Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Dzsolo válasza jNk (#22000) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Nem tudom mennyire erős a repeater jele mert fontos az is, és a működési elvét sem látom tisztán elvileg olyan mint egy router de mégsem az.

[ Szerkesztve ]

(#22002) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok

4Mbps a Download a gépemen. Upload 1,2 Mbps

Van most egy 6 éves wifi routerem amivel nagyon akadozik a youtube .
Ha veszek egy újat ,jobb lesz ezzel a paraméterrel ?
Milyet érdemes venni ha kb 5000 ft ot szánok rá?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22003) Gubek-Einste válasza gyuszmó (#22002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül lesz jobb de mivel a mostani már 6 éves így nagyon valószínű, hogy javulás érhető el vele.
4/1,2 net alá bármelyik az első hozzászólásból + az elmúlt néhány oldalon említettek.
5k-rt csak a TP-Link 741ND van de ha 1-2 ezeret még hozzáteszel akkor vehet már egy 841ND-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22004) gyuszmó válasza Gubek-Einste (#22003) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

Még milyen dolgokat nem lehet megtenni egy ilyen régi cuccal,amit egy új tud?
Akkor végül is elég a 4 Mbps a youtubra?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22005) gyuszmó válasza Gubek-Einste (#22003) üzenetére


gyuszmó
őstag

:B

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22006) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Kiesett a routerem és mint kiderült nálam a digi, semmilyen TP-Link routert nem szeret, erről a TENDA termékről vagy összességében a gyártóról, a supportról van valakinek tapasztalata? Esetleg mi mást helyette, amit külföldön is tudok majd gariztatni ha idő előtt leadná magát?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22007) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen DIGI net? 80/25, vagy csak kisebb csomag? Ez azért nem mindegy, mert előbbihez már nagyon erősen ajánlott a Gbit-es vas! Illetve ha a közeljövőben van tervbe véve ilyen 80-as, vagy gyorsabb net, akkor szintén csak Gbit-ben gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

(#22008) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#22007) üzenetére


F.B.I.
veterán

Itt most az van de májustól külföld és ott max 20-as csomaggal tudnak megdobni de cuccost akarom vinni, bőröndbe befér. A pénz is probléma max.10K a plafon.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22009) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát 10k-ba nem fogsz Gbit-es routert kapni, mert legjobb tudomásom szerint a 1043 a legolcsóbb, de az meg TP-LINK, ami ugye nem kell...Esetleg ASUS RT-N12? Bár anyagiakban ez is határeset! Nem tudom, de én biztosan nem vennék magamnak TENDA-t, így nem fogom ajánlgatni se! Nem vagyok meg győződve róla, hogy azzal jobban járnál, mint a TP-LINK-kel!

[ Szerkesztve ]

(#22010) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#22009) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm ajánlásodat de sajnos az ASUS szervizzel nagyon rossz tapasztalatom van, notikat szoktunk szervizelni és vicc, amit csinálnak.
Linksys e900? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22011) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is jó választás!

(#22012) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#22011) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz ránézek, olvasok. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22013) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mit! :)

CPU: BroadCom 5357 @ 300MHz
RAM: 32MB
Flash: 8MB

Tomato fw van rá, ugyanaz a vas, mint az ASUS RT-N12 B1!

[ Szerkesztve ]

(#22014) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Szeretnék venni egy wifis routert kb 5-6000 forintért. Jó lenne 300 Mbps sebességű. Mit ajánlanátok?

osu-no seishin

(#22015) Intruder2k5 válasza Töki bácsi (#22014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez kellene? Mondjuk ennyi pénzért nem kapsz Gbit-es routert, így nagyjából mindegy is, illetve a gyártót tekintve is szinte kizárólagosan TP-LINK jöhet szóba! 300M-es WiFi a 841ND-ben van, ami 6000Ft-tól kezdődik... Vagyis az igényeidet figyelembe véve, szinte kizárólag csak ez az egy vas jöhet szóba!

(#22016) Töki bácsi válasza Intruder2k5 (#22015) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Szia!

30 Mbites Diginethez kellene. Egy laptop és két mobiltelefon menne róla.
Mennyire megbízható az általad ajánlott készülék?

osu-no seishin

(#22017) Töki bácsi válasza Töki bácsi (#22016) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Kinéztem még innen ezt. Vannak ismert hibái vagy gyengeségei? Esetleg valami tapasztalat róla?

osu-no seishin

(#22018) Intruder2k5 válasza Töki bácsi (#22016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bevallom őszintén - ami egyébként sem titok itt -, hogy személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, de vannak itt többen, akik erre esküsznek! Elviekben a 30Mbps meg sem kottyan neki, de hát 6k-ig úgysem kapsz mást! A következő lépcső valahol 9-10k magasságban van, például a 2-3 hsz-el fentebb említett ASUS RT-N12, és a Linksys E900 képében, amiket én is merek ajánlani!

(#22019) Intruder2k5 válasza Töki bácsi (#22017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez mitől is jobb mint a 841ND? Az USB miatt? Akkor miért nem 842ND?

[ Szerkesztve ]

(#22020) Töki bácsi válasza Intruder2k5 (#22019) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Nem tudom mitől jobb, épp ezért kérdeztelek :) Az új ára 8000 körül van, gondoltam az valami miatt lehet. Nem vagyok nagyon képben a routerekkel. A mostanit is kaptam, sosem foglalkoztam vele.

osu-no seishin

(#22021) Intruder2k5 válasza Töki bácsi (#22020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az általad linkelt 3420-as 3G router, tehát elsődlegesen mobilnet megosztására van kitalálva!

(#22022) Cobretti13 válasza Töki bácsi (#22020) üzenetére


Cobretti13
tag

Szerintem felejtsd el a 10k alatti TP-Linkeketet,ha jót akarsz magadnak.2év alatt 2 Tp-t dobtam ki.Átlag felhasználó vagyok semmi extra,valamennyit konyítok hozzá(fel tudom rakni a hozzá való fw-t meg beállítom meg ilyenek).A mai nap halt meg a második wr740n.Várj még egy picit gyűjts még hozzá és vegyél egy normálisat pl.: linksys vagy us robotics stb.
linksys 6k körül
De 10k alatt ne vegyél Tp-t.
Ja ma vettem egy Linksys WRT54GL Router-t

[ Szerkesztve ]

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#22023) Töki bácsi válasza Cobretti13 (#22022) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Rendben van, megfogadom a tanácsot. Bár a mostani routerünk is TP-Link, valami nagyon alap modell, 2 éve dolgozik hiba nélkül, nyilván nem ezt kell nézni, hanem a nagy átlagot. Csak ez ugye nem tud WiFi-t.

Intruder2k5: A 3G megosztására alkalmas router miben más, mint egy "normál" router?

osu-no seishin

(#22024) Gubek-Einste válasza Töki bácsi (#22023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB csatlakozójára lehet mobilnet modem dugni és ha a WAN portban megszűnik a kapcsolat akkor automatikusan átvált arra mint backup kapcsolatra de természetesen lehet használni alapból arra is, hogy a mobilnetet ossza el.

Lite N (150Mbps) alatt ma már nem veszünk router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22025) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok

A Digi net sebességem :4Mbps/1,2 Mbps
Van egy Smc 6 éves wifi routerem (11mbs)amivel nagyon akadozik a youtube és minden más.
A lányom szeretne a netbookján játszani,filmet nézni de pocsék a minőség.
Ha veszek egy újat ,jobb lesz ezzel a paraméterrel ,elég ez a sebesség,hogy a router jó minőséget,megfelelő erejű jelet tudjon leadni?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22026) Töki bácsi válasza Gubek-Einste (#22024) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Értem, köszönöm!
Nézegetem most a Linksys E900as típust. Tetszik, hogy beépített antennája van, viszont ettől nem csökken le a hatótávolsága?

osu-no seishin

(#22027) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
olyan kérdésem lenne
a jelenlegi netem 10/1 mega
ezt szeretném megosztani de ha lehet úgy hogy 5/5 mega ( már mint pl az egyik gép ne 9 megával töltsön amásik meg 1el ha nem ha lehet fixen 5/5 meg lehet ezt valahogy oldani ?

ha hülye a kérdésem elnézést nagyon fapados vagyok a témában
Előre is köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#22028) albert555 válasza Töki bácsi (#22026) üzenetére


albert555
csendes tag

"Értem, köszönöm!
Nézegetem most a Linksys E900as típust. Tetszik, hogy beépített antennája van, viszont ettől nem csökken le a hatótávolsága?"

nekem is ez van, és egyáltalán nem csökkenti a hatótávolságot! Az elöző tplinkemhez képest ég és föld a különbség.(pedig annak külső antennája volt). Belépő kategóriás routerek között ez most abszolút a legjobb, nemcsak tapasztalatból mondom, de ha kicsit utánanézel neten, akkor igazolva látod majd a tapasztalatomat:) !

(#22029) albert555 válasza csucsu21 (#22027) üzenetére


albert555
csendes tag

Hali! az én linksysemnél a megosztás beállításainál pontosan be lehet állítani,hogy melyik gép mennyi adatforgalmat bonyolithat, illetve mekkora sávszélet használhat. más routereknél nemtudom, de gondolom softwaresen megoldható...

(#22030) Töki bácsi válasza albert555 (#22028) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszönöm! Egyre inkább hajlok efelé, ahogy Intruder2k5 ajánlotta is. Tényleg megér pár ezressel többet, ha ilyen jó ...és még jól is néz ki :)

osu-no seishin

(#22031) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

A TP-Link 741ND és a 841ND-t között sok különbség van az áron kívül?

Miért érdemesebb meg venni inkább ?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22032) Intruder2k5 válasza gyuszmó (#22031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 741ND csak 150Mbps WiFi-vel van szerelve, még a 841ND-ben már 300-as van!

(#22033) gyuszmó válasza Intruder2k5 (#22032) üzenetére


gyuszmó
őstag

Bocs
A Láma kérdésért de ha nekem 4/1 sebességem van mit változtat vagy jelent ez gyakorlatilag?

Ebben a tartományban ki tudom használni,van értelme ?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22034) Intruder2k5 válasza gyuszmó (#22033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott semmit sem, nem tudod kihasználni! Esetleg LAN-on két gép közt, ha szoktál adatokat mozgatni...

(#22035) gyuszmó válasza Intruder2k5 (#22034) üzenetére


gyuszmó
őstag

Engem kimondottan a wifi sebessége érdekelne ez a fő szempont.
Ezzel már tudok élvezhető minőségben filmet,videót nézni ill. játszani ?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22036) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új routert, mert a mostani már nagyjából teljesen használhatatlan...Elindítok egy torrent klienst és egyből összeomlik az egész hálózat, sehol nem jön be semmilyen oldal. 80/25-ös digi netem van. A gép és a router non-stop menne és futna a torrent is. Egy ilyen TP-LINK TL-WR1043ND routert néztem ki, elég jó véleményeket olvastam róla. Ti mit ajánlanátok 15 ezer forintig non-stop torrent igénybevételre?

Előre is köszi!

Heyho.

(#22037) Intruder2k5 válasza gyuszmó (#22035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elméletileg igen, bár ez nagyban függ a körülményektől, és a kliens oldaltól is, tehát nem csak a routeren múlik!

(#22038) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segítsetek nekem. Most váltok UPC-ről Digire. Eddig csak asztali gép volt router nélkül, de a jövőben egy laptopot és egy okostelefont is használni kívánnék, íhgy muszály vennem egy routert. Ahogy olvasgattam, a fő gond az, hogy wifin keresztül lassúak az olcsóbb/gyengébb routerek. Az elméleti sebességet meg sem közelítik.

Amit találtam, és megfizethető, és kapható is nálunbk, ráadásul eddig mindenhol csak jót olvastam róla fórumokban az a Linksys E900. Valaki használ ilyet? Bátran megvehetem?

[ Szerkesztve ]

(#22039) gyuszmó válasza Intruder2k5 (#22037) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22040) gyuszmó válasza Intruder2k5 (#22037) üzenetére


gyuszmó
őstag

:B

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#22041) Beri válasza Cobretti13 (#22022) üzenetére


Beri
addikt

Ideje mindenkinek hétéves túlárazott routert vennie? Ez a tanulság?

Töki bácsi
Rendben van, megfogadom a tanácsot. Bár a mostani routerünk is TP-Link, valami nagyon alap modell, 2 éve dolgozik hiba nélkül, nyilván nem ezt kell nézni, hanem a nagy átlagot.
Te vagy a nagy átlag.

NoOne1976
Az elméleti maximumot pontosan ugyanolyan mértékben közelítik meg az olcsó (150-es) és a drágább modellek, csak több pénzért magasabb az elméleti maximum.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22042) Tom5


Tom5
addikt

Engem is utolért a végzet. Ugyanez a rúter, wifi jel van, de nem csatlakozik hozzá semmi...újraindítás után elsőre csatlakozik a teló, rá két másodpercre semmi.
Két teló, laptop kipróbálva.

Vihetem mindkettőt gariba...Ezek ilyen kényes darabok?! :W

(#22043) tutis válasza Tom5 (#22042) üzenetére


tutis
őstag

próbáltad hogy a wifi jelet mixedről átteszed g szabványra?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22044) Tom5 válasza tutis (#22043) üzenetére


Tom5
addikt

11bgn mixed-et 11g only-ra?

igy jo ez mit csinált?

[ Szerkesztve ]

(#22045) tutis válasza Tom5 (#22044) üzenetére


tutis
őstag

igen

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22046) Tom5 válasza tutis (#22045) üzenetére


Tom5
addikt

Így jónak tűnik, de hirtelen mi lett vele? És ezzel a beállítással most mi módosult?

(#22047) Gubek-Einste válasza Tom5 (#22046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így csak G-s szabvány ismerő eszközök tudnak a router-hez csatlakozni, ez akkor előny ha a hálózatban csak G-s adapterek vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22048) tutis válasza Tom5 (#22046) üzenetére


tutis
őstag

a routerednél az a baj hogy különféle szabványokat akar teljesíteni, de sajna elhasal rajta. Így csak a g szabvány van beállítva, ezen kommunikálnak az eszközök..
szabványokról infó

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22049) Tom5 válasza tutis (#22048) üzenetére


Tom5
addikt

Telefon, lapos szépen csatlakozik és a sávszél is megvan. (15/15) szóval ha így marad engem nem zavar a dolog.

(#22050) Tom5 válasza tutis (#22048) üzenetére


Tom5
addikt

Majd elfelejtettem. Köszönöm a segítséget!!! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.