Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-27 20:25:28

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Dr.Burn válasza Intruder2k5 (#16000) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Igazad van. Valamit elneztem. Azt hiszem akkor meg van melyiket fogom megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#16002) vargalex válasza Dr.Burn (#16001) üzenetére


vargalex
félisten

Árban most a Netgear WNDR3700 egy picivel (nagyjából 2000 Ft-al) olcsóbb, ami tulajdonképpen ugyan az a vas, mint a DIR-825, sőt a V2-ben 16 MB-os flash van. Igaz csak belső antennái vannak (bár a WiFi jelerősségét dícsérik.

Azt ne felejtsd el, hogy én OpenWrt-ről írtam a sebességet, illetve a tapasztalataimat, a gyári firmware-t nem is ismerem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16003) kirkri válasza vargalex (#16002) üzenetére


kirkri
addikt

A WNDR3700 WiFi-jét nagyon dicsérték, szerinted a D-Link is produkálja azt, ha a belseje megegyezik? Te melyiket választanád?

21 éve a Prohardveren! ™

(#16004) vargalex válasza kirkri (#16003) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Most az ára miatt lehet, hogy a WNDR3700-at. Anno pont ezért választottam a DIR-825-öt (kb. 10000 Ft-al volt olcsóbb). Igaz, hogy a WNDR3700-ra nem lehet második USB portot applikálni. Viszont egy kis munkával erre is lehet külső antennákat szerelni.

Alex

(#16005) Dr.Burn válasza vargalex (#16002) üzenetére


Dr.Burn
őstag

OpenWrt-t szeretnek en is hasznalni rajta. Kibovitve kulso antennaval a belsok tovabbra is mukodnek? Az USB port nem nagy baj USB hubbal hidalhato a problema vegulis.

"Later Nerd!"

(#16006) vargalex válasza Dr.Burn (#16005) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem hinném, hogy mennének a belső antennák. És persze garivesztéses a beavatkozás, szóval csak akkor érdemes csinálni, ha nem zavar és tényleg gyenge a jel.

Alex

(#16007) Dr.Burn válasza vargalex (#16006) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ha jol latom akkor a nyakon 4db antennat helyettesitenek, szoval meg marad 4 belul amihez nem nyul hozza szoval azoknak mukodniuk kell. 4 antenna kivulre kerul illetve 4 marad belul.
A garivesztes annyira nem erdekel. :) Van ennel jobb router ? Raadasul ahogy nezem meg plusz 64mb ram aktivalhato egy kis szerencsevel.

"Later Nerd!"

(#16008) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#16007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencsével, és forrasztópákával... :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16009) Dr.Burn válasza Intruder2k5 (#16008) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Igen-igen, kevertem a DIR-825-el amit lehet flashelessel 128MBra novelni. Netgearnel viszont csak forrasztassal.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#16010) Intruder2k5 válasza Dr.Burn (#16009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na látod, ezt meg én nem tudtam... A DIR-825 ilyet tud? :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16011) vargalex válasza Dr.Burn (#16007) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, elvileg valóban marad még 4 antenna. Bár, nem tudom, hogy a WNDR3700-ban hogy van megoldva, lehet, hogy 4 antenna van a 2,4 GHz-hez, 4 pedig az 5 GHz-hez. Viszont a módosítással nem világos, hogy melyik sáv lesz külső antennán (esetleg mindkettő).

Nem, a DIR-825-ben is cserélni kell a 128 MB-hoz a RAM chip-eket, de még a bootloader-t is cserélni kell a WNDR3700-éra, mert a DIR-825-é nem indul el 128MB RAM-al. Ebből is látszik, hogy a két hardware azonos (így WNDR3700-nak mondja magát a DIR-825).

RAM-ban, illetve USB-k számában van nála jobb: Asus RT-N16. Illetve nyilván van olyan router, aminek a throughput-ja nagyobb, viszont nem moddolható.

Alex

(#16012) Intruder2k5 válasza vargalex (#16011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem néztem utána, mert lusta voltam rá, de enyhén szólva is furcsa volt, hogy ott van benne a 128MB RAM, csak néhány parancs, és már megy is... :)

Mint anno a WL-500GP-ben a 32... :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16013) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Tenyleg ott is kell forrasztani, en csak a bootloader cserejet olvastam valahol, es megvoltam gyozodve hogy annyi eleg is. Bocsi a felreinformalasert. :W

vargalex: Az RT-N16-ot a dual band hianya miatt zartam ki.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#16014) HPAA


HPAA
őstag

üdv

2 év után kimúlt TP-W8920GB tplink routerem , ami egyben az adsl modemem is
most szeretném pótolni , hasonlóval , mivel a kezdeti nehézségeket leszámítva
/amíg normális beállításokat megtalálta az ember/ tette a dolgát gond nélkül.
2 fajta hasonlót találtam , és nem tudom miben rejlik a különbség:
TD-W8901GB
TD-W8910GB
elsőre azt hittem elírás , mivel ugyanazok a paraméterek, ár...
aztán feltünt pl , hogy az egyikre 5 év /!!! / gar van , a másikra 2 ...
szóval tanácstalan vagyok kissé , ezért kérnék tőlem hozzáértőbbtől segítséget
:R

************* censored

(#16015) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!
Kérnék pár javaslatot a következő kívánalmak kielégítésére. Szeretnék egy 10e forint körüli, de inkább alatti, WIFI-s routert, amit jó gyors, erős adója van, és fasza hardveres tűzfala.
Dell D400-zal használnám pillanatnyilag.
Köszönöm!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#16016) Beri válasza HPAA (#16014) üzenetére


Beri
addikt

8910 nem létezik, az eleve elírás, a garancia pedig 5 év minden tp-link routerre.

Maksifül:
Szeretnék egy 10e forint körüli, de inkább alatti, WIFI-s routert, amit jó gyors, erős adója van
Az első hozzászólást nézegesd.

fasza hardveres tűzfala
Százezer. A router mellé.

Egyébként nem mondtad, milyen kapcsolatot akarsz osztani vele, így nem tudom, mit jelent neked a "jó gyors". Ha 10k körül akarsz vásárolni, akkor a 941ND, vagy a 1043ND a neked való.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16017) HPAA válasza Beri (#16016) üzenetére


HPAA
őstag

vitába szállnék a "8910 nem létezik" -el...

van , tp-oldalán is csak nehéz megtalálni , létezik hozzá fw-frissítés , meg minden ...

az hogy mindenre 5 év , azzal meg nem tudok vitatkozni , csak árgépről kinézett kisker
adatokkal ,miszerint:
Garancia: 24 hónap
Szerviz: vásárlás helyén

igaz találtam ugyan 60 hónaposat is :R

a problémámmal viszont nem vagyok előrébb , miszerint : mi /van-e különbség a 2 termék közt ? :F

kinézetre is másképp néz ki :U

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#16018) Beri válasza HPAA (#16017) üzenetére


Beri
addikt

Ha egy típusra a tp-link.com keresője nem ad találatot, akkor valahogy nem érzek késztetést a vásárlásra :DDD Nameg így elég nehéz megmondani, hogy mi a különbség a kettő között.
01-em már volt, nyugodt szívvel merem ajánlani.
Egyébként ha valahol öt évnél kevesebb garit kapsz egy tp-link routerre, akkor ne ott vedd meg. Nem tudom, milyen jogszabályok érvényesek ilyenkor (szerencsére nem vagyok boltos), de ha megguglizod, láthatod, hogy tisztességes helyeken megkapod a 60 hónapot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16019) Intruder2k5 válasza Beri (#16018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a linkelt oldal a tp-link.com volt...Az ADSL eszközök közt ugyanúgy megtalálható a listában, mint a TD-W8910GB. :)

A D-LINK DSL-360R ADSL modem is egy ilyen termék, ami nem igazán van szerepeltetve sem a D-LINK weboldalán, sem az FTP szerverén, ettől függetlenül az új, T1-es verziója (a régiekkel ellentétben) már elég kellemes darab.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16020) HPAA válasza Intruder2k5 (#16019) üzenetére


HPAA
őstag

igen , szerepel , viszont a föoldalon keresésnél TD-W8901GB van
TD-W8910GB esetében , régebbi kifutó termékre saccolok , ezért megrendeltem több idő hiányában /jön a hétvége !!! :) / a TD-W8901GB-est , elvileg holnapra megjön

tudom , hogy itt a többség külön eszközt ajánlana routernek , és modemnek , de az előd is jól teljesített , gondom nem volt vele
igaz a wifis részével a motorola defy-m nem volt kibékülve , de az otthoni hálót játszva kiszolgálta /nas, 2 db "okostévé" dlna , noti kábelen a defy meg wifin /

************* censored

(#16021) Beri válasza Intruder2k5 (#16019) üzenetére


Beri
addikt

A kereső nem ad találatot a 8910-re, próbáld csak ki.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16022) HPAA válasza Beri (#16021) üzenetére


HPAA
őstag

így van , viszont mint linkeltem is ott van az oldalon a termékek közt :DD

mind1 , megrendeltem a másikat 5év garos helyről , holnap örülök ha minden igaz ...

************* censored

(#16023) Intruder2k5 válasza Beri (#16021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, próbáltam... Na de akkor is a tp-link.com oldalról beszélünk! :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16024) Beri válasza Intruder2k5 (#16023) üzenetére


Beri
addikt

16018: "a tp-link.com keresője nem ad találatot"
Melyik része nem igaz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16025) HPAA válasza Beri (#16024) üzenetére


HPAA
őstag

össze ne vesszetek már :)

igaz hogy a kereső nem találja , viszont támogatás van hozzá , tehát szerepel az oldalon !

lassan már bánom , hogy meg kérdeztem :))

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#16026) Intruder2k5 válasza Beri (#16024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, kicsit félreértelmeztem a hsz-ed, Sorry!

HPAA, ne aggódj, nem veszik itt össze senki! :N

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16027) Attix82


Attix82
őstag

Üdv!

Melyik a legjobb router 10-15e ft között?

(#16028) Allure válasza Attix82 (#16027) üzenetére


Allure
aktív tag

TP-Link TL-WR1043ND :)

(#16029) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget. Egy 3 gépes jelenleg Switchel összekötött LAN-t szeretnék kibővíteni. Egy szolgáltatótól megrendeltem egy FIx IP-s ADSL előfizetést. Abban kérném a segítséget, hogy milyen megbízható VPN szerver képes routert ajánlatok? Minden megoldás érdekel, elsődleges cél, hogy stabil legyen és azért még egyszerűen konfigolható is. Csak arra kell, hogy távolról alkalmanként rátudjanak nézni a gépekre.

Válaszotokat köszi előre is.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#16030) Intruder2k5 válasza medvezsolt (#16029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha hajlandó vagy firmware-t cserélni, akkor a Tomato firmware tudja a VPN-t, mind kliens, mind szerver módban. Stabil, könnyen konfigurálható, és feltehető bizonyos ASUS, Linksys, és még néhány fajta routerre... Elérhető típusok listáját ITT megtalálod. Ez egy jó megoldás lehet, viszonylag olcsón. Ha gyári támogatás kell, akkor meg talán a CISCO a Te barátod.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16031) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok melyek azok a Routerek amik tudnak normális sebességgel torrent klienst futtatni??
Az mindegy hogy felül kell írni a firmwarét.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16032) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi nálad a "normális" sebesség? 120Mbps-el nem fog egyik router sem torrentezni... Amire számíthatsz ezzel kapcsolatban, az olyan 2-3MB/sec maximálisan. E-felett már komoly terhelést jelent, és jelentősen belassíthatja a rendszert, illetve extrém esetben reboot-olhat a router. Ha ez kevés, akkor inkább NAS-ban gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16033) Bazijoe73 válasza Intruder2k5 (#16032) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Ez akkor azt jelenti, hogy nem használja ki a sáv szélességet rendesen? Mert nem birja a hardver? Egyébként a drágábbak sem? Ja és azt honnan lehet megtudni hogy a moddolt firmware tartalmaz e torrent klienst?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#16034) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#16031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lemaradtam a szerkesztésről, még annyit írnák hozzá, a két-három legerősebb vas ebben a témában, az....

ASUS RT-N16
D-LINK DIR-825
NETGEAR WNDR-3700

Előbbire Tomato-t vagy OLEG firmware-t érdemes tenni, utóbbi kettőre pedig OpenWrt a jelenlegi legjobb megoldás.

(#16031)
Ha a fentebbitől jelentősen gyorsabb neted van, akkor nem használja ki! Ha iparszerűen szeretnél torrentezni, akkor szerverben kell gondolkodnod, és nem egy 20-30000Ft-os routerben! Az általam linkelt Tomato firmware tartalmaz torrent klienst, a többire telepíthető.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16035) Maksifül válasza Beri (#16016) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszi!

Vettem egy TP-LINK 1043ND-s routert és örültem, mint majom a farkának. Egészen addig a pontig, míg üzembe nem helyeztem, ugyanis minduntalan megszakadt az internetkapcsolat, pedig látszólag a D-LINK 604-es modem is, meg a router is hibátlanul működött. 30-adszorra sikerült felhívnom a TP-LINK technikai támogatását, ahol közölték, hogy a szakadozás oka a D-LINK és a TP-LINK inkompatibilitásából ered, de már dolgoznak az ügyön... egy éve. Tehát a D-LINK modemek és a TP-LINK routerek nem működnek együtt és mindjárt ajánlottak olyan TP-LINK router+modem kombót /TD-W8961ND/, amit idehaza nem lehet kapni.. meg két TP-LINK-es modemet is /TD-8616 valamint TD 8610/, amiket szintén nem lehet megvásárolni itthon.

Ezek után gondolkodóba estem, hogy vajon hogy tudnám megoldani a problémámat? Tud valaki olyan okosságról, ami lehetővé teszi a D-LINK és a TP-LINK közötti együttműködést, vagy vigyem vissza a francba a routert és vegyek más gyártó termékei közül valamilyet?

:R Köszi a tippeket!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#16036) vargalex válasza Maksifül (#16035) üzenetére


vargalex
félisten

Érdemes lenne megpróbálni egy OpenWrt-t, vagy egy DD-Wrt-t.

Alex

(#16037) Maksifül válasza vargalex (#16036) üzenetére


Maksifül
senior tag

Bocsa az értetlenkedésért, de ezek mit tudnak?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#16038) Intruder2k5 válasza Maksifül (#16037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek Linux alapú firmware-ek, elég nagy tudással, és e-mellé még bővíthetőséggel. Némi ízelítő belőlük az alábbi oldalakon...

OpenWrt

DD-WRT

Ha kell, akkor torrentet tölt le és fel, de webszerver, ftp szerver, és ezer más alkalmazás futhat általuk a routeren, természetesen kikapcsolt PC mellett is. Hiszen ez lenne a lényege! :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16039) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Otthoni használatra kellene egy hálózati eszköz amivel széttudom osztani a netet két gépre. Mit lenne érdemes? router, switch?(korábban routert használtam kölcsönbe) Szempont, hogy ne legyen túl drága de normális minőségű legyen.
Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#16040) Beri válasza Interceptor (#16039) üzenetére


Beri
addikt

Routerre van szükséged, meg az első hozzászólásra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16041) szuzi80 válasza Interceptor (#16039) üzenetére


szuzi80
tag

Szia, én is ebben a cipőben járok, TP-link és Asus termékeket favorizálom, de ha árban nem lesz nagy különbség, akkor a 300-ast választom a 150-es helyett.
Én elolvastam az első hsz-t de a gyakorlati dolgokról semmit sem irnak benne. Kifejtem bővebben is..

Egy olyan megbízhatót keresek, amit nem kell újraindítani. Munkahelyen D-link van azt 2-3 naponta újra kell inditani mert kifagy.

Melyik tipus atomstabil és erős antennával bíró? Nekem ez számit. Kérem segítsetek egy kicsit. Köszönöm.

(#16042) Beri válasza szuzi80 (#16041) üzenetére


Beri
addikt

Egy olyan megbízhatót keresek, amit nem kell újraindítani.
Mindegyik ilyen, azért ajánlott.

Az "erős antenna" dologról is írtam, "az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs". Ha van/vannak MIMO-s hálókártyád/hálókártyáid, akkor olyan routert kell venni, lehetőség szerint cserélhető antennákkal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16043) SiPY88


SiPY88
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég köttettem be a DIGI LAN BaseNET csomagot.
Routerrel és router nélkül a következő eredmények születtek:[link]
A routerem egy noname 7-8 éves 54mbps tudású... Ezt kihúzva és a gépbe közvetlen csatlakoztatva született a router nélküli eredmény.

Elolvastam az első hsz-t, de mégis kérnék egy javaslatot, ha lehetséges. Olyan routert szeretnék, ami tudja hozni a "router nélküli" sebességet, a wifi számomra (perpill) nem fontos - késöbbiekben az lehet -, az árkategória pedig max 10.000HUF.

Remélem kapok értékes válaszokat!

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16044) Coolmat válasza SiPY88 (#16043) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha olcsón meg szeretnéd úszni akkor TP-Link 741ND vagy 841ND esetleg 941ND (inkább utóbbi kettő mert jobb wifijük van). Ha a legnagyobb Digi csomagra szeretnél váltani később, akkor min. 1043ND-re lesz szükséged.

(#16045) Readi


Readi
tag

Hali havernak kéne wifis ruter ezt néztem ki TP-LINK TL-WR1043ND
5 megás T-com nete van. Egy gép és egy laptop-hoz lenne illetve többen is csatlakoznának rá wifin. Kérdésem az lenne h mit kell még hozzá venni? gondolom a gép és a laptophoz egy USB Stick kellene ezt néztem ki TP-LINK TL-WN821N. Remélem igy minden ok köszi előre is a válaszokat. :))

g751jy

(#16046) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Tp Link 841-ND típusú routert használok 8db-es antennákkal(TP-link ben tudomásom szerint ez az elérhető legnagyobb). A családi ház másik végében pedig egy TP Link wn821N-es vevő egység található. Az lenne a kérdésem, hogy a wn822N-re cserélve tapasztalhatnék-e előrelépést az adatátviteli sebességet illetően. Jelenleg ugyanis 12-14 Mb-között ingadozik, az elméleti 20 helyett.

Illetve a másik kérdésem, hogy ezt a routert: Tenda W311R+ 150M Wireless-N,alap szintű, max 2 gépet használó hálózatokhoz, max 15 megabites nettel, érdemes-e mint költséghatékony megoldást preferálni? Vagy inkább maradjanak a TP-Link 741-es modelljei?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv!

(#16047) szucsi


szucsi
őstag

sziasztok,

egy Linksys WRT54G ver.7.0 (Atheros AR2317-es cpu-val) routerem van, naponta újra kell indítani, mert szarakodik. szeretném rajta frissíteni a firmwaret valamire, amivel stabilan működik.

A gyári firmware a 8-as, nem jött ki rá frissítés.

Néztem az OpenWRT-t, unsupported. :(

mit javasoltok (azon kívül hogy hajítsam ki a brokiba és vegyek egy újat ofc.) ?

köszi!

(#16048) HPAA válasza szucsi (#16047) üzenetére


HPAA
őstag

...mindenesetre ha kidobod , pü-ben jöhet a hely ahová dobnád :)

************* censored

(#16049) Intruder2k5 válasza szucsi (#16047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ez az egyetlen olyan verzió, amit nem támogat a DD-WRT sem! A BroadCom-os változatokkal nincsenek ilyen gondok, a mai napig talán a legstabilabb routerek......

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#16050) Intruder2k5 válasza szucsi (#16047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez még a Linksys.nél is amolyan mostohagyerek lehet... :)

http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/WRT54G

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.