Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Alex91 válasza yu4gi (#96000) üzenetére


Alex91
félisten

Amin van egy 2,5 Gbit WAN, es legalabb egy 2,5 Gbit LAN is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96002) Patice válasza yu4gi (#96000) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem elég ha a router WAN portja 2,5G, kell egy 2,5G LAN port is, hogy a géped felé is ennyi legyen a plafon.
Tehát olyan eszközt kell keresned, amin legalább két 2,5G Csatlakozó van. Ritka lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96003) blakey válasza yu4gi (#96000) üzenetére


blakey
félisten

Egy kiindulópont: Asus Rog GT-AX6000

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96005) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Ez mennyire jó deal? [link]

(#96006) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Sziasztok,

jelenlegi routeremet szeretném lecserélni egy 3 darabos grid modellre, mivel a régi egyre gyakrabban hagy ki. Egy kétszintes családi házba kerülne. Egy-két éven belül egy NAS is rácsatlakozna. Tudnátok ajánalni egy modelt? 30-50e Ft-os árkategóriában nézelődök.
Előre is köszönöm!

(#96007) Gubek-Einste válasza Quantum86 (#96006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96008) karaly93


karaly93
csendes tag

Üdv.
Segítséget kérnék ha esteleg nem ide tartozik akkor törlöm a hsz-t.
Abban kérném a segítségetek hogy lenne nekem 2 db acces pointom és egy sfp optikai modulom és be kellene őket árazni hogy el tudjam passzolni őket. Mind a 3 eszköz bontatatlan sosem használt,de gari nincs rájuk!
Teahát a 3 eszköz ez lenne:
-2 db Ubiquiti U6-LR Access Point
-1 db Ubiquiti UF-SM-10G-S (sfp+ modul 1 pár!!! nem össze keverendő 1 dobozban 2db ugyan olyan eszközzel!).
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv. :R :R :R :R

(#96009) Dr.NX válasza Quantum86 (#96006) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mesh-re gondolsz grid alatt?
50 ezres keretbe kb. belefér a Tenda MW5 és a Tp-link Deco M4.
Esetleg a Xiaomi AX3000, de abból nincs három darabos kiszerelés.

Elfogadom a sütiket.

(#96010) (-.-) Zzz


(-.-) Zzz
újonc

Sziasztok

Szeretnem a segitsegeteket kerni. Jelenleg egy Mercusys M50g-t hasznalok, ez tobbe kevesbe jo volt, de az emeleten a routertol legtavolabbi ponton mar nagyon gyenge volt a 2,4 ghz is. Ezen szeretnek javitani. Vettem egy TP-link AX23-t kiprobalni, hat nem lett sokkal jobb a helyzet sajnos.
Jelenleg ezen a ket megoldason gondolkodom:
- Mercusys Halo H50g
- Emeletenkent egy darab ASUS RT-AC57U V3 (ebbol az egyik a fo router lenne, az emeletre kihuztam mar egy plusz lan vegpontot a jelenlegi routertol a masik eszkoznek)

Melyik megoldast javasolnatok inkabb ? Koszonom elore is

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kb 150 m2 családi ház, 30-40 cm vegyes falazat, 2 szint
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Kliensek kb 15-20 db. LAN: 1 db PC, 1 db TV, 1 DB kamera Wifi: 2 laptop, 1 XBOX, 3 telefon, tobb okos kutyu
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
max 30-35
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
AC minimum, AX jo ha van de nem ragaszkodom hozza. A legfontosabb, hogy ne kelljen a csaladnak kezzel valtani az SSID-k kozott, mondjuk ha felmennek az emeletre (2,4 az 5 es a guest termeszetesen kulon lenne). Es persze legyen stabil, ne kelljen hetente ujrainditgatni az eszkozoket.

(#96011) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!

Az alábbiak szerint keresnék routert. :)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kb 70 m2 családi ház, ytong illetve gipszkarton falazat, egy szint
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 db PC, 2 TV, 2 telefon és egy komplett otthoni okosrendszer úgy 10-20 eszközzel karöltve(amit lehet kábellel kötök össze)
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Telekom 1000/1000, későbbiekben elképzelhető a 2000-esre váltás.
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
max 100eFt
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
WiFi 6 képes legyen minimum, a lefedettsége erős legyen és ne kelljen mesh rendszert építeni. Képes legyen kezelni az esetleges 2,5G-s forgalmat, tartós, támogatott eszköz legyen.

Köszi :)

(#96012) Multibit válasza Zsolty20 (#96011) üzenetére


Multibit
veterán

lefedettsége erős legyen és ne kelljen mesh rendszert építeni
Erre nem fogja neked letenni senki a nagyesküt :N Vagy összejön, vagy nem.

Képes legyen kezelni az esetleges 2,5G-s forgalmat
Ezt fejtsd ki pontosabban! Csak néhány posztot kell visszaolvasnod ezzel kapcsolatban.

(#96013) Alex91 válasza Zsolty20 (#96011) üzenetére


Alex91
félisten

[link] [link] , pl ez.
De nekerdezd, hogy mennyire jo... A specifikacioja eleg jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96014) kpityu2


kpityu2
őstag

Nézegetem az új routerem beállításait és azt látom, hogy a wifi teljesítménye nem növelhető 100 mW (20 dBm) fölé, legalábbis EU firmware-rel. A régi 1043ND-t be lehetett állítani 500 mW (27 dBm) teljesitményre is. Az újaknál már csak a kültéri típusok tudják ezt ha jól láttam. Legalabbis hivatalosan. Talan ez az oka a tapasztalt hatótáv csökkenésnek. Meg persze az igények is nyilván nőttek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96015) Quantum86 válasza Gubek-Einste (#96007) üzenetére


Quantum86
csendes tag

Kertváros, a digi kábel az emeletre fut be, 1 gigabites sávszélességgel, 3-4 falon keresztül kell a jelenlegi routernek vinnie a jelet. 4-5 wifi eszköz, 2 LAN eszköz csatlakozik rá.
Egyéb igények közé tartozik az egyszerűség, de emellett nyilván fontos a biztonság, tudja a WakeOnLAN jeleket továbbítani, valamint egy NAS-ra kívülről is rá lehessen csatlakozni. Remélem ezek nem zárják ki egymást, nem vagyok szaki.

(#96016) Quantum86 válasza Dr.NX (#96009) üzenetére


Quantum86
csendes tag

Köszömöm az ajánlást. Igen, mesh-re gondoltam.
Melyiket ajánlod a felsoroltak közül?

(#96017) Zsolty20 válasza Multibit (#96012) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Mivel amit én szeretnék (LAN/WAN 2,5G) vagy istentelenül drága és/vagy nem létezik, ezért maradnék a megszokott Gigabit lehetőségnél és ehhez mérten keresnék megfelelő routert. Nyilván az, hogy mennyire erős nem kőbe vésett, de tapasztalatok alapján kideríthető a dolog. :)
A lényeg annyi, hogy egy stabil hálózat központjául szolgáló router lenne a cél. :)

Alex91: köszi, mindenképp ránézek. :)

(#96018) Gubek-Einste válasza (-.-) Zzz (#96010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus AiMesh megoldása legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96019) Gubek-Einste válasza Quantum86 (#96016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Három darabosból a TP-Link Deco M4 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96020) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!
A kertben szretném a wifi jel erősségét, távolságát növelni.
Szintes ház (kb.2x70), felső emelet AX92U, alsó szint AC66U B1, kábeles Backhaul.
Kültéri wAP-ra gondoltam ha megvalósítható. Milyet ajánlotok? (eszköz-kert vége kb.35m)
Esetleg a AC66 cseréje vagy a melévő AiMesh bővítése még egy eszközzel(ez kicsit bonyolult lenne)?
Minden megoldás érdekelne.
Köszi

(#96021) Essejó válasza OTika (#96020) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk egy ilyennel? link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96022) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az otthoni net kialakításában.

Gigabites digi netem van, egy szakadozós wifijű fiberhome routerrel. A PPPOE kapcsolat nem szakad, csak a wifi.

Van egy D-Link DIR-860L B1 routerem padavan firmware-rel, ezzel meg tudom oldani a wifit.
Több kérdésem is van;

1.) A D-Link router építse fel a pppoe kapcsolatot, vagy menjen simán hotspot üzemmódban kábellel összekötve a szolgáltatói routerrel?
Van ennek bármilyen előnye? Pl. a dupla tűzfal, vagy hasonló terén?

2.) Elgondolkodtam új AX-es routeren is. Jelenleg 7 eszköz tud AX-et, de a közeli jövőben ez bővül még kettővel legalább.
A lakás egy 74nm-es panel, és kb. középen lenne a router, így csak kevés esetben (konyha, fürdő) áll betonfal az útban, de más esetben sem egyenes a rálátás a routerre, de nincs mindenhol teljesen eltorlaszolva betonnal.

Érdemes ilyen helyzetben GB nettel AX-es routert venni, vagy nem lenne sok előnye a mostanihoz képest?

Kössz előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96023) Dr.NX válasza Bici (#96022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen, javasolt modem módba tenni a digis eszközt és egy ax-es routerrel felépíteni a kapcsolatot.

Elfogadom a sütiket.

(#96024) OTika válasza Essejó (#96021) üzenetére


OTika
aktív tag

Igen, ezt is néztem.

(#96025) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, router és router hatótávolsága között van különbség? Egy 10 éves legalapabb egy antennás tp link routert használunk jelenleg és a ház legvégében 1-es jel van csak. Ha esetleg vennék egy mai modernebb routert akkor valószínűleg jobb jelet kapnánk? Ha igen akkor esetleg tudnátok egy ilyet ajánlani úgy 10 max 15 000 FT-ig?

(#96026) MaCS_70 válasza RedHarlow (#96025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nagyon komoly különbség van az egyes routertípusok (helyesen: AP-k) wifis lefedettsége között -- bár az antennák száma pont nem számít.

Ráadásul a karakterisztikák is különbözőek lehetnek, nem mindegy, hogy milyen környezetben használná az ember, de a legfontosabb: a wifi teljesítménye megjósolhatatlan, csakis a helyszínen derül ki, akármelyik generációval és frekvencián.

Az AX egyébként sokat dobott a zsúfolt környezetben és több falon át történő használat minőségén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96027) Bici válasza Dr.NX (#96023) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96028) nor.bert


nor.bert
csendes tag

Sziasztok!
Eddig a TP-Link Deco M4 és az X20 közt vacilláltam, de az itteni olvasgatás hatása, hogy a WiFi 6-ot választom. Ekkor jött képbe a Xiaomi AX3000 Mesh routere. Erről mit lehet tudni? Jobb annyival az X20, mint amennyivel drágább? Használja valaki, esetleg próbálta mind a kettőt?
Előre is köszönöm!

(#96029) Gubek-Einste válasza nor.bert (#96028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb annyival az X20, mint amennyivel drágább?
Nem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96030) nor.bert válasza Gubek-Einste (#96029) üzenetére


nor.bert
csendes tag

Esetleg valami konkrétum? Mit adnak nekünk a rómaiak? Tp-link fiatal mérnökei dupla áron, amit a Xiaomi nem? Jobb egyáltalán?

A Xiaomi AX3200 ajánlott lehet az AX3000-rel egy Mesh rendszerben?

[ Szerkesztve ]

(#96031) Essejó válasza nor.bert (#96030) üzenetére


Essejó
veterán

Az AX3000-ből van 1db-os is és akkor nem kell keverni

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96032) nor.bert válasza Essejó (#96031) üzenetére


nor.bert
csendes tag

Igen, köszönöm, tudtam, olcsóbb is.
Azért gondoltam rá, mert az AX3000-ről azt olvastam, hogy kevésbé jól konfigurálható. Meg az AX3200 olyan igazi router kinézetű, rendes antennákkal, ránézésre több a bizalmam iránta, nem egy dizájn termék. A sebességkülönbség nem jelentős, de ha érdemben jobb, akkor inkább vennék abból hármat. A hatótáv lenne fontos szempont, az áthatolás a falakon, vasbetonfödémen.

(#96033) Alex91 válasza nor.bert (#96032) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom a notebookodbol es a telefonodbol is kiall az antenna… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96034) Essejó válasza nor.bert (#96032) üzenetére


Essejó
veterán

Az AX3000 nél volt olyan vélemény, hogy ablakban volt, házzal szemközti parkban 50 méternél még volt wifi.
Vasbeton födém esetén a kábeles backhaul az ajánlott

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96035) nor.bert válasza Alex91 (#96033) üzenetére


nor.bert
csendes tag

Igen, voltak olyan telefonjaim, azokkal lehetett a házam szuterénjéből is telefonálni, a maiakkal oda kell mennem az ablakhoz.

(#96036) Alex91 válasza nor.bert (#96035) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, akkor nezd meg azt is, hogy melyik mekkora tererovel sugaroz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96037) nor.bert válasza Essejó (#96034) üzenetére


nor.bert
csendes tag

Majd felújítás során lesz kábel, addig azzal kell főzzünk, ami van.
Eddig is 3db TL-WDR4300 routerrel volt a ház lefedve. A szuterénben a Digi cucca mellett a vezér, ami osztotta a címet, ehhez kábelen kötve AP módban a földszinti és ehhez kapcsolódott bridge módban az emeleti. Nehezítés, hogy a 2. és 3. a ház ellentétes oldalain vannak. A földszinti, nyugati oldalon lévő router felett még elfogadható a jel, de az emeleten az ellentétes, a keleti oldalon lenne fontos a használhatósága. A földszinti routert nem tudom helyezgetni, az emeletit pedig akár hová tettem, nem lett érdemben jobb a keleti oldal lefedettsége. Próbáltam azt is, hogy az emeletre kettőt tettem, láncba kapcsolva a bridge módot, tehát a földszintről először csak felfelé, majd az emeleten nyugatról keletre haladva.
Most betelt a pohár, egyre gyakrabban kell újraindítani valamelyiket, mert elveszti a NET-et. Az emeleti soha nem működött kellő sebességgel, a kapcsolat is bizonytalan, vélhetően a vasbeton födém miatt. Macerás az állandó átjelentkezés is, mert csak kapcsolatvesztés esetén csatlakozik az erősebb jelre. Szóval erre keresek jobb megoldást.
A Xiaomi AX3000 és AX3200 routerei dedikált frekvencián kommunikálnak egymással? Vagy ez alap a Mesh-nél?

(#96038) Essejó válasza nor.bert (#96037) üzenetére


Essejó
veterán

Amíg az emeletre nem viszel kábelt addig, szórhatsz rá akár szentelt vizet is, úgy is lehal alkalmanként.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96039) Alex91 válasza nor.bert (#96037) üzenetére


Alex91
félisten

A tri-band rendszerek, amelyek dedikslt wifi backhaul csatornaval rendelkeznek, arai nem itt kezdodnek…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96041) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérek!
AX58U után kötött ethernet backhaul-os Ai-Mesh Node-nak melyik eszköz a jobb a kettőből? AC85P, vagy AC68U? Mindkettő megvan már, mindkettőt ugyanannyira nem használom, egyik sem kerül semmibe és nem szempont a használtpiaci eladási áruk sem.
Hwnat sem számít, hisz csak egy node, nem routeol. Szinte csak 2x2 AC eszközök vannak wifin, ebből 3-4 db, amelyik a plusz node-ra van bindolva, 4-5 eszköz pedig vált a 2 pont között. LAN-ból hármat használok a plusz node-on. Melyik lesz a gyorsabb, erősebb, megbízhatóbb?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#96042) blakey válasza kicsipapucs (#96041) üzenetére


blakey
félisten

AC68U, az AC85P nem tud Mesh-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96043) lexxjani


lexxjani
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.
Segítségre lenne szükségem az otthoni hálózat kiépítésében.
Az előzményeket átolvasva Asus Aimesh (WIFI6) rendszert szeretnék kiépíteni.

A hálózat egy emeleteskertes családi házban kerülne kiépítésre.
Digi 1000-es net kerül bekötésre.
A ház gyenge áramú rendszere már kiépítésre került a villanyszerelő által azon módosítani nem szeretnék.
A Digi optikai kábele az oszlopról a garázsba érkezik meg, ott az internet 6 UTP kábelbe ágazik, TV-ket, PC-ket látna el.
Szeretném ha mind a 6 kiosztást egyszerre tudnám bekötni a routerbe.
A router egy elosztó dobozba kerülne elhelyezésre.
A tervrajzot a hozzászólásomhoz csatolom.
Piros pontokkal jelöltem az UTP-k, és az optikai kábel elhelyezkedését.

A házban tégla falak vannak, és egy vastag betonfödém választja el az emeletet.
A ház körülbelül 148 nm.

A hálózatot elsődlegesen egy 3 tagú család használná 2db telefonnal tablettel 2 db laptoppal.
3db Tv XBOX, klíma redőny vezérlő riasztó kaputelefon főzőlap 6db kamera csatlakozna a hálózatra.
Ami most eszembe jut, de a későbbiek során ezek száma megnőhet.

Szeretném ha a kertben is megfelelő lenne a jel erősség a kert és az utolsó helyiség között ahol el tudnám helyezni a routert 20m van.

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
100.000 ft körüli összeg.

Elvárásom a wifi routerekkel kapcsolatban, hogy a hálózat összes eszközét gond nélkül ki tudják szolgálni, úgy hogy közben a xbox letöltés, torrentezés vagy netflixezés se lassuljon be.
Szeretném ha pontosan megneveznétek azokat az eszközöket amelyeket szükséges megvásárolnom a hálózat kiépítéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#96044) Alex91 válasza lexxjani (#96043) üzenetére


Alex91
félisten

En hagynam a szolgaltatoi routert router modban, wifi-jet kikapcsolnam, hozza kotnek egy 8 portos switcht, ebbe kotnem a LAN kabeleket.

A nappaliba vennek egy Asus RT-AX58U-t AiMesh routernek AP moddban. [link]

Az emelete meg 3 db Asus RT-AX1800U routert node modban. [link]

A bekotes a Scenario 3 alapjan kell megejteni. [link]

Most a kertben, hogy mi lesz, azt nem tudom, es a foldszint is kerdeses… Arban kb. belefer a keretbe. Az RT-AX1800U csak 3 db LAN csatlakozoval bir, hogy ne erjen esetleg meglepetes…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96045) enonlui


enonlui
tag

Hali mindenki!

előre is bocsi mindenkinek mert próbáltam elolvasni az összefoglalót, de nekem ez kínai. bocsi. de érdekelne a tanácsotok.
amit szeretnék az az hogy jobban kihasználni a net sebességét. idegesít hogy ilyen lassú a házban.
adott egy Vodás net ( a legnagyobb csomag) optikai kábelen amit behoztak a házba a padlásra egy kütyübe. onnan koax kábelen a routerbe. a router lövi szét az éterbe a házon belül levő kütyüknek.
1 tv
2 telefon
1 robot porszívó
1 laptop
1 tablet

milyen routert vegyek?
esetleg a padlásról ahova az optikai kábel megy abba a kütyübe. onnan hozzam tovább optikaival és ne koax-al?

válaszaitokat előre is köszönömpontos router típust meg optikai kábelt azt megköszönöm.

ha esetleg tudtok egyből ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#96046) Dr.NX válasza enonlui (#96045) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ebben mi volt a kínai?
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

A szolgáltatói eszközből te nem fogsz optikai kábelt továbbvinni.
A koaxiális kábel sem az, amire te gondolsz, a routerbe UTP/Ethernet kábel megy.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#96047) enonlui


enonlui
tag

bocsi nem tudom mi az az AX WIFI 6...
és foglami sincs hogy a telók és a laptop vagy a tablet illetve a porszívó tudja e.
nappaliban van a router és a kütyük max 6m távolságban vannak. és 2 válaszfal van közöttük. ami 10cm-es ytong. plusz egy 60cm-es ikeás Platsta szekrény cuccokkal. itt található a tv. a telók folyamat mozgásban vannak... iletve a tab is.
a router vásárlás ár szempontjából olyan max 40-50eft.
hogy milyen igényem van a routerrel kapcsolatosan?.... hát jöjjön a net mint az állat ha már a Voda 1000Mbit-et ad... :)

[ Szerkesztve ]

(#96048) Dr.NX válasza enonlui (#96047) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát így elég nehéz kibarkochbázni, hogy nem tudod hogy milyen eszközeid vannak, mitől lassú a neted (mi a mostani router?), mert hiába van Wifi 6-os routered, ha teszem azt minden eszközöd csak Wifi 4-et tud.
De hogy ne menj üres kézzel: Az Asus AX58U v2-vel annyira nem lehet mellélőni, 40 ropiból megvan.

Elfogadom a sütiket.

(#96049) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni router vásárlásban.

Jelenleg egy ASUS RT-AC87U routert használok. Szüleimnek tönkre ment a routere, így ezt nekik adom és ehelyett szeretnék vásárolni magamnak egy új routert.

Elég sok olyan eszköz van itthon ami ki tudja használni az AX szabványt, így mindenképpen WIFI6 routerben gondolkodom.

Néztem, hogy már vannak 2.5 WAN csatlakozóval szerelt eszközök. Ezeket milyen esetben ajánljátok? Megérik a felárat?

A keret egyelőre képlékeny, most csak azt keresem, hogy milyen vonalon induljak el. :R

(#96050) Gubek-Einste válasza eihwaz (#96049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néztem, hogy már vannak 2.5 WAN csatlakozóval szerelt eszközök. Ezeket milyen esetben ajánljátok? Megérik a felárat?
Ha gigabit feletti net előfizetés van kilátásban vagy van/lesz olyan NAS/home server/stb amelyik rendelkezik ilyen porttal.

A keret egyelőre képlékeny, most csak azt keresem, hogy milyen vonalon induljak el.
Asus AX86S és felette lenne érdemes nézegetni a jelenlegi eszköz miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.