondták a szolgáltatónál, hogy nem szükséges cserélni a modemet...

Előre is köszönöm a választ.

(#46032) Multibit válasza kicsi.potty (#46031) üzenetére


Multibit
veterán

Nem, nem. Jó a mostani, mivel az "csak" modem és nem modem/router. Azaz nincs mit bridge módba állítani. Ha ez az eszköz marad nálad, csak simán rá kell kötni a saját routeredet egy UTP kábel segítségével.

(#46033) kicsi.potty válasza Multibit (#46032) üzenetére


kicsi.potty
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget. :R :R :R

(#46034) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok! Kérdésem a routeres szakemberekhez! Egy hete villámcsapás érte a hálózatunkat. Sokminden tönkrement, a biztosító fizet is mindent (ez jelenleg folyamatban van). És most derült ki, hogy sajnos a garanciális TP-LINK TL-WR841N is áldozatául esett a villámcsapásnak, amivel az a baj, hogy ő nem lett bejelentve a biztosítónak. Kérdésem, ha a routert elküldöm a szervizve garanciális javításra, akkor vajon rájönnek, hogy a hibát villámcsapás okozta?

(#46035) Gubek-Einste válasza pomorski (#46034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden bizonnyal de mivel garanciális így cserélik is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46036) bizi990


bizi990
senior tag

Most vettem egy TP-Link TL-WDR4300 routert.
Beüzemeléskor szerettem volna a 192.168.0-ról a 192.168.2-ra áttérni. Azt gondoltam, hogy ezt a DHCP-nél és a LAN settings-ben tudom megtenni. DHCP-nél nem engedi menteni, mert LAN-ban más van, de ha LAN-ban állítom be, akkor meg rögtön reboot és dhcp rosszul adja a címeket. Legalább is gondolom így van, mert egyszer se sikerült, mindig kétszer kellett resetelnem. Utoljára a dhcpt kapcsolatam ki először, utána megint nem ment semmi, de már resetelni se lehetett. Nem tudom számít-e ez vmit...
Most nem lehet csinálni vele semmit, WIFI lámpák nem világítanak és a SYSTEM LED se, ami elvileg a router hibáját jelenti.
Lehet máshogy resetelni mint a bekapcsolt állapotban 10 sec-ig nyomvatartott reset/wps gomb?
Elromlott a router LAN és DHCP beállításoktól?!
Ha visszaküldöm ki tudja mennyi ideig nem lesz hálózat, már nem bírom... :(

(#46037) pomorski


pomorski
őstag

De jó neked, legalább a tiedbe nem csapott bele a villám (még :) ), mint az enyémbe...

(#46038) bizi990 válasza pomorski (#46037) üzenetére


bizi990
senior tag

Már cseréltem routert villám miatt és a mostani csere is hiba miatt volt :(

(#46039) pomorski válasza bizi990 (#46038) üzenetére


pomorski
őstag

És amikor cseréltél, akkor a villámcsapottat elküldted garanciális javíttatásra? (Egyáltalán garis volt a routered amikor villámot fogott be?)

(#46040) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Intruder2k5!

Gubek-Einste!

Sasos!!

Köszönöm szépen nektek a mindenre kiterjedő válaszokat! Mindent megtudtam amit akartam.

Vannak itt olyan segíteni akaró és tudó emberek akik megfelelő tudással,tapasztalattal rendelkeznek és idejüket nem sajnálva segítenek a rászorulóknak.
Ez nem is gondoljátok milyen nagy segítség az érdeklődőknek.

Köszönjük az önfeláldozó munkátokat!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#46041) bizi990 válasza pomorski (#46039) üzenetére


bizi990
senior tag

Biztosítóval állapodtam meg.

(#46042) pomorski válasza bizi990 (#46041) üzenetére


pomorski
őstag

Hát ez az! Amikor a kárszakértő nálunk volt, akkor még nem tudtuk, hogy a routerrel mi a helyzet, így ő nem lett lejelentve. Miután megoldódott a villámcsapás okozta probléma és lett újra internet, akkor kellett rájöjjünk, hogy megsérült a wifi router is.

(#46043) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mennyire jó vásár a D-Link DIR-300?
Kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#46044) Gabesz87 válasza piadex2 (#46043) üzenetére


Gabesz87
veterán

Szerintem virágállványnak tökéletes :D

(#46045) janos666


janos666
nagyúr

Az Asus RT-N66U is van olyan jó 2GHz-s területlefedésben, mint a sokat dicsért ASUS RT-N18U? Vagy itt sem csak anyagi értelemben van "ára" az 5GHz képességnek?
Az N66U 5GHz-e vajon erősebb, mint a TP-Link WDR4300-nak, illetve az ASUS-nál is számolni kell azzal, mint a WDR4300-nál, hogy zavarják egymást a rádiók, és külön-külön bekapcsolgatva látványosan jobbak a jelszintek, mint ha egyszerre aktív a két rádió?

Esetleg alternatív opció lenne, hogy megtartom a 4300-ast 5GHz-n AP-nek (letiltott 2GHz-s rádióval már nem olyan rossz rajta az 5GHz, de van itt olyan kliens, ami egyáltalán nem tud 5GHz-t és olyan is, ami ---legalább is ezzel a router-el--- a távolsága miatt nem tudja érdemben használni).
De több okból is kényelmesebb lenne rákölteni a WDR4300 használt árát pluszban egy új router-rre, ha az egy dobozból kihozza legalább azt, amit a kettő együtt (már csak esztétikai okból is, mert látható helyen van / lennének).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46046) Multibit válasza piadex2 (#46043) üzenetére


Multibit
veterán

Elavult vacak (mikor új volt, akkor sem volt ajánlott). Már kapni sem lehet. Miért pont erre esett a választásod? Valakitől megvennéd használtan? Inkább ne!
Milyen nethez keresel routert? Hány kliens lógna rajta?

(#46047) pomorski


pomorski
őstag

Biztosan olcsó az emagban.

(#46048) messi6502 válasza Gubek-Einste (#46026) üzenetére


messi6502
tag

Köszönöm a választ!
Mérlegelek még egy keveset, tervben nincs a nagyobb netsebesség, de mostanában évente emelnek nálunk is egy keveset, így ki nem zárható teljesen... :R

(#46049) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!

Jelenlegi TP-Link 4300-as routerem teljesítményével nem vagyok maradéktalanul elégedett. Jellemzően MAC OSX 10.11 alatt lassú a másolás a NAS-ról (Zyxel NSA 320), gyakran szakadozik vagy belassul (wifi és gigabit zsinór is) . Filmek TV-n szintén az NSA-320-ról játszva néha beszaggatnak (vezetéken, gigabit). Hatótávjával is komoly gondok vannak. Szomszéd szobában már szakad. Ennek cseréjéhez keresek más gyártótól új routert.
elvárások:
- Gigabit portok
- gyors ac wifi, jelenleg 3-4 eszközöm ismeri a szabványt
- egyszerre ki tudjon szolgálni 2 számítógépet (MAC 10.11 és Win10, böngészés és akár komoly fájlműveletek, elsősorban wifin, azonos helyiség), 3 IOS eszközt (főleg böngészés), tv-t (filmlejátszás, youtube, vezetéken), NAS-t (ezen torrentet és innen filmlejátszást, vezeték), valamint akár 3-4 android kütyüt (csak böngészés). Ennyi eszköz ritkán lóg a hálón egyszerre, de előfordul ilyen eset is.

Nincs másik router a hatótávon belül, nincs mi zavarja, a net nem hipergyors, 20/5 körül. Elsősorban tehát a belső hálózat és az esetenként sok eszköz egyszerre terhelése a gond. Vendég hálózat feltétel, de ezt gondolom mindegyik tudja már ebben a kategóriában.

ASUS RT-AC66U a kiszemelt. Nem feltétlenül szeretnék jelenleg többet költeni, de ha van valami komoly érv az AC68U mellett, akkor az is belefér. Legfontosabb a jó együttműködés Apple eszközökkel. Moddolt firmware nem érdekel, eddig a TP-Linknél rossz tapasztalatom volt velük. Esetleg valami más ajánlat? vagy még feljebb kell lépnem?

Javaslataitokat köszönöm!

Berci

(#46050) joydrv


joydrv
tag

TP-Link 841 routerem van. Kb. 1 éves lehet. Eddig nem volt vele semmi gond, de pár hete azt vettem észre, hogy a le- és feltöltési sebesség a tizedére esik vissza.
Nem állítgattam el semmit. Ha kikapcsolom és újraindítom a routert megjavul a sebesség egy időre, aztán másnap vagy harmadnap megint lecsökken.
Kezdi megadni magát ilyen hamar?

Régebbi TP-Linkkel soha nem volt ilyen probléma, évekig mentek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.