Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97851) Gyuri27 válasza Dragon3000 (#97850) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hiába rakod a hulladék modemet modem/bridge módba. Attól az még sok sok gondot okozhat. Amit a te 100k-s routered se tud kijavitani.
De ezért irtam, hogy legyen náluk lehetőség jobb technika megvételére/bérlésére.
Nekem a stabi net (és gondolom sokan vagyunk ezzel így) megér havi + 1-2 ezrest.
Az ha csak egy évet nézek 12-24k + az az ótvar ára amit ők hoznak.
Mert azért az vicc, hogy vodás topikból ide hozzam, hogy a voda sok helyre olyan modemet visz a gigás nethez ami nem tudja a gigát és több a lag a szakadás mint a jó állapot.
Szóval vicc amit müvelnek a szolgáltatók.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97852) szurilo1


szurilo1
csendes tag

És ha a szolgáltatói routert összekötöm mondjuk akkor egy Asus AX1800U-el, akkor ez utóbbit át kell állítanom Bridge módba?
Amúgy, persze elfogadom, hogy a szolgáltatói eszközt meg kell hagyni, de nem lesz az egy szűk keresztmetszet egy idő után?
Sőt, nem fog valami problémát okozni ez akár azonnal?
Esetleg kérdezzem meg a szolgáltatót, hogy a két szép szememért fel rakna-e egy korszerűb routert a régi helyére? Van olyan akinek ezt megcsinálták?

Szurilo

(#97853) Gyuri27 válasza szurilo1 (#97852) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha a szolgáltatói modemet nem rakatod modem/bridge módba akkor is tudsz rajta ezt azt állitani.
Simán mögé rakhatod saját routered és megy minden tovább a te routeredről.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97854) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#97851) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szolgáltató függő a dolog, na meg hálózat és terület függő is, ha lenne lehetőség drágább eszközre, nem biztos, hogy bármi is változna. Nekem digi netem van, a legolcsóbb hulladék szarokat adja, de évek óta semmi gondom a huawei megoldással, igaz bridge módban használom. Ettől függetlenül vannak olyan területek, ahol ezzel is problémák vannak, ott gondolom a hálózat valamelyik része a szar és jobb eszközzel sem lenne jobb a helyzet.

(#97855) Gyuri27 válasza Dragon3000 (#97854) üzenetére


Gyuri27
félisten

Inviteles kálváriám nem irom le.
A lényeg: falu, szar hálózat mert parasztnak drágán ez is jó.
Hozták a zte modemeket egyiket, másikat, harmadikat de ugyanazt a tipust.
Majd sokadjára jött valaki aki értett is hozzá. A hozott egy másik tipusú zte modemet.
A problémák többsége megszünt (kopp-kopp).
Szóval tud javitani a minőségen egy arra alkalmas modem. Nem is keveset.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97856) s3int


s3int
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-LINK TL-WR1043ND routert használunk otthon ~10 éve.
A ház 120 m2 + 10 m távolságban van a műhely.
A jel erősséggel nincs bajunk (de nem lenne baj ha bővíthető lenne, akár a jelenlegi router felhasználásával), de szeretném ha megosztható lenne a felhasználók köre (vendég-család) és sajnos azt vettük észre, hogy nem igazán bírja a mostani a csatlakozni kívánó eszközök számát. Egyszóval szerintem le kellene cserélnem.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? A falak száma 3, 50 cm tégla+szigetelt, távolságok kb 20-25 m, 1 szinten, legközelebbi szomszéd kb 20 m-re.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 10-15 eszköz kb., 6 eszköz wifi 6-os
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Gigabites netünk van.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! kb. 30-50 eFt.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? Felhasználó megosztás lehetősége.

Tudnátok tanácsot adni, esetleg ajánlani vmit?
Nem igazán értek a routerekhez sajnos.

Köszönöm.

Üdv: Laci

[ Szerkesztve ]

Laci

(#97857) Dr.NX válasza s3int (#97856) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ekkora területre érdemes mesh-ben gondolkodni, pl. két Asus eszköz lehetőleg kábelen összekötve. Akkor nem csak jelerősség, de még értelmezhető sebesség is lesz.
Egy AX58U V2 (38k) és egy AX1800U (16k), de ha nagyon szeretnél spórolni, akkor két AX1800U is elég lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#97858) Gubek-Einste válasza Móncsa (#97848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Optikai szolgáltatás esetén is van szolgáltatói eszköz aminek lehet router funkciója de átkapcsolható PPPoE passthrough módba és akkor csak modemként fog müködni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97859) kali válasza Gyuri27 (#97849) üzenetére


kali
legenda

Optikáról volt szó, az azért nem a szereld magad kategória. Illetve ONT-t nem is jellemző, hogy az előfizető venne magának. De még csak koaxiális bemenettel rendelkező HGW-t sem. Illetve ezeken ha szoftveresen módosítania, javítania kell valamit a szolgáltatónak, arra nem megoldás más mód, nem saját eszközük, vagy a hálózat más pontja, máshol a szűrő...stb.
Saját router betehető a szolgáltatói eszköz után, ha valakinek szüksége van rá, optikán meg mehet a dupla felcsatlakozás is.
Nekem annyira jó ONT-t adott a Telekom (1000/1000 nethet 2.5 Gbps eszköz, jó ax Wi-Fi...stb), hogy a saját router ki is került a hálózatból, pedig nem alsó kategóriás volt.

(#97860) Gyuri27 válasza kali (#97859) üzenetére


Gyuri27
félisten

Optika? Mutass már egy itthon egy olyan szolgáltatót aki a modemjét optikával csatlakoztatja. Vagy olyan modemet amin van optikai ki/bemenet.
Azért az megvan ugye, hogy a te otthonra adott modemed csatlakozik valahová a szolgáltatóhoz?
Ha ez a két dolog megvan akkor nincs is miről beszélni.
Azt is írtam, hogy nem random 1000 féle routerről beszélünk. Hanem mondjuk 1-2 tipusról ami elérhető lenne a szolgáltatónál, hogy nesze paraszt ha kell jobb ezt veheted/bérelheted.

Mikor halt ki az értő olvasás a világból? :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#97861) kali válasza Gyuri27 (#97860) üzenetére


kali
legenda

Nem értelek, de tényleg...
Ahol optika van és FTTH, ott optika megy be a lakásba, az optikai kábel be az ONT-be és azon adja át a szolgáltató a szolgáltatást.
Nálam például ilyen ONT van: [link]
A csatlakozás kvázi úgy megy optikán is, mint régen a "betárcsázás", felhasználónévvel és jelszóval, mert az ONT is mondhatni egy modem + Wi-Fi router kombó.
Annak semmi akadálya, hogy az ONT-re csatlakoztatott saját routeren is felcsatlakozzon az előfizető a szolgáltatóhoz, arra van a PT mód.
De itt el is engedem a dolgot, mert ez már nem teljesen ide való.

(#97862) bpmcwap válasza Gyuri27 (#97860) üzenetére


bpmcwap
senior tag

T-online! Nálunk a nappaliba húzták be az optikát és ott tették rá a modemre. Tudomásom szerint Digi is így csinálja, sőt, most kötötték be anyumnál a netet, ott is a nappaliba húzták be egyenesen az optikait - teljesen más településen.

Túrista vagyok

(#97863) Gyuri27 válasza bpmcwap (#97862) üzenetére


Gyuri27
félisten

Oksa.
Ettől még nemigen változik semmi.
Sajna a szolgáltatói modemek/routerek általában az olcsóbb, lespórólt kategóriából kerülnek ki.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97864) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#97863) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ettől függetlenül nem változik a helyzet, egyik szolgáltató sem engedi itthon a saját eszköz használatát a szolgáltatói eszköz helyet, illetve nincs lehetőség plusz pénzért jobbat kérni a szolgáltatótól. Mindegyik esetében max a szolgáltatói eszköz után köthetsz saját routert.

[ Szerkesztve ]

(#97865) MaCS_70 válasza Dragon3000 (#97864) üzenetére


MaCS_70
félisten

A helyzek kulcsa annak a megértése, hogy két funkcióról beszélünk: magáról a kapcsolat fenntartásáról és a helyi hálózat kezeléséről.

Ha a routert mint kombinált eszközt némi csúsztatással elfogadom a saját hálózatom részeként, akkor elég egyértelműen az rajzolódik ki, hogy azt a kérdést kell feltenni, hogy be akarom-e engedni a szolgáltatót a saját hálózatomba, illetve elfogadom-e erre az általa biztosított, rendszerint agyonbutított eszközt.

A legtöbb felhasználónak ez megfelel, és eleve az ő igényeikre van kitalálva a szolgáltatói eszköz.

Ha többet akarok, illetve szeretném, ha a LAN-om az én kezemben lenne, akkor jön a szolgáltatói eszköz korlátozása szigorúan véve a kapcsolattartásra, a saját dolgaimat meg intézze az én eszközöm.

De az teljesen logikus, hogy az internetkapcsolatot biztosító eszköz a szolgáltató feladat- és felelősségi körébe tartozik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97866) dudika10 válasza Gyuri27 (#97863) üzenetére


dudika10
veterán

Ha a kornyezetemben korbenezek, az SSID-k alapjan az emberek minimum felenek annyira megfelel a szolgaltatoi eszkoz, hogy meg az SSID-n se valtoztatnak.
A szolgaltato maximum akkor nem teljesiti a raeso reszt, ha a modem nem tud modemkent annyit atpaszirozni magan, mint amennyiert fizetsz, ez esetben panaszkodhatsz, es cserelik.

A router + switch + wifi funkcio a legtobb szolgaltatoi eszkoznel az egysegsugaru user kielegitesere van, ingyen, bermentve, es nem vallalnak ra semmit.
Teged viszont nem ertem a modem miben gatol azon felul, hogy a fogyasztasat te fizeted es nem a szolgaltato nyeli be?! :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97867) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan routert, ami 2.4ghz-en 600mbps-t tud és 5ghz-en is tud működni illetve tud Repeater vagy Extender módon is működni? Nem fontos, hogy a legújabb típus legyen, mert használtban is gondolkodom. Ahogy néztem a Tenda routerek általában tudják a Repeater funkciót, de a többség csak 300mps-t tud 2.4ghz-en. Illetve találtam egy D-link Exo DIR-879 routert aminél van Extenderre átállító gomb, de azt olvastam, hogy mikor megjelent azt írt a gyártó, hogy majd később lesz hozzá olyan firmware amivel ez működni fog. Esetleg azt tudjátok, hogy azóta kijött ilyen hozzá, mert ha igen, akkor lehet megvenném ezt.

(#97868) Gyuri27 válasza dudika10 (#97866) üzenetére


Gyuri27
félisten

"Nem addig a Vendelin barátom!"
Sok lakásban, házban ezek a beépitett antennás csodák nem nyújtják amit kellene.
Vagy van egy 500 megás router aztán wifin max 30-50 megát tudnak kipréselni.
Aztán ott vannak a kapcsolat szakadások.
Az édeskevés, hogy papiron majdnem mindig megvan a minimum sebesség (amit ugye vállal a szolgáltató).
A rossz modem lásd fent ilyeneket produkál. Az, hogy a a hw vagy az fw szar más kérdés.
Olvass bele szolgáltatói topikokba. Egyből világos lesz miért nem jó a szar modem.

Nyilván a fenét se érdekelné ha minőségi darabot adnának az ember pénzéért. De ez nagyon sokszor nincs így. Ha pedig nem optika van hanem réz ott kiváltképp nem mindegy milyen a modem. Főleg ha messze vagy az elosztótól/központtól.
Maradjuk annyiban a modem/routernek csak az egyik tulajdonsága a sávszél. Ami magában így semmi. Persze lehet vakitani azokat akik semmit nem értenek hozzá hogy gigás net.

Nálunk a faluban voda is van. Azért nem váltottam rájuk mert 2-3 naponta kiesik a szolgáltatás (vagy a tv vagy a net vagy mindkettő). A ping is elég magas náluk. Hiába kinálgatnak ők 500 megát 120-150+ pinggel és az előző problémákkal. Nyilván itt már az alaphálózat kehes, de azért az összképhez mégiscsak hozzátartozik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97869) Ezekiel Ston válasza Ezekiel Ston (#97839) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Erre valaki? Kihagytam valamit?

(#97870) Gyuri27 válasza Ezekiel Ston (#97869) üzenetére


Gyuri27
félisten

AX1800 Wi-Fi 6 Router ez mi? Ez most van (ha igen ez asus, tp vagy mi)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#97871) SPeti1984 válasza Gyuri27 (#97870) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Szerintem Xiaomi lesz.

(#97872) Gyuri27 válasza SPeti1984 (#97871) üzenetére


Gyuri27
félisten

Asusnak is van ilyen utótaggal routere meg tp-nek meg mercurynak meg kitudja még.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#97873) dudika10 válasza Gyuri27 (#97868) üzenetére


dudika10
veterán

Meg egyszer: a szolgaltato nem ad el neked wifi szolgaltatast az alap csomagban. Ha nem tetszik, hogy 30Mbps-t kapsz csak ingyen wifin, akkor igy jartal, atrakatod az eszkozt bridge-be es kotsz utana amit akarsz.
De ahogy emlitettem, nekem ugy latszik az egysegsugaru felhasznalonak boven eleg az a 30Mbps is.

Kapcsolatszakadasrol nem tudok nyilatkozni, mert nem igen szokott ilyen lenni. Ugyanakkor statisztikailag nem relevans a szolgaltatoi topic egyaltalan. Az ugyfelszolgalatot is akkor hivod, amikor bajod van.

[#97869 Ezekiel Ston] kabelezni tudsz az eszkozok kozott? Mert ugy az igazi a mesh.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97874) woodworm válasza SPeti1984 (#97867) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus ac65p/85p tudja módosított gyári fw-vel, ami innen tölthető le. Az 5.1.7-nél újabbaknál cserélni kell a bootloadert, én maradnék annál.

(#97875) Gyuri27 válasza dudika10 (#97873) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen ha a szerződésben le van irva, hogy wifin bizony te csak annyit kapsz. Mert ha nincs akkor cumi. Fogyasztó megtévesztése. Hiszen te pl adott esetben 500-as netet vettél.
Mi ez az ingyen wifi?
Egy: te kifizeted.
Kettő: a szolgáltató azt irja wifi modem. Azaz a csomagban a wifi benne van.
A kérdés csupán csak az előző.
Ne üljünk már forditva arra a lóra. :W

De releváns. Mert pl a vodára egyedül annyi panasz volt tavaly mint az összes többi net/tv szolgáltatóra együtt. Ezek egy részét az ügyfélszolgálat a másik részét a net tette ki (ezen belül is a modemek, hálózat) és valamennyi tv-s panasz is volt.
Ők csinálták meg, hogy gigás netre olyan fos modemet vittek ki ami az 500 megát se tudta.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#97876) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#97875) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szolgáltató függő, pl a diginél az aszf-ben is benne van, hogy az átadási pont a gigabites lan port az onton, így náluk a wifi ajándék, ha valakinek jobb kell, akkor van lehetőség bérelni náluk ax-es routert. Amúgy wifire egyik szolgáltató sem fog sebességet garantálni, mert teljesen környezet függő, egyik ügyfélnél mehet gigabittel, másiknál a sok zavaró tényező miatt lehet, hogy csak 300Mbps-kel, ez mellett a kliens is sokat befolyásol.

(#97877) Gyuri27 válasza Dragon3000 (#97876) üzenetére


Gyuri27
félisten

Világos.
Csak nem a wifi sebességet kell garantálni. Hanem oda irni, hogy x modem wifije max 30 megát tud bármit csinálsz is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97878) MaCS_70 válasza Gyuri27 (#97877) üzenetére


MaCS_70
félisten

A wifire soha senki nem garantálhat semmit -- legfeljebb az elvi maximum sebességet.

Az Általad kifogásolt szerződésben mit garantáltak a wifire?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97879) Gyuri27 válasza MaCS_70 (#97878) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvass vissza.
Nem a wifi sebesség garanciájáról volt szó. Ezt is leirtam párszor.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#97880) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy voda 500-as net, amit többen használunk. Ezt szeretném a kb 120 m2-en wifi-n elosztani, ehhez szerintem 2 eszköz kell majd. Az extra igény az lenne, hogy kábelen (lehet wifin is, ha azt mondjátok, hogy jó lesz az úgy) menne egy PC, amin néha online gaming megy. Van olyan router, amivel megoldható, hogy a PC lehetőleg mindig nagy sávszélt kapjon? Ugye itt főleg a ping érdekes.

(#97881) Patice válasza diegho (#97880) üzenetére


Patice
nagyúr

PC legyen kábelen.
Két Asus-szal megoldható, csak ezek is legyenek kábellel összekötve.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97882) diegho válasza Patice (#97881) üzenetére


diegho
nagyúr

A kábel nem gond. Melyik Asusokat ajánlod?

(#97883) bogabi válasza diegho (#97880) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem 140 m2-t szolgál ki egy AX58. Nem lehetetlen megoldani egy routerrel, a megfelelő elhelyezés nagyon sokat számít. Persze lehet, hogy ennek ellenére nem lehet megoldani egy cuccal.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#97884) Alex91 válasza diegho (#97882) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , vagy ez: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97885) sittes79 válasza woodworm (#97874) üzenetére


sittes79
addikt

Ez érdekelne engem is, van egy ac65p, szóval ha jól értem 5.1.et siman felteszem routeren keresztül gyari fwén kereresztül vagy bonyolultabb?

Köszi

(#97886) Ezekiel Ston válasza Gyuri27 (#97870) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Bocsánat, nem voltam egyértelmű a routerrel:
TP-Link Archer AX20

[97873 - dudika10] Jelenleg is van kábelezve. A Nappaliból a routerből álmennyezeten megy ki egy UTP az előszobába, és 1 a dolgozószobába. A Dolgozószobába lenne nagyobb igény a jobb lefedettségre. Valahogy kevésnek érzem az extender erejét.

Az előszobába és a dolgozószobába és akkor ha már van akkor a nappaliba is menne, ezért néztem 3-as mesh-t. Nekem a legfőbb a lefedettség, hogy jó legyen. A Sebesség másodlagos, de ne egy csiga legyen. TV-n megy nasról a filmezés, ami persze a nappaliban van.

[ Szerkesztve ]

(#97887) diegho


diegho
nagyúr

Köszi srácok. Akkor egy AX58-al próbálom meg első körben (valamikor februárban költözök) a lakás U alakú és nem középen jön be a net, hanem az U alak egyik száránál és a gép is ott lenne mellette, kérdéses, hogy az U másik szárának a végén lévő szobába milyen jelet tudna lőni egy eszköz, de kipróbálom első körben, ha nem jó, akkor lesz mellé még másik is.
Ha szükséges a 2. eszköz, akkor az lehet egy 1800U is?

(#97888) Alex91 válasza diegho (#97887) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97889) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Holnap kapok egy olyan TL-WR841-es routetr melyre tettek egy legújabb linuxos szoftvert , kíváncsi vagyok mennyire lesz gyors stabil a működése. Eddig egy 11.0 verzió volt rajta de valami miatt az Amiko tv beltéri egység 5 percenként megállt pedig vezetékkel van összekötve a pc-k és a telefonok rendesen működtek .

(#97890) dudika10 válasza Ezekiel Ston (#97886) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor az Asus aimesh kepes eszkozeibol tetszoleges darab mehet a kabelek vegere.
Csak a pelda kedveert egy AX58U kozepre es egy AX1800u a dolgozoba, vagy egy XD4 2-es pack, hogy az asszony se panaszkodjon a kinezetre. :)

TPlink otthoni eszkozeinel a mesh lehetosegek borzasztoan korlatozottak, ezert kerulnem ez esetben.
Ubiquity es Omada meg felesleges es draga volna.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97891) Gyuri27 válasza dudika10 (#97890) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tp-nél ott az onemesh. Ami extenderrel is müködik (nyilván ami onemesh képes). Ezzel le is lehet tudni a dolgot. De ha a mostanihoz vesz ugyanolyan routert (vagy olcsóbbat ami onemesh képes) szintén kész a mesh.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97892) Tompika777 válasza Gyuri27 (#97891) üzenetére


Tompika777
senior tag

Tévedsz....TP-Link-nél routerek között nem megy a OneMesh,csak egy router +extender(ek)...Annyiból hátrány,hogy nincs kábeles backhaul és a WiFi sávszél csökken.

(#97893) Gyuri27 válasza Tompika777 (#97892) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban.
De ott az easy mesh is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97894) Ezekiel Ston válasza dudika10 (#97890) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Rendben köszönöm a tájékoztatást. :DDD

(#97895) Dr.NX válasza Gyuri27 (#97893) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ott az EasyMesh? Pontosan hol is? :)
Belinkelnél pár kapható EasyMesh TP-Link routert?

Elfogadom a sütiket.

(#97896) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Köszi szépen mindenkinek a segitséget, szerdán bekötötte a telekom a netet, szerencsére még aznap megjött a router.

Először csak a szolgáltatótól kapott routert (vagy modem vagy mit) használtam, de voltak furcsaságai.

Szerettem volna megváltoztatni a ssid-t de állandóan felugrott egy ablak, hogy "valami baj(?) történt" és nem mentette el. Sajnos fix ip-t se tudtam adni az egyik eszközömnek, mert ugyan úgy nem mentette el a beállitást.

Igy átváltottam passthrough módba és az általatok ajánlott ASUS GT-AX6000 -ra csatlakozik most minden. Igy betudtam állitani amit szerettem volna.

Egyébként a telekomos eszköz wifi sebessége sem volt rossz, kicsit el is bizonytalanodtam, hogy kell-e nekem külön router, de végül meggyőzött róla, hogy kell :U .

Csak érdekesség képen még annyit, hogy kb 12 óra alatt meghalt az androidos box távirányitója, igy azóta nincs tévézés :D. Legalább a net az megy rendesen és baromi boldog vagyok 2.5 év mobilnetezés után :)

Köszi mindenkinek mégegyszer!

ui.: A switchet még nem vettem meg, mert a gép fejlesztés egy kicsit csúszik, de köszönöm ott is az ajánlást! A router is nagyon bejött, gondolom a switch is jó lesz :)

(#97897) umfrider válasza BB9000 (#97646) üzenetére


umfrider
senior tag

Végül xiaomi mesh lett, mert egyik barátom rájött, hogy neki felesleges, így eladta.
Van bármi, amit fontos beállítani, hogy minél jobban üzemeljenek? Egyelőre jónak tűnik.Azonban a garázsban egyre gyengül a jel, a legvégső pontján, ahol wifi kamera lesz, már nincs is. Ez alapján vagy kell vegyek még egy mesh-t, vagy elegendő egy jeltovábbító? A legfontosabb, hogy jó, stabil legyen a garázsban is.

köszi

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97898) Laza... válasza umfrider (#97897) üzenetére


Laza...
addikt

Ha már elkezdtél a mesh felé nyitni, el ne rontsd egy repeaterrel.... szvsz

Never give up!

(#97899) umfrider válasza Laza... (#97898) üzenetére


umfrider
senior tag

Szóval javaslod, hogy vegyek egy 3.-at. Igazából csak azért ezt vettem, mert olcsón jutottam hozzá, de fingom nincs, hogy mi értelme a mesh-nek. Legalábbis egyelőre nem tudom elképzelni, hogy mire lesz jó ;]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97900) Laza... válasza umfrider (#97899) üzenetére


Laza...
addikt

Röviden a lényeg:

Azonos SSID, és te sétálgatsz a házban/kertben/garázsban, stb. Mesh rendszerben be lehet állítani hogy -xx dbi-nél váltson a telefonod automatikusan a mesh routerek között, a kapcsolatod sosem szakad meg, mert a mesh kezeli az ap-k közötti sétálgatást, te a világon semmit nem veszel észre a "roaming"ból. Azaz kevés a jelszint, automatikusan a következő, erősebb routerre kapcsolódik a telód (vagy laptopod, akármi).

Ha nem mesh a rendszer, akkor lehet csak akkor próbál a repeaterre kapcsolódni a telód, ha már megszakad az utolsó mesh routerrel a kapcsolatod, nem automatikusan megy végbe a kapcsolódás, ill. lesznek kiesések, darabos lesz a skype/messenger, stb.

Never give up!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.