Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Edigitalban most elég jó áron van a TP-LiNK C1200-as router. Milyenek a tapasztalatok vele? Telekomtól most kapok új Sagem routert, szeretnék ehhez igazítani mindent az otthoni hálózatomban. Jelenleg 150/50-es optika va, de később tervezek magasabbra bővíteni (akár gigabit is szóba jöhet). Kliens eszközök vegyesek, n-es és ac-s is van.

B.Cs.

(#69002) Speeedfire válasza bollokcs80 (#69001) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha jól tudom, akkor ez már jobb. Elvileg már a v4 van az ipon-nál.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#69003) bollokcs80 válasza Speeedfire (#69002) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

ok. kösz.

AC-s eszközzel kb mi a maximum, amit ki tud hozni WIFI-n?

Illetve IGMP-t támogatja? Telekomos tv-box lenne mögé kötve.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#69004) aua válasza rekop (#68999) üzenetére


aua
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Az általad javasolt Ubiquiti eszközökhöz "jár" ilyen controller szoftver, vagy ez külön kell beszerezni?

(#69005) adika4444 válasza kaciokos (#69000) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

ASUS firm-re épülő alternatív szoftver az említett gyártó routereire...
A linkjét itt nem lehet osztogatni, de támogatott routerek topikjának összefoglalójában megtalálod, miként juthatsz hozzá.
erőssége a húzható Wi-Fi, illetve, hogy alap teljesítményben is veri a gyári értékeket. Ja meg van még benne pár extra feature, hasonlít kicsit a Merlin firmre.
Viszi a hardweres NAT-ot is, tehát gigás net mellé is simán használható.

üdv, adika4444

(#69006) fcc válasza adika4444 (#69005) üzenetére


fcc
aktív tag

Vettem egy sima TP-Link Archer 1200-at ami úgy látszik nem tudja a gigabit netet kábelen.
Melyik az a router ami tudja ezt a sebességet, és megbízható?

(#69007) rekop válasza aua (#69004) üzenetére


rekop
senior tag

Letölthető a gyártó honlapjáról.

(#69008) MaCS_70 válasza adika4444 (#69005) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG tudtommal azért hasonlít "kicsit" a Merlinre, mert gyakorlatilag abból készült.

Én eddig a wifi teljesítményének növelésén túl a HGG-ben a Merlinhez képest igencsak kevés különbséget találtam, bár könnyen lehet, hogy szakértők számára ezek azért jelentősek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69009) rivaroxaban


rivaroxaban
újonc

Egy Xiaomi Mi Router 3G-t szeretnék vásárolni. Ebay-en találtam egy igen jó árú ajánlatot: [link]. Szerintetek eredeti lehet? Érdemes lehet belevágni?

(#69010) Intruder2k5 válasza rivaroxaban (#69009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Félelmem nem a router eredetisége miatt lenne, sokkal inkább az alig fél éves regisztrációval, és 16 értékeléssel rendelkező eladó miatt, de végülis ha eBay-en PayPal-al veszed meg a cuccot, akkor a vásárlói védelem miatt nagy baj nem érhet.

(#69011) adika4444 válasza fcc (#69006) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha Archer C1200, akkor annak gigás portjai vannak, de nem tudom tudja-e a hardweres NAT-ot, lehet csak valami beállítás vagy egyéb gixer van.

Kéne amúgy egy ár, hogy mennyiért mehet router. Ha ez a 15k-s sáv van megcélozva, akkor Archer C5, ez kábelen átviszi a gigabit közeli tempót, Wi-Fi-n meg amit a technológia bír...
Ha mehet fenntebb, akkor ASUS RT-AC66U B1 Edigitalból, most akciós, vagy valami hasonló ajánlott modell a gyártótól. Megmondom őszintén, az utóbbi időben a TP-LINK-ekből nagyon kiábrándultam...

(#69008)MaCS_70
Elvileg HGG-ben egyes csomagok régebbiek mint Merlinben. De mindkettő AsusWRT alapú. Gyakorlatban én sem ismerem őket, az én igényeimet tökéletesen kiszolgálja gyári firmmel a router.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#69012) fcc válasza adika4444 (#69011) üzenetére


fcc
aktív tag

Hi!
Nézelődtem közben, és az Archer c5v4-et néztem. Ezzel van valami probléma?
Ez talán többet tudna kábelen mint az Archer 1200.
Ez a 15k árfekvés kb. amit rászánnék.

(#69013) Gubek-Einste válasza fcc (#69012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismert gond vele kapcsolatban, igaz elég friss eszköz még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69014) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Ismerős két router közül választana: Asus rt-ac68u, tp-link archer c9 ac1900. Melyiket vegye? Esetleg valami mást? Köszi! :)

(#69015) RazielZ


RazielZ
csendes tag

Sziasztok,

DIGI 500Mbit/s-es netjéhez keresnék egy routert. A cél igazából az lenne hogy bírja ezt a sebességet, wifi-nél nincs semmilyen kitétel. Olyan 15k körüli árkategóriára gondoltam, amiben ezt sikerült belőnöm a FAQ-nak köszönhetően : [TP-LINK Archer C5 AC1200] Mennyire lenne megfelelő, illetve ilyen árkategóriában van más lehetőségem? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#69016) Gubek-Einste válasza DEJVID (#69014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus legyen, alternatíva lehet még az Asus AC66U B1 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69017) Gubek-Einste válasza RazielZ (#69015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen más alternatíva ebben az árkategóriában, esetleg külföldi rendeléssel a Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69018) DEJVID válasza Gubek-Einste (#69016) üzenetére


DEJVID
őstag

Erősebb bennük a hw?

(#69019) RazielZ válasza Gubek-Einste (#69017) üzenetére


RazielZ
csendes tag

Rendben, köszönöm a gyors választ. Ezekszerint ez tökéletes lesz 500as netre.

(#69020) Gubek-Einste válasza DEJVID (#69018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan az mint az AC68U-é.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69021) stingy2 válasza cyber86 (#68992) üzenetére


stingy2
senior tag

Gyári

INTJ

(#69022) DEJVID válasza Gubek-Einste (#69020) üzenetére


DEJVID
őstag

A tp-linkkel szemben gondoltam.

(#69023) Gubek-Einste válasza DEJVID (#69022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb gyári firmware és CFW használati lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69024) DEJVID válasza Gubek-Einste (#69023) üzenetére


DEJVID
őstag

Egy jelszó beállitáson túl nem nagyon lesz rajta konfigolva semmi. Szimpibb neki a tp-link.
(Én csak a hírnök vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

(#69025) randras


randras
veterán

Sziasztok,

Most akkor jól értem, hogy ez nem ajánlott, ez viszont igen?

Általában milyen routert ajánlanátok 20K-ig? Macbook, iPhone, iPad menne arról, torrentezni nem szoktam, csak netezni szeretnék. Még a némelyik routeren lévő USB portot se tudom, hogy hasznosítanám. :N TP-Linket használtam eddig, maradnék márkahű azt hiszem.

:R

[ Szerkesztve ]

(#69026) TeeJay válasza DEJVID (#69024) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor mondd neki hogy TP-Link 1043ND V2.x után váltottam Asus AC66U B1-re és 2,4GHz-en ugyanazon a lakásban az Asus 2x gyorsabb a legtávolabbi szobában is!
arról nem beszélve menyivel több extra funkciót tartalmaz alapjáraton is hát még Merlin FW-el
256MB RAM rendes wifi, masszív egy router na még a tápja is komolyabb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69027) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Sziasztok!
Van itthon egy TP-link 1043ND v3-m utóbbi időben elkezdett nagyon szarakodni , lassu a net , néha eldobja a jelet is ,( kábelen stabil ) megeri cserélni egy ac1200-s rá ? Az iponon néztem H van de nemtudom milyen verziót adnak .

(#69028) DEJVID válasza TeeJay (#69026) üzenetére


DEJVID
őstag

Mondom, nem lesz szétkonfigolva, biztos, hogy gyári fw lesz rajta. Nem kétkedek meg semmi, mondom én csak szócső vagyok.

(#69029) Gubek-Einste válasza randras (#69025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, így van.

Ha kell a dual band wifi akkor csak ez van, illetve külföldi rendeléssel a Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69030) Gubek-Einste válasza ceripapa (#69027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200 nem ajánlott, a C5v4 igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69031) istnag válasza fcc (#69012) üzenetére


istnag
addikt

Nem tudom milyen Archer 1200 mert van több féle, de ahogy nézem tudja a gigabitet. Nézd meg a kábelt milyet adtak hozzá, 3 napig szívtam egy Archer C2 -vel, mert az sem 100 Mbps fölé, míg végül kiderült, hogy a Cat 5e-s kábel, amit adtak hozzá nem tudja gigabit-es netet átvinni, egy cat 6-os kábellel tökéletesen működik

(#69032) kaciokos válasza adika4444 (#69005) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi az infót.

(#69033) adika4444 válasza istnag (#69031) üzenetére


adika4444
addikt

A gigabit portok nem minden, a belső hardwernek is tudnia kell áttolni WAN-LAN azt a sebességet, feltételezem, hogy ebben gyengélkedik ez a C1200. De mivel a C5-tel közel egy árban van, ezért egyértelműen jobb az utóbbi...

üdv, adika4444

(#69034) MaCS_70 válasza istnag (#69031) üzenetére


MaCS_70
félisten

A precizitás kedvéért azért jegyezzük meg, hogy nyilván nem az volt a gond, hogy "csak" gigabites átvitelre alkalmatlan Cat5e kábelt adtak, a Cat6 viszont már viszi a gigabitet, hanem arról, hogy a mellékelt Cat5e minden bizonnyal hibás volt (vélhetően érszakadással / csatlakozási hibával -- pár méteren egy ép 4×2 eres Cat5 simán átviszi a gigabitet).

Biztosan így gondoltad, de ha valaki nincs ebben a témában otthon, esetleg félreértheti.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69035) istnag válasza MaCS_70 (#69034) üzenetére


istnag
addikt

Nem tudom, de fura, hogy egy zsír új kábel, zsír új router mellé csomagolva nem tudja azt a sebességet átadni, amit kategóriája szerint tudnia kellene. Ráadásul ez is egy TP-LiNK router, mint a fórumtársé. Lehet volt egy hibás Cat 5e széria, amit csomagoltak a routerek mellé.

(#69036) ceripapa válasza Gubek-Einste (#69030) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Szia !

Nézegettem a fórumot este és erre gondoltam : Asus RT-AC66U B1 szóval meg is rendeltem.

(#69037) MaCS_70 válasza istnag (#69035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán lehet bármi hibás már újonnan is.

Ha 100 Mbps-nál állt meg a sebesség, az erősen azt valószínűsíti, hogy érhiba esete áll fenn. 2×2 éren ugyanis maximum 100 Mbps továbbítható, ha viszont megvan a 4×2 ér, ez az elméleti határ megszűnik, és maga a vezeték minősége (pl. csavarás sűrűsége) dönt. A Cat5e 100 m hosszon elvben viszi a Gbps-ot (találkoztam már jóval hosszabb távval is), a ritkábban sodrott Cat5 csak kisebb távon alkalmas erre, ami szabványos, az a 100 Mbps, de itt nem áll meg, ennél rendszerint jóval többet visz át.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69038) adika4444 válasza ceripapa (#69036) üzenetére


adika4444
addikt

Nagyon jó választás a router, grat hozzá!:K

üdv, adika4444

(#69039) ceripapa válasza adika4444 (#69038) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Hát örültem volna , ha nem szarik be a WR1043ND , de igy hogy droppolja a telokat nem tudok mit tenni , még gariban lesz kell valami , főleg hogy jön a gyerek és a feleségem nem fogja ezért bekapcsolgatni a gépet.

(#69040) Peratta


Peratta
csendes tag

Sziasztok!

Új router vásárlása előtt állok.
Az lenne a kérdésem, hogy pl. egy Archer C5 mennyivel tud kevesebbet, vagy milyen kompromisszumokat kell kötni egy AC66U vagy AC58U -hoz képest?
Csak mert árban minimum duplája a különbség és leírás alapján nincs óriási különbség.
Köszi :)

(#69041) fcc


fcc
aktív tag

A fő kábel is Cat5e, és jön rajta a gigabit (940).
A routerrel valami más baj is lehetett, mert "dadogott" a net az oldalak görgetésénél. Direktbe kötve ok.
Azóta már vissza vittem, és rendelek egy Archer c5v4-et.

(#69042) istnag válasza fcc (#69041) üzenetére


istnag
addikt

Az lehet, de nekem a router mellé csomagolt 5e volt a baj, gondoltam neked is az lehet, de mindegy is, olyan mintha kínaiul írnék.

(#69043) MaCS_70 válasza Peratta (#69040) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sima otthoni használatra általánosan jó a TP-Lunk.

Amiben az Asus jobb:
- jellemzően jobb wifi. Én elég sokat hasonlítgattam össze főleg TP-Link és Asus wifiket (meg pár egyéb gyártóét is) egyszerű módszerekkel, és mindig az Asus jött ki győztesen. Jelentős előnnyel.
- GUI. Az AsusWRT kezelőfelülete szerintem magasan veri a TP-Linkét, mind felhasználói élményben, mind beállítási lehetőségekben.
- funkciók. Ebben is az Ausu a jobb. A TP-Linken pl. nem emlékszem VPN-re.
- CFW. Az AC66-ön tudtommal van HGG és Merlin, illetve Tomato, ami már sokkal komolyabb beállítási lehetőségeket és funkciókat biztosít.

Ha mindez Számodra nem fontos, akkor teljesen jó a TP-Link.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69044) fcc válasza istnag (#69042) üzenetére


fcc
aktív tag

Értem.
Késöbb olvastam utána, hogy "csak" 800Mbps-t tud max. Az kb. jött is.
A c5 v4 elvileg tud 900Mbps-t, plusz gondolom jobb a lefedettsége 4 wi-fi antennával.
Remélem hardveresen is jó lesz.

(#69045) Peratta válasza MaCS_70 (#69043) üzenetére


Peratta
csendes tag

Köszi.
500-as digim van. Azért azt szeretném hogy valamennyire kiszolgálja még ha nem is maximálisan.
VPN úgy láttam a leírásban, hogy van a C5-ben is. Az mondjuk fontos lenne. Meg pár port átírányítás lenne a különböző eszközökre.
C5-ben a szögletes design az ajánlottabb vagy a gömbölyített ?

(#69046) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

SIM kártya fogadására alkalmas router vásárlása előtt állok.
Sajnos ahol netre lesz szükségem ott a vezetékes kiépítés nagyon gyenge...
1-2 mb/s az is instabilan.

Ha lehet akkor biztosra mennék, külső antenna szerelése nem gond.

Mit ajánlanátok?

(#69047) ekkold válasza Pepe78 (#69046) üzenetére


ekkold
őstag

Erről jókat mondanak.

(#69048) adika4444 válasza Pepe78 (#69046) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Első körben én a Huawei B525-öt javaslom, negatívumot nem nagyon hallottam róla, viszont itt a fórumon a pozitívum annál több.
Ez egy router ami tud 4G-t venni, viszont az fontos, hogy nem rakható bridged módba, tehát sima modemként nem tud működni...

Másrészt pedig nézz szét itt
mobil flották
mert ha van megfelelő lefedettséged, akkor korlátlan adatcsomagod is lehet, ami otthoni netnél nem olyan rossz:)

üdv, adika4444

(#69049) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Kb. 15.000 Ft-ig keresnék Diginet 1000-hez routert, albérletbe. Megbízható legyen, nem kell semmi különleges dolog bele. AC szabvánnyal, ha lehet. Köszönöm szépen :R

- mozi bolondéria -

(#69050) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ma hoztam el az iponból a tplink c5v4-et, eddig nagyon tetszik. Jól átgondolt, gyors a menüje. Pikk-pakk be tudtam üzemelni. Egyedül a wol-t hiányolom, de remélem hamarosan jön majd openwrt/ddwrt hozzá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.