Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) kpityu2 válasza makoss (#98998) üzenetére


kpityu2
őstag

Huawei E5576. De elég régi tipus, ezt adta a Telenor 2017-ben. De nem neked kellene ez után szaladgálni a szolgáltatónak kell olyat adni amivel van net rendesen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#99002) makoss válasza kpityu2 (#99001) üzenetére


makoss
addikt

Igen, de jelen esetben vagy egy fOst adtak vagy alapból sz@r az egész területi lefedettség :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#99003) Tompika777 válasza makoss (#99002) üzenetére


Tompika777
senior tag

Telefonban kipróbálod a simet, ha ott is gyenge a térerő, akkor ez van, ilyen a környék,de ha a telefonban klassz, csak akkor mondanám, hogy a kütyü esetleg nincs rendben....

(#99004) makoss válasza Tompika777 (#99003) üzenetére


makoss
addikt

Lehet az lesz legközelebb. :R
Ha a telóban jó, a telót routerként mennyire lehet használni?
Például laptophoz?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#99005) Multibit válasza makoss (#99004) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, de veszettül melegedni fog.

(#99006) Tompika777 válasza makoss (#99004) üzenetére


Tompika777
senior tag

Wifi hotspotként simán használható,én túlzott melegedést nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#99007) makoss válasza Multibit (#99005) üzenetére


makoss
addikt

Jó, csak ha a TCL R228T 4G Router nem válna be...

#99006 Tompika777 Ez a TCL nem valami jó, jobb lesz szerintem telóban :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#99008) osonte válasza makoss (#99004) üzenetére


osonte
senior tag

Lehet, de telefon függő, hogy mennyire melegszik. Én volt, hogy több órát használtam folyamatosan és nem volt gondom a melegedéssel. Függ a telefonban lévő processzortól mennyire "forrófejű", illetve mennyire komoly telefon a hűtést illetően.

Xiaomi 14

(#99009) Multibit válasza osonte (#99008) üzenetére


Multibit
veterán

... meg az sem mindegy, hogy mire használja az internetet.

(#99010) Tompika777 válasza makoss (#99007) üzenetére


Tompika777
senior tag

Amíg nem próbáltad,hogy telefonnal milyen lesz a térerő,addig ne mond,hogy a cucc a rossz...Mi van,ha a telefon is közel nulla lesz,mert olyan a terület lefedettsége?Akkor a telefon is rossz lesz?

(#99011) babosf válasza Essejó (#98996) üzenetére


babosf
aktív tag

Nem biztos hogy ertetted mit irtam eddig.....levegoben jon 350...

Galaxy S23 Ultra

(#99012) pdw_ph


pdw_ph
tag

Van egy TP-Link MR600 routerem, par honapos Telekom "gigaeros" korlatlan SIM-el, de 4-5MB/sec-nel gyorsabban (de inkabb 2-3) sosem lattam mukodni, se a 9., se a 21. keruletben peldaul. A routeren a signal strength 75-100%-os.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Sosem volt meg ilyen jellegu netem, ugyhogy tudnatok mondani par dolgot aminek utana olvashatnek hogy milyen beallitasokat lehetne megprobalni?

[ Szerkesztve ]

(#99013) Tompika777 válasza pdw_ph (#99012) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mobilnet-nél a térerő nem garancia a sebességre,attól mert szinte full a térerő még rengetegen lehetnek ugyanazon a tornyon-cellán,és a sávszél ugye nem korlátlan.
Plusz függ attól is,hogy milyen 4g sáv érhető adott helyen el.

[ Szerkesztve ]

(#99014) Essejó válasza baro32 (#99000) üzenetére


Essejó
veterán

Én meg neked írtam ,hogy kábelen 430-at mért, 400-as nete van, tehát csutkára meg volt neki.
Az hogy adott helyen wifin mit produkál, na az rengeteg körülménytől függhet. Egyébként bő két éve volt téma, hogy valamelyik AC1200 hibás soc-ra épül, hugyszarért akciózták is őket. Azt viszont most meg nem mondom, hogy az adott példány is az, vagy egy másik. Egyébként sebességet mindig lanon mérünk, és nem böngészőben, hanem App-ban vagy parancssorban.
Az hogy te otthon hasonló routerral wifin mit mértél, az ő esetében nem mérvadó, mert biztos mások a körülmények.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#99015) Essejó válasza babosf (#99011) üzenetére


Essejó
veterán

Azt írtad a 984- ben hogy kábelre dugva 430-at mértél. 400-as neted van. Tehát lanon meg van a sebességed az adott routeren. A wifi az nálam max telefonon vagy tableten játszik, mindent is lanon használok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#99016) makoss válasza Tompika777 (#99013) üzenetére


makoss
addikt

Ez igaz, tegnap tapasztaltam is, 5-ből 4-esen volt a térerő de a sebesség a szokásosnál is rosszabb volt :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#99017) baro32 válasza Essejó (#99014) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen én értem mit beszélsz de a wifi sebességre figyeltem vagy is reagáltam látod.
Azt is jól tudod vagy jól emlékszel hogy voltak hibás gyengébb darabok a router-ből.
Valószínűleg nekem pont sikerült anno aszt vásárolnom vagyis biztosan :( ezért mikor olvastam a problémát segítőszándékkal próbáltam segíteni.
Én nem haragszom rád most félre ne értsd de ilyen esetekben én nem szeretem mikor kioktatnak a hozzászólásokat elfogadom de nem kioktatott hangnemben amit a !-jel a mondat végén jelzett ha . -ot raktál volna a mondtat végére most nem írnánk egymásnak :) ...............................na béke veled.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#99018) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Sziasztok,

30k környékén tudnék elhozni egy Ubiquiti AC Pro-t, ennyiért megér, vagy jövőtállóbb egy AX-es router az ajánlóból?

Nagy igények nincsenek, egy 45nm-es panelt kéne beszórni, mert a T-s gyári már az egy falnyira lévő fürdőben is köhög. Gigabites net van, de gyakorlatban wifin 50-80Mbps lenne jó legalább az egész lakásban, ahol fontos a gigabit ott úgyis kábelen lenne.

Előre is köszi, illetve tényleg csak annyi a kérdés, hogy az Ubiquiti erre a használatra megéri-e, ha nem, akkor a konkrét modellnek utánakeresek/olvasok úgyis :R

(#99019) Patice válasza Alan[HUN] (#99018) üzenetére


Patice
nagyúr

Tudod a plafonra rakni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#99020) babosf válasza Essejó (#99015) üzenetére


babosf
aktív tag

köszi
nálam a LAN nem játszik :) abban igazad lehet hogy mindenhol mások a körülmények
de nálam a routertől 3m-re ugyanabban a szobában nem tud levegőben csak 350-et.
gigabites routernél azt gondolnám hogy ilyen korülmények között a 400-at illene tudnia. Vki azt irja ez a 350 a max vki azt hogy 600-700-at illene tudnia...néztem a legújabb firmware van rajta. ezen kvül mit kellene még esetleg álltanom rajta? vagy vegyek ax-es routert? ahhhhhh

Galaxy S23 Ultra

(#99021) Essejó válasza baro32 (#99017) üzenetére


Essejó
veterán

Kérlek bocsi meg! Tuti nem kioktatásnak szántam. Csak azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy a 400 megás előfizetéssel kábelen 430at mért, ami szvsz kihajtja az előfizetését. Az hogy a wifin mennyi jön össze a marketing szövegből az meg rengeteg dolog függvénye lehet. Én most a reggeli kv cigi mellett a teraszon mobilról fórumozok, és a T-s Sagem 3890v3 az 1000/25ös netből 2 falon át 5GHz-en ennyi wifit ad link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#99022) baro32 válasza Essejó (#99021) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen egyet értek veled 100%-ban hogy a körülmények függvényében megy a wifi sebesség.
Jó telefonod lehet ha ilyen jó a sebesség még így is 2 falon át , hozzátenném én még személy szerint nem láttam olyan mobilt telefont ami tudja ezt a tempót lehet én vagyok lemaradva mivel a telefonokat nem követem azok nem nagyon érdekelnek.
Nekem van egy DOOGEE S80Lite amin 75 a maximum nekem az mindenre is elég a telón nem nagyon szoktam netezni .
Nálam egy parasztház vályog fa gerendás házban a szobám felett a padláson van a router mert én csak wifit használok csak a tv-box-ba jön le a kábel és az Asus TUF AX5400-as 5GHz-en 500-as netből 493-at a laptopomnak amibe egy intel AC 9560 160Hz es szolgál.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#99023) babosf válasza baro32 (#99022) üzenetére


babosf
aktív tag

ok ok a körülmények.... :)
de leírtam hogy nálam mi van, itt mik a gátló körülmények????

Galaxy S23 Ultra

(#99024) woodworm válasza babosf (#99023) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez már régen nem ide tartozik, az asus, a wifis vagy routeres topik jobb hely lenne erre az eszmecserére és még a router pontos típusát sem ismerjük. A sima rt-ac1200 ugyanis tudtommal csak fast ethernetet tud.

(#99025) baro32 válasza babosf (#99023) üzenetére


baro32
aktív tag

Valami selejtes chip-ek kerültek a router-be amit később firmware frissítéssel próbáltak orvosolni , amit el tudtak vele érni az hogy random ne induljon újra az eszköz de szerintem ez okozhatja a sebesség csökkenést is a WIFI-résznél.
Tulajdon képen működik meg minden csak WIFI-n ~350 a vége ennyit tud mivel a benne lévő CPU csak 1.magos és az ilyenkor már 100%-os teljesítményen megy benne , magyarul elfogyott a szufla ez van sajnos :(
Én úgy tudom mikor ez kiderült akkor ezeket az eszközöket ha vissza vitték szó nélkül vissza fizették az árukat mivel a gyártó elismerte ezt a bakit.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#99026) baro32 válasza woodworm (#99024) üzenetére


baro32
aktív tag

Igazad van teljes mértékben most már nem fűzök hozzá többet , szerintem is kiveséztük már a problémát :R

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#99027) woodworm válasza baro32 (#99025) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudjuk melyik routerről van szó!!!

A sima rt-ac1200-asban biztos nem volt rossz chipset, de ezen nem is tud senki 430Mbit/s-os sebességet mérni, mivel csal 10/100-as lan portjai vannak. Az ac1200-as megnevezés ritka kivételtől eltekintve egy sebességosztály, ezen kívül van egy típusszáma is, RT-AC1200, RT-AC1200G, ASUS RT-AC1200GP, ASUS RT-AC1200GU, ASUS RT-AC1200HP.

(#99028) babosf válasza woodworm (#99027) üzenetére


babosf
aktív tag

RT-AC 1200G+
köszönöm a segítséget. :)
tudom a körülmények.... :D kiveséztük.

Galaxy S23 Ultra

(#99029) Multibit válasza Alan[HUN] (#99018) üzenetére


Multibit
veterán

Aki manapság AC eszközt vesz, nem a jövőállóság miatt teszi, hanem mert nagyon jó áron jut hozzá. Van PoE switched? Adnak PoE tápfeladót az AC Pro-hoz? Én AC Lite-ot vettem tápfeladóval 15-ért. Neked kell döntened, nekem nem érne meg 30-at. Van hw kontrollered? Ha nincs, milyen gépen fut majd a kontroller szoftver?
Ja, igen. Mindenképpen plafonra kell tenni. Oldalfalon nem futja ki magát.

(#99030) Bdanyy válasza Gubek-Einste (#98429) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

Sajnos még azóta sem jutottam el a vásárlásig, de az legalább kiderült hogy nagyon macera lenne elvinni a vezetéket, így mindenképp három rádiós kellene. Igaz elég csak egy szinten a nagy sebesség.
AX92U dupla pakk megéri erre a felhasználásra? Vagy van ami időtállóbb lenne és nem kerül annyival többe?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#99031) Essejó válasza baro32 (#99022) üzenetére


Essejó
veterán

Az egy jó strapa telefon, csak a wifijén spóroltak, max N-et tud. Az enyém mér tudna AX-et is (Galaxy S22+) de a T-s Sagem HGW csak AC wifit tud.
És igen a vályog a wifi legnagyobb ellensége. Gondolom a fagerendás menyezet a padlás felől is vályoggal van tapasztva. Az a router pedig vályog nélkül bőven tudna többet is, még wifin is. (Ide a pont helyére felkiáltójelet akartam tenni, de nem akarom hogy kioktatásnak vedd 😁)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#99032) Alex91 válasza Bdanyy (#99030) üzenetére


Alex91
félisten

Az ax92u pillanatnyilag jo aron van…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99033) Alan[HUN] válasza Patice (#99019) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

És multibit! Köszi, ezek alapján meg is van a döntés, pláne, hogy ennyiért az ajánlóban is látok tételeket, amik simán hozzák azt, amire szükségem van :R (Plafon nem gond, saját lakás, meg ha nagyon kell, akkor PoE-t is meg tudom oldani, de valóban 45nm-re vannak gazdaságosabb megoldások is ezek szerint :DDD )

(#99034) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok, a 2 router közül melyiket vegyem? ASUS TUF-AX5400 vs ASUS RT-AX86S AX5700?

(#99035) MaCS_70 válasza kpityu2 (#98995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a gond, hogy a botantennás mobolneteszközök eleve hatalmas kompromisszumot tartalmaznak, a mégpedig a szolgáltató érdekei miatt hoz áldozatot a felhasználó.

Az otthoni mobilnet esetében ugyanis elég jellemző, hogy sem a lakás, sem a torony nem szokott túl sűrűn elmozdulni, úgyhogy irányított antennával lehetne jó eredményeket elérni.

A másik probléma az eszközök kombináltságából ered. Hol jó a mobilnetvétel? Hát a toronyra néző ablakban. Hol lenne jó helye az AP-nak? Hát, minél inkább a lakás közepén.

Az én példám erre jó példa: egy Mikrotik SXT LTE-t használok, modemként. Még csak nem is kültéren, de az ablakban. A szomszédnak egy Huawei LTE routere van, szintén az ablakban. Jó időben, kis cellaterheltség mellett alig jobb a netem, mint az övé, amint azonban jön az eső, a pára vagy a sok csatlakozó, és romlik a helyzet, már többszörös a netsebességem. Emellett nálam az egész házban jó a wifi, mert középen, a födémáttörésnél van a router (AP), nála viszont egy fél szint a homályzónába esik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99036) Mankó


Mankó
veterán

Asus TUF GamingAX3000 V2 vagy Asus RT- AX55 1800?
Asus tuf a 2.5 Gbs wan miatt, ha majd jonnek a nagyobb vezetékes netek.

(#99037) osonte válasza Mankó (#99036) üzenetére


osonte
senior tag

Asus TUF GamingAX3000 V2-t venném! Más kategória a kettő.

Xiaomi 14

(#99038) Multibit válasza Mankó (#99036) üzenetére


Multibit
veterán

Asus tuf a 2.5 Gbs wan miatt, ha majd jonnek a nagyobb vezetékes netek
Jó lesz, ha nem zavar, hogy nem tudod továbbítani a “nagyobb” net sebességet a multigigabites kliens felé (pl. NAS, vagy PC 2.5Gbps LAN portokkal).

(#99039) Bdanyy válasza Alex91 (#99032) üzenetére


Bdanyy
addikt

:R

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#99040) Mankó válasza Multibit (#99038) üzenetére


Mankó
veterán

Az nem zavar, bőven elég ha max 1 Gbit-ig osztoznak az eszközök típusonként a nagyobb sávszélen. Pl. Lan - 1 Gbit, Wifi 6 - 1 Gbit, Wifi 2.4 - 500 Mbit, vagy más felállás mikor mi van használatban.
Ha már ez működik nekem elég, úgyse nagyon van otthoni hálózaton olyan eszköz, ami önmagában ki tudna használni 1 Gbitet.

[ Szerkesztve ]

(#99041) Multibit válasza Mankó (#99040) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, akkor nem lesz gond.

(#99042) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a mostani tp-link routerem helyett vagy mellé egy olyan routert venni, ami tudja az sstp vpn-t és van beépítve valamilyen ingyenes dyndns szolgáltatás. Pptp nem elégséges. Mivel otthoni felhasználásra számom, az ár domináns, de nem mehet a minőség rovására.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#99043) MaCS_70 válasza vilmaboy (#99042) üzenetére


MaCS_70
félisten

SSTP-s routerből nem mondhatni, hogy széles lenne a kínálat. Eléggé Microsoft-specifikus a dolog, a routerek pedig jellemzően Linux alapúak. Az OpenVPN és az L2TP/IPSEC a legelterjedtebb, és nagyon jön föl a Wireguard, mivel ott van a kernelben. Nem nem hogy routert, de SSTP-t használó embert sem ismerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99044) vilmaboy válasza MaCS_70 (#99043) üzenetére


vilmaboy
őstag

A mikrotik routerek tudják az sstp-t, azt tudom. Ami miatt sstp-t gondoltam használni, az a titkosítása. Vannak hálózatok ahol ottani vpn mögül kell kapcsolódjak a saját vpnemhez, de a pptp-t egyes helyeken ki tudják szűrni. A routerem pedig csak OpenVpn-t és pptp-t tud. Ezért szerettem volna olyat ami sstp képes.
De ha nem sstp, akkor mit javasolsz, amit titkosított és nem szűrik ki talán?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#99045) zsolt008 válasza vilmaboy (#99044) üzenetére


zsolt008
tag

szerintem jó lesz a mikrotik. kicsit bonyolultabb, de nem annyira, és segítőkész a community, meg mindenre találsz a neten video-t.
sstp helyett tényleg lehet a wireguard is, udp és olyan portra rakod amira csak akarod.
100mb/s-ig egy mikrotik hex elég, felette már valami arm vagy intel procis cuccot javasolnék.

(#99046) MaCS_70 válasza vilmaboy (#99044) üzenetére


MaCS_70
félisten

A PPTP-t azért szűrik, mert híresen nem biztonságos. Az OpenVPN azonban hivatalosan is makulátlan -- csak egy kicsit túlsúlyos... :)

Ha a Mikrotik tudja azt, ami Neked kell, akkor hajrá! Én erről nem tudtam, bár éppen most töltöttem el egy telsej éjszakát egy Mikrotikkel, és Wireduardot láttam benne, SSTP-t nem -- igaz, erre nem is figyeltem oda, tehát Zsolt alapján nyilván benne van.

Az L2TP fut titkosítás nélkül, ezért párosítják IPSEC-kel. Az OpenVPN és a Wireguard biztonságos átvitelt nyújt.

Az Asus routerek az OpenVPN-t nagyon régen gyárilag tudják, a Wireguarddal nem tudom, hogy mi a helyzet, mivel nem gyári FW-rel, hanem Merlinnel használom az Asus routereimet, az pedig egy kicsit mindig le van maradva. Az éppen aktuális 388.1 verzióban már GUI-ra kihozva benne van a Wireguard, csak éppen kompatibilitási gondok miatt kikapcsolja a hardveres NAT-ot. A következő verzióban ez a korlátozás megszűnik, és valami olyasmi rémlik, hogy a gyári AsusWRT-ben nincs ilyen, tehát szabadon fut a Wireguard -- de erről másnak kell nyilatkoznia.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#99047) Snorbi19


Snorbi19
tag

hali
Szerintetek melyik a jobb átlag felhasználásra?
prociban látam eltérést.
ASUS TUF-AX3000 V2 [link]
ASUS RT-AX58U V2 [link]

[ Szerkesztve ]

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#99048) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Kényszerűségből --TP-Link TL-WR841N routerem megállt--- tegnap kellett vennem egy routert de csak TL-WR840N volt a boltban. Ez hiába tolja el a jelet a 14 méterre lévő jelerősítőig-- a telefonon egyes jelerősség van és a net is megy --- az mégis kevés és nem tud hozzá kapcsolódni bekapcsolt WPS esetén. WPS -el csak kb 8 m-ig tolja el a jelet. A 14méterre lévő jelerősítő és az antennák között kb egy 20cm-es szélességben nincs semmi akadály sem mert egyiktől lehet látni a másikat. A régi routerrel ilyen gond nem volt. Ez azért lenne lényeges mert így nem kell 0-24-ben mennie a routernek . van olyan ,hogy 18 órától másnap 18 óráig nem kell a net de most minden lekapcsolás után vezetékkel kellene a jelerősítőt összepárosítani a routerrel.

(#99049) osonte válasza Snorbi19 (#99047) üzenetére


osonte
senior tag

Ugyanaz a processzor, Asus nem javítja az oldalát.

- hálózati adapterben van különbség: AX58U 12V 2A, AX3000 V2 12V 1.5A
- illetve WAN portban: AX58U V2 1Gbps, AX3000 V2 2.5Gbps.

Amennyiben bármikor lesz 2 Gbps interneted, akkor az AX3000 V2 jobb választás lehet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#99050) vilmaboy válasza MaCS_70 (#99046) üzenetére


vilmaboy
őstag

Az OpenVpn-t tudja a router, csak ott akadtam el, hogy nem tudtam a certificate file-ba beleilleszteni, hogy minden adatforgalmat a saját vpn-en keresztül bonyolítson le. Próbáltam 2 parancsot, de nem akart az istenért sem az ip-m az otthoni routerével egyezni. Tehát valami nem volt oké a paranccsal amit beszúrtam.
A router egy tp-link archer 6 v2. Milyen parancsot fogadna el a tp-link certi file szerinted ?
DynDns-nel a tp-link sajátját használom. A dyndns vagy a No-ip amit tud még. Ezek fizetősek? Bár a tp-link sajátja is teszi a dolgát remekül...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.