Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) woodworm válasza misimagaki (#95000) üzenetére


woodworm
veterán

Egyszerűen ki van kapcsolva a hwnat a routerben. Nincs valamilyen szűrés bekapcsolva (qos, szülői felügyelet)?

(#95002) BB9000 válasza misimagaki (#95000) üzenetére


BB9000
senior tag

A telekomos szerelő "szembesítése" miből állt? A sebességméréseknél a gyanútlan felhasználót egy ravasz róka simán be tudja vinni az erdőbe, ha akarja.
Meg kellene nézni azt a komplett rendszert, mert nem csak a C7-ben lehet hiba. Elsőként a Telekom eszköze és a C7 közti kapcsolatot kell ellenőrizni. Abban három helyen lehet hiba:
1: C7 ,
2: kábel,
3: T-s modem/router.
Ha ez rendben van, akkor meg lehet vizsgálni a hálózat további elemeit.

(#95003) baro32 válasza macii97 (#94995) üzenetére


baro32
aktív tag

Ez nem igaz hogy az AX az AC-n gyenge.
Saját tapasztalat adott egy HP OMEN benne egy Intel AC9560 (160MHz) a régebbi router ami ASUS AC1200G+-os volt avval 866Mb/s volt a kapcsolat de azt cseréltem ASUS AX5400-re és itt már 1733Mb/s-es kapcsolat jött létre.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95004) xdpeti0 válasza Dr.NX (#94999) üzenetére


xdpeti0
csendes tag

Sajnos nem :(
Erről lecsúsztam nagyon! :(
Esetleg valami más ajánlat ami jó lenne vagy a TP-Link Archer lenne a legjobb ebben az árkategióriában?

Köszi!

(#95005) misimagaki válasza woodworm (#95001) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Qos volt, nem régen kapcsoltam be, de csak azért, hogy lássam a Tetherben a sebeségeket.
Már kikapcsoltam,. Decemberben volt egy hálózatbővítés, akkor kezdtem el mérni, akkor még nem volt Qos, és már akkor sem tudtam belsőhálón nagy sebességeket elérni.

Hwnat-ról olvastam már Tp-Link fórumokon. Nem találtam erre utaló lehetőséget a routerben.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#95006) Dr.NX válasza misimagaki (#95005) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

És mi van a hardware NAT-tal?
https://www.tp-link.com/us/support/faq/540/

Elfogadom a sütiket.

(#95007) misimagaki válasza Dr.NX (#95006) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az új felület van már a routerhez.
Azon még nem találtam meg.
Elvileg bekapcsolt állapotban van:

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#95008) woodworm válasza misimagaki (#95007) üzenetére


woodworm
veterán

Az egy tájékoztató szöveg, hogy router módban alapértelmezett a dhcp szerver és a címfordítás. Ezeket ki lehet kapcsolni és ettől érdemben ez a szöveg nem fog változni. A hwnat a címfordítás hardveres gyorsítása, a korábban említett szolgáltatások nem működnek vele együtt, ezért olyankor automatikusan kikapcsolódik.
Az új gui-n változott a neve, NAT Boost opciót keress a Rendszereszközök, Rendszer paraméterek oldalon.

Ha továbbra sem működik, akkor a Router gondok vagy a TP-link topikban kérj segítséget, mert ez a router nem csak ennyire képes, tudja a gigabitet.

[ Szerkesztve ]

(#95009) xdpeti0 válasza xdpeti0 (#95004) üzenetére


xdpeti0
csendes tag

Esetleg még az RT-AX 55 az amit meg tudnék oldani.
Az lenne a jobb vagy a TP-LINK Archer AX23 AX1800 ([link])?

Segítséget előre is köszi! :R

(#95010) misimagaki válasza woodworm (#95008) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igen, arra utaltam, hogy alapértelmezetten be van kapcsolva.
Most iránymutatásod alapján megnéztem, aktív is.
Lehet csinálok egy gyári visszaállítást, és csak azokat állítom be, ami nagyon szükséges.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#95011) misimagaki válasza woodworm (#95008) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Köszönöm az infókat.
Írtam a TP-Link topicba.
Ha mégis router vásárlás lenne a vége, akkor Asus vagy a TP-Link a javaslat?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#95012) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Digiseknek a
27.5k TP-LINK Archer AX53 (AX3000) GIGABITES ROUTER
15k TP-LINK Archer C80 (AC1900) GIGABITES ROUTER

#95009xdpeti0
Én is az RT-AX55 és az AX1800U között agyaltam, de nekem sikerült megrendelni, az utóbbit. Ha nem azt, akkor az AX55-öt venném. Nálam is kezd döglődni a tplink korábbi routere, plusz az Asus szoftvere ránézésre és 5 perc nyomkodás után is sokkal komolyabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#95013) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlása előtt állok, a gyári Digi (1000 Mb) nem annyira acélos wifin. A ház 90 m², a routert az egyik sarkában tudom beüzemelni.
Végig böngészve az összefoglalót arra jutottam, hogy főleg az Asus-t ajánljátok, nekem eddig tapasztalatom csak TP-LINK-kel van. Nem gamerkedem, nem kell csillogó-villogó külső, nincsen okosotthonom, a cél egy NAS, pár telefon, egy laptop és néhány wifire kapcsoló kamera korrekt sebességgel való kiszolgálása.
Az Asus RT-AX58 lenne a max árkategória (bestbyte, emag akciós 38ért), de ha én, a leírt setuppal egy AX55-tel nagyság rendileg ugyanott lennék, ami azért olcsóbb, akkor azt választanám.

Esetleg az előző hozzászólásban jelzett akciós TP-LINK Archer AX53-ről mi a vélemény az Asus-hoz képest?

Köszi a segítséget előre is.

On the road again

(#95014) Multibit válasza misimagaki (#95000) üzenetére


Multibit
veterán

Ez mellé még párosul az is, hogy a noti amivel mértem ez is ennyit tud - HP 745G3. Szóval teljesen félrevoltam vezetve az eszközeim által.
Ezt hogy derítetted ki? A korlátos TP-Linkkel? Esetleg a HP-be ment közvetlenül a szolgáltató kábele? Volt egy öreg 2011-es Lenovo-m, ami a vérszegény CPU-jával is hozta a gigabitet LAN-on belül. Persze nem ő intézte a PPPoE-t.

(#95015) macii97 válasza baro32 (#95003) üzenetére


macii97
senior tag

Rendben, akkor mehet az AX vonal.

AX58U vagy inkább AX58U V2? A v2-ben kicsit erősebb a soc, de nincs rá merlin tudtommal.
Nem sok más infót találtam a v2-ről, termékoldala sincs.

(#95016) baro32 válasza macii97 (#95015) üzenetére


baro32
aktív tag

Nem nagyon értek hozzá megmondom őszintén én azért is vettem az AX5400-at hogy biztos hogy kiszolgáljon , lehet egy olcsóbb szériával sem lőttem volna mellé de én biztosra szerettem volna menni.
Értsd úgy hogy veszek valami olcsóbbat mondjuk 25-35körül és ha nem hozza azt amiért kicseréltem az előzőt akkor még nem vagyok előbbre inkább vettem egy jobbat gondolván hogy ez majd kiszolgál és úgy néz ki bejött mert hozza is sőt annyira okos sok funkcióját nem is fogom használni :) nekem ennyit megért.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95017) Gubek-Einste válasza Szabeszka (#95013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg az előző hozzászólásban jelzett akciós TP-LINK Archer AX53-ről mi a vélemény az Asus-hoz képest?
Nincsen vele tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95018) Bacusuz válasza Szabeszka (#95013) üzenetére


Bacusuz
őstag

"A ház 90 m², a routert az egyik sarkában tudom beüzemelni"
Ekkora terület lefedésekor igen csak figyelni kell a jó elhelyezésre, nem merném mondani hogy elég lesz egy router főleg a ház másik végében a korrekt sebességgel való kiszolgáláshoz. Ha nem lesz elég akkor marad a 2 router esetleg Meshben.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#95019) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az évente megtartandó Lan partymra vennék új routert. Eddig kábelekkel vacakoltunk de immáron mindenki csak notival jönne és száműznénk a drótokat. Max 10 készülék csatlakozna. Kivitelezhető ez wifin? Nem tudom számít e de csak régi játékokat futtatunk, mint Q3, UT, WC3.
És ha már itt tartunk nyilván a házból is felszámolnék minél több kábelt. Tv, erősítő, telefonok, nas, mediaplayer, pc, noti, ps, xbox, klimák, szóval vannak eszközök bőven. 1000es digi netem van. 100nm családi haz téglából. A router majdnem a ház közepén lenne.

Nincs kinezve semmi elkezdtem bongeszni a kinalatot es elvesztem. :DDD

Köszi a segítséget. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#95020) Szabeszka válasza Bacusuz (#95018) üzenetére


Szabeszka
aktív tag

Köszi! És ilyen esetben ugyanolyan routert kell venni vagy azonos márkából bármi megfelel?

On the road again

(#95021) Essejó válasza Zoltn (#95019) üzenetére


Essejó
veterán

Ha játszani is akartok akkor inkább kábel, és nem wifi. Otthon is amit csak lehet kábelre, az a biztos. Wifire max telefon, tablet, meg okoskütyük. Bár az utóbbiak közt is van olyan ami csak 2,4 Ghz Wpa2-t szeret.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95022) Gubek-Einste válasza Szabeszka (#95020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a beszerzett eszköz mesh kompatibilis akkor ugyan olyan mesh komplabilitású eszközt kell venni mint a más meglévő.
Van olyan gyártó amely többféle mesh rendszert is forgalmaz de azok nem kompatibilisek egymással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95023) Bacusuz válasza Szabeszka (#95020) üzenetére


Bacusuz
őstag

és ha tudsz törekedj a 2 eszköz között a kábeles kapcsolatra

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#95024) Szabeszka válasza Gubek-Einste (#95022) üzenetére


Szabeszka
aktív tag

Köszi a segítséget!

@Bacuzus: ha jól olvastam itt a fórumban, akkor legegyszerűbben ez az AiMesh-sel működik, szóval akkor marad az Asus. :)

On the road again

(#95025) misimagaki válasza Multibit (#95014) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igen. A szolgáltatói routerrel is csak 300 Mbps körül tud.
Lesz egy kis időm, akkor dobok rá egy Linxot, azzal mit csinál. Egyébként nem olyan régi eszköz....
Érdekes egybeeseés az biztos, mármint a 300 Mbps körüli max sebesség adatok.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#95026) baro32 válasza misimagaki (#95025) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen sajnos ezekben el lehet kicsit veszni sajnos :(
Példaképpen: ASUS AC1200G+ Gigabytes meg minden nem hozta még az 500-as netet sem nem hogy az 1000-est , ellenben az ASUS AX5400-ra meg azt írják hogy akár elég lehet az 1000-es net-hez most én itt a WIFI-részét írom ne hogy belekeveredjünk :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95027) Essejó válasza baro32 (#95026) üzenetére


Essejó
veterán

Az Asus AC1200G+ hibás Soc-ra épült, kb 1000x le van írva itt a fórumon. Szóval kár példának felhozni, hogy nem lett jó.
Egyébként meg ne keverd az AC és az AX routereket! Az AC-s természetes, hogy nem hoz wifin 500at sem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95028) Dr.NX válasza Essejó (#95027) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Annyira nem természetes, nekem bőven 500 fölött volt C7 v2-vel, zsúfolt környezetben.

Elfogadom a sütiket.

(#95029) Essejó válasza Dr.NX (#95028) üzenetére


Essejó
veterán

Talán 5 Ghz-en, de nem írta le hogy melyiken mérte.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95030) baro32 válasza Essejó (#95029) üzenetére


baro32
aktív tag

Tényleg nem írtam le OKÉ de szerinted megveszek egy 50ezres routert ha csak 2,4GHz a cél?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95031) Essejó válasza baro32 (#95030) üzenetére


Essejó
veterán

Te konkrétan az AC1200G+ ról írtad, hogy mit nem hoz. Az meg bőven 20K alatti. Egyébként az 50 ezres router esetében is a 2,4 Ghz visz távolabbra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95032) baro32 válasza Essejó (#95031) üzenetére


baro32
aktív tag

Figyelj én nem vagyok szakértő ezekben csak a saját tapasztalataimat szoktam bizonyos esetekben segítő szándékkal megosztani remélem érted.
Igen igazad van abban hogy a két készülék nagyon messze van egymástól tudásilag.
Én csak a sebességre szerettem volna rávilágítani mert ugye én aszt vettem ki a kérdésből és nem a távolság volt a beszéd tárgya vagy rosszul értelmeztem?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95033) Essejó válasza baro32 (#95032) üzenetére


Essejó
veterán

A szakértőktől mentsen meg a jó sors.:D
A tudásilag távol mellé még erőst nyom a latban a hibás SOC. Az 5Ghz meg tényleg gyorsabb, de lakáson belül, néhány fallal arrébb, meg lehet a 2,4 ad erősebb, használhatóbb jelet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95034) sysrq válasza Szabeszka (#95013) üzenetére


sysrq
őstag

Szia! Én most vettem egy TP-LINK Archer AX53-at, tervezek mellé még egyet, majd kiderül hogy milyen a tp mesh. Nekem is meglepő volt hogy menyire nincs vele senkinek tapasztalata, vagy csak nincs itt hogy leírja. Szóval ez egy kicsit Schrödinger macskája.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#95035) woodworm válasza sysrq (#95034) üzenetére


woodworm
veterán

A tp-link onemesh nem működik routerek között, talán ezért vásárolják kevesebben. Mielőtt másik készüléket veszel, győződj meg a kompatibilitásáról.

(#95036) Tompika777 válasza sysrq (#95034) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha a routerből tervezel venni még egyet a meglévő mellé, mert OneMesh-t szeretnél, akkor ne verd magad felesleges költségbe, hiszen a TP-Link OneMesh két router között nem működik, csak egy OneMesh képes router és OneMesh képes wifi hatótávnövelő között. Ráadásul ha a OneMesh-t is ax-esnek szeretnéd,abból egy db hatótávnövelő kb a router árában van, de lehet drágább.
Tehát két router között nem működik a dolog, kábeles kapcsolat nem megoldható a OneMesh hálózatban. Ezért is szokták az Asus-t ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#95037) sysrq


sysrq
őstag

De szépen nekem estetek, Szabeszka csak azt kérdezte kinek van tapasztalata a tp 53-al, gondoltam jelzem nekem majd lesz. Jó dolog az asus tudása de nekem úgy tűnt csak egy routert szeretne venni. A TP meg 27.5 ezer a digiseknek. Ám tévedtem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#95038) Tompika777 válasza sysrq (#95037) üzenetére


Tompika777
senior tag

Senki nem esett senkinek, nem is értem ezt honnan vetted?
Jószándékból lett írva, hogy ne vegyél még egyet belőle, mert felesleges (azt te írtad, hogy tervezed).
Amúgy meg nem a levegőbe beszélek, nekem egy TP-Link AX55 router van OneMesh-ben egy TP-Link RE300 és RE315-el. Tehát tapasztalatból is tudom a korlátait,annak ellenére, hogy én még vagyok elégedve. De azt el kell ismerni, hogy az Asus rendszere sokkal rugalmasabb, és mivel ott a Mesh rendszer részei között adott a kábeles kapcsolat is,ennek köszönhetően stabilabb, és ha olyan eszközök vannak integrálva, akkor gyorsabb is a hálózat. Tehát emiatt ajánlják elsősorban az Asus-t ha több készülékből kialakítandó egységes hálózatról van szó.

(#95039) Dr.NX válasza sysrq (#95034) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az árukereső szerint még csak február óta kapható az AX53.

Elfogadom a sütiket.

(#95040) sysrq válasza Dr.NX (#95039) üzenetére


sysrq
őstag

Az lehet, a Digi meg minden előfizetőnek lobogtatja hogy támogatja a vásárlást. Csak ezért meglepő nekem hogy nincs semmi róla. A második routert azért nem vetem el, a hálószobák a legmesszebb vannak az erkélytől, a lakás meg körbe van kábelezve cat6-al, tesztelem majd egy köztes ponton is.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#95041) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

LOL :))
Most hogy vége az AQUA-nál az akciónak, az AX1800U, aminek az eredeti ára 38 ezer volt, akcióban 25, ma már csak 23 ezer !!44! [link]
Ma kellett volna átvennem, de az eső miatt kértem egy nap haladékot, erre látom, hogy még 2 ezerrel olcsóbb..
Annyi ennek az AX1800U-nak a hátránya, hogy ha jól látom, hogy csak 2 magos, és nem támogatja a MESH-t, de 23ért valójában nem rossz ajánlat..
Az AX55 26k, az AX58U 37k

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#95042) Szabeszka válasza sysrq (#95034) üzenetére


Szabeszka
aktív tag

Engem az egy darab tp-link router sebessége is érdekel. Ha lesz vele tapasztalat, szívesen fogadom.

akár privátban is! :DDD

On the road again

(#95043) Luc01


Luc01
csendes tag

Sziasztok az Asus AX 1800-nak van USB csatlakozója, az tudja kezelni a nyomtatót? Gondolkodom a Mesh rendszeren is de 50-60eFt-nál nem akarok többet költeni és kellene a nyomtató csatlakozási lehetőség is. Ha erre van valakinek egy anyagilag barátságos ötlete azt megköszönném.

(#95044) Essejó válasza Luc01 (#95043) üzenetére


Essejó
veterán

link
De a kép alapján nincs usb csatija.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95045) Multibit válasza Essejó (#95044) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos, hogy azt akartad linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#95046) BB9000 válasza pappkarcsi (#95041) üzenetére


BB9000
senior tag

Az AX1800U nem valami jó ajánlat az AX55-tel szemben, mert most 3000 forinttal olcsóbb ugyan, de nincs AiMesh képessége. Van rajta USB port, de azzal együtt is egy zsákutca.
Sokkal inkább AX55 , pláne akkor, ha gondolkodsz a Mesh-en is.

[ Szerkesztve ]

(#95047) Essejó válasza Multibit (#95045) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem igen. Végül is azt írta, hogy mesh-ben is gondolkozik, de 50-60-nál többet nem költene rá. Nos ez a 2 pack csak 40. Az Árukeresőn igaz csak két vélemény van róla, de mindkettő szerintem elég pozitív. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95048) kiir válasza BB9000 (#95046) üzenetére


kiir
tag

Az Asus RT-AX53u és haverja, az Asus RT-AX1800u igenis AiMesh-képes. Nézd csak meg a hivatalos honlapon:

https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-WiFi-Routers/RT-AX1800U/HelpDesk_BIOS/

https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/ASUS-WiFi-Routers/RT-AX53U/HelpDesk_BIOS/

(#95049) woodworm válasza kiir (#95048) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az ax53u-t nem is említette, korábban pedig a tp-link archer ax53-asról volt szó mesh kapcsán.

(#95050) BB9000 válasza kiir (#95048) üzenetére


BB9000
senior tag

Igazad van, most azt írja, hogy az is AiMesh képes. Reggel 8:10 kor ugyanezen oldalon néztem én is, (most lecsekkoltam a böngésző előzményeim!) akkor a gyártói oldalon az szerepelt, hogy nem tud Mesh-egni. /vagy elnéztem/.
Így már az is ajánlott, ha olcsóbb, mint az AX55 akkor vehető.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.