Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) sanchomuzax válasza Semin (#5000) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Ez jó tipp, köszi! Nekem még új, hogy SSD USB-n, de akkor ennek utána járok...

Google: Sancho blogja

(#5002) Semin válasza sanchomuzax (#5001) üzenetére


Semin
senior tag

Olyan külső tokot válassz ami támogatja a TRIM-et ha SSD-ben gondolkozol. Nekem ez az AXAGON vált be.

[ Szerkesztve ]

(#5003) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Engem is elérd a zöld LED villogás. Nem segít a hard reset sem (el sem indul a hard reset 10 sec nyomás után sem). Agybaj! :(( Nyáron lett volna 8 éves...

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#5004) Semin


Semin
senior tag

Valaki használ MR2200ac-t fő routernek? Mennyire elégedett a szolgáltatásokkal DS stb. Alkalmas erre?

(#5005) sanchomuzax válasza sanchomuzax (#5003) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Ma jön egy Asus router. Sajnos, egyelőre nem tudok mit kezdeni a halott Syno routeremmel, de azért még kutatok, hátha meg lesz a megoldás az életre keltéséhez...

Google: Sancho blogja

(#5006) Pubszon válasza Semin (#5004) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Én használok, de csak routernek, illetve a Safe Access alkalmazást használom.
Így meg vagyok vele elégedve.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5007) balage25


balage25
senior tag

Egy RT2600-asból hogyan lehet kihozni nagyobb wifi sebességet? Jelenleg két eszközzel próbálom, de 200-300 Mbps-nél többet nem érek el vele. Egy macbook Air M1 és egy iPhone 13 pro Max a két eszköz. Néha nagyobb fájlokat másolok és örülnék a nagyobb sebességnek. Családi házban lakom, nincs a környéken másik wifi router ami zavarna. Mesh hálózatban van egy RT6600-assal.

(#5008) balage25 válasza balage25 (#5007) üzenetére


balage25
senior tag

Azt vettem észre, hogy az RT2600 nem használja az 5GHz-2-es sávot. És az 5GHz-1-es sávon is csak 40Mhz a sávszélesség, ezért 400Mbps-al csatlakoznak csak a kliensek.
Van megoldás, lehet állítani valahol?

(#5009) Kendek válasza balage25 (#5008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az RT2600ac-nek csak egyetlen 5 GHz-es sávja van, vagyis nem optimális vezeték nélküli mesh kliensnek, mert élből feleződik a sebesség. Gondolom ezért van az, hogy csak 40 MHz a csatorna szélessége.

<-ƘƘ->

(#5010) balage25 válasza Kendek (#5009) üzenetére


balage25
senior tag

Igen, közben olvastam, hogy dual bandes. Viszont vezetéken kapcsolódik a mesh rendszerhez, nem indokolt a 40MHz.

(#5011) Kendek válasza balage25 (#5010) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld meg másik csatornával is, hátha csak a jelenleg használtnak a limitációja ez.
Nálam nincs mesh, de mindig a 36-os csatornát használom, mert azzal megy a 160 MHz is, elvileg anélkül, hogy bezavarnának a radar és egyéb jelek.

<-ƘƘ->

(#5012) balage25 válasza Kendek (#5011) üzenetére


balage25
senior tag

104-es csatorna lett végül a nyerő. Most már elérem 450Mbps. Valami olyan rémlik, ha 866Mbps-al kapcsolódik, akkor annak a kb. fele érhető el. Akkor ez a maximum nálam a 866=450? A macbook AC-n 80Mhz, 866Mbps-ot tud.

(#5013) Kendek válasza balage25 (#5012) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Optimális esetben akár ~650 Mbps is elérhető, de a 450 is már elég jó eredmény.

<-ƘƘ->

(#5014) balage25 válasza Kendek (#5013) üzenetére


balage25
senior tag

Még egy beállítást kellett módosítanom tegnap, különben megfelezi a sávszélességet.
Wifi pont-nál automatikusról ethernetre kellett állítanom.

Az Extended NSS beállítás az 1.3 bevezetésével megszünt?

[ Szerkesztve ]

(#5015) Kendek válasza balage25 (#5014) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem szűnt meg ez az opció, hanem csak elrejtődik mikor nem érvényes beállítás.

<-ƘƘ->

(#5016) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Neki álltam szórakozni az SRM tűzfallal, eddig elég korrekten be tudtam állítani.
Tényleg csak az kommunikál ki/be aminek engedélyt adtam. Például a kínai kameráim kifelé nem tudnak adatot küldeni csak belső hálón. Vagy például a seed mehet mindenhova, de mondjuk a plexet csak Magyarországról és Dániából lehet nézni.
Az SRM 1.3-al bővült a tűzfal is.

Ti foglalkoztatok vele komolyabban?
Egyéb hasznos ötlet?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5017) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
2600 routeem van és aszt szeretném, hogy a mobil telefonom ne csatlakozzon 5 GHz a routerhez. Ugyanis a 2,4 GHz sokkal messzebbre elér mint a 5 GHz.
Hogyan oldanátok ezt meg? :U

(#5018) Kendek válasza maci25 (#5017) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nagyon egyszerű, külön SSID-t kell adni nekik.

<-ƘƘ->

(#5019) maci25 válasza Kendek (#5018) üzenetére


maci25
aktív tag

[kép] itt hozzak létre egy újat arra gondolsz?

(#5020) Kendek válasza maci25 (#5019) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem muszáj újat létrehozni, hanem a meglévőt is szét lehet választani két különálló SSID-ra. Ehhez le kell tiltani az intelligens csatlakozás opciót.

<-ƘƘ->

(#5021) csomi1977 válasza Kendek (#5018) üzenetére


csomi1977
tag

Automatikus vált a telefon a legjobb frekvenciák között . Kár ezzel variálni .

(#5022) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Az Asus ax92u Mesh-rendszeremet tervezem lecserélni Synology Mesh-re, de nincs szükségem ax-es routerekre(sztem).
Megéri beruházni a váltásba? A kezelőfelülete csábít és hogy hasonlít a DSM-felületére. Melyik típusokkal lehet legolcsóbban Mesh-rendszerbe tenni ezeket a routereket? (kell a mesh, mert szintes lakásban nem tudom kábelezéssel megoldani a kapcsolatot.)
Köszi

(#5023) Ano válasza huan (#5022) üzenetére


Ano
őstag

Szerintem nem érdemes manapság már nem AX-es routerekkel kiépíteni hálózatot. Sok szempontból jobb mint az AC-s és nem utolsó sorban 1-2 éven belül minden alsó szegmensű termék is AX képes lesz, így én mindenképpen abban gondolkoznék.
A Syno drága, de megéri szerintem, viszont a jó/erős és stabil kapcsolat miatt én úgy gondolom hogy a routereket mindenképpen érdemes vezetékkel összekötni, persze ha erre nincs mód, akkor tud működni vezeték nélkül is a dolog.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5024) Semin válasza Ano (#5023) üzenetére


Semin
senior tag

Esetleg a két tech mixelése is lehet opció.
Nekem a Meshben csak a fő router AX(6600) de a kliens AC. (2200) vezeték nélkül vannak összekötve, és atomstabil a kapcsolat. A sebesség is remek, bár az igazán sebesség igényes eszközöket az AX hatósugarában használom. (Ezért került csak AC a külső sávra).

(#5025) Ano válasza Semin (#5024) üzenetére


Ano
őstag

Persze ez is lehetséges, csak a kérdés még mindig az hogy van-e értelme jövőállóság tekintetében?
Illetve még mindig kérdés lehet, hogy vezetékkel vagy Wifi-n csatlakoznak a MESH eszközök, amik ugye okozhatnak további sebesség csökkenést ha nem vezetékkel vannak összekötve ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5026) huan válasza Ano (#5023) üzenetére


huan
őstag

Szia
Leginkább a Syno routerek szoftvere érdekelne. Egy olcsóbb AC-s routert ha így tennék, akkor menedzselhető lenne minden csatlakoztatott eszköz otthon?
Köszi

(#5027) Pubszon válasza huan (#5026) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem pontosan így van, de mit értesz menedzselés alatt?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5028) huan válasza Pubszon (#5027) üzenetére


huan
őstag

Hát a tűzfalbeállításai érdekelnek, valamint a csatlakoztatott eszközök korlátozásai lennének fontosak.

(#5029) Pubszon válasza huan (#5028) üzenetére


Pubszon
veterán

A tűzfal minden eszközre vonatkozik ami az internet felé kommunikál.
Eszközöket tudsz korlátozni a Safe Accsess alkalmazással vagy akár saját DNS szerverrel, mint például AdGuard vagy PiHole.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5030) Ano válasza huan (#5026) üzenetére


Ano
őstag

nem tudom hogy Syno routerhez egyáltalán lehetséges-e NEM Syno routert MESH-ként rácsatlakoztatni :F :U ... max AP-ként tudnád, ami ugye kicsit más, de mint ahogy Pubszon kolléga írta, az eszközöket a fő Syno router fogja kezelni/ellenőrizni/blokkolni stbstb a beállításaid alapján ami a Syno esetében eléggé széles megoldást jelent.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5031) huan válasza Ano (#5030) üzenetére


huan
őstag

A Syno a jelenlegi Asus Mesh-hez nem Mesh-pontként csatlakozna, hanem minden eszköz előtt kábellel, hogy az általad is említett széles lehetőségű kezelés/ellenőrizés/blokkolást megoldhassam. Így nem számít mit tud a wifi teljesítménye és a Mesh-sem téma így :)

[ Szerkesztve ]

(#5032) Ano válasza huan (#5031) üzenetére


Ano
őstag

ok, csak mert az egész kérdésedet így kezdted eredetileg és ezért írtam hogy sztem nem fog menni a MESH kevert rendszerben:
"Az Asus ax92u Mesh-rendszeremet tervezem lecserélni Synology Mesh-re"

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5033) huan válasza Ano (#5032) üzenetére


huan
őstag

Jaj, valóban, azóta elkanyarodtunk más irányba. Amúgy az eredeti kérdésben sem lett volna keveredés, mert akkor csak a Syno Mesh lett volna... :)

(#5034) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy resetelt Synology routerben szeretnék a synology-fiókomba bejelentkezni. Mit rontok el?

(#5035) Ano válasza huan (#5034) üzenetére


Ano
őstag

ha az internet jó és megbízható és működik is, akkor esetleg az lehet hogy más már regisztrálta ezt az eszközt és elfelejtette törölni az accountjából :F :U ... habár akkor más fajta hibaüzenetnek lenne értelme itt ...

Esetleg próbálj egy teljes rendszer visszaállítást, hátha valami beragadt neki.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#5036) huan válasza Ano (#5035) üzenetére


huan
őstag

Szia
Az internet jól működik ettől függetlenül. Már felvettem a kapcsolatot az eladóval, azt mondja nincs nála regisztrálva, így nyitottam egy ticketet az ügyfélszolgálatnál, ahol már dolgoznak az ügyön. Reseteltem is már vagy tízszer :)
A net tele hasonló dologgal, nem teljesen értem. Ha megoldják, akkor majd ideírom mi volt.

(#5037) Udiaki


Udiaki
csendes tag

Volt egy áramszünet és újra indulás után se a Threat prev se a download kliens nem működik. Aktiválni akarom, de azt írja ki, hogy engedélyezzem a rendszeradatbázist a HDD-n, megteszem, lefut , kitesz egy pipát is, hogy ok, de nem csinált semmit, nem engedi aktiválni az appokat. Újraindítás, kikapcsolás, bekapcsolás, indexelés, minden megvolt már többször is. Mindeközben a DLNA és a file share tökéletesen működik, tv-n és gépen is látom a vinyó tartalmát, tudok írni is rá. Mi lehet a baj ? (Rt-2600, file rendszer: NTFS, legfrissebb verzió)

(#5038) kulu22 válasza huan (#5034) üzenetére


kulu22
aktív tag

A routeren a dátum/idő jól van beállítva?

(#5039) huan válasza kulu22 (#5038) üzenetére


huan
őstag

Igen. Olvastam, hogy ez is lehet, de itt most nem ez a gond:

(#5040) Udiaki


Udiaki
csendes tag

A fenti problémával az ügyfélszolgálathoz fordultam, most arra kérnek, hogy adjak hozzáférést a routerhez távolról. Mennyire biztonságos ez ? megadhatom nekik szerintetek ?

(#5041) Kendek válasza Udiaki (#5040) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez bevett eljárás náluk, rácsatlakoznak a router-re, és megpróbálják kézzel megoldani a problémát. Másik megoldás, ha nyomatsz egy reset-et, és újra beállítasz mindent.

<-ƘƘ->

(#5042) huan válasza Udiaki (#5040) üzenetére


huan
őstag

Teljesen standard folyamat. Nekem a synology account bejelentkezéssel is gond volt, így a támogatói hozzáférést sem tudtam bekapcsolni. Csináltam egy virtuális windowst a nas-on és arra egy teamviewert, onnan csinálták meg a routert.
Amúgy az accuntba nem lehetett hozzáadni a nemrég használtan vásárolt routert, valamint abban a saját syno accountommal nem tudtab bejelentkezni....ezzel mind a központi szerverükön volt baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.