Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Alex91 válasza {Zodiac} (#5000) üzenetére


Alex91
félisten

Router Charts, de van egy olyan erzesem, hogy nem ezt keresed :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5002) C@rbon válasza Alex91 (#4999) üzenetére


C@rbon
senior tag

25ért láttam hasonlót csak multifunkciós és ez is wifis.
Szóval ezzel biztos, hogy tudnék hálózaton keresztül nyomtatni?
Ha pedig scannelni szeretnék, akkor leveszem a routerről és géphez csatlakoztatom?
A vinyó kezelése nem lenne fontos. Úgy is hordozható mind.

A dragabb D-Link routereken van egy olyan lehetoseg, hogy az USB portra kvazi barmit radughatsz, es azt a WINDOWS-os gep tudja kezelni. Igy nyomtato, HDD, scanner is. De egyszerre csak egy gep es egy eszkoz. Amig a gep csatlakozik ra, addig masik gep nem tudja hasznalni. (Gondolom, ez kvazi olyan, mintha kozvetlen a gephez lenne kotve az USB-s cucc.)

De ha wifis a nyomtató, akkor bármennyi gép csatlakozhat, gondolom.
És így elég lenne olyan router, ami teljesen egyszerű(nem N-es, nincs USB), de minőségi. Ilyenből mi az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5003) Alex91 válasza C@rbon (#5002) üzenetére


Alex91
félisten

A hasznalatijat kellene attanulmanyozni. Angol nyelvu van is... Elvileg barmelyik geppel tudsz ra nyomtatni, de valoszinu, hogy itt is egyszerre csak 1 fogja elerni. (De mondom ezt jobban korbe kellene jarni!)

En mar csak n-es routert vennek. Abbol is a 20k korul kezdodoktol nezelodnek. De ez en vagyok :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5004) C@rbon válasza Alex91 (#5003) üzenetére


C@rbon
senior tag

Magát a nyomtatót egyszerre úgy is csak egy ember használná egyszerre.
És melyik az amelyiket te vennéd? :)

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5005) Alex91 válasza C@rbon (#5004) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak halozati nyomtatasnal pont az a lenyeg, hogy barmikor, barmelyik geprol nyomtathat az ember, beall egy nyomtatasi sorba. De ha ugy van megcsinalva a dolog, mintha USB-vel lenne osszekotve, csak itt nincs kvazi vezetek, akkor ameddig egy gep fogja a nyomtatot, addig senki mas nem nyomtat ra :). (Mintha figyegne egy USB kabel, es egyszer ebbe a gepbe dugod, masszor meg a masikba.) De mondom, ez nekem nem tiszta. A kezikonyv mintha emlitene routeren keresztuli kapcsoplatot, es kozvetlen gep-nyomtato kozottit is.
inksys WRT320N, en egy ilyet vettem. De D-Link DIR-635 ez se rossz, csak ennek nincs gigabit LAN-ja, bar van USB rajta :).
Linksys WRT160NL, ez is elmegy, bar ennek sincs gigabitje, es USB-je csak HDD megosztasra jo, de lehet ra tenni mas SW-t is, ha agyari nem felelne meg :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5006) C@rbon válasza Alex91 (#5005) üzenetére


C@rbon
senior tag

Igen, átolvastam a kézi könyvet és lehet egy és több gépet csatlakoztatni routerel és router nélkül is.
Azzal nincs gond tényleg, hogy egyszerre csak egy gép nyomtathat.
A linkelt routerek közül szerintem a Linksys WRT160NL lenne legjobb.
-4Mbites nethez minek gigabit?
-Vinyó csatlakoztatható és nem baj, hogy csak azt kezeli, mert a nyomtató wifin csatlakozik.

Eltér még valami másban a 320-astól? Vagy jobb a 320-as valami másban?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5007) Alex91 válasza C@rbon (#5006) üzenetére


Alex91
félisten

A 320N tobb gigabit LAN-ban, DualBand-ban (igaz, szimultan nem megy), 3 antennaban, kevesebb az USB-ben es nem rakhato ra mas SW. Es a 160NL-ben 400 MHz-es CPU van, a 320N-ben tan 300 MHz-es.

A nethez nem is kell a gigabit, a halohoz mar inkabb :). Nalam tervbe van vev egy NAS beszerzes is idovel, ott meg jol jon a gyorsabb LAN :). Mondjuk ha csak WiFi-n lesz csatlakozas, akkor tok mindegy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5008) C@rbon válasza Alex91 (#5007) üzenetére


C@rbon
senior tag

Értelek.
És a kábeles netet ugye kezelik?

Mivel nem egyedül veszem, hanem hárman vesszük és én nem turkálhatok a pénztárcájukban, ezért előfordulhat, hogy olcsóbb megoldás kell. Ebben az esetben szerintem a routeren lehet spórolni, bár nem hiszem, hogy megéri. De ha mégis így járnánk akkor a Linksys WRT110 és a WRT54GL megteszi?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5009) Alex91 válasza C@rbon (#5008) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, kezeli.

A 110-est hanyagolnam. Ha eleg a g-s WiFi is, akkor jo az 54GL. Csak azert kerdeses, hogyha mindannyian egyszerre logtok rajta, akkor hogy birja a router savszellel, stabilitassal :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5010) C@rbon válasza Alex91 (#5009) üzenetére


C@rbon
senior tag

Értem.
Akkor, ha a 160NL-t vagy a 320-ast venném, akkor azzal nem fogok mellé, ugye?
Majd még el kell döntenünk, hogy szüksége van e a vinyó kezelésre.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5011) Alex91 válasza C@rbon (#5010) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ezekkel jobban jartok, esetleg olcsobb: TP-Link TL-WR941ND, 5 ev garival! :) De, hogy ennek mennyire gyors a procija...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5012) C@rbon válasza Alex91 (#5011) üzenetére


C@rbon
senior tag

Oksa.
Közben kiderült, hogy egyikünknek van egy ilyen routere.
Nem a legjobb de kipróbáljuk, hogy működik és ha nem jó akkor bármikor vehetünk egy másikat.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5013) Alex91 válasza C@rbon (#5012) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem is probaljatok ki! Ha nem lesz jo, akkor lehet meg utana agyalni :9.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5014) C@rbon válasza Alex91 (#5013) üzenetére


C@rbon
senior tag

Rendben!
Köszi a segítséget!
Üdv! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5015) jeni


jeni
félisten

Alex91 :R
A kollégámnak a TP-Link 524 az péntekre meg van,de magamnak vennék egyett 15e.Ft-ért milyen routert érdemes?Esetleg 20e.Ft-ért is jöhet. N szériásat érdemes?
D-Link DIR 655-re gondoltam,mint minőségi termék
Igazat meg vallva van egy D-link DGR-4300 routerem de a rokonom venné meg. Érdemes azt egy N szériásra cserélni :F . Ha igen melyikre, G szériásat nem vennék mert akkor az enyémet megtartom

[ Szerkesztve ]

(#5016) Alex91 válasza jeni (#5015) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO az eleg jo router, ha nincs vele gondod, akkor nem biztos, hogy erdemes lecserelni. Ha n-es a kliens oldal, nem fog g-s eszkoz is a halozaton logni, akkor lehet ertelme egy n-esre cserelni. (Ha meg g-s eszkoz is van, akkor dualband megoldja a gondot, de az messze nem 20k :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5017) {Zodiac} válasza Alex91 (#5001) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

az érzésed jó :) tényleg nem ezt

Öntörvényű Sünmalac

(#5018) AttQa


AttQa
csendes tag

Helló!

Én olyan hálózati eszközt keresek amivel tudok torrentezni közvetlenül egy vinyóra, számítógép kikapcsolása után is. Nem feltétlenül szükséges a wifi, lehet vezetékes is.
Max 2 géppel használnám, a netem pedig rubicom 20/12mbit-es. nézegettem nas-t, meg rootert, de nem igazán tudom melyikkel lehetne rendesen torrentezni (nincsennek seedelési problémák, és egyszerre több torrentet is tud futattni) ár max 40e pénz.

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#5019) Alex91 válasza AttQa (#5018) üzenetére


Alex91
félisten

Venni kell egy markas, hasznalt gepet olcsoert, FreeNAS-t ratenni, azt hali! :)

(Mondanek NAS-t, de amit erdemes venni, az nem 40k-ba kerul. Amiket meg linkeltel ilyen celbol erdemes elfelejteni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5020) DBob válasza AttQa (#5018) üzenetére


DBob
őstag

Ahogy Alex91 is mondta, veszel egy kis fogyasztású atomot / viát / esetleg vékonyklienst és freenast neki. Ennyi pénzért lepipál mindent és a fogyasztás se lesz kiugró.

(#5021) inot


inot
csendes tag

Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem wifi-s routerrel kapcsolatban!
Internetet szeretnénk megosztani haverommal és a távolság kb 100-150m légvonalban a két gép ill. lakás között meg kb 3 betonfal választ el minket. Az lenne a kérdésem megoldható e wifi-s router segitségével ez és ha igen milyen routert ajánlotok. Köszi előre is a segitséget!

(#5022) Alex91 válasza inot (#5021) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb fizessetek elo mindketten :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5023) DBob válasza inot (#5021) üzenetére


DBob
őstag

Ha muszáj, akkor megoldható. De lehet jobban jársz ha kifizeted a saját előfizetést havonta, mintha befektetnél egy olyan hardware csomagba ami 100-150 métert (változik időnként a két lakás távolsága :P ) és 3 beton falat átlő. Nem beszélve arról hogy amit kapsz wifin így sávszél egy nevetségesen olcsó nettel is kiválthatod.

(#5024) jeni válasza inot (#5021) üzenetére


jeni
félisten

amúgy elég nagy a távolság,nem biztos,hogy jó lenne a vétel egyiktől a másikig

(#5025) jeni válasza inot (#5021) üzenetére


jeni
félisten

már 3000Ft bruttó áron is kaphatsz netet,rosszabb esetben nem sörözöl annyit a haverokkal,esetleg a Heineken helyett Kőbányait iszol

(#5026) inot


inot
csendes tag

Köszi a reakciókat nem spórolni akarok csak épp abban a helyiségbe ahol kéne a net egyik szolgáltató sem huzott még be kábelt sajnos sőt még a mobil netek lefedettsége is szar pedig belvárosban van, szal csak ezért gondolokodtam volna wifi-s cuccban.
De köszi azért mindenkinek

Peace...

(#5027) Lefty


Lefty
addikt

hi. itthoni hálozatot szeretném vezeték nélkülire cserélni. a router két gépet látna el ip-vel, egyik vezetékesen csatlakozna, a másik nem. egy földszintes családi házról van szó, olyan 4 szoba. semmi extra nem szükséges. mit ajánlanátok? 6ezer körül jó lenne.

(#5028) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv! változott a helyzet! olyan routert keresek,amelyik "sima" nem usb-s! Kicsi(kis lakásba sem feltünő! És elég okos.

Én a LinkSys WRT54GC-re gondoltam elsőre,de nem tudom,hogy mit tud a kicsike. Segítene valaki routert találni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5029) Nevil2


Nevil2
tag

Üdv!
Wifi routerre volna szükségem, ami akár 30-nál több felhasználót ki tud szolgálni egyszerre wifin. (Iskolában kell a netet szétosztani két szomszédos tanteremben.)

Egyáltaán honnan látom egy routeren, hogy mennyi felhasználót tud kiszolgálni? Az adatlapok erről nem igen tartalmaznak semit...

(#5030) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv!

Routert kell vennem otthonra. Egy régi P3-as Compaq Ipaq és egy viszonylag új gép(adatlap) között osztaná el a Digikábel 2500Ft-os LAN internetjét. A net megosztáson kívül nem kell semmi extra, legyen egyszerűen konfigurálható és megbízható, ja és olcsó.

Jó lenne a wireless csak gondolom a használatához mindkét gépben wlan kellene (PCI kártya v. USB adapter)? Egyik gép sem bővíthető PCI kártyával ezért maradna az USB adapter.

Egyenlőre az alábbiakat néztem ki:

Tp-Link R460
vagy
TP-Link WR340GD + 2db TP-Link WN321G

Előre is köszi a segítséget.

(#5031) jeni


jeni
félisten

Ennyire kelendő a DLink DIR-655 :Y :Y :Y
Ugyanis a Ipon.hu oldalon a DLink DIR-655
27e.Ft-ról zárás után felvitték 30e.Ft-ra az árát. :W
Igaz más boltban 26 és 27e.Ft között mozog az ára,de nincs raktáron senkinek. Ezért vettem az Iponnál.

(#5032) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv egy D-Link Di524 hogy jönne ki egy wifis TP link printszerverrel?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5033) Cyrin válasza jeni (#5031) üzenetére


Cyrin
addikt

A Pixmanianal 25 ezer. Az meg azért tud olyan olcsó lenni, mert sztem A4-es kiadás, ami által olcsóbb lehetett. Itthon ki tudja mit adnak.

Csakúgy, mint a WD World 2 TB-os HDD, amiből itthon a megmaradt régit rakják ki az iponnál is, és csak a 4 TB-osnál van az új kiadás. Ahol meg van, ott is kb 10 ezerrel drágább az pix-nél.

Persze, tudom pix az szar, de ez már együtt 15 ezer különbözetet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#5034) jeni válasza Cyrin (#5033) üzenetére


jeni
félisten

én tegnap az Ipon-nál 27e.Ft vehetem meg

(#5035) Cyrin válasza jeni (#5034) üzenetére


Cyrin
addikt

tudom, én is láttam, gondoltam is, hogy személyes átvét esetén egál.

(#5036) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Üdv! Routerek felől érdeklődnék. Olyan érdekelne, ami minél messzebb továbbítja a jelet, minél nagyobb biztonságban - és mindezt 20-25K-s árkategrián belül. Mit ajánlanátok?

(#5037) Miller12


Miller12
csendes tag

Sziasztok! :D

Tudtok ajánlani valami Routert 8k alatt? ;)
A netem: SÁVSZÉLESSÉG: 3 MB/S / 750 KB/S - Cabel NET (Rubicom) :U
(TV-n keresztűl jön :B :) )
2 db gépre lesz rákötve! ;)

Várom a tanácsokat!

(#5038) Miller12 válasza Miller12 (#5037) üzenetére


Miller12
csendes tag

Sima vezetéke tökéletes! :D
Nem kell vezetéknélküli :(
Van hely a falban még :C

(#5039) jeni válasza Miller12 (#5038) üzenetére


jeni
félisten

A TP-LINK TL-WR542G wirelles router 5763 Ft amiben van vezetékes csatlakozás is

TP-Link WR542G

Szerintem az internet bőngihez több mint elegendő

(#5040) DBob válasza Miller12 (#5038) üzenetére


DBob
őstag

(#5041) Arpee78


Arpee78
senior tag

#5030-ra valaki?

Kiegészítve a kérdést:
A P3-as gépen csak USB 1.1 (és Puppy Linux) van emiatt hanyagolni kellene a wireless témát? Gondolom jobban terhelné a gépet, meg az alacsonyabb sávszél is lassítana valamelyest.

(#5042) Miller12 válasza jeni (#5039) üzenetére


Miller12
csendes tag

Nem csak böngészésre kellene, játékra is , bár nem tudom hogy ez mennyire számít? :B
Nem vagyok otthon a routerekben, mert még nem volt eddig egy sem a kezemben! :N

(#5043) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Fiber Power 60-hoz jó a Linksys WRT-320N, ugye? (60/6)

Öntörvényű Sünmalac

(#5044) kaleeecs válasza Miller12 (#5037) üzenetére


kaleeecs
csendes tag

Szerbusz Miller12! A neted típusa mindegy először a modem-be megy a kábel utána a modemből nem közvetlenül a gépedbe hanem a routerbe. (ADSL-nél a drágábbik kategóriában van olyan lehetőség hogy a router és a modem egybe van építve)
D-link DIR-100 Ez kielégíti egy átlagos felhasználó igényeit. További modellek: itt ;)

[ Szerkesztve ]

(#5045) Lefty válasza Lefty (#5027) üzenetére


Lefty
addikt

valaki valamit?

(#5046) Alex91 válasza Lefty (#5045) üzenetére


Alex91
félisten

Megveszed az elsot, amit 6k-ert arulnak :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5047) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

Milyen routert vegyek?
ADSL (pppoe) 2,5Mbit/192Kb--es internetem van. 3 számítógépet szeretnék csatlakoztatni rá vezetékesen (egyszerre ált. csak 2 megy), torrentezem, multival játszom.
Remélem minden fontos paramétert megadtam. (az ár is fontos tényező)

Én a következőket néztem ki:
TP-Link TL-R460 4 ezer ft 5 év garancia
D-Link DIR-100 7-8 ezer ft 2 év garanciával (ill. nem boltból 5 ezer ft, bontatlan csomagolással)

Mi a különbség a két termék között? (nekem a honlapok által közölt adatokból nem sikerült rájönnöm...)
Amúgy a Linksys-ről halottam jókat, de az 12 ezer ft-nál kezdődik, és az is 2 év garis..

Előre is köszi a segítséget!

*** Be prepared! ***

(#5048) jeni válasza Mateosz (#5047) üzenetére


jeni
félisten

D-Link DIR-100
TP-Link R460

Lehet,hogy érdemes fontolóra venni azt is ,hogy ha vennél rádiós kivitelben routert amiben szintén van vezetékes csatlakoztatási lehetőség,amellett még egy laptopot is rátudnál kötni.Ráadásként nem kell falat fúrni.

Itt egy rádiós routeres változat TP-Link TL-W542G
Hozzá egy USB fogadó olcsón

Fentiek mind G-s kivitelűek

Ez gyorsabb adatátvitelt tesz lehetővé rádión keresztül,de a vezetékes lehetőség ugyan úgy megmarad. TP-Link TL WN841N

Igaz az N-es router akkor érvényesül ha a fogadó is N-es.
TP-Link TL-WN821N USB adapter

Elméletileg az N jövő biztosabb. A szolgáltatok folyton emelik a sebességi rátát.

[ Szerkesztve ]

(#5049) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy 8megabites net, és mögötte egy linksys rv042 router.
emögött van egy smc router. ezt szeretném lecserélni, mert elég megbízhatatlanul működik.
konkrétan akadozik a net, soxor kell ujratölteni az oldalakat, mert nem jönnek be. mint pl google, index, yahoo, msn, tehát nem a szerverekkel van gond szerintem .
10 betöltésből kb 4x nem jön be...
kb 5-10 gép lóg rajta, sok belső forgalommal, valamint a net is jócskán megy rajta.
milyen routert javasoltok?
A router és a gépek között sok a távolság, valamint van 1-2 switch is, ahogy ez a cégeknél lenni szokott.
milyen javasoltok?
Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN router ?
semmi extra igény nem lenne...

(#5050) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni ezzel a két routerrel kapcsolatban:
-[LINKSYS WRV210]
-LINKSYS WRT110

A képen a kompakt routernek nincs antennája akkor ehez nem is adnak?A beépített antenna gyengébb mint a külső?Tudásban miben különböznek? Ezekre az amatőr kérdésekre szeretnék választ kapni.
Előre is köszi a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.