Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Multibit válasza Mad_Wolf (#30000) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, szinte ugyanazokat a javaslatokat találod: TP-Link TL-WDR3600, TL-WDR4300, Asus RT-N16, Asus RT-N66U, stb. Nekem ezekkel nincs tapasztalatom, de a tulajdonosok biztosan megmondják neked, hogy mennyire terhelhetők.
Most, hogy megvan a NAS-om, nekem is kellene valami sok portos, gigabites megoldás, de akármit néztem, mindegyiknél volt valami, ami nem tetszett. Azt hiszem veszek egy gigabites switchet és marad szolgálatban a jó öreg RB433AH (pedig már 2009 óta nyúzom).

(#30002) HwAdokVeszek válasza Mad_Wolf (#30000) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

RB2011UAS-2HnD-IN

Nálunk a cégnél ilyen van, és már otthon is ilyet használok, és nincs vele semmi probléma :)
Biztos nem cserélném másra, csak esetleg másik Mikrotikre :)

Több irodába, és céghez is kötöttünk már be ilyen routereket, és eddig teljesen elégedett vagyok, és az ügyfelek is ;)

[ Szerkesztve ]

(#30003) fogtunder válasza Multibit (#30001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem is jobb egy külön switch bővítésnek, egyrészt mert olcsóbb, másrészt a router csere nem oldja meg azt a helyzetet, mikor elfogy a 4 lan port.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#30004) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Router cserén gondolkodom..
Jelenleg egy TP-link TL-WR340GD-van,de wifi-n nagyon gyenge a 60/6-os nethez. (20-25/6-ot ad át)
A másik,hogy kicsit lehetne erősebb a wifi jele.

Tehát egy jelenleginél gyorsabb,és erősebb routert keresek,a lehető legolcsóbban.Használt is jöhet.

Még az lenne a kérdésem,hogy az USB csatlakozót ami bizonyos routereken van,azt mire lehet használni? :B

(#30005) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Javasoljatok már egy jó routert 10.000Ft alatt. Torrentét figyelembe véve.

(#30006) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#30005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12 D1

De milyen nethez kellene?

(#30007) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#30006) üzenetére


SG3rg0
őstag

20/10 de majd lesz nagyobb.

(#30008) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#30007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

60-ig ez jó lesz...

(#30009) SG3rg0 válasza Intruder2k5 (#30008) üzenetére


SG3rg0
őstag

Torikhoz is?

(#30010) Intruder2k5 válasza SG3rg0 (#30009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, torrenthez is!

(#30011) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Szuksegem lenne segitsegre, tanacsra. Van ket PC-nk, amit szeretnenk a netre csatlakoztatni, kabellel azaz "wired". A szomszed hazban van egy BELKIN N+ Wireless Modem Router (Model Nr.: F5D8635-4 v1), aminek a hatotavja meg eppen, hogy eler hozzank, az egyik szobaba.

Milyen erositot "booster"-t ajanlatok?

A tav nagyjabol 20m. Nem tudom letezik-e ilyesmi, de olyan erositore gondoltam, ami kepes a fenti modemtol kapott jelet wirless (tehat antennaval) felvenni es erositve wirless tovabb adni ill. kabellel csatlakozni ra, hogy a ket asztali PC-nket is racsatlakoztathassuk.

Ha letezik ilyesmi, akkor milyet ajanlatok? Lenyeg, hogy megbizhato legyen, tudjon wirless "venni", azaz jelet fodani ill. erositeni, lehessen ra kabelle csatlakozni es a (wireless) "ado" hatotavolsaga elegendo legyen egy egesz hazra.

A segitseget elore is koszonom!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#30012) Gubek-Einste válasza gameresboy (#29996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A javaslatom, hogy a jelenlegi helyére vegyél egy TP-Link 3600-t és a mostani legyen a másodlagos eszköz így lenne fejlődés is és nem csökkenne az eddig megszokott szolgáltatások sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30013) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#30004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég egy TP-Link 841ND v8 vagy egy Asus N12 D1 is de ha gondolsz a jövőre akkor érdemes lehet egy gigabites típust venni, ilyen 15-20k-ért a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2. Használtból egy TP-Link 1043ND-t, esetleg Linksys E2000-t lenne érdemes venni, természetesen a fent ajánlott típusokból is lehet használtat venni.

Az USB-t gyári firmware alatt általában nyomtotó és alapszintű vinyó megosztásra jó, 3rd party firmware alatt már a torrent-ezés/webcam megosztás sem gond de még elég sok mindent meg lehet oldani, a lehetőségek száma elég nagy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30014) BenJoe80 válasza Gubek-Einste (#30012) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Es az mukodne mint modem? Mert a jelenlegi az egy modem. Marmint ertem ez alatt, hogy "errol jon az internet".

Bocsi a kulturalatlan kifejezesert, de nem vagyok teljesen tisztaba a modem/router kifejezesek jelentesevel. A router az eloszto/iranyito es a modem?

Tovabba mukodne a jelenlegi wireless vevokent is?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#30015) Gubek-Einste válasza BenJoe80 (#30011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami ebben a helyzetben a legoptimálisabb lenne azaz, hogy mindkét oldalra egy-egy kültéri antennával egybeépített AP egymással szemben, ezek adnák az épületek közti jelet amikhez csatlakoznának vezetéken a beltéri eszközök, a szomszédban Belkin, nálad pedig egy akár milyen wifi router AP/Switch módban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30016) Gubek-Einste válasza BenJoe80 (#30014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírtak nem rád vonatkoznak, neked a #30015 hozzászólásban leírtak kellenek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30017) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#30013) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hm,na hát ha nem csak dísznek jó az az USB, akkor tudnál olyat ajánlani,amin az is van?
szeretnék 10k alatt maradni,de minél közelebb van a nullához az ár,annál jobb.Végülis elvagyok én ezzel a gagyi TP-link TL-WR340GD-vel is,csak a laptopon meg mobilon gyenge a jel erősség,meg hát ha már van 60-as net akkor ne 25-öt használjak.. Az aszali gép kábelen van, az megkapja rendesen a 60/6-ot.

(#30018) devil-k válasza BRIKLY (#30017) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha minőségi terméket akarsz venni, akkor érdemes azért rááldozni. Te sem gondoltad komolyan, hogy komoly cuccot fogsz kapni olyan "árért" ami közel van a nullához. :D :D :D :( :(

- mozi bolondéria -

(#30019) IcsOne


IcsOne
újonc

Sziasztok!
Annyira nem vágom ezt a világot,egy olyan kérdésem lenne,hogy melyik a router lenne képes arra,hogy a rádugott mobil winyomról a DLNA,UPnP képes smart tv-ém letudná játszani a winyon lévő filmeket, számitógép használat nélkül?PLS segítsetek,THNX

(#30020) Intruder2k5 válasza IcsOne (#30019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Például az ASUS RT-N66U vagy RT-AC66U már jól elboldogulnak ezzel a feladattal is!

[ Szerkesztve ]

(#30021) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#30017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt TP-Link 842ND vagy Asus N10U. Természetesen nem szabad egy NAS/gép teljesítményét elvárni egy router-től.
A mobilnet megosztás kimaradt az USB funkciók közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30022) Gubek-Einste válasza IcsOne (#30019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300/4900/Archer C7, Asus N56U/N65U/N66U/AC66U ami elég erős lehet erre a feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30023) BRIKLY válasza devil-k (#30018) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát nem tudom a jelenlegi mennyire minőségi. :F Elég nekem ez a minőség csak ugye gyorsabb kellene..meg ha már cserélem akkor egy USB jól jöhet ha van rajta.

(#30021) Gubek-Einste :Köszi. Az Asus márka szimpatikusabb,de ez csak 1 antennás.Mennyit számít hogy 1,vagy 2 antennás?

(#30024) devil-k válasza BRIKLY (#30023) üzenetére


devil-k
nagyúr

A wifi sebesség 54 mbps/s
szabvány 802.11g/b

Ez elég sok mindent elárul ;] ;] ;]

Ezt nem nevezném gyorsnak :( :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30025) BRIKLY válasza devil-k (#30024) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezért mondom,hogy nem kell nekem csúcs minőség,persze azért ne kezdjen el nekem lefagyni,vagy hülyeségeket csinálni a router, de ezzel sem volt semmi gondom ~2 év használat alatt.

Csak közben lett gyorsabb net,okostelefon,laptop.. Ezért kellene gyorsabb,mert ez a 60-ból 25 megát enged át wifin,azaz pl egy letöltés 7.4MB/s helyett 2,5-el jön.
A másik meg hogy a lakás másik felébe a mobillal már nehéz jelet fogni,köszönhetően a brutál vastag vályog falaknak. :D

(#30026) devil-k válasza BRIKLY (#30025) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem 10.000 - 15.000 Ft között tudsz lőni egy egyszerűbb routert. A másik megoldás (a routerhez) pedig pl egy ILYEN, hogy átvigye a brutális vályogfalakat. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30027) BRIKLY válasza devil-k (#30026) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azért ennyire nem komoly a helyzet,épp csak egy picivel kellene erősebb jel. :)

(#30028) devil-k válasza BRIKLY (#30027) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annak idején én is a holtterekkel (pontosabban egy nagyobbal) küzdöttem. S ez a kütyü azóta szépen lefedte. Kicsi, diszkrét és 5 perc alatt üzembe hozható. Nálunk is van vályog. ;) :DD :DD

- mozi bolondéria -

(#30029) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Adott T-s net egy Cisco 3925-ös HGW-vel. Ennek elég gyenge a wifije az emeletes házhoz, ezért arra gondoltam, hogy egy TP-Link 841N-et vennék még mellé. Ezt repeater módba kötném be a ház közepén. Tehát ez venné a jelet a Ciscotól wifin keresztül, majd ugyanazt a jelent küldené is tovább wifin, illetve kábelen is.
Kérdésem, hogy ez így működne-e, jó megoldás lenne? A jelet tovább tudja küldeni wifin és kábelen is tudja osztani?

Köszi!

(#30030) gameresboy válasza Gubek-Einste (#30012) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!
Ezek szerint az általad ajánlott TP-Link 3600 és a jelenlegi TP-Link 1043nd stabil kapcsolatra képes? Minden gép wifin keresztül csatlakozna.
Miként lenne célszerű összekapcsolni a két routert? Itt olvastam a WDS módról: [link]

(#30031) devil-k


devil-k
nagyúr

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Adott egy T-Home által adott ZTE ZXDSL 931VII eszköz. S adott egy saját router D-LINK DIR-865L. Összekötés. PPPoE adatok beírás.... s nincs net... Nem értem, hogy mi lehet a baj...

- mozi bolondéria -

(#30032) Gubek-Einste válasza devil-k (#30031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW-ben beállítottad a PPPoE Passthrough-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30033) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#30023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A több antenna a MIMO miatt van rajta. A TP-Link N300-as, az Asus N150-es. Jelerősség tekintetében mindegy az antennák száma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30034) Gubek-Einste válasza sgergi (#30029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megvalósítható amit szeretnél de gyári firmware-ben nincsen ilyen funkció így mindenképpen 3rd party firmware használata kell.
Nincsen lehetőség a Cisco és a TP-Link kábeles összekötésre mert ha van akkor nem kell custom firmware-t használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30035) Gubek-Einste válasza gameresboy (#30030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet próbálkozni a WDS-sel de a legjobb a kábeles összekötés lenne úgy, hogy a másodlagos eszköz AP/Switch módban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30036) sgergi válasza Gubek-Einste (#30034) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi. Meg tudom oldani a kábeles összekötést is, de házon belül nem tudom elég szépen elvezetni a kábelt olyan messzire, amennyire szeretném. Ezért gondoltam erre a megoldásra.
Valószínűleg mind a két beállítást ki fogom próbálni, hogy melyik adja a jobb eredményt.

(#30037) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Melyiket vegyem? Eddig TP linkjeim voltak.

TP-LINK WR-842ND Wireless 300Mbps
Asus RT-N12E 300Mbps Wireless router

(#30038) Gubek-Einste válasza SG3rg0 (#30037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-t semmiképpen sem mert nem ajánlott az E verzió, a D1 viszont már igen.
A TP-Link jó lesz, ha nem kell az USB port akkor elég egy 841ND v8 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30039) gameresboy válasza Gubek-Einste (#30035) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Ezek szerint a két routert kábellel kellene összekötnöm, s valamennyi eszköz wifin keresztül tudna akármelyikre csatlakozni.
Ha úgy döntök, hogy mégse kábelezek, mindent wifin keresztül szeretnék megoldani, akkor is stabil és gyors kapcsolatra lesz képes a két eszköz?
Digi Net esetén 80/25 -ös netet gond nélkül elbír?

(#30040) BenJoe80 válasza Gubek-Einste (#30016) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ja, igaz elneztem. Bocsi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#30041) Gubek-Einste válasza gameresboy (#30039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A környezettől erősen függ, hogy milyen lesz a wifi-s kapcsolat. A WDS elég képlékeny dolog, sok esetben csak teljesen azonos eszközök között működik csak.
A 80/25-ös net átvitele wifi-n megvalósítható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30042) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#30041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azért arra figyelj, hogy szerintem Ő WDS/repeater módban kérdezte, hogy nem lesz-e gond az adott sebesség átvitele! Ha én értettem félre a kérdését, akkor meg sorry, hogy belepofázok! :)

[ Szerkesztve ]

(#30043) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#30042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is a WDS-re értettem de az is csak wifi és természetesen erre is érvényes az általános wifi-s tulajdonságok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30044) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#30043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, persze, én inkább arra gondoltam, hogy wds/repeater módban szerintem már elég kicsi az esély 80/25-re wifi-n...

(#30045) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Jól gondolom hogy ha szeretnék stream-elni komolyabb filmeket, online fps-t játszani, torrentezni usb-ről, vagy 3-4 telóval meg két notival netezgetni, akkor elég számomra a TP-LINK TL-WDR3600 300M Routere?
Jah, és Edigital-nál vajon miért kifutó termék ez? :U

Jah, a net: Digi bábel 80/25 lenne...
:R

[ Szerkesztve ]

(#30046) painkillerx


painkillerx
tag

Hello,
van egy adsl wifi routerem állítólag 2dB antennával szerelve. Már régóta bosszant hogy az egyik szobában szakadozik vagy rá se kapcsolódik a wifire a mobil/notebook. Cserélni szeretném egy jobb hatósugarú wifi routerre. Két falon át mi lenne jobb 1x antennás 5dB vagy 2x antenna 3-3dB ? Esetleg egy rövid magyarázatot kérnék mibe lenne jobb a 2 antennás, vagy más router 3 antennával.

Konkrét tipusok:
TP-Link TD-W8951NB
TP-Link TD-W8961NB

Köszönöm

(#30047) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#30033) üzenetére


BRIKLY
veterán

De vajon az az Asus erősebb jelet ad,mint a jelenlegi gagyi TP-link-em? :F

(#30048) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#30047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre senki nem fog tudni garanciát adni neked! Alap esetben minden router azonos Magyar, és EU szabványok szerint működik, tehát számottevő különbség nem is lehet(ne) köztük! Én egyébként annak ellenére, hogy az ASUS-t mint gyártót sokkal inkább preferálom mint a TP-LINK-et, ez esetben kicsit óvatosságra intenélek, mert a 60Mbps netsebesség, mind az RT-N10U routernek, mind pedig a benne lévő LiteN szabványú WiFi-nek meglehetősen súrolja felső teljesítmény határát!

(#30049) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#30048) üzenetére


BRIKLY
veterán

Értem.Mondjuk én eddig abban a tévhitben éltem,hogy minél több antenna van rajta,annál erősebb a jel. :B

Az,hogy a határait súrolja még nem gond,javarészt úgyis az asztali gépet használom,ami kábelen kap netet.De persze azért a laptopon se 20 megát kapjak,ha már 60-as net van..

De van még egy kis időm gondolkodni,addig viszont akkor megkérdezném mi is az a MIMO. :B

(#30050) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Korabban segitseget kertem az ugyben, hogy hogyan lehetne a wireless modem jelet eljutatni a szomszedba (tavolsag kb. 30m ill. ket fal). Na ugy nez ki, hogy ez a problema megoldodott, de van egy masik.

A wirless modemhez routerhez (Belkin N+ F5D8635-4 v1) vettem egy wirless range extendert (TP-LINK TL-WA730RE) amivel sikerult is azt megoldani, hogy az extendere kapcsolt ADSL kabellel online mukodjon a ket asztali PC-m. Igy nez ki a felallas:

INETRNET - BELKIN N+ modem - TL-WA730RE - ADSL kabel egy TL741ND router - ADSL kabellel ket PC

Mukodik is minden szepen, de kozben akadt egy kis bibi. A modemre (Belkin N+) csatlakozna wirless egy laptop is, de nem tud. Ha az extender aktiv, akkor a laptop nem tud csatlakozni. Ha lekapcsolom, az extendert, akkor egybol tud kapcsolodni a laptop. Kiprobaltam, kabellel az extenderrol a laptop tud kapcsolodni a nethez folyamatosan, de wirless csak akkor, ha az extender le van kapcsolva. Eleg egy ujrainditas a laptopnak es mar nem is tud kapcsolodni.

Milyen beallitassal lehet ezt a problemat kikuszobolni?

Jelen esetben minden IP cim autamitukas osztodik ki minden gepen.

A segitseget elore is koszonom!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.