Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Router javaslatot kérnék a következő megvalósításához:
- 2 tanterem, termenként 1-1 Unifi AP külön SSID-val. Az AP-ra egyenként egy időben max. 16 kliens jelentkezne fel, de könnyen lehet, hogy a 2 AP egyszerre lenne terhelve, így a routernek 32 kliens kéréseit kellene kiszolgálnia.
Melyik az a router akár SOHO, akár business (Mikrotik, Ubiquiti) kategóriában, ami ezt a terhelést biztonsággal elbírná?
Az ár ésszerű kereteken belül nem szempont, sokkal fontosabb hogy a rá bízott feladatot stabilan ellássa.

(#49002) Mr Bond 007 válasza m0ski (#49001) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Simán bírja az edgerouter lite, viszont kell majd 1 switch mert direktbe nem dughatod rá a unifi eszközöket. (bridge módban nem megy a hardveres natolás ) 6k körül lehet hozzá venni jobbféle 5 portos gigás switchet, és még mindig 40k környékén járunk. Esetleg Unifi Security Gateway (ugyanaz mint az edgerouter lite csal pár funkció nincs ott meg) és akkor kompletten lehet mindent a unifi vezérlőben piszkálni, de nem tudom ér-e annyival többet.

[ Szerkesztve ]

(#49003) Gubek-Einste válasza dajkapeter (#48994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de többen is vettek a gyártótól eszköz, keress rá a fórumon.

#48995 ::Trunks::
Wifi az más mint a kábel mert ott sok minden befolyásolja az elérhető eredmény és így nincsen garancia, hogy a csere után jobb lesz a helyzet.

#48996 Lui04
Jobb megoldás a kábel kihúzása mint a wifi-vel próbálkozás két épület között.

#48998 nemtabo
Úgy tűnik nincsen benne.
Milyen szintű igénybe vételre kellene ez a funkció?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49004) m0ski válasza Mr Bond 007 (#49002) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm a tanácsot!
Olvasgattam az EdgeOS Guide-ot, és ha jól értelmezem, akkor a WAN+2LAN opció jó lenne nekem. A két AP kliensei nem kell hogy lássák egymást, jobb is lenne, ha két külön IP tartományban lennének.
Szóval a bridge nem kell. Így is szükséges a külön switch? (nem az a 6 ezer forint, de ha működik direktben az EdgeRouter-ről, akkor nem iktatnék közbe plusz eszközt.)

(#49005) nemtabo válasza Gubek-Einste (#49003) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Köszi, már megoldódott. Felhívtam az asus routeres vonalát, ott lényegében azt mondták, hogy honnan kellene nekik tudni?!
Egyedül kellett döntenem, az ac55u-t vettem, mert közvetlen alatta lévő polcon egy 1976-os KRESZ könyv van, ami kék borítójú, és ehhez megy a router előlapi usb3 csatlakozójának kék színe.
Szuper jó, kicsit furcsa volt, hogy szinte csak a jelszavakat kellett megadnom, a többit intézte magától. Nem voltam ilyen kényeztetéshez szokva a linksys mellett. A kezelőfelület 50%-ról sejtem, hogy mi lehet, a többi bekerül a "Relativitáselmélet" feliratú mappámba és míg élek megpróbálom megérteni őket.
Az edigitalban mindkettő 25.990-re le van árazva és készleten van. 5Ghz-en lényegesen erősebb a jel az egész lakásban a régihez képest, és 100Mbps a telómon a sebesség.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#49006) MrBabinéni


MrBabinéni
újonc

Sziasztok,

Korábban egy Asus AC56U-m volt, de sajnos elérte a 2,4GHz típus probléma és folyamatosan eldobta a netet (midenféle firmware-t próbáltam). Javítani cserélni nem tudták. Kaptam helyette egy Archer C5 V2-t, de ezt meg nem látja a Samsung TV a mediaszerverként (igaz a Mediaplayer sem).

Következőkre kellene router:
- 1 gigás digi net
- beépített torrent kliens
- USB-s médiaszerver funkció
- 2,4 Ghz és 5 Ghz
- Nagyjából 100 m2 lefedettség 1 szinten
- Max 40K Huf

Mit ajánlotok?

Köszönöm szépen.

(#49007) Mr Bond 007 válasza m0ski (#49004) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"a WAN+2LAN opció jó lenne nekem"

Lehet úgy is, de akkor nem lesz hardveres natolás értsd full gigabit helyett csak kb 100-150 megabitet fog tudni a cucc. Ezért kell egy switch, akkor bármennyit rá tudsz dugni. 1 wan 1 lan vagy 2 wan 1 lan (load balance failover) felállásra lett ez inkább kitalálva.

(#49008) m0ski válasza Mr Bond 007 (#49007) üzenetére


m0ski
aktív tag

Viszont akkor hogyan oldom meg a külön IP tartományt?

(#49009) Mr Bond 007 válasza m0ski (#49008) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet több ip tartományod, csak ne 1 wan 2 lanban használd a cuccot.
Esetünkben egyszerűbb ha a unifi eszközök adnak ip-t.
Egyébként menedzselhető switch kéne ha vezetékes kliensek lennének.

[ Szerkesztve ]

(#49010) m0ski válasza Mr Bond 007 (#49009) üzenetére


m0ski
aktív tag

Kizárólag wifis eszközök lennének majd. A switchre is csak a 2 AP csatlakozna, semmi más.

(#49011) Zsol@ válasza MrBabinéni (#49006) üzenetére


Zsol@
csendes tag

Nekem most egy Asus Rt-n18u routerem van, ebben minden megvan amit felsoroltál kivéve az 5ghz. Ugyan ez a gyártó RT-AC88U típusa már ezt is tudja és szerintem nagyon jó vétel, igaz kicsit több mint amit megszabtál.

(#49012) Gubek-Einste válasza MrBabinéni (#49006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök: Asus N66U/AC55U/AC66U
A DLNA funkció miatt csak Asus eszközök jöhetnek szóba, a TP-Link-ekben nincsen ilyen gyári firmware-ben.
A wifi-re nincsen semmilyen garancia, csak helyszíni teszt során fog eldőlni, hogy mi lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49013) Mr Bond 007 válasza m0ski (#49010) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nincs értelme kihagyni a switchet.
Úgy képzeld el hogy van egy normál otthoni router, annak a wan portja ez a készülék, aztán van általában 4 lan portja, az a switch része + a wifi az meg a unifi. Ott minden egyben van. Esetedben meg minden külön.
Azért van értelme ilyen felállásnak, mert árban és tudásban/teljesítményben a 3x drágább mikrotiket is leveri. (btw ott is a sok esetben egybe van építve a router és a switch rész)

[ Szerkesztve ]

(#49017) m0ski válasza Mr Bond 007 (#49013) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm! Ha az elmélet gyakorlatba fordul, és mindezt meg is kell valósítani, azt hiszem lesznek még kérdéseim :)

(#49018) w.miki


w.miki
veterán

Gyenge jel erősítéséhez keresünk wifi routert, természetesen minél olcsóbban.
Nem is kell semmi extra 5-7 gépet kell kiszolgálni.
Viszont nagyon gyenge jel jön, azt kellene jól venni, és erősítve továbbszórni.
Jó lenne, ha az antennája levehető lenne, és hosszabbítóval megtoldható.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49019) krealon válasza w.miki (#49018) üzenetére


krealon
veterán

"Gyenge jel erősítéséhez keresünk wifi routert, természetesen minél olcsóbban."

WiFi jelet nem lehet erositeni, csak ismetelni.
A megfogalmazasbol (nem bantasbol), en "hozza nem erto" altali beuzemelesre tippelek.

Ha lehet talalni olyan helyet belteren, ahonnan kelloen eros tererovel foghato az ismetelni kivant jel, es lefedni kivant terulet is "beszorhato", akkor egy ASUS RT-N12 D1 -es tipusu wifi router (kb 8000 Ft) elegendo, mert annak letezik magyar nyelvu, gyari feluleten beallithato Jelismetlo modja.

Ha nincs ilyen hely, akkor az elobb emlitett router melle szukseges lenne egy masikra is - ami lehetoleg iranyitott antennaval szerelt - igy kepes elerni a gyengen foghato Access Point jelet.

Ha kulteren erheto csak el jo tererovel a fo AP, akkor megfelelne a celnak peldaul egy TP-link CPE210 (kb 15000 Ft).

A ket eszkozos rendszert mar illene jol "osszehangolni", ami mar valamennyi halozati ismeretet igenyel, ezert erdemes lenne keresni egy megfelelo tudassal rendelkezo ismerost, vagy szakembert.

(#49020) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Megvettem a TP-Link-WR841N-et, de nincs net, nem ismeri fel valamiért, a WAN jel narancson világít, a többi zöld. Valaki segítsen kérem, és elnézést az offért. A régi működik, azt használom jelenleg, minden kábelt ugyan úgy raktam be, a progi telepítő sem enged tovább Net hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#49021) w.miki válasza krealon (#49019) üzenetére


w.miki
veterán

Ha az N12 D1-et választjuk, annak meghosszabbíthatjuk/átköthetjük az antennáját olyan helyre, ahol jobban veszi a jelet? Mondjuk kirakjuk a tetőre?
Vagy az egész routert ki kéne rakni a tetőre?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49022) Intruder2k5 válasza w.miki (#49021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs értelme. A hosszú kábelen 1000x elveszne az a kevés jel, amivel egy WiFi router dolgozik.

(#49023) w.miki válasza Intruder2k5 (#49022) üzenetére


w.miki
veterán

ezek a kínai wifi antennák, amik elvileg 3km-ről is adják/veszik a jeleket, ezek sem érnek semmit?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49024) Mr Bond 007 válasza w.miki (#49023) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezek kb annyira reálisak mint a bré nagyobbító tabletták ;)

(#49025) Intruder2k5 válasza w.miki (#49023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még ha jó is egy antenna, azt nem érdemes hosszú kábellel a routerre kötni, mert olyan mértékű lesz a csillapítás, hogy elveszik a jel mire a routerhez és, és ugyanez visszafelé is pepitában. Tetőantennához ezért is vannak kitalálva olyan kültéri AP-k, amelyeket kirakhatsz az árbócra is, akár POE tápfeladással.

(#49026) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Valaki tud segíteni, vagy ne is próbálkozzak a topicban?

(#49027) Intruder2k5 válasza M4XP4YN3 (#49026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez a kérdés itt OFF, ne is menj bele mélyebben a témába. Próbálkozz ezen topikok valamelyikében.

TP-LINK routerek
Router gondok

(#49028) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Xiaomi Router Mini-t tervezek venni, de nem tudom eldönteni, hogy kell-e nekem AC-s, vagy elég a sima.
Jelenleg 50/25-ös netem van, ehhez egy TP-link 4300-as routhert használok és ennek a jelét szeretném repeater módban tovább vinni az udvarra a Xiaomi-val.
AC-s verzió kb 8500 Ft
Sima verzió kb 5000 Ft

Esetleg milyen ajánlott típus van repeater módhoz?
Tudnátok segíteni?

(^)(>.<)(^)

(#49029) woodworm válasza vacs (#49028) üzenetére


woodworm
veterán

Nem ac-s és sima verzió, hanem mini és nano!
A fényképekről nem igazán jön le, de méretben is eltérőek, nincs usb, stb.

(#49030) Gubek-Einste válasza vacs (#49028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-nek az Asus N12 D1-t (gyári vagy CFW-vel) vagy a TP-Link 841ND (CFW-vel) ajánlott eszköz.
Amit még tehet azaz, hogy veszel még egy 4300-t és azt használod WDS-sel vagy CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49031) MaCS_70 válasza w.miki (#49023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem inkább Access Point mint antenna. USB-kábel jön ki belőle, tehát digitális jel, ami egyrészt a saját megengedett hosszán belül nem "csillapítódik", másrészt akár "erősíthető" is (aktív kábel...) -- bár a tetőig simán felvihető, asszem, 5 méter az USB 2.0 specifikáció hosszkorlátja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49032) ravaszroka89 válasza Gubek-Einste (#48985) üzenetére


ravaszroka89
csendes újonc

Az új router kábelen kapcsolódna az elsődlegeshez, ami egy Technicolor TC7200 modem (A modem a 802.11 b/g/n szabványokat támogatja, 2,4GHz vagy 5GHz-s frekvencián, maximum 300Mbit/s-os sebességgel.).

(#49033) Gubek-Einste válasza ravaszroka89 (#49032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell gigabites portok és/vagy dual band wifi képesség akkor jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49034) ravaszroka89 válasza Gubek-Einste (#49033) üzenetére


ravaszroka89
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséged!

(#49035) Mr Bond 007 válasza m0ski (#49008) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hülyeséget mondtam! Nem szükséges switch, ha a wan+lan1+lan2 módban akarod használni, csak akkor ha a lan1 és lan2-t össze akarod kötni hogy egyazon ip tartományban legyenek (ezt a router csak a processzorán keresztül tudja lebonyolítani hardveres gyorsítás nélkül, ami a fentebb említett gondokat okozza). De ahogy kivettem neked 2 külön tartomány kell, így jó lesz switch nélkül is! Direktbe rá dughatod a 2 unifi eszközt és kész.
Itt el is mondja a konfig varázslónál. Az 5 portos poe eszközön szemlélteti de a 3 portos erlite esetében is ugyanez van. KATT
Legközelebb nem írok munka közben. Bocsi! :N

[ Szerkesztve ]

(#49036) m0ski válasza Mr Bond 007 (#49035) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

Köszönöm a korrekciót :) Gyanús volt nekem is, mert különböző külföldi fórumokon azt találtam, hogy az okoz teljesítmény csökkenést ha a két LAN port össze van kötve.
Már javában keresgéltem menedzselhető switchek után, de akkor ezek szerint mégsem fog kelleni :)

(#49037) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na, a hardverkernél RT-AC56U helyett DSL-t adtak, amit nem tudtam használni. Visszakaptam a pénzt, viszont most itt állok készülék nélkül.

Mi legyen?

- AC66U
- Archer C9

Sajnos az AC68U már nagyon drága. Az Archer C9 is tud DLNA szervert, csak torrentet nem, igaz?

Az AC66U-hoz: Az egymagos HW-ből számazhat bármiféle hátrányom? A két mag időtállóbbnak tűnt, de az 56-os beszerezhetetlen. :(

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#49038) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#49037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kettő közül inkább a TP-Link legyen, az Asus már régebbi darab.

Az egymagos HW-ből számazhat bármiféle hátrányom?
Attól függ mire akarod használni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49039) Neil Watts válasza Gubek-Einste (#49038) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rendben.

240-es netet kell átvinnem vele, normális sávszélességgel wifin (bizakodó vagyok, az Ubee is átvitt 160-at 5GHz-en), jó lenne ha tudna DLNA szervert, mert úgy jóval egyszerűbb lenne a hálózati eszközeimen való tartalomfogyasztás. Az ASUSWRT-ben lévő torrent lehetőség is nagyon kecsegtető volt, mert egész jó sebességekről olvastam az AC56U esetében, csak az a baj, hogy sehol sem találni ilyet már. :(

Az AC68U tökéletes lenne, de az meg 10-zel drágább. :/

Üdv. core2

(#49040) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

IP kamerához (ESCAM QF001) milyen wifi-s routert tudnátok ajánlani? Csak erre lenne használva, illetve skype-ra, tehát sebesség nem annyira mérvadó. Lan portok száma, sebessége úgyszintén lényegtelen mert nem lesz helyi gépre kötve, csak mobil eszközhöz lesz. Használt is jó, csak lehessen rajta beállítani DNS szolgáltatást, mert távolról kellene kezelni és lehet dinamikus ip lesz. 5000 alatt lehetséges ez? :U Mit ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#49041) poolbig válasza Neil Watts (#49039) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hali!
Az xplaza-n én találtam raktáron lévő AC56U-t. Már ha jól értettem, hogy ilyet nem lehet kapni már. :)

(#49042) Gubek-Einste válasza maestro87 (#49040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami az alsó kategóriában ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49043) poolbig válasza nemtabo (#49005) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hali!
Ha AC55U-t vettél, nehogy befrissítsd a legfrissebb firmware-re (folyton nyaggat majd ezzel), mert béta, és tele van hibával (nem működik pl. a Szülői felügyeletnél az idő menedzser). A legújabb stabil verzió: 3.0.0.4.376_6001.
Eddig én is nagyon kedvelem a sajátomat. :)

(#49044) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Elnézést kérek,de lenne egy kérdésem egy Asus routerrel kapcsolatban

Valaki tudna nekem segíteni??

Az lenne a kérdésem,hogy a ASUS RT N12 D1 és a ASUS RT N12 PLUS között mi a különbség??csak a levehető antenna vagy más is?)
Melyiket vegyem szerintetek?Jók ezek a routerek?Most egy TP-Link van,de néha szakadozik a net :(((

köszi előre is

(#49045) jeni válasza petya2012 (#49044) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Az Asus RT-12 D1-t vedd. Az a jó széria a 12 sorozatban.
Az öcsémnek is a RT-N12D1 változat van meg. Azt nem tudom,hogy a N12 Plus milyen de vissza olvasva kevésbé ajánlott. Sőt a D1 verziót kifogják futtatni. Addig vedd míg kapható lesz. Amivel drágább annyival jobb is.
Olvass vissza néhány sort és megtudod mi ajánlott 7500Ft alatti ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#49046) petya2012 válasza jeni (#49045) üzenetére


petya2012
őstag

köszi az infót :)

zavartalak egy pm-el :)

[ Szerkesztve ]

(#49047) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, ilyen internet mellé milyen routert javasoltok?

Elsősorban olcsó, használt wifi routert keresek.
Feltételek: hatótáv, jelerősség stabil. (Jelerősséget hol találom a specifikációban?

ilyeneket találtam használtan:
TP_Link TL-WR741ND (150Mbps) -->5000 forint
D-Link DIR-600 Router --> 3500 forint
TP-Link TL-WR841N --> 5000 forint
Tl-wr 840 --> 4000 firunt

mi a véleményetek róluk, melyik a legjobb választás, főként megbízhatóság, hatótáv, sebesség a fő szempontok.

Köszönöm szépen!

(#49048) kali válasza ZTE_luky (#49047) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wr840n, tl-wr841n(d), vagy ha találsz valahol rt-n12 d1 típust, az is okés.
jelerősséget nem találsz a specifikációban, mert bizonyos értékek maximuma hivatalosan került meghatározásra, meg több tényező függvénye is a dolog.
az eszközhöz gyárilag adott antennák dBi értékét lehet ismerni (a fentieknél alapesetben 5 dBi), ami bizonyos típusoknál (a tl-wrxxxn(d) esetén a "d" jelzésűeknél) cserélhető másmilyenre, ami kihatással lehet a szórásra.

(#49049) ZTE_luky válasza kali (#49048) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

kösz ia gyors választ!

ÉS akkor mindneképp TP-Link TL-WR841N vagy Tl-wr 840. és mi amúgy a különbsg köztük?

(#49050) kali válasza ZTE_luky (#49049) üzenetére


kali
legenda

hardveres (főként chipset/cpu) különbség van, de az adott egy típusnál még eltérő verzió esetén is, általánosságban elmondható, hogy minél újabb - tehát nagyobb értékű a vx -, annál erősebb, néhány ritka kivétel akad csak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.