Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) attilav2


attilav2
őstag

Az RT-AC57U-ban ugyanaz a mediatek SoC van mint az ajánlott Mi router 3G-ben, csak a Xiaominak 256mb, az Asusnak 128mb ramja van. Az asusban a flash 16mb a Xiaomiban 128mb.
Miwifi 3G wikidevi

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#71002) MaCS_70 válasza woodworm (#71000) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, pont ezért bátorkodtam írni, hogy az, hogy az AC57-es csak MIMO 2x2 nem fog érdemi hátrányt jelenteni a 66-os 3x3 MIMO-jához képest.

A MU-MIMO egyébként hogy áll? Legtöbb leírásban még mindig "experimental" jelzővel látom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71003) rewo


rewo
tag

Sziasztok!

Telekomos 1000/1000Mb/s sebességű internetem van. Sajnos a mostani routerem (TP-Link Archer C3200) valamiért zavarja a TV adást (ha 2 HD+ 1 normális felbontású csatornát néz a család megáll a kép) Javasolták egy másik fórumon hogy valami IGMP beállítást kellene csinálnom, és lehet, hogy megoldaná a problémámat de sajnos nekem ez kínaiul van. Mivel nem értek hozzá, inkább veszek egy másikat, hátha az jó lesz. A kérdésem, hogy milyen routert ajánlanátok, ami egy 130nm-es házat lefed, erre a netsebességre jó, és valami pofás kinézete is van? Néztem a D-link routerjeit a D-Link DIR-890L és a 885L típusokat, mert ezek jól néznek ki és erősek is, de mennyire jók ezek, vagy tud e valaki valami alternatív megoldást? Meg egyáltalán szükség van e nálam egy ilyen árszintű berendezésre?
Általában 6-7 eszköz csatlakozik a routerhez vezetékesen, meg 15-20 wifin keresztül.
Mivel járok jobban egy 2 sávos vagy egy 3 sávos routerrel?

[ Szerkesztve ]

(#71004) MaCS_70 válasza rewo (#71003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól értem, hogy egy beállítás módosítása helyett új routert akarsz venni, hátha azon alapból más lesz a beállítás?

Bocs, de ennek a vásárlás örömén túl nem sok értelme van. Szerintem inkább kérdezz rá a routered topicjában / IPTV-s topicban a helyes megoldásra. Jóval gyorsabb és végtelenszer olcsóbb megoldás lesz! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71005) rewo válasza MaCS_70 (#71004) üzenetére


rewo
tag

Szia!

Ebben igazad van, de utánéztem a neten és olysmiket kell egy dos parancssorba beirkálni, amiről fogalmam sincs, hogy mi az. Attól félek, hogy valamit rosszul csinálok és mehet a kukába...

[ Szerkesztve ]

(#71006) woodworm válasza rewo (#71003) üzenetére


woodworm
veterán

Mielőtt új routert veszel egy beállítás miatt, próbáld meg bejelölni az Advanced >> Netwok >> LAN >> IGMP Snooping: Enable opciót.

[ Szerkesztve ]

(#71007) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

UHD filmet szeretnék nézni a tv-n wifin keresztül a PC-ről.(serviio programmal)
Azt már tudom, hogy 5ghz-es routerek között kell keresgélnem.
Milyen routert ajánlanátok nekem ami stabilan tudná az UHD filmeket küldeni a TV nek?

(#71008) ohway válasza woodworm (#70993) üzenetére


ohway
tag

MaCS írta: “A wifijük közti különbség alapvetően az, hogy az 57-es 2, a 66-os 3 adatfolyamot szolgál ki, mind 2,4, mind 5 GHz-en. Miután még elég ritkák a több adatfolyamot kezelő kliensek, ez főleg akkor számít, ha kettőnél több klienst akarsz csatlakoztatni, és fontos a sebesség.”
De mostmár értem, hogy akkor lényeges ez ha egyszerre két kliensen kellene tartósan , nagy sebesség.
Ha jól értem neked rosszak voltak a tapasztalataid, de más rácáfolt ?
Egyre kevésbé látom értelmét a kétszer olyan drága router megvételének az én esetemben, csak nem szeretnek megegyszer csalódni, ezért is vacillálok ennyit és kérdezlek titeket.

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#71009) rewo válasza woodworm (#71006) üzenetére


rewo
tag

Be van. Sajnos akad a kép.
Ha kihúzom a routert a modemből, akkor meg nem akad.
De azt írják,hogy az IGMP akkor kell csak, ha a routerre vannak a set top boxok kapcsolva.
Nálam meg a modemhez vannak.

(#71010) woodworm válasza ohway (#71008) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem félreérthető a megfogalmazás egy kicsit, olvasatomban a kliensek osztozhatnak az adatfolyamokon, egyik az egyiké, a másik a másiké. Sajnos ez az első generációs ac-s chipekkel nem így működik, csak az újabb chipsetekkel, ahol támogatva van a mu-mimo mindkét oldalon. A wifi alapvetően időosztásos alapon működik. Tehát hiába csupán 1x1-es a kliens, a másik nem fér hozzá a maradék stream(ek)hez, csak ha sorra kerül. A mu-mimo még ma sem működik tökéletesen, sokszor fw verzió függő be van-e kapcsolva, és még ha működik, akkor is ott a másik oldal.
Mindenesetre ettől függetlenül működik több klienssel is a dolog, padavan alatt pl. alapértelmezetten 40 kliens csatlakozhat egyszerre (szerintem ez még asus alapbeállítás) és ha egyiken sincs masszív letöltés, akkor gyakorlatilag 8-10 zavartalanul használhatja a rendelkezésre álló sávszélességet. Mondom nálam 3-4 hd youtubos nem nagyon zavarja egymást.
Nincs negatív tapasztalatom a mediatek chipes routerekkel, mondjuk a legkisebből én nem vettem. Egy-két routert látok a szomszédoknál, mondhatni szélcsendes környék. Így nálam 2,4 Ghz-en 150-200 Mbit, 5GHz-en 380-430 Mbit szokott összejönni méréskor. Kliens oldalról ugyancsak meditek és intel chipsetek vannak. Mint minden wifis eredményt, illik fenntartásokkal fogadni, semmi sem garantálja, hogy ez nálad is összejön.
Az asusról nincs még sok tapasztatalat, de majdnem megegyezik a régebbi n56u-val, az egy ajánlott készülék volt, jóval drágábban. Jelenleg a xiaomi 3g, ami ugyanarra a hardverre épül, de abban több a ram. Azzal pl. általában nagyon elégedettek a vásárlói.

(#71011) Gubek-Einste válasza d.beni (#71007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71012) d.beni válasza Gubek-Einste (#71011) üzenetére


d.beni
aktív tag

2db tv van. Mindkettő a routertől kb 2-3m re van.
Az egyik tv és a router között van 1 fal. 4lakás, tehát 3 szomszéd van. Jelenleg 240/10-es net van.
Max 50k-t szánok rá.
A legfőbb igény, mindkettő tv-n tudjam nézni a 4k filmeket (pc ről küldve a routeren keresztül)

(#71013) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

udv. Router vasarlas elott allok es ot neztem ki Nighthawk Pro Gaming XR500. Jatekra kell + wifi ( laptop telo tablet etc.) Ps es a gep kabellel lenne ossze kotve a cuccal. Kerdesem az lenne hogy erdemes ennyit ki adni erte? Vagy 1 altalan van ertelme venni ilyet? Valaszokat elore is koszonom

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#71014) Gubek-Einste válasza d.beni (#71012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gépet mindenképpen kábelen kellene a router-re kötni, a tévéket is érdemes lenne.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U, Synology RT1900ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71015) Gubek-Einste válasza kisbancsa (#71013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71016) attilav2 válasza kisbancsa (#71013) üzenetére


attilav2
őstag

A router wikidevi oldala szerint a a specifikációi elég
meggyőzőek: [link]
Mind a SoC típusa, mind a ram és a flash mennyisége szempontjából.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#71017) d.beni válasza Gubek-Einste (#71014) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi a segítséget!
Jelenleg Asus N18U van. És ő nem bírja az uhd filmeket a tv nek küldeni. Vagyis néha megy neki 20-30percig de aztán elhasal és beszaggat a film.

(#71018) kisbancsa válasza Gubek-Einste (#71015) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Falak száma 1 amin at kell lonni a jelet.( Nem nagy távolságokrol beszélünk 3-4 m) Konkrétan 2 személy használja. Net sávszel 65mb/sec. Telo tablet PC ps,tv menne róla. Ps PC kábelrol a többi wifirol. Ára kB 85-90 ezer Ft. Konkrétan játékhoz kellene input lagg és ping miatt.

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#71019) Gubek-Einste válasza kisbancsa (#71018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71020) attilav2


attilav2
őstag

Most vannak itt öcsémék, nekik vannak ac-s eszközeik így tudtam tesztelni az RT-AC57U ezen képességét.
Lumia 950 teló 300mbit körül töltött le 5ghz-n, Toshiba tecra A50 5ghz-n 130-160mbit körül töltött le, volt mikor majdnem elérte a 200mbitet. Ezek egyike sem mai eszköz, újabb eszközök lehet hogy jobb eredményket érnének el. A lumián a WP-s Speedtest.net alkalmazással, a laptopon a ms store-os speedtest.net alkalmazással mértem sebességet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#71021) kali válasza attilav2 (#71020) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Lumia 950-es széria 2*2:2 MIMO AC 867 Mbps kapcsolatot tud - ahogy az említett router is -, így ideális esetben 400 Mbps feletti hasznos (mérhető) sebesség is lehetséges (gyakorlati tapasztalatból is írom, 950 XL volt nekem anno), de ahhoz a router megfelelő beállítása (csatorna...stb.) és jó környezeti tényezők szükségesek.
A Laptopban lehet, hogy csak 1*1:1 MIMO AC 433 Mbps modul van, mert szerelik olyannal is, de van 2*2:2 MIMO-s kivitelben is. Az is lehetséges persze, hogy utóbbi volt, de a wifi mosul speciális beállításainál nem volt engedélyezve a szükséges magasabb MHz.

(#71022) kisbancsa válasza Gubek-Einste (#71019) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Amit linkeltem az élhető vagy kár ennyit ki adni érte. (Kerdesem az ár érték arány)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#71023) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Haldoklik a legalább 10 éves Linksys WRT54GL routerem, az alábbiak közül melyik az ajánlottabb, vagy ebben az árkategóriában (~20e) tudtok mást/jobbat javasolni?
- [TP-Link Archer C1200 AC1200] 15e
- [TP-Link Archer C7 AC1750 ] 20e

2 szintes családi házban lenne használva.

(#71024) kali válasza fireman123 (#71023) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A kettő közül a C7, a C1200 nem a legjobb konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#71025) Captain13


Captain13
újonc

Sziasztok teljesen nem vagyok otthon a témában ezért segítséget szeretnék kérni.

A lakásunkban van egy TP-LINk TL_WR340G-es routerünk, ami b/g szabványt tud és 54mbps az elméleti max.
20mbps-os netünk van jelengleg. A legfőbb probléma az x-box online játéknál akad.

A kérdésem a következő: érdemes lecserélni az ősrégi routert egy modern dual-band-esre? Az 5ghz miatt lenne érdemi különbség, főleg játék terén vagy csak akkor gondolkodjak ilyenen ha netcsomagot is váltok? a boxon kívül még 3 telefont és 2-3 laptopot szolgál ki. A lakás egy szintes, könnyű szerkezetes, 68nm2, és a lakás közepén van a router a szekrény tetején :D

A kinézett routerek:
https://edigital.hu/dual-band-router/tp-link-archer-c2-ac900-ketsavos-gigabites-wifi-router-p333603

https://edigital.hu/dual-band-router/tp-link-archer-c1200-ac1200-ketsavos-gigabites-wifi-router-p475470

[ Szerkesztve ]

(#71026) MaCS_70 válasza Captain13 (#71025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Játékügyben nem vagyok otthon, de úgy tudom, hogy a jelenlegi X-Boxok Ethernettel is tudnak kapcsolódni -- ami viszont törvényszerűen jobb, mint a wifi.

Nagyon nem mindegy továbbá, hogy a lakás milyen környezetben van. Ha, amint sejtem, társasházi, akkor bizony létszükséglet az 5 GHz, ha pedig már 5 GHz, akkor AC.

A meglevő routered fölött sajnos eljárt az idő, érdemes elgondolkodni a nyugdíjazásán.

Az Általad felsorolt két eszköz pedig (sima kereséssel könnyedén megnézhetted volna) a nem ajánlott kategóriába tartozik.

TP-Link Archer C5, Asus RT-AC57u (ezzel még nincs tapasztalat, de a paraméterei bíztatóak), vagy drágábban az Asus RT-AC66u az ajánlott gazdaságos típusok, esetleg Kínából a Xiaomi 3G.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71027) Gubek-Einste válasza kisbancsa (#71022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet de nincsen vele tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71028) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Egy tplink 741-es routert szeretnék cserélni valami modernebbre, ami legalább olyan hatótávot tud, mint a mostani. Tudnátok ebben segíteni:F

Vannak előre definiált kérdések, amikre a válaszaim segítenek a tanácsadásban?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#71029) Gubek-Einste válasza kleinguru (#71028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71030) kleinguru válasza Gubek-Einste (#71029) üzenetére


kleinguru
addikt

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Családi lakóház, vidék, tetőtér, gipszkarton falak, beton födém (alsó szintre is le kellene érnie)

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Jelenleg 60/4Mbit de ez a közeljövőben duplázódik

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Wifi: 7db mobil készülék (5 iphone (5S a legalája) 2 xiaomi mi A1), 2 laptop, 2 tv
Kábel: 3 számítógép, 1 tv

Mennyi lenne a beszerzésre?
30K a teteje (ha sokkal jobb van picivel drágábban, akkor több is, de jó lenne alatta megúszni)

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Semmi extra, "csak" legyen stabil, nagy hatótávval.

Megjegyzés:
Csak abban az esetben költenék rá, ha minden téren előrelépés lenne, de legalább is a hatótávban nem lenne visszalépés. (Anno nagy csalódás volt a tplink 3600, mert a dual antenna hatótávja a régi eszköztől jóval kisebb lett.)

Köszönöm a segítséget:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#71031) adika4444 válasza kleinguru (#71030) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha nem kell az 5G akkor Asus RT-N18U, ha kell az 5G is akkor AC66U B1.

üdv, adika4444

(#71032) kleinguru válasza adika4444 (#71031) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm, megrendeltem az AC66U B1-et:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#71033) ohway válasza woodworm (#71010) üzenetére


ohway
tag

Köszönöm a segítséget, a leírtak figyelembevételével megrendeltem az ASUS AC57U-t! :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#71034) rewo


rewo
tag

Sziasztok!

1000/1000-es nethez milyen routert ajánlotok.
Néztem az UBIQUITI AmpliFi HD Home Wi-Fi Routert, erről van valakinek tapasztalata?
Vagy jobb egy D-Link DIR-890L?

(#71035) fireman123 válasza kali (#71024) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, meg is rendeltem a C7-et.

(#71036) adika4444 válasza rewo (#71034) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Mennyi lenne a beszerzésre?
Mekkora netsebességhez kellene?
Milyen eszközökkel használnád? (Wi-Fi, kábell, és ezek milyensége)
Milyen környezetben használnád? Épület, szomszédok etc.
Van valami extra igényed? (például letöltéskezelő, Openwrt támogatás stb.)

üdv, adika4444

(#71037) Pedro78


Pedro78
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy tplink archer c5 routert. Wifinel ket telefon egy ps4 lesz hasznalva, meg talan majd az uj tv. Beallitasnal 2 wifi opcio van 2,4 es 5Ghz-es. Kerdes, mindkettot lehet/kell hasznalni es ha igen akkor melyik keszulekhez melyiket? Beallitasoknal ugy allitottam be elsore hogy mindketto lathato de mindkettore masik kuloonbozo a jelszo. Mi egyebet kell meg ezen felul beallitani ha mar van netem es mukodik is, biztonsagi dologra gondolok amit esetleg celszeru lenne bekapcsolni a routeren.

Koszonom a valaszokat elore is.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#71038) rewo válasza adika4444 (#71036) üzenetére


rewo
tag

Szia! Kb. 50000. Kb 130nm ház, a routert viszont egyik határoló oldalfal közepéhez tenném. Kb 15-20 eszköz kapcsolódna wifin, 8db pedig vezetékesen. Egy dekoratívabb router kellene, ezért is gondoltam ezekre. Ha usb van rajta az nembĺahátrány, de semmi különleges igényem nincs. Igazi nagy wififogyasztó csak 2 laptop meg 3 telefon.

[ Szerkesztve ]

(#71039) adika4444 válasza Pedro78 (#71037) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Legyen eltérő a nevük is. Pl. homenet, és homenet 5g.
Jelszó egyezhet.
Az 5G általában gyorsabb, de kisebb a hatótávja, és nem minden eszköz támogatja.

üdv, adika4444

(#71040) adika4444 válasza rewo (#71038) üzenetére


adika4444
addikt

Ez a dekoratív picit szubjektív.
Én a helyedben Asus RT-AC66U B1-et vennék, +AP-nak egy AC57U-t akár a másik oldalra, mert az említett épületméret lefedése elég necces lesz egy eszközzel.
Illetve befigyelhet egy switch is, mert csak 4 LAN portja van az ASUS-nak.
De várj meg még más véleményeket is, lehet, hogy van erre jobb megoldás.

üdv, adika4444

(#71041) Gubek-Einste válasza rewo (#71038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

adika4444 fórumtárs által ajánlott páros megfelelő lesz.

Ilyen környezetben és elhelyezéssel egyetlen eszköz nem lesz elegendő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71042) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Digi 100mb-es kábel netem van, ebből szeretném kihozni a maximumot.
Egy POCO f1 és egy PC van itthon.
Jelenleg egy ilyen régebbi xiaomi routerem van.
Érdemes lenne váltani szerintetek? ha igen,akkor milyen routerre?
Danke schön!
UI: Semmi nagy távot nem kell legyőznie, a szobámban van a router.

[ Szerkesztve ]

(#71043) Gubek-Einste válasza Csápájev (#71042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel csak 100-as portjai vannak így érdemes lenne gigabites portokkal rendelkező típusra cserélni.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71044) Csápájev válasza Gubek-Einste (#71043) üzenetére


Csápájev
őstag

[link] ez az?

[ Szerkesztve ]

(#71045) Gubek-Einste válasza Csápájev (#71044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, a 3G kell amelyiknek gigabites portjai vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71046) Csápájev válasza Gubek-Einste (#71045) üzenetére


Csápájev
őstag

:R

(#71047) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Ismerősnél 2 szinten (2x90nm) szeretnék osztani 500-as telekomot. A felső szinten van a wifiben gyenge Sagemcomra kábelesen kötve egy set top box, egy PC, egy médialejátszó és az alsó szinten lévő router (TL-WR1043ND v1.8 OpenWRT, Ap-ként - de próbáltam DIR-655-öt ill. DIR-600-at is) amihez egy okostv és egy laptop kapcsolódik, valamint telefonok/tablet mindkét szinten.
A gond az, hogy hiába van a laptop 3 méterre ettől a routertől a kapcsolat nem stabil és maximum kb. 60 megabit jön át. Minden eszköz gigabites ill. 300-as. Jelenleg csak 2,4GHz.
Az ideális az lenne ha le tudnám fedni az egész területet egy eszközzel és minél nagyobb sávszéllel. Ki fogom próbálni hogy a saját RT-N18U-m megbírkózik-e vele, van esetleg jobb (vagy esetleg olcsóbb) megoldás?
Ha maradunk az alsó szintnél és elég ha a környező eszközökön jó a net elég lehet pld. egy Archer C2? Nem kizárt hogy a laptopra is ráfér valami USB-s kütyü, bár nem olyan régi.
Köszi

(#71048) jmuranyi válasza amol (#71047) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, a bevált javaslat az ASUS AC66U B1.

Érdemes megpróbálni az N18U-val, hogy fog viselkedni
a lefedettség, de ugye az is csak2.4-es, mégha abból nagyon jó.

Ha nem az említett ASUS lesz, akkor az Archer C2-ről lebeszélünk
mindenkit, az Archer C5v4 kb ugyanannyiba kerül, és jobb wifivel rendelkezik.

(#71049) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Udv,

Ma bekotottek a digis netet (egy hete irtam ala, mara adtak idopontot), a Fiberhome AN5506 mennyire okes eszkoz? Default user, jelszo, ssid, stb megvaltoztatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71050) Kn0rB


Kn0rB
csendes tag

Sziasztok! Én is csatlakozom a kérdezők köréhez, a helyzet:
Digi 500-ra előfizettem, most van egy Asus N18U amit imádok,végre nem kell állandóan újraindítani stbstb. És van egy Dell 5737 noti, és nem tudom, hogy váltsak-e ekkora nethez egy AC-s routerre és hozzá egy usb-s külső hálózatira, vagy hogy tudom szerintetek jól kihasználni ezt a netet? Nem tudom, lehet-e mondjuk belső hálókártyát cserélni? Vagy notiba már nem nagyon megy ez a móka? Minden ötletet meghallgatok :) Routerben egyébként Tp-link c7 vagy elég egy Asus AC57U? Ha esetleg Digi1000-re váltok nem akarok megint új routert :D Köszi, Pacsi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.