Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Intruder2k5 válasza Déta (#32999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalataidat, de ezt most konkrétan szántad valakinek, esetleg egy válasz akart volna lenni, vagy csak úgy kijött belőled?

(#33002) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki új routert kell vennem a TP-Link 1043 ND helyett és ebben kérném a véleményeteket hogy milyen routert érdemes venni. Van pár kiszemelt típus, többek között a Tenda N60 router, vagy valamilyen Asus, de összességében fontos számomra a két sávos (2,4 - 5 Ghz) sugárzás, lanon 1000 Mbps, stabilitás és esetleg az is fontos még hogy lehessen rá Thomato firmware-t rakni és az árban is maximum ilyen 15 ezer forint legyen. Ki, mit tud nekem ajánlani?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#33003) Intruder2k5 válasza Norby86 (#33002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS-ban ilyen nem létezik!

A legolcsóbb dual band modell az RT-N53, de abban csak 100-as portok vannak!
Következő lépcső az RT-N56U, de arra meg nincs Tomato!
Az első megfelelő az RT-N66U lenne, az meg messze nem 15k!

Az ASUS sajnos nem TP-LINK árban van!

Így marad a Tenda, vagy meg kell duplázni az összeget! Bár ahogy nézem, az N60-at meg nehéz lesz beszerezni, és nem feltétlen lesz az sem 15k alatt!

[ Szerkesztve ]

(#33004) Gubek-Einste válasza Norby86 (#33002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-ból nincsen gigabites és dual band eszköz 15k-ból, a legolcsóbb ilyen Asus az N56U 20k környékén és nem Tomato kompatibilis.
Ha nem feltétel a Tomato kompatibilitás akkor TP-Link 3600 jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33005) Norby86 válasza Intruder2k5 (#33003) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Sajnos az RT-N66U tipusra nincs pénzem. :( Hacsak nem találok használtan 15 alatt. Bár inkább újonnan venném meg. A Tenda N60-ról mik a tapasztalatok? Ha esetleg sikerülne egy olyat beszerezni, megérné? Esetleg a Tomato-t tudom mellőzni, igazából átlagos használatra lenne, csak szeretem ha kicsit testre szabhatóbb a router, és ezért is használok most is open-wrt rendszert a routeremen.

Gubek-Einste: TP-Link 3600 routert már ajánlották nekem, akár az is szóba jöhet akkor a Tenda N60 mellett. Már csak az a kérdés melyik éri meg inkább és melyiknek testre szabhatóbbak a beállításai. Mert a 3600-as tp-link routernek néztem a webes emulátorát már, de a Tendát egyáltalán nem ismerem.

-Norbi-

(#33006) Déta válasza Intruder2k5 (#33001) üzenetére


Déta
tag

Nem kijött... Kitört. :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#33007) kooji


kooji
újonc

Sziasztok. Mivel a mostani routerem mar elég "beteg"(Lan-on van internet wifin pedig nincs) és naponta kb 5x újra kell indítani ezért le akarom cserélni. A szomszédom ajánlott nekem 1 ilyen routert 15€-ért. http://www.arukereso.hu/router-c3144/zyxel/p-660hw-t3-p14294030/termek-leiras.html csak nem ismerem eszt a márkát ezért nem tudom milyen lehet.

Előre kösz a segítségért.

(#33008) Gubek-Einste válasza kooji (#33007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egybe eszközök nem ajánlottak, sok baj van velük.
Milyen környezetbe kellene az új eszköz?
Milyen net alá és mennyi van rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33009) kooji válasza Gubek-Einste (#33008) üzenetére


kooji
újonc

3 laptop, 5/512 ADSL. Otthoni használatra(családi ház).

[ Szerkesztve ]

(#33010) Attiskaaa válasza kooji (#33007) üzenetére


Attiskaaa
tag

Szia.

Nekem pont ilyen modem routerem volt (még megvan, ha kell... :) )
Ezzel a típussal nem volt bajom, az ADSL-t elkezelgeti (8 megabitem volt)

(#33011) rasurosenpai válasza Gubek-Einste (#32984) üzenetére


rasurosenpai
tag

Igazság szerint nem szeretnék szoftvert cserélni (openwrt, tomato) a repeater funkcióhoz. Árban mehetünk 7000 Ft fölé,a lényeg, hogy a fő szempontok: a hatótáv és a stabilitás jó legyen. Ezek függvényében mit javasoltok?

(#33012) Gubek-Einste válasza kooji (#33009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen az a csalási ház?
Alapterület/távolságok/falak száma/anyaga?

Ehhez a nethez bármilyen típus jó lesz, legolcsóbb TP-Link 741/841, Asus N10/N12. Ha modem is kell akkor D-Link 360R T1E (fekete) vagy 321B, mehet rá dchard-féle firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33013) Gubek-Einste válasza rasurosenpai (#33011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater funkció nagyon kevés eszközben van meg gyárilag, tipikusan custom firmware alatt érhető el, nem kell férni tőle. Javaslatom továbbra is 2 db TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33014) Soma01


Soma01
veterán

Úgy néz, ki hogy haldoklik a 1043ND-m. Mondjuk eddig 5 évet ment mindenféle fagyás és hiba nélkül, non-stop. Most a wifi szakad pár percenként és utána visszajön.

Milyen routert ajánlotok helyette? Gigabitet kellene tudnia. Usb nem fontos. Én jobban szeretem a külső antennásokat.

Régebben jobban benne voltam, meg ajánlgattam is routert, de most nem tudom mi a "menő".

Dual Band-eket néztem. A tplink WDR sorozat milyen? Ajánlott?

Jó volna ha tudna rendes sebességet lanon is natolni. Gigabites legyen. Legalább olyan wifi hatótávolság mint a 1043.

(#33015) rasurosenpai válasza Gubek-Einste (#33013) üzenetére


rasurosenpai
tag

az a baj még, hogy ha ráteszek openwrt-t (amit nem is tudom, hogy hogy kell), ugrik a garancia. Amíg nem teszem rá, addig nem működik a továbbítás funkció. Ha ráteszem és működik akkor jó, ha ráteszem és nem működik, akkor vissza sem vihetem. :(

(#33016) Norby86


Norby86
őstag

A tegnapi hozzászólásom annyiban módosítanám hogy elég lesz nekem ha csak 2,4 ghz-en működik a router, tehát nem fontos az 5 ghz-es sáv, mivel jelenleg ilyen vevőkészülék nincs a lakásban és egyenlőre nem is várható. Szóval számomra ami fontos: 1000 mbps LAN és WAN sebesség, 300 Mbps wifi sebesség, nagyon stabil működés, lehetőség szerint openwrt vagy thomato firmware kompatibilitás. Sajnos dönteni továbbra sem tudok, hogy mi lenne ideális számomra, mert elég nagy a szórás. Sok gyártó és sok típus tudja az én kívánalmaim, de árban elég nagy különbségek vannak. Én inkább amolyan Best Buy modellt keresnék. Továbbra is a Tp-Link 3600-as típusa a nyerő? Vagy mit tudtok még ajánlani? Mert tegnap nekem szóban Mikrotik routert is ajánlottak, hogy az ipari, de én nem láttam 15 ezres árban ahogy azt mesélték nekem, csak jóval drágábban.

-Norbi-

(#33017) Proci85 válasza rasurosenpai (#33015) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha openwrt/tomato firmware-t teszünk rá, utána nem lehet visszagyógyítani a gyári firmware-t?

(#33018) Gubek-Einste válasza Soma01 (#33014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most az ajánlott gigabitesek: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, áruk 13-20k.
Többért: TP-Link 4900/Archer C7, Asus N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33019) Gubek-Einste válasza rasurosenpai (#33015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Könnyű rátenni custom firmware és ugyan ilyen egyszerű visszaállni a gyárira is, ha gond van akkor is simán garanciázgatható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33020) Gubek-Einste válasza Norby86 (#33016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg a "best buy" a TP-Link 1043NDv2 és 3600, valamint az Asus N56U amire más custom firmware van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33021) Gubek-Einste válasza Proci85 (#33017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden további nélkül simán vissza lehet állni gyárira minden nemű hátrány nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33022) vargalex válasza Soma01 (#33014) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem lehet, hogy csak a táp döglődik?

Alex

(#33023) Norby86 válasza Gubek-Einste (#33020) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm akkor ezen a 3 vonalon megyek tovább. Persze az is kérdés még számomra hogy a Broadcom chipes Asus routerek szemben egy 3600-as tp link routerrel, hálózatban másolva mennyivel lassabbak, vagy gyorsabbak, és mennyivel stabilabbak. Mert volt már dolgom Broadcomos cucokkal és azok nagyon szépen teljesítettek. Persze egy router az más kategória. :) 1043NDv2-t néztem én is, de nem tudom hogy azt venném. Egyáltalán, mit javítottak a v2-be?

-Norbi-

(#33024) SMartin-HU válasza Norby86 (#33016) üzenetére


SMartin-HU
tag

Szia.

Most adtam el a TL-WDR3600, nálam nem vált be... vagy csak kifogtam egy hibás modellt.
A Wi-Fi hatótávolsága nálam egyszerűen hitvány volt, bár mit csináltam. Nem bírtunk belőle normális teljesítményt kihozni és amikor a UPC ingyenes WiFi modeme rávert egy kört.... az kicsit leverte a biztosítékot.

Volt rajta cfw és gyári is. Mindent jól viselt, de a WiFi-vel nem tudtunk mit kezdeni. (2.4GHz volt a bajos... az 5GHz teljesen jó volt)

A LAN jó volt és tényleg mindent meg tudtam rajta csinálni, amit akartam. Sokkal jobban bírta a terhelést, mint az összes többi router az egyetemen, amikkel összeteszteltük. Alapvetően egy nagyon jó választás volt. Ár / Érték arányban.

Most nagyon valószínű, hogy Asus lesz a következő választásom.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33025) Norby86 válasza SMartin-HU (#33024) üzenetére


Norby86
őstag

Szia.

Köszi hogy megírtad ezt, mert valami hibát az egyik fórumtagtól már olvastam ezzel a routerrel kapcsolatban régen, de hogy ott konkrétan mi volt a hiba, arra már nem emlékszem. De ezek szerint ez a router sem hibátlan darab. Engem is kicsit az Asus felé húz a pénztárcám, de itt is olvasok elég sok negatív hozzászólást a hibákkal kapcsolatban. Szóval tanácstalan vagyok.

-Norbi-

(#33026) Soma01 válasza vargalex (#33022) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi Gubek-Einste!

vargalex!

Azt hogy tudom megnézni? Kicserélem egy másik tápra?
Mert van, hogy nem szakad órákig, de amikor rájön akkor percenként is akár.

(#33027) Intruder2k5 válasza Soma01 (#33026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Keresel egy azonos feszültségű, azonos polaritású, és legalább olyan áramerősséget leadni bíró másik tápot, és azzal le tudod tesztelni! Ez lehet akár egy állítható feszültségű adapter is!

(#33028) SMartin-HU válasza Norby86 (#33025) üzenetére


SMartin-HU
tag

Tökéletes nem lesz. Most elvagyok egy darabig a UPC cuccával. Rövid ideig...... nagyon rövid ideig, amíg nem döntök mi legyen a következő.

Régen Asus routereket nyüstöltem és jók voltak. kb 2 éve vettünk TP-Link routereket és mindenki el van velük. Csak nálam nem volt kerek a 3600 modell, mindenek ellenére a TP-Link mint lehetőség megmarad.

Asus: RT-N66U vagy ASUS RT-AC66U
TP-Link: TL-WDR4900 vagy Archer C7 (esetleg valamelyik kisebb társa "ac", ha kiadják őket //C5, C2//)

De úgy érzem az Asus lesz most a befutó.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33029) Soma01 válasza Intruder2k5 (#33027) üzenetére


Soma01
veterán

A külső vinyó tápját kapta meg. 12V 1,5A de azzal is szakad a wifi. De aztán megy vissza egyből, de szakad. A másik témában mér kértem segítséget és a jelerősség meg ilyesmi rendben voltak. Bár SNR-t nem tudtunk nézni.

(#33030) vargalex válasza Soma01 (#33029) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Próbáltál másik csatornát? Nem lehet, hogy bejött egy új AP a közeledbe?

Alex

(#33031) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok!

Olyan routert keresek, amiben be lehet állítani a dyndns-en kívül más dinamikus dns szolgáltatót is, pl. a noip.com-ot.

sweetlou6.wordpress.com

(#33032) kali válasza Norby86 (#33025) üzenetére


kali
legenda

szia,

elég sok problémát lehetett olvasni a tl-wdr3600 és a tl-wdr4300 bizonyos verziói kapcsán, de azoknál a módosított firmware verziók alatt jelentkezett a wifi probléma, amit azóta már javítottak, viszont gyári firmware alatt nem volt és nincs is probléma.
a tl-wr1043nd v2 sokkal erősebb hardveresen az elődjénél (v1);
tl-wr1043nd v1; atheros ar9132 / 400 megahertz proci / 32 megabyte ram
tl-wr1043nd v2; qualcomm atheros qca9558 / 720 megahertz proci / 64 megabyte ram
illetve a wifi tudása is jobb; 3*3:3 kontra 3*3:2
valamint 3 * 5 dBi antennát kapott a korábbi verzió 3 * 3 dBi helyett.

[ Szerkesztve ]

(#33033) kali válasza SMartin-HU (#33028) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wdr4900 esetén vedd majd figyelembe, hogy 2.4 GHz alatt beépített antennái vannak, csak az 5 GHz külsős.

(#33034) Intruder2k5 válasza Sweet Lou 6 (#33031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyon sok ilyen van, főként azok, amikre létezik 3rd party firmware! Ott vannak hosszabb listák az ilyen szolgáltatók kérdésében, illetőleg custom url-el is bővíthető! A kérdés az, hogy milyen nethez kellene, és mennyit tudsz rászánni!

(#33035) Sweet Lou 6 válasza Intruder2k5 (#33034) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

T-Home-os net, úgy emlékszem 30 Mbites (nem magamnak lesz). Aminek a gyári firmware-ében benne van, az jóval drágább? Mert akkor 3rd party firmware+router is jó, csak legyen hozzá leiras, hogyan kell rátenni (meg működjön). :R

sweetlou6.wordpress.com

(#33036) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

egy kis segítség kellene. Most hívtam a upc-t és 150+os csomagra váltottam a régi 120 Fiber Power-t.
Régi modem van hozzá a router sem képes természetesen a sebességet kihasználni.

Nah most nekem azt mondták, hogy ők nem cserélnek ki semmit sem attól hogy új a csomag, csak ha hibajelentés van. Ha jól tudom, modem és routert is lehetne tőlük ingyen kérni újat, letudnátok írni hogy mi a típusa ezeknek a daraboknak hogy számon tudjam rajtuk kérni?

(#33037) Attiskaaa válasza Attiskaaa (#32975) üzenetére


Attiskaaa
tag

Erre (#32975) valaki tud nekem valamit mondani?

Előre is köszönöm.

(#33038) Intruder2k5 válasza Sweet Lou 6 (#33035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például az ASUS-okban mindegyikben van olyan amit a gyártó biztosít, valami.asuscomm.com domain-el, illetőleg ezen kívül firmware-től függően ismerik még a tzo.com, zoneedit.com, vagy no-ip.com oldalakat is, illetőleg rátehető a fentebb említett 3rd party fw is! 30Mbps nethez ASUS RT-N12 D1, esetleg Dual Band WiFi-vel RT-N53, vagy Gbit-es portokkal RT-N15U lehet jó, és persze ezek felett minden más is, dehát felesleges túl drágát venni, ha úgysem használja ki!

(#33039) vargalex válasza Sweet Lou 6 (#33031) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az emulátor alapján pl. a TP-Link-ek ismerik a no-ip-t (is). Persze alternatív firmware-val még jóval többet.

Alex

(#33040) Anubris válasza Anubris (#33036) üzenetére


Anubris
őstag

Ez a régi Motorola SBV6120 modem van jelenleg és linksys wrt54gl router meg switch ami tudom, hogy a régit sem vitte már el. Ha jól tudom, most már ad a UPC hozzá valami normális routert.

(#33041) SMartin-HU válasza kali (#33033) üzenetére


SMartin-HU
tag

Szia.

Ezért fogom az Asus-t venni nagy valószínűséggel.

A belső antennák nem a szíven csücskei és sajnos az Archer C7 is ilyen kialakítást kapott. Bááár most az egyik csoporttársamét elhozzuk hozzám kipróbálni és majd kiderül mit is tud :)

Nálam a 3600 módosított és gyári fw-vel is ugyan olyan rossz volt. Senki sem tudott vele mit csinálni.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33042) SMartin-HU válasza Anubris (#33036) üzenetére


SMartin-HU
tag

Szia.

Nekem szó nélkül jöttek és cserélték a csomagváltásnál, akkor letettek egy Technicolor TC7200.U modellt és ezzel telesen jól megy minden.

Viszont ha minden igaz, ettől az évtől már megint más modelleket adnak.

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33043) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Ha a TP-Link TL-WR841ND routeremnek ki akarom cserélni az antennáit olyanokra, mint a gyáriak, akkor ez a megfelelő választás?

<< Heimdal >>

(#33044) kali válasza SMartin-HU (#33041) üzenetére


kali
legenda

ráéztem volna kíváncsiságból arra a problémára, persze csak ha budapestről van szó...

Retekegér; szia, igen, vagy van kicsivel jobb is; link

(#33045) sbe561 válasza Gubek-Einste (#32994) üzenetére


sbe561
tag

Köszi! ;)

(#33046) SMartin-HU válasza kali (#33044) üzenetére


SMartin-HU
tag

Az új gazdája is ezt mondta. Szereti a kihívásokat :))

Minden esetre most azt kell eldöntenem, hogy melyik Asus.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33047) Anubris válasza SMartin-HU (#33042) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

köszi az infót, jövő héten amjd kihívom őket aztán megmondom hogy cseréljék a cuccot.

(#33048) Soma01 válasza vargalex (#33030) üzenetére


Soma01
veterán

Van ott valaki, de elég gyenge térerővel. Nekem -40 körül van, ő -84 körül. (ő upc-s) A többi csatorna rosszabb.

(#33049) Sweet Lou 6 válasza Intruder2k5 (#33038) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

& vargalex

köszi mindkettőtöknek!

sweetlou6.wordpress.com

(#33050) Norby86 válasza kali (#33032) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Köszi a részletes infót, így eléggé megtetszett az általad említett 1043 ND V2. Kiderítettem közben a mai napon hogy sajnos a routerem a 1043 ND v.1.8 a hibás, mivel a műholdvevőm amin szakadozott a net, a számítógépen híd kapcsolatba kötött nettel másik lanon tökéletesen működött szakadás nélkül. De garancia van még rá szóval majd beviszem gariba, aztán lesz ami lesz, legfeljebb utána ha megjavították, eladom. De mindenképp le akartam már cserélni szóval a választásom eldőlt úgy érzem a 1043ND V2.1-re. Csak jókat olvasok róla és árban is barátibb a többinél. Az 5 ghz sáv meg nem annyira fontos,mivel egyetlen eszköz sincs itthon ami tudná.

-Norbi-

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.