Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) Gubek-Einste válasza VTom (#101988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102002) Essejó válasza M0ng00se (#101987) üzenetére


Essejó
veterán

Itthon csak 1 Gigabites Lan to USB 3 van, teljesen stabilan működik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102003) Gubek-Einste válasza lasz10 (#101990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

kültéren lényegesen rosszabb
Az meg hogy?

Van egy Yettel mobilnetem, ZTE MF297D routerrel
Szerintetek van értelme a routert lecserélni egy ZTE MC801A-ra?
Ha van megfelelő 5G-s jel akkor jelenthet előrelépést de igazi megoldás egy kültéri mobilnetes eszköz irányba állítása és egy sima beltéri router használata lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102004) lasz10 válasza Gubek-Einste (#102003) üzenetére


lasz10
junior tag

Nincs 5G jel, ami 3,4 km-ről nem is csoda. Bent azért jobb a jelerősség, mert a vas a betonkoszorúban összegyűjti, és a sarokban van a router éppen.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#102005) Multibit válasza Essejó (#102000) üzenetére


Multibit
veterán

A kérdező szempontjából ennek nincs jelentősége.

(#102006) memate


memate
lelkes újonc

Sziasztok!

Korlátlan mobilnet előfizetéshez (Vodafone Mobilnet XXL) milyen routert érdemes beszerezni?
Jelenleg egy TP-Link MR6400 üzemel, de vannak vele problémák és elég régi. Többször lecsatlakozik a mobiltoronyról, azt írja, hogy nincs szolgáltató, viszont amint újraindítom, azonnal megy minden a régi rend szerint.

(#102007) Essejó válasza memate (#102006) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet csak a tápjában fáradt el pár elkó, vagy magában az alaplapján.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102008) MaCS_70 válasza lasz10 (#102004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozom Gubek-Einstéhez: kültéri LTE-egység.

Ezek a spontán antennák tudnak működni, láttam már rá példát, sőt, saját is van. De a jel minősége már sokkal neccesebb kérdés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102009) lasz10 válasza MaCS_70 (#102008) üzenetére


lasz10
junior tag

És miért jó nekem, ha a beltéren kb. 100/30 Mbps-t tudó routert kieszem a teraszra, ahol kb. 48/8-at tud? Van egy pár Yagi LTE antennám, azzal se gyorsabb, mint magában beltéren, a tornyot látom, a ház a hegytetőn van, közötte semmi...
A 100/30 eddig mindenre elég, van 4 kamera, 5 hőmérő, 3 firetv stick, 1 apple tv+ (ezek értelemszerűen nem egyszerre mennek, csak az, amelyiket nézem). Laptopban és iphone-ban van külön mobilnet.
Ha valaki arra nem tudja a választ, amit kérdeztem, miszerint ugyanott 4G+ jelnél jobb-e az MC801A, mint az MF297D, inkább ne ajánljon kétszázezres kültérit, optikai netet (ami nincs a környéken), vagy költözést. :)
Felesleges volt megkérdezni, egyszerűbb (és hatékonyabb) ha kihozok a Yetteltől egyet, 3 hónapig lemondható Otthonnettel, és kipróbálom. :)

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#102010) MaCS_70 válasza lasz10 (#102009) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy mit akarsz és mi az elegendő szolgáltatás, Te tudod.

Jó tanácsokat kaptál arra, hogy jobb legyen a neted, és nagyon nem 200e Ft-ért.

A helyes szó, amelyet keresel, a "köszönöm".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102011) 4D4M válasza lasz10 (#102004) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bent azért jobb a jelerősség, mert a vas a betonkoszorúban összegyűjti, és a sarokban van a router éppen
~
Ez egy érdekes hipotézis. Nagyjából mindennel ellenkezik, amit eddig a rádiós távközlésről tudni véltem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102012) MaCS_70 válasza 4D4M (#102011) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rádiós jeltovábbítás tud ilyen anomáliákat produkálni. Nálam például az ablakrácson belül megy jobban az antenna, mint azon kívül. Ez a betonkoszorú speciel nekem is már egy kicsit sok, de ha a kolléga valamiért így tudja, annak biztosan van valami oka.

Az Erzsébet-kilátón gellert kapó osztrák tévéadás óta én már semmin nem csodálkozom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102013) 4D4M válasza MaCS_70 (#102012) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem is a kételkedés volt a célom, hanem inkább az eredmények tudományos igényű publikálására való kapacitálás (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#102014) MaCS_70 válasza 4D4M (#102013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is kíváncsi lennék ennek a betonkoszorúnak a fizikájára. Azt, hogy egy véletlenül pont jó hosszúságú fém elem antennaként működjön, akár el is tudom képzelni. A kicsatolás már más tészta...

De ahhoz nagyon tartom magam, hogy beltéri, botantennás, pláne wifis kombi eszközt használni durva kompromisszumot jelent.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102015) lasz10 válasza MaCS_70 (#102010) üzenetére


lasz10
junior tag

Inkább olvasd el a kérdést, mielőtt válaszolsz, és ne várj köszönetet a semmiért. Aki értelmes választ adott, nem csak a posztjainak számát akarta szaporítani, vagy fontoskodni, annak meg is köszöntem (4GRider).

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#102016) Bobby81


Bobby81
tag

Sziasztok,

Teljesen elvesztem ebben a WIFI-s rengetegben és szeretném a segítségeteket kérni. Van egy ASUS RT-AC68U routerem, ami eddig tette a dolgát teljes megelégedettségemre, de sajnos úgy néz ki eljárt felette az idő. Mostanában szarakodik a WIFI kapcsolat.
E helyett kellene valami hasonló ami esetleg mesh képes bár nem tudom hogy van e értelme, azonban van 2 szoba ahova kellne utp kicsatolás 1-1 gépnek és arra gondoltam ez jó lenne erre a célra (falat nem szívesen bontanék, vésnék). Milyen eszközöket tudnátok ajánlani. 2.4 Ghz és 5 Ghz is kellne, és a 2.4 Ghz részen lenne pár okos eszköz rácsatolva (kb. 15-20 db).

(#102017) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Erről a Xiaomi eszközről vannak tapasztalatok, vélemények?
A gyári digi routert szeretném cserélni, de nagyon kevés felhasználói tapasztalatot találok.

Xiaomi Router 7000 5G 4K

Köszi,
B

(#102018) memorix válasza b_alazs (#102017) üzenetére


memorix
aktív tag

hardverapron hiredeti valaki eladásra. Xiaomit eszközt nem hinném hogy sokan vesznek. Igy nem hiszem hogy sok tapasztalat lenne erről a routerről.

(#102019) blakey válasza b_alazs (#102017) üzenetére


blakey
titán

Hardver oké, szoftver nem feltétlenül. Ha nincs hozzá egy normális CFW, amit normálisan lehet telepíteni, akkor nem sokat ér. Gyárilag a legnagyobb problémájuk a szoftver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102020) Gubek-Einste válasza Bobby81 (#102016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102021) Essejó válasza memorix (#102018) üzenetére


Essejó
veterán

Erről a routerről nem tudom van-e tapasztalat de pl a Xiaomi AX3600 AIOT-nak topikja is van
Ráadásul a Xiaominál megkülönböztetjük a Kínai belpiacos és az Európai modelleket. Az előbbinél nincs az EU által előírt maximum 100 mW-os wifi adó teljesítmény korlátozás, ergo erősebb a wifije.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102022) Bobby81 válasza Gubek-Einste (#102020) üzenetére


Bobby81
tag

Földszintes, nem nagy, téglafalas épület, de tele van szórva okosotthonos kütyükkel amik a 2.4 Ghz vonalt használják. kb 15-20 db. TV, 4 mobil, 3 tablet, 2 számítógép, 2-3 laptok. A net sebesség nem releváns, mert a gépek közötti adatkapcsolatnak is jónak kell lennie. Nem seretek várakozni, amig az egyik gépről áthúzom az adatokat a másikra. A pénz nehéz kérdés mert ha van egy jó ajánlás akkor lehet megveszem de ha nem nyeri el a tetszésemet akkor lehet bármilyen olcsó vagy drága nem veszem meg. Az ASUS felé kacsingattam eddig, de csak azért mert az volt. Xiaomit nem akarok mert szoftveresen egy hulladék. Mostanában a mesh felé kacsingatok, de lehet nem sok értelme lenne. Nem tudom mi lenne a jó választás ami a következő 4-8 évet kiszolgálná

(#102023) Bobby81 válasza Essejó (#102021) üzenetére


Bobby81
tag

Hardveresen ugyanazok, csak a szoftver más rajtuk. A globál modellekre fel tudod tenni a kínai szoftvert és már meg is tudod növelni az adó teljesítményét 1000mW-ra.

(#102024) Multibit válasza Bobby81 (#102022) üzenetére


Multibit
veterán

mi lenne a jó választás ami a következő 4-8 évet kiszolgálná
Kábelezd be az egész lakást!

Nem seretek várakozni, amig az egyik gépről áthúzom az adatokat a másikra
Vegyél multigigabites gépeket és multigigabites switchet! Ehhez még gyors router sem kell.

(#102025) Bobby81 válasza Multibit (#102024) üzenetére


Bobby81
tag

Ülj le, egyes! Költségileg drágábbra jön ki a vésés, vakolás, festés, de gondolom ezt te is belátod ha utána számolsz.

(#102026) Dr.NX válasza Bobby81 (#102025) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt a stílust hanyagold légy szíves.
Nyilván nem csak úgy lehet kábelezni, hogy falat vésel.

Elfogadom a sütiket.

(#102027) dudika10 válasza Bobby81 (#102025) üzenetére


dudika10
veterán

Nem veletlen az ajanlas. A wifi nem a kabel helyett van hanem mellett.

Sajat tortenet: panelfalat atutni egy UTP kabelhez egy megfelelo geppel 5 perc volt lyukankent (3-ra volt szukseg) es abban mar a porszivozas is benne van. Egy 8mm-es lyukrol beszelunk, nincs se vakolas, se veses, se festes. Kabellel, csatlakozokkal, krimpelo fogoval es furoszarral egyutt az egesz nem volt 15k, cserebe idealis helyre kerult az AP, es minden szobaban ahol PC van, lett vezetek.

Termeszetesen ezt az egeszet az tette lehetove, hogy elore eltervezetten a parketta szegelylecek kabelcsatornasok, de a legtobb helyen teljesen esztetikusan, szinte lathatatlanul meg lehet oldani a szegely felett is a kabel elvezeteset.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102028) MaCS_70 válasza dudika10 (#102027) üzenetére


MaCS_70
félisten

dudika, Dr.NX, Multibit +1

A minősíthetetlen stílust én sem bírom nem szóbá tenni.

De csatlakozom Hozzátok: mindenkinek az egyéni igényei döntenek, de ha az igények úgy kezdődnek, hogy "Nem seretek várakozni, amig az egyik gépről áthúzom az adatokat a másikra. ", akkor a kábelezésnek van prioritása. Mert sebességben, biztonságban és megbízhatóságban a dedikált fizikai közeg verhetetlen.

A kábel elvezetését meg általában meg lehet oldani kulturáltan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102029) Bobby81


Bobby81
tag

Sajnálom hogy nem sikerült megérteni miben kértem segítséget.
Amennyiben a kábelezés opció lenne azt írtam volna és nem a "Milyen routert?" topikot választom.
Kérem csak az szóljon hozzá a témához aki érdemben tud és akar segíteni.
Köszönöm.

(#102030) Essejó válasza Bobby81 (#102029) üzenetére


Essejó
veterán

Sajnálom, hogy nem sikerült megérteni a segítő szándékot. A Wifi - hiába tartunk a 21 században nagyon jó lehet kábeles backhaul mellett, anélkül viszont csak helyben próbálkozással fog kiderülni, hogy hány eszközre van szükséged. Az a fogalom, hogy stabil és gyors, na pláne az egész lakásban, kábeles összeköttetés nélkül az pont nem jellemző a wifire.
Talán a TpLink vonalon kellene keresgélned az tud wifi backhault, talán 3 félét is, viszont egyik sem kompatibilis a másikkal. Aztán hogy nálad melyik válik be, az szintén csak helyben próbálva fog kiferülni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102031) kpityu2 válasza Essejó (#102030) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt nézelődjél, mostanában tesztelt pár mesh rendszert: Kernel Pánik YT
Azért szoktuk a kábelezést erősen javasolni, mert a mai igényeket gyakorlatilag csak mesh hálózattal lehet kielégíteni és arra, hogy wifi backhaullal jól működik, nincs garancia. A teljesítmények korlátozva vannak, a legcsodálatosabb, legdrágább eszköz se lépheti át a törvényileg előírt határokat. Tehát marad a sok kis teljesítményű wifi. Régen kábé senkit se érdekelt, ha a fürdőszobában egyvonalas volt a térerő, ma meg mindenki ott akar HD videókat nézni.

Ui. Bocsi, félrenyomtam. #102029Bobby81 a címzett

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102032) Essejó válasza kpityu2 (#102031) üzenetére


Essejó
veterán

Én kábelezek mindent is, szóval ezt miért nekem írtad?
Ja, Ok.:D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102033) VTom válasza Bobby81 (#102029) üzenetére


VTom
veterán

Nekem ASUS ZenWifi mesh rendszerem van (AP módban használom), de én is a vezetékes backhaul híve vagyok.
Kompromisszumos megoldás lehet powerline adapterrel összekötni a node-okat, az mégsem a wi-fi-t használja.
Nálam az irodával így van összekötve a router, és kifogástalanul működik. Persze sebességben a közelében sincs a natív CAT5E kábelnek, de ha nem akarsz vésni, akkor megoldás lehet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#102034) MaCS_70 válasza Bobby81 (#102029) üzenetére


MaCS_70
félisten

1. Sokaknak jól jön a kiterjesztett segítség, mivel nem minden kérdező van pontosan tisztában az adott területtel.

2. És még ha nem esetleg félre is megy egy válasz, a reakció rá nem a segítő szándékú válaszadó hajának a leordítása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102035) Essejó válasza MaCS_70 (#102034) üzenetére


Essejó
veterán

Te mint hozzászólás gyűjtő. LoL

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102036) Petee87


Petee87
tag

ASUS GT-AX6000
Ez nagyon overkill otthonra, ha nem gamingelek? Esetleg van olcsóbban is, ami ugyanezt a minőséget tudja?

(#102037) blakey válasza Petee87 (#102036) üzenetére


blakey
titán

Minden azon múlik, hogy mik az igények. Ezek otthoni routerek, ó cuccok, ha van rá pénz és tetszik, akkor gyakorlatilag minden igény ki fog elégíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102038) MaCS_70 válasza Petee87 (#102036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyre többünknek van.

Itt is, de valamivel többet írtam róla az Asus routeres topicban.

Röviden: erős router, erős wifi.

A játékos szolgáltatások nem érintenek, én kifejezetten a VLAN-képessége miatt vettem meg, de az még nem kiforrot. Ugyanis a mesh node-okra wifi sávonként csak 1-1 VLAN-t enged kiterjeszteni.

Merlin van rá, de az még a 3.0.0.4-es AsusWRT-re épül, amelyben még nincsenek VLAN-ok.

Ezzel a funkcionalitással én még nem találtam olcsódd routert, és mivel a wifije impozáns, megtartottam -- és várom a frissítéseket. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102039) blakey válasza blakey (#102037) üzenetére


blakey
titán

ó cuccok = jó cuccok

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102040) memorix válasza Petee87 (#102036) üzenetére


memorix
aktív tag

Ha picit sebességben alatta keresel akkor a TUF AX6000 modelt érdemes nézegetni 65eFT környékén.

Ha pedig picivel többet tudjon akkor az Asus AX88u modelt érdemes nézegetni 104Eft környékén az amazon.de -n.

(#102041) Multibit válasza Petee87 (#102036) üzenetére


Multibit
veterán

Van akinek overkill, másoknak kevés. A router is egy számítógép. Egy PC-t is aszerint konfigurálsz, hogy mit akarsz rajta futtatni. FB-hez, YT-hoz, netezéshez, irodai munkához nem kell erőmű. 4K video rendereléshez, adatbázis kezeléshez (Oracle) már kell az izmosabb vas. A routerben jól implementált IT securitynek durva hw igénye van. Más kérdés, hogy ehhez megfelelő alap sw is dukál. Persze az otthoni felhasználók többsége ezt nem igényli.

(#102042) Dare2Live válasza MaCS_70 (#102038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha megkérdezhetem: Mi előnye van egy TUF Gaming AX6000hez képest?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102043) Multibit válasza Dare2Live (#102042) üzenetére


Multibit
veterán

ASUS GT-AX6000 v2
ASUS TUF-AX6000

Az előbbi kétszeres memória mérete mindenképpen előny. Azt nem tudom, hogy a Broadcom és Mediatek CPU közül melyik a jobb, erősebb, hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#102044) totomusic


totomusic
tag

Szerintem bőven elég egy TUF AX4200 is. Ráadásul nem olyan ronda, mint a többi.
Magam részéről biztosan nem költenék többet routerre, később meg ott lesz a WIFI7, ha valamelyiket cserélni kell...

(#102045) Multibit válasza totomusic (#102044) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem mind ronda, de ez ugye ízlés kérdése.
Ha nem egybe eszközben gondolkodsz, nem kell együtt cserélni a routert a "wifi-vel" (AP-vel).

(#102046) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Családi ház gardróbja, kinti falon az inverter.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6)szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Egyetlen inverter a falon, sima b/g/n.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
LTE modemmel rendelkező eszközt keresek, sebesség gyakorlatilag nem számít. Havi 30MB forgalmazásról van szó.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Tekintve a felhasználási módot, szeretném minél olcsóbban megúszni. Legyen mondjuk 20-30k a keret.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
A lehető legstabilabb megoldást keresem, nem fogok tudni foglalkozni vele a távolból. A lakók is maximum ki tudják húzni és bedugni. Van egy fölösleges Mikrotik haP ac2-m, legrosszabb esetben ebbe tudok valami USB modemet dugni. Van valakinek esetleg ilyen irányú tapasztalata?

(#102047) MaCS_70 válasza totomusic (#102044) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a router szem előtt van, akkor rossz helyen működik.

Ezt a rondasági problémát egyébként nem értem. Kevés kivétellel egyik sem szép, de nem is egy tolakodóan ocsmány szerkezet. Eleve fekete, kicsi és lapos. Dem domináns elem a lakótérben. Ha valakit egy hét után is zavar, akkor az szerintem direkt ezzel stresszeli magát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102048) totomusic válasza MaCS_70 (#102047) üzenetére


totomusic
tag

Nem így gondolom. Polc tetején van a router, mégpedig azért, hogy az egész lakást lefedje megfelelően. TUF AX4200 szubjektíven, és műszakilag jól mutat a polc tetején, míg szintén szubjektíven GT-AX6000 már nem mutatna jól. Ennek a szerkezetnek is megvan a helye! Cyberpunk 2077-ben például! De nem a polc tetején! Saját vélemény.

Ráadásul ha már 100 ezret fizetnénk egy routerért, alapelvárás, hogy tudja a Wifi 7-et. De változóak az igények... általánosságban szerintem bőven elég most az AX4200, amíg nem lesz kifejlesztett Wifi 7.

(#102049) VanAzAPénz válasza Patice (#101730) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Szia!
Ahogy láttam szoktad ajánlgatni a ER7212PC -t.
Szemezgettem vele mivel AIO, de vannak negatív vélemények vele kapcsolatban.
Állítólag lass, vagyis az OC200-nál mindenképpen, illetve ami nekem is zavaró lenne hogy az Omada nem switchként kezeli, vagyis jeleníti meg hanem GateWay-ként. Így bizonyos statisztikákat nem jelenít meg, illetve nem tujda DPI-t sem.

(#102050) MaCS_70 válasza totomusic (#102048) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, mindenkinek mások a szempontjai.

Nekem a polc teteén van a GT-AX6000, és egyszerűen nem látszik belőle annyi, hogy lássam, hogy hogyan néz ki -- mivel fekszik. Egy alig látható eszköz esztétikumát alávetni a műszaki paramétereknek nekem legalábbis furcsa.

A Wifi7 miatt én is vacilláltam a beszerzésen, de visszaidézve az eddigi történeteimet, arra jutottam, hogy a megjelenés után legalább egy-két évig én nem szoktam ráállni az új megoldásokra. Ezek az elején kiforratlanok, de legalább rettenetesen drágák -- és nincsenek partnereik itthon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.