Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#54991) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem tudom,hogy kell e 5 ghz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55002) Gubek-Einste válasza Yiggdrasil (#54999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55003) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#55001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen sok és/vagy gyenge a szomszédok wifi-je, nincsen dual band wifi-vel rendelkező és/vagy csak mobil/tablet ilyen akkor nem szükséges feltétlenül az dual band router megléte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55004) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#55003) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mintha hármat érzékeltem volna telefonnal,szomszédot fullosan,többi 3 csík a 4ből (80% lehet :F ) Szerintem nekik nincs dual bandes routerük. Playstation miatt cserélném a fos wr740n-t,mert 3-4 m-re van a ps tőle,igaz van egy gipszkarton fal is közte,de kínszenvedés multizni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55005) Brogyi válasza FIREBLADE78 (#55004) üzenetére


Brogyi
senior tag

Normális gamer nem játszik FPS-t wifi-n. Sőt semmilyen gamét nem tol wifi-n.

(#55006) FIREBLADE78 válasza Brogyi (#55005) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ezt dobta a gép,nem vok gémer,csak ha időm van,akkor játszok

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55007) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Holnap beüzemelem az Asus RT-N18U-t az N12 D1 helyett.
A hálózatban van egy Raspberry PI2 és egy Duna HD TV 101 és egy Synology NAS is. Kérdésem, hogy nagy valószínűséggel minden hálózati beállítást ezeken az eszközökön is újra kell állítanom vagy esetleg a csere után zökkenő mentesen mindenki felismer mindenkit a hálózatban? Mire kell készülnöm?
Ki volt osztva a routeren minden eszköznek cím fixre idáig azokat esetleg jegyezzem fel vagy a MAC alapján ugyanazt adja majd?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#55008) tutikatuti


tutikatuti
csendes tag

Érdeklődnék, hogy a DIGI kábeles legkisebb internethez milyen routert érdemes vennem, USB kell. ( laptop, Tévé, telefon )

Üdv ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#55009) Gubek-Einste válasza psg5 (#55007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router saját topikjába érdeklődjél inkább ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55010) Gubek-Einste válasza tutikatuti (#55008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel 100/50 Mbps a legkisebb előfizethető csomag így mindenképpen gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55011) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! A Telekomos topikbol irányítottak át! Routert keresek arra a célra hogy a haz masik végébe megy az utp kábel a 3. Iptv stb-be , es ezt a kábelt szeretnem megcsapolni , ugy hogy meg a tv is működjön, a terv egy asus router , de lehet mas is ami az IGMP t támogatja , azt AP módban használva , es onnan jönne egy uj kábel az stb be, ! Működhet a dolog? Esetleg mas ötletet is elfogadok ! Koszi előre is Ja a kinézett router asus N12+

bandi

(#55012) Gubek-Einste válasza bandi20 (#55011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N12+ nem ajánlott, a D1 igen.
Ha kellene gigabites portok akkor N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55013) bandi20 válasza Gubek-Einste (#55012) üzenetére


bandi20
aktív tag

Es csak asus tudja ezt az IGMP cuccokat? Mert csak annál láttam feltüntetve ! Vagy tudsz ajánlani mas gyártót is ami megfelel a kritériumnak, a gigabites port nem hátrány ! Koszi

bandi

(#55014) Gubek-Einste válasza bandi20 (#55013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 841ND és 1043NDv2/v3/v4 is IGMP kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55015) hunaqua


hunaqua
addikt

Tényleg,a LINKSYS cuccok már nem ajánlott?

Régen az volt a Best! :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#55016) bandi20 válasza Gubek-Einste (#55014) üzenetére


bandi20
aktív tag

1000 es netem van, tudom hogy az stb csak 100 mbit es , de ha 100 mbites routert rakok elé es csapolom a netet , akkor működni fog rendesen? Lehet hülye kérdés , de majdnem 10k az ugrás a gigabites es a 100 mbit es portói ruoterek között amit írtál!

[ Szerkesztve ]

bandi

(#55017) Daywalkerke válasza szemesi69 (#54998) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék tőled, hogy újraindulási gondok nincsenek ezzel az ASUS RT-N12+ routerrel amit írsz, hogy neked is van? Biztonságosság szempontból mik a tapasztalatok neked vele?
Mert az ASUS RT-AC1200G+ routerről írják, hogy folyamatosan újraindul, igazából csak ezért tartok az ASUS-tól, de ha nálad nincs ilyen gond akkor szerintem ezt fogom megvenni, mert nekem nem kell CFW, csak guest network, hatótávval biztos nem lesz gond mert csak ugyanabban a helységben lesz használva ahol a router lesz, máshol nem, illetve most nagyon jó áron van 3 év garanciával.

(#55018) Daywalkerke válasza hunaqua (#55015) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Szerintem a Linksys továbbra is jó, csak az a típus(WRT54GL) amit én írtam az már eléggé régi.

(#55019) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#54996) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Pedig itt és itt elég jók a vélemények az ASUS RT-N12+ routerről.

(#55020) Core2duo6600 válasza bandi20 (#55011) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt mondta nekem a szerelő, hogy a boxokhoz közvetlen a T modemjéből menjen a kábel, mert a routereken nem megy át a broadcast.
Nem próbáltam ki azt amit te akarsz, de sanszos, hogy nem lesz jó.
Ha biztosra akarsz menni, akkor huzz ki még egy kábelt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#55021) scream


scream
veterán

Hali!

Keresnék a paramétereknek megfelelő routert:

- 30-40e max
- 'official' LEDE/OpenWRT vagy Asus Merlin támogatottság
- menjen rajta VPN (OpenVPN, nem site-to-site, 'sima')
- DDNS (duckdns)
- guest wlan
- 2.4 és 5 GHz
- AC
- nyomtató szerver (etherneten vagy WiFi-n)
- legalább 3-4 ethernet port (2 PC és 1 Raspberry és ha úgy van, akkor nyomtató)

Most egy TP-Link WDR4300-at használok, valami hasonlót keresek, csak AC-set. Archer C5-öm volt, de nem ment rá OpenWRT (rev. miatt), az Archer szériát hanyagolnám.

Nem baj, ha nem lesz kihasználva az egész pénzkeret. :B

(#55022) tutikatuti válasza Gubek-Einste (#55010) üzenetére


tutikatuti
csendes tag

Köszönöm a választ. Lakótelepi lakásba kellene.
Asus RT-AC51U ez a típus megfelelő lenne a számomra?

Üdv :C

(#55023) bandi20 válasza Core2duo6600 (#55020) üzenetére


bandi20
aktív tag

Köszi az nem megoldható! A Telekom topikba rákerestem, többen irtak működik igmp cuccal, de nem a. 22k routerrel akartam kiprobalni!

bandi

(#55024) Gubek-Einste válasza hunaqua (#55015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amióta a Belkin tulajdona már nem az igazi, az újabb szériás eszközök nem rosszak, csak drágák és nincsen velük tapasztalat.

Idézet az összefoglalóból:
FONTOS még tudni, ha egy router nincs az ajánlott router-ek között, az NEM azt jelenti, hogy nem érdemes/ajánlott megvenni, hanem hogy nincsen vele tapasztalat így a beszerzése némileg két esélyesebb mint a kipróbált/tesztelt eszközöknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55025) Gubek-Einste válasza bandi20 (#55016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Működni működni fog, csak limitálva lesz a sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55026) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#55019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont itt a fórumon már többeknek is volt vele gondja és volt amire csak az eszköz csere jelentette a megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55027) Gubek-Einste válasza scream (#55021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a TP-Link nem jó akkor csak az Asus marad.
Ami ajánlott az az Asus AC68U ami megfelelne a kívánalmaidnak, csak sajnos 40k felett van.
TP-Link-ből az Archer C7 ami CF kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55028) Gubek-Einste válasza tutikatuti (#55022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel csak 100-as portjai vannak így nagyon a határon lenne és az AC750-es volta miatt sem a legjobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55029) BRobee


BRobee
tag

Sziasztok!

Eddig mezei router használó voltam, ergo modem után a router, legyen wifi oszt' jónapot. :) (Lehet röhögni is :) )

Most szeretnék beruházni egy újra és kihasználni annak lehetőségeit. 2 laptop, 2 mobil, (ios) tv lenne rákötve, ja és gigabites a net. (Nem vagyok az a kimaxoló típus, de mocsok kevés a különbözet a lassú és a gigabit között :) ) Szeretném a letöltést is a routeren végezni, mobilról távolról vezérelni akár, egy külső vinyót (?) rákötni, amit a tv is elérhet és akár le is játszani, esetleg backup tárolására is(macos time machine). A távolság nem fontos, mert garzonszerű a lakás, minden közel lenne, de a sebesség fontos lenne.

Bárminemű tanácsot - akár linket is - köszönök és elnézést a newbie jellegű kérdésért.

üdv,

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#55030) Gubek-Einste válasza BRobee (#55029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néhány szó a NAS funkciókkal rendelkező USB-s routerekről

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55031) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett és ma be is üzemeltem az itt ajánlott Asus rt-ac58u, szépen üzemel is, osztja a DigiNet1000-et, az arra képes pc-n és notebookon(mind a kettő GBE hálókártyás). Van egy notebookom ami csak FE hálókártyával szerelt, és sajnos USB 3.0 sincs benne(de ssd, i5, 8gb Ram van). Az lenne a kérdésem, hogy USB 2.0-ra érdemes megvenni ezt a Linksys USB3.0 GBE hálókártyát? ha már 300 mbps-et tudna ezzel, már megérné nekem.

(#55032) Gubek-Einste válasza pajszer91 (#55031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próba szerencse alapon megpróbálhatod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55033) scream válasza Gubek-Einste (#55027) üzenetére


scream
veterán

Most eMagnál látom 40k-ért, akkor lehet az lesz...

És AC68U vagy AC66U (34k) ? :F

(#55034) tutikatuti válasza Gubek-Einste (#55028) üzenetére


tutikatuti
csendes tag

Köszönöm. :R

(#55035) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Egy routere lenne szükségem amin tud sim kártyát befoglalni és onnan üzemelne 4G-vel. Egy korlátlan mobil nettel 5 főre csatlakoznék rajta, ha lenne még fő akkor maximum 10. Ezt néztem ki a TP-LINK Archer MR200 router, mennyit bírja rá csatalkozni wifivel? :)

szerkesztve: vagy ezt TP-LINK TL-MR6400 Router, mi a különbség kettő közül? Melyiket éri megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#55036) pajszer91 válasza Gubek-Einste (#55032) üzenetére


pajszer91
tag

Jelentem, siker! Speedtest

(#55037) Garu12


Garu12
csendes tag

Sziasztok !

A tanácsotokat kérném .
Szeretnék egy routert amely legalább 15 m-es körben használható . Nem egyszerű a feladat, hiszen egy 70 cm-es falakkal megáldott régi parasztházban lakom . Mindemellett mégegy fontos funkcióra lenne szükségem mégpedig , hogy képes legyen legalább 4-5 torrentet futtatni egy időben .
A 15 m-es táv egyébként még csak a régi 5-6 ezer ft-os tp-link routereimmel jött össze amióta áttértem az ASUS-ra ez a szám a felét sem éri el ...
A mostani routerem egy ASUS RTAC51U 5 m-ig jó aztán jön a második fal és már csak 1 csík érzékelhető a mobileszközökön a speedtest szerint pedig a net sebesség kb 33%-ra esett vissza . (A régi TP-linkek 3 fal után is jól muzsikáltak 15 m-en belül )

Segítségeteket előre is köszönöm

(#55038) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Üdv!

tudnátok olyan routert ajánlani, ami:
1. dróton jön a net, 70 Mbps a teljes bejövő
2. 2.4-en wifi, szerintem max. két csatornás N elég
3. most kapható
4. openwrt képes?
5. 20k körül max.
6. nem szeretném a legócskábbat, jobb szeretnék kicsit erősebbet a szükségesnél
7. eddig tp-linket használtunk, de más is jöhet
8. egy nagyobb, egylégterű helyiséget kellene megszórni (konferenciatermet)

tia

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55039) vargalex válasza bambano (#55038) üzenetére


vargalex
félisten

Fura téged itt ilyen kérdéssel látni...

A 4-6 pontok miatt szerintem nagyjából a TP-Link TL-WR1043ND v2/v3 (akár v4 is, mert LEDE már van rá) jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#55040) bambano válasza vargalex (#55039) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Fura téged itt ilyen kérdéssel látni...": a piaci dolgokat nagyon nem követem.
1043 v3/v4-et már nemigen tudok az itteni boltokban venni (nyilván tegnapra kell).

asus esetleg?

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55041) MaCS_70 válasza scream (#55033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC68 egy generációval frissebb a sima AC66-nál. Hacsak nem a 66 b1-re gondolsz, ami új típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55042) Gyurka6 válasza bambano (#55040) üzenetére


Gyurka6
őstag

"Természetesen" rt-n18u 20fölött picivel [link]

Gyurka

(#55043) bambano válasza Gyurka6 (#55042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az openwrt webje szerint nem openwrt képes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55044) Intruder2k5 válasza bambano (#55043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS ajánlott modelljei leginkább BroadCom SoC-ra épülnek, ami a zárt driverek miatt nem, vagy csak részben támogatott OpenWrt alatt. A részleges támogatás abban szokott kimerülni, hogy OWRT alatt nem megy a WiFi. Kérdés persze, hogy ténylegesen OpenWrt támogatás kell, vagy csak valamilyen CFW, ami mókolható. ASUS-ra is vannak 3rd party szoftverek, pl. a Merlin és a HGG, amik a gyári fw forkjai, illetve Tomato és DD-WRT, amik külön fejlesztések. Ezeket is eléred SSH konzolon, vannak repo-k (entware és optware) ahonnan tudsz további csomagokat telepíteni, de az kétségtelen, hogy akkora szabadságot egyik sem ad, mint az OpenWrt. Nagy előnyük viszont, hogy ARM SoC esetén mind Merlin és HGG, mind Tomato alatt megy a hardveres NAT.

Ha ténylegesen OpenWrt kell, akkor inkább maradj a TP-LINK vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#55045) bambano válasza Intruder2k5 (#55044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ospf, dhcprelay, meg egy-két apróság kellene, úgyhogy nem marad a gyári firmware.
eddig csak openwrt-t használtam, arra most nem lesz idő, hogy hirtelen egy másikat is megnézzek. nat egyáltalán nem lesz benne.

maradnék én a tplinknél, csak amit eddig tuttira vettem, a 4300-as, az már nincs. a 1043-ról tudom, hogy a v4-et, ami a boltban van, nem támogatja az openwrt, 4900-as volt még a kezemben, arról szintén nem tudom, beszerezhető-e.

szóval sokat segítene, ha megmondanátok, mit lehet venni, amivel van openwrt-s tapasztalat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55046) Gyurka6 válasza bambano (#55043) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igaz, benéztem, nekem még 16 van.

Gyurka

(#55047) vargalex válasza bambano (#55045) üzenetére


vargalex
félisten

Quagga-ra nem tudom mennyi esély van Tomato alatt, érdemes esetleg rákeresni.
Az 1043ND v4-el az a baj, hogy a támogatása annyira újkeletű, hogy nem hiszem, hogy nagy tapasztalat lenne vele pl. wifi terén. WDR4900-at pedig már biztosan nem kapsz (esetleg használtan). Az Archer C7 már árban jóval fölötte van, Archer C5 is (ráadásul abból már biztos, hogy csak v2-t kapsz, ami szintén nem OpenWrt kompatibilis).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#55048) krealon válasza Daywalkerke (#55019) üzenetére


krealon
veterán

Egy ismerosom is elegedetten hasznalja repeaterkent az ASUS RT-N12+ ver.B1 -es eszkozt.

A B1-es revizio ota mar ez is "3 in 1" szlogennel kerul ertekesitesre (a dobozon nagy betukkel van irva), azaz a D1-es verziohoz hasonloan, viszonylag egyszeruen lehet valtani
- a router
- az access point
- es a repeater (jelismetlo)
uzemmodok kozott.

Viszont nem BroadCom chipset-es (a D1 az), hanem Mediatek MT7620N SoC-ra epul, es egyelore nincs hozza alternativ firmware tamogatas. (Padavan firmware-bol csak a hasonlo, N11Plus-ra van megoldas.)

Szoval kiserletezo kedvuek nyugodtan megvehetik, viszont a "kezdetleges" allapot miatt, egyelore az ajanlast nem erdemli meg (2 eFt-tal dragabb csak a D1-es verzio, ami joval fejlettebb / kiforrottabb).

(#55049) Gubek-Einste válasza Benir8 (#55035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem lesz gond az 5-10 kliens eszköz kiszolgálása.

MR6400: 2,4 GHz - 300 Mbps
Archer MR200: 2,4 GHz - 300 Mbps, 5 GHz - 150/433 Mbps

Alapvetően az újabb AC-s eszköz jobb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55050) Gubek-Einste válasza Garu12 (#55037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.
Torrent kliens gyári firmware-ben csak az Asus eszközeiben van.
Ilyen környezetben ideálisabb lenne a csak 2,4 GHz-s wifi-vel rendelkező típus.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.