Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) Gubek-Einste válasza golyós (#87995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ASUS-ra írták, hogy borzalom a felülete
Itt megnézheted mennyire "borzalom".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88002) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Az AX82U és az AX92U szinte azonos áron van.
Akkor nem jobb választás a AX92U? :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#88003) Alex91 válasza szaboi6512 (#88002) üzenetére


Alex91
félisten

Pár napja az AX82U olcsóbb volt egy tízessel...
Az AX92U ugyan három band-es, de 2,4 GHz-en nem AX-es.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88004) tr00p3r válasza Gubek-Einste (#88000) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszönöm Neked is! Maradok akkor ezen az anyagi szinten. TP-link termékeit amúgy sem ismerem, eddig inkább alsókategóriásnak hittem.

Nekem a mostani RT-AC65P, jó esetben, a router mellett hoz 420 mbps a Speedtest-en 5GHz-en DIGI1000 net mellett. A minap a szüleimnél, T-s 1000 Mbit Sagemcom modem/router (ami kb úgy néz ki mint egy fekete PS5 :D) hozott helyből 690-710 közötti értéket. Persze tudom, hogy a két szabvány nem összehasonlítható, de mégis eléggé meglepődtem a különbségen.

(#88005) szaboi6512 válasza tr00p3r (#88004) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem a mostani RT-AC65P, jó esetben, a router mellett hoz 420 mbps a Speedtest-en 5GHz-en DIGI1000 net mellett. A minap a szüleimnél, T-s 1000 Mbit Sagemcom modem/router (ami kb úgy néz ki mint egy fekete PS5 :D) hozott helyből 690-710 közötti értéket.
Nem mindegy milyen kliens van a "másik oldalon".

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#88006) blakey válasza szaboi6512 (#88002) üzenetére


blakey
félisten

Tapasztalatom szerint az AX82U jobb, az AX92U második 5GHz-es sávja AX-es, a többi nem az. Maga a router erős és jó viszont az AX-es router megnevezés egy picit megtévesztő, csak részben AX-es.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88007) szaboi6512 válasza blakey (#88006) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi a tájékoztatást.
Első blikkre a laikus azt gondolhatja hogy minél nagyobb a szám, annál jobb routert kap.
Már világos hogy ez nincs így. :F
Gondolkotam a jelzett 2 eszköz valamelyikén, de végül AX 58U.-ra esett a választásom.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#88008) Krinyo válasza blakey (#88006) üzenetére


Krinyo
senior tag

Hogy érted hogy részben? Milyen második sáv? Fejtsd ki ezt légyszi.

(#88009) blakey válasza Krinyo (#88008) üzenetére


blakey
félisten

Nincs mit kifejteni, 2,4GHz, 5GHz-1, 5GHz-2 sávok vannak, 5GHz-2 az AX-re képes sáv, a többi nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88010) golyós válasza Gubek-Einste (#88001) üzenetére


golyós
őstag

Mondjuk ez tényleg nem az :C
Teljesen átlátható, értelmes elrendezés.
Egyébként ha a 2,4GHz es csatornaválasztást automatára rakom akkor ő állítgatja a kevésbe terhelt csatornára?
Vagy csak random kiválaszt egyet?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#88011) Gubek-Einste válasza golyós (#88010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokkal jobb megoldás fix-re tenni a környezeti viszonyoknak megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88012) dkess válasza tr00p3r (#87999) üzenetére


dkess
őstag

A hozzászólásom írásakor az AX82U még 60K HUF (picit alata) volt. Mint ahogy februárban is.

Igen, akkor most már az AX58U éri meg egy fokkal jobban ... :((

(#88013) tr00p3r válasza dkess (#88012) üzenetére


tr00p3r
őstag

Az a fura, hogy iPon reklámjában, az Index főoldalon, pl 59.990, de a linkre kattintva már 72990..... :F

(#88014) fekpet válasza Soma01 (#87990) üzenetére


fekpet
csendes újonc

csak éppen közben elfogyott az edigital-nál.

(#88015) cdl válasza fekpet (#88014) üzenetére


cdl
senior tag

Én vettem meg az utolsót. Fura is volt, csak bejelentkezve volt még egy készleten, kijelentkezve elfogyottra váltott.

(#88016) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Idén úgy néz ki, hogy új helyre költözünk. Még nincs pontos dátum, (leghamarabb nyár vége, legkésőbb december) de jó előre szeretném ezt is letudni.
Szóval a kis másfélszobás lakásból ahol papír falak vannak. Egy lényegesen nagyobb 100+nm és jó vastag öreg téglafal fogja akadályozni a wifi jelet. Bár elképzelésem az van, hogy a ház közepén van egy optimális pont ahol szerinet mindenhol rendben lesz.
A biztonság kedvéért egy komolyabb routerre fogok váltani. Ami megbírkózik ezzel a feladattal. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak nagyon trágya net elérhető a környéken mindnehol, de ettől még olyan eszköz kellene ami akkor is elegendő lesz, ha valami csoda következtében egyszer lesz normális elérhteő sávszélesség is.
Persze szükség esetén vagy, hogy a kertbe is elérjen..majd a gyakorlatban derül ki, hogy kell e valami jel erősítő!
Bármi jöhet, de fontos, hogy egyszerűen lehessen a sávszélességeket kiosztani vagy adott esetben blokkolni is! Nevelő célzattal ;]
Alap esetben Az asztali gép kábelen fog csatlakozni. Minden más wifin, 3-4 tv és ugyan ennyi mobil, 1 esetleg később 2 notebook, 1 konzol...Mi lenne most az ajánlott eszköz erre?

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#88017) dkess válasza atee (#88016) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az ajánlott eszköz neve: kábelezés. Ez most viccen kívül. A jó WiFi alapja az átgondoltan megtervezett és kivitelezett kábeles hálózat. Javaslom ezt tervezd be inkább a költözés előttre. Routerben ráérsz majd gondolkozni ezt követően.

A jelerősítőket pedig felejtsd el. Mármint persze csak akkor, ha nem szereted úgy igazán és emberesen szívatni magadat ...

(#88018) atee válasza dkess (#88017) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm ezt is számításba vettem már, de elsősorban szeretném vezeték nélkül megoldani.
Csak van olyan eszköz vagy rendszer ami működik.
Mivel még képlékeny minden...a vége lehet kábelezés lesz.

D-day 2002-01-04 01:54

(#88019) dkess válasza atee (#88018) üzenetére


dkess
őstag

Nyilván ahhoz kellene a kábelezés, hogy működjön a vezetékmentes megoldás. Hogyne lenne olyan eszköz ami működne ...

Javaslom ne a vége legyen a kábelezés, hanem az eleje, Sokkal fájdalommentesebb megoldás - no meg persze olcsóbb.

(#88020) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Ismerősömnek segítenék egy kicsit korszerűsíteni az otthoni hálózatát. Kétszintes családi ház, de nagy része fafödém.

Diginet 1000-FTTH internetcsomagjuk van és sima Huawei hg8242h buta eszközzel ( optika be, Koax + telefon + 1db UTP ki) semmi router mód, se Wifi .

Összegben minimálisra szorítanák a keretet, mert nincs miért nagyon beleölniük a pénzt, mert nem használnák ki.

Mellette egy régi TP-Link WR841N router, ezen van beállítva a PPPOE csatlakozás. Jelenleg az a problémájuk, hogy random, de van hogy csak több hét után jelentkezik, hogy Wifi-n nincs internet, átváltanak a telefonok 4G-re, majd valamikor újra lesz internet. Nem tudom, hogy a TP-link vagy a Digis eszköz a ludas.

Egy TP-Link Deco M4 AC1200 2pack -t ajánlottam nekik, de nem tudom biztosan, hogy ez elég lenne a célra, be lehet állítani rajta a PPPOE csatlakozást és DHCP-ként is tudna működni vagy mindenképp kell hozzá egy Router? Ha kell is a Router, akkor annak a Wifi-jét kikapcsolnám, hogy csak a 2db Deco szolgálja a WLAN-t. Routernél egy TP-Link Archer C6 -ra gondoltam.

Vagy még az jutott eszembe, bár nem tudom, hogy az le tudná-e fedni az egész házat, ha csak 1db Routert raknék be, egy TP-Link AX20 -at?

Összesen 1db TV (Wifi-n) + 2-3 telefon (de max. 5 ) + 1db PC UTP-n lenne rá csatlakozva.

Nagyjából így néz ki a ház alaprajza és az emeletre terveztem a 2db Deco M4-t a Digis- eszköz miatt, UTP kábel elvezetve:


06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#88021) Gubek-Einste válasza atti1848 (#88020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább két darab Asus AC57Uv3 legyen, jobb megoldás mint a Deco.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88022) ivana válasza atti1848 (#88020) üzenetére


ivana
Ármester

TP-Link WR841N Az nagyon régi és nagyon gyenge vas is. Lehet már nem százasak a tápjában a kondik, plusz digis net esetén szinte állandóan max. terhelésen fut. Ha teljesen eltűnik a wifi akkor a 841 a ludas. Mekkora a ház? Biztosan kell mesh?

(#88023) atti1848 válasza Gubek-Einste (#88021) üzenetére


atti1848
senior tag

AZ első lenne a Router a második pedik csak AP módban? Mennyire jó már ezeknél a Roaming?

Erre is gondoltam, hogy 2db Routert raknék, csak nem tudom, hogy mennyire jó itt a Roaming.

De ha inkább ez a verzió ajánlott, akkor marad ez :)

@ivana: a ház kb. 70-80 fszt + 70-80 emelet. Először én is erre gondolok, hogy a TP link megy tönkre, mert régebben nekem is volt és random lehalt a Wifi, nem is adta a jelet, de itt csak a net megy el, Wifi marad.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#88024) Gubek-Einste válasza atti1848 (#88023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel kapcsolattal megfelelő lenne a roaming

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88025) dkess válasza atti1848 (#88023) üzenetére


dkess
őstag

Egészen pontosan az ajánlott "két darab Asus AC57U v3" -al AiMesh kábeles backhaul -t konfigurálva lenne érdemes indulni. Azaz nem sima "buta" AP -ként konfigurálva a másik eszközt.

(#88026) atti1848 válasza dkess (#88025) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszi, így már értem. Utánna olvasok hogyan is működik, hogyan kell beállítani. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#88027) tr00p3r válasza tr00p3r (#88013) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ma reggel néztem újra az árakat és az AX82U mindenhol 70k körül vagy afelett volt az árukeresőn. Már már megrendeltem 48e-ért a AX58U, de gondoltam ránézek újra, és az AQUA-ban most 59,820.- :Y Így akkor most azt rendeltem. Nem mindegy, hogy szállítással együtt 75 ezer körüli az ár vagy 60k... :U

(#88028) sb


sb
veterán

Sziasztok!

RT-N56UB1-et használok, padavan fw-vel AC-sre okosítva.
Szétnézve a kínálatban már látok értelmes árú AX-es modelleket is, a kérdés az, hogy egy budget AX modell (TP-Link AX10-20, Asus 55-56) miben lenne előrelépés, vagy van egy alsó határ ami alá nem érdemes menni.

Jelenleg:
- Nem lóg rajta sok minden, van pár eszköz ami esetileg megy, TV-k, hangfal, nyomtató, légtisztító, stb...
- Normál, aktív eszköz egy időben kb. 2-3db telefon és 1 noti. Utóbbi és 1db telefon elvileg AX-es már.
- Viszonylag nagy lakásban van, kb. központi helyen de 2 falon keresztül a távoli részeken már problémás az 5GHz-es jel most.

Olvastam, hogy több eszköz kiszolgálásnál jobb lehet az AX router AC kliensek esetén is. Bár nincs nagy konkurens használat de ez érdekelne mennyiben látható.
Ill. lefedettségben is jobb lehet az AX? De gondolom az már csak AX kliensekkel vagy mitől/hogyan lehet jobb? (Ez meg ugye a mostani, kicsit necces lefedettség miatt érdekes, de annyira nem létszükséglet. Ill. lehet, hogy vmi repeater is elég lenne erre a célra.)

Későbbi lehetőségként ami érdekes lehet - ezek most nem musthave dolgok:
1. Ha több IoT cucc lógna rajta akkor ez számíthat? (Bár azok gondolom 2.4-en és nem AX-en lógnak...) Ilyen szempontból egyébként kell egyáltalán spec routerben gondolkodni vagy mi az a szám amit később elbír egy átlagos router is?
2. Később lehet, hogy 2 szintet kellene lefedni így ha mesh-képes az nem lenne rossz.
Köszönöm!

(#88029) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

összefoglalót elolvastam.
Router ajánlást szeretnék kérni Digi 1000-nethez, (pár napja húzták, előtte 500-as volt)
Jelenleg Asus RTAC66U-B1 van, de 750Mbitnél nem mérek többet.
Hoznia kellene a számokat ennek?
Két szerver lóg rajta,+médialejátszó, TV wifin, és mobil illetve okoseszközök.
Árat nem tudok mondani, annyiért veszek, amennyiért kell.
AX nem feltétel, az AC igen.

(#88030) mdav88


mdav88
senior tag

Sziasztok,

A napokban vettem egy Asus AC57U-t de az ajánlások ellenére egy kalap (megszakad, instabil, gyenge wifi).... szóval kellene valami. 15e, max 20e kategóriában lenne érdkes.
Legyen stabil, erős és a wifi is radírozza le az arcomat.

Kertes ház, 80m2. Digi1000 jön be a központi AC66U routerbe, onnan egy 100m alatti kábelen jön le hozzám az áldás. A mostani dlink külön dhcp-pool -lal működött, viszont a friss asus-t AP-ként konfigurálva kellett használnom, mert a dhcp alatti dhcp miatt nem engedett fel a vpn kapcsolatomra.

Nincs extrém igénybevétel, de a gigabites portok szükségesek. Archer c6 / Archer c7 / AX10, vagy merjem az Asus vonalon ajánlott RT-AC65P-t?

Köszi!

(#88031) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Ac53 és T4U adaptert vásárolnánk asztali gép mellé, van jelentősége a T4U nagyobb antennájának? A gép rálát a routerre, nem árnyékolja semmi.

Let the Zone take me if I am.

(#88032) bluemirage válasza mdav88 (#88030) üzenetére


bluemirage
őstag

A leírtak alapján kicsi az esély a user error-ra és lehet, hogy tényleg hibás az AC57U... :F

Ha belefér a keretbe és még mindig az AC vonalon akarsz maradni, akkor gondolkodás nélkül AC65P-t vennék. Ha az is rossz lenne, akkor nálad a gond... de akkor legalább egy korrekt eszközöd van, ami jól jöhet akkor, ha egyszer az AC66U_B1 megadja magát. Közben pedig nyomozhatsz saját oldalon...

C6-ot és C7-et tuti nem... pedig C7_v2 van nekem is egy 1200GU mellett. Az AX meg csak' egy belépő AX-es router... szóval AC65P-vel fuss egy kört.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#88033) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
DIGI 1000-es net mellé milyen Routert ajánlottok ? Azt tudom hogy egy AC1200-as kellene, de hogy melyik legyen azt nem tudom :(
Árban a 10-20e ft közötti szegmensben gondolkozunk

Válaszotokat köszönöm előre is :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#88034) mdav88 válasza bluemirage (#88032) üzenetére


mdav88
senior tag

Igyekeztem a lehetőségekhez mérten okosan konfigurálni, manuálisan, többször is. Már tegnap este gyanús volt, de ma gép elé kerülve a hajamat téptem.
A topikban rákeresve nem én voltam az egyedüli aki pontosan így járt, szóval az egyedi eszközhibát sem hiszem.

65P viszont már 25k, persze értem én hogy korrekt a cucc, dehát na... :D
Annak a wifi erőssége meghaladja vajon az 57u-t?

(#88035) tr00p3r válasza mdav88 (#88034) üzenetére


tr00p3r
őstag

Szia,

Megy PÜ

(#88036) dkess válasza sb (#88028) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ez annyira már nem kevés eszköz - különösen, ha hozzávesszük najd az IoT cuccokat is. Igen, van jelentősége és ráadásul nem is kevés. Ennek oka, hogy a WiFi nem lineárisan skálázódik. Nagyon nem ...

Az is igaz, hogy az IoT eszközök tetemes része 2.4 Ghz -en N -es WiFi (pl. okosizzó, okoskonnektor, , okosmosógép stb., meg WiFI nyomtató). Ugyanakkor ezzel a 2.4 GHz kb. kampó. Amennyiben pár TV meg "ez+az" meg 5 GHz -en lesz és a maradék eszközöknek értelmes sebességet/lefedettséget stb. akarunk, akkor lehet kell alá a vas.

Ez például lehet olyan módon is, hogy több router között oszlik el a terhelés - pl. AiMesh kábeles backhaul -al. Nem mellesleg a lefedettségen is növelhetünk - ami egy kétszintes háznál nem elhanyagolható szempont.

Egy szó mint 100: 2*AX56U (2*40K HUF) javasolnék. A következő lépcső pl. az AX82U (földszinten, 60K HUF) és AX56U (emelet, 40K HUF) lenne ...

(#88037) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan router, ami NAS-ként is megálná a helyét egy USB3-as winyóval? Nem jön zavarba 20-30 torrenttől, 100MByte/s-el tudok rá/róla másolni, és sokáig támogatja a gyártó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#88038) Gubek-Einste válasza Bornie127 (#88029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Hoznia kellene a számokat ennek?
Igen

Ajánlott eszközök:
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX82U/AX92U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88039) Gubek-Einste válasza dvd_R+ (#88033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k környékén csak a TP-Link Archer AX10 van mint ajánlott AX-es eszköz.
Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57Uv3 vagy TP-Link Archer C5v4 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88040) Gubek-Einste válasza cigam (#88037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen router, a 100 MB/s irreális elvárás egy router-től.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88041) dvd_R+ válasza Gubek-Einste (#88039) üzenetére


dvd_R+
őstag

Egy 77m2 lakásról van szó, szomszédok vannak, de nem sok és azért van bőven távolság a lakások között, 3 szoba és egy nappali van azt hiszem, (ismerős lakása :D) szóval pontosan nem tudom..
Pc, laptop, PS4, telefon, tablet ezek lennének használva vele
PC, PS4 kábelesen, minden más wifiről
semmi extra igény nincs, csak hogy a digi 1000-es net jól működjön a routerrel és legyen a lakásban wifi. :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#88042) Gabró


Gabró
tag

Sziasztok!

73 nm-es panel lakásba keres egyik barátom routert. 100 Mbit Digi net lenne bekötve, a WiFi-n pedig 3 eszköz lenne (laptop, TV, telefon).

Ebben:
[link]

és ebben:
[link]

gondolkodik. Az ASUS nekem nem szimpatikus, mert nincs gigabites portja, de talán arra soha nem is lesz szükség. Ti melyiket választanátok, vagy mi mást, hasonló árkategóriában?

(#88043) dkess válasza Gubek-Einste (#88040) üzenetére


dkess
őstag

USB3 másolási sebesség tekintetében nem irreális elvárás a 100 MB/s. Akár a többszáz MB/s (nyilván itt már 2.5 vagy 5 vagy 10 Gbps LAN kapcsolattal). Persze a torrent az nagyon más kérdés.

Persze már "csak" a 100 MB/s USB3 másoláshoz rendesen ki kell nyitni a pénztárcát ... Alábbi képen nem gyorsasági sorrend, hanem ABC sorrend, de ez talán segít következtetéseket levonni:

@Gabró, #88042

100 Mbps Digi esetén eszedbe ne jusson olyan routert venni amin nincsenek gigabit -es LAN portok. Pláne, ha egy fillérrel sem olcsóbb. Aztán majd, ha kötik a gigabit -es FTTH -t mondjuk a jövő hónapban (vagy akármikor), akkor mennyire szívesen cserélnéd le a routeredet?

Nézd meg mondjuk: C5v4 (van CFW lehetőség), C6, AC57U v3 (pl. AiMesh támogatás) ...

(#88044) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Wifis topikból jövök.

Szóval Tarr net van itthon.
Viszont a 30 cm falakon nem nagyon jön át rendesen a jel. Ezért a padláson keresztül UTP kábellel szeretném továbbítani egy másik routernek a jelet, illetve hátra a melléképületnek szintén vinnék egy UTP-t szintén egy routernek.

A hátsó melléképület sebessége annyira nem is fontos egyelőre, csak, hogy legyen elérhető net.

Viszont a hálóba olyan router kéne, ami vinné a jelenleg így kinéző netet:

Persze lehet, sőt később biztos, hogy lesz gyorsabb net is, mert hát afelé haladunk.
De szimplán csak annyira kéne, hogy az Xbox meg a PS4 tudjon letölteni, ami a csövön kifér, mert ott egy 500 megás frissítés is borzalmasan lassú :( Notin is lassú minden.
Szóval milyen alap router lenne, ami alá nem kéne adni ebben a helyzetben?
:R

(#88045) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Látom a hsz-ek közt, hogy az Asus RT-AC57U ajánlott routernek számít, teljesítményben is úgy gondolom elég (gigagbites LAN, ha jól látom, és wifin is 300/867 Mbps-t tud), viszont érdekelne, hogy érdemes-e valamilyen módosított fw-t tenni rá, vagy szépen elmuzsikál a gyárival is? Egyáltalán lehet-e rajta cserélni? Jómagam Padavant használok, de azt a lista szerint nem lehet ráhúzni. A Tomato-val szimpatizálok még, de nem találok róla infót. :F
Egyébként, ha a gyárival tényleg jól működik, akkor nem kívánom cserélni, egy 5 fős családnak lesz, feleslegesek a speckó dolgok, amiket mondjuk én kihasználnék.

Esetleg még RT-AC58U? Mert az meg az összefoglalóban ajánlott típus.

Köszönöm előre is. :R

(#88046) Gubek-Einste válasza Gabró (#88042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság már csak gigabites portokkal rendelkező típust szabad venni.
Asus oldalon ott van hasonló árban az AC57Uv3 ami már gigabites portokkal rendelkezik és AiMesh képes is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88047) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#88044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX82U/AX92U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88048) Gubek-Einste válasza z123456789 (#88045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

érdekelne, hogy érdemes-e valamilyen módosított fw-t tenni rá, vagy szépen elmuzsikál a gyárival is?
v2/v3-ra nincsen CFW, csak a v1-re.

Esetleg még RT-AC58U? Mert az meg az összefoglalóban ajánlott típus.
Már nem éri meg újonnan megvenni, használtan is 10k alatt max.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88049) Multibit válasza cigam (#88037) üzenetére


Multibit
veterán

NAS funkciókat akarsz egy routertől. Miért is? Gondolom, olcsón akarod megúszni a dolgot. Pedig az van, hogy az a kevés - gyári, home - router, ami képes ilyen teljesítményre, az minden csak nem olcsó! Esetleg drágább néhány NAS-nál is. A másik a torrent-képesség. Nem a torrentek száma a döntő, hanem az elvárt le- és feltöltési sebesség.
Házi építésű eszköz relative olcsó lehet, már ami a kezdeti befektetést illeti. Ezeknek a legjobb általában az ár/teljesítmény aránya. Az üzemeltetése más kérdés. Hosszú távon már kijön a magasabb fogyasztás okozta költségtöbblet.

(#88050) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Asus Zenwifi AC vagy TP-Link Deco M4 az ajánlott? 2-es csomag kellene.
Tud az Asus annyival többet, hogy 3X ára legyen? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.