Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) qnadam válasza xEon1337 (#76999) üzenetére


qnadam
veterán

ha pár nap múlva kötik a gyors netet, szerintem próbáld ki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77002) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Olvasom a topikot egy ideje, mert sajnos router csere előtt állok. Jelenleg egy fehér TP-Link AC1200 v4 üzemel nálunk, de sajnos a két legfontosabb helyiségbe már nem jut el a jel (illetve gyengén), plusz néha szakadozik, le-ledobál.

Arra jutottam, hogy a már sokat emlehetett ASUS RT-AC65P jó lenne nekem is helyette, de ehhez mutatnék egy alaprajzot - sajnos elég szerencsétlen a helykiosztás: [kép] 73 nm, 4 emeletes tömbházban. 2,4 ghz zsúfolt, 5 ghz teljesen üres - viszont 5 ghz-en a TP-Link ledobja az IOS eszközöket...

A rajzon felső "fontos helyiségben" még van net, de a sebessége nem a legjobb; a (rajzon) alatta lévő szobában viszont semmi, alig érzékelhető.
Jó lesz az Asus, ad annyival több kraftot a wifije, hogy elérjen minden helyiségbe?

Előre is nagyon köszönöm a szakmai szemeitek! :R

[ Szerkesztve ]

(#77003) Alex91 válasza tailor (#77002) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy egy mesh rendszerrel jobban jarnal ebben a felallasban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77004) tailor válasza Alex91 (#77003) üzenetére


tailor
őstag

Gondolkodtam benne, de mivel albérlet, nem feltétlenül ruháznék be ennyire komoly összeget, amennyibe egy normális mesh rendszer kerül...
Esetleg ha egy 2. routert beállítok AP-ként a jelölt helyre: [kép] ?

Itt van egy UTP kiállás, amit szerintem össze lehetne kötni az elsődleges routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#77005) Alex91 válasza tailor (#77004) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor egy AP...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#77006) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok 10-20k között? Akár hardverapró használtan is.
Semmi extra egy régi Tp link 1043 v2 -t kéne cserélnie. Illetve jó lenne ha ennél még plusz 5 méterrel tovább szórna.

Továbbá létezik olyan router ami ha használaton kívül van (be van kapcsolva de nincs rácsatlakozás, mobilnetezés)
akkor képes kikapcsolni a rádióhullámait vagy nagymértékben csökkenti a sugárzását?

Live poor, die ritch.

(#77007) MaCS_70 válasza gyáliSanyi (#77006) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Milyen routert ajánlanátok 10-20k között? Akár hardverapró használtan is.
Semmi extra egy régi Tp link 1043 v2 -t kéne cserélnie. Illetve jó lenne ha ennél még plusz 5 méterrel tovább szórna."

Ha csak egy kicsit, tényleg nagyon kicsit visszaolvasnál, látnád, hogy ez a leggyakoribb, szinte naponta előkerülő igény, amire a sztenderd válasz: Asus RT-AC57u, de nem ártana egy kicsit artikulálni az igényeidet.

Az automatikus wifilekapcsolásra nincs ötletem. Ha lekapcsolja a wifit, akkor honnan tudja, hogy csatlakozni akarnak hozzá?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77008) woodworm válasza gyáliSanyi (#77006) üzenetére


woodworm
veterán

A legtöbb chipset ma már tudja a green ap üzemmódot, de sokszor vezet kapcsolati problémához, ezért általában az off az alapértelmezett. Tudja az ajánlott ac57u chipsetje is, ahogy az soc-nek is van csökkentett üzemmódja, csak azt nem tudom, hogy mindez élesítve van-e az asus gyári fw-ben.

(#77009) so_ha válasza fsdb (#76998) üzenetére


so_ha
senior tag

A külső mérete, és ez által a súlya is kisebb lett a V2-nek:
RT-AC57U: 207×148×35mm; 395g
RT-AC57U v2: 192×125×30mm; 348g

(#77010) TeeJay válasza so_ha (#77009) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezentúl akkor be kell majd írni hogy az AC57U V2 már nem ajánlott és lehet majd nyomozni hol melyiket árulják

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77011) norba69 válasza TeeJay (#77010) üzenetére


norba69
senior tag

Nehogy jöjjön a 65P v2 is lecserélt chipsettel :(

(#77012) TeeJay válasza norba69 (#77011) üzenetére


TeeJay
félisten

igen ami túl jó azt el kell rontani :D
utóbbi hónapokban AC57U és AC65P volt a sláger, szerintem a boltok nagy része nem érti miért viszik ennyire ezeket (1000-es net egyre több helyen van ugye és arra való főleg)
erre most jön egy V2 verzió hogy jól bekavarjon abban meg nem lesz HWNAT

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77013) woodworm válasza norba69 (#77011) üzenetére


woodworm
veterán

Van d-link megfelelője hasonló árban, ahhoz padavant is találni. A 860l-nél sem a hardverrel volt a gond, hanem a gyári fw makrancoskodott.

(#77014) RudY


RudY
addikt

Keresgéltem, de úgy látom nem igazán van még tapasztalat a nemrég megjelent Xiaomi AC2100 routerrel kapcsolatban. Elvileg pár napon belül már megérkezik. A fiamhoz kerül majd, de előtte alaposan letesztelem. :K

(#77015) krealon válasza RudY (#77014) üzenetére


krealon
veterán

"úgy látom nem igazán van még tapasztalat a nemrég megjelent Xiaomi AC2100 routerrel kapcsolatban."

Az ASUS RT-AC65P-n:
+ 1-el tobb LAN csatlakozo van,
+ dupla annyi RAM (256MB)
+ van USB 3 csatlakozo
+ kulso antannai vannak
- csak 7 ezerrel dragabb. (Ha a Xiaomi-ra raszamoljuk az AFA-t akkor nem is dragabb.)

De a Wifi-t leszamitva meg a nala olcsobb RT-AC57U is jobb parameterekkel rndelkezik.
Es nem utolso sorban hazai legalis (brutto) arakat emlitettem.

(#77016) RudY válasza krealon (#77015) üzenetére


RudY
addikt

Nem az ár miatt volt érdekes. EU priority line szállítás (adómentes), plusz kuponom is volt, így: Total Price: Ft15,265 a vége.
Nincs semmi "extrém" elvárás, inkább azért beszéltem rá, mert kíváncsi vagyok és buherálnám. :DDD

(#77017) krealon válasza RudY (#77016) üzenetére


krealon
veterán

15-ert tenyleg jo alap buheralashoz, de az USB port hianya elegge lekorlatozza a lehetosegeket. :R

(#77018) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet még valahol kapni Xiaomi Mi3G routert értelmes áron?
lehet tartaléknak beruháznék egy olyanba az AC65P mellé ha netán beüt a gebasz akkor is legyen tartalék routerem hasonló bika procival
meg kipróbálnám a padavan mit tud és ezért AC57U-t nem vennék mert bukom vele a garit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77019) TeeJay válasza TeeJay (#77018) üzenetére


TeeJay
félisten

Mindenhol már csak Xiaomi 3G V2-t látok azon meg nincs USB meg 128MB RAM van csak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77020) qnadam válasza krealon (#77015) üzenetére


qnadam
veterán

ez a külső antenna egy furcsa fétis, pedig sokszor semmivel se jobb, mint a belső.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77021) warren


warren
tag

Sziasztok,

lecserélném a szolgáltatótól kapott kábeles/wifis routerem, ez egy "belül" Arris tg2492s/ce router, de a szoftveres része egy hulladék, ezért is cserélném le vagyis átkapcsolnám modem módba és tennék mellé egy normális routert, ez amúgy tud 2,4 és 5 Ghzet is, többek között ezért keresnék valami hasonlót csak jobb paraméterekkel és szoftverrel, maga a net nem egy "villám" 100mega, nincs online játszás és film küldözgetés ( egyenlőre, de a jövőben ez változhat ) de van 3-4 telefon, 2 tablet, 2 "okostv", 2 laptop, torrent, lehet, hogy megpróbálnám kihasználni az új router adta lehetőségeket a jövőben, esetleg befigyelhet egy NAS vagy valami personal cloud, a ház "emeletes" de könnyűszerkezetes, semmi vasbeton meg ilyesmi, az emeleten használtam egy tplinkes jel erősítőt aminek van kábeles kimenete is a tvhez.
mit ajánlanátok ezekhez a paraméterekhez ami "atombiztos" jel és szoftver szempontból egyaránt, illetve van valamilyen tapasztalata valakinek a Netgear AC1750 R6400 -as routerrel?
előre is köszönöm a segítséget
üdv
Gábor

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#77022) Intruder2k5 válasza TeeJay (#77018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem bukod a garit, és sokkal-sokkal egyszerűbb feltenni is a padavant, mert az asus-nak van gyári recovery, avagy failsafe módja, még a xiaomi-n ssh-s mókolás kell, meg fejlesztői firmware, esetleg bootloader csere, szóval mindenképp bonyolultabb és kockázatosabb a művelet mint az asus-on, tekintve, hogy utóbbin a zéró felé konvergál a kockázat. Alzába kuponnal 11k ha besétálsz érte a Róbert Károly krt.-ra. Én is vettem magamnak egyet játszadozni, már azon is a padavan ketyeg.

eBay-en van még eredeti MiR3G, de nem is olcsó, és tuti meg is vámolják áfázzák, szóval nagyon drága lesz.

[ Szerkesztve ]

(#77023) TeeJay válasza Intruder2k5 (#77022) üzenetére


TeeJay
félisten

thnx nem tudtam hogy ASUS jobb, akkor az lesz a 16MB flash meg 128MB RAM bőven elég rá felesleges a xiaomi 3G 128/256-ja
igazából tartaléknak venném mert a 60nm panel másik felében már nem túl acélos az 5G wifi és oda vittem CAT5e kábelt tehát ott is tudnék rendes AC wifit tolni még egy routerrel
és arra már akkor tennék padavan-t :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77024) MaCS_70 válasza qnadam (#77020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy sokszor semmivel sem jobb a külső antenna, mint a belső, de általában azért jobb.

Több szintes házba meg nagyon erősen ajánlott a külső antennás megoldás, hogy a sugárzást több síkra lehessen terelni a külső antennák döntögetéséhez.

Ez a két ok szerintem azért elég jó alap a fétishez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77025) Gubek-Einste válasza warren (#77021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy AC65P megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77026) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#77022) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Köszönöm a munkádat!
Ma érkezik nekem is a AC57U. :C
A failsafe mód milyen módon érhető el?
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#77027) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#77026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Wireless] Hogyan használható a router mentési módja? De a padavan vagy az asus router topikban szívesen segítünk ha elakadsz, ezt a témát ne offoljuk ezzel.

(#77028) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt! Hatotav noveles miatt cserelnem a RT-AC66U-t. Azon kivul semmi egyeb gondom nincs vele, mondjuk mar nem fiatal. A MikroTik hAP ac2 helyett talalnek jobbat hasonlo arig? Vagy keressek nagyobb antennat? Ha minden igaz 2.4GHz-en az Asuson 1.8dBi a Mikrotiken 2.5dBi antennak vannak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#77029) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Vegre megjott az Asus AX-88U routerem, tegnap fejeztem be a konfiguralasat. Minden szep es jo, az adatatviteli sebessegek nagysagrendekkel jobbak a router es az Wifi6 kepes laptopom kozott mint a regi routeren. Viszont azt vettem eszre hogy a web bongeszes mintha lassabb lenne. Neha masodpercekre megakad az oldalak betoltese, videok neha megallnak es bufferelnek, ilyet a regi routernel nem tapasztaltam. Az erdekes az hogy pl egy 4k60fps magas bitrataju videot tokeletesen tudok streamelni, Netflixen Dolby Vision filmek reccenesmentesen mennek, masolas NAS-rol soha nem volt ilyen gyors...a web browsing viszont lassu lett.
Valakinek valami otlet esetleg? :F

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#77030) szabog74 válasza Stimpy001 (#77029) üzenetére


szabog74
aktív tag

Víruskergetőt ki tudod rajta kapcsolni vagy legalább konfigurálni?

(#77031) Stimpy001 válasza szabog74 (#77030) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Minden ilyen hulyeseg ki van rajta kapcsolva.
Amik jelenleg futnak rajta:
- Adaptive QoS (web surfing es others legmagasabb prioritas)
- Samba USB share
- Time Machine server
- Download manager (jelenleg nem futtat 1 torrentet sem)
- DDNS
- OpenVPN server

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#77032) blakey válasza Stimpy001 (#77031) üzenetére


blakey
félisten

Szerintem kapcsold ki a QoS-t ás úgy próbáld ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77033) adika4444 válasza soldi3r (#77028) üzenetére


adika4444
addikt

Ha külső antennás kell, akkor nézd meg az ASUS AC65P-t...

Azonban a MikroTik egy jóval szélesebb tudású eszköz, így javaslom hogy ha kicsi a lefedettség, akkor egy extra AP-t rakj be, ennek jó lehet az AC66U, később CAPs-sel egy újabb MikroTik eszköz.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#77034) soldi3r válasza adika4444 (#77033) üzenetére


soldi3r
veterán

Szamit valamit, hogy kulso vagy belso?

E30 (oo=[][]=oo)

(#77035) warren válasza Gubek-Einste (#77025) üzenetére


warren
tag

Mintha azt olvastam volna itt a topicban hogy az Asus AC57U nem tartozik az ajánlott kategóriába illetve nem mindegy hogy melyik verziót veszi az ember.
Honnan tudom hogy melyik melyik?

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#77036) MaCS_70 válasza warren (#77035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak olyat olvashattál, hogy az RT-AC57u kifejezetten az ajánlott csoport tagja, szerintem tényszerűen a legtöbbet ajánlott router.

A v2 verziója viszont erős visszalépésnek tűnik, az tehát kerülendő, azaz a sima v1 vásárolandó, amíg van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77037) vargalex válasza MaCS_70 (#77036) üzenetére


vargalex
félisten

Egyébként a v2-ről hol található valamilyen infó?

Alex

(#77038) MaCS_70 válasza vargalex (#77037) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fogalmam sincs róla, én is csak itt olvastam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77039) woodworm válasza vargalex (#77037) üzenetére


woodworm
veterán

Mostanában haldoklik a wikidewi, én itt szoktam próbálkozni. Ha jól látom ez is több néven fut.

(#77040) vargalex válasza woodworm (#77039) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, a wikidevi-n akartam én is megnézni... Mondjuk a google szerint a wikidevi-n is a QCN5500 SoC-ot írják, amiről szinte semmit nem tud a google.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#77041) woodworm válasza vargalex (#77040) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs is másik készülék említve, amiben esetleg alkalmaznák.

(#77042) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Olvasom, hogy vannak olyan routerek, amikre rá lehet kötni USB-s nyomtatót, amit a hálózat tagjai ezután Wi.Fi-n keresztül használhatnak.
Gond annyi, hogy a szolgáltató routere fizikailag másik szobában található, mint a nyomtató és a számítógépek.

Megoldható, hogy a nyomtatót fogadó router pl. bridge módban van, s úgy használni a print szerver módját?

(#77043) krealon válasza woodworm (#77039) üzenetére


krealon
veterán

"Mostanában haldoklik a wikidewi"

2019. júl. 7. - WikiDevi will be going offline 2019-10-31
A techinfodepot -ra kerulnek fel az uj anyagok.
Az archive.org-on elerheto a 10.22-i allapot:
https://web.archive.org/web/20191022065144/https://wikidevi.com/wiki/Main_Page

(#77044) woodworm válasza krealon (#77043) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen, nem figyeltem a fejlécet eddig. Akkor módosítom a könyvjelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#77045) Gubek-Einste válasza soldi3r (#77034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon is, a külső antennás eszköz minden optimálisabb/ideálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77046) Gubek-Einste válasza Jabby (#77042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77047) soldi3r válasza Gubek-Einste (#77045) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor lehet elobb nezek egy nagyobb kulso antennat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#77048) MaCS_70 válasza soldi3r (#77047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az antennacserével csak nagyon ésszel!

Még antennaügyben kifejezetten jártas kollégák is rendszeresen futnak lyukra, pedig ők nem szokták beszopni az egyébként igen gyakori gagyi antennák problémáját.

Ezek az eszközök jellemzően egy hozzájuk illesztett antennához vannak tervezve, a megváltozott paramétereket gyakran nem tudják kihasználni, és mivel ingyen ebéd itt sincs, ezért viszont a negatívumok kőkeményen megjelennek.

Tehát eleve csak jó minőségű, lehetőleg márkaazonos antennával érdemes próbálkozni, szigorúan kipróbálási lehetőséggel.

Egy beltéri rádiós felállás pedig nem csak kiszámíthatatlan, hanem fokozottan hibaérzékeny is. Nagyon ritkán jön be az "erősebb" (bármit is jelentsen) antenna használata a gyárihoz képest.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77049) Jabby válasza Gubek-Einste (#77046) üzenetére


Jabby
őstag

"Igen, megoldható."

Először is köszi a választ!
Tehát "csak" egy USB-s nyomtatót kezelő routert kell választani, mindegyik tudja a bridge módot.
Windows-ban (10) a nyomtató beállításban kell trükközni, vagy úgy kell beállítani, mint bridge nélkül?

(#77050) Gubek-Einste válasza Jabby (#77049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.