Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Gubek-Einste válasza vargalex (#23994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ideig még biztosan nem lesz elterjedt az AC-s eszközök.
A WD elég jól néz ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24002) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Jelenleg egy tp-link 841-es roterem van fiber power 60-as nettel, de mivel szükségem lenne gigabites portokre így le szeretném cserélne. Helyette néztem a D-Link DIR-636L routert, de félek tőle, hogy panelban nem lesz-e gond a wifi-vel. Tudnátok esetleg segíteni, hogy milyen az adott routerrel a vétel panel lakásban?

(#24003) bozsozso válasza bozsozso (#24002) üzenetére


bozsozso
őstag

Vagy esetleg ebben az árban milyen router-t tudnátok ajánlani?

(#24004) kali válasza bozsozso (#24002) üzenetére


kali
legenda

kíváncsiságból letöltve; um és ds - de nem találtam bennük infót, hogy milyen értékű belső antenákkal rendeklezik ez a router...

(#24005) kali válasza bozsozso (#24003) üzenetére


kali
legenda

amennyiben belső antennás kell, mert számít a kinézet is, úgy nem rossz vétel például az asus rt-n15u, mert belső antánnái aránylag erősek (2 * 3dBi)!
amennyiben lehet külső antennás, úgy nem rossz vétel például egy tl-wdr3600, vagy esetleg egy tl-wdr4300

(#24006) urbanjozsi válasza kali (#24005) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Végül is Én egy Tp-Link 3600-at rendeltem, jan 2.-án hozza a futár :)

(#24007) bozsozso válasza kali (#24005) üzenetére


bozsozso
őstag

Igazán a kinézete nagyon tetszik, viszont nem az az elsődleges mivel nem lesz szem előtt. Ami miatt erre rátaláltam az azért van mert most vettem egy dlink NAS-t és arról szeretnék full hd tartalmakat megosztani. Ahhoz viszont elkélne a gigabites port amit a nas tud is csak a router nem. A jelenlegi tp-link-el sincs problémám. Emiatt szeretném csak cserélni. Most lenne aktuális, mert valamikor a napokban át szeretném helyezni a nappaliból az összes eszközt az előszobába, ezért gondoltam, hogy akkor most jöhetne a csere is. Egyébként ezek a dlink-ek mennyire ajánlott kategóriába tartoznak? Ahogy nézegettem a leírást tetszenek a hozzá tartozó kontroll eszközök is, bár lehet a valóságban nem is használnám ki. Bár nem tudom ezt más routerrel is meg lehet csinálni?

[link]

(#24008) Intruder2k5 válasza bozsozso (#24007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router gondok topikban pont a napokban volt panasz, hogy nem tud ftp megosztást produkálni, csak webes alapon lehet elérni távolról a megosztott tartalmat! Ez mondjuk szerintem elég gáz...

(#24009) bozsozso válasza Intruder2k5 (#24008) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez így tényleg gáz. Bár mondjuk nekem az usb port elérése nem lényeg mivel van egy nas-om is, Azt pedig elérem.

(#24010) Intruder2k5 válasza bozsozso (#24009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem, akkor csak a kávéfőző design jön be? :)

(#24011) bozsozso válasza Intruder2k5 (#24010) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát mondjuk igen, de a gigabites port fontosabb mint az usb.

(#24012) kali válasza urbanjozsi (#24006) üzenetére


kali
legenda

nem rossz típus, pláne az árához képest!

(#24013) lacos001


lacos001
senior tag

Hi mindenki !

Ajánlanátok nekem kütyüt a jelenlegi helyett,ami Linksys WRT54GL.
Itthoni sebesség növelés céljából ( 10 Mbit már nem elég...) cserélnék,kell a NAS-nak,legalább 5-6 port legyen rajta.

köszi

Visszaolvasgattam.....,csak biztosan van aki jobban képben van a manapság használatos termékekkel kapcsolatban.Pár évvel le vagyok maradva.

(#24014) Csontikka válasza lacos001 (#24013) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ha csak otthoni sebesség növekedés kell (portok számából gondolom főleg kábelen...) akkor dobj elé egy gigabites switch-et!

[ Szerkesztve ]

(#24015) lacos001 válasza Csontikka (#24014) üzenetére


lacos001
senior tag

Semmi problémám nincsen vele,csak az itthoni cuccokat 10 megával másolni ....az már elég szar.
Azért gondoltam,ha már el akarok érni valamit,akkor lecserélem.

(#24016) Csontikka válasza lacos001 (#24015) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hát... 8 portos gigabites N-es WIFI-s router?... én hirtelen nem is tudok ilyet... szerintem ha lesz is fölöslegesen drága lesz, de majd a nálam okosabbak megmondják :)
Ha tényleg ennyi kábeles eszközöd van szerintem azokat sokkal ésszerűbb egy gigabites switchel összekötni és felkötni a router egyik lábára (én szüleimnél évek óta így használom egy GL-el és minden tökéletesen megy)

[ Szerkesztve ]

(#24017) lacos001 válasza Csontikka (#24016) üzenetére


lacos001
senior tag

Ja,semmi gond nincsen a tanácsoddal,ötleteddel,köszönöm is!
Elvégre nem problémás a router,csak a másolás lassú,de akkor megpörgetem switchel.
köszi,erre nem is gondoltam :B :W

(#24018) csabesz90


csabesz90
csendes tag

Sziasztok!
Milyen routert tudnátok ajánlani 5mb internethez?
Igényeim: 3 számítógép megosztás (1 lan, 2 wifi)
Nagy wifi hatótávolság: 1 gép 50 méter távolabbról csatlakozna ( ha megoldható lenne)
Routeron usb port nem érdekel.
Előre is köszönöm minden fórumozónak Boldog új évet kívánok! :)

(#24019) Gubek-Einste válasza csabesz90 (#24018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5-ös nethez bármilyen ma kapható N-es router jó lesz, ajánlottak: TP-Link 74x/84x, Asus N10/N12, Linksys E900/1x00.
50-es hatótávval gond lesz, ide már több eszközre lesz szükség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24020) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy lassan lassan új wi-fi routert kell vennem,

Alapvetően nem adnék érte sok pénzt, mert csak alap tudásra lenne szükségem, minimális távolság leküzdésére és egy 20 megabites net kezelésére. Persze az alapvető elvárás, hogy ha esetleg lesz a jövőben tablet vagy okostelefon,,, stb akkor azokkal is kompatibilis legyen.

ennek tükrében én erre gondoltam (ár/tudás arányában)

http://www.dlinkshop.hu/index.php?page=tleir&tid=DL-GO-RT-N150

szerintetek ez jó lesz nekem, vagy inkább nézzek másik márkát vagy típust?

Illetve most olvastam itt a fórumon, hogy az usb-vel ellátott routerekre lehet usb-s vinyót kötni, ami hálózati meghajtóként viselkedne. Ez nekem nagyon jó lenne.

Erről mi a véleményetek?

http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-WR702N_150M_wireless_Nano_router-p294124.html#leiras

esetleg van más usb-vel ellátot, hálózati meghajtó funkciót támogató router ami nem drága?

előre is köszi

(#24021) stellaz válasza stellaz (#24020) üzenetére


stellaz
addikt

jah.. most látom, hogy amit linkeltem tp.link nano router, abban az usb prt csak tápellátásra szolgál :(

esetleg ez az asus már tudja a hálózati meghajtót? a leírás csak nyomtatót említ

http://www.edigital.hu/Router/Asus_RT-N10U_150Mbps_Wireless_router_+_USB_port-p333221.html

[ Szerkesztve ]

(#24022) kali válasza stellaz (#24020) üzenetére


kali
legenda

a linkelt d-link router nem annyira közkedvelt, nem kifejezetten javasolt...
a tl-wr702n inkább utazásokhoz javasolt, wifi és teljesítmény szempontjából nem valami ütős, de ezt az apró mérete is sejteti!
szerintem itt érdemes kezdeni; tl-wr842nd már 7 - 8 e ft környékén beszerezhető!

(#24023) stellaz válasza kali (#24022) üzenetére


stellaz
addikt

köszi, ez jónak tűnik és még a keretbe is belefér

(#24024) Gubek-Einste válasza stellaz (#24021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N10U sem rossz, el lehet gondolkodni ennek a megvételén is.
Érdemes szem előtt tartani, hogy ha nem vagy megelégedve a router gyári firmware-vel akkor lehet rájuk tenni Linuy alapú 3rd party firmware-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24025) stellaz válasza Gubek-Einste (#24024) üzenetére


stellaz
addikt

a tp linket 7 ropeszért már meg is rendeltem, az asus meg egy 10-es

ha csak a cserélhető firmware a különbség, akkor nekem nem éri meg, mert nem nagyon szoktam bubuskodni a hálózattal

maximum a torrentet tudnám kihasználni a jövőben, hogy ha az asusra azt lehet telepíteni (ahogyan olvastam korábban), de azt se most

(#24026) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

B.U.É.K. Mindenkinek!

Router-hez milyen vinyót érdemes használni?
-2,5 noti HDD, usb csatlakoztatva, külső táp nélkül
-3,5 HDD külső táppal

(#24027) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#24026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

2.5"-os külső HDD USB-n csatlakoztatva, táppal! Vagy olyan házat veszel hozzá, amin van táp bemenet, vagy pedig aktív HUB-ot használsz! Egy 3.5"-os feleslegesen többet fogyaszt, még a plusz sebebességet úgysem tudod kihasználni a router korlátai miatt, és esetlegesen még hangos is lehet! Egyébként a kisebb áramfelvételű példányok közt előfordul olyan, ami elmegy táp nélkül is, csak az USB-ről táplálva, de erre semmi garancia nincs, mivel az USB-ről szabvány szerint felvehető áram erőssége kisebb, mint a HDD-k átlagos áramfelvétele!

(#24028) Solar_Wind válasza Intruder2k5 (#24027) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Ez érdekes. Akkor egy laptop-ra se lehetne USB-n rákötni egy külső vinyót? Pl. egy WD Passport-ot rá tudok csatlakoztatni a router-re táp nélkül? Mert laptop-ra gond nélkül, hisz erre találták ki.

(#24029) Intruder2k5 válasza Solar_Wind (#24028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes avagy se, ez így van! Elméletileg nem lehetne! Csak ugye a gyakorlat viszont néhol eltér az elmélettől...

Egyébként én is egy WD winyót használok egy külső házban táp nélkül, már évek óta a routereimen, de ennek ellenére sem fogom azt mondani senkinek, hogy igen, ilyet vegyél, és ez jó lesz, mert nem biztos, hogy nála is jó lesz! Nézz be a 1043 topikba, és meglátod hányan szívnak a HDD leszakadás miatt!

[ Szerkesztve ]

(#24030) Magnat válasza Intruder2k5 (#24029) üzenetére


Magnat
veterán

0.5A a szabvány, ami 5 volton 2.5 watt. Ez egy 2.5-ös hdd-nek (plusz vezérlő elektronika) általában elég, de van amikor nem. A pc-k sztem jellemzően túlteljesítik a szabványt, azért kevésbé problémás táp nélkül hajtani a hdd-ket.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24031) Intruder2k5 válasza Magnat (#24030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham! És szerinted én nem ezt írtam? :)

(#24032) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#24027) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi!
Most olyan 2,5-es HDD "házam" van, aminek a kábelén 2db usb van az egyik végén. A TV-n pl csak úgy indul el, ha mind a két usb-t csatlakoztatom. Na mármost a leendő routeremen is 2db usb lesz(tp-link wdr3600), akkor úgy biztonságosan tudom használni a 2usbről a vinyót?

(#24033) Gubek-Einste válasza stellaz (#24025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettőre van 3rd party firmware, Asus-ra Tomato, TP-Link-re OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24034) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#24032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Na mármost a leendő routeremen is 2db usb lesz(tp-link wdr3600), akkor úgy biztonságosan tudom használni a 2usbről a vinyót?"

Nekem is mindig 2 USB routereim voltak (ASUS-ok), ezekkel nem volt gond! De pont ezt írtam fentebb, hogy én ilyen ígéretet nem fogok tenni, mert ez bizonytalan dolog, mint a kutya vacsorája! Majd lepróbálod, és meglátod! Nem tudom, hogy a TP-LINK-ben tápellátás szempontjából mennyire van elválasztva egymástól a két USB, vagyis mennyit számít az, hogy mindkét portot használod, vagy csak az egyiket!

[ Szerkesztve ]

(#24035) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#24034) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Értem.
Akkor próba erejéig igy marad, majd vadászok egy külső tápos házat :)

(#24036) dh66e


dh66e
veterán

BÚÉK!
Egy régi dlink(54-es)routert szeretnék lecserélni.Két router között gondolkodom ebben kérem a tanácsotokat.
TP 1043ND
DLink DIR635
Nem értek hozzá,telepítem és használom ennyi, ezért minden tanács vagy tapasztalat a kettővel kapcsolatban jó lenne.

(#24037) gabe_ válasza Intruder2k5 (#24034) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem egy olyan kérdésem van, hogy az usb-s vinyón lévő tartalmakat hálózati meghajtóként látják a hálózat eszközei, vagy maga a vinyó/pendrive kap egy ip-t?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24038) Intruder2k5 válasza gabe_ (#24037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hálózati meghajtóként látják, illetve távolról FTP-n keresztül is el lehet érni!

(#24039) Gubek-Einste válasza dh66e (#24036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen inkább egy TP-Link 3600, jelenleg ez az egyik új Best buy.
A régebbi TP-Link 1043ND elég jó még ma is de már van helyette jobb, árban alig drágább.
A D-Link-et nem szokás ajángatni, az utóbbi 1-2 hétben itt a fórumban többen is panaszkodtak a frissen vásárolt D-Link router-ükre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24040) stellaz válasza Gubek-Einste (#24033) üzenetére


stellaz
addikt

köszi, akkor ez még külön jó

(#24041) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok! Segítséget kérek tőletek!
Digis top net csak wifin lenne használva. Torrent és online játék 1 gépen plusz okostelefon használná.
Milyen router tudja biztosítani?
Jelenleg D-link birkózik 15/5-el ,a telefon már nem tud hatékonyan wifit.
Köszönöm!

(#24042) Intruder2k5 válasza Möhe (#24041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

80Mbps sok szálon torrentezni? Ez nem WiFi-re való!

(#24043) kali válasza Möhe (#24041) üzenetére


kali
legenda

már a 80/25 wifi útján történő maximális átvitele sem mindig sima ügy, és torrent mellett még onlie játék is? rendesen visszafogandó a torrent, és akkor valahogy talán...
mennyit szánsz rá hozzávetőlegesen?
milyen ellenoldalak csatlakoznának fel a routerre? a típus lenne a lényeg, hogy milyen mimo kell...stb!?!?

(#24044) Möhe válasza Intruder2k5 (#24042) üzenetére


Möhe
addikt

Tudom hogy nem kóser dolog,de jelenleg a csatlakozási pont és a gép között nem (is) a távolság a gond hanem a vezeték eltüntetése és a barkácsolási lehetőségek hiánya.(nem szedhetem fel a sarokvédőt és falat sem fúrhatok :((( )
Mennyire leszek lekorlátozva ha netán mégis csak ez az opció marad?

A márka mind1 ,otthon évek óta meg vagyok elégedve TP-link 503-al (asszem ez a száma) de itt csak wifi játszik (eddigi állás szerint).
Az ár kb 13-15k körülire saccoltam.
Kérnék 2 lehetőséget, csak wifire és egyet ha mégis van kábeles összekötés.
köszönöm :R

(#24045) Intruder2k5 válasza Möhe (#24044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez a sebességhez már mindenképpen Gbit-es router kell! Ha Neked bejön a TP-LINK márka, és bízol benne, akkor mondhatnám, hogy 1043ND, de sajnos annak WiFi-jére rengeteg a panasz a saját topikjában, ezért inkább a WDR3600, amit mostanság ajánlanak! Ilyen árban nem is nagyon kapsz más Gbit-es routert, csak TP-LINK-et!

(#24046) Möhe válasza Intruder2k5 (#24045) üzenetére


Möhe
addikt

Nem az hogy bízom a márkában csak olcsób szegmensben működik hiba nélkül. Ismerős eleve lebeszélt róla, de ő a Linksys-t mondta. Még ráalszom a dologra. Köszönöm a segítséget!

(#24047) dh66e válasza Gubek-Einste (#24039) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi a tippet,nem ismerem a mostani felhozatalt csak ezeket láttam megfelelő sebességűeknek,de akkor jobban belemélyedek a témába.

(#24048) lacos001


lacos001
senior tag

Estét!

Erre a kérdésemre válaszként jött,hogy tegyek elé gigabites switchet,ami ugye nekem is eszembe juthatott volna......
Ez a kütyü megfelelő erre a célra?
Légyszives világositsatok fel,mert holnap vennem kell valamit. :)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#24049) kali válasza Möhe (#24046) üzenetére


kali
legenda

a linksys típusát is írd majd le azért, mert húzós terhelés alatt a proci, memória...stb is számít(hat), és nem biztos, hogy több pénzért erősebb hardvert is kapsz a linksys felirattal, illetve ott jellemző a gynegébb beépített kis antenna, ami valamivel gyengébb wifi szórást jelent, mint a külső nagy antennás routereknél!
illetve az asus esetében adott néhány típus, ahol a beépített antennák is aránylag erősek!

[ Szerkesztve ]

(#24050) vapour01


vapour01
csendes tag

Sziasztok!

Egy új routerre lenne szükségem, érdekelne, hogy mit tudnátok ajánlani.
30/3-as net, 2 noti + 1 asztali gép. amire használom: torrent + online játék + átlagos netezgetés.
Ár: max 10.000

Egy kis offtopik: Jelenleg egy ősrégi SMC G-s routerem van és jelen esetben a torrent megöl minden más netes folyamatot, akkor is ha nem használja a sávszélt, csak fut a program. Például egy youtube videót nem tud betölteni, mert elkezdi betölteni, de egy pontnál megáll és nem megy tovább, mintha egy pillanatra megszakadna a kapcsolat. Ez router hiba lehet?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.