Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) szabitom


szabitom
csendes tag

Sziasztok,

tudtok olyan N-es/AC-s routert ajánlani, amiben beállítható, hogy éjszaka időzítetten kapcsoljon ki WIFI.
Fritzbox routeren kívül?

Köszönöm
:R

(#66002) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! A120megas upc netem van a connect box-al es ehhez szeretnek venni egy jelerositot mert az emeleten mar nem er a jel. Milyet tudnatok ajanlani?

(#66003) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! A kettő közül melyik a jobb?

(#66004) Multibit válasza marco0007 (#66003) üzenetére


Multibit
veterán

Miből gondolod, hogy a kettő közül bármelyik is jó? ;]

(#66005) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy router 1 wifi frekvencián egyszerre csak 1 eszközhöz kapcsolódhat?
Pl. van 1 okostelefon meg 1 tablet. Ha az okostelefon az 5GHz-en csatlakozik a routerhez akkor a tabletnek a 2.4GHz-en kell, és ha van még egy smart home hub akkor az már nem tud wifi-n csatlakozni a routerhez?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#66006) kali válasza tknof1871 (#66005) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nincs ilyen korlátozás, több eszköz is csatlakozhat párhuzamosan a routerhez azonos frekvencián.

(#66007) Gubek-Einste válasza szabitom (#66001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus eszközeiben lehet ilyet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66008) Gubek-Einste válasza sumi4623 (#66002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Megoldható a két eszköz kábeles összekötése?
Mekkora sebesség kellene a másik helyszínre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66009) Gubek-Einste válasza marco0007 (#66003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66010) marco0007 válasza Gubek-Einste (#66009) üzenetére


marco0007
tag

Szia! Igazából egy garzonba lenne az 1000-es digi nethez. Falak nem sok, panelban van illetve ugye garzonról beszélünk. Kettő laptop, telefonok használnák. Szóval nem egy szerver parkba szánom. Lehet később lenne gép is és azért olyan router kellene, ami azért megbízható ilyen 15.000Ft környékén. Igazából ennyi. Talán még az volna, hogy szeret játszani az öcsém online. Köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#66011) Arcanus


Arcanus
aktív tag

Sziasztok!

Csak érdeklődés, még nem tervezek rooter-t vásárolni, de későbbiekben elkerülhetetlen lesz. Szóval jelenleg van egy régi Netgear WNR2000 v2-m Tomato firmware-val (ezelőtt volt egy tplink tp link wr841n, de egy sikertelen firmware megölte), szóra sem érdemes egyik sem.

Mivel próbálok okos otthont tervezni, ezért a rooter egy sarkalatos pont. Jelenleg van 8 aktív statikus IP címmel ellátott eszköz (melyek 0-24-ben mennek), de ez bővülni fog (legalább 50 ha nem több lesz (kapcsolók, ESP modulok, égők, telefonok, gépek, kamera, stb). Mivel a lakás nagy, ezért több eszközre lesz szükség, illetve a koncepció amin gondolkodtam az a light weight megoldás lenne (hiszen az eszközöket egy helyről lehet konfigurálni).

Ár max 150k (ebben egy vagy több rooter értendő). Látható, hogy hosszú távra tervezek, szeretném komolyan venni a problémát és átnézni minden lehetőséget - hogy később ne adódjanak gondok. (kábelezés off, maximum néhány eszköznek (PC, Raspberry PI, nyomtató) megoldható.

(#66012) Gubek-Einste válasza marco0007 (#66010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ba a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,
Ide mindenképpen dual band eszköz lenne az ajánlott ami 15k-s kerettel csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne külföldi (kínai) megrendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66013) Gubek-Einste válasza Arcanus (#66011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Ubiquiti rendszert ki lehet ennyiből hozni:
Router: UniFi Security Gateway
Switch: valamelyik UniFi de más gyártó típusa is lehet, PoE-s kellene
AP: valamelyi UniFi AP AC típus, pl egy 3-5 darabos csomag, PoE tápláltak így emiatt kellene a PoE képes switch
Vezérlés: UniFi Cloud Key vagy szerveren futó program

Természetesen más gyártóknak így vannak ilyen jellegű komplex rendszer kiépítésre alkalmas termékei.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66014) Egon válasza Arcanus (#66011) üzenetére


Egon
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólóhoz: Ubiquiti (esetleg Microtec) eszközökben gondolkodnék.
Azt is jó lenne tudni, hogy hány szintes és hány nm alapterületű a ház, illetve hogy az 50 db kliensből mennyi fog maximum vezetéken csatlakozni.
Routernek minimum ER-Lite 3, de inkább ER-4-ben gondolkodnék, nem biztos hogy az USG vonal az ideális. Switch-nek valamelyik Ubi lite terméket preferálnám (PoE-t érdemes meggondolni), a méretezés attól függően, hogy hány lan port kell. AP-nek szükség szerint 2 vagy 3 AP AC Lite-ot illetve LR-t ajánlok (ha adott szinten sok 5 GHz-es eszköz csatlakozna, esetleg meg lehet fontolni egy Pro AP beszerzését, de az jelentősen drága, a 150 K-s keret a fentiekre sem biztos hogy elég (de azt gondolom, legrosszabb esetben is max. 10%-os keret-túllépéssel fel tudsz építeni egy jó kis hálózatot).
Cloud Key-t nem kell feltétlenül venni: futtatható Synology NAS-on, XPEnology-n vagy ha nem akarsz folyamatos felügyeletet, akár egy Windows-os PC-n is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66015) sumi4623 válasza Gubek-Einste (#66008) üzenetére


sumi4623
tag

A haz 6 felszintbol epul fel kb a falak teglabol keszultek es feherek. Laptop xbox tv mobil es tablet hasznalna. Lenne ra kb 30ezer forint a beszerzesre. Kabeles osszekottetes nem megoldhato es jo volna ha minel nagyobb sebesseget tudna attolni

(#66016) Gubek-Einste válasza sumi4623 (#66015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U vagy AC66U B1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66017) Petikusz


Petikusz
tag

Sziasztok. Tudnátok olyánlani routert megbizhatót? milyen márkákat nézzek! Azt tudom hogy sokan Nasról nézik a filmeket. Emiatt nem árt egy jó router. Én Hdd-t akarok usb-n keresztül rákötni és oda tölteni onnan indítani a filmeket. Buta ötlet? vagy működő képes? 30ezerig melyek az ajánlottak? konkrét tipusok?
Köszönöm

(#66018) sumi4623 válasza Gubek-Einste (#66016) üzenetére


sumi4623
tag

Koszonom szepen :)

(#66019) L.L. válasza Petikusz (#66017) üzenetére


L.L.
senior tag

Én Asus RT-N18U-t használok pár hónapja, egy külső merevlemez van rajta usb-n, amin a filmjeim vannak, illetve néha torrentet is futtatok rajta. Eddig abszolút elégedett vagyok vele, és mivel ezen funkciókon kívül másra nincs szükségem, ezért feleslegesnek tartottam egy NAS vásárlását.

[ Szerkesztve ]

(#66020) Petikusz válasza L.L. (#66019) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi. egyszerü beállítani? egyik ismerősömnek ASUS RT-AC58U Routere van és ő azt mondta kicsit szenvedés ez dolog emiatt vett nast aztán. De mivel csak filmeket akarok meg zenét emiatt nem feltétlenül akarok nast. ha működik nélküle. Le írnád nekem akár privátba hogy mik a lépések? kell e telepíteni rá valamit telefonól inditod torentet? Ebben a témában teljesen lezdő vagyok. NEmrég vettem házimozit és szeretném az ide oda dugdosásd kiküszöbölni plussz hogy a gép ne menjen non-stop a seed miatt:)

(#66021) Gubek-Einste válasza Petikusz (#66020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC58U-n nincsen gyárilag torrent kliens így emiatt bonyolultabb a történet.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66022) peestee83


peestee83
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. Adott egy panellakás 50 nm körül, benne az alábbi eszközök:
1 okos TV (szinte semmi net), ehy asztali PC (csak böngészés, wifin), 2-3 mobil, és egy laptop (UTP-vel a routeren, ez a fő gép). Tervbe van egy TV okosító később.
Ehhez keresnék egy routert, szerintetek melyik lenne jó (jobb) választás?

TP-Link Archer C2 AC900
Asus RT-AC53 AC750
D-Link DIR-850L AC1200

Ennek a kinézete fogott meg: ASUS RT-N14U

Köszönöm a segítséget!

Cor ne edito

(#66023) Petikusz válasza Gubek-Einste (#66021) üzenetére


Petikusz
tag

70m2 családi ház jó elosztás azaz 1db téglafall gátolná a jelet minden irányba.inetrenetet még nem tudok mert 3hónap mulva költözök, lehetőleg minél nagyobb netet akarok.

wifin a telefonok lennének. kábellel pedig a pc, a media box és az HM erősítő lenne csatlakoztatva. elvárás stabil kapcsolat, torent kliens és ha működőképes akkor usb-n hdd csatlakoztatás és onnan streamelés, hogy ne kelljen még plussz Nasra költeni. határ az akár 40is lehet. egy ismerősöm ezt ajánlotta Synology RT1900ac Router ez picivel 40 felett. ár érték arányban nem tudom mit érdemes. fő cél a bd50es filmek nézése akadás mentesen torent le fel töltése pc nélkül.

illetve ha inkább ajánlott erre a célra NAS akkor mi az a router ami megfelelő lenne árérték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#66024) MaCS_70 válasza Petikusz (#66023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Anno én is e között a Synology router és az Asus RT-AC87 között vacilláltam, de egy próba meggyőzött arról, hogy az Asus wifije lényegesen erősebb.
Mellette szól még a remek CFW is.
A két CPU-s HW és egy CFW már alkalmassá teszi nem túl nagy terhelésű és konfigurációigényű NAS-feladatok ellátására.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66025) Petikusz válasza MaCS_70 (#66024) üzenetére


Petikusz
tag

CFW az mit takar? mit csinál? ezeket a kifejezéseket egyáltalán nem ismerem

(#66026) kali válasza Petikusz (#66025) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem gyártói, hanem módosított (custom) firmware.

[ Szerkesztve ]

(#66027) Sanyabá válasza Gubek-Einste (#65973) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Üdv , ismét. Lehet hogy én nem kerestem jó helyen az általad ajánlott TP-link 841 ND CFW-t , mert CFW nem szerepel külön a leírásban.[link] ez akkor ezek szerint nem is nekem való? :F
Közben meg találtam ezt:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#66028) Multibit válasza L.L. (#66019) üzenetére


Multibit
veterán

Ha "csak" torrentezésre és mediaszerverre van szükséged, már érdemes NAS-t venni! Egyik sem router feladat.

(#66029) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Jelnleg TP-Link WR841N routert használok, power lineban konkrétan 4 db van beüzemelve a házban, de még ez is kevés, mert másik szobában, folyóson stb már nem ad jelet.... milyenre lenne érdemes cserélni? T-Home előgfizetésem van olyan 50mbps, elég gyors nettel, de a ház falai is vastagok...

amit néztem:

TP-LINK TL-WR810N 300Mbps wireless router, hordozható
ez erősebb vagy segít áttolni a jelet?

iltve erősebb mondjuk ez?
D-Link DIR-842 Dual Band AC1200 Wireless Router, 4 port

Ötlet, tapasztalat?

előre is köszi!

(#66030) Gubek-Einste válasza peestee83 (#66022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül egyik sem ajánlott.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,
Ide mindenképpen dual band eszköz lenne az ajánlott ami 20k-s kerettel csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne külföldi (kínai) megrendeléssel.
30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66031) Gubek-Einste válasza Sanyabá (#66027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CFW azt jelenti, hogy nem gyártói firmware van az eszközön, ezt neked feltenni rá.
A 1043ND is megfelelő lesz, ugyan úgy CFW kell erre is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66032) Gubek-Einste válasza kerlac (#66029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyik PowerLine adapter-be kellene kötni egy másodlagos eszközt.
Három lehetőséged van:
1; A jelenlegi router mellé vesz egy másik 841N-t vagy egy Asus N12 D1-t.
2; A jelenlegi router lesz a másodlagos és az új az elsődleges, ekkor már gigabites portokkal rendelkező típusban kellene gondolkodni.
3; Wifi-s PowerLine eszközt üzemelsz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66033) peestee83 válasza Gubek-Einste (#66030) üzenetére


peestee83
aktív tag

Jelenleg 100-as digi netem van, nagyobbra nem tervezek egyenlőre.
Annyit akarok csak, hogy lehessen használni a készülékeket. A keretem kicsit szűkös,az olcsóbb árfekvést preferálom.

Cor ne edito

(#66034) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom már tovább húzni a router vásárlást, muszáj vennem egyet, mert elegem lett...

Kertes házba kéne, kb 100-150 méterre van panel, szóval igazából elég a 2,4ghz szerintem. Viszont szeretnél minél nagyobb hatótávot elérni 2,4 Ghz-vel. Jelenleg 120-as netem van, később talán lenne váltás 240-re, nagyon max 500-ra, de az még a jövő zenéje.

Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy Asus N18U legyen, vagy AC58U? A nagyobb hatótáv lenne a lényeg. az 58U a 4 antennával jobb lenne?

Köszönöm!

(#66035) Egon válasza Slyer (#66034) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem. Ilyen igényekre N18U kell neked.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66036) Slyer válasza Egon (#66035) üzenetére


Slyer
senior tag

köszönöm szépen a gyors választ! :R :R

(#66037) L.L. válasza Multibit (#66028) üzenetére


L.L.
senior tag

Az lehet, viszont ha ez is ellátja a feladatát, és nem érzem hátrányát, akkor miért adjak ki + tízezreket NAS-ra?

(#66038) Multibit válasza L.L. (#66037) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hiányzik, mert soha nem próbáltál jobbat. Ezért nem látod a jelenlegi megoldás hátrányát. Hagyjuk, ez itt nagyon off.

(#66039) ktamas76


ktamas76
csendes tag

Gigabites Digihez kéne valami olcsó router aminek LAN és WAN is tudja a gigabitet és a wifi se lassú.

(#66040) WaterWave válasza ktamas76 (#66039) üzenetére


WaterWave
veterán

olcsó router de a wifi se lassu? olcsó húsnak hig a leve.. ezzel ne spórolj szerintem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#66041) ktamas76 válasza WaterWave (#66040) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Magamnak nem is spórolnék, de nem nekem lesz. Egyébként a Tenda F9 600M jó lehet? Adatok alapján akár meg is felelhetne, csak a LAN-nál nem tudom eldönteni, hogy ez most giga vagy nem? Illetve a Tenda AC6 AC1200 ami árban jó, elvileg tud jó tempót, de ha igaz a leírás akkor vicc AC1200-hoz a 100mb/s WAN.

[ Szerkesztve ]

(#66042) woodworm válasza ktamas76 (#66041) üzenetére


woodworm
veterán

Felejtős, nem tudja a gigabitet és a wifije is kihasználhatatlan.
Olcsón (10e környéke), nem lesz csak a xiaomi 3g.

(#66043) Gubek-Einste válasza peestee83 (#66033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a 20k-s kategóriás eszközöket nézegesd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66044) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni milyen routert kellene vennem?

Most váltottunk diginet 500-as (500/200 Mbit/s) csomagra, 200/50 Mbit/s garantált sebesség.
Sajnos a mostani router eldobja a jelet, főleg akkor csinálja ezt ha több eszköz is csatlakozik a wifire.
Maximum 3 laptop és 6 telefon használná a wifit. Tv vagy egyéb eszköz nem. Kb 20ezer forint értékben.
:F :F :R :R :F :F

[ Szerkesztve ]

(#66045) Gubek-Einste válasza S.Patrik (#66044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66046) MaCS_70 válasza peestee83 (#66033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arra azért gondolj, hogy bőven egy router élettartamán belül lesz jó eséllyel gigabites neted a Digitől. És abban a pillanatban lesz sokkal drágább a mostani takarékos routervétel!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66047) S.Patrik válasza Gubek-Einste (#66045) üzenetére


S.Patrik
csendes tag

Panel lakás, 60négyzetméter. Max 3 fal.

(#66048) Gubek-Einste válasza S.Patrik (#66047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide mindenképpen dual band eszköz lenne az ajánlott ami 20k-s kerettel csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne külföldi (kínai) megrendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66049) MaCS_70 válasza Multibit (#66038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért nagyban függ a felhasználói igényektől.

Nagy általánosságban tökéletesen egyetértek Veled, és én is ezt szoktam tanácsolni, ugyanakkor én vagyok az élő ellenpélda:

Az Asus RT-AC87 mellé vettem egy Zyxel NAS-t. Médiakiszolgálónak, családi fájltárolónak, átmeneti biztonságimásolat-kezelőnek és elvétve torrentkliensnek használom, és eddig semmi, de semmi többletszolgáltatását nem élvezem a routerre kapcsolt HDD-hez képest, sőt, tulajdonképpen hátrányát már igen (de az egy másik történet).

Ennél fogva a másik családi bázison azonos felhasználásra marad is az N18 + HDD felállás, mert nekünk az oda bőven elég.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66050) sumi4623 válasza Gubek-Einste (#66016) üzenetére


sumi4623
tag

De akkor ezek routerek nem jelerositok nem? Ehhez ossze kene kotnom a upc-s connect box-ot veluk h mukodjon nem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.