Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) Alex91 válasza Tannhauser (#98600) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nincs vezetekes kapcsolat a jelerositoddel, akkor ez: [link] . Sok, de most jo aron van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98602) Dr.NX válasza Alex91 (#98601) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

:C
20 ezres keretnél ettől ki fog hagyni a szíve egy ütemet. :)

Elfogadom a sütiket.

(#98603) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valakit, aki Szeged és vonzás körzetében foglakozik magánszemély/ otthoni hálózat kiépítés és beállítással ?

Egyszerűen nem boldogulok vele és bele is fáradtam szarakodni vele....

(#98604) Alex91 válasza Dr.NX (#98602) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , elolvassa ezt, aztan csak ilyet szeretne, kerul amibe kerul… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98605) Multibit válasza dudika10 (#98538) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor eddig tévedésben éltem. Azt hittem úgy működik, mint az Unifi. Most próba képpen kikapcsoltam a Synology NAS-omat (azon van az Unifi Controller) és továbbra is simán működik a roaming az AP-k között. A WiFiman szépen ki is írja a váltást. Router nélkül is kipróbáltam, csak a két AP volt aktív, a roaming úgy is seamless :) .

(#98606) Yahhher válasza MaCS_70 (#98587) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"Szerintem kevesen vannak, akiknek mindkét típussal komolyabb személyes tapasztalataik vannak"
Hopp, jelen :-D
s3int : Mindegyik ugyanolyan jó, mint sima router, jó helyen elhelyezve lefedte a 2*125m2 lakásom, meg alatta az alagsort. Nem volt mindenhol acélos a tempó, de olyan helyeken úgyis csak telefon volt használva.De nekem szükségem volt a jobb szovfterre, meg azóta egy normális kábeles mesh-re. Ezért 1 szavazat az asus-ra.

Üdv B.

(#98607) Vasti74 válasza Tannhauser (#98597) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én maradnék a TP-Link-nél, 20.000 forintig lehet válogatni azért rendesen...

Én most próbálgatok egyet (VR2100v, mert nekem dsl modemmel egybeépített kütyü kellene) , sokkal izmosabb a wifije, mint az eddigi, 3x annyiba kerülő AVM routeremnek!

Az antennák döntögetésére ne felejt majd el némi időt szánni ;-)

(#98608) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Szükség lenne olyan eszközre ami képes vezetéknélküli jelet vezetékesen és vezeték nélküli módon továbbítani. 1 max 2 eszközt kellene neki kiszolgálni. Amit még fontos, hogy tudjon olyan hálózatra csatlakozni ahova jelszavas belépés van böngészőn keresztül. Egy munkás szállón kellene egy kapcsolatból kettőt csinálni, mert a konzol nem tud böngészőt nyitni csatlakozásnál.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
1 szoba, nincs fal :)
A jelforrás kb 3-5 fal távolságra van. Telefonon 5/3 a legrosszabb vétel.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
PS5 és telefon.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Ismeretlen, valószínűleg 300 max 500-as net.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
20 000 Ft jó lenne ha beleférne.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Csak a fentebb írtak. Tudjon csatlakozni az ilyen fajta hálózathoz. Ha ezt egy repeater is megcsinálja, az is jó.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#98609) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok,

Telekomos netet szeretnék az ő saját routerük jelét megerősíteni,hogy az udvaron is fogható legyen. Miylen készüléket ajánlanátok? Ha már 10 méterre fogható kint,az is fél siker.Jelen pillanatban odakinn megszűnik a jel.De nem bánnám,ha messzebbre is lehetne vinni a kertben esetleg. Szeretnék zenehallgatásra WIFI jelet biztosítani.

(#98610) Gubek-Einste válasza wrongduke (#98608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen használatra csak CFW-vel lehet alkalmas egy eszköz de akkor sem biztos, minden attól függ, hogy módszeres a védelem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98611) Gubek-Einste válasza csgabee (#98609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98612) JulianSinulf válasza wrongduke (#98608) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!

Úgy tíz évvel ezelőtt nekem is hasonló problémám volt.
Először úgy akartam megoldani, hogy vettem egy két antennás mikrotik router-t. (Nem voltak akkoriban még elterjedve ezek a külső antennás, meg sok antennás eszközök, mint ma.)
Kiderült, hogy ezzel nem lehet egyszerre wifi hálózathoz csatlakozni és wifi jelet szórni. Ahhoz olyan router kell, amiben két wifi modul van. Így csak a számítógéphez lett használva. Sokkal jobb helyre került, mint a számítógép wifi stick-je. Erősebb lett a jel.
Viszont a mikrotik-et nem egyszerű beállítani, így vettem egy online kurzust, amihez ajándékba adtak egy hAP Lite mikrotik készüléket.
Úgy lett megoldva a dolog, hogy az első router maradt a helyén, majd kábellel csatlakozott az újhoz, ami AP-ként üzemelt. Vagyis volt wifi és kábeles elérés is. A wifi-s nyomtatómnál sem kellett kábellel vacakolnom, saját hálózatom volt. A telefonon is jobb lett a net.
Ahhoz, hogy az eszközökön legyen internet, elég volt egy gépen bejelentkezni.
Ami itt a lényeg, hogy a szálló hálózata a bejelentkezett eszköz IP címét tárolja el. Mivel az első router DHCP kliens módja be volt kapcsolva, így a szállótól kapott IP címet. A router DHCP szerver része is be volt kapcsolva, így az eszközeimnek ő osztotta ki az IP címeket, de ezt nem látta a szálló hálózata. Ha bármelyik eszközről bejelentkeztem, akkor az első router-nek kiosztott IP címhez kötötte.
Tehát a router-en nem kellett bejelentkeznem a hálózatba, mert úgyis webes felületen érhető el az oldal, az pedig minden esetben elérhető a hálózatra csatlakoztatott eszközökkel.
PS4-et is használtam így.

Ma már lehet, hogy másképp oldanám meg. Az első router nem volt olcsó, valami 130€ volt akkor. A második ára lett volna 6000 Ft.

Azt nem tudom, hogy az olyan márkák támogatják e a wifis WAN-t, mint a TP-Link vagy Asus.
Az biztos, hogy a mikrotik konfigurálható rá L4-en. Alatta nem tudom.
A repeater is kérdéses, szerintem annak nincs DHCP szerver része. Úgy meg nem fog menni.

De talán ezek alapján valaki tud olyan típust mondani, ami megfelelő lehet neked.
A mikrotik-et azért nem ajánlom, mert nem egyszerű a beállítása. Angolul sok anyag elérhető, van saját wikipédiája is. Magyarul csak a fizetőset találtam. Nekem akkor mondjuk megérte, mégha átszámolva is kb. 200€ volt az anyag. De úgy 4-5 évig használtam a rendszert így. Aztán még pár évig más konfigurációban, kiegészítve egy mikrotik LTE nagytányéros modemmel.

(#98613) Essejó válasza Tannhauser (#98599) üzenetére


Essejó
veterán

Már bocs, de nem sz@r ez, hogy kenjük be sárral, és jó az úgy. Ha már Xiaomi akkor link
Két darabos mesh képes.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98614) Essejó válasza csgabee (#98609) üzenetére


Essejó
veterán

Ha kinn a kert végében is kéne wifi, akkor egy ilyen a te barátod. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98615) ShadowX


ShadowX
őstag

Sziasztok,

Szeretnék valami normális és stabil jelet adó wifi routert venni, mert eddig a jelenlegi lakásban nem vagyok elégedett egyik eddig használt eszköz teljesítményével sem. Szakadások, jel problémák, lassulások, gondolkodások...

A lakás kb. alaprajza és a használt eszközök így néznek ki:

Telekom kábeles (coax) router a bejárat mellett, onnan vezetéken összekötve a 3 RJ45 aljzattal. Gigabit csomag, stabilan max. 650-700 Mbps, de jellemzően kb. 400-500 Mbps (az eddigi eszközökkel).

Céges laptop AX wifi képes, és igazából mivel munkagép, ezért kellene valami stabil és erős wifi router, mert a céges VPN ha megszakad akkor kidobál a gép minden céges alkalmazásból és sokat Teams-ezek, főleg a hívásoknál bosszantóak a szakadások (tudom, erre a másik oldal kapcsolata is hatással van).

Saját laptop AC képes.

Jelenleg próbáltam több routert is, Telekom gyári, alap Asus, Xiaomi és most egy nagyon (NAGYON) alap mesh van bent AP-ként az RJ45 fali 1 és az RJ45 fali 3 helyeken, amíg nem találok valami rendes megoldást. RJ45 fali 2 hálószoba, oda nem szeretnék eszközt.

Az RJ45 fali 1 helyre gondoltam a routert tenni (ha berakom a Telekom Router mellé szerintem sok lesz a jelveszteség). Rengeteg a vas az épületben, ha lehúzom az alu redőnyt még telefonálni sem tudok rendesen (Galaxy S21 Exynos...tudom-tudom az Exynos hibája is, de máshol nincs vele problémám megyeszékhelyen).

Jó lenne, ha 1 eszközzel meg tudnám oldani és nem kellene minden szobába egy másik. Lakás 50nm.

Árban 50-100ezer között gondolkodom (kevesebben már nem merek, mert nincs jó tapasztalatom). Nyilván nem muszáj kimaxolni ha van reális alternatíva is normális áron (tehát csak azért nem kellene egy dárgább eszköz mert 100ezer a felső határ, mikor mondjuk egy 70ezres is ugyanazt tudná). Amit még jó lenne elkerülni az a pók kinézetű routerek mert a fiam tuti rámászna. :DDD

Szívesen várnám javaslataitokat. Köszönöm előre is.

(#98616) csgabee válasza Gubek-Einste (#98611) üzenetére


csgabee
tag

Családi háznál. 3 falon menne keresztül.Tègla èpítèsű. Szeretnék 30000Ft alatt maradni,de minél olcsóbban,ha lehet.

(#98617) wrongduke válasza wrongduke (#98608) üzenetére


wrongduke
aktív tag

#98610 Gubek-Einste
#98612 JulianSinulf

Köszönöm!

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#98618) Gubek-Einste válasza csgabee (#98616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megoldható a kábelezés akkor bármilyen router megfelelő lesz AP módban, már csak AX-es eszközt érdemes venni.
Kábelezés nélkül problémás lesz 3 fal leküzdése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98619) Gubek-Einste válasza ShadowX (#98615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg próbáltam több routert is, Telekom gyári, alap Asus, Xiaomi és most egy nagyon (NAGYON) alap mesh van bent AP-ként
Pontosan milyen eszközöket próbáltál eddig?

Az RJ45 fali 1 helyre gondoltam a routert tenni
Ha nem a tévé mögött lesz akkor alapvetően rendben lenne az elhelyezés.

Árban 50-100ezer között gondolkodom
Az Asus AX86S alapvetően jó választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98620) ShadowX válasza Gubek-Einste (#98619) üzenetére


ShadowX
őstag

Köszi!

TV alatt van az aljzat (meg lenne a router is) csak azt 2d felülnézetből nehéz lett volna megalkotni. :DDD

Telekom Kaon gyári modem wifije, az Asusra be kell vallanom nem emlékszem és egy Xiaomi AX3200. Most egy kókány Strong Meshkit 1200 van.

Pont egy AX86S-t néztem ki. :R

(#98621) Gubek-Einste válasza ShadowX (#98620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tévé árnyékozni fogja így a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98622) Hulk24 válasza Gubek-Einste (#98621) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Nagyon letudja árnyékolni a TV a routert? Nekem pont mögötte van.

(#98623) Patice válasza Hulk24 (#98622) üzenetére


Patice
nagyúr

Mivel van benne azért valamennyi fém, igen, az árnyékol.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98624) Essejó válasza ShadowX (#98620) üzenetére


Essejó
veterán

Azért ha tudnál egy polcot tenni úgy 180cm magasra, és arra a rutert lehet hasznos lenne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98625) MaCS_70 válasza Hulk24 (#98622) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tévé az ideális wifigyilkos eszköz.

Nagy kiterjedésű, sok benne a fém, ráadásul érdekes struktúrában. Tehát remekül árnyékol és egyben csodálatos reflexiókat is generál.

Azt szoktuk ajánlani, hogy nemhogy a tévé mögé, de lehetőleg alá, sőt, mellé se tegyünk AP-ot.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98626) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv !
Szükségem lenne egy routerre 1000-es telekom net mellé , egy ASUS AC55U -t váltana , ami acesspoint ként üzemel jelenleg , de kezds haldokolni ( csak a power led világít , minden egyéb halott , de működik minden , csak a ledek nem )
Amit néztem az az ASUS RT-AX55 elég ez egy emlitett net mellé ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98627) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#98626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98628) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#98627) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez ugye tud teljes értékű AiMesh-t ?
Illetve számottevő előnyt jelenthet esetleg drágább árfekvésű ASUS router ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98629) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#98628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez ugye tud teljes értékű AiMesh-t ?
Igen

Illetve számottevő előnyt jelenthet esetleg drágább árfekvésű ASUS router ?
Felhasználástól függ, hogy ki is tudod használni a jobb képességeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98630) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#98629) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor ha jól értem , ha nem érzem , hogy szükségem lenne jobbra akkor az RT-AX55 az én routerem. ;]
Viccet félre téve mivel " jobb képességű " egy 50 ezres mondjuk ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98632) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#98630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyobb terhelést bír ki, nagyobb wifi sebességre képes, több szolgáltatást nyújt, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98633) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#98632) üzenetére


viperabácsi
addikt

Csak a saját fejemben letisztázandó kérdezem ,hogy 1000 net melett kb az AX1800 as wifit sem tudom kihasználni , nem hogy a AX3000-est , jól látom , vagy ennek a kettőnek nincs köze egymáshoz ? Illetve a ház be van kábelezve ( de már régebben csináltam ) így cat5e kábel van a falakban. Gondolom nem nagyon van értelme olyan routernak ami 2,5 gigabitet tud lanon ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98634) Patice válasza viperabácsi (#98633) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek a számok az adott wifi eszköz összesített, elméleti sebességét jelentik, amit TÖBB klienssel egyszerre vagy egy sokcsatornás kommunikációra képes kliens képes kihasználni.
A valódi kliensek általában egy-két sávon tudnak visszakiabálni a router (vagy AP) felé, így az AX1800-ban az AX többet ér, mint az 1800.
A gyorsabb belső/otthoni hálózat meg igény/felhasználás függvénye.
Nagyon sok olyan új építésű lakást/házat/esetet látok, olvasok, ahol a tulaj mindent wifivel tervez megoldani, vezetékes kapcsolatot már alig építenek ki, pedig érdemes.
Persze ez az én meglátásom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98635) MaCS_70 válasza Patice (#98634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosítsunk: a megadott elméleti (kapcsolati) sebességet sehogy, semennyi eszköz együttes használatával semlehet kihasználni.

Ez ugyanis azokból az értékekből adódik össze, amelyek az antennára optimális esetben kimennek. Onnantól azonbn, hogy akár egyetlen milliméter rádiós fizikai réteg is megjelenik az adatátvitelben, kizárt a 100%-os hatékonyság.

Meg aztán van még egy fontos tényező: a hálózati eszközök (vezetékesek is) mindig a hardver által teljesíthető sáfvszélességet tüntetik fel. Ebből azonban törvényszerűen lejönnek az átvitel adatai (pl. fejlécek) és valamennyi hibajavítás. Így lesz a gigatites átvitelből kb. 930 Mb.

Egyébként tökéletesen egyetértek Veled.

Többször említett rémtörténetem, amikor az új luxustársasház kivitelezője felárért sem volt hajlandó kiépíteni az Ethernet-kábelezést, mert a cég imázsával összeférhetetlen az elavült technikák használata. :W

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98636) Essejó válasza MaCS_70 (#98635) üzenetére


Essejó
veterán

Pont lesza nem érdekel a cég imázsa. Ha nem hajlandó úgy készíteni ahogy én mint megrendelő kérem, akkor foghatja a cuccait, és az embereit és elhúzhat a pécsába. :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98637) viperabácsi válasza Patice (#98634) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nálam van kiépítve kábel is , csak kb 7-8 éve lett csinálva , és cat5e kábelek vannak a falban.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98638) Patice válasza viperabácsi (#98637) üzenetére


Patice
nagyúr

Az is tud gigabitet, sőt, ha nem hosszúak az egyes szálak, akkor a 2,5Gigabit sem gond azzal a kábellel.
Nekünk is egy régi házunk van, amit újítgatunk föl helyiségenként és ilyenkor megy az elektromos hálózat bővítése + minimum két LAN aljzat helyiségenként.

Macs:
Köszönöm a pontosítást! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98639) viperabácsi válasza Patice (#98638) üzenetére


viperabácsi
addikt

a leghosszabb szál kb 10 Méter lehet a többi max 3-4 méter. , a gigabit az megy tudom ( most az van ) az érdekes lehet számomra , hogy valóban tud e 2.5 Ghz-t , mert akkor érdemes lenne egy olyan router esetleg ,bár azok nagyon drágák még . Bár nálam a telekomnak max az giás net mert még xoaxon jön , és nem tervezik optikára cserélni.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98640) Essejó válasza viperabácsi (#98637) üzenetére


Essejó
veterán

A QUNAP szerint a Cat5e 💯 méterig simán átviszi a 2,5 Gigát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98641) JulianSinulf válasza viperabácsi (#98639) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

És a kliensek is tudnak 2,5Gb-et?
Nem sok alaplapban van ilyen gyors interfész.
Ha esetleg üzemeltetsz valami házi szervert és abban van, akkor megérheti, mert bár a többiek nem tudják a sebességet, ellenben egyszerre több eszközt is ki tud szolgálni gond nélkül.
Bár otthoni környezetben szerintem elég ritka, hogy ez kelljen.

(#98642) MaCS_70 válasza Essejó (#98640) üzenetére


MaCS_70
félisten

20-30 méteren akár a 10 Gbps-ra is jó a Cat5e. A sima Cat5, feltéve, hogy nem rettenetesen gagyi és/vagy nincs nagyon zűrös körülmények között, meg hozza 100 méteren az 1 Gbps-ot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98643) MaCS_70 válasza Essejó (#98636) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos egy jelenség, amelyet a cég remekül meglovagolt. Emögé bújva ugyanis elszabotálhatták a hálózat kiépítését, ami az adott pillanatban számukra nyilván nettó bukta lett volna. (Ilyen az építőipar jelenlegi helyzete, ennél durvább cserbenhagyások is simán rentábilisek.)

A jelenség pedig az, hogy a Fürge Ujjak magazintól az elvben szaklapnak számító képes számítógépes újságok is tolják a féigazságokon alapuló wifipropagandát. ennek a hatása meg egyebek mellett itt és a hálózatos topicokban is tetten érhető (vö.: 2023-ban nehogymá' kábeleznem kelljen).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98644) viperabácsi válasza JulianSinulf (#98641) üzenetére


viperabácsi
addikt

A gépem alaplapja pl tudja : MSI MAG B550M MORTAR WIFI
2,5 ghz lan wifi 6 és BT 5.2

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98645) Multibit válasza MaCS_70 (#98643) üzenetére


Multibit
veterán

Na majd Te is megkapod, hogy kábel fetisiszta vagy ;]

(#98646) MaCS_70 válasza Multibit (#98645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, de már megszoktam. Konkrétan már jött felszólítás, hogy ha olyan nagyon kell a kábel, akkor menjek és csináljam meg a T. Fórumtársnál a kábelezést úgy, hogy annyi látszódhat belőle, mint a wifiből!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98647) ShadowX válasza MaCS_70 (#98646) üzenetére


ShadowX
őstag

Egyébként egy mai átlag háztartásban mire jó a kábel? Átlag családban van telefon/tablet, okostévé meg laptop. Nekem 2 laptop van itthon, mindkettő áldozatául esett az ethernet mentesítésnek (és szerintem a jövőben ez már csak durvulni fog). A desktop pc, mint műfaj szerintrm kihalófélben. Stabilitás miatt én is a kábelt preferálnám, de ha nincs hova dugni? ;]

(#98648) norba69 válasza ShadowX (#98647) üzenetére


norba69
senior tag

A laposomhoz van 2,5 GbE usb-s hálókártya.
Nagyméretű anyagokat mozgatok a lapos és az asztali között, és a GbE sebességet is keveselltem :)
Most vadászok egy 5 GbE usb-sre, de elég mesebeli jószág, csak néha kapható.

(#98649) MaCS_70 válasza ShadowX (#98647) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván nem a hordozható eszközökre ajánljgatjuk az Ethernetet.

Az asztali PC, attől, hogy szerinted kihalófélben van, elég triviális példa. Az ismerőseim döntő többsége azt használ.

Médialejátszókhoz is általában a vezeték a jobb megoldás. Persze a videózás általában röhögve elmegy wifin, de azért rendszeresen jönnek a "wifin nézünk 4K-s filemeket, tökéletes, de időnként szaggat. Adjatok megoldást, de kábelezni nem fogok." jellegű hozzászólások.

Meg aztán biztonsági kamerák. Csakis kábelen.

NAS. Szóba sem jön a wifi.

Társasházi környezetben nem ritka, hogy 5 GHz-en és AX-en is túl sűrű az éter, és minden lecsatlakoztatott eszköz javít a kapcsolaton.

Az pedig, hogy kinek mennyi Ethernet-csatlakozója van, nem egy technikai kérdés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98650) Alex91 válasza ShadowX (#98647) üzenetére


Alex91
félisten

Egyébként egy mai átlag háztartásban mire jó a kábel?

Hogy tudjon az ember jo wifi-t csinalni! :DD

A legtobb haztartasban ma mar alapvetoen nincs szukseg vezetekes halozatra…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.