Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Anyósomnál tönkrement egy Asus router (villámkár) és újat vennénk a Digi1000 nethez.
Olvastam az összefoglalót és "alap" felhasználásra ajánlott a Tenda AC10 (10U felesleges, mert nem kell USB port neki)
Nála az alap felhasználás a youtube, e-mail, böngészés + van egy NAS is (ez inkább már csak feltöltést végezne folyamatosan és néha letöltés valamint filmnézés róla TV-n kábelen)

Ez a Tenda AC10 bírja a digi1000-et illetve a folyamatos NAS feltöltést? Megéri megvenni 12K-ért?

(#98702) FNZ válasza FNZ (#98701) üzenetére


FNZ
őstag

Találtam egy ilyet is Tenda TX9 Pro AX3000, ami most 15K
Esetleg ezzel kapcsolatosan tapasztalat?

(#98703) kpityu2 válasza FNZ (#98702) üzenetére


kpityu2
őstag

Tendát én nem vennék. Én Tendaról váltottam ASUS-ra, Egyrészt a webes felülete nagyon harmatos. Persze aki nem akar semmit konfigolni, hanem használja amit kap, annak jó lehet. Másrészt ami nekem volt az nem volt hajlandó visszacsatlakozni ha leszakadt a netről, állandóan újra kellett indítani. Olcsó kínai nekem csak a bajom volt vele. Persze ha valakinek pont betalál amit nyújt azért az árért, annak megfelelhet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98704) viperabácsi válasza dudika10 (#98700) üzenetére


viperabácsi
addikt

Elnézést az elírásért ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98705) Essejó válasza viperabácsi (#98704) üzenetére


Essejó
veterán

A téma szempontjából ez az elírás tényleg a leg lényegesebb dolog volt. Ja nem is!:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98706) viperabácsi válasza Essejó (#98705) üzenetére


viperabácsi
addikt

;]

Mindegy megrendelem a Asus TUF Gaming AX3000 V2 -őt aztán lesz valahogy.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98707) Haart válasza viperabácsi (#98706) üzenetére


Haart
addikt

Nekem is az van jó választás! :C

(#98708) viperabácsi válasza Haart (#98707) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi a megerősítést !
Ennyiért meg nem akartam kihagyni

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98709) lipido válasza viperabácsi (#98708) üzenetére


lipido
senior tag

Emagon joval olcsobb :R

(#98710) j.e.d.


j.e.d.
csendes tag

Sziasztok!

5G hotspotot ésvagy routert (még nem döntöttem el, mennyire akarom hurcibálni, LAN portnak örülnék, ha akad rajta) keresek korlátlan net kártyához. A kártya fórumán korábban a ZTE MC801A-t ajánlották többen, ami jelenleg kvázi elérhetetlen. Egyéb ajánlatokat kérnék tisztelettel, ha lehetséges, a ZTE árkategóriája környékén.

Az 5G-t meló miatt gondolom fontosnak, gyors és stabil netre van szükségem egész álló nap. Sógoromnak egy 4G-s TP-Link (TL-MR6400) van üzemben, panaszkodik rá, pedig ők nem annyira hardcore sávszélfüggők.

Köszönöm nagyon előre is! :R

(#98711) BB9000 válasza j.e.d. (#98710) üzenetére


BB9000
senior tag

Engedd el az 5G-t, hacsak nem tudod valamivel nagyon megindokolni a szükségességét.
Ha kell a mobil működés, akkor ezek közül a "szappantartók" közül válassz: Xiaomi Mi F490 4G vagy Huawei E5577-320. Ezek kb egy mobiltelefon direkt hotspot funkcióját képesek ellátni. A beépített 4G antennájuk nem jobb, mint ami egy mobiltelefonnak van. Ha van jó mobil térerő, akkor lesz jó neted is. Ha nincs, akkor nem. De ott, ahol nincs jó mobil térerő, ott az 5G-s eszközökkel sincs!
Ha nem szükséges mobil működés, mert ahová mész, ott mindenhol van lehetőség a 220V használatára, akkor nyugodtan vehetsz egy 4G routert, pl az Asus 4G-AX56-ot.

[ Szerkesztve ]

(#98712) j.e.d. válasza BB9000 (#98711) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Nagyon köszi a részletes választ! :R

(#98713) kpityu2 válasza j.e.d. (#98710) üzenetére


kpityu2
őstag

Engem 4-5 éve szolgál egy Huawei E5577. 10-15 Mbps jön rajta általában. Dél-pesti agglomeráció. Lehet kapni hozzá kis macskabajusz antennákat is ha a belső nem elég. Egyszer kellett egy púposodó aksit cserélni benne mert már letolta a hátlapot.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98714) viperabácsi válasza lipido (#98709) üzenetére


viperabácsi
addikt

Már meg lett rendelve euronics ból . :W
Bár ahogy látom Bukaresti a cég , csak e-magon árul , inkább hagynám gari miatt.
Cimborám járt úgy e-maggal ,hogy külsős cég termékének a gariját nem intézte , neki kellett postázgatni

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98715) allnickused válasza lipido (#98709) üzenetére


allnickused
tag

Nekem gyanus, hogy ez nem a v2, hanem a beragadt sima verziót szórják ki. A kép az a sima (nem v2) az emagon, a logó a tetején a régi.

(De, az vagy)

(#98716) j.e.d. válasza kpityu2 (#98713) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#98717) Pan21


Pan21
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy van egy Tp-Link wr1043nd routerem ami wifi sebességre csak 60 mb/s ot mért a netem pedig digi 1000/1000 mit ajánlanátok helyette?
Ár kategóriában a max 45 is bele férhet ha érdemes ilyen drágát venni?

(#98718) kezo0 válasza Pan21 (#98717) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, a Digi 1000/1000 adatok azok ugye Mb(it)/s-ban vannak megadva. Nem lehet, hogy a mért 60-as érték az MB(yte)/s-ban értendő? Mert akkor az ugye 480 Mb/s, ami máris nem lenne olyan szörnyen rossz wifin mérve. És lehet, hogy max. ennyit tud(nak) az eszköz(eid), amivel méred. Mert azt nem írtad, hogy mi a kliens.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98719) Multibit válasza kezo0 (#98718) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hinném, hogy a Tp-Link wr1043nd 480 Mbps-t hozna wifi-n :N 2.4 GHz only router.

(#98720) kezo0 válasza Multibit (#98719) üzenetére


kezo0
addikt

Ja oké, sosem volt vele dolgom. De nem volt egyértelmű a „60 mb/s” megfogalmazásban a mértékegység, így gondoltam, mindenekelőtt ezt kéne tisztázni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98721) Alex91 válasza Pan21 (#98717) üzenetére


Alex91
félisten

1. A draga router nem itt kezdodik... :D

2. Csak ilyet erdemes venni.

3. Pl. Asus RT-AX58U vagy Asus - TUF Gaming AX3000 V2, amelyik olcsobb, vagy amelyik tetszik :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98722) viperabácsi válasza allnickused (#98715) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jogos ! Kép alapján a v1 verzió az emagos . :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98723) kovacsdavid8


kovacsdavid8
tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném: olyan routert keresek ami nincs aranyáron, és képes wifin leadni majd a teljes gigás digi sávszélt (ezt úgy értem, hogy amit kábelen lead, azt wifin is adja le 20 méter sugarú körben falakon mindenen át. de legalább 900 megabitet)

A hardverem a legújabb macbook pro, ac, ax, mindent képes kezelni. Konkrétan:

Támogatott PHY módok: 802.11 a/b/g/n/ac/ax
Támogatott csatornák: 1 (2GHz), 2 (2GHz), 3 (2GHz), 4 (2GHz), 5 (2GHz), 6 (2GHz), 7 (2GHz), 8 (2GHz), 9 (2GHz), 10 (2GHz), 11 (2GHz), 12 (2GHz), 13 (2GHz), 36 (5GHz), 40 (5GHz), 44 (5GHz), 48 (5GHz), 52 (5GHz), 56 (5GHz), 60 (5GHz), 64 (5GHz), 100 (5GHz), 104 (5GHz), 108 (5GHz), 112 (5GHz), 116 (5GHz), 120 (5GHz), 124 (5GHz), 128 (5GHz), 132 (5GHz), 136 (5GHz), 140 (5GHz), 149 (5GHz), 153 (5GHz), 157 (5GHz), 161 (5GHz), 165 (5GHz)

Alábbi routerek már voltak nálam kipróbáláson, ezek nem tudták a megfelelő sebességet produkálni wifin:

Asus AC65P Gaming router, Dual-Band, AC1750
ASUS RT-AC68U

amit én néztem anno 4 éve, mikor legutóbb aktuális volt ez a téma, az a Synology RT2600AC, kipróbálni nem volt nálam. Ez az a router amit aranyárnak gondolok circa 80e ft. Ol,yan 30- , max 40-et megérne, ha tényleg képes vinni a 900 megát wifin 20 méterrel arrébb is. Az ax routereket egyáltalán nem ismerem.

Ksözi előre is.

(#98724) bogabi válasza kovacsdavid8 (#98723) üzenetére


bogabi
senior tag

Kíváncsi vagyok, találsz-e ilyet. Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, nem, de ne legyen igazam.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98725) kovacsdavid8 válasza bogabi (#98724) üzenetére


kovacsdavid8
tag

Értem, és melyik feltételben kéne engednem?

(#98726) Alex91 válasza kovacsdavid8 (#98725) üzenetére


Alex91
félisten

A 20 meter sugaru korbol… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98727) dudika10 válasza kovacsdavid8 (#98725) üzenetére


dudika10
veterán

A gigabit wifin nem nagyon fog menni, de ha megis, akkor is a routerrel egy szobaban. Amint fal van a jel utjaban, elfelejtheted, ahogy a 20 metert is.
Megbizhatoan magas sebesseghez kabel kell. A wifit pici, lokalis halozat kialakitasara talaltak ki.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98728) kovacsdavid8


kovacsdavid8
tag

Ez így rendben van, amit írtok. Ha szimplán a routerrel egy szobában tudja a maximumot (vagy ahhoz közeli sebességet), úgy tökéletes. De jó lenne, ha 20 méter után is képes lenne valamennyi adatátvitelre azért.

(#98729) Gubek-Einste válasza kovacsdavid8 (#98728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak a router-en, hanem a kliens eszközön is mulik, hogy mekkora sebesség érhető el,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98730) Alex91 válasza Gubek-Einste (#98729) üzenetére


Alex91
félisten

Macbook Pro-ja van, tehat…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98731) Dr.NX válasza kovacsdavid8 (#98723) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus AX58U v2/TUF-AX3000 V2

Annyira nem csoda, hogy ac-s routerekkel nem volt meg a gigabit...nálam 500-600 Mbps volt a csúcs, ha jól emlékszem.

Elfogadom a sütiket.

(#98732) kovacsdavid8 válasza Dr.NX (#98731) üzenetére


kovacsdavid8
tag

Nálam is 600 volt a max. Kösz a tippet, megnézem a két ax Asust.

(#98733) woodworm válasza Alex91 (#98730) üzenetére


woodworm
veterán

A két említett router tudna éppen magasabb sebességet is megfelelő klienssel. Az ac65p cfw-vel pedig tudta is a gigabiten kihozhatót, ha ax kliens csatlakozott rá.

(#98734) Essejó válasza Pan21 (#98717) üzenetére


Essejó
veterán

Pl link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98735) kovacsdavid8 válasza woodworm (#98733) üzenetére


kovacsdavid8
tag

AC65P és AC68U routereket még 2019 környékén teszteltem, akkoriban nem volt még ax protokoll.

(#98736) carbapenem válasza Essejó (#98698) üzenetére


carbapenem
tag

Az 1 db ax-es szolgáltatói eszközről sok minden nem jut fel (nem is vártam) , de a 3 elemes jelenlegi AC-s TP-Link DECO M-mel 100-200 Mbit ahogy írtam is "felkúszik" valahogy, ennek szól a kincstári optimizmus.
majd az idő meg az indoklás nélküli webes rendelés visszaküldés eldönti

(#98737) Essejó válasza carbapenem (#98736) üzenetére


Essejó
veterán

A Tp-Link mesh ha jól tévedek wifi backhaul, szóval sokkal többet a vasbeton födémen az sem tud átpaszírozni.
Tudom sokan odzkodnak a fal és födém átfúrásától és lankábeles hálózat létesítésétől, de egy kábeles backhaulos Ax AI Mesh ég és föld a wifihez képest. Lanon a teljes sávszél és sebesség átvihetö az összes emeletre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98738) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Arris Touchstone routere Wifin 60-as sebességet produkál, pedig gigabites előfizum van.
Ezzel mit lehet tenni?
Arra gondoltam hogy a vezetékes eszközök maradnának ebben a készülékben, viszont veszek egy routert ami a wifit szórna.
Mit érdemes venni, és hogyan kéne beállítani a dolgokat?

(#98739) Pan21 válasza Alex91 (#98721) üzenetére


Pan21
csendes tag

Hasonlókat néztem én is, de úgy látom inkább asust ajánlotok.
Ezeket néztem még:
TP-Link Archer AX53 Router
TP-Link Archer AX55 AX3000
ASUS RT-AX55

(#98740) Pan21 válasza kezo0 (#98718) üzenetére


Pan21
csendes tag

Sajnos a régebbi routerem Tp-Link wr1043nd speedteszt apalján mérve kábelesen mér 750/300 körül még wifin 60/60 körül méreget átlagban.

(#98741) Gubek-Einste válasza ginola (#98738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Arris Touchstone routere Wifin 60-as sebességet produkál, pedig gigabites előfizum van.
Ezzel mit lehet tenni?

Az elérhető sebesség nem csak a router-en múlik, hanem a környezeti tényezőkön és a használt kliens eszközök/adaptereken is.

Arra gondoltam hogy a vezetékes eszközök maradnának ebben a készülékben, viszont veszek egy routert ami a wifit szórna.
Miért hagynád meg a vezetékes eszközöknek a szolgáltatóit és miért nem intéz minden feladatot a saját eszköz?

hogyan kéne beállítani a dolgokat?
AP módba kell tenni ilyenkor a saját eszközt, van amelyikben van dedikált AP mód, ekkor csak be kell állítani az admin felületen ezt de van amikor csak trükközve lehet ezt megoldani, adott eszköztől függ, hogy melyiket kell használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98742) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Xiaomi mesh rendszerre van valakinek müködik jól? AX3600 a főrouterem gondolkodom mellé vanni AX3200-at, hogy legyen wifi normálissan mindehol.

Üdv SRicsi

(#98743) carbapenem válasza Essejó (#98737) üzenetére


carbapenem
tag

Nem kérdés hogy a lan kábelezés a technikailag optimális megoldás, csak sem a feleség, sem a bérelt ingatlan tulajdonosa nem támogatja, a lustaságon meg az esztétikán túl, kétségtelen kompromisszumos játék....
btw az AX92U párral wifi backhaullal az emeleti node is tud lan-on mérve 350Mbit körül, wifin meg 300 körül, tehát van előrelépés az AC-s 3 elemes Deco M-hez hoz képest. Az Asus app szerint kiváló a jelerősség a fenti node-nál, pedig csak a födémen keresztül látja a párját.

ami furcsa hogy a router appjának sebesség mérője alacsonyabb sebességeket mér, mint más lan-nal rákötött eszközök sebességmérője (asus topikban más is írta már), illetve több kliens a távolabbi routerhez csatlakozik, AiMesh rulez...

(#98744) Alex91 válasza carbapenem (#98743) üzenetére


Alex91
félisten

Es a 2 db eleg a lefedeshez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98745) illes


illes
csendes tag

Sziasztok,
:C köszönöm az összefoglalót, sok munka van benne!

5G routert keresek Horvátországba, hogy dolgozni is tudjak, ha lent vagyok.
Az összefoglalóban lévő D-Link DWR-978 és DWR-2101 routerek integráltak és irgalmatlan drágák (200e), de a yettel kínálatában vannak kettős egységek (pl. Nokia Beacon 2 + Nokia Fastmile 2, KAON PG2449 + ZTE MC7010D)
A Telekomnál listáaron többfelét is lehet venni, de kivétel nélkül nem elérhetőek (link)
Nekem ismeretlen még a kinti jelerősség, de nem lennék meglepve, ha a kinti egység megfelelő tájolása nem lenne fontos.

Ezeket a kettős egységeket be lehet szerzni Mo-on vagy EU-s portálon?

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Két emelet, beton födém. Belső hálózatot ki tudok húzni, a legfontosabb hogy minél jobb jelet tudjak fogni, ezért gondolok a kettős - kültéri egység + beltéri egység kombóra.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Egyszerre akár 8 eszköz is, de legtöbbször 3-4 - teljesen változó. Videóhívásokat stabilan kell vinni.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
5G
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
100e Ft
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
-

Köszönöm!

-illes

(#98746) carbapenem válasza Alex91 (#98744) üzenetére


carbapenem
tag

eddig nem találtam vakfoltot, 200 Mbit buta mobilos speed testtel minden helyiségben megvolt.
kicsit furcsa a yetteles otthoni mobilinternettel, hogy kicsit lassabban épül fel a sebesség mint az eddigi kábelessel, utóbbinál már a mérés elején megvolt a névleges sebesség (a szolgáltató büszkesége volt hogy atom stabilan hozta a névleges sebességet /50 Mbit/, a mobilnettel meg általában a mérés végére éri el a csúcsot a sebesség és folyamatosan nő.

mindenesetre már 1 AX92U is jobban "fellátott" az emeletre, mint a szolgáltatós ZTE MC801... de a második wifi backhaul-os egység egyértelmű sebességet adott az emeleten
mission accomplished...
jó súlya van a routernek (kicsi de nehéz, van benne anyag), a kihajtható antennák kicsit bazárinak tűnnek és a router tetején simán lehetne kaját melegen tartani.

némi noob kérdés a végére, valamit elbaltáztam a setuppal vagy az normális, hogy ha UTP-vel a szolgáltatói routerhez kapcsolt lapossal mérek sebességet akkor a gigás mobilnetből megvan 800 Mbit, de ha a szolgáltatói routerhez utp-vel kapcsolódó "fő" AX92U-ba dugom ugyanazt az utp kábelt akkor csak 600 Mbit-et tud, az AX92U saját sebességmérője meg 400 Mbit-et dob. Realisztikus hogy ilyen "veszteséget" tapasztaljak?
tudom vsz. noob kérdés, csak bosszantó

mindenesetre majd este ha más nem lóg a hálón újramérem, illetve szerzek néhány rendes biztosan cat5e/6 utp kábelt .

Anyway köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#98747) Alex91 válasza carbapenem (#98746) üzenetére


Alex91
félisten

92U-m van, igaz csak 1 db :),

Ha valami extrabb dolog be van kapcsolva, akkor sajna mar nincs hardveres NAT, es akkor max. 600 mbit a sebesseg, tapasztalat…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98748) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok
Olyan gigabites routert keresek, ami képes access point-ként funkciónálni külön mókolás nélkül.

Jelenleg egy asus rtn12 van használatban. Ezt kellene kiváltani minnél olcsóbban.

Előre is kösz

Asus AC85P - DS118

(#98749) MaCS_70 válasza Milli82 (#98748) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit értesz a "gigabites router" alatt?

Egyébként az Asusok jellemzően menüből ismerik az AP-módot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98750) ginola válasza Gubek-Einste (#98741) üzenetére


ginola
addikt

Fal csak, ha hálóba vagy teraszra megyek, akkor van.
15 méter sugarú körben használnám, nem emeletes házban.
5-6 telefon 2 laptop, tablet lenne wifin rajta, vezetékesen pedig tv, medialejátszók.Gigabites nethez lenne, stabil eszközt keresek 25 e Ft körül.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.