Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98651) Patice válasza ShadowX (#98647) üzenetére


Patice
nagyúr

Lehet én nem az átlagba tartozom, de lerom nálam mi a helyzet.
Egyszintes családi ház, 550-es telekkel, 4 gyerek + kutya meg két teknős.
Legnagyobb szobában van most a három fiam, két legidősebbnek van asztali gépe gémerkedni, ezekben már 2,5 gigás integrált LAN csati van, most még csak gigás kapcsolaton, de hamarosan hozzájuk is elérek egy új switch-el.
Ebben a szobában még van egy régi LCD TV felokosítva egy Google Chromecast-el, amit egy külső adapterrel vezetékesítettem. Azaz egy szobában kapásból van 3 vezetékes eszköz.
két nagyobbnak már van mobiltelefonja, ehhez csináltam jó wifis hálózatot
TP-Link Omada rendszer, beltéren 2xEAP610, és most már a kertbe is sikerült egy kültéri EAP610-est telepíteni. Ezek az AP-ok is mind gigás vezetékes hálón lógnak, POE-val etetve.
Hálószobánkban van egy TV, azon jó a plex kliens, vezetéket kapott. Abban a szobában is dupla fali ethernet kiállás van. Asszonynak is van mobilja.
harmadik szobában még nem volt felújítás, elmegyeget wifiről egy második Chromecast, de oda is már van két cső vezetve, szintén lesz dupla fali kiállás.
Konyhában szintén van az egyik végében egy TV, azon egy Amlogicos TV box, meg kábelTV, ott van az egyik EAP610 is, mert sokat vagyunk ott. Ott is van 2x ethernet (kihasználva), + telefon fali aljzat.
Tetőtérben van egy beépíttett 12nm-es szoba, ez a dolgozó szobám és itt tudok kütyűzni is magamnak, ide jelenleg 4 szál LAN kábel van felhúzva.
1x asztali gép LAN-on
1x munkás laptop, amit dokkolóval használok itthon dupla monitorral, LAN-on lóg ez is
1x hálózatos zenelejátszó/DAC, fejeserősítő a zenehallgatáshoz
1x 2,5gigás etherenetes játszós szerver
2018-ban melléképület épült a ház végében a ház mellé, két kamerának van vezetékes kiállás + 1 LAN kábel esetleg lehet oda is kell egy AP, vagy bárminek.
Tavaly kocsibeállót építettünk, új utcafront, gyalogos kapu nyitásához POE-s kapucsengő, ezen a kocsibeállón van felszerelve a kültéri AP, annak is ugye kellett ide is húzni kábelt.
Idén szerelik fel ennek a beállónak a tetejére a napelemet, az inverterhez húztam ki kábelt, de kapcsolódhat wifin is. A kert és a beálló megfigyeléséhez 2x POE-s kamerák vannak felszerelve.
A ház folyosólyának egyik végében most csinálok beépített szekrényt a hálózati eszközöknek, NAS-nak, ott is modem, az megy a routerbe, az megy két switchbe, ott egyből mellette a NAS.
A folyosón még egy beltéri wifis kamera.
És néha betér valamelyik nagyi akiknek szintén van mobiljuk, vagy ha vendégség van, akkor a rokonság kap vendég wifit.
Csak egy nagyobb család. Nem érzem elrugaszkodottnak az esetünket, vagy igen?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98652) Patice válasza Patice (#98651) üzenetére


Patice
nagyúr

Eszembe jutott még egy wifis nyomtató, egy wifis robotporszívó, megy 2x IKEA symfonisk hangfal a konyhában, ezek vezetéken. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98653) Vasti74 válasza ShadowX (#98647) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én pl. régimódi és kábelpárti vagyok ;-) És bár tudom, hogy a mai wifi routerek már elég komoly sávszélességet tudnak, de bennem még mindig az van, hogy minél kevesebb eszköz használja a wifi-t, annál jobb!

Ezért nálunk minden tévé és asztali gép kábelt kapott (pedig mindegyikben van wifi is) , ez 3 tévét és 3 asztali gépet jelent (nappali + két gyerekszoba) Plusz van hálózatos zenelejátszó a nappaliban, az is kábelen lóg. Ja, meg persze a NAS is ;-)
Így ezek nem bitorolják a wifi hálózatot, sávszélességet: az megmarad a telefonoknak, laptopoknak, táblagépeknek, stb.
Ráadásul az asztali gépek és a NAS között néha nagyobb fájlok közlekednek, a Gbit-es kábel azért jobb cucc, mint egy "akármilyen" wifi ;-)

Ja, nálunk is az a baromság van, hogy pár éve lett a lakás teljesen felújítva (gyakorlatilag tégláig - aljzatig bombázva, víz-villany minden újrahúzva, stb., már így vettük) , de persze egy darab ethernet vagy antenna kábelt sem húztak sehová :-( Egy cat.5e kábel jön a nappaliba a lépcsőházból (azon jön a dsl) , ennyi. Elmebetegek... Egy akkora felújításnál nem hiszem, hogy sokat dobott volna a költségekre - vagy legalább csövezték volna be! De errefelé az a szokás (Ausztria) , hogy a szolgáltató behozza az internetet, letesz egy router-t, van wifi, mindenki boldog, a tévés boxokat meg Powerline kacattal kötik a routerre.
Úgyhogy én meg beköltözés után ugorhattam neki a kábelcsatornázásnak... ;-)

Az ethernet kábel nélküli luxuslakáshoz: otthon új építésű lakásunk volt, még csak papíron létezett, amikor megvettük. Piszok korrekt volt a kivitelező, még ő mondta, hogy itt a tervrajz, rajzoljuk be, hogy hová kérünk konnektort, fali lámpa kiállást, kapcsolót, stb. Ezeket ingyen megcsinálták a kívánságunk szerint, és kértem ethernet végpontokat is a szobákba - emlékeim szerint azért sem kértek semmit. Szerintem ha ennyi nem fér bele egy lakás árába, akkor ott már gáz van (a kivitelezővel)

(#98654) ShadowX válasza norba69 (#98648) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez nem átlagos családi élet. :)

(#98655) ShadowX válasza MaCS_70 (#98649) üzenetére


ShadowX
őstag

Igen, megint az van, hogy ide nem az átlag emberek járnak. A legtöbbük azonban azt sem tudja mi az a NAS, AX vagy továbbmegyek, mi az, hogy 5Ghz. Csak jön a wifi a szolgáltatós routerből és kész. Ha valaki már "trükkösebb" akkor vesz egy, a szolgáltatóitól eltérő routert, de valami sub 30ezres kategóriát, mert hát egy routeren mi kerül többe, csak a wifit adja nem? Ezek szoktak általában panaszkodni, hogy akad a netflix meg az hbo.

Akik idejárnak pontosan meg tudják indokolni miért kell a kábel nekik, de egy átlag háztartás (szerintem a háztartások 90%-a) nem fog ilyennel bajlódni. Amúgy magánházban én még egy jó AP rendszert is el tudnék képzelni, ami kiválthatja a kábelt, de itt megint az van, hogy a "szaki" behúzza a kábelt és az építtető meg a legrosszabb helyeken vezeti ki a kábel másik végét.

(#98656) domedee válasza domedee (#98425) üzenetére


domedee
senior tag

Közben megoldás is lett: nem szabad automatán hagyni a DNS szervert, mást kell beírni (google, cloudfare,... bármi) a router admin felületén és/vagy a böngészőben. Valamiért valami rendszeridők nem egyeznek vagy mi, és emiatt valami certifikációt lejártnak vesz és összeakad. Nem jegyeztem meg :B, de ahol a DNS átállítást találtam mint megoldást, szépen részletezték miért, bár annyira nem érdekelt így, hogy működött a dolog.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98657) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Akkor még egy kérdés :
Asus - TUF Gaming AX3000 V2 megér + 10k különbséget szerintetek Az
ASUS RT-AX55 - al szemben ?
Ahogy nézem mind kettő tud AImesh-t és az utóbbin van 2,5 g lan csaati

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98658) Essejó válasza MaCS_70 (#98643) üzenetére


Essejó
veterán

Végül is feltalálták már a mesh wifit. Igaz az is össze kábelezve az igazi.:DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98659) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#98657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98660) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#98659) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm a segítséget , már csak a döntést kell meghoznom . :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98661) Essejó válasza viperabácsi (#98657) üzenetére


Essejó
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de egyik fenti Routeren sincs 2,5 Gbites lan csati. Az AX3000-en tudod a Lan 1-2-t bondolni, és egy olyan lan kártyára kötni aminek 2 db 1 Gigás lanportja van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98662) MaCS_70 válasza Essejó (#98658) üzenetére


MaCS_70
félisten

A wifis backhaulos mesnek azért van egy rákfenéje: ha nem dedikált AP van benne a backhaulra (pl. az AX92-ben az van), akkor a normál wifi AP-on osztoznak a hosztok és maga a backhaul, ami a gyakorlatban egy repeateres üzemmódot jelent, annak a sebességfeleződésével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98663) kpityu2 válasza MaCS_70 (#98662) üzenetére


kpityu2
őstag

Meg ugye akkor a node-oknak olyan távon belül kell lenniük, hogy normális backhaul sebesség legyen. Vezetékes backhaullal meg távolabb is rakhatod őket, egyenletesen lefedve a területet. Igazából az volna az optimális, hogy minden helyiségben a plafon közepén egy-egy mesh AP az álmennyezetben összekábelezve.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98664) MaCS_70 válasza kpityu2 (#98663) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98665) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok

Van egy xiaomi AX3600-as routerem ha veszek hozzá xiaomi AC1200at akkor tudok létrehozni mesh-t?

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#98666) Dr.NX válasza RicsiSuly (#98665) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mivel az AC1200 jeltovábbító nem mesh-képes, ezért nyilván nem.

Elfogadom a sütiket.

(#98667) RicsiSuly válasza Dr.NX (#98666) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Okés köszi :R

Üdv SRicsi

(#98668) Essejó válasza RicsiSuly (#98665) üzenetére


Essejó
veterán

Ezzel meg szerintem igen link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98669) RicsiSuly válasza Essejó (#98668) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Igen ezzel tudja, fél éve anyósnak is löttem 15ezerért AX3200-at szerintem kap valami tp linket azt meg elhozom töle azzal is tudja a mesht

Üdv SRicsi

(#98670) viperabácsi válasza Essejó (#98661) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor mit javasolsz ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98671) Essejó válasza viperabácsi (#98670) üzenetére


Essejó
veterán

Mi a cél? 1 vagy több 2,5 Gbites lan port? Vagy wan és lan oldalon 2,5 Gbitet tudó router? Az első esetben elég egy switch többen is gyártanak pl Tp-Link, Qunap etc úgy 40K HUF környékén.
Ha 2,5 Gbites wan/lan router a cél akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni. Pl link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98672) Multibit válasza Essejó (#98671) üzenetére


Multibit
veterán

Ha 2,5 Gbites wan/lan router a cél akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni
Mit értesz “wan/lan router” alatt? Ha olyan routert, ami WAN->LAN és LAN->WAN irányban is képes átvinni a 2 Gbps internet előfizetés teljes sebességét, akkor a linkelt - és rendesen túlárazott - Syonology erre alkalmatlan. Csak egy darab 2.5 Gbps porttal rendelkezik :(((

QNAP és nem QUNAP ;)

(#98673) viperabácsi válasza Essejó (#98671) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor leírom a teljes rendszert.
Adott egy telek rajta a szúlői ház ide bejön egy telekomos 1000 netes magenta előfizu. Ebben a lakásban 1 tv van + egy laptop .
Innen át van húzva az utp kábel egy padlásteres házba ahol 2 80m2 lakás van.Hozzám padlástérbe jön be a kábel itt van egy Asus RT-AC55U router AP módban ( amiről írtam korábban hogy végét járja ) az szétosztja a fenti 2 szobára és lemegy az én nappalimba ott van egy 8 portos switch az osztja a tv xbox htpc nek a netet . Valamint átmegy a másik lakás padlásterébe a kábel azon egy switch az osztja az ottani két felső szobára , valamint lemegy a nappaliba. Wifit az első házban a szolgáltató eszköze adja.A második házban az asus. Most ki szeretném cserélni a " betegeskedő AC55U-t " egy aimesh képes eszközre minden maradna a régiben egyenlőre. Késöbb a másik lakás switch-ét cserélném egy mesh képes routerra, hogy a wifi hálozat is smootabb legyen . Mindenképpen maradnék ASUS vonalon ! Sok más routerrel volt dolgom életem során a leg megbízhatobb és leg kezelhetőbb szerintem eddig az ASUS volt számomra .
A szolgáltató szerint mivel Koaxon jön be a móka így egyenlőre max a gigabit net elérhető , és nem akarnak egyenlőre erre optikát húzni :W
( Szeged kertvárosi része ) , így egyenlőre elég a gigás router, de fő routernak szemeztem a Asus - TUF Gaming AX3000 V2 eszközzel, gaming portot kötném az én nappalimban lévő Xbox Series X re.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98674) viperabácsi válasza viperabácsi (#98673) üzenetére


viperabácsi
addikt

Később a tesóm lakásában lévő padlástéri switch lenne cserélve a mások kiszemelt ASUS RT-AX55 routerra mesh ként.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98675) carbapenem


carbapenem
tag

Üdv,

segítséget szeretnék kérni otthoni háló újratervezéshez.
gigabites yetteles otthoni internetre váltottam, abból szeretnék minén többet kihozni
2x55 nm-es kétszintes lakás, tégla falak, >15 külső wifi hálózat a szomszédoktól 2,4-5 Ghz vegyesen
4 laptop, 4 telefon, 2 tablet, 1 NAS, 1 soudbar, 1 tv, 2 android tv box lógna a hálón (20-30% AX-es, többi AC)

az eddigi 50Mbites kábeles netet egy 3 elemes AC-s TP-Link Deco M Mesh terítette, ez most már kicsit karcsúnak tűnik
100-200 Mbit-et tudok vele feljuttatni az a földszinti szolgáltatói eszközről az emeletre
földszint: 1 napalli, emelet 3 küönálló szoba
a földszinten 300 Mbit-et tud az AC-s DECO wifi

a szolgáltatói AX-es ZTE router a földszintet elvinné (Illetve utp-n, gigabites lan portos laposon 700 Mbit, Wifin 400 Mbit körül dobott) , de az emeletre magában 10-20 Mbit-nél többet nem tud szórni.

3 db os AX3000-es Xiaomi Mesh (+ gigabites switch a fő router mellé amibe 1 lapos 1 tv és a NAS mehetne UTP-vel) vagy 2 db Asus TUF Gaming AX3000 V2 a saját ötlet

esetleg tudtok e jobb alternatívát ajánlani 100.000 alatt? Mesh rendszerben gondolkodva

Asusnál a több lan port miatt nem kell switch és valszeg a felület is user friendlibb, csak tartok tőle hogy a 2 eszköz kevés lehet.
kábelezni nem szeretnék
esetleg combosabb fő router a fölszintre és valami karcsúbb az emeletre?

Köszönettet!

(#98676) Alex91 válasza carbapenem (#98675) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem tudsz a ket szint kozott kabelt kihuzni, akkor ez: [link] .

Jol kell elhelyezni oket, valoszinuleg a 2 db eleg lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98677) carbapenem válasza Alex91 (#98676) üzenetére


carbapenem
tag

:R

(#98678) Alex91 válasza carbapenem (#98677) üzenetére


Alex91
félisten

De ne sokat tokolj, mert megy fel az ara!

Ha ezt is xarul helyezed el, akkor nem fogsz sokat vele nyerni.
A legjobb lenne legalabb a 2 szint koze kabelt huzni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98679) viperabácsi válasza Alex91 (#98678) üzenetére


viperabácsi
addikt

esetleg ERRE ránéznél ? Látod nálam be van rendesen kábelezve minden , de szeretnék későbbiekben egy AImesh által biztosított wifi hálózatot is létrehozni , a vezetékes mellé. Az gondolom működhet , hogy a két router között vezeték építené fel a kapcsolatot és a vezetékes switch -et is kiváltaná a második eszköz ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98680) Alex91 válasza viperabácsi (#98679) üzenetére


Alex91
félisten

Ha vezetekes a backhaul, akkor konnyebb jobb mesh wifi-t csinalni.

Ha eleg a maradek port, akkor kivalthatja a switch-t is a router.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98681) roberto7


roberto7
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék tanácsot kérni, mert routert szeretnék venni és mivel nem nagyon értek hozzá nem akarok mellé nyúlni.
Egy kétszintes családi házba szeretném a szolgáltató routerért kiváltani, a fő probléma, hogy egy szinttel lejjebb gyenge a wifi. :U
Az internet sebesség: 1000/1000
Eszközök: kábelen 2 tv ( beltéri egység ), 2 pc utp-vel, wifin: 4 telefon vagy tablet.
Falak : Családi ház... tégla, beton, szintkülönbség
Elvárás: erős Wifi, és kábelen tudja fenti sebességeket.
Összeg: 20ezer körül.
Amire gondoltam az árukereső statisztikája alapja :) :
TP-Link Archer C6 AC1200 Router
TP-Link Archer C80 AC1900 Router
Nem tudom melyik a "jobb" vagy van-e esetleg ami nekem jobban megfelelne a fenti körülmények alapján.

Köszönöm előre is a segítséget.

üdv.

(#98682) Alex91 válasza roberto7 (#98681) üzenetére


Alex91
félisten

Ket szint kozott van LAN vezetek?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98683) viperabácsi válasza Alex91 (#98680) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor be nevezek a Asus - TUF Gaming AX3000 V2 , mert most egész jó áron van. Esetleg ehez tudnék csatlakozni a most meglévő RT-AC55U routerral , hogy az új wifijét továbbítsa ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98684) roberto7 válasza Alex91 (#98682) üzenetére


roberto7
csendes tag

Szia,

igen van, egyik pc alsó szinten van a másik a felsőn. A router fent lenne mindenképp.
és a két tv is lent van.

(#98685) viperabácsi válasza viperabácsi (#98679) üzenetére


viperabácsi
addikt

A mostani RT-AC55U tud Repeater móde-ot .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98686) Alex91 válasza roberto7 (#98684) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mesh, 2 eszkozzel. Mert hiaba teszel fel, foleg olcso routert, nem lesz jo a wifid lent.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98687) Essejó válasza Multibit (#98672) üzenetére


Essejó
veterán

Azt értem rajta, hogy 2,5 Gbites Wan portja, és 2,5 Gbites lanportjai vannak, és az adatlapja szerint ezt a linkelt router teljesíti:
Hogy túlárazott-e, az szerintem is tény. Ha csak a 2,5 Gigás lan kell arra még mindig olcsób egy megfelelő switch. A másk dolog, bocsi tényleg elírtam a QNAP nevét.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98688) roberto7 válasza Alex91 (#98686) üzenetére


roberto7
csendes tag

erre nem is gondoltam. köszönöm az ötletet. :R
és ilyen rendszerre van valami ajánlásod?

(#98689) Multibit válasza Essejó (#98687) üzenetére


Multibit
veterán

Ne egy kereskedő honlapján nézz specifikációt, mert az félrevezető, hamis. Annak a routernek van egy dedikált, 1 Gbps WAN portja (kék csatlakozó) és 4 (sárga) LAN portja, amiből az első 2.5 Gbps, a többi 1 Gbps. A 2.5 Gbps LAN port WAN-nak is paraméterezhető. De sajnos - és ez a lényeg - csak egy van belőle.

(#98690) viperabácsi válasza Essejó (#98687) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ahogy nézem kb ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 ami tudja azt , hogy minden rj45 csati 2.5 ghz -t tud. Közel a 200k-s árhoz !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98691) Multibit válasza viperabácsi (#98690) üzenetére


Multibit
veterán

Az is csak a földművesek látószervének károsítására való. Nem a 200 kHUF a gond, hanem, hogy mit adnak érte. Annyiért már routert is lehet venni ;]

(#98692) viperabácsi válasza Multibit (#98691) üzenetére


viperabácsi
addikt

visszaolvasva amire használnám arra jó lesz nekem a TUF Gaming AX3000 V2 is . A másik kérdésemre ami fentebb van pár hozzászólással tudsz válaszolni esetleg ?
#98683

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98693) Multibit válasza viperabácsi (#98692) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom a választ. Nem vagyok naprakész mesh témában. Vezérelt AP-kat használok.

(#98694) viperabácsi válasza Multibit (#98693) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt vágom , hogy ketten ők nem tudnak Mash-t alkotni , a kérdés , hogy Repeater -ként tudom -e használni a régi routrem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98695) kpityu2 válasza viperabácsi (#98694) üzenetére


kpityu2
őstag

Belépsz a webes felületére és ha van benne repeater mód akkor igen. Amíg nem volt második AiMesh routerem addig csak egy sima Tenda routert használtam repeaterként.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98696) viperabácsi válasza kpityu2 (#98695) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor menni fog mert a RT-AC55U tud Repeater móde-ot .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98697) Essejó válasza viperabácsi (#98673) üzenetére


Essejó
veterán

Ok , így már kezdem érteni a problémát. Bár mintha említettél volna egy 2,5-ös lanportot a gépedben. Ezért gondoltam arra hogy olyan Routert keresel ami 2,5-ös portokkal van szerelve. És itt említsünk meg egy közkézen forgó félreértést. Sokan úgy gondolják hogy az internet kapcsolatuk sebességének köze van a belső lan kapcsolatuk sebességéhez. Nos köze nincs hozzá. Tehát lehet valakinek az internete 300/15 megás, de a routere lan portjai 1 gigásak akkor a belső hálózatán lévő gépei közel egy gigán kommunikálnak egymással. A mesh képes AX-es router jó választás lehet, DE ez csak annyit fog jelenteni, hogy ha a másik lakásban lévő switchet is lecseréled egy mesh képes routerre, hogy elindulva mobillal a kezedben az egyik lakásból a másikba, akkor a mobil automatikusan az erösebb wifi kapcsolatot fogja használni. Viszont mivel a szülői lakásba nem említettél mesh node-ot, így ez abban az irányban nem fog működni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98698) Essejó válasza carbapenem (#98675) üzenetére


Essejó
veterán

A mutatvány ott bukik meg, hogy kábelezni nem szeretnél. Ha most a vasbeton födémen alig megy át wifi, akkor miből következtetsz arra, hogy valami másik eszköz majd átvarázsolja?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98699) viperabácsi válasza Essejó (#98697) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen a gépemben 2.5 ös lan port van , de amennyibe kerülne egy olyan router ami tud minden porton 2.5 ghz-t az számomra most még drága.
A másik irányban is lehet teszek majd egy mesh képesre a későbbiekben. Egyenlőre a keret csak a most meglévő router cseréjét takarja be. A kérdés ( de már meg lett válaszolva ) jó nekem az általam kiválasztott új eszköz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98700) dudika10 válasza viperabácsi (#98699) üzenetére


dudika10
veterán

2.5 Gbps es nem GHz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.