Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) Radnix válasza ggeleven (#100995) üzenetére


Radnix
senior tag

Kozvetlen a router feletti szobaban jo lenne 4k netflix. Onnan kb 8 meterre szinten az emeleten meg laza bongeszes a neten menjen. Foldszinten szinten 4k TV egy szobaban a routerrel. Ez lenne a kivansag. Van egy repeater is fent ha kell azt is be tudjuk uzemelni, csak egy eszkozzel jobb lenne

(#101002) Essejó válasza Radnix (#101001) üzenetére


Essejó
veterán

Én értem, hogy jó lenne, de a vasbeton födémmel egyeztettél már, hogy átengedi a wifit?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#101003) KunEmber válasza kpityu2 (#100916) üzenetére


KunEmber
senior tag

Skacok, megerősítést szeretnék kérni, hogy egy AX53U jó lesz nekem.

Egy családi házban szeretnék valamilyen mesh hálózatot kiépíteni. Eddig egy Asus AC65P volt rendszerben, de 4 éves és már napi újraindítást igényel és az emeleten nincs jel az egyik szobában (2.4GHz se). Szerencsére a tavalyi áramfelújításkor kértem egy kábelt felülre, tehát mehetne felülre vezetéken egy másik eszköz. Arra gondoltam, hogy egy AX53U-t berakok alulra, és ugyan ezt felülre is. Ezzel a kettővel akkor simán menni fog a mesh, alul és felül is ugyanaz a hulye_nev_2.4 és hulye_nev_5 hálózat, nem kell váltogatnom a két emelet között, egyszerűen azt használja ami erősebb? (Az már csak hab lenne a tortán ha egy hálózat képes lenne automatikusan kiszolgálni a 2.4-es robotporszivót és az 5-ös telefont is, külön nevesített hálózat nélkül.)

Egyszerű beállítani a hálózatot mesh-en? A hálózat akkor úgy nézne ki, hogy Digi router (bridge) - fő router a földszinten - abból direkt kábel az emeleti routerbe? Ha (a brutális jelveszteség mellett) szeretnék egy harmadik routert kábel nélkül bekötni a hálózatba, azt lehetséges ezzel a routerrel?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#101004) kpityu2 válasza KunEmber (#101003) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. A node-ok vegyesen tudják használni a wired és wireless backhault, de ez utóbbit nem szoktuk javasolni. A mesh hálózat egyetlen wifi hálózatnak látszódik. Illetve kettőnek ha a 2.4 Ghz és az 5 Ghz külön van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#101005) ggeleven válasza Radnix (#101001) üzenetére


ggeleven
őstag

Nálam annyiban fordított a helyzet, hogy 8*8m alapterületű házban az egyik emeleti szobában van a router (TUF-3000 V2) . Vasbeton födémen át is simán megy a nappaliban a 4k stream wifin és dolgozni is simán tudok a földszinten (és nem a közvetlenül alatta lévő helységben, hanem még eggyel arrébb +1 db 30 cm-es falon át) . Méregettem már, lassan összedobom a táblázatot.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#101006) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Üdv,

Összefoglaló alapján nem egyértelmű, hogy nekem mire is van szükségem.
Yettel 1000mb-es Otthon Net-hez keresek 5G képes Routert vagy Modemet. Otthon a telefonokon kívül minden 10gb-es kábellel van kötve (persze van, ami csak 1gb-et tud, de ez most lényegtelen), és van egy Asus RT-AC88U Router ami tökéletesen megfelel.

Amire szükség lenne, hogy ugye a Yettel internet mobilneten keresztül működik, is kell egy olyan Modem, ami az Asus router elé kerülne.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101007) kpityu2 válasza MCGaiwer (#101006) üzenetére


kpityu2
őstag

Az előfizetéshez nem kaptál?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#101008) seger válasza seger (#100861) üzenetére


seger
addikt

Ax3600-nál az ax3200 stabilabbnak tűnik. 1 hét használat után ez a véleményem. 400GB adatok mozgatása közben előfordul a hálózat lassulás, és teljes leállása

(#101009) Radnix válasza ggeleven (#101005) üzenetére


Radnix
senior tag

Koszi!
Akkor ez valoszinuleg nalunk is jo lesz!

(#101010) MCGaiwer válasza kpityu2 (#101007) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem kértem, mert csak 2 éves hűségidővel adják.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101011) cOxeR válasza seger (#101008) üzenetére


cOxeR
Ármester

Melyiken mit futtatsz? Gyári vagy openwrt?
Nekem ax3600 van, de tervben van mellé egy ax3200, ha tovább szenvedek a hatótáv parámmal.

(#101012) Multibit válasza seger (#101008) üzenetére


Multibit
veterán

400GB adatok mozgatása közben előfordul a hálózat lassulás, és teljes leállása
:Y
Részleteket kaphatunk? Kábelen, wifi-n? LAN-on belül történt az adatmozgatás, vagy neten keresztül? Kliensek között, vagy routerre csatlakoztatott USB eszközre/ról?

(#101013) KunEmber válasza kpityu2 (#101004) üzenetére


KunEmber
senior tag

:R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#101014) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés:

Asus AX57 vs Xiaomi AX3200 vs TP-Link Archer AX53?

Semmi extra feltétel nincs, 2 okos elosztó, 1 kamera, 2 tv, 1 avr, 1 pc és 2 mobil amit ki kell szolgálnia, és legyen időtálló frissítések és esetlegesen több eszköz kiszolgálása miatt... Marketing és egyéb hálózati hókuszpókuszokra nincs szükségem, pusztán a 3 típus előnyei/hátrányai érdekelnek, és az esetleges tapasztalatok velük. Nekem a TP-Link szimpatikus, most Asusom van egyébként :R

F1

(#101015) Gubek-Einste válasza MCGaiwer (#101006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik eszközök között nézzél széljel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101016) Gubek-Einste válasza szabeska (#101014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

most Asusom van egyébként
Akkor válaszd az AX57-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101017) szabeska válasza Gubek-Einste (#101016) üzenetére


szabeska
addikt

És ha szeretek kísérletezni (és szeretem a változatosságot)? :P

[ Szerkesztve ]

F1

(#101018) MCGaiwer válasza Gubek-Einste (#101015) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Melyik modell lenne nekem megfelelő? Elég nagy ársávban mozognak.
Fontos hogy tudja a 1gbitet mobilneten, a LAN-on majd a meglévő asus marad.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101019) Essejó válasza szabeska (#101017) üzenetére


Essejó
veterán

Ha pl mesh-el is akarsz kisérletezni, ahhoz azonos gyártó modelljei kellenek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#101020) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok szakik.

Remélem tudtok segíteni.
Két országban lévő routert szeretnék összekötni egymással.

Tehát a szolgálatóti boxok mögé szeretnék tenni 1-1 routert, és azt szeretném, hogy az egyik legyen a vpn szerver, másik a kliens, tehát minden eszköz ami a kliensre kapcsolódik, úgy kell látszódjon, mintha az a szerver országában lenne.
Megoldható ez valahogyan? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#101021) Patice válasza Kronk (#101020) üzenetére


Patice
nagyúr

Site to site VPN kell neked akkor.
A routereid tudják a VPN-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101022) Kronk válasza Patice (#101021) üzenetére


Kronk
őstag

Nem vagyok benne biztos, illetve nem akarom hogy minden otthoni eszköz rájuk csatlakozzon.
Szóval csak erre vennék 2 routert.

http://totesz.myminicity.com/

(#101023) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Na, eloztam végül a Routert a yetteltől.

Ez egy TP-Link NX510V . Sajnos úgy néz ki, nem elég erős a jel az 5G hálózathoz itt, ezért csak LTE-re kapcsolódik, kb 50mb/s sebességgel.

Elképzelhető, hogy mondjuk a Mikrotik router ennél jobban tud majd, vagy ez a TP-Link is megfelelő és itt ennyit tud majd mind?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101024) Gubek-Einste válasza MCGaiwer (#101023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültéri antenna/eszköz esetén lehet, hogy jobb lenne a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101025) kpityu2 válasza MCGaiwer (#101023) üzenetére


kpityu2
őstag

Reklamálj náluk, lehet, hogy adnak külső antennát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#101026) dudika10 válasza MCGaiwer (#101023) üzenetére


dudika10
veterán

5G lefedettseg nem valami nagy egyelore. Szolgaltato terkepen megnezted, hogy van-e ertelme probalkoznod vele egyaltalan?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#101027) MCGaiwer válasza dudika10 (#101026) üzenetére


MCGaiwer
addikt

igen, elméletileg kb 1km-re van az antenna, a belső harmadában vagyunk a lefedettségi foltnak. Persze lehet, hogy ez csak kültéri adat, beltéren lehet kevesebb.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101028) MCGaiwer válasza Gubek-Einste (#101024) üzenetére


MCGaiwer
addikt

A korábban ajánlott Mikrotik termékek között van olyan, amihez van külső antenna vagy magában már külső eszköz? Vagy ami jobb hardware mint az említett TP-Link NX510V?

ez itt már valószínűleg offtopik kérdés: a külső antennára van valami bevett megoldás?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101029) Gubek-Einste válasza MCGaiwer (#101028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik-ból csak beltéri 5G-s eszköz van a Chateau 5G ax, kültérre szerelhetőből a SXT vagy LHG LTE kit-ek vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101030) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Sziasztok!

Telekom Gigaerős net+ előfizetésemhez (multiSIM) keresek 5G képes routert. Ár/értékben mit tudnátok ajánlani?
Előre is köszönöm! :R

(#101031) Gubek-Einste válasza idegbeteg18 (#101030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5G-s eszközökből még elég kevés van és azok sem olcsóak, amik vannak: Mikrotik Chateau 5G ax, D-Link DWR-978/2101, TP-Link NX510v (szolgáltatói kínálatban!).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101032) MCGaiwer válasza Gubek-Einste (#101029) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Tehát ha jól olvasom a specifikációkat, akkor nekem egy LHG LTE18 KIT kellene és akkor az elméleti 1000 / 150 elérhető lehet. A fenti kithez mire lenne még szükség?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101033) idegbeteg18 válasza Gubek-Einste (#101031) üzenetére


idegbeteg18
tag

ZTE megoldásai vállalhatóak?

(#101034) Gubek-Einste válasza MCGaiwer (#101032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát ha jól olvasom a specifikációkat, akkor nekem egy LHG LTE18 KIT kellene és akkor az elméleti 1000 / 150 elérhető lehet.
Ha szolgáltatói oldalról is támogatott.

A fenti kithez mire lenne még szükség?
Kültéri UTP kábel és villámvédelem rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101035) Gubek-Einste válasza idegbeteg18 (#101033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvi szinten igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101036) idegbeteg18 válasza Gubek-Einste (#101035) üzenetére


idegbeteg18
tag

Egy utolsó kérdés… :B
Esetleg ez Tenda 5G03?

(#101037) MCGaiwer válasza Gubek-Einste (#101034) üzenetére


MCGaiwer
addikt

belső egység, router / modem nem kell? vagy ezt tartalmazza az antenna?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#101038) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

GSM router kellene olyan környezetbe, ahol gyenge a gsm térerő. Külső antennát szeretnék illeszteni hozzá esetleg antenna erősítővel. Létezik arra valami kitalált cuccos?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#101039) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni? Elég amatőr a kérdés.
Vettem egy "TP-LINK AC1200 Wireless MU-MIMO Gigabit" routert, de miután a Telekom beszerelte a saját kis modemüket, a Speedtesten 900 mbit/s sebességet mértem Wi-fin keresztül (1000 mbit/s-ra fizettem elő).
Így van bármi értelme használnom a routert? Mert ha nem, visszaküldöm.
Köszönöm szépen! :))

[ Szerkesztve ]

(#101040) Multibit válasza AkosAkos (#101039) üzenetére


Multibit
veterán

Így van bármi értelme használnom a routert?
Ha kérdezed, akkor nincs.

(#101041) AkosAkos válasza Multibit (#101040) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

A célom az volt, hogy sokrésztvevős Teams meetingek és online játékok alatt se legyen lag, stb.
Ezen felhasználásokra tehát bízhatok az alap Telekom modemben is?
Köszönöm szépen!

(#101042) Multibit válasza AkosAkos (#101041) üzenetére


Multibit
veterán

Gyanítom, igen. Azért fogalmazok így, mert én saját routert használok a Telekom előfizetésemhez.

(#101043) Drej


Drej
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Van egy NX510v routerem "mesh-ben" szeretném használni (nem fedi le az egész lakást), milyen egységet ajánlanátok hozzá?
Mi a különbség a TPLINK X20 és HX220 között?

(#101044) digitalz


digitalz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, milyen routert lenne érdemes vennem.

Jelenleg mi a felépítés:
2 szintes családi ház:
- felső szint - ide érkezik be a digi, itt egy RT-AC85P funkcionál mint router (+wifi), illetve belőle megy a ház többi részére a kábel:
- vékonyabb ytong falak, eddig bármilyen wifi router átvitte
- két kamera központ, nekik csak 1-1 kábel kell
- alsó szint - RT-AC53 működik ap-ként:
- nagyobb mint a felső szint, a falak elég vastagok (40-60cm tégla), itt már van olyan, hogy távol a routertől szakadozik a net, és gyenge a wifi jel
- udvar:
- ip kamerák 10-15m-re az alsó szinten lévő ap-tól

Igény:
Teljes házban wifi lefedettség, nem kell bikának lennie, sima telón böngészés, social media fogyasztás. Combosabb dolgok kábelen mennének. Kertben lévő kamerákhoz is elérjen a jel rendesen.

Terv, összefoglaló alapján:
- felső szint:
- RT-AC85P csere a TP-Link Deco M4 masterére, abból egy kábel egy TP-Link TL-SG108E-be és abba menne a többi kábel.
- alsó szint:
- RT-AC53 csere a TP-Link Deco M4 egyik slave-jére, másik slave a ház másik pontjára

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek a TP-Link Deco M4 le tudja fedni ugyanazt mint az RT-AC53 (neten amit találtam, közel azonosak a számok, de nem győznek meg a labor körülményeknél mért értékek legtöbbször)?

A "köztes" switch miatt lehet probléma a master-slave kapcsolatoknál?
Esetleg a switchből van-e más ajánlott (sosem használtam még, így neten keresgélésre kellett hagyatkoznom)?
Úgy számoltam 1WAN és 5LAN kábel menne a switchbe, érdemes lenne esetleg 16-ost venni a 8-as helyett? Árban nem fájdalmas a különbség a kettő között.

Bármilyen más megoldás is érdekelne, összeget nem igazán tudok rátenni, nincs mély rálátásom a hálózat építésre, ha mégis kéne valamilyen támpont, azt mondanám 100-150 alatt jó lenne megugrani.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#101045) Gubek-Einste válasza idegbeteg18 (#101036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101046) Gubek-Einste válasza MCGaiwer (#101037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beltéri router kell de minden mást tartalmaz a kit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101047) Gubek-Einste válasza coco2 (#101038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik SXT vagy LHG LTE kit-et vegyél inkább, mellé egy akár milyen sima wifi router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101048) PHenis válasza Patice (#100747) üzenetére


PHenis
senior tag

Már pár hét eltelt mióta tanácsot kértem, de közben nappalit festettünk és nem volt időm ezzel foglalkozni :DDD

Nézegettem ezt az omada dolgot amit ajánlottál és megtetszett. Ha jól értem a felépítését, akkor kellenek EAP-ok amik a wifit szórják majd, kell egy omada controller ami majd roamingot intézi, ez lehet hardveres pl. egy OC200 vagy softwares pl. futhat Raspberry-in vagy valami mini PC-n. De ha jól értem, akkor az omada kontroller csak mesh-t vezérli, router funkciókat nem lát el. Tehát kell még egy router is, valamint egy switch mert ennyi luk nem lesz egyiken sem :))

Ezeket néztem:
EAP653 (gyorsabb mint a 610 és jelenleg pár ezer ft-al drágább csak)
OC200 (ez elég drága cucc, de nem akarom a raspberry-re rátenni mert azt állandóan hekkelem meg babrálom, vagy vegyek emiatt egy miniPC-t vagy szervert vagy valamit :F )
Egy TL-SG108 switchem van már, nem omada kompaibilis de ha jól értem nem is szükséges, hogy az legyen.

Routerrel vagyok kicsit bajban. Van ez: ER605 ami elég olcsónak tűnik, de nem látom miért ne lenne nekem jó.
Meg két drágább: ER7206 és ER707M2 ezek esetleg tartalmazzák a cloud controllert?

(#101049) Gubek-Einste válasza Drej (#101043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van egy NX510v routerem "mesh-ben" szeretném használni (nem fedi le az egész lakást), milyen egységet ajánlanátok hozzá?
EasyMesh kompatibilis eszköz kell neked.

Mi a különbség a TPLINK X20 és HX220 között?
Az HX220 Aginet mesh kompatibilis, az X20 Deco

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#101050) Gubek-Einste válasza digitalz (#101044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek a TP-Link Deco M4 le tudja fedni ugyanazt mint az RT-AC53 (neten amit találtam, közel azonosak a számok, de nem győznek meg a labor körülményeknél mért értékek legtöbbször)?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

A "köztes" switch miatt lehet probléma a master-slave kapcsolatoknál?
Elvileg nem

Úgy számoltam 1WAN és 5LAN kábel menne a switchbe, érdemes lenne esetleg 16-ost venni a 8-as helyett? Árban nem fájdalmas a különbség a kettő között.
Hosszú távon megérheti.

Bármilyen más megoldás is érdekelne, összeget nem igazán tudok rátenni, nincs mély rálátásom a hálózat építésre, ha mégis kéne valamilyen támpont, azt mondanám 100-150 alatt jó lenne megugrani.
Asus AiMesh alapú hálózat jó alternatíva lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.