Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) adika4444 válasza tylerddd (#45000) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Sztem TP-LINK 841ND vagy ha kell a hálózaton belüli nagy sebesség akkor 1043NDv2 vagy 3.

üdv, adika4444

(#45002) fogtunder


fogtunder
nagyúr

bekötötték a Digit, 500/200, érdekes módon az RT-N15U csak 96/89Mbitet tud, direktben megvan a garantált sávszél, de a routeren nem megy keresztül több, pedig mindenhol CAT5e kábelek, és hálón belül meg is van a gigabites sebesség, hw NAT engedélyezve, szóval úgy érzem cserélni kell.

AC WiFi előny, de nem szükséglet, a nagy adatforgalom úgyis kábelen keresztül megy, nyomtatót, HDD-t, egyéb vackokat nem akarok rákötni USB-n, torrent, DLNA és társai szintén nem kellenek. viszont jól látható helyen van, úgyhogy a design lényeges. 5Ghz nem kell, inkább a 2,4 legyen erősebb, kertes házba kell, alig van hálózat a környéken, ami bezavarna, viszonyításképpen az N15U megfelelő lefedettséget produkált. illetve jó lenne, ha a hardver időtálló lenne, 3-4 évig már nem akarok cserélni. QoS, parentel control kellene bele.

a WiFi kliensek egy iPhone 6, egy iPad 4G, egy Galaxy S6 és egy Z4 Tablet.

jól érzem, hogy N18U-t kellene vennem? TP-linkben mi az, ami erre jó lenne? A keret mondjuk legyen 25K.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45003) pusszycat válasza fogtunder (#45002) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én most vettem Asus RT-N56U routert. Téged is kielégítene minden téren. A jel is erős.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45004) Multibit válasza fogtunder (#45002) üzenetére


Multibit
veterán

A leírásod alapján az Asus RT-N18U lesz a barátod.

(#45005) adika4444 válasza fogtunder (#45002) üzenetére


adika4444
addikt

RT-N18U a te barátod ahogy lentebb egy kolléga is írta, TP-LINK-ben az 1043ND v2 lenne az alternatíva, nekem olyan van, kertesházat aminek van egy emelete is gond nélkül lefedi, no mondjuk a szolgáltatós EPC3925-nek meg TP Nano routernek meg mobilok hotspotjának sem gond a házat lefedni.

üdv, adika4444

(#45006) pusszycat válasza fogtunder (#45002) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

adika4444: fentebb

Ha fontos a kinézet, nem veszel tüskeblökit.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45007) BoB


BoB
veterán

Végül felidegesítettem magam és rendeltem egy nem ajánlott modem+routert: Netgear D6400.

Ha valami probléma lenne vele majd adott topikban megosztom. Miután persze kettétörtem :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#45008) pusszycat válasza BoB (#45007) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd az emag-tól oda visszaküldheted ha nem vagy vele elégedett.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45009) crissprivat válasza pusszycat (#45008) üzenetére


crissprivat
senior tag

Minden e-shop köteles visszavenni az interneten eladott termékeit indok nélkül 15 napig.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45010) pusszycat válasza crissprivat (#45009) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ott 30 nap. Sokan csak kipróbálni veszik meg aztán retur. Van is újracsomagolt bőven.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45011) crissprivat válasza pusszycat (#45010) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor az tényleg szuper. Van idö a kipróbálásra böven.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45012) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Szükségem volna egy wifi-s routerre.

Digi net 200/100 Mbps.

2 szobás tégla ház, tehát nem kell nagy hatótáv.

Ha nekem elég lenne, hogy csak kábelen tudja ezt a max sávszélt, akkor is a TP-LINK TL-WR1043ND v2/v3-at kell vennem? Wifi-n mind1, hogy mennyit tud. :R

üdv

(#45013) adika4444 válasza werszomjas (#45012) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, erre a célra ez a legolcsóbb ajánlott router.

üdv, adika4444

(#45014) LógaGéza válasza pusszycat (#45006) üzenetére


LógaGéza
addikt

Láttál már élőben N18U-t? Nem az a húúúderonda kiadás... Bár aki a dizájn miatt választ másik routert... :U

Szerk.: Mondjuk itthon nekem is N56U van :DDD

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45015) pusszycat válasza LógaGéza (#45014) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hugi a harmadik szobából netezik a mobilon, beton falak, és egymás után következnek. Szóval nincs gond wifi téren. Én is attól tartottam a belső antennák miatt.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45016) djpundro2


djpundro2
tag

Rendeltem egy Asus RT-AC56U AC1200 es szeretnem töletek megkerdezni hogy Wlan hatotavolsagban az
Asus RT-N18U N600 lehet hogy jobb? mivel az RT-AC56U csak belsö antennai vannak es masok is ajanlottak a RT-18U t ha valakinek a wlan tavolsag aprioritas .

Valaki összehasonlitotta eggyaltalan mar ?Vagy csak gondoljak eggyesek hogy az rt-ac56u nak gyengebb azert mert belsö antennai vannak?!

Lenyegeben mind a kettöt 80 m2 es lakasra vannak tervezve.

(#45017) Gubek-Einste válasza tylerddd (#45000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége, általában az alsó kategóriából a TP-Link 841ND vagy az Asus N12 D1 szokott lenni az ajánlott.

#45016 djpundro2
Előre, látatlanban nem lehet megmondani melyik eszköz hogyan fog teljesíteni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebességre lesz képes.
Általánosságban a külső antennás, csak 2,4 GHz képes eszközök jobbak de az Asus belső antennás típusai is elég jól teljesítenek.
Nagyon nem lehet összehasonlítani egy csak 2,4 GHz képes és egy dual band eszközt mert másmilyen a működésük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45018) LógaGéza válasza pusszycat (#45015) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én légvonalban kb 6 méterrel arrébb nem veszem a jelét telóval... Igaz van közte 2 vályogfal :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45019) pusszycat válasza LógaGéza (#45018) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó,h nem vásárlás előtt olvastam ezt el.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45020) djpundro2 válasza LógaGéza (#45018) üzenetére


djpundro2
tag

Mi? Asus RT-AC56U al nem megy 6 metertöl tovabb?

(#45021) fogtunder válasza pusszycat (#45006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért annyira nem, hogy funkciót áldozzunk fel miatta, az N18U szerintem elég jól néz ki. de mondjuk az első szériás 1043ND-t nem raknám ki a nappaliba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45022) pusszycat válasza djpundro2 (#45020) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

RT-N56U

giorgio: Az N18U jó választás,én is kinéztem magamnak aztán hirtelen megvetem az N56U, de árban egyenlők.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#45023) fogtunder válasza pusszycat (#45022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, még én sem tudom, mi lesz a vége, szétnézek a használt piacon is, hátha van valami jó, de alapból az N18U a kiválasztott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45024) Multibit válasza djpundro2 (#45020) üzenetére


Multibit
veterán

Az a baj, hogy neked a 6 méter jött le lényeges elemként a mondatból! Pedig a két vályogfal a fontos!

[ Szerkesztve ]

(#45025) djpundro2 válasza Multibit (#45024) üzenetére


djpundro2
tag

ket valyogfal miert problema egy vlannak ? nem ertem, körül az ablakon nem mehet ,vagy megy a wlan jel ,közte ajtok is ,az vekony fabol van vagy ?muszaj a valyogfalon keresztül hogy menjen ?

[ Szerkesztve ]

(#45026) Multibit válasza djpundro2 (#45025) üzenetére


Multibit
veterán

Kérlek próbálj meg érthetőbben fogalmazni! Egyébként meg: [link]

(#45027) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Most jön házhoz 200/100 Mbit/s internet a digitől, ASUS vagy TP-Link router a jó választás?

TP-Link TL-WDR4300:Asus RT-N56U

Eszközök: Smart tv, médialejátszó, egy asztali gép, két laptop és nyomtató

Böngészés, online filmnézés, néha letöltés, esetenként online játék

(#45028) Multibit válasza sarkan (#45027) üzenetére


Multibit
veterán

Mindkét router megfelel a netedhez. Az Asusra akasztott nyomtató külön szoftver nélkül használható. Jellemzően kábelen, vagy wifi-n kapcsolódnak a kliensek? A környezet mennyire "szennyezett" más wifi hálózatok által?

(#45029) Gubek-Einste válasza sarkan (#45027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelőek lesznek ehhez a nethez, sőt akár a gigabites csomagot is elviszik akár.
Ha nincsen olyan kliens eszközöd/adaptered amelyiknek az 5 GHz-s wifi képessége jobb mint 2x2:2 akkor elég lesz a 4300-as helyett a 3600 is.
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 az ajánlott.
AC-s wifi-vel az Asus AC55U/AC56, TP-Link Archer C5/C7 lenne mint alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45030) sarkan válasza Multibit (#45028) üzenetére


sarkan
aktív tag

Többnyire wifin, a nyomtató is wifis (hp 6510c).
Családi házas környék, szerintem nem szennyezett.

Két szintre menne az internet, a felsőben lenne a router az alsó szintre kábellel menne le és ott kellene wifit csinálni. Milyen eszközt vegyek lentre?

[ Szerkesztve ]

(#45031) Multibit válasza sarkan (#45030) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-N18U routerrel igen
jó tapasztalatok vannak wifi-s szempontból (is).

(#45032) bsh


bsh
őstag

üdv.
egy dlink dir615 routerem és egy dlink gigabit switchem van otthon. gondoltam, esetleg kiváltanám a kettő eszközt egy gigabites routerrel. viszont nem találok lan-lan teljesítményről sehol méréseket, csak wan-lan/lan-wan (azok meg elég karcsúak). tudtok esetleg ilyen teszteket? vagy mire lehet számítani ezeknél a gigabites routereknél? vannak olyan jók, mint egy külön switch? (a jelenlegi switchemmel teljes gigabit sávszélt ki tudom használni, 120MB/s-el tudok pl. másolni)
illetve konkrétan dlink dir-652, esetleg dir-655, ezekről mik a tapasztalatok? a 652-ről azt írják, hogy instabil f*s, ez igaz? (a 615-öm évek óta megy 24/7 probléma nélkül. van egy másik is az irodában, más hw verzióval, de az is problémamentes.)

(#45033) Kolondrum válasza Surda- (#44965) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én mára vártam angliából. Hátha jó.

(#45034) Gubek-Einste válasza bsh (#45032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nincsenek a gigabites router-eknél LAN-LAN tesztek mert teljes gigabites képességgel rendelkeznek, az a részük megegyezik egy sima gigabites switch-csel.
A D-Link router-ek nem ajánlottak, helyettük Asus és TP-Link eszközöket szoktunk ajánlani de ha van kedved akkor vehetsz D-Link-et is, ha megteszed akkor majd írd le milyen.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45035) bsh válasza Gubek-Einste (#45034) üzenetére


bsh
őstag

helyi fórumban panaszkodtak, hogy valami tplink routerrel (talán pont 1043nd) ótvar sebessége volt helyi hálózaton, mások meg elégedetten tárgyalták, hogy 40-50MB/s-t is elérnek ami milyen jó (pedig szerintem az is gyenge), persze ennek lehet ezernyi oka, hálózat nem megfelelő beállításaitól kezdve minden. de azért gondoltam, ilyeneket hallva rákérdezek.

megnéztem ezeket, az álló kivitelűek kapásból kilőve, a maradék kettőnek átnéztem a leírását, és nem tudnak olyan dolgokat, amikre szükség van: ddns client key, port range redirection, az asusnál még secondary dns server, illetve a "tűzfal" a leírás alapján egy vicc.

asszem maradok a bevált dlinknél.

(#45036) Gubek-Einste válasza bsh (#45035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyikre lehet tenni CFW-t amivel sokkal nagyobb tudást lehet kihozni a router-ekből, természetesen CFW alatt nem lesz hardveres NAT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45037) G-Bali válasza Gubek-Einste (#44995) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm ! :R

Még annyi lehetne ha a C5 vagy a C7 lenne,akkor olyan funkciót tudna hogy a HDD-n a torrent fájlok vannak és onnan futtatja a pl:utorrent hogy nem megy semmi számítógép ,olyan mint egy kis szerver ami csak a torrentért felelős,és külsöleg is elérhető,gondolom ez a NAS ,nem olvastam utána teljesen ,de ilyen USB-s router kellene..

(#45038) Multibit válasza G-Bali (#45037) üzenetére


Multibit
veterán

Archer C5 és C7 esetén csak CFW-rel megoldható a routeren való torrentezés. Ha ezt mindenképpen gyárival szeretnéd (pl. a hw NAT miatt), akkor valamelyik Asust kell választanod!

(#45039) G-Bali válasza Multibit (#45038) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm,nem gáz szerintem a CFW ha nem bonyolult ,de spec szeretem a tp-linket ezért jobban ragaszkodom ,de az asus-ba benne is van ez a funkció? bár nem tudom mit jelent a hw NAT :(((

[ Szerkesztve ]

(#45040) Multibit válasza G-Bali (#45039) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora a netelőfizetésed letöltési sebessége? Ha 500-as, vagy nagyobb, akkor szükség van a routered hardware NAT képességére.
A TP-Link gyári szoftverét szereted? Mert azzal nem tudsz torrentezni. Igen, az Asus gyári szoftvere tartalmazza a torrent klienst. Ráadásul az Asusra feltehető Tomato firmware 500 Mbps csomaghoz is jó, a Merlin még tovább is.

[ Szerkesztve ]

(#45041) G-Bali válasza Multibit (#45040) üzenetére


G-Bali
senior tag

#4498

De ha nagyon drága akkor lemondok róla itt amiket leírtam az volt a lényeg csak közbe eszembe jutott ez a torrent dolog :))

(#45042) Multibit válasza G-Bali (#45041) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor jó lesz neked egy C5 (custom firmware-rel, ha torrentezni akarsz vele).

[ Szerkesztve ]

(#45043) G-Bali válasza Multibit (#45040) üzenetére


G-Bali
senior tag

végülis mindegy de ha az asus jobb és stabilabb akkor nem vetem meg :-)
pláne ha egyszerübb akkor melyik tipus jobb ,illetve a cfw feltelepitése mennyire könnyű?

.........nem tudok dönteni :W így rátok probálok hallgatni

(#45044) G-Bali válasza G-Bali (#45043) üzenetére


G-Bali
senior tag

de lehet elöfizetek a 500 vagy nagyobb netre és akkor más a gyerek fekvése ,úgye :P

(#45045) Gubek-Einste válasza G-Bali (#45043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nehéz a CFW telepítése.
500-as nethez mindenképpen kell már a hardveres NAT így ha az lenne és kell a router-en való torrent-ezés is akkor Asus AC55U/AC56U ami szóba jöhet mint alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45046) Multibit válasza G-Bali (#45044) üzenetére


Multibit
veterán

Mielőtt nagyon belelendülnél... :) Hiába van/lesz hipergyors neted, ha a routeren fut a torrent kliens, az biznyony lassú lesz! Azt is vedd figyelembe, hogy a routeren lógó HDD-ről a klienseknek olvasniuk kell és ez USB2-es porton keresztül szintén lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45047) G-Bali válasza Multibit (#45046) üzenetére


G-Bali
senior tag

Hát ez szomorú hír! :W

Meg gondolom ,az is baj lehet hogy a 1Tb Hdd már 70% -a tele van pakolva (NTFS-be) van ,meg a nagyon lassú olvasás és írás nem ér annyit hogy szívjak a torrentes klinensel... :( (lehet nézek egy NAS-t)
RT-AC56U USB3 -mal se lenne gyorsabb?

Akkor újra gondolva lemondok a torrentről,marad a távoli hozzáférés (Lejátszás, másolás,mozgatás)
{itt nem tudom mekkora a irás olvasási sebesség,de remélem sokkal gyorsabb }ill a Wifi kiszolgálás akár a 500 vagy 1000-s net mellet egy panelba:2 laptop (2ac) 2 mobil (1ac) 2 Tv, ps3 (80nm-en)
Tulajdonképp akkor amit szeretnék az hogy ha rá van dugva a HDD onnan a két laptop mint egy közös Winyó tudjak másolni és főleg lejátszani és ugyan ezt akár más gépről vagy mobilról (pl:nyaraloból)ill nem tudom hogy tud müködni egy router mint egy felhő szolgáltatás (applikáció) hogy pl: telfon képek videok mentés a HDD-re?
Sajnos akkor le kell mondanom a terveimről :(((

[ Szerkesztve ]

(#45048) Multibit válasza G-Bali (#45047) üzenetére


Multibit
veterán

RT-AC56U USB3 -mal se lenne gyorsabb?
De igen, az gyorsabb elérést biztosít.

Többször volt már téma a router szerverként történő használata. Olvass vissza! Működik amit tervezel, csak tisztában kell lenni a hardver korlátaival.
Torrent kísérlet AC56U-val: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45049) G-Bali válasza Multibit (#45048) üzenetére


G-Bali
senior tag

Tudom hogy olvasni kellene ,de mivel nincs most routerem mert beszart igy SOS kellene vennem de nem szeretnék mellé nyúlni se megbízhatóságba se minőségbe ,és természetesen amire szeretném használni arra is megfeleljen :DD de természetesen közbe olvasgatom a hozzá szólást de QVA sok az info és még a jelentéseknek is utána kell Google-ni,miközben Gyorsan válaszolsz te is amit nagyon köszönök ! :R
De akkor a RT-AC56U marad szerintem ,úgy tünik elég megbízható és kiszolgál ! :R

Köszönöm ,remélem nem merül fel több kérdés :DD :DD

(#45050) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Egy barátomnak volna szüksége routerre egy családi házba. Kívánalma annyi lenne hogy a házat fedje le és a kertben menjen még neki. (Tudom hogy senki nem tudja így megmondani hogy mi kell mert nem tudja milyen a ház stb...)
Már egy ideje nyomkodom a klaviatúrát én is és az tuti hogy egy "átlagos", 3500Ft/Tesco router ezt nem fogja tudni adóteljesítményben.
Melyik routert javasolnátok az alap kategóriából, amelyiknek véleményetek szerint a legjobb az adóteljesítménye? Az sem volna hátrány ha az egyik antennája szerelhető lenne, mert akkor azt elvezetném neki a ház másik részére és akkor ott biztosan jó jel lenne.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.