Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) MaCS_70 válasza TeeJay (#76000) üzenetére


MaCS_70
félisten

"vagyis kivéve abban hogy az AC68U-ra van Merlin de minden másban felejtős"

És pont ez a fájó pont...

EntWare-t fel lehet tenni vajon a 65P-re? Mert az némileg kárpótolna, de eddig úgy tudtam, hogy gyári AsusWRT-re nem megy fel.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76002) Trencso válasza TeeJay (#76000) üzenetére


Trencso
csendes tag

THX!!!

(#76003) BalanceR válasza TeeJay (#75988) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi a tippet, lehet, hogy ez lesz, viszont ennél is van AiCloud támogatás? WikiDev szerint nincs, illetve nincs feltüntetve...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#76004) TeeJay válasza MaCS_70 (#76001) üzenetére


TeeJay
félisten

openwrt lesz rá sőt már van is de még elvileg nem hivatalos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76005) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Hogy és mire érdemes formázni(ntfs, ext4...) az ac57u routeren logó winyót? Sehol nem találtam róla pontos infót, és saját fóruma sincs...

[ Szerkesztve ]

(#76006) TeeJay válasza wocsok (#76005) üzenetére


TeeJay
félisten

ext :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76007) wocsok


wocsok
tag

Köszönöm!
És PC-n, vagy mint padavanon ssh-n keresztül? Itt is lehet a gyári rendszeren? Valahogy itt is lehet a transmissionhez használni watch mappát? :R

(#76008) MaCS_70 válasza TeeJay (#76004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, tudom, és ezúton is szeretném kifejezésre juttatni az elismerésemet azoknak, akik erre időt és energiát fordítanak (lásd: Vargalex).

Én viszont maradnék az Asus rendszerénél, mivel használom a szolgáltatásaikat.

És veszettül nem értem a logikáját annak, hogy az olcsóbb típusoknál meglevő lehetőségek miért nincsenek benne a 65P-ben. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76009) TeeJay válasza MaCS_70 (#76008) üzenetére


TeeJay
félisten

2018 végén jelentették be, amiket vettünk azokat mindet 2019-ben gyártották
szóval annyira új hogy még 1 FW-t adtak csak ki rá és fog az még bővülni no para
128MB flash van benne lesz még lehetőség bővíteni bőven :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76010) woodworm válasza wocsok (#76007) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a padavan ismerősebb környezet, akkor elérhető a routerre.

(#76008) MaCS_70
Igazából nem tudni, hogy működik vagy sem az entware az ac65p-n, nincs visszajelzés, hogy kipróbálta volna valaki. Ennyit találtam korábban.

(#76011) mrmft válasza BalanceR (#76003) üzenetére


mrmft
senior tag

Nincs, full fapad szolgaltatasok teren a 68U-hoz kepest.
Plane ha kesobb mesh-t is szeretnel, akkor a 68U a neked valo.

[ Szerkesztve ]

(#76012) woodworm válasza mrmft (#76011) üzenetére


woodworm
veterán

Egy 2-3-szor drágább routerrel veted össze úgy, hogy az általa eredetileg kinézett router még ennél is rosszabb paraméterekkel rendelkezett, magasabb áron.

(#76013) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Adott egy 35m2-es Panel lakás, 100/100-as DIGI net van be kötve, és egy fehér 2 antennás TP-link router van hozzá. A router közvetlen közelében 59.5 le / 40.2 fel mértem wifin, míg egy szobával arrébb már csak 29.2 le / 5.48 fel, 25000Ft-ért milyen routert éri meg venni? (később 500 / 300 Mbit/s váltanék)

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#76015) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

60 nm-es panelban 64/8-as netem van. (esetleg 100/10 lehet később.........)

jelenleg ez teljesít szolgálatot: TP-Link TL-WR841N (300 Mbps 2 antennás)

A távolabbi szobában 18-20 / 3-4 Mbit körül nyom wifin....kérdés az, hogy volna előrelépés ha cserélném a meglévő routert egy ilyenre: TP-Link TL-WR940N (450 Mbps 3 antennás)

Vagy inkább spóroljak még és vegyek majd egy komolyabb "dual band"-et tudó routert ?

3 Mobilteló...3 TV...1 PC...1 Ps4...1 tablet amivel használjuk.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S22 Ultra 5G /// Xbox One S --------------------------------------------

(#76016) mrmft válasza woodworm (#76012) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha kell a szolgaltatas is, annak ara van. Medaitekhez nem tettek melle, nem is hiszem, hogy a mar megjelentekhez vala is fogjak boviteni a szolgaltatasi kort.

(#76017) Hibarin válasza TeeJay (#75903) üzenetére


Hibarin
tag

Köszi a megerősítést, végül is tegnap megvettem, és találtam a routernek egy jó pozit is a szobában, azóta 30-40 között mérek. Este se volt sok probléma, 25-nél lentebb nem mértem, ha így marad akkor nagyon boldog leszek, jó kis eszköz ez az Asus. :)

(#76018) woodworm válasza mrmft (#76016) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem inkább az az oka, hogy eddig jobbára broadcom chipsetekre alapoztak és a mesh megoldásuknak lehet hardverfüggő része vagy egyszerűen nem portolták még.
Az ac85p nem olcsó, árban összemérhető az ac66u b1/ac68u párossal, és az sem kapta meg.

(#76019) aujjobba


aujjobba
addikt

Ha mesh rendszerben gondolkodtok, tudom ajánlani a Deco M5-öt, ma jött meg, bekonfiguráltam.
5ghz-en lehozza az előfizetésem névleges sebességét (300/20), 2.4ghz-en nagyjából 90/10.
A kétdarabos készletet vettem, az egyik a földszinten, a másik az emeleten lett bekötve.
Tudja a vezetékes backhaul-t, nálam a garázsban van a szolgáltatói HGW, arra csatlakozik mindkét eszköz UTP-n, mindkettőt AP módba kell kapcsolni ha így használod.

Nálam igazából a földszinti eszköz 2.4ghz-en lefedné az emeletet is, ott is 80/10 mérek ha arra csatlakozok, nem is vált át a telefonom az emeletire. Emiatt (és persze a 2.4 limitált sebessége miatt) én a 2.4-et teljesen ki is kapcsoltam rajta, csak 5ghz-en megy, így tényleg mindig átvált a közelebbi eszközre, és nem venni észre a váltást, nem szakad meg a net amikor mozgok a lakásban.

Van itthon egy régebbi telefon ami csak a 2.4-et ismeri, annak létrehoztam egy 2.4-es vendéghálózatot, azt csak ő használja.

[ Szerkesztve ]

(#76020) MaCS_70 válasza woodworm (#76010) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért több mint biztató EntWare-ügyben! Gyakorlati tapasztalati beszámolóknak persze jobban ürülnék, de indulásnak nem rossz!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76021) MaCS_70 válasza TeeJay (#76009) üzenetére


MaCS_70
félisten

Para nincs, és a Woodworm által küldött EntWare-telepítési bejegyzés is nagyon jól néz ki.

A 65P ma egy nagyon-nagyon jó ajánlat -- még akkor is az lenne, ha tényleg csak 65P lenne a házban.
Kérdés, hogy meddig lesz így, nem indul-e be előbb-utóbb a specifikáció szerinti 65P-k gyártása.

Ha viszont valaki most vesz routert, és fontos neki a gyári FW-ben nem található szolgáltatás (amint most éppen ez a helyzet, ráadásul az illető nem fog kísérletezni), okkal lehet óvatos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76022) TeeJay válasza MaCS_70 (#76021) üzenetére


TeeJay
félisten

Nézd meg az Asus lapját ott is 4 antennát írnak tehát elszólták magukat. Nem lesz itt semmi külön specifikáció, mindkét router FCC száma egyezik majd ha jön V2 vagy B verzió akkor újra nézzük addig meg azonos az AC65P és az AC85P
4 antennás 4x4:4 wave 2 MU-MIMO wifi vezérlő gyári FW-ben max 80MHz mód 1733mbit AC és 600mbit N wifi
Openwrt alatt 160MHz is működik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76023) MaCS_70 válasza TeeJay (#76022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor maradjon is így sokáig!

Azért ez valahol vicces. Azt, hogy van olyan, hogy azonos műszaki tartalmat különböző típusszámon és áron is árulnak, már vagy 30 éve tudom. De hogy ennyire elbénázzák az álcázást... :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76024) TeeJay válasza MaCS_70 (#76023) üzenetére


TeeJay
félisten

De úgyis veheted hogy olcsóbb legyártani 1 típust és eladni 2-3 verzióban különböző árréssel mint gyártani 3 típust és mindre FW-t fejleszteni.
Persze mikor kiderül senki sem fogja venni a drágábbikat de tőlünk nyugatabbra tojnak erre ott van pénz bőven
Nem fogják előtte bújni a wikidevi-t meg a fórumokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76025) gergo5991


gergo5991
őstag

jól teljesit az uj router IS :D

D-LINK DIR-853

kép1

(#76026) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#76023) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyira elbénázzák, hogy nálam a 65p-nél az egyik felugró információs ablakban 85p-t írt :D

(#76027) mrmft válasza woodworm (#76018) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem tudom mi a valodi ok, a Mediatek supportja mar a mobiloknal sem volt tul rozsas, hogy itt mi lesz majd kiderul. USB alakalmazasok ful elegge foghijas a boardcomoskohoz kepest. A meshel igazad lehet, keverni valoszinu nem is fogjak a kulon lapgyartok eszkozeit.

(#76028) Gubek-Einste válasza nyozo (#76013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akciósan Asus AC65P vagy AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76029) Gubek-Einste válasza GEIL (#76015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább spóroljál még a dual band típusra, a 940N-re csere nem éri meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76030) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Már van piacon AX-s kliens eszköz: Asus PCE-AX58BT, az ára 35-40k.
TP-Link-ből is hamarosan érkezni fog a Archer TX3000E, valószínűleg ugyan azzal a chipset-tel mint az Asus.

Az Asus nagy belehúzott az AiMesh-be, már a Lyra eszközök is AiMesh képesek.
Nem rossz összeállás ez a AiMesh AC1750 Wi-Fi System, RT-AC66U B1 router és 2 darab Lyra Trio egység, 100k környékén lesz ha jól számoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76031) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Ezekhez a TP-Link EAP115-ös AccesPointokhoz szükséges valami kontroller a MESH hálózat létrehozásához?Mint pl. a TP-Link OC200?

Vagy önmagukat tudják vezérelni?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#76032) Gubek-Einste válasza choco01 (#76031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szoftverrel is vezérelhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76033) choco01 válasza Gubek-Einste (#76032) üzenetére


choco01
addikt

Igen, de a szoftvernek nem egy állandóan üzemelő(szerveren) kell futnia a helyi hálózaton ahhoz hogy menjen rendesen a MESH hálózat? Vagy elég ha az elején beállítom és összehangolom őket?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#76034) Gubek-Einste válasza choco01 (#76033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg elég de annyira részletesen nem olvastam utána.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76035) nyozo válasza Gubek-Einste (#76028) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszi a választ! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#76036) MaCS_70 válasza choco01 (#76031) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Omada nem oldja ezt meg?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76037) choco01 válasza MaCS_70 (#76036) üzenetére


choco01
addikt

De az az OC200 elvileg az,de nem tudom hogy ez mindenkepp szukseges-e..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#76038) crissprivat válasza TeeJay (#76022) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az ac65p és 85p-nek hol a 4.antennája? Magában a házban?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#76039) Dragon3000 válasza crissprivat (#76038) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen, a negyedik belső antenna. Az Asus topikban van is az ac65p-ről belső kép.

[ Szerkesztve ]

(#76040) crissprivat válasza Dragon3000 (#76039) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ok,köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#76041) krealon válasza choco01 (#76031) üzenetére


krealon
veterán

"Ezekhez a TP-Link EAP115-ös AccesPointokhoz szükséges valami kontroller a MESH hálózat létrehozásához?Mint pl. a TP-Link OC200?"

Szukseges a kontroller:
- a MESH mukodesehez
- Fast roaming-hoz
- Portal mukodesehez

(#76042) Snexi


Snexi
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett a TP-LINK Archer T4U AC1300 usb adapter, de egyelőre nem sikerült normálisan működésre bírni. A wifit Sagemcom F@st 3686AC adja.
Amikor bedugtam alapjáraton 2,4ghz-n még lassabb netet is fogott mint a jóval gagyibb régebbi tp-linkes usb adapterem. Aztán átállítottam 5ghz-re és fel is ugrott a sebesség 150 megára ami azért még mindig jócskán elmarad a 300 körüli várt sebességtől. Ezután átállítottam a hálózat nevét és a jelszót és le esett a sebesség 80 megára. Mi lehet a probléma?
KÉP A BEÁLLÍTÁSOKRÓL

Szerk: azóta újra 100 fölötti a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#76043) viktorhu válasza Snexi (#76042) üzenetére


viktorhu
veterán

Tehát ugyanaz a modem, az adapter változott?

Milyen messze próbáltad az adaptert a modemtől 5GHz-en? Pl. fal volt közötte? (Bocs, ha előzményekben már leírtad)

(#76044) Snexi válasza viktorhu (#76043) üzenetére


Snexi
csendes tag

Igen, csak az adapter változott. Nagyjából így kell elképzeli az alaprajzát a lakásnak, a válaszfalak 10cm téglából vannak és az adapter kb 10 centire van a faltól.

(#76045) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! Nem nagyon értek a routertokhoz most egy TP-LINK AC 1200 as om van két antennával. Már 7-8 méterre egy téglafal után elmegy a jel. Az emeleten felejtős.De ha van is jel bőven, szaggat , meg meg áll .Pl Tidalt nem lehet hallgatni. Szeretnék venni egy jó routert. Fontos,hogy magyar legyen a kezelő felülete. 50 ezer körül. Gigás,wifi, erős,gyors, mint a mesében. Van ilyen? Mit ajánlanátok?

(#76046) Snexi válasza Snexi (#76044) üzenetére


Snexi
csendes tag

Najó, kiderült, hogy nem nyitottam rendesen ki az antennát, azt hittem tetszőlegesen lehet állítani az irányát. :)) Fel is ugrott 240 megára.
Így viszont nem tudom rendesen a falhoz tolni a gépet. Szerintetek ha usb3-as hosszabbítót veszek azt csökkentheti a sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#76047) Snexi válasza Snexi (#76046) üzenetére


Snexi
csendes tag

Bocsánat a sok posztért, de hirtelen volt az öröm. Megint visszaesett a sebesség, pedig semmihez nem nyúltam.

(#76048) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Behalt a régi routerem (kb 10 éves tplink). Milyet érdemes mostanában venni? Nincs semmi extra igényem, csak megbízható legyen. A netem 10mb, úgyhogy gondolom bármelyik kiszolgálja ezt a sebességet. 1 asztali gép, 1 laptop, 1 tablet és 4db telefon, amit ki kéne szolgálnia, ha ez számít egyáltalán. Köszönöm!

(#76049) aujjobba válasza kacsento1 (#76048) üzenetére


aujjobba
addikt

Van egy régi smc nekem, 10mbps-t elvisz, mondjuk 50et már nem.
Ingyen odaadom, semmire nem tudom már használni.

(#76050) Gubek-Einste válasza Snexi (#76047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A témát ITT kellene folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.