Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Jedster válasza Multibit (#35000) üzenetére


Jedster
tag

Mondd csak Multibit, hogy áll a routered a vasbetonnal?

(#35002) Multibit válasza Jedster (#35001) üzenetére


Multibit
veterán

Megismétlem, hátha elkerülte a figyelmedet:
Csak szükségmegoldásnak jó, ott, ahol nem megy az 5 GHz.
Mindenképpen dual bandet érdemes venni, hogy legalább az esélyét megadjuk a gyorsabb wifinek! Ha nem megy 5 GHz-en, akkor maradhat a lassabb 2.4 GHz. Ha jelentős árkülönbség volna a csak 2.4 GHz-et tudó és a dual band router között, akkor megérteném...

(#35003) laciiiiiii


laciiiiiii
csendes tag

hello,
Várom a Digitől az 1000-res netet. Ehhez szeretnék egy routert venni, ami legjobb hozzá. Szeretném, ha minden kijönne rajta, amit a net bír. Most egy Linksys EA4500-as van.
2014-es iMac-em van ssd-s, ill mac air és Ipad air és iphone 5s A Linksys AC1900-assal szemezek. Sokat töltök le torrentet is. Van ennél jobb router?

[ Szerkesztve ]

(#35004) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna de lenne egy olyan kérdésem, hogy egy Logitech c920 webkamerát össze lehet valahogy hozni wifi-sen?
Ha lehet milyen eszköz kéne hozzá?
Tudom, hogy vannak wifis webkamerák de kifejezetten erre a típusra érdekel, esetleg a 930-ra
TP-Link TL-WR 841ND routerem van
Köszönöm előre is! :R

(#35005) Intruder2k5 válasza bluobluo75 (#35004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem IP kamera, hanem webkamera, így semmi köze nincsen a hálózathoz, ez a topik pedig azoknak szól, akik router vásárlás előtt állnak!

[ Szerkesztve ]

(#35006) Gubek-Einste válasza laciiiiiii (#35003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys WRT1900AC-nál jobb nem nagyon van de olcsóbb igen.
Gigabites nethez ajánlott: Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68, TP-Link 3600/4300/4900/Arcer C7, a teljes sebesség nem biztos, hogy meg lesz de 7-800 jó eséllyel igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35007) Intruder2k5 válasza laciiiiiii (#35003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#35008) laciiiiiii válasza Intruder2k5 (#35007) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

köszi! Nem is drágább annál, amit kinéztem.:-P

(#35009) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Belkin N600 routert cserélnék le, milyet tudtok ajánlani 10k környékén?
20/512 a netem, két pc, tv, laptop, ipad és telefon venné igénybe, fontos lenne, hogy a wifi jel erős legyen.
köszi :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#35010) scabi78 válasza scabi78 (#35009) üzenetére


scabi78
senior tag

Közben megtaláltam a topic összefoglalóját, ami segített! :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#35011) vanRobert


vanRobert
tag

Hi!

A 4300-as topichoz tudna adni valaki egy linket?

Előre is kösz.

R

(#35013) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Olyan routert keresnék amiben van integrált 3G/4G modem, csak belerakom a SIM kártyám és osztja a netet, van ilyen?

A helyzet a következő: vettem egy Drei mobilnetes simet Ausztriában, hűség nélkül a náluk kapható ilyen router (Webcube) 169 € lett volna, ezt enyhén drágának találtam, hűséget nem tudok és nem is akarok kötni velük így megvettem csak a simet és a laptopomban található 3G modembe raktam be.
Működik is frankón, egy Virtual Router nevű appal a net megosztás is megy 2 telefonra és még egy laptopra de nem az igazi, laptop ébresztés után pl restert után megy csak, a gépemnek mennie kell állandóan, valami jobb megoldás érdekelne.

Ötletek? :R (olyan megoldás nem nagyon érdekel hogy a routerre stick-et kötök, mert akkor stick-et is vehetek még :D )

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35014) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, mivel routerek terén teljesen analfabéta vagyok, ezért szeretném kérni a tanácsotokat. Melyik típusokat érdemes venni, milyen márkákat.

Amit tudni lehet:
- Két asztali géphez kellene kábelen, két laptophoz wifin, és még pár telefonhoz alkalomadtán.
- Olyasmi kéne, aminek kicsit combosabb a wifije, körül-belül 20 méterre elsugározzon. Egy-két falon át.
- Jelenleg 30 megás net van, ez még a jövőben bővülhet.

:R

Megyen!

(#35015) Gubek-Einste válasza sagit (#35013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az integrál SIM-es router-ek nem olyan olcsóak mint a normál router-ek, a komolyabb típusok pedig drágák.
TP-Link M5350 ami talán jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35016) Gubek-Einste válasza CptAdamica (#35014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a net nem lesz 60-70 Mbps-nél több akkor elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35017) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem olyan Router-t mondani ami tud csatlakozni másik router wifi jelére, megbízhatóan működik és elérhető áron van?

Köszi előre is! :R

(#35018) Intruder2k5 válasza nemszamit (#35017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#35019) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#35016) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm szépen. :)

Megyen!

(#35020) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! 30 megás nethez szeretnék routert venni. eddig egy tp-link wr842nd volt de egyre gyakrabban megszakad ezért vennék másikat. két típust néztem ki: Asus RT-N56u és RT-N18. e kettő közül szerintetek melyik a jobb választás? Az NT18-at olvastam hogy új, van már róla tapasztalat? Inkább e felé húzok. Vagy tudnátok ajánlani esetleg valami mást? A keret 20ezer körül lenne. Annyi kitevés lenne még hogy tudjon nyomtatót megosztani.

(#35021) Gubek-Einste válasza pista1235 (#35020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból gigabites típust érdemes venni.
Az Asus N18U még új eszköz, még nincsen tapasztalat róla.
Ajánlott típusok: Asus N15U/N16/N18U/N56U, TP-Link 1043ND/3600/4300, minden van USB port így a nyomtató megosztás megoldott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35022) Intruder2k5 válasza pista1235 (#35020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az N18U lényegesen erősebb hardver, Dual ARM SoC-al, ugyanazzal ami az RT-AC68U-ban, és az RT-AC56U-ban van, viszont nincs benne 5GHz! Ha ezzel együtt tudsz élni, akkor az a jobb router, ha kell ez 5GHz, akkor a másik! Az igaz, hogy az N18U új, de szerintem nem nagyon tudsz olyan BroadCom alapú ASUS routert mondani, ami szarul sikerült volna, ráadásul ennek a Chipset-je már ismert a fentebb említett két testvérből!

[ Szerkesztve ]

(#35023) olymind1 válasza Intruder2k5 (#35018) üzenetére


olymind1
senior tag

Végül én Asus RT-N12 D1 router mellett döntöttem, 6900 a mediamarkt-ban ingyenes házhoz szállítással :)

[ Szerkesztve ]

(#35024) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy wifi routert, de sajnos nem értek a témához. Galaxy S4 és Asus Transformer Pad TF701T csatlakozna rá jobbára. 20+1-es t-home netről van szó. Decemberig ez marad mindenképpen. Általában a közelében, szobán belül leszek, ha használom, de nem ártana persze olyan router, aminek nem akadály 1-3 téglafal, pár 10 méter távolság. Ehhez kéne egy megbízható router, amit könnyű beállítani.

Nem tudom: rendelkeznem kell valami eszközzel itthon, hogy használhassak wifi-t, vagy csak annyi a dolgom, hogy beszerezzek egy megfelelő routert. Egyáltalán: ezt rá kell csatlakoztatnom a modemre vagy hogy működik ez? Nézzétek el nekem, ha túl hülye a kérdés. :)

Üdv!

(#35025) sagit válasza Gubek-Einste (#35015) üzenetére


sagit
addikt

jó drága, ennyiből ki tudom hozni a stick plusz értelmes router kombót is nem?
semmi extra nagy sebesség nincs ( 20/5-ös a net)
hurcolnom se kell, csak a lényeg hogy 10 méteres körzetében 4 eszközzel tudjak rá kapcsolódni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35026) Intruder2k5 válasza supertrezi (#35024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

20/1-es nethez Neked is megfelelő lesz az ASUS RT-N12 D1, amit fentebb linkeltem! Ez ~70Mbps netig kiszolgál!

Ezt kell majd rákötnöd a modemre, beállítani, és erre rá tudsz kötni 4 vezetékes eszközt, és több WiFi klienst is, amiket használhatsz egy időben természetesen!

[ Szerkesztve ]

(#35027) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

Hali routert keresek 10k környékén. Annyira nem vagyok jártas a routerek terén ezért is kérnék segítséget. Ami fontos lenne hogy stabil legyen és legalább n-es wifije legyen. (nem tudom hogy ahoz mi kell hogy a gépen lévő filmeket laggolás nélkül nézni tudjam telóról, amit most Es Explorerer oldottam meg, arra is jó legyen).

(#35028) supertrezi válasza Intruder2k5 (#35026) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Kösz szépen.
Még valamit elfelejtettem: lehetne benne torrent kliens is, hogy éjszaka mehessen rajta a le-feltöltés. Ha jól tudom, vannak ilyen routerek is.

Egyébként mindegy, milyen modemem van itthon? Tuti rá tudom kötni a routert? Ez egy DSL-360R típusú modem. És ha rá van dugva a router a modemre, akkor nincs vezetékes netem addig, vagy pedig párhuzamosan mehet a kettő? Bocs a sok kérdésért. :)

(#35029) CptAdamica válasza supertrezi (#35028) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ahhoz mennie kell a gépnek is, nem?

Megyen!

(#35030) Intruder2k5 válasza supertrezi (#35028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont ASUS RT-N16 kell neked, ezen van két USB port, és gyárilag tud torrentezni is!

(#35031) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#35029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell! Vannak USB porttal ellátott routerek, és ezek egy része gyárilag is tud torrentezni, ha rákötsz egy külső HDD-t, más részüket pedig alternatív firmware-el meg lehet tanítani rá!

(#35032) pane


pane
tag

Sziasztok!

Digis vagyok, nőtt a sávszélességem ezért routert kell cserélni.
Kb 15.000 forintban gondolkodom. Ami fontos a megbízhatóság, testre szabhatóság, jó hatótávolság, giga port, usb, ddns. 5GHz az hanyagolható. Tp-link vr1043 v2 felé kacsingatok erős cpu miatt. Vagy talán jobb választás lenne wdr3600? Aki tud jobbat ajánlani az ne tartsa vissza, nem ragaszkodom a Tp-link hez csak azokat ismerem.

(#35033) cSuwwi válasza pane (#35032) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Megválaszoltad a kérdésed.
Ha nem kell az 5GHz akkor 1043nd v2.x, ~13 körül van
Elvileg a gigás digivel is elbánik.
A különbség az 5GHz és a 2 vs. 3 antennában van, de ha kábellel használod akkor pláne az első

[ Szerkesztve ]

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#35034) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

10k körül keresek wifi routert. lényeg, hogy stabil legyen. csak 1 gép (+ pár telefon max) menne róla...

kábelnet lesz rajta, vagy ADSL, amit sikerül kötni, kis lakás, vastag falak.
torrentet bírja, legyen atomstabil. (nem nonstop linux distro seedre lenne, de azért bírja).
wrt54gl-el van tapasztalatom, az tökéletes, csak a G-s mivolta a problémás, illetve e TP-Linkek (WR841-842 stb).. ezekkel voltak gondjaim, de végül helyrejöttek fw frissítéssel

[ Szerkesztve ]

(#35035) CptAdamica válasza Intruder2k5 (#35031) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm a felvilágosítást, kicsit el vagyok maradva ilyen téren. :)

Megyen!

(#35036) Intruder2k5 válasza CptAdamica (#35035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezeken a routereken Linux alapú WRT firmware-ek futnak, ezáltal leginkább egy kis számítógéphez lehetne hasonlítani azokat! Minden ilyen firmware-hez vannak csomagtárolók, ahol szoftverek garmadája áll rendelkezésre, és a hardver erőforrásaihoz mérten bármit rá lehet telepíteni! Így aztán ezek már torrenteznek, ftp és web szervert futtatnak, samba kiszolgálók, de dlna szerverként is működnek, és van aki voip központnak használja, vagy éppen a lakás fűtését vezérli, ellenőrzi vele! A lehetőségek szélesek, csak a tudás, és az erőforrás szab határt!

(#35037) Gubek-Einste válasza sagit (#35025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokkal jobb megoldás a normál router + stick páros használata, egyetlen dologra kell csak figyelni: a router-nek kompatibilisnek kell lennie a stick-kel, weboldalon ellenőrizetlen ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35038) Gubek-Einste válasza WHooPeR2 (#35027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene a router?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen és mennyi eszköz csatlakozna a router-re?

10k-ból az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35039) Gubek-Einste válasza eastsider (#35034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k-ból az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35040) supertrezi válasza Intruder2k5 (#35030) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet. ;)
Üdv!

(#35041) Osiris


Osiris
őstag

Tudnátok nekem mondani 3g modem és router kombót amit be lehet szerezni és kompatibilisek egymással? Voda mobilnethez kéne és jó lenne ha lenne no-ip.com ddns támogatása, mégjobb ha a ddwrt is támogatja. :R

(#35042) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék majd új routert venni, ezeket néztem:
-ami kell nekem:
*2.4GHz és 5GHz
*stabil jó wifi, ez részben környezet és kliensfüggő is, tudom
*esetleg VPN szerver, itt az Engenius tud L2TP is, az Asus-t nem tudom pontosan PPTP-t tud azt hiszem
*külső winyó megosztás usb-n

Engenius ESR900 (2év gari 22.500,-) (valakinek van tapasztalata ezzel?!)
Netgear WNDR4300 (1év gari 24.000,-) (keveslem az egy év garit)
D-Link DIR-845L (2év gari 25.000,-)
Asus RT-N65U (3év gari 25.500,-)

Csak gyári fw-vel használnám őket, TP-Linket nem szeretnék!
Köszönöm! :R

(#35043) eastsider válasza Gubek-Einste (#35039) üzenetére


eastsider
nagyúr

és max 15-ig? megéri az 5g-s tp-link? vagy az 1043ND?

(#35044) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Routert keresek, mely az alábbiakat tudja a gyári firmwarrel:
- VPN szerver (kliensek: linux, windows)
- Guest WiFi hálózat támogatása

30Mbit/s sebességű internetkapcsolatot kell elbírnia, WiFis hálózati eszközből nem lesz sok (max 10db, és pár méterre lesznek csak a routertől). Ajánlottátok az ASUS N16-ot Tomato firmwarrel alternatívaként, de mindenképp eredeti Firmwaret szeretnék rajta hagyni.

Az ASUS RT-N66U típust néztem ki. Mi a véleményetek? Megfelelő, vagy valami mást is tudnátok javasolni, olcsóbban?

Köszi előre is!

(#35045) pandoukht válasza Gubek-Einste (#35037) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Sziasztok!

Hasonlón gondolkodom, de olyan 3G+ routerre lenne szükségem, ami:
* tud közvetlenül SIM-et fogadni (nincs USB stickem), és
* SMA dugós külső antenna is köthető rá (mert a gyenge jel miatt egy kültéri antennával fogom használni, még az sincs meg, szóval más megoldás is szóba jöhet).
Egyelőre Magyarországon a D-Link DWR-512 és a Conrad N150 tűnik elérhetőnek. Egyik sem mai darab.

Persze, ha meggyőztök, egy stick+router is szóba jöhet, de fontos, hogy a külső 3G antenna jelét használja a kombó. Köszi,

K>

(#35046) supertrezi válasza Intruder2k5 (#35030) üzenetére


supertrezi
aktív tag

:)

Még valami nem világos...
Nekem a modem hátulján egy DSL egy LAN nevezetű portba futnak kábelek (meg persze az, ami az áramot szolgáltatja). Más port nincs israjta. Elég ennyi egy router csatlakoztatásához?

(#35047) jozsef123


jozsef123
csendes tag

Routert szeretnék váltani.
Nekem asus gp v2 van.
Szemezgetek asus-rt-n18u - val.
Tomato már van hozzá.
A kérdés az hogy a Intruder2k5 optware felmegy - e rá.
Sziasztok.

(#35048) Intruder2k5 válasza supertrezi (#35046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! A LAN port, ami jelenleg a gépeddel van összekötve, az a routerbe lesz csatlakoztatva, és a routeren lesz majd további 4 ilyen LAN port, ahova 4 vezetékes eszközt tudsz majd csatlakoztatni! Tehát, a kék csatit kötöd össze a modemmel, a többibe pedig mehetnek a számítógépek!

(#35049) supertrezi válasza Intruder2k5 (#35048) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Köszönöm szépen ismételten. Akkor meg is rendelem a javasolt routert.
Üdv.

(#35050) Jedster válasza supertrezi (#35049) üzenetére


Jedster
tag

Gyári firmwarrel lenne használva a router? Ebben az esetben az N16 már nem ajánlott. Különösképpen nem 15000 felett. Sem a hatótáv, sem a teljesítmény, sem pedig a beépített torrent kliens nincs a mai színvonalon. Ez egy kiöregedett router. 20-ért már vadi új, ARM alapú N18U-t lehet kapni. Még USB3 port is van rajta.

Ha olcsóbb kell, akkor is inkább a TP-link 1043NDv2-t venném. Igaz ezen csak 1 USB port van és openWRT kell rá torrenthez.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.