Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97051) MaCS_70 válasza sittes79 (#97050) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon nem mindegy, hogy lehet-e rálátásod a toronyra.

Minimális áldozattal/kockázattal megpróbálkozhatsz egy SXT-t vagy akár LHG-t. Ha nem jön be, a postaköltséget buktad, de legalább pontosan tisztában vagy a helyzettel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97052) Multibit


Multibit
veterán

Izmos routernek való. Vidd, amíg lehet!
Mint tudjuk, az ilyen egy vagyonba kerül. Ja, mégsem ;)

(#97053) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Router beállításában és egy klíma párosításához szeretnék segítséget kérni tőletek. Nem igazán témába vágó kérdés, de bízom a megoldásotokban.
Nyaralóba, elsősorban egy AUX klíma távoli vezérléséhez vettem egy TP-Link TL-MR6400 N300 Mbps 4G LTE routert.
Vezetékes internet nincs és a klíma csak a 2.4GHz frekvenciát támogatja. Ahogy olvasom a kézikönyvében abból is csak a 802.11B/G szabványt.
A routeren viszont nem tudom kiválasztani, hogy csak B/G-ben működjön. Vagy B/G/N vagy G/N vagy N választható. Szerintetek lehet, hogy emiatt nem tud csatlakozni a klíma?
Le lehetne valahogy "butítani" a routert, hogy az N szabvány szerint mégse sugározzon és a klíma csatlakozni tudjon?
Vagy lenne valami más ötletetek? Fix csatornát válasszak autó helyett?
Köszönöm előre is

(#97054) Multibit válasza droetker (#97053) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban nem témába vágó, rossz topikban vagy.
A routereden a B/G/N beállítás megfelelő, ezzel a B/G eszközök is kezelhetők. Nem ezzel van probléma. Szerintem a klímádnak megfelelő topikot kellene keresned. Lehet, hogy a routeren be kell lőni valamit a működéshez, de nem a wifi szabvány beállítás a gond. Válassz fix csatornát, 1 és 11 között! Van applikáció a klímához, van hozzá valamilyen leírás? A routeren keresztül van internet elérésed? Más eszközzel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#97055) droetker válasza Multibit (#97054) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia!
A router normál működésével úgy vélem minden rendben. Egy Shelly hőmérséklet szenzort már csatlakoztattam hozzá, távolról, hálózaton kívülről is látom az értékeket. Meg persze laptopot, telefont is csatlakoztattam, azokon is megy az internet.
A klímához van az AC Freedom alkalmazás. A wifi hálózatot ez meg is találja, megadom a jelszót, indítom a csatlakoztatást és csak homokórázik percekig. Aztán írja, hogy nem tud csatlakozni. De hogy miért azt nem árulja el. Csak annyit, hogy 2.4 GHz kell neki.
A csatorna állítást még megpróbálom. Kimondott ilyen klímás fórumot egyelőre nem találtam, gondoltam, hogy a routerben kell valamit állítani. Végső esetben írok a forgalmazónak, hátha tudnak valamit mondani.
Köszönöm!

(#97056) Multibit válasza droetker (#97055) üzenetére


Multibit
veterán

Elolvastad a klíma user manuáljában az ide vonatkozó részt? Nem ismerem a klímádat, ezért csak találgatok. Általában a klíma távirányítóján kell valamilyen billentyű kombinációval indítani a párosítás folyamatot. Ezután a mobil eszközön (telefonon) kell ügyködnöd. Van úgy, hogy javasolják, a párosítás idejére kapcsold ki a telefonon a mobil netet. Ezután kell használnod az AC Freedom appot.

(#97057) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg mi a “Asus RT-AC57U V3” alternatívája?
Mert ezt sajnos már nem nagyon lehet kapni.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#97058) woodworm válasza Angelo69 (#97057) üzenetére


woodworm
veterán

Azért találni még belőle, de az ac1300g+/ac57u/ac58u/ac59u jelzés ugyanazt a routert takarja. Árban amelyik kedvezőbb éppen, azt érdemes venni.
Minimálisan lehet drágább az ax53u/ax1800u, újabb szabványt ismer, jövőálóbb lehet.

(#97059) droetker válasza Multibit (#97056) üzenetére


droetker
csendes tag

Igen, mindent a használati szerint csinálok, kezdve a távirányítón a wifi modul aktiválásától. Az alkalmazásban a csatlakoztatás menete egyértelmű, minden megy előírás szerint, de a vége mindig sikertelen csatlakozás.
Ezért gondoltam, hogy a routerben kellene valamit állítani. Még a titkosításra gondoltam, de erről végképp nem ír semmit a használati útmutató.

(#97060) Multibit válasza droetker (#97059) üzenetére


Multibit
veterán

Most nézem, hogy SIM-es routert használsz, azt írtad: Vezetékes internet nincs. Publikus címet kapsz a szolgáltatótól? Esetleg gondot okozhat, ha nem. Ez is csak egy tipp.

(#97061) mazso1988


mazso1988
kezdő

Sziasztok.
Aki esetleg használ mi a tapasztalat Asus TUF Gaming AX5400 routerrel kapcsolatban?

(#97062) droetker válasza Multibit (#97060) üzenetére


droetker
csendes tag

Sima Telekomos feltöltőkártya van a routerben és ha jól tudom nem publikus az IP.

(#97063) Soma01 válasza droetker (#97062) üzenetére


Soma01
veterán

Erre van jobb téma. Vagy másik routert szeretnél venni?

(#97064) droetker válasza Soma01 (#97063) üzenetére


droetker
csendes tag

Nem akarok újat. Most vettem, ezzel kellene működnie.
Tudom rossz fórumban vagyok. Mentségem legyen, hogy ezen az oldalon nem lehet vakon a témák között keresni. Majd a googleban keresek valami jobbat, ha továbbra sem megy a csatlakoztatás

(#97065) dzsampi válasza Gubek-Einste (#97049) üzenetére


dzsampi
junior tag

Köszönöm szépen!

Leírom, hogy mi a terv.
Nagyjából még 2 évig fogok a jelenlegi helyen lakni, itt nem lesz szükségem mesh hálózatra.
2 év múlva viszont egy 3-szor ekkora házba költözök (150 nm) ekkor fogom használni a mesh szolgáltatást (cat 7 kábel lesz behúzva minden helyiségbe).

Jelenleg 500/22 vodafone netet használok. Az új helyen majd a telekom gigabites, vagy 2 gigabites internetére fogok előfizetni. Annak utána kell járnom, hogy van-e relevanciája a 2 gigabitnek vagy felesleges nekem.

Melyik a jobb terv?

1. Most veszek egy TUF-AX5400-at és a 110 ezer forintos keretből 60-at "félrerakok" és majd 2 év múlva lecserélem / kiegészítem a hálózatot.

2. Megveszem most a GT-AX6000-et és ehhez veszek későbbiekben még AP-kat.

Köszönöm! :R

U.I.: más gyártó termékei teljesen kiesnek az ajánlottak közül? Pl.: netgear, linksys :R

(#97066) Dr.NX válasza droetker (#97064) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Elég lett volna az összefoglalót kinyitnod:
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Elfogadom a sütiket.

(#97067) tha_answer válasza dzsampi (#97065) üzenetére


tha_answer
őstag

"cat 7 kábel lesz behúzva minden helyiségbe"
ne egy dbot huzz. vagy legalabb a kabelcsatornaba egyszeruen lehessen betenni kesobb pluszt.

(#97068) mhn


mhn
tag

Sziasztok!

Házunk net hálózatát szeretném felújítani. Ez egy kb 40 éves épület, amin számos felújítás/hozzáépítés történt. Jelenleg 160-180nm alapterületű és 2,5 szintes (van egy minimál padlástér). A net becsatlakozás az épület egyik sarkában van a padlástérben. Az épület egy részébe be van húzva az ethernet kábel, ahol meg nincs ott marad a wifi.

Jelenleg 3db régi N-es router és egy Xiaomi repeater-rel van úgy ahogy lefedve a ház, de elérkezett az idő a upgrade-re.
Mivel régi az épület a Powerline adapterekkel nem próbálkoznék, szóval valami mesh router pack-ban gondolkodtam.
Ez volt az egyik kiszemeltem:
https://mightygadget.co.uk/mercusys-halo-80x-whole-home-mesh-wi-fi-6-system-review/
Itt épp eléggé dícsérik. Elvileg bővíthető újabb node-okkal, de az nem egyértelmű számomra, hogy milyennel, mert pl. szólóban nem láttam sehol ilyet...

Viszont elolvastam az összefoglalót :C és ott vagyon írva, hogy "(A legolcsóbb AX mesh megoldás 2 darab Asus AX1800U vagy Xiaomi Mi AX1800)".

Csak hogy jól értem e:
Ha veszek mondjuk 4 db Asus AX1800U-t, akkor ez képes úgy működni mintha vettem volna valami packot? Vagy mondjuk valami ficsőrt nem tud, amit mondjuk egy kimondottan mesh wifi pack meg igen?

2 dolog miatt örülnék, ha működne. Egyrészt a 4db AX1800u kb 80ezer, és egy wifi6-ot tudó 3 darabos pack is kb itt kezdődik. Szóval már alapból egyel több eszközt kapok. Másrészt ha esetleg kell még node, akkor egy újabb példánnyal viszonlag olcsón tudom bővíteni.

Két elvárás lenne az új hálózattól: kábelen min. gigabites sebesség wifi-ből meg a 6os szabvány támogatása.

Szóval a kérdés, hogy sima routerekkel (pl. ezzel az AX1800-al) vagy "dedikált" mesh router pack-al kellene megoldani a dolgot?
Köszi!

(#97069) Gubek-Einste válasza dzsampi (#97065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik a jobb terv?
Inkább az első verzió legyen, a TUF-AX5400 most jó választás volna, később másodlagos eszköznek még felhasználható.
Két év múlva lehet jobb eszköz is mint amilyen most a GT-AX6000.

U.I.: más gyártó termékei teljesen kiesnek az ajánlottak közül? Pl.: netgear, linksys
Az Asus megoldása a legrugalmasabb, a többi gyártó megoldásai drágábbak és/vagy korlátozottabbak mint az Asus-é, illetve tapasztalat is jóval kevesebb van velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97070) Gubek-Einste válasza mhn (#97068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak hogy jól értem e:
Ha veszek mondjuk 4 db Asus AX1800U-t, akkor ez képes úgy működni mintha vettem volna valami packot?

Igen

Vagy mondjuk valami ficsőrt nem tud, amit mondjuk egy kimondottan mesh wifi pack meg igen?
Nincsen ilyen, sőt a sima router-ekből építkező AiMesh többet is tud és sokkal rugalmasabb is mint a dedikált mesh eszköz csomagok.

Másrészt ha esetleg kell még node, akkor egy újabb példánnyal viszonlag olcsón tudom bővíteni.
Sőt bármilyen AiMesh kompatibilis eszközzel bővíthető a hálózat.

Szóval a kérdés, hogy sima routerekkel (pl. ezzel az AX1800-al) vagy "dedikált" mesh router pack-al kellene megoldani a dolgot?
Inkább Asus AiMesh alapon kellene kiépíteni a hálózatot mivel az a legrugalmasabb és a bővíthetősége is jobb mint az ilyen mesh eszköz csomagok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97071) dzsampi válasza Gubek-Einste (#97069) üzenetére


dzsampi
junior tag

köszönöm szépen!

Meg fogom rendelni a TUF-AX5400-at.

Még egy kérdésem lenne. UTP kábelből van valami ajánlott gyártó vagy konkrét kábel?
Szükségem lenne egy 3 m hosszúra, egy 2 m hosszúra és egy 1 m hosszúra. Itt az egyik tag linkelt korábban ubiquiti patch kábelt. Azoknál nagyon tetszik, hogy vékony a kábel és könnyen igazítható.

Azt hiszem ez volt: [link]

(#97072) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!
[link]
Az Asus RT-AX58U és a TUF-AX3000 V2-t nézegettem, árban kb 42 ezer ft mind a kettő.
A topic leírásban az szerepel, hogy az ax3000 1.5GZ tri core, de az asus oldalán már quad core van. A topic leírásban lehetséges, hogy a V1 verzióról van szó?
Azonos áron melyiket ajánljátok jobban?
2 db lenne, kábellel összekötve és mesh wifi a cél.

Köszönöm!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#97073) osonte válasza dzsampi (#97071) üzenetére


osonte
senior tag

Equip / Delock kábelek jók, én minimum Cat6-ot vennék és mindkét gyártónak létezik Slim kábele. Az olcsó, silány minőségű kábeleket érdemes elkerülni, volt hogy egy szatyorral hoztak vissza az olcsóból (céges "bevásárlás" volt), 100Mbps-re voltak képesek a Cat5e kábelek...

(#97074) MaCS_70 válasza dzsampi (#97071) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen hosszban gyakorlatilag bármelyik gyártó RÉZ (tehát még véletlenül sem CCA) kábele hozza a kategória paramétereit és még többet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97075) Dr.NX válasza membrandj (#97072) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A táblázatban még tri-core V1 van, de a V2 quad-core.
A TUF-AX3000 V2 ajánlottabb, mint az AX58U V2.

Elfogadom a sütiket.

(#97076) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok
Ajánlások alapján vettem egy ASUS RT-AX1800U -t
Ennyit még életemben nem szívtam routerrel.
VAn egy bug benne ugyanis.
Szóval teleépítgetés, nem vágom miért nem lehet kikerüli ezeket az automata izéket de mindegy, aztán kérdezte hogy legyen -e firmware frissítés mert security meg minden, mind meghalunk. Mondom bánnya kánya. Újra indult, szüttyögött, beléptem, megreszeltem a beállításokat és restartoltam. Na ja de utánna nem engedett be a webes felületre. Hát mondom mi van. Párszor reseteltem és eljátszottam ezt, de nem.
NA elővettem a mobil appot, hát az kicsit nehézkes meg nem megy minden funkció hiába van ott. Jó túltoltam a beállításokat. Szeretem ha én mondom meg mi legyen. Tudom vegyek Mikrotik -et... Lényeg hogy pár reset után rájöttem hogy miután kikapcsolom a 2.4 Wifi -t mert hogy nekem az nem kell, akkor csokizza magát össze a webes felület. Mobilos megy, és a router is működik...
Gondoltam leírom más ne szívjon vele :D Szal jelenleg a 2.4Wifi ha ki van kapcsolva akkor a webes felülete nem megy böngészőből. Chrome -ban megfagy és nem töltődik be, tűzróka meg azt mondja nem sikerült jelentkezzek be újra...
Most hogy hagyom a 2.4G wifi -t frankó a webes felület is. Szóval mobilon megy így is úgy is de webes felület csak akkor ha a 2.4 Wifi is be van kapcsolva ha van 5G -s wifi...

(#97077) Angelo69 válasza woodworm (#97058) üzenetére


Angelo69
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Ezzel nem voltam tisztában. De furcsa, hogy ugyan az a típus fut több név alatt. Van ennek valami hátulütője?
ac59u-t találtam, kar hogy ez nincs benne az ajánlott routerek között.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#97078) mhn válasza Gubek-Einste (#97070) üzenetére


mhn
tag

Ez akkor nagyon jó hír. Köszönöm a gyors választ!

(#97079) woodworm válasza Angelo69 (#97077) üzenetére


woodworm
veterán

"De furcsa, hogy ugyan az a típus fut több név alatt. Van ennek valami hátulütője?"
Igen, rosszul jársz, ha 28 ezerért veszel egy routert, amit 14-ért is meg tudsz.

"ac59u-t találtam, kar hogy ez nincs benne az ajánlott routerek között"
Ha az ac57u ajánlott és az ac59u hardveresen és szoftveresen ugyanaz, akkor külön megerősítés kell, hogy az is ajánlott? Szerintem nem a tudása miatt nincs a listán, hanem az ár/érték aránya miatt. Amennyibe induláskor került ez a router, sokkal jobbat kaptál. Jelenleg ezeket kb. 14-16 ezer körül érdemes megvenni, ha ennyiért nincs, akkor ax53u/ax1800u a következő lépcső 18-20 ezer körül.

(#97080) Angelo69 válasza woodworm (#97079) üzenetére


Angelo69
senior tag

Köszönöm ismételten a gyors segítséget!
Tanácsaid szerint jártam el. :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#97081) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Egy CISCO MERAKI GO GR10 ACCESS POINT megfelelő valasztas egy ketszintes csaladi hazba hogy mindenhol legyen wifi jel?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#97082) 05Steve


05Steve
tag

Sziasztok,
adott egy Vodafone (upc) 1Gbit es net a hozzá kapott arris wifi router, mivel sokan írják hogy nem a legjobb router így csak modemként használnám és kellene melléje egy "mindent tudó" wifi router 30 ezerig, mesh képes kellene hogy később tudjak plusz eszközt csatlakoztatni. Fontos hogy stabil legyen, erős wifi jel legyen. Asus vagy Xiaomi? Asus 1800u vagy asus ax 55 vagy xiaomi ax3200 vagy más? Köszönöm

(#97083) Patice válasza sakal83 (#97081) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyedül nem lesz elég sztem, bár attól függ mekkora alapterületű a ház és milyen anyagú a födém a két szint között.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97084) membrandj válasza Dr.NX (#97075) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!
Végül tegnap megvettem a 2db TUF-AX3000 V2-t az euronicsban 35/db áron, 3 év garival.
Volt egy kis szívás, mert a második eszközön csak firmwaret akartam frissíteni, de nem engedte, amíg nem konfiguráltam..

Egyelőre nem kábelen csatlakoznak, de lehet marad is így, mert elfogadható bőven a földszinti jelerősség.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#97085) Gubek-Einste válasza sakal83 (#97081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97086) Gubek-Einste válasza 05Steve (#97082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97087) 05Steve válasza Gubek-Einste (#97086) üzenetére


05Steve
tag

80nm családi ház, 38as kisméretű tégla, kis távolságok, egy szint, sarokház, tűzfal a szomszéddal egybeépítve
kliens eszközök röviden sok, több mobil, tv, xbox, nintendo switch, robot porszívó, két garázs ajtó, meg még ki tudja mi nem :)
1Gbit vodafone, az eszközök egyenlőre nem tudnak ax-et,
minden eszközt egyidejűleg zokszó nélkül kiszolgáljon,
később mivel az udvaron kevés a jel egy mesh házlózatot hoznák létre, egyenlőre egy repeater van kint azzal is működik, egyenlőre most arra jutottam hogy kipróbálom a szolgáltató csoda arris modem/routerét ha nem válik be akkor valamelyik asus mellett döntök csak nem tudom melyik lenne jobb

(#97088) Gubek-Einste válasza 05Steve (#97087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AX1800U alapnak megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97089) 05Steve válasza Gubek-Einste (#97088) üzenetére


05Steve
tag

AX55 nagybb területet tud lefedni? Vagy mért drágább 10-15 ezerrel?

(#97090) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Hozzátok fordulnék segítségért újra.

Hamarosan költözni fogunk, 84 m2-es kétszintes házba. Jelenleg egy Asus RT AX82U router szolgál ki minket, ami a mostani lakásban tökéletesen működik. Gondolom ez a következő helyen már nem lesz elég maradéktalanul, így vásárolnék egy fő routert, ezt pedig másodlagosnak tenném be, AiMeshben majd.

Szóval, az előző alkalommal picit benéztem, jó router ez a 82u, de nem Merlin-képes. Előtte pár évvel vettem egy Asus RT ac66u B1-et és amint felraktam rá a Merlint, iszonyat mód megnőtt a teljesítménye. (Példának okáért ott egy tömbház 3. emeletén laktam, és már a földszinten érzékelte a jelet a telefonom, most pedig egy társasház első emeletén, ahonnan ha lemegyek, már hamar eldobja a wifit.)

Elsőre egy AX86S-t néztem ki, olyan 60-70K-nál feljebb nem mennék a routerrel, szerintem ez a kettő sok évig szépen kiszolgálna majd minket.

Mit gondoltok, jövőtálló elképzelés lenne?

Véleményeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

(#97091) Dr.NX válasza 05Steve (#97089) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs ilyen összefüggés, hogy ha másfélszer annyiba kerül, akkor másfélszer akkora területet fed le.

Elfogadom a sütiket.

(#97092) Gubek-Einste válasza HdRew (#97090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet az AX86S.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97093) Emperor_ válasza Emperor_ (#97020) üzenetére


Emperor_
addikt

Végül vettem egy ASUS RT-AX1800U-t az emeletre.
Az ASUS RT-N12+ pedig AP-ként csatlakozik rá a földszinten.

Egy gondom van eddig a TL-WN823N V2 USB stick kék halált okoz win10 alatt, amikor a WiFi-re (amit a RT-AX1800U szolgáltat) akarok csatlakozni.
Friss telepítésű Win10 esetén is kék halál van.
Ugyanez a stick simán csatlakozik ASUS RT-N12+-re.

ASUS RT-AX1800U tetszik. Köszönöm az ajánlást!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#97094) HdRew válasza Gubek-Einste (#97092) üzenetére


HdRew
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#97095) jata108


jata108
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 10x14 m alapterületű ház, benne egy Huawei B818 két külső antennával. Elvileg bőven elegendőnek kellene lennie, de sajnos meglehetősen kiszámíthatatlan a működése.
Mivel szinte az összes kütyüm már tudja a wifi 6-ot, arra gondoltam, h a B818-ra rákötnék egy ax-es routert (huawei-nek a mobilnet miatt maradnia kell) és csak ez utóbbi adná a házban a wifi-t.
Két típust néztem, erre szeretnék kérni javaslatot, illetve ha van 3. verzió, azt is szívesen hallgatom.
Szóval szerintetek mivel járnék jobban, egy xiaomi ax3600 vagy xiaomi ax3000 mesh system? Árban nincs különbség, ahogy nézem az elsőben jobb a processzor és erősebbek az antennák, a másiknál meg a két eszköz talán jobban le tudná fedni a házat.
Előre is köszi a tippeket.

(#97096) HdRew


HdRew
őstag

Egyébként létezik, hogy már van AX82U-ra is Merlin?

Persze, csak ha nem csal a szemem. Kérlek erősítsétek meg, hogy hiteles a weboldal. :)

(#97097) blakey válasza HdRew (#97096) üzenetére


blakey
félisten

Ez egy Merlin fork, tehát nem az "eredeti", de jól látod, van rá, hogy mennyire jó vagy rossz, azt sajnos nem tudom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97098) HdRew válasza blakey (#97097) üzenetére


HdRew
őstag

Ó értem, köszönöm szépen. :)

(#97099) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Keresek egy jo ar/ertekbe levo wifi extendert. Johet kinai is (ali,amazon stb)

(#97100) Gubek-Einste válasza jata108 (#97095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mesh párossal jobban járhatsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.