Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) MaCS_70 válasza kenwood3 (#97150) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit értesz azalatt, hogy a DM HDD-re telepítése alatt halt le?

Magát a programot nem a külső tárra, hanem magára a routerre telepíted.

Ha a HDD kezelésével volt gond, akkor érdemes lenne keresztpróbákat végezni (másik HDD, pendrive, stb.), sanszos, hogy a HDD-vel vagy a tápellátásával van gond.

Feljebb lépve AX55, 56, 58 a sor...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97152) Gubek-Einste válasza kenwood3 (#97150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97153) kenwood3 válasza MaCS_70 (#97151) üzenetére


kenwood3
őstag

Hát vmit pedig rak a hdd-re , mert ki is kell valasztani, hogy melyik hdd-re akarok telepiteni, vagyis az ac66-on igy volt ha esetleg mas is volt bedugva .
Ezta hdd-t rohogve vitte az ac66, es minden masba bedugva is hibátlanul megy, es az ax1800u is latta, el is kezdte telepiteni, majd lehalt es csak az aramtalanitas vagy kikapcsolassal lehetett ujra hozzaferni a menuhoz. Tobbszorre is ugyanez történt.

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#97154) kenwood3 válasza Gubek-Einste (#97152) üzenetére


kenwood3
őstag

Termeszetesen minel kevesebb, mivel 100 megas nethez nem kell 1 eromu, sem 1500as sebességű wifi. A mukodo dm a lenyeg számomra ami miatt imadtam az ac66-ot. Legalabb 4 eve nem kellett pc torrenthez, film nezeshez, es ez nagyon hianyzik

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#97155) kenwood3 válasza MaCS_70 (#97151) üzenetére


kenwood3
őstag

Nezegetem ezeket az ajánlatokat aztan feltunt, hogy az ax56u es 58u között arban nagyon minimalis a kulonbseg! Mi az oka ennek? Ennyire minimalis a kulonbseg tudasban is? Melyiket erdemesebb ebben az esetben inkabb?

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#97156) osonte válasza kenwood3 (#97155) üzenetére


osonte
senior tag

Szerintem az AX56 kicsit túl van árazva, jobb ajánlat ugyanannyiért az AX58 V2. Annyi, hogy jelenleg csak az AX56-ra van Merlin, de a 2 beépített antenna és 2 külső antennánál jobb a 4 külső antenna (AX58), illetve a processzor 4x1.5GHz (AX58 4x1.7GHz), memória 256 vagy 512MB, ezt nem tudom pontosan (AX58 512MB). Az AX58 sem egy wifi bajnok, én nem vennék beépített antennás AX56-ot (szerintem az 5GHz-es antenna van belül), viszont ha kell a Merlin fw, akkor más a helyzet.

(#97157) kenwood3 válasza osonte (#97156) üzenetére


kenwood3
őstag

Koszi! Most jöttem ki a boltbol, vettem 1 ax58at ,remelem menni fog a dm .....

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#97158) szaboi6512 válasza kenwood3 (#97157) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem is az van v2 verzió.
Nem a beépítettet próbáltam, de entware sem ment fel rá...
Van hozzá egy ajánlás, de azzal sem, entware nélkül pedig nem lehet feltenni a tm, vagy a rutorrentet sem....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#97159) RumiTT


RumiTT
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni router vásárlásban. Ahol szükség lenne rá: kétszintes lakás (2x35nm2). Internet kábel a bejáratnál van. Hétköznapi igényekre lenne, internetezés, streaming, youtube, pár telefonra, tv és laptop.
Az emelet miatt félek, így utána olvasás után a következőkön gondolkodok:
XIAOMI AX3200
D-LINK COVR-1102
TP LINK Deco E4 AC1200
XIAOMI Mesh System AX3000

Ezek közül jó lehet valamelyik? Esetleg más javasat?

(#97160) Gubek-Einste válasza RumiTT (#97159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a TP-Link Deco E4 csak 100-as portokkal rendelkezik így alapból kiesik.
A D-Link-kel nincsen tapasztalat.
A Xiaomi-ból inkább az AX3000 legyen mivel az az újabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97161) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis tanácsot kérnék. Szüleimnek rendeltem tegnap új routert, mert a mostani Asus N12D1-nek azt hiszem az egyik antennaja valahogy megadta magát, kiszakadt, vagy ilyesmi. Lötyög mint a fene. Érzékelhető is a wifi kapcsolatban. Szóval tegnap rendeltem egy AX55-öt. Viszont utána realizáltam, hogy az itteni net csupán 100Mbps-os (helyi, vidéki kábelszolgáltató szélvész gyors kabelnete). Szóval az AX55 lehet hogy kicsit overkill. Gondolkodom, hogy hagyjam a csudába, maradjon, vagy visszamondjamna rendelést, és legyen helyette egy AC57U? Az ár mellékes, csak hát az AX55 árából kijön 2 ac57u akár mesh-hez is, ha szükség volna rá. Az N12D1 ellátta wifivel az egész házat.

(#97162) hunaqua


hunaqua
addikt

Van lassan 10 hónapja egy TUF-AX5400 routerem.A net Digi Gigabit. Egy kis Xiaomi-t (Padavan) váltott. Nem volt azzal semmi gond,de szerettem volna egy komolyabb cuccot. Viszont mostanában kb. 1-2 hetente megszűnik a kapcsolat. A routeren nem látszik semmi,belépve is aktívnak mutatkozik,de nem szolgáltat. Ilyenkor újra kell indítanom és akkor újra működik mondjuk 10 napig. (Csináltam egy "NAS"-t OMV-vel pár hónapja,lehet annak lenne köze hozzá?) Szerintetek mi lenne a megoldás?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#97163) kmarci25


kmarci25
veterán

Rendeltem egy AX58U routert. Nézegettem a Merlin fw-ket, mivel ajánlottátok, de úgy emlékszem van a készülékből több változat is és nem mindre készült. Honnan tudom, hogy nekem melyik készülékem van és melyikre jó az fw? A Merlin oldalán csak annyit látok, hogy AX58U és a rendelési oldalon is. (Egyelőre még nem kaptam meg a routert.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97164) szaboi6512 válasza kmarci25 (#97163) üzenetére


szaboi6512
őstag

Vélhetően v2 verziót kapsz.
Arra nincs még Merlin.
Tudtommal v1 verzió már nem kapható.
Az Merlin kompatibilis.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#97165) kmarci25 válasza szaboi6512 (#97164) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak az a fura, hogy a Merlin oldalán ezt sehol nem említik, hogy van v1 és v2.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97166) osonte válasza kmarci25 (#97165) üzenetére


osonte
senior tag

Documentation -> Wiki: [link] .

Supported Devices
...
RT-AX58U (v2 is not supported)
...

(#97167) blakey válasza kmarci25 (#97165) üzenetére


blakey
félisten

Említve van, csak tovább kell keresni. A V2 az elmúlt 1 évben váltotta le a V1-et, és Merlin nem is foglalkozott vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97168) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#97161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a jobb lefedettség a cél akkor megérheti a technológiai visszalépés AC-s eszközpárra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97169) Gubek-Einste válasza hunaqua (#97162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97170) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#97168) üzenetére


Gabesz87
addikt

A lefedettség fontosabb, mint a wifi sebesség. Hálózati file transfer, stream, ilyesmi nem nagyon van. Csak videótelefonálás, TV-n Youtube (de az is csak akkor, amikor mi otthon vagyunk), ennyi. Van 2 laptop, viszonylag újak, azt hiszem, azokon van ax wifi, de nem lényeges, mivel inkább csak amolyan irodai munkagépnek vannak használva. Hát akkor lehet, hogy visszamondom holnap az AX55-t, és veszek egy AC57U v3-at.

(#97171) hunaqua válasza Gubek-Einste (#97169) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#97172) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a routerről: [link]

Általános véleményetekre vagyok kíváncsi. Jónak számít a piacon?

Köszönöm :R

(#97173) oszy


oszy
veterán

Megvettem a TUF-AX3000 V2-t. Egy Tp-link AX50-et váltott. Eddig azt mondom: megérte. :)

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#97174) Gubek-Einste válasza dzsampi (#97172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele így nem is lehet nyilatkozni róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97175) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Szeretném a jelenleg meglévő, UPC-s (vagyis most mar Vodafone-os) routert lecserélni valami jobb megoldásra. A jelenlegivel a wifi szakadozik, nehezen lehet pl. Messenger-en, Discord-on beszélni, és céges Teams meeting-eken is szaggat a hang. Disney+ és Netflix közben is sokat tölt a rendszer.

A jelenlegi router a padláson van, a ház közepe körül, a képen zöld X jelöli. Az új eszközök lehetséges helyét kék X jelöli. A piros X-ek további RJ45 csatik, amikből legalább 1-2 használva lesz.

Olyan megoldást keresek, ahol két eszköz adna wifi-t, mesh rendszerben, de a kettő között lehetőleg vezetékes kapcsolat legyen, talán az stabilabb hálózatot biztosít. Ezen felül jelenleg egy PiHole ad a házban reklámszűrést, DNS és DHCP szervert, ezt a jövőben is szeretném használni.

Egy szett ASUS ZenWiFi XD6S-re gondoltam, hogy jól le legyen fedve a teljes ház és a kert egy része is. Ezzel megvalósítható az elképzelésem, vagy érdemes másban gondolkozni? Le kell cserélni a Vodafone-os routert (mármint az csak bridge módban maradna), vagy annak a router része maradhat, és csak valami wifi eszköz kell, ami nem csinálna routing-ot?

Előre is köszönöm!

(#97176) DrAk3


DrAk3
csendes tag

Sziasztok!

Új hálózat kiépítése előtt állok. Van elképzelésem, de pár dologgal bajban vagyok. Ti ezt hogy oldanátok meg, mit csinálnátok másképp?

Szolgáltatás: Telekom 2000/1000-es net + 2 db IPTV.

Kábelezés:
A lakásban CAT7a STP kábelezés került kiépítésre. A fali végződésekre CAT7-es keystone modulok vannak tervezve.
Sajnos így utólag gondolkodva lehet kevés kábel került behúzásra, de mostmár ezzel kell főzni. :)
Nappaliban van 3 db végződés és a Hálószobában 1 db.

Router: QNAP QHORA-301W
- Elvárt képességek:
- VLAN (IoT és guest funkció miatt)
- VPN
- DDNS
- Mesh kompatibilitás?
- 1 db 10G-s porton WAN
- 1 db 10G-s porton Switch

Switch: TP-Link TL-SX3008F
- Port 1: Router (közvetlen összekötés)
- Port 2: PC (nappali egyik kábel)
- Port 3: Syno NAS (kövezetlen összekötés)
- Port 4: Wifi erősítés (Mesh/AP eth-n összekövte) - innen kéne kiszolgálni egy AppleTV-t, IP TV-t. (nappali másik kábel)
- Port 5: Wifi erősítés (Mesh/AP eth-n összekötve) - innen kéne kiszolgálni IP TV-t (hálószoba kábel)
- Port 6-7-8: egyelőre üres

Minden más WIFI-in menne. (IoT eszközök, telefonok, tabletek, nyomtató, okostv-k..) Esetleg a későbbiekben a switch üres portjaira kerülne rákötésre okos eszköz hub.

Kérdéseim:
- Szolgáltató eszköz bridge módban vagy Router elé egy fiber to RJ45 media konverter?
- Milyen normális patchkábeleket érdemes venni a fali portok és az eszközök közé, illetve a router és switch közé?
- Mesh/AP témakör teljesen idegen nekem, annak megoldására milyen javaslatot tudtok adni? Ahogy fent írtam, ennek további eszközöket is ki kellene szolgálni.
- Ha esetleg gondolkodnék másodlagos internet betápon ami mondjuk mobil alapú, akkor milyen másik router jöhetne szóba?

(#97177) Alex91 válasza kozyadam (#97175) üzenetére


Alex91
félisten

Ha XD6 olcsobb, akkor az vennem. Teheted AP modba is a fo Aimesh routert.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97178) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!
Milyen routert ajánlanátok a következő felhasználásra?
Digi net, 50m2 panel, wifin lógna rajta 4-5 telefon, egy xbox (ez utóbbi megoldható kábellel, mert közel vannak egymáshoz), egy laptop és egy asztali gép (mindkettő wifin). A lefedettség az egész lakásban fontos lenne.
Árban nincs kikötés, de nem baj, ha nem csillagászati összegbe kerül.
Nagyon köszönöm előre is a javaslatokat. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#97179) Dr.NX válasza Gaben01 (#97178) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus AX58U v2/TUF-AX3000 V2/TUF-AX5400
elég jó ajánlatoknak számítanak 40-45 ezer Ft környékén.
Esetleg érdemes lehet megvárni a Black Friday, 11.11 stb. akciókat, hátha beesik valamelyik ára.

Elfogadom a sütiket.

(#97180) BB9000 válasza Gaben01 (#97178) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Asus RT-AX55 -öt ajánlom. A teljes területen jó lefedettség eléréséhez elengedhetetlen a router ideális elhelyezése. Ha ez nem kivitelezhető, akkor még egy 50 m2-es panel lakásban is szükséges lehet egy második router elhelyezése is.

(#97181) kozyadam válasza Alex91 (#97177) üzenetére


kozyadam
tag

Helló! Köszi a gyors választ!

Azt esetleg tudod, hogy mi a különbség a két verzió között? A gyártó oldala alapján a wifi része ugyan az, de az XD6S-ben kevesebb a flash memória és a portok meg van hozzá fali tartó (nekem ez nem szempont). Végülis a sima XD6 olcsóbb és simán jó lehet az is, köszi a tippet!

(#97182) nemedikacsa


nemedikacsa
csendes tag

Sziasztok! Kezd elfáradni az 1043N V5 routerem, ehelyett keresek másikat. Fontos lenne, hogy legalább ugyanezt a hatótávot tudja. A kertben van egy öntözővezérlő ami b/g szabványt tud, annak tudnia kell csatlakozni. A ház alaprajzát csatoltam, a nagy piros gombócot szeretném lecserélni. (ha lenne egy nagyobb hatótávú router, akkor a hálószobai routert is selejtezném, ott egy kicsi antennás, gyengített 1043ND V3 van) Sebességben elég lenne az N-es wifi is, de haladjunk a korral, AX-es legyen :) Telefonok, laptopok, HIFI, öntöző, kamerák, ezek mennének róla. AP módot kell tudnia (DHCP kikapcsolható legyen), ne fagyjon, ne dobáljon, stabilan tudja a sebességet. Maradnék a TP linknél. Összeg: inkább jobbat/megbízhatóbbat mint olcsó rosszat. Mókolva nem lesz, az extra funkciók sem lesznek használva. Az AX10 tud akkora hatótávot mint az 1043? Van még olyan router aminek cserélhető az antennája? Kérlek, segítsetek :) Köszönöm!

(#97183) Gaben01 válasza BB9000 (#97180) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm.
Dr.NX neked is.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#97184) nemedikacsa


nemedikacsa
csendes tag

(#97185) BB9000 válasza nemedikacsa (#97184) üzenetére


BB9000
senior tag

A rajz alapján is indokoltnak tűnik a jelenleg is használt két WiFi hálózati eszköz alkalmazása. A "haladjunk a korral" miatt javaslom a mesh rendszer használatát.
Megfontolásra érdemesnek tartanám a jelenlegi TP-link eszközök cseréjét egy Asus WiFi mesh rendszerre. Pl: 2 db Asus RT-AX55 is jó lehet, de ha van rá keret, akkor egy Asus RT-AX86S és egy RT-AX55 a javaslatom.
Ha ez az irány nem teszik, akkor maradva a TP-link vonalon : egy Deco X20 (2 pack) jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#97186) Gubek-Einste válasza DrAk3 (#97176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Szolgáltató eszköz bridge módban vagy Router elé egy fiber to RJ45 media konverter?
Bridge módba kell tenni a szolgáltatói eszközt.

- Mesh/AP témakör teljesen idegen nekem, annak megoldására milyen javaslatot tudtok adni? Ahogy fent írtam, ennek további eszközöket is ki kellene szolgálni.
Asus AiMesh hálózatban lenne érdemes gondolkodni, rugalmasan bővíthető igény szerint, kezdésnek AX1800U megfelelő lehet.

- Ha esetleg gondolkodnék másodlagos internet betápon ami mondjuk mobil alapú, akkor milyen másik router jöhetne szóba?
A jelenlegi is tud dual WAN-t így nem szükséges lecserélni a jövőben sem, csak egy kültéri mobilnet modemet kell rákötni kábelesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97187) Soma01 válasza kozyadam (#97175) üzenetére


Soma01
veterán

Erről a padlás részről mondj már még valamit. Az lakrész? Vagy sima padlás, nyáron 60 fokkal, télen -10 fokkal?
A Upc modem amúgy stabil, csak a WiFi bizonytalan? Az új eszközöket is a "padlásra" akarod tenni?

(#97188) Patice válasza DrAk3 (#97176) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem írtad, hogy mekkora területet kell majd lefednie a hálózatodnak vezeték nélkül.
AZ a Qnap router ugyan jó darab, de én még nem tudok róla, hogy lenne más olyan eszközük házon/márkán belül, amivel lehetne tovább bővíteni a wifis hálózatot.

Ill. mennyire elvárás egyből a 10Gigás otthoni LAN? Tudja mindegyik eszköz, ami vezetéken fog kapcsolódni? Ha igen, akkor OK, ha nem, akkor én olyan switch-et néznék, amin van pár 10 gigás csatlakozó, a többi gigabites.

A switch, amit írtál, az egy full SFP+-os switch, ha ezt akarod használni, akkor nem átlagos kiegészítőkkel (SFP+ modulokkal) és optikai összeköttetést kell használnod, vagy DAC-kábeleket, amik szintén nem átlagos dolgok.

Én azt javasolnám, hogy nézz szét a vezérelt, komponensekből álló hálózati megoldások terén, pl. Ubiquiti Unifi, vagy TP-Link Omada, stb.
Azért írtam ezt a kettőt, mert átlagembernek az ő rendszereik kb. a még megfizethető kategória (így sem olcsók), ezek mellett/felett már csak a vállalati, üzleti megoldások vannak.

Másik lehetséges út, hogy konzumer cuccokból építkezel, de akkor szintén valamelyik gyártó megoldását kell mindenhol használnod, mert nem kompatibilisek egymással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97189) MaCS_70 válasza kozyadam (#97175) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Szeretném a jelenleg meglévő, UPC-s (vagyis most mar Vodafone-os) routert lecserélni valami jobb megoldásra. "

Lecserélni nem tudod, mivel a szolgáltató hálózata csak a saját eszközével áll szóba. A szokásos eljárás szerint bridge (modem) módba kéreted az eszközt, és ezzel a NAT-olást átteszed a mögötte elhelyezett saját eszközödre.

A vezetékes mesh backhaul valóban a jó megoldás, de a gyári szettekkel és a PiHole-lal sajnos nincs tapasztalatom.

Én a drága router - olcsó router páros iskola követője vagyok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97190) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget az elinduláshoz, mert már egy ideje nem követem a "routerek világát".

Van egy Asus RT-AC58U routerem, amit le szeretnék cserélni valami erősebbre, gyorsabbra, jövőtállóbbra.

Gigabites optikai netem van (a szolgáltatóé a Huawei modem). Ami ezen kívül jelenleg rá van kötve a routeremre: Egy Synology NAS, egy HD tv, egy médialejátszó filmnézéshez és egy sz.gép. A wifi egy 110 nm-es házat kellene hogy lefedjen.

Mondanátok pár javaslatot milyen irányban érdemes nézelődni? Ha lehet szeretném 30 ezer Ft alatt megoldani, de ha kicsit fölé kell menni a jobb minőség érdekében az nem baj :) Köszi.

(#97191) Dr.NX válasza FrezeR (#97190) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egy eszköz valószínűleg kevés lesz 110 m2-re.
Az összefoglalóban vannak ajánlott eszközök mesh hálózat kialakítására.

Elfogadom a sütiket.

(#97192) HdRew válasza FrezeR (#97190) üzenetére


HdRew
őstag

Szerintem a legfrissebb változatot fogják mondani az okosok, az RT-AX58U V2-t. 40K, és meshbe tudod rakni a kettőt, így a lefedettséggel sem lesz gondod.

(#97193) FrezeR válasza HdRew (#97192) üzenetére


FrezeR
senior tag

Bár ez már 40 k körül van valóban, de ha azt mondjátok ez lehet a jó választás, akkor átgondolom. Valószínű, hogy ez alá nem nagyon érdemes mennem, ha érezhető előrelépést akarok, ugye? Egyébként köszi a választ.

Dr.NX: Köszi neked is a javaslatot.

(#97194) szaboi6512 válasza HdRew (#97192) üzenetére


szaboi6512
őstag

Most "csak" 35990 ft..Még 3 napig.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#97195) HdRew válasza FrezeR (#97193) üzenetére


HdRew
őstag

Nos, nem igazán szerintem. 110 nm, azt szerintem még a legdrágább router sem tudná egyedül lefedni megbízhatóan. 2 routerrel már sokkal jobban jársz, és ez a v2-es verzió már nem kurtán-furtán 3 magos, hanem rendesen 4 magos. Szerintem nem fogsz ezzel a felállással így mellélőni, de várd meg a tapasztaltabbak véleményét.

#97194szaboi6512

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#97196) osonte válasza FrezeR (#97190) üzenetére


osonte
senior tag

Kell szerintem is a két eszköz MESH rendszerként ekkora helyre, főleg ha több szint van. Nekem az RT-AX58U V2 egy szintet fed le, egyszerűen nem megy át a vasbetonon megfelelően a jel, így szintenként van 1db. Cserébe 5GHz stabil mindenhol. Amit linkeltek Aqua-nál az jó ár, esetleg ha van egy Cetelem kártyás barátod és boltban át tudjátok venni, akkor 33 ezer párszáz Ft, vagyis kb. 67 ezer Ft a kettő. Én már segítettem másnak így, hogy az én kártyámra megvettük a terméket, megkaptam a pénzt és azonnal visszatöltöttem, így számomra olyan mintha semmi nem történt volna.

(#97197) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok,

A régi TP-Link 1043ND-t szeretném lecserélni.
Most akcióban lesz 18eft-ért az ASUS RT-AX53U AX1800 az MM-ben.

Ennyiért van jobb választás?
Nem volt még Asus routerem.
55nm-es tégla lakás. A mostani 1043 a konyhába már nem ér el. Ez el fog?

Köszi a válaszokat :)

(#97198) MaCS_70 válasza zozy84 (#97197) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy nagyon jó ár/értékarányú ajánlat, ha elég a belépő szintű tudás. A lefedettség csak a gyakorlatban fog kiderülni, de jók az esélyeid. (És rengeteg az ismeretlen tényező...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97199) kpityu2 válasza zozy84 (#97197) üzenetére


kpityu2
őstag

Önmagában egy AX1800 nem lesz jobb. A régi 1043-at még föl lehetett kapcsolni 500 mW teljesítményre, ezeket már nem. De ha veszel kettőt és vezetékkel mesh hálózatba kötöd úgy meglehet a lefedettség ha jól helyezed el a két routert.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97200) zozy84 válasza kpityu2 (#97199) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor mi lenne az előrelépés?

Jelenleg fos netem van. Nincs opció jobbra. (Kaposvár belváros 2022)

NAS, Netflix, Xbox X, stb van.

Tehát értelme nem sok van lecserélni a mostanit csak már nagyon régi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.