Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Sziasztok.

Milyen gigabites routert ajánlotok kb 15 ezer forintig?
Feltétel legalább 2 gigabites port és 500mb/s wifi sebesség.

Tp link archer c2 ac900-ast néztem.

Megfelelne?

Illetve mi a különbség a c2 ac750 és c2 ac900 közt?

Köszönöm

(#64002) MaCS_70 válasza gainwardgs (#64001) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 500 mbps nem egy nagy elvárás, de szerintem Te 500 Mbps-ra pályázol.

Félretéve a kukacoskodást: amit itt már nagyon sokan nagyon sokszor leírtunk: a wifi sebességére nincs garancia, az eszközökön feltüntetett értékek ugyanakkor a linksebességek, tehát az az érték, ami akkor lenne igaz, ha nem lenne közben a levegő, és két egyenértékű eszköz kapcsolódna így, ráadásul az összes csatornájuk aggregáltan működne.

Valós 500 Mbps-ra ilyen árkategóriában nemigen lesz esélyed. Nagyon nem mindegy, hogy milyenek a klienseid -- ha pl. (ami a szinte általános helyzet) egy adatfolyamon kommunikálnak a routerrel, akkor a router erre vonatkozó adatát oszd el kettővel, hárommal, és kapsz egy reális értéket, ami akkor lehet igaz, ha egyébként közel optimálisak az átviteli lehetőségek és elég jó a klienseszköz is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64003) woodworm válasza Pöttön (#64000) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább írd be, hogy milyen kliens van benne. Általában a 600 Mbitet a dual bandesek tudják, de azoknál meg a/b/g/n-t adnak meg (a 3x3 turboqam, vagy a 4x4-es n-es kliensek meg még ritkábbak). Viszont ezeknél sem jön át 200 Mbitnél több, az is csak szerencsés esetben, a 100Mbit körüli értékek az átlagosak. Szennyezett környezetben még kevesebb. Dual band esetén pedig a router hiába tud szimultán dolgotni, a laptopod csak az egyik sávon fog működni.

(#64001) gainwardgs
A belépőszint a dir860l b1 és a xiaomi 3g, ezekkel 5GHz-en esélyed van 400 Mbitet elérni, ha a kliensoldalad is megfelel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#64004) cellukx válasza MasterMark (#63990) üzenetére


cellukx
tag

Bármilyen megoldást elfogadok, az előzményekben leírtakat elégítse ki, az 5GHz-el kiegészítve :)

(#64005) woodworm válasza cellukx (#64004) üzenetére


woodworm
veterán

Az a 3 fal a két router között van, vagy a beszórandó területen?
Hiába emeled a keretet, a routerek árazása nem a wifi erőssége szerint történik. Minden gyártó igyekszik a törvényes keretek engedélyezte maximumra. A minimális különbséget az antennák és a szoftver jelentheti.
Nem fogja senki garantálni, hogy az adott feltételek mellett biztosan működni fog a wifi link. Hiába mondanám, hogy a szűk udvar miatt a xiaomi 3g lefedi a szomszéd házát is, ez nem garantált, hogy nálad is működne.

(#64006) cellukx válasza woodworm (#64005) üzenetére


cellukx
tag

A két router között van.

(#64007) Pöttön válasza woodworm (#64003) üzenetére


Pöttön
őstag

Qualcomm Atheros AR946x wifi modul van a laptopba. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#64008) woodworm válasza Pöttön (#64007) üzenetére


woodworm
veterán

Felváltva tud n300-as linket 2,4 és 5 GHz-en, így adódik az n600-as sebesség. A valós sebesség kb. a negyede és a fele között fog adódni, de nem kell meglepődni, ha kevesebb lesz. A 400Mbit-es átvitelhez ac1200-as router és kártya (vagy usb3-as stick) kell a laptopodba, a router gigabites legyen. Nem túl sok választásod van a megadott árkeretben és nincs garancia a sebességre.

(#64009) Pöttön válasza woodworm (#64003) üzenetére


Pöttön
őstag

És ha veszek a laptop-hoz egy ilyen stick-et, akkor több tud átjönni, mint 200Mbit?

(#64008) woodworm :R
Akkor veszek egy sticket. :R

Találtam 1750 Mbit/s-es sticket is, de ebbe plusz ceruza elem kell vagy mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#64010) woodworm válasza Pöttön (#64009) üzenetére


woodworm
veterán

Még mindig kell egy router, 15 ezerig a 860l b1 fér bele, ezen fw-t kell cserélned a normális működéshez, és a xiaomi 3g, ez pedig Kínából rendelős, csirkelábas menüvel. Fw-t az utóbbira is tudsz tenni.

A T4U stick megfelelő párosítás hozzájuk. Az edimax többet is tud, de ehhez már drágább routert kell választanod, ac66u b1 vagy archer c7 a belépő hozzá. Az edimaxról nincs tapasztalatom, de az asusnak is beszállít, a hardver ugyanaz benne. A csuszka rajta egyébként egy kihajtható antenna.

(#64011) Pöttön válasza woodworm (#64010) üzenetére


Pöttön
őstag

Az archer c7 vagy a c8 az eddigi kiszemeltem.
Az usb3-on kívül van még valami lényegi különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#64012) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Sziasztok,

Gigabites Digi net mellé keresek egy kicsit is komolyabb routert, viszonylag komolyabb otthoni hálózathoz. Komolyabb alatt több hálózati lejátszót, NAS-t, DVR-t értek, mindezt DynDNS-es eléréssel megtámogatva (ezeket a feladatokat sajnos nem tudta ellátni normálisan a digis ZTE :D ). WiFi nem annyira fontos, 3 db TP-Link N750-es lesz ráaggatva AP-ként (tudom, ezek nem annyira erősek, de már adottak). Ami fontos, hogy out of the box, gyári fw-vel kéne stabilan működjön, tehát a Xiaomi csoda kiesik. :) Árban viszonylag rugalmas a helyzet, de ideális esetben 20-30 ezer között megoldódna a dolog.
Eddig ASUS és Linksys felé tekingettem, elsősorban a megbízhatóság lenne a cél, és tudtommal pár éve még ezek voltak a legstabilabbak (bár most az ajánlottak közt nem látok Linksyst - jóideje nem követem a dolgokat :B )

(++ Az N750-esekből 5Ghz-en eddig csak 200-220Mbps-t tudtam elérni - jól gondolom, hogy ezeknél ez a max?)

köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#64013) Gubek-Einste válasza Woodslave (#63998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus erősebb hardverrel rendelkezik és gyári firmware-ben is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64014) Gubek-Einste válasza gainwardgs (#64001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve mi a különbség a c2 ac750 és c2 ac900 közt?
AC750-s wifi-vel szerelt változat a v1/v5, az AC900-as pedig a v3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64015) Gubek-Einste válasza sp@rtan (#64012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 megfelelő lesz.
Nem igazán lehet többre számítani a meglévő eszközökkel mint a mostani 200-220 Mbps.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64016) Gubek-Einste válasza Pöttön (#64011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más Soc-ra épül a két eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64017) veber0937


veber0937
tag

Hi

a következő router mennyire használható? https://ipon.hu/webshop/product/tp_link_archer_c5_ac1200_vezetek_nelkuli_dual_band_es_gigabites_router/718057

(#64018) bluemirage válasza veber0937 (#64017) üzenetére


bluemirage
őstag

Belépő szintű dual band router. Teljesen OK. Még a nyáron ajánlott eszköz volt itt is, de mivel már egyre kevésbé kapható... kezd kifutni, így kikerült a gyakran ajánlott típusok közül.
Van egy klónja a TP-Link AC1200-as (C5 jelölés nélkül). Azzal voltak/vannak gondok. De a sima C5, amit linkeltél az teljesen OK.

Meliora sunt bono inimica

(#64019) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Routert keresnék, ami wi-fi-vel be tudja szórni az 50 m2-es alapterületű 2 szintes lakást, a router a lakás jobb felső sarkában lenne, 1gbit-es net menne rá (későbbiekben) így jó lenne ha kábelen nem ő lenne a szűk keresztmetszet.
Wi-fi-vel igazság szerint csak telefonok kapcsolodnának nagyrész, néha 1-2 laptop, de ezek általában az alsó emeleten és a legmesszebbi pontban. A födém a két szint között fa ha ez számít valamit, a falak pedig sima kisméretű tömör tégla.

Jelenleg egy Apple Time Capsule osztja a netet, de már kezd elfáradni, így éppen van fogható jel a lenti legtávolabbi részen.

Az árral úgy vagyok, hogy inkább kifizetek többet de legyen megbízható és tartós.

(#64020) theboobaq


theboobaq
tag

Sziasztok!

Egy olyan routerre lenne szükségem amibe lehet rakni sim kártyát és ha a vezetékes WAN megszakad Backup hálózatként elindul a 4G/LTE/3G.

Ezt a routert néztem de nem vagyok benne biztos, hogy automatikusan tudja ezt az átkapcsolást.

[link]

Valakinek vannak tapasztalatai ezzel a routerrel, vagy tudna ajánlani másikat?

Előre is köszönöm.

(#64021) Silverss


Silverss
aktív tag

Sziasztok!

Az ASUS RT-AC66U AC1750 kb 10 ezer forinttal drágább mint ASUS RT-AC1200G+ AC1200 társa.
Azt szeretném kérdezni, megéri-e a felárat, vagx bőven megteszi az utóbbi típus?

(#64022) zapikanka


zapikanka
tag

Köszönöm szépen!

(#64023) MaCS_70 válasza Silverss (#64021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megéri.

Számtalanszor volt már szó róla, hogy az ASUS RT-AC1200G+ az úraindulgatásai miatt nem ajánlott típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64024) Silverss válasza MaCS_70 (#64023) üzenetére


Silverss
aktív tag

Köszönöm!

(#64025) tibcsi0407 válasza theboobaq (#64020) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én inkább egy USB portos routert vennék és egy USB-s modemet. Jelenleg nálam az ASUS RT-N18U is így üzemel egy Huawei modemmel csatlakoztatva. A modemet Ebay-ről vettem egy EU-s (ha jól emlékszem litván) eladótól.
Hiába van SIM hely a routerben, ha egy csomó dologban pedig alulmúlja a többieket, cserébe drágább is.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#64026) gainwardgs válasza MaCS_70 (#64002) üzenetére


gainwardgs
addikt

És ez megfelelne már?? Archer c8 [link]

:R Köszi

(#64027) AndrewTdi válasza gainwardgs (#64026) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, az már simán tudni fogja. (Egy Note 8-cal tesztelve, Digi1000)

(#64028) gainwardgs válasza AndrewTdi (#64027) üzenetére


gainwardgs
addikt

Köszi

Digi 1000el nem 800 körül kéne lennie letöltésnek?? Vagy ennyit bír a router?

(#64029) Multibit válasza gainwardgs (#64028) üzenetére


Multibit
veterán

Egy Note 8-at elég macerás lenne kábelezni ;]

(#64030) woodworm válasza gainwardgs (#64028) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyit bír a note8! Ne mindig a router legyen már a gyenge! :P

(#64031) AndrewTdi válasza gainwardgs (#64028) üzenetére


AndrewTdi
addikt

a telefon wifije a gyenge pont szerintem

(#64032) diese991


diese991
csendes újonc

Hali.
Router csere előtt állok. Diginet 500-ra váltottam. Ennek megfelelően olyan routert keresek ami elboldogul ezzel a sebességgel.
Szeretném média szerverként is használni valamit jó lenne ha torrent is futna rajt.
Ebből fakadóan jobb ha támogatja a 3.0 USB.
Ezen paramétereknek megfelelően ezt a routert találtam ami árban sem rossz.

ASUS RT-N18U

A számítógép UTP kábelen lenne rákötve.
Wifi-n 1-2 laptop lenne rajt + pár telefon.

Kérdésem az lenne hogy a router kitudja használni a USB 3.0 által nyújtott sávszélességet?(Pl. hálózaton történő másolás esetén.)
Van-e értelme azt figyelembe venni vásárláskor.

Mi a véleményetek erről a routerről?

(#64033) tibcsi0407 válasza diese991 (#64032) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudja kihasználni. 20-30 MB/s olvasási tempó, jó esetben pedig 20 MB/s írási tempó van.

https://utdetailing.hu/

(#64034) bluemirage válasza diese991 (#64032) üzenetére


bluemirage
őstag

USB3-as routeres fájlmegosztás parasztvakítás, a torrent enyhén szólva kompromisszumos egy routerrel.
A router mellé NAS-t lenne célszerű venned.. Fájlmegosztásra a legjobb... De torrentre is jobb, mint egy router.
Kb. 3 hete volt ide linkelve... Néhány szó a router vs. torrent dologról is Régebbi írás, de a helyzet érdemben nem változott.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#64035) woodworm válasza bluemirage (#64034) üzenetére


woodworm
veterán

Néhány router kezdi megugrani a szintet.
A dir860l b1 és a xiaomi 3g (mindkettőben mt7621-es soc) olvasni akár 100MB/s sebességgel is tud, az írás lassabb, az nekem csak 30MB/s környékén ment. Jól seedelt torrentnél összejöhet a 10-11 MB/s-os sebesség.
A linksys újkori wrt cuccai tudtommal erősebbek, tehát azt nem lehet mondani, hogy a helyzet nem változik.

(#64036) diese991 válasza bluemirage (#64034) üzenetére


diese991
csendes újonc

Sebességen kívül kompromisszum mentes?
Torrentek terén is ezek szerint a sebességre lehet csak panasz?
10-20 MB/sec szerintem egy vállalható sebesség.
Ezek szerint egy jóval drágább modellel sem lenne sokkal gyorsabb a dolog.
Esetleg tapasztalat vagy vélemény az említett darabról?

Előre is köszi a választ :)

(#64037) Gubek-Einste válasza Kommy (#64019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Jobb lenne a router közép pontibb helyre vinni mert nincsen garancia, hogy az eszköz csere után mennyit fog javulni a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64038) Gubek-Einste válasza theboobaq (#64020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921/953.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64039) Gubek-Einste válasza diese991 (#64036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz amennyiben kell dual band wifi, ha kellene akkor Asus AC66U B1 lesz a megfelelő eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64040) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Hugom új lakásába kéne eszközt néznem. 51nm, nem zegzugos elrendezésű (kb bármelyik pontjáról közvetlen rálátás nyilik szinte az egészre)
Alap digi netcsomag, egy laptop és egy mobil, amit használ. (szerintem egyik sem tud N szabványnál többet)
erre gondoltam, hogy a jövőre nézve is legyen benne némi lehetőség.

Szerintetek van jobb választás esetleg? Ennyi a nagyon max amit rááldoznék a projektre.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#64041) bluemirage válasza Hintalow (#64040) üzenetére


bluemirage
őstag

Ilyen Dual Band-es eszközöket nem szoktunk itt ajánlani. Visszaolvasva sem fogsz találni. Többször le volt írva, hogy miért.
"Ennyi a nagyon max amit rááldoznék a projektre.". Ezzel viszont el is dőlt, hogy nincs más kulcsrakész megoldás, ami egy tipikus lakásba ajánlható. Ha meg gond lenne vele, akkor max kihúzza, bedugja és egy darabig megint el fog menni. :D

Meliora sunt bono inimica

(#64042) Hintalow válasza bluemirage (#64041) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor nincs gond, hetente egyszer èn is újraindìtom az otthon 8 ève dübörgő 741nd-t 😁

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#64043) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, sikerült vennem olcsóért egy D-Link routert (D-Link DIR-605L/HU Router) gondolván, hogy tudja azt, ami rá van írva, de elég lassú, Ethernet is 54 mbitnél feljebb nem megy. Aquaban rendeltem, így elállási joggal élnék, illetve le is vásárolnám egyben egy jobbra (TP LINK TL-WR1043N Router v.5), Nem tudjátok, hova kell visszavinni? Karinthy Frigyes út alatt levő üzletükben vettem át, nekem az lenne a kényelmes, ha oda tudnám visszavinni, aztán egyben átvenni az újat. Nem tudjátok ez működhet?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#64044) MaCS_70 válasza gaben22 (#64043) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, az átvételi helyen, ha az a bolt által üzemeltetett telephely, kell lennie visszavételi ügyintézésnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64045) woodworm


woodworm
veterán

A boltban átvett termék nem személyes vásárlásnak minősül? Nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak az elállásra, mint a webes vásárlás és kiszállítás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#64046) Intruder2k5 válasza woodworm (#64045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Ha webshopban rendelted, foglaltad le, de boltban veszed át, az ugyanúgy távollévők közt létrejött szerződés, 14 nap elállási idő vonatkozik rá.

(#64047) gaben22 válasza Intruder2k5 (#64046) üzenetére


gaben22
senior tag

szuperjó, köszi mindenkinek a segítséget, ezek szerint a másik router (TP LINK TL-WR1043ND Router v.5) nem verte ki senkinek se a biztosítétkot :). UPC 240/20, de korláttal töltök le/fel mindig (80/15 mbit), hogy ne zavarja a normál netezést, egyedül használom, csak Ethernet, Wifi ritkán.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#64048) woodworm válasza Intruder2k5 (#64046) üzenetére


woodworm
veterán

Volt már olyan webshopos vásárlásom, ahol a kísérőszövegben erre felhívták a figyelmem. Mivel vidéki vagyok engem ez nem érintett, eddig egyébként sem volt szükségem soha a jog gyakorlására.

(#64049) MaCS_70 válasza woodworm (#64045) üzenetére


MaCS_70
félisten

Intruder jól mondja: maga a szerződés a távollevő felek között jött létre, a teljesítés, ami az átvételt / fizetést jelenti, ettől elkülönül.
Volt ezzel kapcsolatban nem kevés vita és bepróbálkozás, de tejesen következetes a joggyakorlat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64050) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni: kolléga keres routert. 80Mbps internet mellé kellene, szinte az összes eszköz vezeték nélkül csatlakozna, 67m2 lakás:
- 2 asztali PC
- 1 tablet
- 5 telefon
- 2 notebook
- 1 okosTV

Árban 10-15 között gondolkozik, jelenleg ennyit tudna áldozni rá.
Néztük az összefoglalót, de vannak már kifutott darabok meg érdekelne tapasztalat is. :)

Köszi.

Üdv.
Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.