Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Claude Leon válasza Soma01 (#19000) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Arról van szó, hogy szálanként elég sok kapcsolat kell neki (ki-be adat és a protokoll)

(#19002) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Előre is bocs ha oltári nagy baromságot kérdezek de létezik olyan eszköz amivel kiválthatom a modemet és routert egyben?

Tehát hogy az asztalon nem legyen 6 féle ledes villogó dobozka hanem csak egy viszont ugyanúgy lesz net,wifi,stb?

Üdv:Viktor

(#19003) kali válasza Viktoár (#19002) üzenetére


kali
legenda

létezik, például home gateway néven emlegetik, de több tényező függvénye, hogy nálad mi is a konkrét helyzet!?!?
- milyen a net típusa? (kábeles...stb?)
- a szolgáltató mutat hajlandóságot az általad vásárolt eszköz beregisztrálására - amennyiben szükséges az eszköz regisztrációja -, a jelenlegi modem helyett?

(#19004) Viktoár válasza kali (#19003) üzenetére


Viktoár
addikt

Szóval a helyzet.

Inviteles ADSL 5megás,kábelen jönnek a bitek.Jelenleg csak egy szolgáltató által adott modem (DSL360R) van és routert tervezek venni.
Azt már segítettek a kedves fórumtársak (TE) hogy mi felelne meg az elvárásaimnak de most az jutott eszembe hogy egy készülékkel kiváltom az egész mindenséget.
Persze ha nem drága.

Ezt a beregisztrálós dolgot hogyan tudom kideríteni,telefon az invitelnek?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#19005) Soma01 válasza Claude Leon (#19001) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, és akkor hányszorosa kb? 1 peer az hány kapcsolat kb?

(#19006) Gubek-Einste válasza Viktoár (#19004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

xDSL-nél nagyon könnyen ki lehet váltani a modem + router-t egy HGW-vel, a szolgáltatók is adnak ilyet ha egyszerre kérsz nt+tel+IPTV hármast. Nem kell semmit sem regisztrálni a te esetedben de nem ajánlott a használata mivel sok lehetséges gond van az ilyen egybe eszközökkel, sokkal jobb ha van egy külön modem + egy külön router-ed mivel így az esetleges hiba keresés/elhárítás soron sokkal egyszerűbb megtalálni a gond forrását + ha valami miatt változik a neted akkor máris vehetsz egy teljesen új eszközt és ha tönkre megy akkor egyszerre két funkciót is elveszítesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19007) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#19006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról már nem is beszélve, hogy bár egyre kevesebb helyen, de az Invitel használ még AnnexA-s modemeket is, így ezt is ki kell deríteni vásárlás előtt, ha csak nem Multi Annex-es a kiszemelt eszköz!

(#19008) Claude Leon válasza Soma01 (#19005) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bekorlátozod a torrentedet 1 torrent/1 szálra, aztán monitorozhatod :)
(természetesen javasolt mellette minden mást leállítani)

Nyilván jó sok lesz, mert az épp nem aktív peer/seedekkel is tartani kell valahogy a lépést, akármikor aktívvá válhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#19009) Viktoár válasza Gubek-Einste (#19006) üzenetére


Viktoár
addikt

Logikus amit írsz,meggyőztél. :K

Akkor maradok a modem+router párosnál.

Titeket nem idegesít ez a sok világító/villogó led? :U

Üdv:Viktor

(#19010) Intruder2k5 válasza Viktoár (#19009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#19011) Viktoár válasza Intruder2k5 (#19010) üzenetére


Viktoár
addikt

:Y :C

Alvás közben nem zavar. :D

Üdv:Viktor

(#19012) Beri válasza Soma01 (#19000) üzenetére


Beri
addikt

Többet.
Minden attól függ, hogy mekkora timeoutok vannak beállítva és konkrétan hány tényleges kapcsolatot sikerül felépíteni. Simán lehet kétszer annyi nyitott kapcsolat, mint ahány szál van beállítva. Sőt, ha mókolsz a half-openekkel, az még pluszban meg tudja dobni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19013) Viktoár válasza kali (#18955) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Ajánlottad a TL-WR741ND vagy TL-WR740N tipusú routert.Esetleg jó lenne helyettük egy TL-WR841N is? :U

Üdv:Viktor

(#19014) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

dd-wrt firmwareben hogyan tudok beállítani egy internetkapcsolatot, ahol van felhasználónév és jelszó + statikus IP cím?

wndr3700 a router... ilyen statikus ip-s dologgal még nem futottam össze...

előre is köszönöm a segítséget!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19015) Soma01 válasza mandju (#19014) üzenetére


Soma01
veterán

ugyan az...

(#19016) Gubek-Einste válasza Viktoár (#19013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ha jó a 74x akkor jó lesz a 841N is, a 841N a 74x-nek a nagy testvére, minden tud amit a 74x de ezen már 2 antenna van és 300-as wifivel rendelkezik. Inkább egy 841ND vagy egy 842ND vegyél mivel ezeken már cserélhető az antenna arra az esetre ha szükséged lenne egy nagyobbra könnyen ki tudod cserélni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19017) Viktoár válasza Gubek-Einste (#19016) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem,már megvettem féláron úgyhogy remélem elég lesz az gyári antenna. :U

Üdv:Viktor

(#19018) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Szükségem lenne egy új routerre, de elég finnyás vagyok. Körülírom az elképzelésemet:

Szolgáltatások:

- MAC clone (idióta netszolgáltató miatt sajnos muszáj)
- beengedő wireless MAC szűrés
- Windows 7 és Android támogatás (esetleg Ubuntu, de remélem hogy megúszom)
- 802.11g és n
- WPA-PSK && TKIP
- min. 2db 10/100/1000 UTP port
- port forwarding (szervert futtatok)

Elvárások:

- fontos a stabilitás, nincs kedvem heti rendszerességgel resetelgetni
- az egyik gép egy 24/7 HTPC/szerver, fontos a külső és belső gyors és stabil elérhetőség (HTTP, FTP, hálózati meghajtók, torrent stb.)
- jó térerő se hátrány (kétszintes házról van szó)
- ne legyen méregdrága

A jelenlegi router egy ~5 éves ASUS, ami elég pocsék de legalább működik (már amikor). Korábban volt tapasztalatom TP-Linkkel, de nem hozta a várt sebességet és volt is vele szívás rendesen, ezt a márkát nem igazán preferálom.

A tippeket előre is köszönöm! :R

Köszönettel:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19019) Beri válasza Rhino666 (#19018) üzenetére


Beri
addikt

- MAC clone
Mindegyik tudja.

- beengedő wireless MAC szűrés
Szintén.

- Windows 7 és Android támogatás (esetleg Ubuntu, de remélem hogy megúszom)
Nincs vindózos wifi, meg androidos wifi, meg linukszos wifi. Egyféle van.

- 802.11g és n
A listáról bármelyik.

- WPA-PSK && TKIP
Szintén.

- min. 2db 10/100/1000 UTP port
A felső kategóriából válassz.

- port forwarding (szervert futtatok)
Mindegyik tudja.

- fontos a stabilitás, nincs kedvem heti rendszerességgel resetelgetni
Szintén.

- az egyik gép egy 24/7 HTPC/szerver, fontos a külső és belső gyors és stabil elérhetőség (HTTP, FTP, hálózati meghajtók, torrent stb.)
Külső? Belső? A Gbit LAN gyorsabb a vinyóknál, kifelé meg a neted lesz a szűk keresztmetszet.

- jó térerő se hátrány (kétszintes házról van szó)
"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

- ne legyen méregdrága
Ha pontos számot mondanál, egyszerűbb lenne.

Korábban volt tapasztalatom TP-Linkkel, de nem hozta a várt sebességet és volt is vele szívás rendesen, ezt a márkát nem igazán preferálom.
Szíved joga.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19020) Rhino666


Rhino666
őstag

Nincs vindózos wifi, meg androidos wifi, meg linukszos wifi. Egyféle van.
Tapasztalat alapján vannak olyan routerek amik előszerettel ledobálják az Androidos cuccokat, ezt szeretném előre elkerülni.

Szintén.
Ha mindegyik ennyire egyforma hogy nincs köztük stabilabb meg kevésbé stabil, akkor kb. mindegy lenne hogy mit veszek. :F :U

Külső? Belső? A Gbit LAN gyorsabb a vinyóknál, kifelé meg a neted lesz a szűk keresztmetszet.
Mégis van olyan amivel néha leszakad a hálózati meghajtó, néha nem elérhető kívülről a szerver, hiába él a netkapcsolat. Legyen is szűk keresztmetszet, régen rossz lenne ha nem lenne. Egyébként meg ha hálózaton keresztüli adatelérésről van szó, akkor nem is játszik közre a winyó hogy az lehessen a szűk kereszmetszet.

Ha pontos számot mondanál, egyszerűbb lenne.
Minél olcsóbb, annál jobb. Kb. a legolcsóbbal is megelégszek ami ténylegesen megfelel az elvárásaimnak.

Nem igazán értem hogy mi a hsz-ed lényege, az elméleti dolgok a gyártók honlapjáról (vagy akár a téma elejéről) is elérhetőek, gyakorlati tapasztalatot meg nem írtál és ami igazából a lényeg lenne, egyetlen javasolt típust sem említettél. Ugyanott vagyok, ahol eddig, de legalább két ember idejét is vesztegetted. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19021) Beri válasza Rhino666 (#19020) üzenetére


Beri
addikt

Tapasztalat alapján vannak olyan routerek amik előszerettel ledobálják az Androidos cuccokat, ezt szeretném előre elkerülni.
Ha csak az androidos cucc szakad, akkor abban kell keresni a hibát. Meg a júzerben.

Ha mindegyik ennyire egyforma hogy nincs köztük stabilabb meg kevésbé stabil, akkor kb. mindegy lenne hogy mit veszek.
Láttad a listát?

Nem igazán értem hogy mi a hsz-ed lényege, az elméleti dolgok a gyártók honlapjáról (vagy akár a téma elejéről) is elérhetőek, gyakorlati tapasztalatot meg nem írtál és ami igazából a lényeg lenne, egyetlen javasolt típust sem említettél. Ugyanott vagyok, ahol eddig, de legalább két ember idejét is vesztegetted.
Írtam konkrét típust, többet is. Olvasd el az első hozzászólást.

Minél olcsóbb, annál jobb. Kb. a legolcsóbbal is megelégszek ami ténylegesen megfelel az elvárásaimnak.
Ha nem játszik tp-link és feltétel a külső (cserélhető) antenna (jelszintet emlegettél, abból meg sosem lehet tudni, mikor lesz elég), akkor egy asus n16 alá menni elég nehéz árban. Mostanában divat a beépített antenna és a dizájnrouter.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19022) Lacix29 válasza Rhino666 (#19020) üzenetére


Lacix29
őstag

Szia
Itt nézhetsz wifi router összehasonlítást.
http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/bar/76-total-simul
Térerőt szerintem jól mutató összehasonlításra:
2.4GHz downlink throughput kiválasztása,
aztán az összehasonlítandó routereket kiválasztása
végül a pop-up alatt Performance vs Location gomb megnyomása.
illetve ezután ajánlott megnézni a 2.4 GHz uplink throughput-ot is, ha 2 vezetéknélküli ketyere között kell adatokat csereberélni.
Én ez alapján az ASUS RT-N56U mellett döntöttem, aztán majd kiderül, hogy jól-e.

[ Szerkesztve ]

(#19023) Rhino666 válasza Beri (#19021) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha csak az androidos cucc szakad, akkor abban kell keresni a hibát. Meg a júzerben.
Igen, pl. hogy hüvelykujj helyett mutatóujjal nyomta meg az Androidon a "WiFi be" gombot, vagy épp kétkézzel takarja a beépített WiFi antennát hogy biztos megszakadjon a kapcsolat. :U Sok mindent lehet a felhasználóra fogni, de néhány dolgot azért nevetséges... :((

Láttad a listát?
Láttam, aztán gondoltam rákérdezek hogy a nálam tapasztaltabbak szerint melyik lenne a legmegfelelőbb az elvárásaimnak mert nem vagyok nő hogy ár meg külső alapján válasszak.

Írtam konkrét típust, többet is. Olvasd el az első hozzászólást.
Legelőször azt olvastam el, csak azután tettem fel a kérdésem. Vannak még csodák.

Ha nem játszik tp-link és feltétel a külső (cserélhető) antenna (jelszintet emlegettél, abból meg sosem lehet tudni, mikor lesz elég), akkor egy asus n16 alá menni elég nehéz árban. Mostanában divat a beépített antenna és a dizájnrouter.
Na, ez már mindjárt célravezetőbb. :R Esetleg 20k környékén valami? Vagy ez alá nem érdemes adni ilyen elvárások mellett?

Lacix29: Köszönöm a tippet, ránézek. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19024) Beri válasza Rhino666 (#19023) üzenetére


Beri
addikt

Igen, pl. hogy hüvelykujj helyett mutatóujjal nyomta meg az Androidon a "WiFi be" gombot, vagy épp kétkézzel takarja a beépített WiFi antennát hogy biztos megszakadjon a kapcsolat. Sok mindent lehet a felhasználóra fogni, de néhány dolgot azért nevetséges...
Ha nem a felhasználóra, akkor az eszközre. Trágya wifi adapter, nemlétező antenna, hulladék szoftver, stb.

Láttam, aztán gondoltam rákérdezek hogy a nálam tapasztaltabbak szerint melyik lenne a legmegfelelőbb az elvárásaimnak mert nem vagyok nő hogy ár meg külső alapján válasszak.
Bármelyik megfelel mindegyik felsorolt elvárásodnak. Plusz nyilván nem azért vannak ott, mert valamelyik tízpercenként eldobálja a kapcsolatot poénból.

Esetleg 20k környékén valami? Vagy ez alá nem érdemes adni ilyen elvárások mellett?
Érdemes, ott a 1043ND, csak nem akarsz tp-linket.
Az az engenius még érdekes, meglepő dolgokat tud. Viszont a wifije nem szabványos (ami ettől még jól működik, csak hát ugye not certified).
A lényeg az, hogy nem adják olcsón a gigabitet. A linksys wrt320n (illetve E-négyszámjegyűvé átnevezett verziója) ilyen 20-22 körül szokott lenni, de annak botrányosan oldották meg az antennáit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19025) Rhino666 válasza Beri (#19024) üzenetére


Rhino666
őstag

Az az engenius még érdekes, meglepő dolgokat tud. Viszont a wifije nem szabványos (ami ettől még jól működik, csak hát ugye not certified).
Ez beindította a fantáziámat, elég szimpatikus a belső hálózaton nyújtott teljesítménye, főleg az árával együtt. :)) Mivel jár(hat) ez a "not certified" dolog? :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19026) f_sanyee válasza Rhino666 (#19025) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Tapasztalat alapján vannak olyan routerek amik előszerettel ledobálják az Androidos cuccokat, ezt szeretném előre elkerülni.

es hasonlo finomasgok....

(#19027) Rhino666 válasza f_sanyee (#19026) üzenetére


Rhino666
őstag

:(((

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19028) Intelligencs válasza Rhino666 (#19018) üzenetére

A hatótáv nem csak a routertől függ, hanem a klienstől is, hiszen a kommunikáció kétirányú. Tehát hiába van egy routered gigantikus antennával, ha a kliens csak egy kis USB stick valahol lent a földön.

A kétszintes ház besugárzását úgy is megoldhatod, ha közbeiktatsz egy range extendert (tulajdonképpen egy access pointot). Ami semmi mást nem csinál, mint ugyanazon a csatornán továbblöki a wifit, meghosszabbítva annak hatótávolságát. Így kiküszöbölöd a fent leírt problémát, és nem kell kompromisszumot kötni az antenna miatt.

Én mostanság két helyen is ezt a megoldást alkalmaztam, egyszer apáméknál, ahol nagy a ház, illetve nagynéném vidéki házában, ami egy hosszúkás parasztház. Közbeiktattam egy range extendert (TP-Link gyártmányt), és nagyon faszán működik minden.

The Amiga, Born a Champion

(#19029) tvamos válasza Intelligencs (#19028) üzenetére


tvamos
nagyúr

A nagy antennanak vetelkor is nagyobb az erzekenysege, tehat sokszor segit, ugyan azon kliensnel. Szoval egy nagy nyeresegu antenna beszerzese segithet a hatotav problemakon. Plane, ha csak "gyenge" a jel. A range extender is jo dolog. Ez igaz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19030) f_sanyee válasza Intelligencs (#19028) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Eleg ha a routernek "gigantikus" antennaja van. Gondolj bele, mekkora antennaja van a mobiltelefonodnak es mekkora a szolgaltatonak?

(#19031) Kavicsos


Kavicsos
csendes tag

Üdv

Jelenleg egy WGR 614, 54 mbps routerem van. Egy ideje az a probléma vele, hogy időnként nem érzékelik a számítógépek. Egy asztali gép van rákötve vezetékkel, és egy laptop wifi-vel, + 1-2 androidos telefon. Kb. 5-6 éves, és a kérdés hogy valamilyen frissítéssel orvosolható-e a probléma, vagy már megérett egy cserére? Mi a vélemény a D-link DIR-635, 300 Mbps routerrol?

Előre is köszi a választ :)
Egy laikus.....

(#19032) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok. Ősszel elköltöztünk, és az új lakásban a T-Home olcsóbb volt mint a UPC, ezért 15 megás T-home netre fizettünk elő. Kijött bekötni a muki, aki büszkén magyarázta, hogy a Cisco modem amit adnak az 16 wifi eszközt tud kezelni 1idejűleg, szóval tegyem csak el a TP-Link 1043 -as routeremet , nem lesz rá szükség, én hülye meg eladtam az aprón - na itt nagyot hibáztam. Ez a vacak olyan mint egy makrancos hölgy, ha van kedve 1-2 napig működik, utána 2-3 napig nem. Semmi enm segít, se újraindítás, se semmilyen beállítás, mind3 laptopon 1szerre megy el, és csak a wifi nem működik. Hibabejelentőt hívtam, de mivel ez nem fő profil bla-bla , nem foglalkoznak vele, max ki tudnak valakit küldeni pénzért aki beállítja (pár routert már bekonfiguráltam életem során, és volt itt ismerősöm is megnézni, aki otthon szervert tart, szóval hálózati beállítások terén sokat tud) Szóval reménytelen. Közben további vezetékes eszközök is lettek itthon, úgyhogy szükségem lenne 1 Wifi routerre.

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a kjülönbség a TP-LINK TL-WR841N és a TP-LINK TL-WR841ND routerek között, valamint mik a tapasztalatok ? A T-home os modem / routerre rá lenne kötve a TV box, 2 pc (1iken szoktam torrentezni), és 1 ilyen a router. A TP-link routeren keresztül menne a Wifi (3 laptop van itthon, skype és böngészés) , és 3 másik vezetékes eszköz (maga a TV, X-box, és mediaplayer)
Ez így mennyire működőképes elképzelés ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#19033) Soma01 válasza ovecs (#19032) üzenetére


Soma01
veterán

Az ND-nek lecsavarható az antennája.
A "T-home os modem / router"-hez annyira nem értek, de emlékeim szerint csak 1 csatlakozón van net, a többi az IP TV-nek van. Szóval kell egy router ha többet akarsz. Az a router bírni fogja, csak majd a torrentet kell korlátozni kicsit, hogy a többiek is tudjanak nethez jutni.

(#19034) Soma01


Soma01
veterán

Cisco epc3925-d van? Mert annak elvileg mind a 4 LAN portja egyforma.

Lehetőségek: [link] [link]

(#19035) ovecs válasza Soma01 (#19034) üzenetére


ovecs
senior tag

Szia, köszi szépen, igen ezaz, abban a topikban fogok utánaolvasni, hogy van-e valakinek hasonlóan baja vele :R

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#19036) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!
Olyan routert keresnék, amin van egy kapcsoló, hogy az n-es wifit kikapcsolja. Több eszköz is csatlakozhasson rá, 4 kábel és miegymás. 100 Mbyte-s elég.

(#19037) Soma01 válasza Hujikolp (#19036) üzenetére


Soma01
veterán

Gombbal ki/be kapcsolható wifi-t akarsz, N-es routeren? Mi legyen a "miegymás"? USB?

(#19038) Hujikolp válasza Soma01 (#19037) üzenetére


Hujikolp
őstag

Igen és 2 android fel tudjon rá menni.

[ Szerkesztve ]

(#19039) Beri válasza Hujikolp (#19036) üzenetére


Beri
addikt

100 Mbyte-s elég.
Esetleg bites.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19040) Soma01 válasza Hujikolp (#19038) üzenetére


Soma01
veterán

NETGEAR WNR1000
Kb innen indul, 8000 ft. A többi NETGEAR közt vannak még ilyenek és a NETGEAR jó márka.
Más gyártó nem jut most eszembe. Esetleg, mint ha lenne pár Linksys is...

(#19041) Soma01


Soma01
veterán

Van még itt egy pár:
- WNR2200 (usb)
- WNR2000
- WNDR3400 (dual, usb)
- WNDR3700 (dual, usb)

(#19042) Kavicsos


Kavicsos
csendes tag

Hali.....

Ötlet valakinek a kérdésemre? :F

(#19043) Soma01 válasza Kavicsos (#19042) üzenetére


Soma01
veterán

Egy resetelést és egy firmware frissítést megér. Sőt egy alternatív firmware-t is. DD-Wrt, Open-Wrt....
A D-Link jó márka, biztos nem rossz az a router sem. De ha olcsóbbat akarsz a Tp-Link is meg fog felelni. 1. hsz.

(#19044) Beri válasza Soma01 (#19040) üzenetére


Beri
addikt

NETGEAR jó márka
A D-Link jó márka
Ilyet ne. De tényleg. Mondjuk az iponon nem fognak megszólni miatta, de ez tényleg nem ide való.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19045) Kavicsos válasza Soma01 (#19043) üzenetére


Kavicsos
csendes tag

Köszi.....
Az 5-6 év még nem olyan sok "elöregedés" szempontjából, hogy érdemesebb lenne lecserélni?
Mivel abszolut nem értek hozzá, lehet hogy hülyeséget kérdezek: a D-link nevében 300 Mbps található, de valahol azt olvastam hogy 54 Mbps-s az is, ez mit jelent? A Netgear és a D-link-es router tudásban hasonló kategória?

(#19046) Soma01 válasza Beri (#19044) üzenetére


Soma01
veterán

Jó, én nem vennék D-Linket. NETGEAR -t igen. De nem is akarom lehordani. Írjatok neki valamit ti is! :DD

(#19047) kali válasza Kavicsos (#19045) üzenetére


kali
legenda

ami 300 megabit/sec jelölésű n szabványos wifi, az egyben 54 megabit/sec jelölésű g szabványos is, mivel visszafelé kompatibilitás van - fordítva ez nem igaz!

(#19048) Soma01 válasza Kavicsos (#19045) üzenetére


Soma01
veterán

Akár el is öregedhet, pl a kondik benne kiszáradnak. De ehhez szét kell szedni, rá kell nézni...
Próbáld az említett új firmware-t, meg resetet. ha nem jön össze vagy nem akarsz vele kinlódni akkor vegyél másikat. Kérdés, hogy neked mennyi kinlódást ill. időt, pénzt ér meg?

D-Link. :F
A mostanitól biztosan jobb, de az egy kifutó modell, ahogy én látom. Megnézem mindjárt, hogy mit írnak róla, mert nem ismerem annyira...

(#19049) f_sanyee válasza Kavicsos (#19045) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Az hogy a router tud 300Mbps-t az meg onmagaban keves, a hozza csatlakozo eszkoznek is tudni kell, es ha neked egy regi laptopod van amiben csak 54Mbps wifi van, akkor bizony az nem fog gyorsabban menni.
Fw csere nem valoszinu hogy segithet a problemadon, ha evekig mukodott es nem nyultal hozza akkor hw problema lehet, fw az nem szokott elromlani.

(#19050) Soma01 válasza Kavicsos (#19045) üzenetére


Soma01
veterán

Az a D-Link az első N-esek közt volt, én egy újabbat vennék. És amit az előttem szóló is írt, ha most minden eszközöd 54-es akkor nem sokat érsz az N-es router előnyeivel. De menni fog azért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.