Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Beri válasza A szerzetes (#11000) üzenetére


Beri
addikt

A router nem szélessáv alá való torrentezni, ennyi az egész. Egy 1043ND 1.5MBps körül megáll letöltésben, de akkor 100%-on a cpu és semmi más terhelés nincs ezen kívül. Tisztességesen seedelni meg pláne nem fogsz így. Írtam már sokat ebben a topicban erről, van olvasnivaló bőven :D
Az olcsó router + gagyigép kombó sokkal életképesebb megoldás (már ha nem túl gagyi az a gagyi), de ha a gagyigép kapna két drótos hálókártyát, meg egy wifit, aztán csak egy switch-et vennél, az lenne az igazi. Ha már az ember építkezik :DDD

Jéééé, enyém a 25. hozzászólás :))

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11002) A szerzetes válasza Beri (#11001) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Ennyire nem akarok belefolyni a dolgokba, mármint h mindjárt routert rakjak össze :)
Viszont megfogadom a tanácsod és inkább egy gagyibb gépet veszek. Azon a linuxnak is több lehetősége jut gondolom.
Gagyibbnak valami P4-est gondoltam legalább, 512 rammal, egy 10 giga alatti winyóval az OS-nek, többi meg USB-ről. Bővítés szempontjából is jobb így, egyedül az áramfelhasználás és a hang ami nem tetszik, de hátha nagyobb ordával és nagyobb ventivel el bírom csendesíteni :)

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#11003) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Van már 1 ideje Linksys WRT55AG Routerem, és most azt vettem észre, hogy a netem 43mb/sec-en kellene hogy menjen, de ez csak akkor működik, ha kihúzom a routert, és visszadugom, és így tart olyan 5 percig, utána lecsökken 25mb/sec-re. Firmware frissítést nem enged a router.
Szerintetek mi lehet a gond? Vennem kell újat? Ha igen milyet javasoltok ami jófajta és wifis?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11004) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Erről a routerről vélemény?

Impossible is nothing

(#11005) Alex91 válasza meroly (#11004) üzenetére


Alex91
félisten

Ha te arulod, akkor ugyes, ha te veszed, akkor meg hulye vagy! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11006) meroly válasza Alex91 (#11005) üzenetére


meroly
veterán

Ezzel mindent megtudtam, köszi.
Venni akarok egyébként.

Impossible is nothing

(#11007) vargalex válasza Beri (#11001) üzenetére


vargalex
félisten

A seed erőforrásigénye jóval kisebb, mint a letöltésé. Ugyan nekem nincs ilyen netem, de egy ismerős Asus WL-500W-je letöltésben megállt 1-1,2 MB/s-nél, míg seedelni azért 1,6-1,8 MB/s-el tudott. Persze nagyon gyors nethez valóban egy PC a jobb választás.

Alex

(#11008) Beri válasza vargalex (#11007) üzenetére


Beri
addikt

Torrentezni legalább 256MB cache-el kell, mondjuk cca. 500 szálon. Erre nem képes egy soho router. Persze mindenkinek másak az igényei, de én inkább járatom az asztalimat 0-24.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11009) Claude Leon válasza A szerzetes (#11002) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Gagyibb gépnek én nem választanék P4-est :)
Vagy előtte, vagy utána generáció, ha állandó üzemre gondolsz, gondolj a villanyszámládra is.

(#11010) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

TP-LINK TL-WR941ND-ről mi a véleményetek? Szerintetek jó választás? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11011) Truman válasza Sziszifeca (#11010) üzenetére


Truman
senior tag

Jó. Olcsó, gyors, megbízható. Van benne minden, ami egy mai router -be csak kell, egyedül a gigabites switch -et hiányolom, de erre meg ott van a TL-WR1043ND 3-4 eFt -al drágábban, amibe már USB csatlakozó is van külső tárolók számára.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11012) A szerzetes válasza Claude Leon (#11009) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Annyira nem vagyok torrent függő, szóval úgy gondoltam, h amíg munkába vagyok addig járna a gép, plusz online tudnám hallgatni a zenéim - munka miatt máshogy megoldani necces. Áramfogyasztás sokadlagos, általányt fizetek.
Azt mondod PIII is elég lenne seedelgetni, meg online zenélgetni?

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#11013) jerry311 válasza A szerzetes (#11000) üzenetére


jerry311
nagyúr

A routerek többsége nem túl gyors torrent eszköz.

(#11014) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Routerről?[link]MSI RG60SE Wi-fi Router
Nem halálozik el hamar?Nincsenek problémái? Megfelelően működik úgy ahogy kell?

[ Szerkesztve ]

(#11015) Sziszifeca válasza Truman (#11011) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi, de igazából én másolgatni nem nagyon használom, csak van 1 laptopom még, és ahhoz meg a wifi kell. Nekem arra kell, hogy torrentezni tudjak rendesen, vagyis ne essen vissza a letöltés mint a mostani linksys-emmel (WRT55ag).
Ugye ezzel a routerrel ugyanúgy jön a net, mintha router nélkül neteznék? ;)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11016) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.
Egy strapabíró routerre lenne szükségem, ami képes 4-5 pc-t kábelen eltartani internettel. Illetve pluszban még wifin is egy laptopot kb 7m távolságból egyidőben. Keret 10k környéke.

Tudnátok ajánlani valamilyet? Márka, külső nem lényeg csak jó legyen.
Köszi. :R

(#11017) Beri válasza A szerzetes (#11012) üzenetére


Beri
addikt

Én már nem kezdenék péhárommal, de pénéggyel sem, mert az meg fűt mint a disznó.

Directors066: Annyi pénzért semmiképp nem éri meg. Talán a feléért.

Sziszifeca: 40Mbit átfér rajta bőven. Ha esetleg leírnád, milyen kapcsolatot kell osztania...

Pecc: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11018) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Sima házi felhasználásra ez a TP-LINK WR-542G elég? Jó minőségű? Itt olvastam a listán. Egy asztali gép, egy noti (ezek vezetékesen, mert már bekábeleztem), meg néha céges noti wifin, meg egy wifis telo.

Impossible is nothing

(#11019) Alex91 válasza meroly (#11018) üzenetére


Alex91
félisten

Lassu nethez, es ha csak internethez kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11020) meroly válasza Alex91 (#11019) üzenetére


meroly
veterán

Hogy érted hogy lassú?
Most csak vezetékes routerem van, nem tudom milyen, és 5-600 kbyte/s-al tölt, hozzá ADSL 5Mbit/s, ha visszaszámolok, akkor ezzel az ezer éves routerrel is jól megy. Akkor tehát ez az 542G nem tudná?

Impossible is nothing

(#11021) Alex91 válasza meroly (#11020) üzenetére


Alex91
félisten

De, ehhez a nethez eleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11022) meroly válasza Alex91 (#11021) üzenetére


meroly
veterán

Értem, mondom én, nem vagyok hardcore felhasználó ;)
köszönöm

Impossible is nothing

(#11023) A szerzetes


A szerzetes
csendes tag

Akkor a torrentezős routerrel letettem, kezd összeállni a gép...
50/25-ös netem lesz, ez lesz szétdobva wifin 2-3 felé, plusz kábelen két felé.
D-Link DIR-300 Wireless G mondjuk megfelelne a célra?

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#11024) forrest85 válasza A szerzetes (#11023) üzenetére


forrest85
senior tag

Helló Testvér!

Ha rámhallgatsz N-es szériából válassz routert. Aminek Gigabites portjai vannak. Like: Tp_link 1043ND ASUS N16 majd még jönnek ide az ajánlatok. Rámlicitálnak :DD :D

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11025) Pecc válasza Beri (#11017) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi :R

(#11026) Beri válasza A szerzetes (#11023) üzenetére


Beri
addikt

A DIR-300 nagyon kevés. Oda egy 941ND-t vegyél minimum, de inkább egy 1043-at (úgyis nemsokára lecseréli a digi a tévénetvörk ósdi kábeleit, akkor meg feltesznek minket is 80/25-re, amihez 941et már nem illik használni).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11027) Sziszifeca válasza Beri (#11017) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Hát semmi extra kapcsolat nincs, csak hogy párom tudjon netezgetni a laptopján a wifivel, én meg a kábelt kötöm össze a nagy géppel. Tvnetwörk helyett most már Digi van, és ők meg a 30mb/s helyett felnyomták már 45mb/s-re most nekem. Torrentezésnél szeretném azért hogy a 4.8-4.9mb/sec letöltési sebesség meglegyen. (tudom ez függ a seedeléstől, de én úgy értem ha jól jön) Mert most per pill routerrel (linksys wrt55ag) csak 1-2mb/sec-el tudok tölteni, ha közvetlen van lan kábel a gépre kötve akkor meg 4.8-4.9-el.

Akkor ezzel a TP-WR941ND-el jó lesz már a netem ugye???? :U :U :B
Vagy nézzem a gigabytest(TL-WR1043ND)? Jelent az vmit, ha nem másolgatok?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11028) Beri válasza Sziszifeca (#11027) üzenetére


Beri
addikt

Igen, oda elég a 941ND.
A gigabites verzió többet tud egy irányba WAN to LAN is, mert nem fogja meg a 100as port.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11029) Sziszifeca válasza Beri (#11028) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm! :R

Még 1: A páromnak IBM T42 laptopja van. Előfordulhat az hogy nem fogja a wifit felismerni?
Meg a 941ND-nek látom hogy van 4db verziója.[version]
Mindegyik verzió alapban jó, vagy kell majd firmware frissítés hozzá? Látom a V1-hez nincs is frissítés, csak a V2-től. Remélem nem V1-et kapok, mert már megrendeltem. :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11030) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok,

Van egy nem túl megbízható működésű ASUS RT-G32 wifi+usb adapter
Ezt szeretném lecserélni egy Linksys WRT320N Routerre és egy Linksys WUSB600N Wireless USB adapterre. Két kérdésben, kérlek segítsetek:

- USB adapter jó megoldás-e
- Elvileg a router tudja az 5 ghz-et, de az adapternél nem látom.

köszi himpi

[ Szerkesztve ]

(#11031) kali válasza Sziszifeca (#11029) üzenetére


kali
legenda

megfelelõ beállításokkal az is csatlakozni fog!
v3 vagy v4 verziósat fogsz kapni!
ha nem a legújabb firmware lesz rajta, akkor is jól fog mûködni, de ajánlott frissíteni, mert a hibajavítások mellett, néhány új funkcióval is bõvül a tudás!

h1mp; a wrt320n nem a wifi nyomásáról híres...

[ Szerkesztve ]

(#11032) Sziszifeca válasza kali (#11031) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:R most kicsit megnyugodtam.. Remélem V3 vagy V4 lesz, mert akkor nem veszem át. :D
V3-ról nem lehet V4-re frissíteni ugye? :B Csak V3-on belül amit ajánl?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11033) h1mpi válasza kali (#11031) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Kifejtenéd bővebben, mert eddig csak jókat olvastam róla...

(#11034) Beri válasza Sziszifeca (#11029) üzenetére


Beri
addikt

Nincs olyan, hogy ájbíemes wifi, meg tépélinkes wifi, nem kell félni :)
HW verziók közül a v2 a legjobb fogás (ugye egy az egyben 1043ND bele van), de annak az esélye, hogy v1-et kapj, kb. 0. Az egyes verziók között hardveres különbségek vannak, nem tudod feltenni a v3 szoftverét a v4-re, stb.

h1mpi: A 320N kis csenevész beépített antennái nem sok vizet zavarnak, ennyi az egész. A WUSB600N pedig tud 5GHz-et [link].

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11035) h1mpi válasza kali (#11031) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kali!

A korábbi hozzászólásaidból olvasva látom nem Liksys fan vagy szóval értem a fikázást :)

(#11036) kali válasza Sziszifeca (#11032) üzenetére


kali
legenda

na, azért a v2 sem rossz, abban például a tl-wr1043nd estében is dolgozó motor dohog!
nem szabad eltérő verziós firmware frissítést felhúzni a routerre, csak saját verziójához adottat, de az ne bánd, olyan jelentős eltérések nincsnek a verziók között, amiket normál felhasználás mellett is érzékelnél!
látom, közben már Beri is válaszolt...

h1mpi; nem a fanságról van szó, ami jó, az jó, viszont ami nem, az nem! a wrt320n beépített antennái nem frankók, és kész...

[ Szerkesztve ]

(#11037) h1mpi válasza Beri (#11034) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké. De nekem 3-4 m-en belül van a router és a két vevő (asztali gép+netbook). Közte sima téglafel van..
Oda jó nem? És csak a 30/20 net van, bár szerintem átváltok 80/25-re... azaz 1 K nem oszt nem szoroz...
Gondolom az n-es netbook nem támogatja az 5 ghz-et?

[ Szerkesztve ]

(#11038) Beri válasza h1mpi (#11035) üzenetére


Beri
addikt

Ha itt márkafanok lennének, egy kalap szart nem érne az egész topic. Ilyen megjegyzéseket pedig ne engedj meg magadnak véletlenül sem. Egyszerűen csak a gyártótól nem a 320N-t kell megvenni, ennyi az egész.

Az n-es netbook meg valószínűleg nemhogy 5GHz-et, de 300as n-t se tud.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11039) kali válasza h1mpi (#11037) üzenetére


kali
legenda

esetleg leírnád a noti wifi moduljának a pontos típusát?!?! bár az 5 ghz tudást nem valószínűsítem...
amúgy ha te linksys párti vagy, akkor vegyél csak wrt320n routert, nem akarlak én lebeszélni! :U

[ Szerkesztve ]

(#11040) Alex91 válasza h1mpi (#11037) üzenetére


Alex91
félisten

Oda eleg lesz a WRT320n WiFi-je is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11041) h1mpi válasza Beri (#11038) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Ahogy írtam nem kell 300, mert max 80/25 lesz a net.
A másik véleményedet nem kommentálom nem veszekedni jöttem ide..

(#11042) kali válasza h1mpi (#11041) üzenetére


kali
legenda

az a 300 megabit/sec csak elméleti maximális sebesség, jó, ha azon 80/25 megabit/sec átmegy...

[ Szerkesztve ]

(#11043) h1mpi válasza kali (#11039) üzenetére


h1mpi
nagyúr

én "nemértek" hozzá párti vagyok. Csak 2 napja a hsz-eket olvasom és az jött
le, hogy 100 júzerból ez jött be a legtöbbnek..

(#11044) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Atheros AR9285 az laptop wifi kártáyja

(#11045) h1mpi válasza kali (#11042) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tudom... Az a baj a mostani ASUS modemmel RTG32, hogy ha egyszerre ketten
netezünk valamelyik belassúl nagyon... Naponta-Hetente kell újra indítani. Az meg a másik, hogy a 30/20 a routeren 15/10-re jön át.... Ezért kell egy kicsit jobb és megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11046) kali válasza h1mpi (#11044) üzenetére


kali
legenda

az a wifi modul 2.4 ghz és csak lite-n, tehát csak 150 megabit/sec elméleti maximális sebességre képes, így a gyakorlatban nem képes a 80/25 megabit/sec sebességű net maximális átvitelére!
wifi modul leírása; link
az asus rt-g32 router kábelen tudja a 30/20 sebességet, wifi esetében a g szabvány korlátja miatt ugye csak bő 20 megabit/sec környékén tud, és ez a sebesség ellenoldal és környezeti tényezők függvényében kevesebb is lehet, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#11047) h1mpi válasza kali (#11046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kössz, de azért jobb lesz mint ezzel a csoda Aussal. Ha legalább 40-40 megabiten
fog menni egyszerre a két gép az is jó. Mert most az egyik elveszi a teljes sávszélességet a másik elöl. Ha jól olvastam akkor a 320-on el lehet ezt osztani.

(#11048) h1mpi válasza kali (#11046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kali: Te erre a szitura ezekkel a vevőkkel milyet routert ajánlassz??
Lehet nem is kell ilyen "drága" N-es router?

(#11049) kali válasza h1mpi (#11048) üzenetére


kali
legenda

szerintem felesleges a wrt320n, főként az általad említett 150-es wifi modul mellé!
ha csak a gyengébb wifi modul, és a jelenlegi sebességed szempontjából nézed, akkor akár a tp-link tl-wr741nd is elég lenne, az is lite-n, tehát 150-es, de én inkább minimum a tl-wr841nd vagy a tl-wr941nd típust ajánlanám a mimo miatt (utóbbi két típus már 300-as), viszont ha a jövőben 80/25 lesz, és a vezetékes átvitelre is gondolsz, akkor tl-wr1043nd ajánlott majd az adott sebesség maximális átviteléhez!

[ Szerkesztve ]

(#11050) h1mpi válasza kali (#11049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi. És az asztali gépbe milyen vevőt vegyek? A Tp link megbízhatósága vetekszik a Linksys-el?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.