Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) MaCS_70 válasza Gyuri27 (#97893) üzenetére


MaCS_70
félisten

De az Asusnál az AImesh egységes és működik, nem kell a különböző cégen belüli megoldások sajátos korlátai között egyensúlyozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97902) Gyuri27 válasza MaCS_70 (#97901) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. De ahhoz kell neki 2 asus router. Neki van egy tp routere. Nyilván nem a világ összes pénzét akarja elkölteni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97903) Ákinard válasza dudika10 (#97727) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Utólag is köszi, végül az AX23 lett, sikerült meglőni 16800-ért. (Most 25e) Eddig bevált, szépen lefedi a lakást ott is, ahol a korábbi WDR3600 már akadozva szolgáltatott csak.

(#97904) MaCS_70 válasza Gyuri27 (#97902) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, de előfordulhat, hogy egy pillanatnyi gazdaságosnak tűnő döntés olyan irányba visz el, amelyik hosszabb távon már komolyabb problémákat okoz.

Semmi gondoma TP-Linkkel, nochdazu jelenleg is van egy omadás párosom, de a dolgok jelen állása szerint meshhez nem ajánlamán. És az első bővítésnél / eszközcserénél vissza is hozhatja az árát az AImesh rugalmassága.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97905) Gyuri27 válasza MaCS_70 (#97904) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen de azért minden nem derült ki. És lehet, hogy a meglévő router + extender elég is lenne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97906) dudika10 válasza Gyuri27 (#97902) üzenetére


dudika10
veterán

Tud kabelezni, innentol szerintem nem kerdes az Asus.

TPLink az aimeshhez kepest funkcionalitasban le van maradva nagyon jelenleg. Na de majd az easy mesh...vagy nem. Meglatjuk.

Illetve lehet az en figyelmem kerulte el, de egyaltalan tudjuk mi az az ax1800-as router? Met ez alapjan pont ugy lehet xiaomi mint tplink vagy asus, esetleg barmi mas.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97907) Gyuri27 válasza dudika10 (#97906) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen rákérdeztem mert ahogy irod bármi más is lehetne. De ez tp-link.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97908) umfrider válasza Laza... (#97900) üzenetére


umfrider
senior tag

Értem. Köszönöm.
Oké, így maradok a 3. ugyan ilyen eszköznél.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97909) diegho


diegho
nagyúr

Mesh rendszerhez, amit kérdeztem feltétlenül kell egy AX58U, vagy akár 2db AX1800U is megfelelő lenne?

(#97910) Alex91 válasza diegho (#97909) üzenetére


Alex91
félisten

Fo routernek,erdemesebb egy erosebbet venni. Szerintem ezen nem erdemes sporolni. Napi 24 oraban fog menni, egy csomo eszkoz megfelelo mukodese tole fugg, hosszu tavon meg jelentektelen az arkulonbseg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97911) Elk_hound


Elk_hound
tag

Akkor egy nem-rutinkérdés, mesh ügyben:

A Huawei (Honor) routerek egyik funkciójának leírása fedi a "mesh" fogalmat;

"Multiple devices supporting the "Smart Link" function can be interconnected to form an intelligent Wi-Fi seamless roaming network. In this "intelligent connection" network, the parameters of all devices are consistent with the main route, such as Wi-Fi name, password, login password, Wi-Fi timing shutdown, Wi-Fi black and white list, time zone and automatic upgrade settings, etc. When the main router modifies the device parameters, other devices can be automatically modified synchronously.In the area covered by the "Zhilian" network, whether it is the living room, study or bedroom, your wireless Internet access devices can roam seamlessly in this network."

Ez a "Zhilian" mennyire "mesh", olyan értelemben, hogy más "mesh"-kompatibilis eszközökkel is alkotna-e "smart link"-et? :R

(#97912) diegho válasza Alex91 (#97910) üzenetére


diegho
nagyúr

Megnéztem a lakást, szerintem egy router elég lesz. El tudom vinni kb középre viszonylag könnyen. Ha 1 router a cél, akkor is AX58U V2 legyen, vagy van ár értékben jobb megoldás olcsóbban?

(#97913) Alex91 válasza diegho (#97912) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX86S, ami ar/ertek aranyban talan jobb.

(Ne olcsot keress, hanem jot!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97914) diegho válasza Alex91 (#97913) üzenetére


diegho
nagyúr

Igazad van AX58U V2 jó lesz.

(#97915) MaCS_70 válasza Elk_hound (#97911) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a mesh fogalom eléggé szabadon, sőt, az eredeti definíciónál jóval tágabban értelmezett lett.

A most bevett szóhasználat szerint olyan wifis hálózatot értünk alatta, amelyben az egyes node-ok egymással összehangoltan működve gondoskodnak egy egységes elérésú hálózat működéséről, aminek velejárója a köztük történő hézagmentes váltás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97916) Elk_hound válasza MaCS_70 (#97915) üzenetére


Elk_hound
tag

Az idézet a router menüjéből van. Nem egyértelmű hogy a "több" az több Huawei/Honor eszközre, vagy több erre képes (szabványos, mesh képes) eszközre utal. :F

(#97917) MaCS_70 válasza Elk_hound (#97916) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs mesh szabvány. Gyártók között nem tudok együttműködő eszközökről, és gyártón belül sem egyértelmű az összekapcsolhatóság. (Lásd: TP-Link)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97918) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Archer AX20 van otthon.(2 szintes családiház emeletén) Először azt hittem nem elég erős a jel amit a földszinten ad, de kiderült, hogy szakadozik a wifije. Próbáltam újraindítani, újra konfigurálni de sajnos nem segített.
Mit javasoltok milyen router legyen az utódja. Mondjuk ezek után TP Linket nem szeretnék.....
Egy tv-t, egy médialejátszót, riasztót, 1 laptopot és 3-4 mobilt kellene hogy kiszolgáljon.

[ Szerkesztve ]

(#97919) Dr.NX válasza redingitell (#97918) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pedig mennyivel kisebb az esélye, hogy két TP-Link is hibás lesz nálad?
Mennyit szánsz a dologra? Összefoglalót nézted?

Elfogadom a sütiket.

(#97920) zsek74


zsek74
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Elsősorban wifi lefedettség miatt szeretnék hálózatot bővíteni, telekomos netem van (1000/1000), asus ac 65 p
routert használok, amely egy 100 nm. családi házat minimális kompromisszummal kiszolgál, viszont a kerti sütögetőnél
már használhatatlan. Mesh rendszerben gondolkodom, arra törekedve, hogy kiszolgálja az igéyeimet, néha párhuzamosan
3 tv-n 4 k tartalom, letöltés, esetleg nas csatlakoztatása. ZenWiFi AX XT8 duó lenne az egyik elképzelés, a másik verzió
fő routernek lenne egy xiaomi ax9000 (erős hardver miatt), sütögetőnél egy mesh képes olcsóbb xiaomi.
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

(#97921) Alex91 válasza zsek74 (#97920) üzenetére


Alex91
félisten

A ket eszkozt kabellel ossze tudod kotni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97922) Elk_hound válasza MaCS_70 (#97917) üzenetére


Elk_hound
tag

Ok, akkor a Huawei mellé egy másik a helyes választás. :K

(#97923) zsek74 válasza Alex91 (#97921) üzenetére


zsek74
csendes tag

igen, meg tudom oldani

(#97924) redingitell válasza Dr.NX (#97919) üzenetére


redingitell
senior tag

20-25 ezer körül szánnék rá. Néztem az összefoglalót, csak gondoltam hátha kapok konkrét javaslatot.

(#97925) Alex91 válasza zsek74 (#97923) üzenetére


Alex91
félisten

[link] + [link] kettos lehet, hogy jobb lenne, ha tudsz kabelezni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97926) sittes79 válasza Alex91 (#97925) üzenetére


sittes79
addikt

A powerline-os e. halozati kapcsolat is működik mesh esetén?

Én egy ax86s-ben és mellé egy Asus XD4 AX1800-ban gondolkodom.

(#97927) Alex91 válasza sittes79 (#97926) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez powerline-os…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97928) sittes79 válasza Alex91 (#97927) üzenetére


sittes79
addikt

Hmm köszi ez nem rossz.

És ha pl. kát tp-linkes sima powerline köt össze két ax-es routert, backhaul módban ha jól írom!?

(#97929) Alex91 válasza sittes79 (#97928) üzenetére


Alex91
félisten

Elviekben mennie kell annak is. Mondjuk eleg bizonytalan a powerline…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97930) zsek74 válasza Alex91 (#97925) üzenetére


zsek74
csendes tag

Köszi a válaszod, esetleg remélhetek e hatótáv növekedést, ha kezdésnek lecserélem az ac 65 p-t ax 6000-re?

(#97931) Alex91 válasza zsek74 (#97930) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem egy probat megér. Ha nem elég, akkor kesobb is bővíthető mesh-be. Mondjuk akkor ujra kell konfigolni mindent...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97932) hapiszti


hapiszti
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget vagy tanácsot kérhetek? Most kötötte be a Telekom a gigás netet. A ház pincéjébe tette le a csatolt képen lévő modemet. A problémám hogy földszinten gyengén fogható a wifi és az emeleten már nem is látszik a jel .családi házról beszélünk. Tehát átfúrtam falat és egy utp kábelt húztam földszintre a Telekom modemből. A kérdés hogy milyen Routert vegyek ami a földszinten és az emeletre is sugároz? 10-20.000ft között gondolkodom ac vagy ax es jó lenne...
Mélyen márkát, típust ajánlotok ami stabilan sugároz földszinten és emeleten is? [kép]

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97933) Dr.NX válasza hapiszti (#97932) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ac-s routert nem igazán érdemes már venni.
A keretedbe ez fér bele:
ASUS RT-AX1800U
De lehet, hogy egy darab nem is lesz elég az emelet lefedésére, ez csak a helyszínen fog kiderülni, nagyban függ a környezettől (falak, egyéb zavaró jelek, stb.).

Elfogadom a sütiket.

(#97934) hapiszti válasza Dr.NX (#97933) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Igen ac akkor kilőve.
Módosítok 20.000-30.000ft között kellene akkor olyan ami jó lehet...

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97935) dudika10 válasza hapiszti (#97934) üzenetére


dudika10
veterán

A hatosugar nincs aranyban a keszulek araval, mivel szabalyozas limitalja a sugarzasi teljesitmenyt.
Szoval ha megtriplazod a kereted se lesz olyan ajanlat, ami garantaltan lefedi az emeletet is. Nagyobb hazba tobb eszkoz kell, idealis esetben kabellel osszekotve.

Az ajanlott Asus-szal el lehet kezdeni a probalkozast, mert az Asus aimesh funkcioja eleg flexibilis, ki lehet egesziteni utolag barmelyik aimesh-t ismero routerrel az emeletre, ha kiderul, hogy szukseges.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97936) hapiszti válasza dudika10 (#97935) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Megfelelő lenne az Asus RT-AC66U-B1 vagy inkább a fent említett ASUS RT-AX1800U?

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97937) Alex91 válasza hapiszti (#97936) üzenetére


Alex91
félisten

Idezek: “Ac-s routert nem igazán érdemes már venni.”…

Egyebkent meg megemelnem a keretet, es legalabb egy RT-AX58U-t vennek!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97938) kpityu2 válasza hapiszti (#97932) üzenetére


kpityu2
őstag

Én két darab AX1800U-t tennék, egyet az emeletre, egyet a földszintre vezetékes mesh hálózatban. Tehát kellene egy utp kábel a földszintről az emeletre. De ez inkább 40 ezer alatti kategória, akciót kell kifogni, hogy bemenjen 30 alá.

Kompromisszumként még lehet, hogy először csak egy AX1800U-t veszel majd később bővíted egy másikkal. Ez a rugalmasság az AiMesh előnye. Ha csak egy routert veszel én felvinném a pincéből a modemet ha megoldható, vigye az a földszintet, az emeletre meg a routert. Bár ez esetben egy 5-6000 forintos akármilyen is jó, mert csak AP-ként működik.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97939) hapiszti válasza kpityu2 (#97938) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Rendben. Veszek akkor 1db ax1800u és meglátom mennyire tudom fogni az emeleten a jelet. Sajnos a pincében kell hogy maradjon a modern. 1 kábel van a földszintre fel húzva. Ebből kell gazdálkodnom sajnos.... :R

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97940) kpityu2 válasza hapiszti (#97939) üzenetére


kpityu2
őstag

AX1800U-t akkor érdemes venned, ha meg tudod oldani, hogy később felteszel egy másikat az emeletre, vezetékes backhaul-lal.. Nem a nagy térerejéről híres... És ha csak az az opció, hogy egy routerrel szórd be a két emeletet, akkor valami erősebb wifivel rendelkező típus kell. Akár más gyártótól is. Sajnos arra senki nem tud garanciát adni, hogy egy elég lesz, a teljesítményszabályozási korlátok miatt. Ezért szoktuk javasolni a mesh-t, mert két router már biztosan lefedi a területet. Régen még elpilinckázott az ember a gyenge wifivel, de ma már mindenki HD Youtube videókat szeretne nézni a vécén is. Ehhez kell választani az eszközöket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97941) BB9000 válasza hapiszti (#97939) üzenetére


BB9000
senior tag

Egy kábel elég a modem és a router közt. Ha veszel egy másik routert az emeletre, akkor azt már nem a pincében elhelyezett modemmel kell összekötnöd, hanem az egyes számú routerrel ami a földszinten van/lesz.

(#97942) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok!

Asus routerek közül melyik a legolcsóbb ajánlott, amelyik
- USB3 csatlakozós
- van rajta download master (vagy hívják bárminek)
- van rajta VPN szerver
- nem dobálja el folyton az 5G hálózatot és nem kell újraindítani, ha kettőnél többen csatlakoznak fel? :U

Az összefoglalóban az AX56 és az AX58-at néztem, de a weboldaláról nem derül ki, hogy a két szolgáltatást tudja-e (DM/VPN). Esetleg ezeknél jobb, valóban megbízható Asus router, ami nem kerül 100e Ft-ba?

Most egy AC57U-t használok, és állandóan újra kell indítani, mert eltűnik az 5G hálózat. Nem tudok rájönni, hogy RAM elfogyás, vagy a gyenge SOC okozza. De olyat is olvastam már, hogy a táp elöregszik (vagy sosem volt jó?) és ez okozza a hibákat. Van erről tapasztalat?

Köszi a segítséget! :R

(#97943) hapiszti válasza kpityu2 (#97940) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Tudsz ajánlani erősebbet? Link esetleg?

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97944) hapiszti válasza BB9000 (#97941) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Ezt én is tudom csak már a földszintet és az emeletet nem akarom kábellel összekötni. Kábelek csak a pince modem és a földszint router lenne összekötve.

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97945) bogabi válasza Aryes (#97942) üzenetére


bogabi
senior tag

A kérdésedben az első 3 pontra ott a válasz az ASUS weboldalán. Az 5G-s részt passzolom.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97946) kpityu2 válasza hapiszti (#97943) üzenetére


kpityu2
őstag

Sajnos nem, nekem is ez van. Talán ebben, vagy az Asus fórumban mondta valaki korábban, hogy lecserélte egy drágább verzióra és az jobban szuperál. Viszont akkor nem fogsz kijönni a keretből. Szvsz. a 2 Asus a legolcsóbb opció összevezetékezve amire nyugodt szívvel lehet mondani, hogy működni fog.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97947) hapiszti válasza kpityu2 (#97946) üzenetére


hapiszti
csendes tag

Szóval te is ezt ajánlod: ax1800u?

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#97948) Aryes válasza bogabi (#97945) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor már egy linket is küldhetnél, ha ott van.

(#97949) TOZ válasza Aryes (#97942) üzenetére


TOZ
addikt

AX86S ~60e HUF körül.

(#97950) kpityu2 válasza hapiszti (#97947) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt ajánlom, hogy egy két szintes házban mesh hálózatot építs ki. Ennek jelenleg a legjobb módja szerintem az AiMesh és ennek a legolcsóbb verziója két ilyen router. De neked kell tudnod, hogy mire van kereted. Egy router esetén nincs garancia a lefedettségre. Ami nem jelenti, hogy esetleg egy sima 6-8000 forintos router nem elégítené ki az igényeidet, de ezt előre nem lehet garantálni. Ez a router az Árukeresőn TOP2, mert AX-es és mesh hálózatba köthető, tehát ár-érték arányban igen jó, de hardveresen nem túl combos.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.