Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Beri válasza #73959936 (#38000) üzenetére


Beri
addikt

elő sem merem venni, nem ismerős a firmware számomra
Visszaállíthatatlanul elrontani nem tudod úgysem (hacsak nem erőszakolsz rá valami random 3rd party szoftvert, ami nem is rávaló, etc.).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38002) #73959936 válasza Beri (#38001) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

A hálózat most is megy 1 Asus (!) routerrel, semmi gondom vele...

Nem fogom elrontani, mert kizárólag azt teszem rá, amit a a gyártótól lehet letölteni....
(mégcsak nem is tomato-t vagy dd-wrt-t már persze amelyik létezik hozzá...)

(#38003) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok milyen Wi-fi s routert tudtok ajanlani UPC fiber power 240 es internet csomaghoz ne legyen nagyon draga de legyen minosegi is :)

(#38004) proradeon válasza xmaas (#38003) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

TP-Link TL-WR1043ND v2.x
Asus RT-N18U

Ha szükséged van 5 GHz-es WiFi-re is, akkor: TP-Link TL-WDR3600

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38005) #48967168 válasza Multibit (#37994) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippet!

Egyébként éppen most tanulgatom... :)

(#38006) xmaas válasza proradeon (#38004) üzenetére


xmaas
őstag

Koszonom a segitseget a harmadik lesz a befuto :R

(#38007) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Nézegettem a topikleírást, keresgéltem a neten is, de nem találtam megfelelő routert. Elég világtalan vagyok a témában, de hátha van valakinek valami jó ötlete.

Tehát: keresek egy olyan routert, amivel gyors kapcsolatot tudok a háttértáramhoz (tehát jó eséllyel gigabites, nagy, nyers képfájlok elérése), és meg tudom osztani vele a mobilnetemet. Külön-külön láttam erre megoldást, de egyben nem. Nem tudom, milyen lehetőségek vannak.

Jelenleg olyan helyen lakom, ahol egy 20+100GB-os mobilnet a legélhetőbb netszolgáltatás.
A gyártó egy wifi-s modemet adott, ami csatlakozik USB-n az asztali géphez, és wifi-n a laptophoz, így meg van osztva. Viszont ettől szeretnék megszabadulni, mert nagyon bugos a géppel, a win elalváskor nem tudja leválasztani, és sokszor kékhalált dob, ha otthagyom a gépet. (próbáltam megoldani, eddig sikertelenül)

[ Szerkesztve ]

(#38008) proradeon válasza scarbantia (#38007) üzenetére


proradeon
őstag

"amivel gyors kapcsolatot tudok a háttértáramhoz"

Ezt hogy érted? A háttértár pl. a router egyik USB port-jára lenne csatlakoztatva? Vagy egyik gépről a másikra másolásra érted a "gyors kapcsolat"-ot?

"A gyártó egy wifi-s modemet adott"

Pontosan milyen USB stick típusról van szó?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38009) scarbantia válasza proradeon (#38008) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem, szóval nem egy USB-s tárolóról van szó, hanem egy home szerverről(DELL T20). A modem Huawei R208.

[ Szerkesztve ]

(#38010) masoo


masoo
tag

Sziasztok

Jelentem, a választásom most az asus n18u -ra esett, de azért meg szeretném kérdezni, hogy az asus ac52u miért nem jó választás? Ha a kettő közül kell választani.

(#38011) masoo


masoo
tag

No tényleg lezárom a válogatást.

3 típus maradt, és ebből nem tudom melyiket kellene szeretnem.

n18u
n56u
n65u

tipp és melyik miért?
a két 5x-es csak az 5ghz miatt jó?

Köszönöm szépen

(#38012) Multibit válasza masoo (#38011) üzenetére


Multibit
veterán

3 típus maradt, és ebből nem tudom melyiket kellene szeretnem.
Pedig ha Te nem tudod, más sem fogja tudni ;]
Mennyire fontos a wifi? Milyen ellenoldalak vannak nálad? Úgy értem, hogy 5GHz-képesek, vagy sem? Ha az 5GHz-es vezeték nélküli kapcsolat felülír egyéb igényt, akkor válaszd a második, vagy harmadik modellt! Minden más esetben az N18U a nyerő, ez nem vitás.
Az N18U ma annyira best buy, hogy ahhoz képest jelentősebb előrelépést az AC56U jelentene - szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38013) masoo válasza Multibit (#38012) üzenetére


masoo
tag

-----Hát 2 mobil szokott felmenni de nem állandóan, ezek dual band képes készülékek.
----Toshiba laptopban atheros ar9485wb-eg van, amennyire látom ez nem képes dualban működni, mellesleg vacakol a win7-8-8.1 el legalábbis szerintem, ez a problémám fő oka. Így tehát nem tudom hogy a wifiről azért dobál le mert az atheros vacakol, vagy mert a belkinem régi nagyon.
----Toshiba tablet is van, a-b-g-n a wlanja, tehát ebből azt gondolom hogy dual rendszerű.
----Hp photosmart is rá van kötve most a belkinre, de ugye ott csak 2,4ghz képesség van, ezt viszont simán lehet usbbe is tenni éppen mert nekem majdnem mingyek csak érjem el a hálózaton.
----Valamint újítok egy smart tvt hamarosan, kb azért, hogy a külső wincsit a routerre kötve filmet legyek képes lejátszani rajta.

Fontos hogy stabil legyen, és gyyors, bár a net még nevetséges, de jön a digi 100/50es csomagig biztosan jövőre. most 3/1 a net tudása. Jó lenne így a sebességet is legalább 80-88% -ban kihasználni a routerrel.

Végül is hogy ezt leírtam azt hiszem az 5ghz talán nem is annyira fontos nekem, de kérdés mikorra lesz annyira elterjedt, hogy e miatt megint cserélni kellene a routert. Mert szeretek előre gondolkozni.

dióhélyban

(#38014) proradeon válasza scarbantia (#38009) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ezt az eszközt sajnos egyik router sem támogatja. Be kell szerezni egy olyan - független, vagy a te szolgáltatódtól függő - stick-et, amit támogatnak a routerek (lista), majd beszerezni egyet valamelyik felső (!) kategóriás Asus (!) routerek közül, melyeknél fel van tűntetve, hogy 3G kapcsolat megosztására alkalmas. Listát a topic összefoglalóban találsz.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38015) masoo válasza proradeon (#38014) üzenetére


masoo
tag

Tehát mindegy veszek e routert vagy nem, az atherost egyik sem fogja igazán kiszolgálni?
Mi lehet ennek az oka??

A sticknek passzolni kell a routerhez? n18u és ac56u lett a 2 záró esélyesem. Esetleg tudnál is ajánlani valami konkrétumot (optanet a mostani szolgáltató, digi lesz jövőre)

Az is megoldja a dolgot ha kicserélem mondjuk magát az atherost a laptopban? Garanciálisan? Mert ilyesmit ajánlottak és realtek lapkákról beszéltek mikor ismertettem a problémát. Ráadásul win8 és belkin és atheros jó 5-6 hónapig nem igen okoztak gondot egymásnak. Csak most lett erős ez a probléma sajnos.

(#38016) kk831228 válasza masoo (#38015) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem neked vàlaszolt.... :B :D
Amúgy kb. akkor 2 telò tud 5ghz-et. Akkor szerintem fölös a dual band. A tablet nem hiszem hogy tudja... :U

A tv kicsit kétséges , de szerintem az is elketyegne 2.4-en kellõ sebességgel. Egyàltalàn dual band a tv amit vennél?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38017) masoo válasza kk831228 (#38016) üzenetére


masoo
tag

Juj tényleg, annyira rá vagyok fókuszálva a problémára, hogy olvasni is elfelejtettem :S

a tablet dual band -ként (a-b-g-n dual band a leírás a wlan résznél a doksiban) hivatkozik magára de ennek persze nincs komoly jelentősége. Tv-t még nem tudom milyet akarok, ott első sorban a képátló lesz a fontos hogy dual vagy sem az már másod vagy harmadlagos szempont vagy még több.

Igazából a kérdés ami bennem felmerül az az, hogy mikor lehet majd kihasználni már minden eszközben a 5ghz-t és addigra felmondja e az n18u a szolgálatot és kell egy másik, vagy kibír annyit, hogy inkább megérje 9000ft pluszt adni azért amelyik belül kb ugyanaz mint a 18-as, de 5ghz-t is tud kezelni stabilan. Valamint azt hiszem van benne vendég opció ami nálam hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38018) milszab


milszab
senior tag

Szerintetek egy ilyennel jobb lenen a jel? :)

(#38019) proradeon válasza milszab (#38018) üzenetére


proradeon
őstag

Attól függ mire. Ez egy irányított antenna. Például két klienst lehet hosszabb távon összekötni vele, hogy ha a másik kliensnél is egy ilyen irányított antenna van, és az antennák egymás felé néznek. Arra nem alkalmas, hogy a lakásban "szórja" a jelet.

De egyébként ez nem ide való téma.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38020) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok

aki esetleg ert hozza, az megtudna mondani, hogy atmenne az 500-as net a MikroTik RB951G-2HnD-n?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#38021) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Egy másik témából irányítottak ide, hogy itt több választ kapok.
Tehát írom is:

Otthonra kellene egy Wifis router, igazából a legegyszerűbb elég lenne, de a biztonság kedvéért, nem baj, ha tud is valamit. Szóval kinéztem az ASUS RT-N10 D1 routert: katt.
Legfőképp egy tabletet kellene ellátnia, hogy tudjak a messzi távolból skypeon videotelefonálni. Erre gondolom a leggagyibb utolsó noname router is elég. De nagyritkán én is otthon vagyok, és akkor nem árt, ha működik még ez-az.
Viszont az elvárás, hogy lehetőleg nagyon megbízható legyen, mert a távollétemben senki se tud vele mit kezdeni, ha gebaszolna.
Mennyire megbízható az, amit fent írtam/linkeltem ?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#38022) proradeon válasza TomMusic (#38021) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Asus RT-N12 D1 alá ne add. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38023) muszor válasza muszor (#37989) üzenetére


muszor
tag

Erre valaki?

zsoltee

(#38024) kk831228 válasza masoo (#38017) üzenetére


kk831228
addikt

Igazàból az a kérdés hogy Te mikor fogsz olyan eszközöket vásárolni... :B Szerintem ha kétéven belül nem akkor n18u... Meg akkorra már lesz több új típus... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38025) scarbantia válasza proradeon (#38014) üzenetére


scarbantia
aktív tag

És tényleg. Köszi! :R Lehet eleve nem is néztem az Asus-okat mert olyan csicsásak. Meg ahogy nézem nem is olcsó, korábban 13e körül néztem a TP-linkeket. De hát ez van. Szóval akkor keresek egy olcsóbb, gigabites 3G támogatott ASUS routert, ami lehetőleg N-es, de inkább AC-s wifit tud.

(#38026) TomMusic válasza proradeon (#38022) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Köszönöm a választ!
Esetleg meg tudnád indokolni?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#38027) masoo válasza kk831228 (#38024) üzenetére


masoo
tag

Hát nem tudom mert általában vigyázok a dolgaimra, és nem is vagyok sznob (ha tudnák hogy az usában 1 dollár a iphone6 .... ) hogy ezért cserélgessek dolgokat, szeretek jót venni, de évekig használni. A telcsik újak a tablet is, ezek dual band cuccok, de általában tablet amivel itthon netezek vagy laptop, néha egyszerre kettő pl bittorrent esetén, a laptop viszont még nem dual ami meglepett az árát és a teljesítményét ismerve, persze egy alkatrész cserével azzá tehető.. tv meg még azt sem tudom milyen de ebből is jót fogok venni, évekre.

Tehát vannak ilyen eszközeim (5ghz), de a tablet miatt aligha kell akkor nekem 5ghz. nyomtató is kiváló és a gyártónak nincs is dualos nyomtatója ahogy olvastam. az sem cserés mostanság.

tehát asszem n18u, még a teszteken is ódákat zengenek róla, no persze nem a piár cikkekre gondolok, a valós tesztekre.

legyen az akkor és köszönöm!

(#38028) kk831228 válasza masoo (#38027) üzenetére


kk831228
addikt

Jajj , én csak véleményeztem, az ne legyen mérvadó... :B
(Amúgy nekem is az van... ;) ) Vannak itt szakértők akik még nem szóltak hozzá, inkább az Ő véleményüket vedd figyelembe!! :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38029) proradeon válasza TomMusic (#38026) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Elvárásaid között volt, hogy nagyon megbízható legyen, és mivel ez erről a modellről biztosan elmondható, így nyugodt szívvel csak ezt merem ajánlani. Valószínűleg az általad említett RT-N10 D1 is stabil, de ezt nem merem teljes magabiztossággal kijelenteni, mert nincs vele tapasztalat. Valamint az RT-N12 D1 nem sokkal drágább, és erősebb hardveresen is.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38030) TomMusic válasza proradeon (#38029) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Értem, köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#38031) masoo válasza kk831228 (#38028) üzenetére


masoo
tag

No és mi a véleményed róla?

van benne esetleg vendég mód? mert nem találtam megbízható leírást erről.

jól kezeli a rákötött wincsiket?
átviteli sebessége jó?

huhh meg bármi ami mérvadó szívesen hallgatom :)

(#38032) kk831228 válasza masoo (#38031) üzenetére


kk831228
addikt

Go ide most már ha ilyet szeretnél... ->[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#38033) zolnagy


zolnagy
őstag

Egy TV-ről honnan lehet tudni, hogy dual band-e?
Konkrétan a Samsung 40F6320 TV-mről sehol nem találom ezt az információt, pedig pont csak a miatta gondolkodom dual bandes routerben wifin filmeket megosztani a Cloudról.

(#38034) Gubek-Einste válasza zolnagy (#38033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általában a gyári adatok között szokott lenni.
Ennek a tévének nincsen beépített wifi adaptere, csak a ethernet csatlakozó és USB port van rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38035) zolnagy válasza Gubek-Einste (#38034) üzenetére


zolnagy
őstag

A gyári adatok között csak az szerepel, hogy a/b/g/n wifi jelet fogadja. De az nem, hogy az n-ből csak a 2,4 vagy az 5 GHz-t is. A neten sehol sem találok erről infót. 2,4 GHz-es hálózathoz tud csatlakozni, de pont a film miatt jobb lenne azért az 5GHz

(#38036) kali válasza zolnagy (#38035) üzenetére


kali
legenda

az "a" szabvány erősen valószínűsíti az 5 GHz képességet.

[ Szerkesztve ]

(#38037) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Asus RT-N18U-nál most árcsökkenés volt az i**n-nál, 19.215 Ft ért megvehető. :)
Döntöttem így, és ezt meg is rendelem.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#38038) istvanszucs válasza Beri (#37993) üzenetére


istvanszucs
tag

Találtam, követtem és így jutottam a leírt helyzethez. Persze nem segít(ett), hogy más néven nevezik látszólag ugyanazt a működési módot még egy márkán belül is és hogy ellentmondóak az instrukciók, úgyhogy továbbra is szívesen venném a segítséget.

Tehát van egy (ASUS) router amely csatlakozik az internethez (továbbiakban ASUS). Van egy TP-link eszköz amelyet a routerhez wireless módon szeretném csatlakoztatni (továbbiakban TP-Link), hozzá pedig egy switchen keresztül több wired eszköz csatlakozna.
Nincs szükség arra, hogy hozzá vezeték nélkül további eszközök csatlakozzanak.

Keresztkérdések:

A TP-link eszközön melyik működési módot kellene beállítanom. Client? Ha Client akkor kapcsoljam be a WDS-t? Bridge with AP? WDS repeater? Universal Repeater?

Az ASUS routeren, amely az internethez csatlakozik AP-t állítsak, WDS-t, vagy hybridet annak függvényében, hogy a másik oldalon WDSt, vagy WDS repeatert adok meg? Ha WDS-t adok meg, akkor kölcsönösen kell megadnom a MAC címeket és összekapcsolnom az eszközöket, vagy csak a TP-Linket kell az ASUShoz kapcsolnom.

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38039) zolnagy válasza kali (#38036) üzenetére


zolnagy
őstag

A [wiki] szerint tényleg 5 GHz-en működik az "a", de ez egy régi szabvány. Ettől lehet, hogy az n-es 5 GHz is megy?

(#38040) #73959936 válasza zolnagy (#38039) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szerintem az általad hívott linken a táblázat is egyértelművé teszi, hogy az n-es szabvány az új, amely a 2,4 mellett/helyett 5 ghz-en is működik....

(#38041) milszab válasza proradeon (#38019) üzenetére


milszab
senior tag

Értem. Akkor nem nyert. :) Amúgy meg router-hez kapcsolódik, azért sem tettem off-ba. Akkor lényegében nem lehet semmit se tenni a jobb jel érdekében?

Meg a másik hogy ajánlgattok itt olyan routert is amin nincsen antenna? Az oké hogy szép, de nem gyengébb mint az antennás változat?

[ Szerkesztve ]

(#38042) proradeon válasza milszab (#38041) üzenetére


proradeon
őstag

A lehető legjobb jelerősség érdekében két dolgot szoktunk javasolni: Első körben egy olyan router-t, ami 5 dBi nyereségű külső antennákkal rendelkezik, és e mellé még azt ajánljuk, hogy lehetőleg a WiFi-vel lefedendő terület közepén helyezzék el a router-t.

A belső antennás eszközöket pedig általában kisebb terület esetén szoktuk javasolni. Nem sokkal rosszabb a jelerősségük, sőt, némelyiknek talán még egyenértékű is egy-egy külső antennás társáéval, de nyilván ha valaki egy 100+ négyzetméteres területet akar lefedni, akkor nem ezt fogjuk neki ajánlani, hanem valamelyik külső antennás megoldást. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38043) Beri válasza istvanszucs (#38038) üzenetére


Beri
addikt

Akkor neked nem WDS-re van szükséged, ez a gond.

Ázusz koma beállít úgy, mintha csak simán magában akarnád használni, TP-Link kliens módba, felcsatlakozol vele az ázuszra, kész.

Keresztkérdésekhez:
- A különbség a client és a client bridge között az, hogy a client route-ol is, a client bridge meg csak összebridge-eli a két interfészt (WLAN-LAN), tehát a fő router oszt majd DHCP-n IP-t, ő route-ol, stb. A második a neked való mód (kiegészítésként a hsz. elejéhez). Persze mind a kettővel működnie kell a mókának.
- semmi haxolásra nincs szükség, sehova nem kell WDS, lásd felül.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38044) jerry311 válasza muszor (#37989) üzenetére


jerry311
nagyúr

téma összefoglaló
Felső kategóriában van pár router ami képes USB-n médiaszerverként funkcionálni.
Tippelem az kell a Samsung AllShare-nek.
Tuti tipp: nézd meg milyen megosztásokat támogat a TV, keress olyan routert hogy legalább 1 közös protokoll legyen benne.
Ez leginkább NFS vagy Windows Share (Samba/SMB) lesz.

(#38045) Intruder2k5 válasza jerry311 (#38044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ez leginkább NFS vagy Windows Share (Samba/SMB) lesz."

Na meg főleg DLNA, ha már média megosztásról van szó, és a Serviio-t szeretné kiváltani! :)

(#38046) jerry311 válasza Intruder2k5 (#38045) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát feledékeny vagyok.
Korral jár. :DDD

(#38047) zolnagy válasza #73959936 (#38040) üzenetére


zolnagy
őstag

Úgy legyen. :)
Mert pl. a routernél is hiába N-es, nem feltétlenül tudja az 5GHz-t.

(#38048) kali válasza zolnagy (#38039) üzenetére


kali
legenda

ahogy nincsenek mostanság a szabvány tudó, de nem n szabványos 5 GHz képes routerek...stb, úgy ellenoldalak sem, pláne nem tévék, szóval ahol a/b/g/n van megadva, ott jellemzően n szabványos 5 GHz is adott lesz.

(#38049) zolnagy válasza kali (#38048) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, akkor dual band router lesz a befutó.

(#38050) muszor válasza jerry311 (#38044) üzenetére


muszor
tag

Üdv. Köszi szépen. Az összefoglalót már néztem. Az általam írt routert néztem ki. Tapasztalatok érdekeltek volna, köszi a megosztás .támogatási tippet, megnézem. És azt is köszi hogy figyeltél rám. Már kezdtem aggódni hogy senki se figyel....

zsoltee

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.