Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98901) Rolly válasza dudika10 (#98900) üzenetére


Rolly
veterán

hmm ez nekem is jó lett volna itthonra :) két AP-val, de már Asust rendeltem

(#98902) Essejó válasza _ak_ (#98899) üzenetére


Essejó
veterán

Van az a pénz amiért egy nemzetközi futár cég (UPS, DHL etc) kiviszi.:U

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98903) dudika10 válasza Rolly (#98901) üzenetére


dudika10
veterán

Ha raktak volna ra egy 2.5G WAN portot, es nem lenne buta a switch, nekem is egy ilyen lenne itthon.
Jelenlegi formajaban szerintem kihagyott ziccer. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98904) Rolly válasza dudika10 (#98903) üzenetére


Rolly
veterán

bár ahogy néztem plusz 2 AX -es wifivel már van ára :) mindegy két külön asus routerrel elleszek a házban... és felesleges egyelőre ennél komolyabb unifi vagy omada rendszer ide.

Asusból végül ahogy itt fentebb írtam a AX86U-t választottam azon elvileg van egy 1 Gbites WAN / 1 2,5 Gbites LAN/WAN így jó időre elég lesz itthon. (falban amúgy is csak cat5-ös kábelek vannak

(#98905) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Telekom koax netem van. A szolgálatói eszközzel sok gondom volt, ezért kikapcsoltam rajta a wifit, és DMZ-be tettem a saját routeremet.
Ez egy TP-Link AX20, amire etherneten van kötve két AP. Az elhelyezkedésük:

Minden szép és jó volt, de úgy alakult, hogy roaming-ra van szükség.
Sajnos a OneMesh, amit az AX20 tud, nem tudja az ethernet backhaul-t. Márpedig kell, mert azok a falak a rajzon vályog falak. A második után nulla jel marad.
És a kérdésem, bármilyen meglepő: Milyen routert kéne vennem, ami tudja az alábbiakat?
- 4 x Gigabit LAN, 1 x Gigabit WAN.
- AX, vagy legalább AC Wifi, külön SSID a 2.4 GHz-re és az 5 GHz-re.
- OpenVPN szerver, aminél be lehet állítani, hogy ne a teljes forgalmat irányítsa át, csak a home network hozzáférést szolgálja ki. UDP-n, és custom porton.
- Port forward.
- DDNS (Most NO-IP-s és jó lenne, ha nem kellene váltani.)
- Nyilván DHCP tartományt lehessen állítani, stb.
- És a lényeg: valamilyen mesh képesség, külön-külön ethernet backhaul-al kettő darab AP felé.
Ha valaki esetleg routert és hozzá illő AP-t is tud ajánlani, az már a csúcs lenne. :)

(#98906) Alex91 válasza csgy66 (#98905) üzenetére


Alex91
félisten

Mondanam az Asus-t, de ezen meg fog bukni:
- DDNS (Most NO-IP-s és jó lenne, ha nem kellene váltani.)

Mert ha jol ertem, akkor dupla NAT-olva vagy, es az Asus ezen felakad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98907) csgy66 válasza Alex91 (#98906) üzenetére


csgy66
tag

Nincs dupla NAT, a szolgáltató nem NAT-ol.

(#98908) kpityu2 válasza csgy66 (#98907) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor jó az Asus, ismeri a No-IP-t.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98909) Alex91 válasza csgy66 (#98907) üzenetére


Alex91
félisten

De te otthon dupla nat-olsz…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98910) csgy66 válasza Alex91 (#98909) üzenetére


csgy66
tag

Hát nem tudom... Ha megpingetem a DDNS címem, ugyanazt a külső IP-t látom, mint ha megkérdezem pl. a whatismyip-t.

(#98911) Essejó válasza Rolly (#98904) üzenetére


Essejó
veterán

A Cat5 100 méterig átviszi a 2,5 Gigát

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98912) Essejó válasza Alex91 (#98909) üzenetére


Essejó
veterán

Sajna koaxon a saját router csak dmz-ben ad teljes funkciót.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98913) Alex91 válasza csgy66 (#98910) üzenetére


Alex91
félisten

A szolgaltatoi eszkozod es a tp-link routered is router modban van? Mert ha igen, akkor dupla NAT van. A Linksys routeremet pl. ilyen felallasban siman elertem kintrol, az Asus-t mar nem….

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98914) csgy66 válasza Alex91 (#98913) üzenetére


csgy66
tag

De a szolgáltatói eszközöm "átlátszó" kintről nézve, ha a DMZ-jében van a saját routerem.

(#98915) Alex91 válasza csgy66 (#98914) üzenetére


Alex91
félisten

Ertsd mar meg, hogy a tp-linkkel ment, az asussal meg nem megy… A tp-link hogyan csatlakozik a szokgaktatoi eszkozhoz? Dhcp vagy fix ip? A tp link WAN oldalan gondolom belso ip-d van…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98916) axlfsi válasza csgy66 (#98914) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez lenne a lényege a DMZ-nek, igen. Nálam is hasonló (még) a felállás: szoláltatói (Invitel -> DiGi) ZTE modem, azon IPTV-re konfigolva az egyik port, másik menedzsment, stb és az egyik ilyen LAN portjára megy a TP-LINK AX10 WAN-ja. Mindkettő router módban, de a ZTE-n fix IP-re konfigolt TP-LINK-em, az pedig DMZ-be van rakva. Hibátlan a NO-IP ...

Hamarosan 2 ASUS kerül a TP-LINK helyére a ZTE után, a TP-LINK mintájára, ugyanúgy DMZ-be (nyílván csak az egyik, a másik meshben működne). Elvárnám, hogy menjen a NO-IP...

Azt mondjátok, hogy A router B router után kötve, ám DMZ-be rakva, nem feltétlenül olyan, mintha az A router AP módban lenne?

Nem szívesen bántanám jobban a szolgáltatói ZTE-t, mert IPTV és IPTV elosztó is konfigolva van rajta...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98917) csgy66 válasza Alex91 (#98915) üzenetére


csgy66
tag

Fixált DHCP. És igen, belső IP van ott. És ezt nem tudja lekezelni az Asus?
Basszus! :W
Akkor lépjünk tovább. Ennek fényében tud valaki ajánlani mesh képes routert, ami működhet az én körülményeim között?

(#98918) csgy66 válasza axlfsi (#98916) üzenetére


csgy66
tag

Hát, az előbbiek fényében Neked is más márkát kell keresned.
Most azon gondolkodom, hogy kipróbálom a szolgáltatói eszközt, hátha az azóta jött frissítésekkel már nem olyan szutyok, mint volt. Akkor elég lenne valami három darabos mesh szett. De akkor kell egy switch is, mert kevés lesz az UTP.
Francba. Sehogy nem jó.

(#98919) MaCS_70 válasza Essejó (#98911) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A Cat5 100 méterig átviszi a 2,5 Gigát"

Ezt azért nem merném ilyen határozottan kijelenteni. A Cat5 100 méteren általában átviszi az 1 Gbps-ot. Azért nem hívják hivatalosan gigabites kábelszabványnak, mert ezt nem minden tesztkritérium szerint teljesíti. A 2,5 Gbps-ra én inkább olyan 20-30 méteren tennék bizonytalan vállalást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98920) Rolly válasza csgy66 (#98917) üzenetére


Rolly
veterán

a no-ip simán át kell mennie, ugyanis az routeren csak egy alkalmazás ami rendszeresen "pingeli" a no-ip szerverét és jelenti a username-pass alapján a megadott hosthoz tartozó IPt.

Ez akkor is megy ha egyik linux / win gépedre ami állandóan megy telepítesz egy no-ip klienst...

viszont kívülről ha csatlakozni szeretnél egy belső gépre akkor két portforward kell ...

szóval szerintem ettől függetlennek kell lennie a router márkájának :)

(#98921) csgy66 válasza Rolly (#98920) üzenetére


csgy66
tag

A DDNS-nek szerintem is így kéne működnie. De ha minden kötél szakad, valóban tehetek klienst pl. a PiHole-ra. A két port forward-dal nem értek egyet, a szolgáltatói eszköz mindent továbbít a DMZ-be.

(#98922) Alex91 válasza csgy66 (#98921) üzenetére


Alex91
félisten

A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

nekem ezt irja ki a routerem…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98923) funThOMasz válasza Patice (#98896) üzenetére


funThOMasz
csendes tag

Megnéztem, a switch egy TP-LINK T1600G-52TS Smart Switch, ez nem tudja sajna a POE+-t, de minden megoldható, konnektort is tudunk rakni, ha kell. Köszönöm a segítséged.

(#98925) Alex91 válasza axlfsi (#98924) üzenetére


Alex91
félisten

Dmz-ben van a szolgaltatoi eszkozben…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98926) axlfsi válasza Alex91 (#98925) üzenetére


axlfsi
veterán

... furcsa!
na, majd tesztelem én is hamarosan, kíváncsi leszek, de elviekben működnie kell, mert a DMZ-nek pont ez lenne (az egyik) lényege, hiszen a "belső" router WAN IP-je "ki lát", már nem lesz "privát".

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#98927) Alex91 válasza axlfsi (#98926) üzenetére


Alex91
félisten

Az asus sajat ddns szolgaltatasa nem ment nalam igy. Mast meg nem neztem… Az elozo linksys routert meg siman elertem kuvulrol. Mondjuk a NAS-om is lathato kivulrol ezen felallassal…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98928) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy ismerősöm keresett meg a következő helyzet felvázolásával:

Hamarosan új házba költöznek, szinte biztosan 2-3 AP-os mesh rendszerre lesz szükségük.

Igenám, csakhogy az egyik gyermeküknek azt mondta a technikatanár az iskolában, hogy az igazi férfi / családapa nem vesz, hanem épít routert, mert sokkal jobbat tud így kihozni sokkal kevesebb pénzből.

Nem mondom, hogy eddig nem piszkálta az én csőrömet is ez a lehetőség, de előbb-utóbb mindegyik talált / ajánlott példa inkább elrettentőnek bizonyult.

A kérdés az, hogy össze lehet-e hozni észszerű keretek között egy 2-3 egységes DIY router / mesh rendszert Ethernet gerinccel, mondjuk egy Asus AX86u erejével.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98929) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Oseimnek neztem volna routert, de megakadt a szemem nehany TP linken, pl a N750-en. 10/100as az osszes be es kimenet, a 2.4g es a 5g pedig mind magasabb, mint a 100-as net tudasa. Ennek mi ertelme?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#98930) Patice válasza MaCS_70 (#98928) üzenetére


Patice
nagyúr

Routert lehet/érdemes építeni. —> pfSense, OPNsense (stb.)
AP-ot nem hiszem, hogy tudsz olcsóbban jobbat csinálni.
Épített router után kell egy jó switch. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98931) Essejó válasza MaCS_70 (#98919) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt nem én jelentettem ki, hanem a QNAP az 5 portos 2,5 Gigás switch ükkel kapcsolatban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98932) woodworm válasza tasiadam (#98929) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az n-es wifin örülni kell, ha megvan a 100 Mbit, nem sokat korlátoznak a fast ethernet portok. Egyébként volt 10/100-as portokkal ac1200-as routerem, repeater üzemmódban bármelyik két wifi kliens között megvolt a 150-200 Mbit/s másolási sebességem.

(#98933) MaCS_70 válasza Patice (#98930) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, akkor mondjuk építenek egy routert, amelyik tényleg csak router, és a LAN oldalára mehet mondjuk egy mesh-rendszer.

Akkor az a kérdés, hogy:

1. Hol lelni valamilyen életszerű, kivitelezhető routerépítési / kofigurálási tutorialt,

2. Érdemes-e / lehet-e kombi (pl. router + NAS) egységben gondolkodni? (Tehát a LAN-port előtt, magán a lapon is kéne lennie egy switchnek, hogy belül leossza a LAN-t...)

3. Meztelen meshként mi az ajánlott rendszer?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98934) Essejó válasza MaCS_70 (#98933) üzenetére


Essejó
veterán

Ha vágod az angolt, akkor yt allert

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98935) Multibit válasza MaCS_70 (#98928) üzenetére


Multibit
veterán

Amit feszegetsz, örök vita témája. Erősen egyén függő, hogy ki milyen tudással rendelkezik hozzá, ahogy az is, kinek milyen igényei vannak. A lehasználók többsége nem igényli a nagyobb tudást, rugalmasságot, szabadságot.
De amit a végén írtál, azaz "Asus AX86u erejével", érdekes. Mert éppen a nagyobb nyers erő iránti igény az, ami a DIY routerek felé tereli az embert. Lévén, ezek általában valamilyen x86 alapú vason működnek.

[ Szerkesztve ]

(#98936) Patice válasza MaCS_70 (#98933) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Várunk szeretettel a pfSense topikban. Én is több YouTube videóból szedtem össze az infókat, hogy hogyan kell, lehet, de persze nem árt, ha valamennyire értesz a hálózatokhoz.

2. Lehet gondolkodni kombó eszközben, de ahhoz még több tudás, tapasztalat kell. Pl. én is most játszok még csak a gondolattal, hogy virtualizálással oldom meg a több gép-egy vas problémát. A vas nemrég összeállt, a megvalósítás meg ahogy szabadidőm engedi.

3. Sok régi és új routert be lehet fogni AccessPoint-nak is, az újabbaknál már van erre külön menüpont, a régieknél meg csak pár beállítás (DHCP off, gateway a router IP címe), csak ugye ekkor nem lesz seamless roaming, hanem csak külön SSID minden AP közelében.

Ha már idáig eljut az ember, akkor szerintem érdemes meglépni a külön AP-kat (gyári megoldásokat).

Sok embernek a 'router' kifejezés egyenlő a mindenazegyben konzumer megoldással, amit ebben a topikban is ajánlgatunk.
Ezek kombó eszközök, mert van bennük router, egyszerű tűzfal, switch és wifi AP.
Vállalati környezetben ezek mind külön egységek/dobozok és már otthoni környezetben is kezd egy kicsit talán terjedni ez a megoldás, amikor komponensekből építkezik az ember.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98937) Multibit válasza Patice (#98936) üzenetére


Multibit
veterán

Sok embernek a 'router' kifejezés egyenlő a mindenazegyben konzumer megoldással, amit ebben a topikban is ajánlgatunk
:K
Tovább megyek. Sok ember fejében router=wifi :P

(#98938) dudika10 válasza MaCS_70 (#98933) üzenetére


dudika10
veterán

Hadd forditsam meg a kerdest, mit nyer egy pfsense-el?
Ha tanulas a cel, hajra! De ha nem tanulas a cel, csak szivatja magat. :N

Futtathatsz termeszetesen VM-ben is pfsense-t. De az megint extra tudast igenyel majd.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98939) Multibit válasza MaCS_70 (#98933) üzenetére


Multibit
veterán

Érdemes-e / lehet-e kombi (pl. router + NAS) egységben gondolkodni?
Lehet, de nem érdemes ;]
Persze, ez szigorúan magánvélemény. A szeparált funkciók híve vagyok. Olyannyira, hogy nálam a router is csak bare metal lehet.

(#98940) Patice válasza dudika10 (#98938) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem is benne volt a tanulás, ismeret szerzés, kíváncsiság a pfSense-re váltásban, de a biztonságot is növelni szerettem volna ezzel a lépéssel.
Egyrészt megvan az alap funkció, hogy legyen internet.
Aztán van beépített tűzfal, amihez persze kell egy kis tudás, de ez sem rakétatudomány, meg lehet tanulni.
Aztán ott van a teljes otthoni hálózat reklámblokkolásának lehetősége, meg a VPN szerveré, meg a DDNS.
Mind olyasmi funkció, amit átlag konzumer terméken - kellő erőforrás hiányában - nem fut elég gyorsan, vagy sokkal több a kötöttség.
Persze nem mindenki fog ezzel foglalkozni, csak legalább legyen meg az infó nekik, hogy van tovább is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98941) Essejó válasza Multibit (#98939) üzenetére


Essejó
veterán

Rákérdezhetek? Épített Routered van?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98942) Multibit válasza Essejó (#98941) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Vettem egy passzív mini PC-t.

(#98943) Alex91 válasza Multibit (#98942) üzenetére


Alex91
félisten

Amit mar gyarilag routernek konfigoltak… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98944) dudika10 válasza Patice (#98940) üzenetére


dudika10
veterán

DDNS mindenhol van,VPN kliens es szerver is lassan. Nem eleg gyors, mihez? Hotelben NAS-rol film letolteshez evente 2x szerintem eleg gyors.
Az atlag user nem, hogy ezeket a feature-oket nem hasznalja, de meg reklamot sem blokkol. Meg a power userek nagyreszenek sincs jellemzoen szuksege tobbre, mint amit egy kozepkategorias router nyujt manapsag. :N
Jo esellyel nem noveltel semmit a biztonsagon sem. Sot, pfsense-en sokkal konnyebb lyukat hagyni szerintem, mint egy commercial routeren, mert nem veletlen utobbinal a default az, hogy a user ugy sem ert hozza.

Szoval ket realis indokot latok:
- tanulas / hobby
- power user, aki pontosan tudja miert kell ez neki

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98945) csgy66 válasza axlfsi (#98926) üzenetére


csgy66
tag

Megtennéd, hogy beszámolsz itt a tapasztalatokról?

(#98946) Multibit válasza Alex91 (#98943) üzenetére


Multibit
veterán

Egy barebone PC-t? Érdekes lenne ;]

(#98947) Patice válasza dudika10 (#98944) üzenetére


Patice
nagyúr

DDNS mindenhol van....
Hát, sokszor elég kötött a lista, hogy melyiket szeretném használni.
VPN:
Telefonnal útközben is reklámblokkolás, bárhol akarok netezni. Ugyanez az összes családban lévő eszközre.
Átlag router frissítései:
Hát ezzel is lehetne vitázni. Amikor azt látom, hogy a többségen az alap jelszó sincs megváltoztatva, meg hogy mennyi ideig támogatják a gyártók a termékeiket, meddig kapnak biztonsági frissítéseket. Hát, elég sok gyári megoldás elvérzik.
Igen, egy jobb konzumer routert is be lehet már állítani viszonylag biztonságosra, de itt ismét bejön a képbe a router tulajdonosa. Akarja, tudja-e hogy ezt hogyan kell? Nem hiszem. Átlagnak az kell, hogy működjön szinte plug'n'play módon, aztán ha sikerül összehozni rajta a wifit már örül és onnantól el van felejtve az eszköz.

Természetesen értem amiről írsz, de részemről én szeretem megismerni a lehetőségeket, hogy mi hogyan működik, ill. mindig van hová fejlődni.

Átlag userekből is ha többen kedvet kapnak kicsit jobban foglalkozni ezzel az egész hálózatos dologgal, akkor már megérte itt koptatni a billentyűzetet.

Peace! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98948) Alex91 válasza Multibit (#98946) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor csak epitett routered van, nem? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98949) Multibit válasza Alex91 (#98948) üzenetére


Multibit
veterán

RAM és háttértár beszerelést, oprendszer telepítést még nem neveznék építésnek.

(#98950) Alex91 válasza Multibit (#98949) üzenetére


Alex91
félisten

De, ez mar epitett router… Ha fogok egy ocska PC-t, es teszek bele 2 halokartyat, meg teszek ra egy router OS-t, mar az is epitett router :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.