Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001)



addikt

Sziasztok!

[link] ---> ezek közül melyik routert választanátok? 100Mbit netet kéne kiszolgálni, teljesen általános célra. Fontos a jó wifi, de nem túl nagy a ház. kb 8m sugaru körben kéne helyt állni max 1 falon át. Max 2-3 eszköz egyszerre.
Torrent, nyomtató, webcam meg egyéb huncutságok nem játszanak.

Muszáj emagról rendeljem (utalványom van) és nem szeretnék 15-20k fölé menni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#82002) onethierry


onethierry
csendes tag

sziasztok!

routert keresek digi 500-as net mellé, 65nm-es lakásba.

Mivel sok Apple termék van a háztartásban, elgondolkoztam Appla router vásárlásán, talán így stabilabb lenne a kapcsolat (cáfoljatok meg, ha nem így van).

tehát adott:

AirPort Extreme 802.11n (5th Generation), használtan 12.000 Ft

vagy

TP-Link Archer C6, újonnan kb. 12.500 Ft

Előre is köszönöm!

(#82003) blakey válasza onethierry (#82002) üzenetére


blakey
félisten

Semmivel sem lesz stabilabb a kapcsolat egy Apple routerrel. Bármilyent választhatsz, nem lesz különbség a stabilitásban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82004) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Tenda ruterekről mi a véleményetek? Például ez TENDA AC9 AC1200 agyon van dicsérve az árukeresőn ! Itt még sosem láttam ajánlva tenda routert és érdekelne hogy miért. Kösz

(#82005) silentkiller válasza Sza_Sa (#81991) üzenetére


silentkiller
senior tag

Hol volt kapható ennyiért? Én, sajnos lecsúsztam a 65e Ft-os ajánlatokról, mindenhol újra 85-88e Ft körül van az AX92U.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82006) mrmft válasza silentkiller (#82005) üzenetére


mrmft
senior tag

Peldaul itt, es van is raktaron..

(#82007) daeyvd44 válasza daeyvd44 (#81989) üzenetére


daeyvd44
tag

Úgy döntöttem maradok az AP-nál. Nincs jobb ötletem sajna. Bízom benne, hogy az kicsit meggyorsítja majd a netet a PC-nél.

(#82008) Gubek-Einste válasza (#82001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82009) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#82004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó, emiatt nincsen ajánlva. Hardverben még csak-csak jó de firmware-ben már sokkal rosszabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82010) Essejó válasza daeyvd44 (#81989) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor ne oda rakd. ;) A tervezett géphez legközelebbi végpontot kihuzod a gépből és bedugod egy switchbe, abból egy kábel a kihúzott helyére, egy másik portból meg egy lan kábel a bútorok mögött a játékos gépbe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82011) válasza Gubek-Einste (#82008) üzenetére



addikt

Köszi szépen utólag, végül ezt rendeltem meg időközben. Csak kicsit zavaró volt, mert 3 ilyen nevű is volt a linken, de valószínűleg csak a beszállító más, a termék ugyanaz.
Azt írja egyébként, hogy V2-es.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#82012) ramzess válasza Gubek-Einste (#81978) üzenetére


ramzess
csendes tag

Szia koszi a valaszt ,egyszeru teglahaz 150mb sebesseg a net kliens es szomszed az messzi van. ASUS RT-AC68U ezt neztuk ki remelem jo valasztas lessz .szep napot.

(#82013) daeyvd44 válasza Essejó (#82010) üzenetére


daeyvd44
tag

A router switch-ként is funkcionál. De mivel a gép másik szobában van, ezért nem tudom hol átvezetni a kábelt.

Ezt már elengedtem, veszek egy AP-t és lesz ami lesz.

(#82014) No.01


No.01
őstag

Mivel az Asus AX-es toutere (Zenwifi) tovabbra is mocskos draga igy elkezdtem keresgelni es belefutottam ennek az uj olcsositott valtozataba az Asus Zenwifi Minibe.

Errol esetleg nem hallott itt v.ki? Azt latom, h a tengerentul tan mar kaphato is, de itt az EU-ban meg csak hirekbe futottam bele.
Szerintetek erdemes varni ra? :U

(#82015) Sza_Sa válasza No.01 (#82014) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Xt8-at én is nézegettem, de az ára nem annyira barátságos... ax92u lett belőle, mivel nálunk a spájzban lesz, nem érdekelt a kinézet.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#82016) Sza_Sa válasza silentkiller (#82005) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

bocs, most néztem a számlát, nem 55 hanem 65.000ft volt... és onnan rendeltem amit mrmft is linkelt

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#82017) silentkiller válasza Sza_Sa (#82016) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm a visszajelzést!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82018) Gubek-Einste válasza (#82011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mostanság már csak v2 van, esetleg már jött v3 is de erről még nincsen biztos info.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82019) Gubek-Einste válasza ramzess (#82012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan már nem éri meg megvenni, az AC66U B1 ugyan az a hardver de olcsóbban, az AC65P jobb hardver de firmware-ben kevesebbet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82020) Tegla80 válasza daeyvd44 (#82013) üzenetére


Tegla80
addikt

Pedig egy gipszkarton tiplit elhelyezve a "csotakaro falon" jobb oldalt es arra logatva a modemet , a mostani modem helyere a routert megoldas egyszerubb es jobb lenne. Nekem biztos,de Te szenvedsz itt egy alap hazi gondon...... pl ezt az egeszet is el lehetne takarni 2 tipli/csavar,1zsinor es egy fuggony(zaszlo,kep,stb rajta ami tetszik) kivitelezessel ha zavar a latvanya.

Essejó
valszeg gyerek meg es nem intezkedhet otthon mert sok az ezt nem lehet,azt nem lehet.... nalam es nalad is az van amit mondunk,mas ligak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#82021) Essejó válasza daeyvd44 (#82013) üzenetére


Essejó
veterán

Én anno egy mügyantával vízszigetelt 50 cm-es falat fúrtam keresztül, házilag hegesztet kőfúróval de a gép sem volt ütvefúró. Szóval lehetetlen nincs, csak tehetetlen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82022) daeyvd44 válasza Tegla80 (#82020) üzenetére


daeyvd44
tag

Jó akkor úgy mondom, hogy nem akarom szétcseszni ott a falat... Jöttök itt a fúrjak ide, fúrjak oda stb megoldásaitokkal mikor a kérdés nem erre vonatkozott... mellesleg 27 évesen tudom mit lehet és mit nem. Méghogy gyerek...
Persze az sokkal jobban nézne ki, ha a router meg a modem is ott lógna. Mégha polcot teszek oda, akkor is. Plusz mivel egy Asus AC65P routerem van (amit tudnál ha elolvastad volna az hozzászólást amikor először írtam) tudhatnád, hogy azon a routeren nem hátul vannak a csatlakozók, hanem az alján. Mivel egy talpon áll az egész.
A kérdésem egyértelműen az AP-ra vonatkozott, de már 4-5 hozzászólás óta ezt a szart hajtogatjátok. Ha nem tudtok rá értelmes választ adni akkor inkább ne is válaszoltatok volna....

[ Szerkesztve ]

(#82023) both.bartos


both.bartos
csendes tag

Sziasztok!
A héten vásároltunk egy Xiaomi AX1800-as routert, de sajnos az emeletre nem ér fel a jele, ezért venni szeretnénk hozzá egy mesht (mivel nemrég jött rá a frissítés, hogy rá lehet csatlakoztatni). Milyet ajánlotok hozzá? Csak a Xiaomikkal tud kommunikálni, vagy más márkájú is jó hozzá?
Előre is köszönöm!

(#82024) Tegla80 válasza daeyvd44 (#82022) üzenetére


Tegla80
addikt

irtam,h modem es router,szval boven tisztaban vok azzal,h mid van mert irtad es kovettem vegig.... ha 27 vagy es igy szenvedsz akkor nincs tobb javaslatom inkabb,vegyel egy ap-t,mint irtad mert valoban az a neked megfelelo feladat.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#82025) j.e.d.


j.e.d.
csendes tag

Sziasztok!

Olyan pöpec/gyors/megbízható routert keresek, ami tudja a domain filtering/blocking funkciót.
Korábban egy Archer C7-esem volt, az tudta, a C2300-as (az újabb UI-val, meh) nem. Pedig másban mindenben megfelel. De ez hiányzik.   

CloudFlare-t használok DNS service-ként.
OpenWRT/Tomato: használtam már, de annyira nem vagyok oda a router ilyetén hekkeléséért.

Ahogy keresgéltem, újabb, gyors TP-LINK-et nem látok, ami tudja. A NetGearekre írják,  azokkal nincs tapasztalatom.

Otthonra lenne, 1000-es Digire (ami ki is van használva), streaming megy ezerrel, NAS is van. Dual bandet nem bánnám, ha mégse, MIMO-ban jó legyen.

Köszönöm bármi és minden tippet, ötletet! \m/   

(#82026) #70234880 válasza j.e.d. (#82025) üzenetére


#70234880
törölt tag

Akkor nem routert keresel hanem PI-Hole-t amit egy raspberry pi-re telepítesz.
A PI-Hole meg majd továbbítja a kéréseket a CloudFlare-re.
Te meg szépen, és kényelmesen le tudod tiltani a nem kívánatos oldalakat.
Sok routeren meg lehet valósítani, de sose lesz az igazi. Ezzel a megoldással lényegesen jobban jársz. És olyan routert veszel, ami megfelel az igényeidnek. A PI-Hole rá kötöd az egyik interface-re, igényeidnek megfelelően beállítod, és minden eszközön érvényesülni fog a beállítás. Ugyanis ebben az esetben nem a router lesz a DNS kiszolgáló, hanem a PI-HOLE.
Persze, meg lehet kerülni, mint mindent. De ha Router állítod be korlátozott lehetőségekkel azt is.

[ Szerkesztve ]

(#82027) kinghaxor válasza both.bartos (#82023) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak saját márkán belül kompatibilisek egymással, így más márkával nem fog működni a mesh. Viszont ha emlékeim nem csalnak akkor Redmi AX5-el párosítva is működik, az a legolcsóbb opció. A következő pedig egy második AX1800. Ha jól tudom akkor az olcsóbb Xiaomi routerek nem mesh képesek.

(#82028) j.e.d. válasza #70234880 (#82026) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Nagyon köszi, jó tipp. Egy miatt aggódom, nem lassítja-e a sebességet? Stream és játék (PS4) közben nem esne jól. ;) Oké, hogy fogja a reklámokat, az már pozitív.
Ja, és melyik Raspberryt érdemes beszerezni hozzá?
Bocsánat, ha offtopic. :Y

(#82029) silentkiller válasza both.bartos (#82023) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nekem is megfordult a fejemben, hogy a korosodó N56U (2x) szettemet lecserélném egy AX92U-ra vagy kettő AX1800-ra. Érdemes ezen gondolkodni, lévén a 2x Xiaomi ára is bőven az AX alatt van? Neked mi a tapasztalatod az AX1800-zal?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82030) both.bartos válasza silentkiller (#82029) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Ez alatt az egy hét alatt egyszer se lassult le (vagy csak nem észrevehetően), mint az alap UPC-s router. Ég és föld a különbség.

(#82031) blakey válasza silentkiller (#82029) üzenetére


blakey
félisten

Azért az AX92U komolyabb kategória, nagyon jó kis router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82032) viktorhu válasza daeyvd44 (#82022) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nagyon átvertek téged, ha fizettél a prohardveres supportért. Ha meg nem fizettél, nem értem a felháborodásodat, az egyetlen ésszerűen javasolható távtanácsot kaptad a helyzetedre, amit vagy elfogadsz, vagy nem, bár kedves Tőled, hogy megmondod, miről írhatunk a fórumon.

A jelismétlővel azt a 200 megabitet is megfeleznéd, és az ap-s megoldás sem garantál semmit. Egyszerűen a 200 megabit wifin még mindig jó érték, főleg falon keresztül, és ha nekiállsz kísérletezni, akkor lehet, hogy szerencséd lesz, és javul valamit a helyzet, meg az is lehet, hogy csak kidobod a pénzt, és még romlik is a kapcsolatod. Helyben kéne lemérned, hogy van-e esély olyan helyre tenni egy AP-t, ahol jobb a jelerősség, és onnan még be tudod-e kábelezni a pc-t.

Ha értelmes válasz alatt azt érted, hogy mondjuk azt, hogy igen, csináld úgy, ahogy kitaláltad, akkor tessék: vedd meg azt az ap-t. De ehhez nem kell fórum, elég egy hangrögzítőre rámondani.

(#82033) ramzess válasza Gubek-Einste (#82019) üzenetére


ramzess
csendes tag

Ok ,ertem es Asus RT-AC85P ezt megerne megvenni?

(#82034) szaboi6512 válasza ramzess (#82033) üzenetére


szaboi6512
őstag

Asus RT-AC85P és az Asus RT-AC65P teljesen megegyezik.
Ez alapján inkább a Asus RT-AC65P. Takarékossági okokból.... :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#82035) daeyvd44 válasza viktorhu (#82032) üzenetére


daeyvd44
tag

"A jelismétlővel azt a 200 megabitet is megfeleznéd, és az ap-s megoldás sem garantál semmit. Egyszerűen a 200 megabit wifin még mindig jó érték, főleg falon keresztül, és ha nekiállsz kísérletezni, akkor lehet, hogy szerencséd lesz, és javul valamit a helyzet, meg az is lehet, hogy csak kidobod a pénzt, és még romlik is a kapcsolatod. Helyben kéne lemérned, hogy van-e esély olyan helyre tenni egy AP-t, ahol jobb a jelerősség, és onnan még be tudod-e kábelezni a pc-t."

ennyi választ kellett volna adni. erre voltam kíváncsi. köszönöm, hogy legalább leírtad.

(#82036) #70234880 válasza j.e.d. (#82028) üzenetére


#70234880
törölt tag

Nem, a Pi-Hole a névfeloldást intézi. Nekem Pi-2 volt, egy ideig. De egy ócska pc ubuntu szervere telepítve is megfelelő, vagy elég hozzá, nason docker-ben futtatva.

(#82037) j.e.d.


j.e.d.
csendes tag

:R Köszönöm szépen! :)

(#82038) Liberator24


Liberator24
tag

Sziasztok!

30 nm-es kis lakásba általános felhasználásra, korlátlan SIM kártyához megfelelő lenne ez a router?
[link]

(#82039) Gubek-Einste válasza Liberator24 (#82038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82040) Thusor


Thusor
őstag

ASUS 4G-AC68U mennyire javasolt router? Lakás méret 40 nm. Elsősorban a 4G+ tudása miatt lenne jó.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#82041) attilav2


attilav2
őstag

Mi a véleményetek az Archer C5 v4-ről? az AC57U-hoz hasonlóan minden része Mediatek kivéve a switch részét mert az Realtek. A Mediatek chipek már bizonyítottak (AC57U MiR3G) viszik a ~900mbit-et. A C5 v4 tartalék lenne az AC57U-m mellett, ha esetleg egy félresikerült flashelés áldozata lenne az Asus :DDD Ugyanis gondolkodom az OpenWrt kipróbálásán. A C5_v4 vajon viszi a ~900mbit-et? A Realtek switch része mennyire foghat vissza ha egyáltalán visszafog sebességben? C5_v4 Devwiki link

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#82042) Intruder2k5 válasza attilav2 (#82041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tapasztalatom nincs vele, sosem volt ilyen router a kezemben, de itt azt írják, hogy bírja a strapát.

https://www.digitalcitizen.life/tp-link-archer-c5-v4-review?page=1

We measured the speed of the internet connection when using a 1 Gbps Ethernet cable, using SpeedTest. TP-Link Archer C5 v4 has performed very well and delivered speeds which are close to the maximum possible on our internet connection.

Mondjuk szerintem az ASUS-t elég nehéz félre flashelni.

(#82043) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! Szüleimnek szeretnék egy wifi jelismétlőt. Rengeteg változatot látok de érdekelne melyik amelyikkel nem nagyon fogok mellé. 2.4ghz megfelelő. 10k körül.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#82044) Gubek-Einste válasza Thusor (#82040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet, kevés vele a tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82045) Gubek-Einste válasza cintula187 (#82043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82046) Termi16 válasza Gubek-Einste (#81594) üzenetére


Termi16
őstag

Sziasztok!

A topikban kapott ajánlás alapján vettem egy Asus AC1200GU routert.

1000mbit-es Digit net van a digi Huawei routerével, amiből jön egy lan kábel az Asus routerbe és ebből jön tovább a jel wifin illetve 2 géphez kábelen.

Wifin nem tapasztaltam hibát, de az is lehet, hogy csak keveset használom és ezért ott nem tűnik fel.
A sebesség jó, szinte mindig 900-950mbit-et mérek 2-3ms pinggel.
Viszont mióta a routert beiktattam a rendszerbe, azóta a 2 kábellel a routerhez csatlakoztatott gépen sokszor akadozgat a netelérés. Pl megnyitom a fb-ot és nem tudok lefelé görgetni mert nem töltötte be a hírfolyamot, ami elég fura. Vagy ugyanott görgetek lefelé és látom a bejegyzéseket de a képeket videókat nem, mert azok még nincsenek betöltve. Streaming sem az igazi, Digi online-t nézem és néha csak úgy megáll az egész és kész.

Előtte nem tapasztaltam semmit ezekből a dolgokból, szóval azt gondolnám, hogy a router miatt van.

Semmit nem állítottam rajta, csak nyomtam egy resetet és aztán beállítottam a jelszavakat és kész. Valamit elronthattam?

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#82047) cintula187 válasza Gubek-Einste (#82045) üzenetére


cintula187
addikt

Köszönöm a kimerítő választ!
A lehető legegyszerűbben szeretném extra kábelezés és firmware mókolás nélkül megoldani. Lehetőség volna nem eldugott helyen, fejmagasságban konnektorba dugni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#82048) Gubek-Einste válasza Termi16 (#82046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82049) Gubek-Einste válasza cintula187 (#82047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 megfelelő eszköz lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82050) silentkiller válasza blakey (#82031) üzenetére


silentkiller
senior tag

És végre újra [elérhető] számtalan online boltban 65-68 eFt körül!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.