Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) qnadam válasza Gyurka6 (#79000) üzenetére


qnadam
veterán

a d-linken OpenWrt SNAPSHOT r11125-9d95d5e799:

a xiaomin asszem korábbi verzió van fent, ami még pont nem tudja, de remekül elvagyok nélküle :) viszont stabil, így nem piszkálom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79002) Gyurka6 válasza qnadam (#79001) üzenetére


Gyurka6
őstag

köszönöm, megnézem, az pont használva van kicserélem a mir3g-re és próba...

Gyurka

(#79003) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
A fenti műveletnek kezdenék neki, viszont jó lenne a jelenlegit cak-pak menteni. Régebben ilyen megoldás(?) volt, ha jól emlékszem(írtam fel):
1. mentés
cat /dev/mtd3 > /tmp/backup.img

2.visszaírás
cat /tmp && eraseall /dev/mtd3 && cp backup.img /dev/mtd3

ugyan ez maradt a lede-openwrt cserék után is (mtd3)
mehetne az újra feltöltés is, több minden van benne így jobban jönnék ki.
A mentés elkészült, elég rövidnek találom: 262144

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#79004) qnadam válasza Gyurka6 (#79003) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg a xiaomin is kellene mennie aktuális verzióval (kb ugyanaz a két eszköz). a mentést passzolom, én csak luciból szoktam a beállításokat menteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79005) Gyurka6 válasza qnadam (#79004) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, kicseréltem a cuccokat, még nézegetek előtte, 5-600 között meg van eddig is...

Gyurka

(#79006) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok! Hátha kapok itt segítséget.
Adott egy asus rtn12+ router ami eddig normal modban ment mert a wifi erősítős mod nem akart üzemelni. Most kicsit utánna néztem és lehet amiatt nem megy mert a router rendszerideje 2015 öt mutat? Szeretném használni kábel nélkül jelerősítő modban van rá lehetőség valahol a dátumot állítani?

(#79007) Gubek-Einste válasza MeroM (#79006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE vagy IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79008) kdavid86


kdavid86
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy AC57v1 van beuzelemve. Nagyon szeretem, viszont egyre tobb eszkoz van a halozaton, igy erzesre egyre instabilabb. Erdemes lenne a mostani favoritra, AC65-re valtani? Panelban lenne hasznalva, csak vezetek nelkul csatlakozna ra 10-15 eszkoz(ebbol 4-5db 5GHz, a tobbi 2.4GHz-en). A sebesseg nem szamit, az viszont igen, hogy ne dobalja le az eszkozoket. Tudom fura kerdes, de mennyi aktiv kapcsolatot birna el stabilan?

[ Szerkesztve ]

(#79009) MeroM válasza Gubek-Einste (#79007) üzenetére


MeroM
senior tag

Koszi.....

(#79010) adika4444 válasza kdavid86 (#79008) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az AC57U v1-ben ugyanaz a Mediatek chipset van mint az AC65P-ben, viszont a flash kevesebb jóval, meg talán a Wi-Fi vezérlő is butább.

Miben nyilvánul meg, hogy egyre instabilabb? Nem lehet, hogy csak a Wi-Fi labilis? Hány eszköz van rajta?

üdv, adika4444

(#79011) woodworm válasza kdavid86 (#79008) üzenetére


woodworm
veterán

A gyárit nem tudom mennyire van korlátozva, de padavanon 40 kliens rémlik. Ennyi nálam nem volt rajta még, de szalonnasütéskor összejött már 20 körüli wifi kliens és nem észleltünk különösebb problémát. Kimondottan az ac57u-val nincs tapasztalatom, de évek óta mt7621-es soc-re épülő routereim vannak.
Sokáig a xiaomi mini volt az udvari mindenes, abban a kistesó van, az is bírta erőlködés nélkül.

(#79012) kdavid86 válasza adika4444 (#79010) üzenetére


kdavid86
tag

Most fixen 7-8 eszkoz van rajta, csucsidoben 12-13. Az instabilitast onnan gondolom, hogy van mikor az 5GHzes random eltunik a 2GHz random ledobal 1-2 percre. Illetve van, mikor 1-2 eszkozon brutal belassul a net, de a tobbin minden oke.

(#79013) kdavid86 válasza woodworm (#79011) üzenetére


kdavid86
tag

Igen, erre is gondoltam, hogy hatha a padawan vagy egyeb firmware segiteni, de attol felek, hogy ez hardveres limitacio, nem pedig szoftveres.

(#79014) Gubek-Einste válasza kdavid86 (#79012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben a környéket kellene körülnézni, hogy mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79015) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
Egy Asus RT-N18U router utódját keresem.
LANon 1 PC és egy nyomtató van rákötve.
Wifi: egy notebook, 2 telefon és egy tablet
+ egy Samsung TV Plex használattal a szomszédos szobában wifin vagy LANon felváltva csak macerás a szobán átvezetett kábel. De a 4K-s filmek miatt szükséges volt, mert wifi nem nem bírkózik meg vele.
Erre keresem a megfelelő routert. 14-30 ezer Ft között.
Köszönöm.

(#79016) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, Telekom optikai 2000 mbps-t mi tud routeolni? Amit adnak hozzá, az használható? Alapvetően vezetékes routert keresek, Ubiquity a kedvencem, de más is szóba jöhet. (Mondjuk az egész hálózat 1000, ezért ha nincs különbség a két csomagban akkor inkább 1000 lesz).

[ Szerkesztve ]

(#79017) norba69 válasza zsero (#79016) üzenetére


norba69
senior tag

Az 1000-es csomagot éri meg előfizetni, ha nem cég vagy, nagyobb gépparkkal.
Amit adnak, az tudja routolni, de ha te akarod menedzselni a hálózatot, vagy valami komolyabb igényed van, akkor jobb a saját router.

(#79018) Gubek-Einste válasza zolo96 (#79015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P most a best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79019) Gubek-Einste válasza zsero (#79016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 gigabites net esetén csak a szolgáltatói eszköz használható router-enk vagy dupla NAT lesz mert PPPoE passthrough esetén max egy gigabit lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79020) zolo96 válasza Gubek-Einste (#79018) üzenetére


zolo96
tag

Köszönöm a gyors választ. Megerősítettél a döntésemben.

(#79021) kdavid86 válasza Gubek-Einste (#79014) üzenetére


kdavid86
tag

Tipikus panel kornyezet, kb 10-15db 2.4GHzes, illetve 3-4 5GHzes jelforras az eszlelheto tartomanyban.
Maga a ledobalas a 2.4GHzes eszkozoknel nagyon ritkan, de jelen volt egy eve is, viszont mostanaban ez frekventaltabb, illetve megjelent az 5GHzeseknel is. Ez a jelenseg ugy tunik, egyenesen aranyos a felcsatlakozo eszkozok szamanak novekedesevel.
Ezertis nem mertem valtani az AC57v1rol, mert elotte szeretnek megbizonyosodni, hogy kikuszobolheto-e ez egy "erosebb" vassal.

[ Szerkesztve ]

(#79022) Robertó79


Robertó79
tag

Milyen routert ajánlanátok 3 teló 2 tv 1 noti lenne használva vele! Meg torrentezésre lenne használva

(#79023) KoVee84


KoVee84
senior tag

Hali,

5 lan portos megbízható wifi routert keresek otthoni használatra. Összefoglalót átnéztem, ott csak 4 lan portosat találtam. Létezik egyáltalán ilyen? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#79024) qnadam válasza Robertó79 (#79022) üzenetére


qnadam
veterán

fehéret.

(#79023) KoVee84: nyolcas van, de sokkal olcsóbb mögétenni egy ötezer forintos switchet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79025) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Emeletes házba szeretnék egy routert venni, net 100/40 Mbps (esetleg a jövőben 200/40). A házban csaknem minden szobában van LAN kimenet, lent a földszinten futnak ezek egy pontba össze, a routernek szerintem ide kéne kerülnie. LAN slotokra gép, TV (esetleg laptop nagyon ritkán, de az inkább wifin) lenne kötve. Wifit telefonokon használnánk, netflixet szoktunk pl telefonról is, ami kicsit többet igényelhet.
Falak 10-15 cm-esek a házon belül. Asus RT-N15U jó megoldás lehet? :R

Szerk.: Összefoglalóból néztem ezt a routert, de ahogy látom, már nem igazán érhető el :)

[ Szerkesztve ]

(#79026) Gubek-Einste válasza Robertó79 (#79022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79027) Gubek-Einste válasza KoVee84 (#79023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79028) Gubek-Einste válasza Adams15 (#79025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N15U már nagyon régi eszköz, újonnan nem is kapható, helyette már valamilyen AC-s típust kellene beszerezni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79029) Robertó79 válasza Gubek-Einste (#79026) üzenetére


Robertó79
tag

150nm es házban lenne használva 30cm es falak vannak. 100mb netem van torrentezni is azon lenne. Kb 20 ezerig

(#79030) Adams15 válasza Gubek-Einste (#79028) üzenetére


Adams15
aktív tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Földszinten téglafalak, helyenként erősítő vasbeton. Max. 2 fal választja el (és max.10-15 cm) pl. nappalit, de ide ajtók nélkül el lehet jutni. Nappali legtávolabbi pontját ha összekötöm routerrel: 2 fal, kb. 8-10 m-re van.
A router a lépcsővel szemben lenne elhelyezve a falon a földszinten. Az emeleten átlag 2, helyenként 3 fal volna, tégla.
A földszint, emelet kb. 50-50 nm.
Kertes házakról van szó, szomszédok között van legalább 10 m távolság.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
LAN: 1 Pc, 1 okosTV (jövőben 1 xbox?).
WiFi: 2 iPhone, 1 iWatch, 2 klíma, 1 porszívó, 1 mosógép, (nagyon ritkán 1 laptop).
Mennyi lenne a beszerzésre?
Nem tudom őszintén, hogy ilyen elvárásoknak melyik router felel meg, jó lenne, ha 50 felé nem kéne menni.
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Nincs más. :R

[ Szerkesztve ]

(#79031) Gubek-Einste válasza Robertó79 (#79029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2/AC1200GU megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79032) Gubek-Einste válasza Adams15 (#79030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lesz ide.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79033) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok olyan eszközt (külső antennás router) ajánlani, ami gyárilag tud repeaterként működni, és nem túl drága? Ja, és 5GHz-es. Otthoni 5GHz-es wifimet szeretném kiterjeszteni, mert a lakás túlsó végén (nappaliban) már kissé gyenge a jele. Perpill van a nappaliban egy N18U AP, kábelen be van kötve, erről megy a házimozi (TV, media player, IPTV). Ezt cserélném le egy fenti paraméterekkel rendlkező, nem túl drága eszközre (tehát 5Ghz, gyárilag repeater mód, IGMP). A wifit amúgy egy Xiaomi 3G router adja nagy megelégedéssel!

(#79034) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#79033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U helyett egy Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79035) qnadam


qnadam
veterán

féloff: lehet, hogy érdemes lenne beírni az összefoglalóba, hogy az ajánlottak listája már x évvel ezelőtti, és így inkább csak tájékoztató jellegű.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79036) zsero válasza Gubek-Einste (#79019) üzenetére


zsero
aktív tag

Jó, a 2 gbitre semmi szükség, 1 gbitre mi ajánlott? Be lehet állítani a szolgáltató eszközét modem-only módba?

Egyébként ahogy nézem egy filléres ER-X is tud 930 mbit-et ha bekapcsolom a hw offloadingot.

(#79037) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#79034) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mi a kül. az AC57U v1 / v2 közt? Melyik az ajánlott, melyik nem? Azért kérdezem, mert v2-t ajánlottad (te vagy a szaki, úgyhogy én elhiszem), és rákerestem aprón, és találtam egy v1-t, amelyről azt írja az eladó, hogy itt fórumon ez az ajánlott, a v2 nem :F

(#79038) adika4444 válasza zsero (#79036) üzenetére


adika4444
addikt

A Telekom által adott Sagemcom 5655 v2 beállítható PPPoE Passtrough-ba. Ilyenkor egy PPPoE munkamenet engedélyezett, viszont egy porton csak egy giga megy át a Sagemen. Ezért van az, hogy jelenleg PPPoE PT módban max .a gigás csomag vihető át, a két gigásnak csak a fele megy át letöltésre.

A HWNAT tudás pedig nagyon nem triviális, főleg nem normálisan. Ott van az ASUS AC66U B1, elvileg tudja, gyakorlatilag szétterheli a sebesség a CPU-t.

(#79037) Gabesz87
A v1-ben az az MT chipset dolgozik ami más itt ajánlott routerekben is (AC65P, Xiaomi MiR3G, Ubi ER-X) megtalálható. Ez tud normális HWNAT-ot, azaz a PPPoE-s gigás net is megy rendesen, extrém CPU-terhelés nélkül. Viszont a v2 kis túlzás, hogy nem ajánlott. Az Archer AC1200 tényleg nem ajánlott. Ennél max vannak jobbak.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#79039) Gabesz87 válasza adika4444 (#79038) üzenetére


Gabesz87
addikt

Végül is nekem teljesen midnegy, akkor hogy v1 vagy v2. Nekem csak a repeater funkció a lényeg, illetve hogy kiszolgálja közben az IPTV-t, és a LAN-on rákötött dolgokat. Apropó, ha én repeaterként használom, attól még LAN porton kiszolgálja a rá kötött eszközöket, mintha AP módban lenne, ugye? Ez most lehet hogy ostoba krédés, sorry.

(#79040) TeeJay válasza Gabesz87 (#79039) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U V2-nek jó wifije van ha wave2 mu-mimo QCA
AC58U-ban is QCA van és nagyon jól tekert

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79041) vargalex válasza adika4444 (#79038) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg a Telekomos HGW némi hack árán rávehető a link aggregation-ra (SSH-n). Ha a saját eszközöd is tudja, akkor mehet a 2 Gbps...

Alex

(#79042) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, 802.11ax routerek közül, 1000 digihez melyik a jobb vétel? TP-LINK Archer AX6000 , TP-LINK Archer AX11000 vagy ASUS ROG Rapture GT-AX11000? A TP-Linkek több utp-je jobban tetszik. (Vagy van ezeknél jobb?)
Köszönöm szépen.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#79043) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok!
Kétszintes családi házba keresek a Telekomos Huawei digitális elosztó mellé routert. 150-es net. 2 beltéri (ez maradna közvetlen a t-s eszközbe kötve), 4-5 telefon, xbox, 2-3 laptop.
Elsősorban az lenne fontos, hogy a routertől kb. 10-12 méterre, a szomszédos szobákban maximum közelében legyen a sebesség (wi-fi-n).
AC57U v2-t néztem. Jó lehet?

(#79044) Gubek-Einste válasza DonDennis (#79042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon kevés tapasztalat van az AX-s eszközökkel, ennek főleg az áruk és a kliens eszközök alacsony száma az oka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79045) Gubek-Einste válasza marsu. (#79043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Elsősorban az lenne fontos, hogy a routertől kb. 10-12 méterre, a szomszédos szobákban maximum közelében legyen a sebesség (wi-fi-n).
Ezt így előre nem lehet megmondani biztosra mert minden környezet más és más, csak helyszínen fog kiderülni, hogy mekkora lesz a sebesség/lefedettség.

AC57U v2-t néztem. Jó lehet?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79046) geleati


geleati
tag

Sziasztok!
Az [itt] ismertetett hálózat 2. számú routerét keresem 20k körül. Gigabites, wifis legyen, tudjon AP módban üzemelni, ebben kérném a segítségeteket.
Nappaliban lenne elhelyezve, legfeljebb 2 téglafal választaná el a legmesszebb levő szobától, ilyen szomszédokkal.
Az előzmények alapján az ASUS RT-AC57U ajánlottátok hasonló igényekre.

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#79047) Gubek-Einste válasza geleati (#79046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79048) geleati válasza Gubek-Einste (#79047) üzenetére


geleati
tag

Köszi szépen. Azt írja, hogy 2-2 antenna van a 2,4Ghz és 5Ghz-hez, ez azt jelenti hogy egyszerre is tud ezeken a frekvenciákon működni vagy egyszerre csak az egyiken beállítástól függően?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#79049) Gubek-Einste válasza geleati (#79048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szimultán dual band az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79050) Adams15 válasza Gubek-Einste (#79032) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm, megnézem, aztán beszerzem! :R [link]
Erre gondoltál ugye? :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.