Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) csgabee válasza kali (#62000) üzenetére


csgabee
tag

Marad az ajánlott TP link 10 k körül.

(#62002) woodworm válasza csgabee (#62001) üzenetére


woodworm
veterán

Van iptv a hálózatodon?

Ha nincs és nem félsz a kínai rendelésektől, bevállalod az esetleg vele járó hátrányokat, akkor tudom ajánlani a xiaomi 3g-t (fontos a betűjel). Jelenleg 10-12 ezerért lehet rendelni, de az utóbbi időben többször kuponozták és 7-8 ezerért hozzá lehetett jutni.
- Előnyei: erős soc, jó wifi tulajdonságok, openwrt alapokra épülő modern kezelőfelület, androidos angol nyelvű app.
- Hátrányok: beszerezhetőség, nehézkesen érvényesíthető garancia, igmp hiánya, kevés lan port, kínai kezelő felület (chrome szépen fordítja).
Ha cfw kellene az igmp miatt, akkor lede és padavan elérhető hozzá.

(#61989) kali
Nekem ezek a mediatek eszközeim vannak, lassan teljesen áttértem a tplinkes atherosokról. Nem vettem még észre, hogy használna más sebsességeket, ha felemás kliens router csatlakozik egymáshoz. Inkább azt veszem észre, hogy a szabványos sebességeken jobb a sávszél kihasználás, mint atheros esetén bármikor. Hogy ez a driver vagy a chipset hozadéka nem tudom, de úgy tűnik jobban skálázódik.

[ Szerkesztve ]

(#62003) trance89


trance89
őstag

Üdv
Archer C7 v2 milyen sebességű netet képes kihajtani LEDE cfw-el (HW NAT nélkül)?

(#62004) Multibit válasza trance89 (#62003) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem, ezt inkább ITT kérdezd meg!

(#62005) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
Korábban írtam ide, és ígértem hogy visszajelzek a Tenda AC18 tapasztalataival kapcsolatosan.
Miután jól sikerült elhelyeznem a házban jelentem tökéletesen működik, semmi gond, soha nem dobott le egy wifi eszközt sem, minden tökéletesen megbízhatóan működik.
Egy hónapja van meg, ajánlom.
Kiegészítettem egy Tenda A9-el amivel a ház előtti részre is bő 10 méterre kiterjeszti a wifi jelet, így az ottani érzékelők is működnek vele.
Csak ajánlani tudom.

(#62006) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok!

Érdemes ilyen routerre beruházni? Linksys WRT32X

A killerlan opció egész ígéretesnek tűnik. 500Mbps-es net van itthon.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#62007) Multibit válasza hommeros (#62006) üzenetére


Multibit
veterán

Ennek gémer kamunak a "polgári" változatával jobban jársz. Gyak. ugyanazt kapod olcsóbban.

(#62008) csgabee válasza woodworm (#62002) üzenetére


csgabee
tag

Nincs IPTV-m digi kábeltévé van,és a net is digi.
A xiaomi egész jól bejött nekem is.2 éve nyúzok egy xiaomi redmi note 2-t,és csak jót mondhatok róla.

(#62009) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!

Digi 1gbit-es nethez keresnék router-t.
2db gép lenne egyidejűleg használva kábelen.
Kertes ház és a kertben is szeretném használni a netet,de oda elég 100-200mbit.(wifi)
max 20e Ft
Ebben az árkategóriában van olyan,ami játékhoz is jó? Gondolok itt arra,hogy a ping ne ugráljon az egyik gépen,amíg a másikon böngésznek.
Ha kérhetem,akkor több típus legyen,ha lehetséges !

Köszönöm előre is !

(#62010) Intruder2k5 válasza IzI (#62009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1Gbit/sec kábelen nem probléma, még ~20 ezer forintért sem. Azonban az, hogy egy a lakásban lévő router a kertbe - több méterre falakon keresztül - 1-200Mbps sebességet kilőjön WiFi-n, esélytelen. Inkább 10-20Mbps-el érdemes számolni, de ez is függ a környezeti tényezőktől, vagy pedig kalkulálj be egy kültéri ac szabványos access pointot is az árba, amit majd kábellel összekötsz a routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#62011) IzI válasza Intruder2k5 (#62010) üzenetére


IzI
senior tag

Értem,akkor lehet jó lesz kevesebb is.
És milyen routerek jöhetnének szóba,ami játékhoz is jó lenne?

(#62012) arn


arn
félisten

Egyre gazabb a nappalink ;)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62013) Gubek-Einste válasza TriX2010 (#61976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62014) the.odzsy válasza arn (#62012) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Bakker nem aprózod el! :B
Minek a két router, főleg egymás mellett?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#62015) Gubek-Einste válasza norral (#61985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62016) Gubek-Einste válasza IzI (#62011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62017) Gubek-Einste válasza hommeros (#62006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Drága és valószínűleg nem lenne sokkal jobb mint más nem-gamer eszköz.
Nekem személy szerint tetszik a kinézette.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62018) killerjohn


killerjohn
addikt

Az összefoglaló szerint 800MBit/secig ajánlott az ASUS RT-N56U, de a gyakorlat azt mutatja hogy nálam már az 500MBit/sec is padlóra küldte. Nem kellene frissíteni azt a listát?

(#62019) IzI válasza Gubek-Einste (#62016) üzenetére


IzI
senior tag

Kertesház,téglafal 1-3kb.
2pc lenne rádugva kábellel és egyidejűleg menne.Wifi-t csak mobilhoz használnám.Korábban írták,hogy ahhoz erősítő kell,ha normális sebességet akarok,de ettől eltekintenék és megelégszem a lassabb sebességgel.
Ami még fontos lehet az a ping játékoknál.Ha az egyik gépen neteznek,akkor jó lenne,ha a ping stabil lenne a másikon.
Digi 1gbit-es net

[ Szerkesztve ]

(#62020) woodworm válasza killerjohn (#62018) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nagyon szabadna előfordulnia. Biztosan b1-es hardver verziód van, hwnat be van kapcsolva? Igaz, hogy ebben korlátozott a magok száma, de még hwnat nélkül is boldogulnia kellene 500 Mbittel.
Nem tudom hogyan viselkednek a gyári fw-k, de érdemes kipróbálni többet is vagy padavanra váltani.

(#62021) kali válasza killerjohn (#62018) üzenetére


kali
legenda

A gyártó és a tesztelős oldalak szerint is tud annyit:, akkor egy felhasználóin tapasztalat alapján boruljon minden?
Nem lehet, hogy nálad valami egyedi probléma van?

(#62022) the.odzsy válasza killerjohn (#62018) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Nekem is volt ilyen routerem, az vitte simán az 1000-es netet 800-900 Mbit-tel. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#62023) Gubek-Einste válasza IzI (#62019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus-t vedd meg ha nem kell a dual band wifi.
Másodlagos eszköznek egy Asus N12 D1 is jó lesz, gyári firmware-rel tud dedikált AP és repeater módot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62024) arn válasza the.odzsy (#62014) üzenetére


arn
félisten

egy marad csak, bar a bridget kiprobalom... csak a konfigolas miatt tettem egymas melle oket. :)
erdekes amugy, mert az r7000 5g jele -50dbm korul volt, ez meg -60dbm csak. jelent ez vmit?

a gyakorlatban a filemasolas megis gyorsabb

5g halozaton, nappali es a haloszoba kozott. legvonalalban 5m lehet talan a tavolsag, a falvastagsag 30cm. a asus ac68 pcie adapter van a masik oldalon.

letoltes

feltoltes

az r7000 olyan 55/40 mbyteot tudott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62025) IzI válasza Gubek-Einste (#62023) üzenetére


IzI
senior tag

Rendben,kösz

(#62026) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Albérletbe vásárolnék routert.
Igazából egy Telekom 30mbit/s-es internethez lenne vásárolva.

PPPoe kapcsolattal használnám.
A fő lényeg a stabilitás, gondolom ilyen esetben semmi értelme az 5Ghz-nek.

Kérdésem hogy mi az a router ami a legjobb választás lenne egy ilyen internet mellé, és stabil is lenne?

(#62027) kali válasza tothjozsi96 (#62026) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az 5 GHz wifi nem (csak) a netes sebesség függvénye, ahol sok a 2.4 GHz idegen elérhető wifi hálózat, ott még a 30 Mbps alatti bármilyen netes sebesség is problémás lehet, akár a 1 - 2 Mbps is akadozhat, ellehetetlenülhet a sok ütközés miatt és akkor jól jön az 5 GHz kapcsolat.
A stabilitás is viszonylag tág fogalom, mert alacsonyabb netes sebesség mellett is lehet úgy terhelni a gyengébb hardverű routert, hogy problémásan működjön.
Az a fontosabb kérdés, hogy mennyi a rászánt összeg, mert minél erősebb a hardver, annál stabilabb húzós terhelés alatt is az eszköz., de gondolom nem mindegy, hogy 8000 Ft vagy 80.000 Ft.
Milyen környezetben (panel vagy más jellegű ház, nagyjából mekkora, a wifi útjában hány fal áll...stb.), mennyi és milyen eszközzel, mire lenne használva?

[ Szerkesztve ]

(#62028) tothjozsi96 válasza kali (#62027) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az árat 20k alá lőném be.

60m2-es panel.
Beton falas, jó vastagok a falak.

3 laptop és 3 mobil kapcsolódna rá.

Jelenleg egy TP-LINK WR740N van használatban, de ez nem igazán bír el ennyi eszközt, vagy azért mert torrenteztem, de valamitől eltűnt maga a WIFI hálózat, mintha kikapcsolt volna.

[ Szerkesztve ]

(#62029) kali válasza tothjozsi96 (#62028) üzenetére


kali
legenda

A TL-WR740N nem egy túl erős hardverű eszköz, ha húzós terhelésről van szó.
Csak 2.4 GHz wifi elvárással 20.000 Ft alatt jó vétel például az Asus RT-N18U, jóval erősebb hardverű a jelenlegi routerednél, de paneles környezetbe elég rizikós a 2.4 GHz wifi, ha vannak 5 GHz képes ellenoldalak, akkor érdemes lehet beleszorítani a keretbe egy TP-Link Archer C5-öt, az kifogható 20.000 Ft alatt is néha és, az is jóval erősebb a meglévődnél.
A jelenlegi routerednél a húzós terhelés miatt is lehet wifi probléma, úgy dolgozik az eszköz, hogy ha jelentős a terhelés, akkor a kábeles kapcsolatra összpontosít, azt tartja szinten a végsőkig, akár úgy is, hogy a wifi hálózattól veszi el hozzá a szuflát.
A másik lehetséges ok a kondik kiszáradása a tápban, vagy akár magában az eszközben.

[ Szerkesztve ]

(#62030) TriX2010


TriX2010
tag

Wifi-n, 20e Ft alatti TP-LINK Archer C1200 routerrel...
Kertes környezet
A méréskor a router és a kliens egy szobában volt.
AC 867Mbit mindkét oldal.
Jelentősebb interferencia nincs jelen.
80MHz-en...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#62031) kali válasza TriX2010 (#62030) üzenetére


kali
legenda

Ez egy jó AC-s 2*2:2 MIMO-s 867 Mbps kapcsolat hasznos (mérhető) sebessége, de a C1200 nem is a wifi sebessége, hanem más (chipset, szoftver...stb.) miatt problémás és nem annyira ajánlott.
Köznem már te is beírtad a kapcsolat sebességét és más adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#62032) TriX2010 válasza kali (#62031) üzenetére


TriX2010
tag

Ajajj.., milyen "problémákra" számithatok? :Y

Egyébként C7 vagy C5 v.1 lett volna a kiszemelt, de a költségvetés nem engedte most a C7-et, a C5 meg nem volt, csak v.2
Remélem azért jelen állapotban stabilan fogja tenni a dolgát, többet nem várok tőle :D

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#62033) kali válasza TriX2010 (#62032) üzenetére


kali
legenda

Érdemes figyelni például a random újraindulások tekintetében.
Eleinte kitettem belőle többet is, aztán cseréltetnem kellett mindegyiket emiatt, akkoriban többet csörgött a mobilom naponta a C1200 és az RT-AC1200G+ miatt, mint az összes többi típus okán hetente vagy kéthetente.

(#62034) tothjozsi96 válasza kali (#62029) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem és köszönöm!

Nézegettem az 1043ND v4-et és v5-öt.
Otthon nekem V2 van, azzal nagyon megvagyok elégedve.
Asusom még sose volt! Na majd most :)

(#62035) bluemirage válasza tothjozsi96 (#62028) üzenetére


bluemirage
őstag

Panel lakásba szeretnél 6 klienst is kiszolgáló WiFi routert 20 eFt alatt...
Ha egy megbízható választást szeretnél, akkor sajnos az nincs 20 eFt alatt.
Neked ennyi klienshez, ilyen környezetbe 5Ghz-et is tudó un. dual band eszköz kell, hogy legalább az a néhány kliens azt tudja használni, ami ezt már tudja. Abból egy normális nincs 20 eFt alatt. :(
Legalább 25 eFt környékén kell rászánni és ne vegyél csak 2,4Ghz-et tudó routert és 2 SSID-t használj... külön az 5Ghz-re és külön a 2,4Ghz-re, hogy tudd és lásd, hogy az eszköz melyikre csatlakozik és ezt könnyen befolyásolni is tudd.
Típus ajánlással teli van a topik... olvass vissza legalább 2 napra való hsz-t. :R

A panel és sűrűbb társasházi környezetbe 2017-be már végképp el kell felejteni az only 2,4Ghz-et... hacsak nem nyugdíjas és anti technikás szomszédaid vannak körbe-körbe... :D

Meliora sunt bono inimica

(#62036) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Tanácsotokra rendeltem egy Asus rt-n18u routert (még nem jött meg), a kérdésem az lenne, milyen sebességet tud usb-s file megosztás esetén vezetékes lan-on keresztül? Konkrétan az érdekel, tud-e 4k-t streamelni külső vinyóról a média lejátszóra?

(#62037) Intruder2k5 válasza MeSKA (#62036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HDD filerendszerétől, a használt firmware-től, és a megosztási protokolltól függően valahol 20-25MB/sec közt tud egy szálon mérve.

(#62038) Multibit válasza MeSKA (#62036) üzenetére


Multibit
veterán

tud-e 4k-t streamelni
Azt ugye tudod, hogy a "4K" az édes kevés a film jellemzésére sávszél igény szempontjából (mindegy mekkora felbontása). A válasz igen, tud 4K-t streamelni, ha alacsony a film bitrátája. A másik válasz, hogy nem tud, ha magas a film bitrátája. Itt a router USB-jének sebessége a szűk keresztmetszet. Pl. egy modern NAS jó forrás lehet erre a célra. De egy PC is megteszi - gigabites LAN-on, nem wifi-n!

(#62039) MeSKA válasza Multibit (#62038) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Bocsánat, igazad van, olyan 40-45mbps lenne a bitrátája, erre lennék kíváncsi, képes rá? Pc-n már megosztottam egy mappát, pont ezt szeretném kiváltani a routerrel. Meg a torrentezést, persze nem egy időben, ahhoz gondolom már tényleg egy nas kellene.

(#62040) Intruder2k5 válasza MeSKA (#62039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

40-45Mbps "az semmi", ahogy fentebb is írtam, ~20MB/sec körül megy, ami ugye közel 200Mbps. Ez persze HDD-ról van mérve, pendrive-ról nyilván nem fog ennyivel menni.

[ Szerkesztve ]

(#62041) Multibit válasza MeSKA (#62039) üzenetére


Multibit
veterán

Ez alacsony bitráta. (még az BD szabványba is belefér)
NAS-on is gond lehet a torrent és egyéb tevékenységek egyszerre működtetése (ha belépőszintről beszélünk), de ott sokat segít a SATA csatoló.

(#62042) MeSKA válasza Intruder2k5 (#62040) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Ez nagyon jó hír!:) És mennyit befolyásol, hogy usb2 vagy usb3-as a külső vinyó? File rendszere linuxos lenne, gondolom az Aa előnyösebb...

(#62043) Multibit válasza MeSKA (#62042) üzenetére


Multibit
veterán

Az Intruder2k5 által írt "up to" értékek USB3-ra vonatkoznak.
Ezzel kapcsolatban egy fontos dolog. Ha gyári szoftvert használsz az Asuson, tiltsd le az "USB 3.0 interference reduction"-t a Wireless -> Professional menüben, majd reboot!

(#62044) MeSKA válasza Multibit (#62043) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Okés, amint megjön beállítom! Van még egyéb, amit érdemes beállítani ezzel kapcsolatban?

(#62045) Multibit válasza MeSKA (#62044) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy mit kell beállítani az USB3-ra kötött háttértár sebességének kimaxolásához. Volt ugyan Asus routerem, de NAS-sal használtam. Szerintem további információkért inkább kérdezz a router topikjában!

(#62046) MeSKA válasza Multibit (#62045) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket!:) Rendben, szét nézek ott is! Amúgy van számottevő különbség a nas funkciókban (file megosztás, torrent, távoli elérés) egy komolyabb routerhez képest? Tehát a kb 10e Ft-al drágább ac-s Asus router ilyen téren nyújt valamivel is többet? (WiFi tulajdonságok nem erdekelnek)

(#62047) Multibit válasza MeSKA (#62046) üzenetére


Multibit
veterán

:N
Szerény hardver, nincs rajtuk NAS szoftver és a SATA illesztőt is nélkülözik.

(#62048) MeSKA válasza Multibit (#62047) üzenetére


MeSKA
aktív tag

A belépő szintű nas-ok hardvere se sokkal jobb. Bár ugye a nas funkciók arra vannak optimalizálva. De a lényeg, hogy felesleges többet költeni rá... a véleményetek alapján amire nekem kell, simán jó lesz a n18u is!:) Nas hátrányai ezzel szemben a zajos működés. És a routerhez kötött külső vinyó legalább leválasztható ha kell máshova. Elvileg a legújabb gyári firmware már hibernálni is tudja a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#62049) Multibit válasza MeSKA (#62048) üzenetére


Multibit
veterán

Nas hátrányai ezzel szemben a zajos működés.
:))
Nálam két NAS van, mégis csak a HDD-k seek hangját hallom néha (ezt Te is fogod). Ja, nem csak a seek hangot, hanem néha a felpörgést is, mivel a NAS hibernálni is tudja a benne levő lemezeket ;)

(#62050) n_stolz válasza woodworm (#62002) üzenetére


n_stolz
tag

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.