Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98451) Gubek-Einste válasza VTom (#98449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha valamelyik egységet kábellel kötném össze, akkor a ZTE routerből jöjjön a kábel, vagy a TP-Link főegységből?
Mindegy

Illetve látom, hogy az Asus mesh rendszerét ajánljátok inkább sokaknak, ennek mi az oka?
Jóval rugalmasabb mint a TP-Link megoldásai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98452) Graphics válasza Gubek-Einste (#98451) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismeros most futott rá a TP-Link megoldására... Hogy kell még egy repeater is a "mesh"eszerű élményhez...

Mondtam neki, hogy hát Asus.... Bezzeg laptopból azt vesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98453) VTom válasza Gubek-Einste (#98451) üzenetére


VTom
veterán

Rendben, köszönöm. Akkor lehet, hogy mégis ASUS lesz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#98454) VTom válasza Gubek-Einste (#98451) üzenetére


VTom
veterán

Ez a megoldás működhet?:
1. Zenwifi router a telekomos routerhez kötve, telekomoson wifi kikapcs.
2. Hálószobában Zenwifi node, fali csatlakozóból kapja a netet, aminek a másik vége valamelyik routerbe megy
3. Irodában Zenwifi node, powerline adapterből kapja a netet, aminek a másik vége valamelyik routerbe megy

Sajnos az irodába nem tudtam kihúzni a vezetékes netet, ezért vagy wi-fin, vagy powerline adapterrel tudom megoldani a második node-ot.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#98455) Gubek-Einste válasza VTom (#98454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően jó elgondolás ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98456) pootty


pootty
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek szépen az alábbi esetre:
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Ytongból épült házról van szó, a főfalak 30 cm vastagok, a belső válaszfalak 10 cm-esek.
A képen látható az alaprajz. A piros X helyére tervezem tenni a routert, a távolságokat jelöltem. Azt szeretném, ha teljesen le lenne fedve a ház, a teraszt is beleértve.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Átlagosan 6, egyszerre pedig max. 10 eszköz használná, ezek közül kettő tudja az AX szabványt.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1 Gbit (300 Mbit garantált)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Hajlandó vagyok rászánni akár 50 000 Ft-ot, de egyáltalán nem vagyok képben, így lehet, hogy olcsóbban is megúszom. Feleslegesen nem akarok költeni, de ami indokolt és megéri, azt mindenképp. Hosszútávra tervezek.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Legyen stabil, mivel munkára használnám és kizárólag vezeték nélküli kapcsolattal.

Előre is köszönöm! :)

(#98457) Gubek-Einste válasza pootty (#98456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58Uv2 vagy TUF-AX3000v2 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98458) Ati1333


Ati1333
friss újonc

Azzal szeretném kezdeni,hogy nagyon nagyon kínai nekem ezek a számtekes dolgok!!!!
Szóval az lenne a kérdésem,hogy van egy t-hom os router de sajnos, nincs a házban mindenhol wi-fi.Vettem egy másik routert és összes kötöttem őket,de sajnos nem működik!!!Ebben szeretném a segítségeteket kérni!!!Az lenne a legjobb,ha valaki SZÁJBARÁGÓSAN egyszerűen le írná lépésről lépésre vagy akár képekkel vagy videóval hogy mit is kellene csinálnom!!!!Még egyszer leírom nagyon nagyon laikus vagyok ilyen dolgokhoz!!!
Előre is köszönöm a segítséget!!!!

(#98459) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok! Az itthon vezetékes hálózatomat szeretném javítani, mert VoIP-n rossz a hangminőség. Melyik router javasolnátok? Ár mindegy, a minőség a legfontosabb.

Jelenleg egy Vodafone modem (modem üzemmódban és IPV6 kikapcsolva) van összekötve egy TP-Link TL-SG1008D Switchel. A számítógép a switchre van közvetlenül rácsatlakoztatva. A switchre még rá van kötve közvetlenül egy NAS és egy TP-Link M4 Deco Mesh Router ami Wifin szétszórja magát még két másik M4 Mesh routernek így a Wifi meg van oldva.

(#98460) kpityu2 válasza Ati1333 (#98458) üzenetére


kpityu2
őstag

Sajnos ez igy nem menne. Minden routertipusnak más a konfigurációs felülete. Ha csak a wifit akarod kiterjeszteni, akkor az új routert úgynevezett AP módba kell állítani ehhez pedig számítógéphez kell kötni az egyik LAN porttal és a router felhasználói kézikönyve szerint beállítani. Javaslom, hogy először keresd meg az adott tipus felhasználói kézikönyvét a neten és ott nézd meg. Vagy a youtubeon is kereshetsz videót az adott típushoz , ha szerencséd van valaki feltöltött olyat amin ezt a beállítást csinálja. De ez nemis jó topik ilyenhez, a routered típusának megfelelő forumtopikba jobban illik. Vagy a t-home topikba.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98461) Graphics válasza Ati1333 (#98458) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor lehet célszerű lenne a közvetlen közeledbe keresni valakit, aki ért hozzá.

Típus nélkül esélytelen segíteni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98462) Gubek-Einste válasza Ati1333 (#98458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98463) Gubek-Einste válasza tikshow (#98459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98464) tikshow válasza Gubek-Einste (#98463) üzenetére


tikshow
addikt

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Wifi valoszinuleg nem lesz hasznalva, arra marad a mostani 3db szintenkent 1db Deco M4. Az uj router kb 20m hosszu CAT6 kabellel lesz osszekotve a 2 szinttel lentebb levo modemmel. A routerbe lesz bekotve az egy szinttel lentebb levo bazis Deco M4 egy kb 10m hosszu CAT6 kabellel ami megcsinalja a WiFi Mesht az egesz hazba, igy a router WiFi ki is lesz kapcsolva. Szinten kozvetlenul a routerbe 1 NAS, 1 PC es egy jelenleg hasznalaton kivuli fali ethernet csati lesz.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Deco M4 Wifin: 1 tv, 1 mi box, 1 laptop, 3 tablet, 3 mobil, 1 nyomtato, 1 Nintendo Switch kesobb ezek noni fognak ahogy nonek a gyerekek. Plusz egy Fronius napelem inverter.
Kabelen: Modem (Wan porton), M4 bazis, PC, NAS, hasznalaton kivuli fali csati, plusz 1 ures port nem artana a jovore nezve.
Lehetseges, hogy a nyomtatot csak ugy fogom latni PC-rol, ha a router wifijere rakom, mert jelenleg, ha a PC a Switchen van akkor nem nyomtat PC-rol, de ha a Deco M4-en Wifin vagy kabelen akkor igen.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Vodafone 500/22 Mbit
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Most elsorban az MS Teams audio gondjaimat akarom megoldani. A Microsoft Network Assessment Tool-al a jitterem 20-35 kozott ingadozik ami kicsit sok, kozvetlenul modembe 10-20 korul van (ez se biztos, hogy eleg jo) es egy jo QoS talan megoldana. Az M4-be van, viszont egysegenkent csak 2 kabelt tudok belerakni es a PC-t nem tudom kozvetlenul a bazisra kotni, mert nem fer el meg egy kabel a falba odaig.

(#98465) Exom


Exom
tag

Sziasztok
Tudnátok javasolni számomra 24 portos gigás switchet ?
Rack formájú nem igazán jó, inkább desktop kivitelűt szeretnék.
POE nem feltétlen követelmény, de ha 1 porton tudna leadni POE -t , az nem lenne rossz.
Nincs szükség menedzselésre. Szeretném ha a fogyasztása mérsékelt lenne.
Blokkolásmentes működés full-duplex módban alapvető.

[ Szerkesztve ]

(#98466) Gubek-Einste válasza tikshow (#98464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58Uv2 vagy TUF-AX3000v2 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98467) Gubek-Einste válasza Exom (#98465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

24 portnál már általánosabb a rack-be szerelhetőség mint igény. Mi a baj ha rack-be szerelhető a switch?
TP-Link SG1024D talán megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98468) Graphics válasza Exom (#98465) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon lesz mas a piacon, a 24 port gyorsan meghatározott méretét ad az eszköznek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98469) baro32 válasza Ati1333 (#98458) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia tök egyszerű én segítek neked :)
Az első router LAN 1-es be nekem ebben van azért így írom le egy lan kábellel összekötöd.
A második router WAN portjával összekötöd a két routert.

Lan: IP 192.168.2.2
SM 255.255.255.0
DHCP: StartIP 192.168.2.2
EndIP 192.168.2.254

Nekem ez szerepel az első routernél és ezeket az értékeket átmásoltam a második router-be és már meg is van oldva.

Nekem egy Asus Tuf AX5400-al van egy kisebb régebbi Netis összekötve szerintem bármilyen routert össze tudsz így kötni remélem megérted mert máshogyan én sem tudom elmagyarázni nekem is régebben egy ismerősöm csinálta meg ezt nekem :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#98470) tikshow válasza Gubek-Einste (#98466) üzenetére


tikshow
addikt

Koszi!

(#98471) tikshow válasza Gubek-Einste (#98466) üzenetére


tikshow
addikt

DSCP EF, AF41 és AF21 van benne?

(#98472) Exom válasza Gubek-Einste (#98467) üzenetére


Exom
tag

Nem rackba lesz szerelve, hanem egy szekrénybe lesz betéve. A rack kivitelűek nagyobb helyet foglalnak el. (TP-Link termékekért nem nagyon lelkesedem)

(#98473) Multibit válasza Exom (#98472) üzenetére


Multibit
veterán

Azért azt ne felejtsd el, hogy egy 24 portos switch mindenképpen méretes darab. Pl: [link]

(#98474) ifazekas79


ifazekas79
csendes tag

Sziasztok!

Ajánlást szeretnék kérni. Jelenleg egy Asus RT-AC68U routert használok gyári firmware-el. Elég régen megvan, de az utóbbi időben rendszeresen fagyogat, ezért elgondolkoztam a cserén. A funkciói, amelyet használok is: médiaszerver (2 külső meghajtó USB-n), VPN-szerver FTP-szerver, integrált torrent kliens.

Ezen kívül:
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Központi helyen lenne, minden irányban legfeljebb 2 fal (tégla, ytong), max. 7 m. távolság. 1 szint van az épületben. Szomszédok száma nem jelentős, kertes házas övezet és a mellettünk lévő mindkét ingatlan jelenleg lakatlan.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Jelenleg egy asztali PC és két TV csatlakozik kábelen, illetve egy laptop, egy okos konnektor, 5 telefon és egy repeater wifin (utóbbi megfelelő jelerősség esetén kikerülhet). WiFi6 kompatibilis eszköz jelenleg nincs, de bevezetésük a jövőben tervezett.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1000/1000 optika
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max. 60 000 Ft.-ot

Tudnátok ajánlani olyan routert, ami a fent leírt szerepeket ellátja?

(#98475) Alex91 válasza ifazekas79 (#98474) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mondjuk ez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98476) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Openwrt kompatibilis AX routert keresek, amiben van hardveres nat támogatás.
250Mbit-es netről váltottam 1000Mbit-esre (Telekom). Az általuk adott routerre csatlakoztattam a saját openwrt-s 1043NDv4 routerem, ami így nem tud 250Mbit körüli sebességnél többet.
Mint kiderült hiába van benne hardveres nat, az openwrt nem támogatja azt. Gyári firmware-rel már nagyobb sebesség van, de nem stabilan. Muszáj routert cserélnem.

Az Asus AX53U -ra gondoltam. Ebben van hardveres nat? Mert Mediatek soc van benne, amikkel támogatott a hardveres nat openwrt-n és a ramips/mt7621 soc-al. Emiatt elsősorban ilyen AX-es routert keresek.
Ha az AX53U vagy más AX-es router nem megfelelő ezeknek a kritériumoknak akkor az AC-s wifi is megfelelő, vagy várok jövőben megjelenő AX routerre.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#98477) tikshow válasza Gubek-Einste (#98466) üzenetére


tikshow
addikt

Vegul megvettem az AX58Uv2-t. Egy kerdesem van. A QoS beallitasnal hogy tudok egy tol-ig portot megadni? Esetemben 50000-59999.

(#98478) Alex91 válasza tikshow (#98477) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora sebessegu neted van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98479) tikshow válasza Alex91 (#98478) üzenetére


tikshow
addikt

Vodafone 500/25. Az alap problemam, hogy a Microsoft Nerwork Assessment Tool-al kicsit magas a Jitterem. A router elott 22-35ms korul volt, ez most sikerult adaptive QoS-el letornazni 10-22ms-re. Viszont a hangminoseg nem javult meg szamottevoen. Barmilyen mas platformon tesztelve a Jitter 1-5ms.

(#98480) Alex91 válasza tikshow (#98479) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, talan ezzel a nettel elbir, ha be van kapcsolva a QoS.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98481) Graphics válasza Exom (#98472) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És a sima mitől fog kevesebb helyet foglalni? :) Fizikai méretek adottak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98482) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Sziasztok!
Kellene nekem valami router beépített dsl modemmel, ami:
- 300mbit-es letöltési sebességű vdsl-t támogat
- Gbit LAN portjai vannak
- 5GHz-es wifi-t is tud, lehetőleg valami "jobb" sebességgel - bár akik a wifi-n csatlakoznak, szinte csak neteznek
Ja, és nem egy kisebb autó árába kerül ;-)
Semmi extra igényem nincs amúgy, de a szolgáltatót váltottam, és az eddigi FRITZ!Box helyett kaptam valami Zyxel csodát, ami annyira buta, hogy az már fáj :-(
Előre is köszönöm, üdv: Vasti

(#98483) MaCS_70 válasza Vasti74 (#98482) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem ilyen már nemigen van, de a router - DSL-modem kombókat amúgy sem nagyon ajánlottuk már régen sem, amikor alvben még elő is fordulhattak volna.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98484) Vasti74 válasza MaCS_70 (#98483) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A szolgáltatók ilyet adnak, úgyhogy azért még előfordulnak erre-arra ;-)

Mivel dsl netem van, az egyik lehetőség persze az, hogy a szolgáltató kütyüjét csak modemként használom, és dugok rá egy tetszőleges valamit. Csak ez két eszköz, dupla hely, dupla villany, kábelek, kacatok...

Mindenképpen egy dobozzal szeretném megoldani, ahogy eddig is: ha nincs ötlet, akkor veszek egy AVM-et, azzal elvoltam eddig (sok évig) csak gondoltam hátha javasol valaki valami jó cuccot... ;-)

(Néztem a TP-Link és az Asus kütyüit, és meglepődtem, mert a legtöbb 100 vagy 200Mbit-ig tud csak, ami meg nem, az már jóval drágább, mint egy célnak megfelelő AVM)

[ Szerkesztve ]

(#98485) dudika10 válasza Vasti74 (#98482) üzenetére


dudika10
veterán

Biztos DSL az? 300mbps-t szemely szerint sose lattam dslen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98486) Vasti74 válasza dudika10 (#98485) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Igen, vdsl+ vagy mi a teljes neve - nem tudom pontosan, nem követem én már ezeket a dolgokat ;-)

(#98487) ifazekas79 válasza Alex91 (#98475) üzenetére


ifazekas79
csendes tag

Köszönöm, megnézem! :)

(#98488) zolka95 válasza zolka95 (#98476) üzenetére


zolka95
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Eddig két 1043ND router wifije volt bridge módban, ami az egész házat lefedte.
5GHz mellett valószínűleg méginkább kelleni fog két router, vagy mesh rendszer, de abból elég lenne 1, de csak akkor ha használható openwrt-vel.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 pc, ebből az egyik 0-24-es seed szerver, 1 AX-es telefon.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1000/1000Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
20.000 - 25.000Ft elsősorban használtat keresnék
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Openwrt kompatibilis AX routert keresek, hardveres nat támogatással, mert egy telekomos Sagemcom router mögé lenne kötve, amivel most (1043ndv4 ) nincs meg a gigabites sebesség. Ugyanis az openwrt nem támogatja a hardveres nat-ot mediatek vagy ramips/mt7621 socket-tel csak. Gyári firmware-rel igen, bár elég ingadozó eredményekkel.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#98489) MaCS_70 válasza Vasti74 (#98484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem merem azt állítani, hogy piaci termékként nincs DSL Modem + router kombi, talán létezett is ilyen (tán Asus...), de ha jól emlékszem:

- elképesztően drága volt,
- routerként alsó polcos,
- gyakorlatilag beszerezhetetlen,
- és NAGYON nem ajánlott.

Mindezt pedig egy olyan időszakban, amikor a DSL még piaci tényező volt.

De a legtöbb szolgáltató is előszeretettel adott inkább külön modemet (lásd. D-Link 360, aztán komolyabbak).

Szerintem ezt engedd el, mert egyébként értelme az ilyen öszvér megoldásoknak. Elég az, hogy amit routernek hívunk, az is egy hárman-egy-dobozban eszköz, ami routolni speciel alig routol. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98490) Vasti74 válasza MaCS_70 (#98489) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Te a magyar viszonyokból indulsz ki: optika esetleg TV kábel, nagy sávszélesség - fillérekért ;-)

De mi Ausztriában élünk, és itt kb. az a két lehetősége van a népnek, hogy dsl, vagy mobilnet...

Kábeltévé szinte nincs is (minek, millió német csatorna van ingyen az égből) , optika - most látok az útszélen óriásplakátokat, hogy tervezik, elindult az igényfelmérés, lehet regisztrálni, aztán ha lesz elég érdeklődő, akkor majd egyszer.
(OK, a nagyvárosokban lehet, hogy van más is, de pár évvel ezelőtt még a gráci magyarok fórumon is ezzel szenvedtek, hogy akkor most melyik szolgáltató mobilnetje, ami nem használhatatlan a sűrűbben lakott helyeken este mit tudom én 6 után...)
Nekem 4-5 éve még (megyeszékhely, belváros) 15Mbit/s volt a maximum, aztán lett 30Mbit egy akkora fejlesztés után, hogy még az újság is megírta. Aztán költöztünk a város széle felé, de most már csak 120m tőlem az optikai gerinchálózat - lett 150Mbit, és az ősztől meg már 300Mbit, potom 50€ havonta ;-)

Na szóval, errefelé nincs más lehetőségem, mint a dsl, mert a mobilnet eléggé esetleges, leterheltségtől erősen függ, hogy mit tud (volt olyanom is régebben pár évig) , sok eszközről párhuzamosan használva meg szerintem halál.

Akkor marad a jól bevált AVM, annak van olyan cucca (akár használtan az itteni "Jófogáson") , ami 1000Mbit-ig támogatja a dsl-t :-) Majd halászok valami használtat, mert újan nem olcsó.

Egyébként találtam TP-Link cuccot, ami úgy néz ki, jó is lenne nekem :-) Mondjuk 110€ körülbelül, AVM hasonló tudással, használtan meg 60-70€ körül is van már... Na majd utánanézek, melyik tetszik jobban (felhasználói felület, stb.)

(#98491) MaCS_70 válasza Vasti74 (#98490) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, hogy Ausztria...

Az nem hozzám tartozik. :DD (Az idősebbek értik...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98492) JulianSinulf válasza Vasti74 (#98490) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szolgáltatótól nem tudsz bérelni normálisat?

Németben szerencsére több lehetőség is van. Vagy 3 féle router közül választhatok.
Először az alapot kértem, az ingyenes. Gondoltam csak nem olyan rossz, még ha csöves is. Hát pedig egy ótvar nagy hulladék. Frissítésnél a LED-ek villódzanak, mint a karácsonyfa izzósor. Baromira zavaró fényes fehérek ráadásul. Ha egy új eszköznél beállítom az IP-t static-ra, akkor azon a gépen biztos, hogy nincs percekig hálózati elérés, amelyikről a beállítást csináltam. Legszívesebben egy csavarhúzót állítottam volna belé, az megy a csőhöz.
Aztán néztem, hogy amit még lehet tőlük kérni, az 8€ havonta. Ha megveszem magamnak, akkor 280€. Úgyhogy béreltem inkább, mert két évre így olcsóbb. Aztán meglátjuk, milyen csomagajánlatuk lesz két év múlva és hova fejlődik a technológia. A wifi7 már a nyakunkon.

Másik megoldás, ha a szolgáltatói eszközt modem módba teszed és mögé kötsz egy olyan router-t, amilyet akarsz, de nem kell annak modemesnek lennie. Így olcsóbb lehet vagy ugyanannyiért jobb hardvert kapsz.

Volt DSL-es fritz-em is. Szolgáltatótól. Szerettem. Jól működött. A pincében szerintem meg is van az utolsó, mert úgy emlékszem, hogy nem kérték vissza szerződésbontáskor.

(#98493) inferno88 válasza Vasti74 (#98484) üzenetére


inferno88
őstag

DSL-AC68U, pl itt?
Asus hivatalos oldal

Semper fi!

(#98494) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Asus AX86S/TUF-AX3000/TUF-AX5400 között vacilálok. Központi routerként szolgálna egy új mesh hálózatban.

Az árkülönbség nem tényező.

Semper fi!

(#98495) Alex91 válasza inferno88 (#98494) üzenetére


Alex91
félisten

Pont ilyen sorrendben :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98496) inferno88 válasza Alex91 (#98495) üzenetére


inferno88
őstag

Mármint az AX86S a legjobb ezek közül?

Semper fi!

(#98497) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Igen.
Ha 2 Gbps neted van, akkor inkább TUF-AX3000 a 2,5 Gbps port miatt.

Elfogadom a sütiket.

(#98498) Vasti74 válasza JulianSinulf (#98492) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Sajnos pont náluk nem lehetett választani :-(
Az előző FRITZ!Box-ot adott (minden szerződés módosításkor újat, nem is értem őket ;-) , de ők meg nem tudtak (vagy inkább akartak) 150Mbit-nél gyorsabb csomagot eladni nekem, de az is csak 110Mbit-et tudott.
Két eszközt nem akarok, akkor inkább egy használt FRITZ!Box, az sem drágább mint egy "normális" router, és nekem sem volt vele problémám. Csak az előző szolgáltatóm sajnos visszakérte ;-)

(#98499) Vasti74 válasza inferno88 (#98493) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Sajnos csak 100Mbit-et tud, én meg 300Mbit-ért fizetek ;-)

A "csúcskészülékeken" kívül 100 vagy 200Mbit a maximum... Végignéztem már szinte minden elérhető árú cuccot, de lassúak.

Illetve egy Tenda-t találtam, ami tud 300Mbit-et, meg meg minden földi jót, és csak €54, ha jól emlékszem, de valahogy nem merem megvenni - pedig az Amazon-ról ingyen küldenék, és ha nem tetszik, vissza is küldhetem, de nem visz rá a lélek, hogy megrendeljem ;-)

(#98500) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok
Kettő routeren gondolkozok egyik Asus RT-AX53U másik ASUS TUF-AX3000 V2? Akkora különbség van csak wifi kell nekem

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.