Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Julot válasza bluemirage (#60000) üzenetére


Julot
aktív tag

...értem, köszönöm a tanácsot! Egyenlőre egy lehetőség. De az is lehet, hogy egy Netgear Nighthawk R7000 lesz, és az Asus RT-N56u-B1 AP.-ként lesz használva..
De holnap illetve a hétvégén lesz berakva a technika a rack szekrénybe majd kiderül mennyire fogja egyáltalán a wi-fi jelet...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#60002) Gubek-Einste válasza Waikiki (#59997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC750 esetén alapvetően nem a wifi képesség a gond, hanem, hogy gyenge a hardver ami alatta van.

20k alatt volna az Asus N56U (CFW-vel AC-s) és a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60003) Core2duo6600 válasza bluemirage (#60000) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azért egy otthoni elérés beállításához nem kell szakember.
1 nap googlizás után megvannak azok az alapok amik ehhez kellenek.
És eme oldal írásai közt is található információ magyarul, amivel arra a szintre lehet hozni mint egy alap router.
Az igaz viszont, hogy tisztában kelll lenni hálózati alapokkal.
Ip cím, subnet, stb... meg, a "mit is akarok beállítani ..."
De nem űrtechnika.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60004) jerry311 válasza Core2duo6600 (#60003) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ip cím, subnet, stb... meg, a "mit is akarok beállítani..."

Épp ez az űrtechnika itt, legalább is a többségnek. Kezdve az IP címmel és a még rejtélyesebb alhálózati maszkkal...

(#60005) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, mert elképzelhető, hogy túlkombinálom a problémát.

Adott a lakásnak egy pontja, ahonnan egész jól lehet a wifit szórni, illetve ennek a pontnak a közelében szeretnék elhelyezni 1-2 olyan eszközt, amit kábellel dugnék össze a kiválasztott eszközzel.

Az általam elképzelt alternatívák:
- Vennék egy új, nagy hatótávú wifi router, amit switchként és AP-ként használnék.
- Vennék egy gigabites switchet és egy nagy hatótávú AP-t, és így használnám.

Ti milyen irányba mennétek?
Szeretném ha tudná a gigabites sávszélességet zsinóron, és legalább a 450Mbs-t wireless, aminek kimondottan nagy a hatótávolsága. Extra szolgáltatásokra nincs szükség.

Köszönöm,
Üdv,
Gyula.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#60006) JKalo válasza Core2duo6600 (#59987) üzenetére


JKalo
tag

Köszi, de ezeket aranyárban mérik :-(

Ezek a dual AP-k mennyire ajánlottak/stabilak router mellé csak wifire otthoni használatra?
Tplink EAP245
Tplink CAP1750

Vagy inkább 2.router AP-ként
Tplink Archer C7
Asus RT-AC58U

(#60007) Core2duo6600 válasza dwelablack (#60005) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A switch és az AP jobb megoldás lehet.
Hiszen egy eszköznek csak egy dologgal kell foglalkóznia.
De routerra ekkor is szükséged van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60008) dwelablack válasza Core2duo6600 (#60007) üzenetére


dwelablack
tag

Router van a garázsban, upc net oda jön be. :R Szóval a DHCP részét az letudja.

És milyen AP-t ajánlotok, ami nagy hatótávú, tudja a legalább 450Mbs-t, és mondjuk 20 pénz alatt van?

Köszi! :R

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#60009) qnadam válasza dwelablack (#60008) üzenetére


qnadam
veterán

kliensoldalon is 3x mimo eszközeid vannak?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60010) dwelablack válasza qnadam (#60009) üzenetére


dwelablack
tag

Inkább 2x jellemző (még). :U

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#60011) Retekcloud


Retekcloud
tag

Sziasztok!

Az alábbi routerek közül, nem tudom melyik lenne számomra megfelelő. 1000mbites netem lesz. 3 szintes családi ház középső szintjén lenne elhelyezve. Atomstabil, nem 10 percenként megszakadó wifi-vezetékes kapcsolatra lenne szükségem. Családi házas övezet a 2,4ghz sem lenne túlterhelt véleményem szerint, de ahol tudnám használnám az 5ghz et. Amit lehet vezetékesen oldanék meg. Fontos, hogy sok eszköz. 2-3 tv, media lejátszó, Playstation, NAS, Laptop, 2-3 telefon lenne rajta állandóan. Melyik mivel tud többet, mert nem értek hozzá. Ha ilyen felhasználásra a csak a legdrágább jöhet szóba akkor írjátok meg nyugodtan, de kérlek pár indokot is. Ha kisebb is elég lehet azt is szívesen veszem. Ha ezeken kívül van jobban ajánlott, akkor az is jöhet. ez a 60 mondjuk legyen felső plafon, De ha 63 ért van csodaszer belefér természetesen.
ASUS RT-AC87U 2400Mbps Dual Band wireless router kb 60.000ft
TP LINK ArcherC7 AC1750 dual band gigabit wireless router kb 39000ft
ASUS RT-AC66U 1750Mbps gigabit wireless router 2 USB port kb 35000ft
ASUS RT-AC1200G+ AC1200 Dual Band gigabit wireless router kb 24000ft
Köszönöm előre is.

(#60012) JKalo válasza Core2duo6600 (#60007) üzenetére


JKalo
tag

Persze routerem marad, arra dugnám az AP-t.
Csak az a kérdés, milyet max. 20-30ezret szánnék rá.

Tplink EAP245 ?
Tplink CAP1750 ?
vagy mást? ajánlanál/ajánlotok?

(#60013) qnadam válasza dwelablack (#60010) üzenetére


qnadam
veterán

úgy a 450 nemigen lesz meg. mondjuk 3 sávon se, csak közelebb leszel hozzá :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60014) I'am Dony válasza Retekcloud (#60011) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hasonló eszköz igényhez gyűjtött infók alapján a ASUS RT-AC68U szerintem jó választás lehet. A 66-ra a topikjában elég sokan panaszkodnak, míg a nagyobbik vassal (87) is vannak többeknek problémái. A 68U volt az amiről a legkevesebb negatívumot találtam.

(#60015) Retekcloud válasza I'am Dony (#60014) üzenetére


Retekcloud
tag

Köszi, de milyen panaszok érkeztek? Ennyiért tényleg ezek sem tudnak normálisan működni? cisco vagy más márka szóba jöhet?

(#60016) I'am Dony válasza Retekcloud (#60015) üzenetére


I'am Dony
őstag

Melegedés, fagyás, hálózati megosztási problémákról olvastam.

(#60017) woodworm válasza I'am Dony (#60014) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az újabb ac86-asok (b1 hardververzió) gyakorlatilag megegyeznek az ac68-asokkal. Sőt emelt órajelük van hozzá képest. A melegedést, fagyást szerintem a régire hozták fel.

(#60018) I'am Dony válasza woodworm (#60017) üzenetére


I'am Dony
őstag

A 86ot nem néztem mert alatta húztam egy ár határt. Viszont nem is erre írtam hanem a 87re. Egyébként szerinted melyik a jobb választás? (66, 68, 86)

[ Szerkesztve ]

(#60019) woodworm válasza I'am Dony (#60018) üzenetére


woodworm
veterán

Bocs, elírtam.
Tehát pontosítva, az ac66u b1 hardveresen majdnem megegyezik az ac68u-val. Olcsóbb valamivel és magasabb órajelen jár a processzora.

(#60020) oszkaar


oszkaar
csendes tag

Szervusztok,

Próbáltam visszaolvasgatni, de nem találtam egyértelmű választ a kérdéseimre.
Olyan módon szeretném megosztani a bejövő netet (jelenleg egy vékonyka 50Mb/s-os adsl, de ez valszeg bővül hamarosan), hogy rugalmasan menedzselni tudjam az egyes eszközök csatlakoztathatóságát időben, illetve korlátozni tudjam az általuk használható sávszélességet. Az sem lenne baj, ha netán bizonyo napi/heti/havi adatmennyiség elhasználása után drasztikusan kisebb sávszélességet engedne.
Mindemellet magas prioritással engedje a munkavégzésre használt saját gépem forgalmát (nem finom, amikor szaggat a skype egy meetingben, mert a kölkök youtube-oznak ezerrel).

Szóval az egyik renitens gyerek miatt van szükség ilyenfokú állíthatóságra, gondolom ismerős szituáció sokaknál. Egy kis internet megvonással, néha annak belengetésével netán rá is lehet őket venni némi házimunkára.

Nézegettem az Asus routereket, talán az adaptive QoS illetve Bandwith Monitor lehet megoldás, de mintha ez a funkció csak jócskán drágább modelleknél lenne elérhető. Esetleg AC66U-ban már használható? Netán ha a vendég SSID-k rugalmasan lennének korlátozhatók. Mondjuk az adatmennyiség alapján korlátozást nemigen láttam ezeknél sem.

Ráadásul a probléma nem csak egyetlen router bekonfigurálására korlátozódik, mert szükség van egy ismétlőre az emeleten (ide UTP-kábel is fel van vezetve az elsődleges routertől) és mégegy másikra a földszint egy távolabbi pontján (ide csatlakozna egy smartTV). Erre a repeater célra milyen routert ajánlanátok, amin keresztül az elsődleges routerben beállított összes korlátozás érvényesül? Esetleg RT-N12?

Nem zárkózom el CFW-től sem, főleg, ha valamelyik olcsóbb modellt alkalmassá tudja tenni az én céljaimra, de csak akkor, ha tényleg nagyon egyszerű a telepítése és beállítása.

Köszönettel, Osz

(#60021) bluemirage válasza oszkaar (#60020) üzenetére


bluemirage
őstag

A kérdésből látszik, hogy az alapvető routeres ismeret is hiányzik, de ide úgyis offtopic, van hálózati problémás, router beállítos topic. Pl. ez.
Adatmennyiséges szűrést nem fogsz könnyen találni, de a sávszélesség szűrése beállítható mac adress alapján a legtöbb routeren. A Mac Adress az eszköz hálózaton használt azonosítója, kvázi gyári száma.... így nem magát a gyereket szabályozod, hanem annak a tabletjét vagy telefonját stb... Eleve csak engedélyezett eszköznek adsz így ip címet, azaz hozzáférést és annak nagyságát (sávszélességét) is meg tudod adni.
Egy háztartásban elvileg egy router van ami a dhcp funkciót, azaz az belső ip-k kiosztását ellátja, így a többi antennás cuccaiddal nem kell foglalkoznod, mert azok a fő router meghosszabbításai kvázi csápjai...
Ez már így eléggé házias leírás volt... de a részletekkel keresd az említett topikokat.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60022) oszkaar válasza bluemirage (#60021) üzenetére


oszkaar
csendes tag

Bocs ha nem voltam érthető, azért írtam ide, mert a megfelelő típus(ok) kiválasztásához kell először segítség. MAC-address szűrés, ilyesmi, azért megy :)
Konkrét típusokat tudnátok ajánlani, amiben legalább a sávszélesség szűrés egyszerűen kivitelezhető tehát?
Családi házas környezet, nincs teleszórva a környék, kölkök viszont időnként meglepően sok eszközzel képesek csatlakozni egyszerre (latop/telefon/tablet szorozva néggyel) plussz a felnőttek laptopjai, nameg időnként vendégek.
Gondolom dualband router lesz, ezekhez már dualband repeater is szükségeltetik? RT-N12 repeaterként akkor kilőve pl.?
Köszönöm, Osz

(#60023) jerry311 válasza oszkaar (#60020) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem egy Netgear D7800-van. (nem akartam külön VDSL modemet)
Abban MAC címenként lehet állítani a prioritást (1-4).
Parental control részben be lehet állítani OpenDNS alapú webszűrést, illetve valamilyen szinten időkorlátok is.

(#60024) Core2duo6600 válasza oszkaar (#60022) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Pfsense is képes minderre, elég jól van dokumentálva a wikijében.
Egy alkalmas gép kell rá, 2 lan port rá, intel vezérlőt szereti a hálózati kártyán, van topikja itt a PH-n

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60025) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Laptopon szeretnék mobilnetezni USB modemmel, Telekom-os SIM kártyával. Milyen USB stick-et ajánlanátok? Gondolom 4G képes modemet érdemes már venni.

Köszönöm.

(#60026) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#59912) üzenetére


tpeter77
addikt

Asus RT-N12+ routerről van szó, miben rosszabb az RT-N12 D1-től?

(#60027) Gubek-Einste válasza brsdnl92 (#60025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a mobilnetes topikba kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60028) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#60026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen gyengébb és CFW kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60029) caris1 válasza oszkaar (#60022) üzenetére


caris1
tag

Bár itt a fórumban nem nagyon szoktak feltűnni, de a Synology routerek tudnak eszközöknek magasabb vagy alacsonyabb prioritást adni.
Emellett megadható, hogy egy eszköz mekkora max sávszélességet kapjon, sőt akár alkalmazás szinten is lehet szabályozni a sávszélességet egy adott eszközön. Plusz beállítható nap/óra szinten, hogy az adott eszköz mikor férhet hozzá az internethez.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#60030) bambano válasza Julot (#59992) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem hosszabbító kábelt vennék, hanem mágneses antenna-talpat.
ott is van, ahonnan a kábelt linkelted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60031) csillagkomp


csillagkomp
tag

Tudom.. mindenki lebeszélt róla, de megvettem az Asus ROG GT-AC5300-at. Félelmetes tempóra képes, 4K HDR minden további nélkül, 30%/2 mag (4 magos) terheléssel küldi usb-ről a tv-nek. Torrent szuper, 245 aktív szál mellett 25% processor terhelés és 365Mb szabad ram mellett csuklóból. Hogy mit hoz a holnap, még nem tudom, a stabilitási kérdéssel kapcsolatban pár hét múlva okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#60032) 543g45gfdgfd


543g45gfdgfd
csendes tag

Sziasztok! Itteni tanácsok alapján vettem egy TP-LINK TL-WDR3600 routert 2015 elején, megy is jól, de most olyan feature kellene nekem, hogy a wifit autó lelője este es reggel visszakapcsolja. Szerintem ez ilyet nem tud. Tudnátok ajanlani olyat, amivel ez megoldható? Köszönöm

(#60033) Gubek-Einste válasza 543g45gfdgfd (#60032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg CFW használata szóba jöhet ha más gondod nincsen vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60034) MzperX07 válasza Gubek-Einste (#60033) üzenetére


MzperX07
tag

Sziasztok!

Asztali gépbe keresek USB-s WiFi adaptert (nem akarok ronda kábeleket).

A TP-Link Archer T4U-1200 vagy az Asus AC54 lenne a jobb választás?

(kompatibilitás, antenna erőssége)

120Mbit-es netem van, a laptopom 5GHz n-es (nem AC) kártyájával 120Mbit-tel jön a torrent, szóval lefedettség az van.
A router a UPC Connect Box, tudja az AC-t.
E kettő között vacillálok, nem akarok egy tizesnél többet rászánni, ha nem muszáj.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#60035) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Mit tudnátok ajánlani ilyen kombóban?
Olcsó gigabites router ami mondjuk dual bandes (panel rulez) :) Amúgy 2 asztali gép cat5e kábelekkel+sok eszköz wifivel kapcsolódna (tabletek, telefonok + vendég cuccok) kellene amin esetleg van gyárilag traffic control (vagy CFW-vel elérhető advanced QOS).
Mit tudnátok ajánlani?? Kiváncsi vagyok. :)

ps: nem kell semmi "fancy" feature ezen kívül, nem torrentezek a routerrel és nem szándékozok vinyót akasztani rá. :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#60036) bluemirage válasza _ocsisajt (#60035) üzenetére


bluemirage
őstag

"Olcsó gigabites router ami mondjuk dual bandes "

Dlink 860L B1, csak CFW-vel... de azzal ez a legolcsóbb ajánlható

Meliora sunt bono inimica

(#60037) _ocsisajt válasza bluemirage (#60036) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszönöm szépen! nem dualbandben mit ajánlanál? :B

(amúgy jó az "anyag", elgondolkodtató!)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#60038) Gubek-Einste válasza MzperX07 (#60034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően mind a kettő jó lesz, azt vedd meg a melyik szimpatikusabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60039) Gubek-Einste válasza _ocsisajt (#60037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene?

Csak 2,4 GHz képes eszközből Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60040) _ocsisajt válasza Gubek-Einste (#60039) üzenetére


_ocsisajt
őstag

UPC 240

Köszönöm szépen a tippeket! :B

szerk: update, 120-as net (nem én kötöttem) akkor szerintem marad a mostani, de a traffic control nagyon hiányzik, mert a ddwrt most csak QOS-ben annyit tud, hogy az egész hóbelevancot korlátozom (vagy én vagyok a béna) nézek akkor más alternatív FW-t Linksys E900 a kurrens eszköz.

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#60041) tpeter77 válasza Core2duo6600 (#59850) üzenetére


tpeter77
addikt

Gubek-Einste (59847) és Core2duo6600 (59850)
kösz a tippeket, jövőhéten utánanézek.
A cél az alábbi:
2 internetszolgáltató lenne rákötve a routerre. Egyik irodában lévő gépek az egyik szolgáltatótól, a többiek a másikon szolgáltatón keresztül neteznének.

sajnos Asus és Ubiquiti nem kapható ahonnan vásárolhatok, de Mikrotik igen.
Csak két tipus van 750-esből: Mikrotik 750 GR2 hEX és Mikrotik 750 R2 hEX lite kapható. Ezek közül melyik jó?

[ Szerkesztve ]

(#60042) Multibit válasza 543g45gfdgfd (#60032) üzenetére


Multibit
veterán

Asus és Linksys routerekben van wireless scheduler.

(#60043) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Laptophoz(W10), Telekom Domino Fix SIM-csomaghoz szeretnék venni 4G LTE Routert LAN és WIFI kapcsolódási lehetőséggel.
A minél olcsóbb mellett, a megbízhatóság és a minél könnyebb beüzemelés/használat is sokat számít.
[Esetleg ez?]

Köszönöm.

(#60044) Core2duo6600 válasza tpeter77 (#60041) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A gr3 ast kellene, az erősebb.
A gr2 es már igen régi darab.

Melyik ez az üzlet ?

Milyen net sebsségek vannak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60045) Gubek-Einste válasza lalakov (#60043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60046) lalakov válasza Gubek-Einste (#60045) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :) Nincs sok választásom, nem áll rendelkezésre vonalas net. :(
Nem vagyok otthon a témában. Jól értem, hogy a TP-Link TL-MR6400 10/100-as Lan-ja lassabb mint a WIFI-je? Igazából pont a LAN miatt gondoltam erre a példányra. A Telekomnál van csak [WIFI-s] verzió 17380-ért. Az viszont aksis, amire nincs szükségem. Akkor olyat ne kérdezzek, hogy melyik lenne jobb választás? :)

(#60047) caris1 válasza lalakov (#60046) üzenetére


caris1
tag

Én egy "sima" ASUS RT-N18U routert használtam sim kártyával, a Telekom által adott USB-s modemmel. (HGG firmware-rel.) Egyszer be kellett állítani a router felületén a SIM kártya pin kódját, onnantól ment problémamentesen hetekig, amíg be nem kötötték a vonalas netet.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#60048) Gubek-Einste válasza lalakov (#60046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

KI kell próbálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60049) MaCS_70 válasza caris1 (#60047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ment problémamentesen -- kérdés, hogy milyen sebességgel...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60050) tpeter77 válasza Core2duo6600 (#60044) üzenetére


tpeter77
addikt

GR2 képes rá? iskolának lesz véve, a lényeg hogy működjön.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.