Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Beri válasza SimS (#82996) üzenetére


Beri
addikt

Ubiquiti edgerouter infinity vagy Mikrotik CCR1036 attól függően, melyik rendszer tetszik jobban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#83002) Alice90 válasza MaCS_70 (#82999) üzenetére


Alice90
aktív tag

Mert pl egy windows xp gép nem ismeri fel a wifit :D

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#83003) SimS válasza Brogyi (#83000) üzenetére


SimS
senior tag

Hallo

Gondoltam ez még jó lehet: XS708T, ez tud static routing-ot, de már nem vagyok biztos benne, hogy ez azt fedi le, amit én akarok. Buta mód én az unmanaged változatot vettem (XS508M). :/

Egy out-of-the-box eszközzel akarom pont kiküszöbölni, amit írsz - árban sem hiszem, hogy jobb lenne egy custom pc erre. Fene tudja.

Melyik topic alkalmasabb erre a kérdésre?

EWZ hálózat, Zürich.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#83004) moma


moma
őstag

Sziasztok. Az Asus RT-AC57U és ugyanennek a v2-es verizója között mi a különbség? Ha jól értem mind a kettő kapható most. A v2-t kell inkább venni?

we all deserve a bit of luck.

(#83005) woodworm válasza moma (#83004) üzenetére


woodworm
veterán

A v1-es jobb paraméterekkel rendelkezett, de csak lustaságból maradt a webáruházak kínálatában, v2 vagy v3 van helyette.

(#83006) moma válasza woodworm (#83005) üzenetére


moma
őstag

Köszi. Akkor lényegében ezzel nem kell foglalkozni?

we all deserve a bit of luck.

(#83007) Gubek-Einste válasza Dreadloord (#82992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

- tudjon legalább 300/50-es sebességet
Garancia nincsen rá, mindig a helyi viszonytól függ, hogy mennyi lesz az elérhető sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83008) achon


achon
aktív tag

Korábban kérdeztem, hogy mennyire érdemes váltanom Xiaomi MI3G (1200MHz) routert egy Asus RT-65P-re (1750).
Bár választ nem kaptam megvettem az Asust.

2 hét után a tapasztalatom:
- Asus erősebb jelet ad mint a Xiaomi (panelben)
- valahogy stabilabban kezeli a kapcsolatokat (10 eszköz lóg rajta egyidejűleg)
- alig van interferencia problémám (5+ wifi látok majd minden szobában)

Megérte a csere. Így tényleg egy ajánlott eszköz. :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb múzsa a határidô.

(#83009) Gubek-Einste válasza Alice90 (#83002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden szabvány visszafelé kompatibilis így a régi eszközökkel sem lesz gond emiatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83010) Krissal


Krissal
tag

Sziasztok,

hihetetlen módon azért kérem segítségeteket, mert időszerűnek látom a routerem cseréjét, ami egy Dlink DIR-636L sok éve.

Netem, digi 1000 / 300 Mbps és 1Gbps lan portokat szeretnék.
PC lannal kapcsolódik, játszom rendszeresen, illetve kihajtom torrenten.
TV wifin kapcsolódik a routerrel egy szobában, Serviio-val (dlna) nézek a pc-ről filmeket, 1080p-t jelenleg, hát kicsit akadozik néha, ez javulhatna mondjuk.
Wifinek egy 60nm-es panelt kell lenyomnia, eddig a Dlink elég volt simán.
Pár mobil eszköz, laptop, mobil wifin kapcsolódik, nem gáz, ha tudja a 5Gz-t.
árakategória 15-20k-ig.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget, azt látom kicsit hatékonyabb segítséget kérnem, mint hetekig olvasgatnom és tanulnom, köszönet!!!
Krissal

(#83011) Gubek-Einste válasza SimS (#83003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked router kell, nem switch!!!

Melyik topic alkalmasabb erre a kérdésre?
Itt vagy itt érdeklödjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83012) Gubek-Einste válasza moma (#83006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel már sehol sem kapható újonnan v1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83013) Gubek-Einste válasza Krissal (#83010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy TP-Link Archer C5v4 ami szóba jöhet ebbe az árkategóriában de jobb választás lenne az Asus AC65P az erősebb hardvere miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83014) MaCS_70 válasza Alice90 (#83002) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy tetszőleges operációs rendszerű gép pont úgy fogja felismerni és kezelni az AX-es router által kezelt wifit, mintha AC-s vagy N-es router dolgozna. Ezek az eszközök lefelé kezelik a korábbi szabványokat.

MaCS

Szerk.: Amint, látom, Gubek-Einste is megírta. :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83015) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egy kis tapasztalat Ax10-el(tp-link):
Eddig stabilan megy, tetszik, hogy nem villognak a ledek letöltéskor(ez idegesítő volt anno). Ami feltünt, hogy az 5Ghz hatósugara nem vaskos, bár épületen belül jó, de a teraszon a faltól 4 méterre alig van(ellenben a sebesség nem volt rossz még így sem). Viszont a 2,4Ghz hatósugara sokkal nagyobb. Szóval eddig bevált, végre nem akadozik semmi, szépen gyorsan tölt le minden( a régi hában 5megás net volt, 30gb letöltése 3-4 nap volt!, most 23 perc..... :Y )

(#83016) zzola válasza Quqesz (#83015) üzenetére


zzola
félisten

"Viszont a 2,4Ghz hatósugara sokkal nagyobb."
Mihez viszonyítunk?
Nálam egy Asus RT-N18U-t váltott, annak a jele erősebb volt-szerintem.

(#83017) Totherik91


Totherik91
csendes újonc

Sziasztok!
Gondolom már sokan kérdeztek hasonlót, előre is bocsánatot kérek :D
Családi házban van egy T-Home-os hibrid wifis router (Huawei HA35-11, van benne 4G-s modem, "gyórsítós router", továbbiakban csak routerként hivatkozok rá), ez szépen ellátja a feladatát vezetéken és wifin is, alacsony ping, előfizunak megfelelő sebesség (wifin is közel), eszközök a hálózaton látják egymást (van a hálózaton egy wifis nyomtató).
Az emeleten a födém miatt ennek a wifi hálózatnak csak a töredéke látszik, így oda keresnék egy megfelelő AP-t , aminek meg tudom oldani a vezetékes összekötését a földszinti routerral.
Kapok a héten egy Xiaomi 4a gigabit routert, ezt ki fogom próbálni és (ha lesz időm :D ) beüzemelni AP-ként ( a router egyik LAN portjából az AP LAN portjába dugom a kábelt? A DHCP-t kikapcsolom az AP-n?)
Nekem a lényeg az hogy az emeleten is legyen stabil wifi, nem szükséges hogy egy hálózat legyen a földszintivel de előny (mint egy wifi-mesh hálózat), a sebesség pedig nem korlátozó tényező szerintem, mivel még gyorsítóval is 100Mb/s alatt vagyunk. A házban 4 telefon és 3 laptop van (ezek közül általában max 2-3 eszköz van egyszerre használatban), valamint egy pc ami jelenleg wifi-n csatlakozik, de szeretném az emeletre költöztetni és "kanóccal" üzemeltetni.
Az emeletre tudnátok egy jó kis AP-t javasolni, ha a Xiaomi 4a (gigabit) nem válna be?

(#83018) Essejó válasza Krissal (#83010) üzenetére


Essejó
veterán

Lan kábelre téve a tv-t, eszméletlen nagyot javulna. ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83019) májkimiki válasza Totherik91 (#83017) üzenetére


májkimiki
őstag

Nézd meg a routered DHCP tartományát is, hogy mit oszt. Majd a fenti AP-nak adj egy olyan IP címet, ami nincs benne a router címtartományában. A többit jól gondolod. LAN>LAN, AP-n DHCP off>fix IP.

A "kanócos PC-t melyik eszközre dugod? A fenti AP-ra, vagy közvetlen a routerre?

[ Szerkesztve ]

(#83020) Gubek-Einste válasza Totherik91 (#83017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP-nak jó lesz az Asus AC57Uv2 vagy a TP-Link Archer C5v4 is.
Másodlagos eszközt így kell beállítani, hogy egy alhálózaton legyenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83021) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi AIoT AC2350 vélemény?

Egy Xiaomi Mi Wifi 3-at váltana (ami elkerült koliba, szóval most kell itthonra valami). A WiFi erőssége lenne az elsődleges szempont. De ha tudtok jobbat ajánlani a 20 000Ft alatti kategóriában, akkor átgondolom a dolgot.
Gondolkodtam egy Xiaomi Mi Wifi 4A-ban is az ára miatt, de akkor már lehet egyel jobbat lenne érdemes venni. Bár egy falusi 150megás nethez lesz, szóval...

(#83022) Quqesz válasza zzola (#83016) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nos igen, ez nekem is feltünt, hogy a régi tp-link hatósugara mintha ezt jobban megugorta volna. Bár arra raktam egy bazinagy antennát, de akkor is......

(#83023) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Olyan 20 000ft ig érdekelne olyan router amivel egy kertes házat kerttel együtt minél jobban le lehet fedni. UPC 300mbit nethez kellene. Szóval jelenleg a minél jobb rádiós teljesítmény érdekelne.

(#83024) viktorhu


viktorhu
veterán

Lehet / érdemes krimpelő szerszám nélkül utp csatlakozót szerelni?

Át kellene vinnem a kábelt a szomszéd szobába. Feleségeméknél a policy kiköti a madzagos kapcsolatot, eddig powerline-nal oldottam meg neki, de úgy néz ki, hogy hosszabb távra kell berendezkedni home office-ra, meg közben lett optika, szóval kár azért a plusz késleltetésért. A router pont a közös fal mellett van, sajnos a szekrény nem mozdítható, hogy mögötte vezessem, de ha a tévé mögött (ahol van egy befalazott ajtó, szerintem ott egy fafúrószárral át tudnám lyukasztani az egészet) átvezetném egy lyukon a kábelt, akkor lehetne rendes madzagos kapcsolat neki is.

(#83025) MaCS_70 válasza kmisi99 (#83023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen elvárásokra az Asus AX92-t tudnám alsó hangon ajánlani, mint ami esélyes a lefedettség biztosítására.

20e Ft-ig még használt eszközt sem tudnék ajánlani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83026) MaCS_70 válasza viktorhu (#83024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit veszíthetsz, ha megpróbálod? Kb. két centi UTP-kábelt.

Nekem volt már, hogy sikerült, de sokadszori próbálkozásra. Pár ezer forint egy komplett UTP-szerelőkészlet szerszámokkal, teszterrel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83027) Essejó válasza MaCS_70 (#83026) üzenetére


Essejó
veterán

Mintha lenne szerszám nélkül szerelhető csatlakozó, de kettő árából kijön az általad említett cucc is. ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83028) MaCS_70 válasza Essejó (#83027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én szükséghelyzetekre tartok itthon pár csavaros csatlakozós 8P8C dugót, de még sosem adódott szükséghelyzet. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83029) JóGéza válasza viktorhu (#83024) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Fali UTP kábelhez van szerszám nélkül szerelhető aljzat (toolless keystone jack). 6-700 Ft-ért már lehet kapni.

(#83030) MaCS_70 válasza JóGéza (#83029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyanítom, hogy ha a krimpelést akarja kiváltani, akkor ott nem fali kábelről van szó.

Az elegáns megoldás egyébként nyilván a fali kábel + aljzat lenne, de az adott helyzet ezt gyakran felülírja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83031) Totherik91 válasza májkimiki (#83019) üzenetére


Totherik91
csendes újonc

A pc-t majd az emeleti AP-re akarom rádugni, az emeleten ez lenne az egyetlen vezetékes eszköz, így a Xiaomi 4a (gigabit) routeren lévő 2 LAN port pont elég egyelőre.
A kábelcsatortnában nem fér el két utp kábel (Cat6), így a földszinti routerre semmiképp sem tudnám rákötni az emeleti pc-t.

(#83032) viktorhu válasza MaCS_70 (#83030) üzenetére


viktorhu
veterán

Na most nekem van két darab bal kezem is, szóval az elegáns megoldást nem én fogom megcsinálni. Ha viszonylag el tudom rejteni, akkor már jók leszünk :) Aztán egyszer majd egy villanyszerelővel...

(#83033) MaCS_70 válasza viktorhu (#83032) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a vicces, hogy az elegáns megoldás, ami a fali kábel + késes aljzat pont kevesebb kézügyességet és szerszámot igényel, mint a sodrott kábel + krimpelés. Ha tehát át tudod húzni a kábelt, akkor ajánlom a fali tömör kábel használatát a két végén egy-egy dobozzal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83034) Krissal válasza Essejó (#83018) üzenetére


Krissal
tag

Szia, ez a másik bajom, lanra rakva 20 percnél lebont minden dlna serverrel, már heteket szenvedtem vele, lehet ez is a router miatt van :(

(#83035) Krissal válasza Gubek-Einste (#83013) üzenetére


Krissal
tag

Bakker, lehet elcsábulok, ahol 20ezer van, ott 25 is :D Nagyon köszönöm!!!!

(#83036) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#83023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Garancia nincsen semmire se, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz az elért sebesség/lefedettség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83037) JóGéza válasza MaCS_70 (#83030) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Felszerelés nélkül ez a könnyebben járható út, és az olcsóbb is. A kábel is olcsóbb, a boltban, amikor megveszi, akár fel is rakathatja az egyik végére az aljzatot, így otthonra csak egy marad.

(#83038) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Sziasztok!

Új albérletbe költöztem, a lakásban jelenleg semmilyen szolgáltató nincs bent és a főbérlő nem engedi, hogy fúrás / faragás történjen emiatt. Ezért szeretnék egy olyan routert, amibe bele tudok rakni egy adatSIM kártyát és azon keresztül kialakítani az otthoni Wi-Fi-t.

Az ilyen routerekben nem igazán vagyok otthon, valakinek van tuti tippje, hogy mit érdemes erre venni?

Köszönöm szépen!

Krisztián

(#83039) Gubek-Einste válasza mazsonpopo (#83038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83040) valakky válasza mazsonpopo (#83038) üzenetére


valakky
aktív tag

vagy veszel 10k környékén egy használt, néhai szolgáltatói 4g-s zsebrouter cuccot, ha nem túl nagy területet akarsz lefedni és nem zsúfolt a sáv, meg nem fhd cuccokat akarsz streamelni párhuzamosan

[ Szerkesztve ]

(#83041) Fenyi Leopol


Fenyi Leopol
tag

Sziasztok! Telekom koax 300/20 hálózat. Telekomos cucc bridge módban. Utánna kötve egy Tp-link archer c50 router. Minden kütyü wifin csatlakozik. 100 Mbit/s sebességnél jobbat nem tudok mérni. Mi lehet az oka?

FL

(#83042) Bl@tty válasza Fenyi Leopol (#83041) üzenetére


Bl@tty
tag

A C50-nek (ha jól tudom) 100Mbit-es LAN csatlakozói vannak. :U
Szóval a kábelen bejövő kapcsolat irányából sosem lesz magasabb ennél a mért érték. A rá kapcsolódó 2 WiFi eszköz között lehet nagyobb sebesség, de a LAN-on keresztül nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#83043) Soma01 válasza Fenyi Leopol (#83041) üzenetére


Soma01
veterán

Az a router ennyit tud.

(#83044) kezo0


kezo0
addikt

A sebesség nyomában – ASUS Wi-Fi 6 router teszt

Én le is csaptam egy AX92U-ra, ma még él az akció – remélem, ez nem számít reklámnak. (Semmilyen üzleti érdekem nem fűződik hozzá, de itt a topikban többen is dicsértétek, és ki tudja, mikor fog legközelebb ennyibe kerülni, lásd HUF árfolyam...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#83045) Multibit válasza Fenyi Leopol (#83041) üzenetére


Multibit
veterán

1. Rossz topikban vagy.
2. Nem megfelelő routert vásároltál. Csak 100 Mbps-t tud kábelen! Hiába csatlakoznak az eszközeid wifi-n, a szolgáltatótól kábelen kapod a netet.

[ Szerkesztve ]

(#83047) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Routert vennék:
Van egy routerem a nettel. A TV ennek a wifijére csatlakozik. Viszont kellene néha a TV-nek VPN és nagyon nehéz mindig állítgatni. Keresnék egy szög egyszerű olcsó routert ami ddwrt, stb nélkül tudja azt hogy átveszi a fő routerről a netet, de VPN beállításokkal konfigurálva. Így ha erre csatlakoznék 2 gombnyomással a TV-vel akkor rögtön VPN-en lennék. Meg a többi eszközöm is. A VPN-em sebessége 30MBit így nem kell semmi extra sebességű vagy hatótávú cucc. Ha van, egy 5 ezer forintos router is jó lenne.

(#83048) Essejó válasza Tamas1982.1 (#83047) üzenetére


Essejó
veterán

A Tv-nek miért kell VPN?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83049) MaCS_70 válasza Tamas1982.1 (#83047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus routerek általában tartalmaznak PPTP, OpenVPN és IPsec szervert és klienst is.

Az persze más kérdés, hogy mennyire lesz ez gyors. A VPN számításigényes dolog, egy olcsóbb eszköz könnyen tud nagyon lelassulni vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83050) Tamas1982.1 válasza Essejó (#83048) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Szia. USA előfizetéseimet (valós) használom rajta amikor itthon vagyok Magyarországon.

MaCS: köszi. Nem kell gyorsnak lennie.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.