Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#44000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy étteremben dolgozom,amiben úgy szeretnénk internetet megosztani hogy egy routeren keresztül tudjak 2 jelet csinálni egyet ami nyitott és csak pár mb/s-es kapcsolatot engedjen illetve egy másik kódoltat amivel el tudom érni a teljes sávszélességet.

Lehetséges ez létezik ilyen,vagy érdemes 2db ruoutert használni?
Elvileg lehetséges egyetlen eszközzel (normál és vendég hálózattal) megoldani a feladatot de függ az igényektől/használati környezettől, hogy kell-e több eszköz.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Egy időben kb ennyi eszköz használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Illetve keresnék olyat 20.000 ig beterjedőleg ami jó pár évig egy háztatást kiszolgálna jel ingadozás,hálózat dobálás nélkül!
Itt is jó lenne tudni a következőeket:
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen eszköz használná?
20k-s határral az ajánlott eszközök: ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44002) Kisfundy válasza Gubek-Einste (#44001) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Mivel itt a legjobb szolgáltató leggyorsabb internete is alig éri el a 60mb/s-et ennél biztosan nem lesz nagyobbal használva.

tetőtérbe van behúzva a kábel így ott lenne a router is,egy kb 30 vasbeton mennyezetet kell átverekednie!
Átlagosan a lekódolt,és nyílt hálózattal összesen kb ~20-25 eszköz lenne csatlakoztatva ebből 5 pc,többi telefon,tablet,laptop vegyesen!

ASUS RT-N18U Router vs TP-LINK TL-WDR4300 Router

nem kéne 5ghz!

mégis melyik jobb választás otthonra egy 60mb/s-es nethez?

kb 5-6 eszköz használná 1pc többi telefon

(#44003) bambano válasza Kisfundy (#44000) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ugye amikor az éttermi wifit csinálod, a megoldás meg fog felelni az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C törvény 159/A paragrafusának?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44004) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#44002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért jobb lenne a router a vasbeton mennyezet alá tenni mert a wifi-t nagyon zavarhatja.
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor jobb választás az Asus N18U.

20-25 eszközhöz jobb lenne két eszköz használni a terhelés megosztás miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44005) kali válasza dethroner (#43988) üzenetére


kali
legenda

az úgy jó.

(#44006) DonMaster válasza bambano (#44003) üzenetére


DonMaster
addikt

márnem azért de az totál másrol szol , it csak lesz egy wifi ami foghato az étteremben ennyi, nem max sebességel hanem valamenire lekorlátozva semmi többet nem látok én ezen a helyzeten, amég amit irtál ott szerzödésröl van so emg minden egyébbröl, ami távol ál a dologtol.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44007) kali válasza DonMaster (#44006) üzenetére


kali
legenda

nem teljesen másról szól az, aki közterületen vagy a közönség/közforgalom számára megnyitott magánterületen ilyen módon internetes hozzáférést biztosít, azt (meghatározott esetekben) adatszolgáltatási kötelezettség (is) terheli a hatóság irányába - az említett szakaszban leírtak szerint -, aminek a feltételeit biztosítani köteles.
amellett ismerni kell a vonatkozó adatkezelési szabályokat is, milyen adatokat, miként és meddig kell/lehet tárolni...stb.

(#44008) Sasos válasza DonMaster (#44006) üzenetére


Sasos
senior tag

"1. § (1)2 E törvény hatálya kiterjed
a)3 a Magyarország területén végzett vagy területére irányuló elektronikus hírközlési tevékenységre, valamint minden olyan tevékenységre, amelynek gyakorlása során rádiófrekvenciás jel keletkezik,"

Attól hogy valaki nem minősül internetszolgáltatónak, de de akár ingyenes szolgáltatásként internet hozzáférést biztosít, ugyanúgy vonatkozik rá a törvény a törvényben meghatározott keretek között.

Magán területen is vezethetsz autót jogosítvány nélkül, de közforgalom elől el nem zárt magánterületen már nem. És ez így is van jól.

(#44009) DonMaster válasza Sasos (#44008) üzenetére


DonMaster
addikt

ige-igen, de étteremben , gondolom a blokra megy a wifi jelszo nem pedig tök szabadon megy igy ergo belehet számlázni a kajálás idejére hoyg fizetös, de mindegy, azért ezt kétlem hogy sokan igy betartják ahoyg irjátok, de ez szerintem nem ebbe a témáju forumra valo.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44010) feggef


feggef
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék WIN8 -hoz. Én LINUX -t használok, és elég ügyetlen vagyok WIN -ben. Vettem egy WR1043 -t ami tud WIFI -n keresztül elm. 300Mb -t. Jelenleg csak a felét 150 -t tudja.. nem létkérdés, de ha már tudja, akkor működhetne.. Rájöttem, hogy talán az a baj, hogy a WIFI állapot ablakban a asebesség váltakozik a 300 vs 150 között. Miért? Egyébként a notebook itt van marha közel a router -hez, nincs közte semmi..

köszönöm.

(#44011) Gézengúz válasza feggef (#44010) üzenetére


Gézengúz
addikt

A 300Mbit csak egy csatlakozási sebesség, nem fog annyival menni, a 150Mbit már kifejezetten jó eredmény...

(#44012) feggef válasza Gézengúz (#44011) üzenetére


feggef
csendes tag

Bocs, de nem jó.. szeretnék többet mint 150.
250 körül már nem is panaszkodnák. Elm. a notebook is tudja a NET is, a ROUTER is, akkor miért nem megy ?

(#44013) csemiubi


csemiubi
tag

Sziasztok!

Telekom 120-as netem van, egy technicolor tc7200.20 nevű rettenetet hoztak mellé(erről megy az iptv is)

Van egy TP-LINK TL-WR842ND típusú routerem. 1.Édemes ezt bevetnem a tc helyett?

Egy asztali gép, és két telefon ami lógna rajta. Lakás kb.70nm.

Az asztali gépbe kellene vevőegység. Ezt próbáltam: ASUS USB N-14 Nem jó. Gyakran leszakad, telefonon is nagyobb sebességet mérek. (és az mennyire normális hogy gép kikapcsolás/újraindításnál legalább 1 perc sötét képernyő emiatt az eszköz miatt...ha lehúzom az usbről 20mp egy reboot, ha rajta van másfél perc)

2.Milyen megoldást ajánlotok? USB megoldással félek hogy beleszaladok ebbe a problémába ismét.

Pap leszek az kurvaisten!

(#44014) ada19 válasza Gézengúz (#44011) üzenetére


ada19
senior tag

300Mbps-es 5GHz-es kapcsolat esetén valós 155Mbps-től jobbat nem tudok kisajtolni (bár nem is akarok, ez is bőven több mint amire szükségem van Wifin) 15 centiméterre a routertől. Intel WLAN + D-Link router.

Mégsenem

(#44015) Multibit válasza feggef (#44012) üzenetére


Multibit
veterán

Hiába pörögsz rajta, nem lesz 250Mbps-ed N wifi-n! Olvasd el a témaösszefoglalót! Ha még mindig nem világos, akkor keress rá a "linksebesség" szóra!

[ Szerkesztve ]

(#44016) Multibit válasza csemiubi (#44013) üzenetére


Multibit
veterán

Nem érdemes mert a WR842 legjobb esetben úgy 94Mbps-t hoz a 120-ból - vezetékkel! Gigabites routert kell venned!

(#44017) csemiubi válasza Multibit (#44016) üzenetére


csemiubi
tag

Nagyszerű, köszönöm! Akkor ez kipipálva! És milyet vegyek?

És milyen vevőegységet?

Pap leszek az kurvaisten!

(#44018) adika4444 válasza ada19 (#44014) üzenetére


adika4444
addikt

Át megy azon akár a 200 Mbps is, nekem 160 jött össze egy falon keresztül, hálózaton belüli másolással.

(#44017) csemiubi: Ha nem kell 5 Ghz akkor TP-LINK 1043ND, ha kell akkor 3600 vagy 4300.
Vannak Asus-ok is, azok is jók, de mivel nekem olyannal nem sok tapasztalatom van, ezért nem is vagyok bennne járatos.
Ja ha AC Wi-fi kell, akkor pedig Archer C5 vagy C7

üdv, adika4444

(#44019) DonMaster válasza feggef (#44012) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem a vevö a leptop notbook .ban csak 150-es , és emiat több nem leeht, hibáa jön300-al a routertöl ha a vevö csak 150-re képes a linksebessége, de ezt már irták páran ujjabb vevö kell ami képes 300-ra akkor jo elsz, de az hoyg 250-et vegyél az lehetetlen, hidd el
nekem 300-as ado van és 150-es vevö lefelé 102 felfelé 120 ennél nem megy többel, talán 300-as vevövel menne a 180/200 is de az hoyg 250-el wifin emnejn kb esélytelen vagy emgfiethetettlen, annél olcsobb egy lan kábel.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44020) csemiubi válasza adika4444 (#44018) üzenetére


csemiubi
tag

Köszönöm! Archer C5 lesz. > Ehhez kérnék szépen egy vevőegység javaslatot asztali gépbe!

Pap leszek az kurvaisten!

(#44021) adika4444 válasza csemiubi (#44020) üzenetére


adika4444
addikt

Valami AC képes vevőt érdemes, tapasztalataim szerint TP-LINK-et. Mivel a C5 2 antennán ad tehát 2x 433 Mbps-t, ezért 2 antennás vevőt nézz. És lehetőleg USB-t. Mondjuk az tény hogy néha szereti eldobni magát, de nekem mindig megy háttérben webrádió, torrent, úgyhogy ezt annyira nem érzem. Vagy esetleg PCIE foglalatos kártyát.
De inkább USB érdemesebb, jobban jársz vele elhelyezhetőség miatt. PCIE esetén nem tudom mik az antenna bővíthetőség lehetőségei.

üdv, adika4444

(#44022) Multibit válasza adika4444 (#44021) üzenetére


Multibit
veterán

Mondjuk az tény hogy néha szereti eldobni magát
:Y
Ez elfogadhatatlan! Akkor vagy a kütyü, vagy a driver sz@r. Valamelyik cserélendő!

(#44023) adika4444 válasza Multibit (#44022) üzenetére


adika4444
addikt

Rosszúl fogalmaztam. Ha nincs aktív forgalom, akkor kikapcsol a vevő. De ha van, akkor problémamentesen megy. De mivel nekem nagyon ritka hogy nincs adatforgalom, ezért ritkán tapasztalom. Egyébként gyári driver 2 gépen is.
Viszont ha ez nem energiatakarékossági feature amit mellesleg kikapcsoltam, akkor asszem lesz egy utam a boltba ahol vettem...

üdv, adika4444

(#44024) atos19881101


atos19881101
senior tag

Sziasztok,

Olyan routert keresek, amely tud kezelni az USB portján keresztül egy APC smart UPS-t. A TP-Link Archer C5 ezt tudja? AC-s és gigabites router kellene. ...
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#44025) atos19881101 válasza atos19881101 (#44024) üzenetére


atos19881101
senior tag

Illetve talán az AC nem is szükséges, lehet N-es is.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#44026) Gubek-Einste válasza atos19881101 (#44024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ilyesmire rá lehet venni egy router akkor csak is CFW alatt lehetséges, gyári firmware-rel biztosan nincsen ilyen támogatás, kérdez rá az OpenWRT vagy a Tomato témában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44027) atos19881101 válasza Gubek-Einste (#44026) üzenetére


atos19881101
senior tag

Köszi.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#44028) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok, mit ajánlotok hosszútávra kezdèsnek Digis 100/50-hez?
2 asztaligèp, tablet és telefon lenne a neten.
Arra gondolok, ha esetleg sávszélességet emelnek vagy èn váltanék nagyobb csomagra kèsőbbiekben, akkor ne keljen új routert vadászni! Max 9000ft értékben.
Esetleg egy használtTP link 1043ND? Ilyenem volt 2 évvel ezelött, akkor jó volt a Telekomos nethez.

[ Szerkesztve ]

(#44029) Gubek-Einste válasza NoMagix (#44028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legolcsóbb ajánlott típus a TP-Link 1043NDv2 aminek az ára 13k környékén van, ennél olcsóbban nincsen olyan eszköz amely a jelenlegi és gyorsabb sebesség mellé ajánlott lenne.
Használtan is csak a v2 ajánlott mert a v1 még éppen hogy átviszi a 100/50-t de a gyorsabbat már nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44030) NoMagix válasza Gubek-Einste (#44029) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen! :R
Akkor erősítenem kell a pénztàrcán!

(#44031) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
3 éve használok egy smc wbr14-g2 routert. Mostanában sokszor elhagyja a netet, de a kapcsolat megmarad (wifi).
Szeretném lecserélni, mit ajánlatok, valami komolyabb kategóriában. A hatótávolság ennek is bőven megfelel, csak a stabilitása legyen jobb.

(#44032) Multibit válasza RAiN91 (#44031) üzenetére


Multibit
veterán

Valószínűleg eljárt felette az idő. Milyen net? Mennyit szánsz a routerre? Hosszú távra tervezel? Milyen környezetbe? Kliensek milyenek?

(#44033) RAiN91 válasza Multibit (#44032) üzenetére


RAiN91
őstag

Invitel net, 15/1 Mbit, falu, ez a max. 2 emeletes családi ház.
Lehet drágább is, ha jó, megbízható.
Hosszú távra...
Én laptopomon fontos a jó kapcsolat, és ezeken kívül egy tablet, és 2 telefon csatlakozik rá, esetenként 1-2 laptop. Gépeken Win7, Win8 megy.

(#44034) Vook23


Vook23
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata USB képes routeren torrent kliens futtatással? Csábító lenne, hogy egy routeren a meglévő pendrive / usb merevlemez segítségével a PC nélkül elpötyörészik a torrent. Vagy ez álom, nagyon sok erőforrást igényel a torrentezés, és ilyen célra inkább kell a dedikált eszköz (pl. NAS)?

(#44035) Intruder2k5 válasza Vook23 (#44034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én évek óta használok ilyen rendszert, és kifogástalanul működik.

Egy fontos tudnivaló van, el kell fogadni, tudomásul kell venni, hogy ez nem szerver, egy tizen, huszon ezer forintos routertől sosem szabad ugyanazt elvárni, mint egy sok tízezres home szervertől, vagy egy négy magos pc-től. Többszáz mbps sebességben ne reménykedj ilyen módon, de ADSL-hez tökéletes, vagy ha nem vagy nagyon türelmetlen, és nem gond a limitálás, akkor máshol is.

Egy közepes árú / erősségű vason nagyjából 2-3MB/sec sebességre számíthatsz torrentet illetően. Persze képes lehet többre is, akár 6-8MB/sec-re is, de akkor már igencsak belassulhatnak az egyéb fontos funkciói, tehát általánosságban ne erre számíts.

Ezen kívül lehet rajta Samba, FTP, webszerver is, és még sok más egyéb is, de csak a maga erőforrásait szem előtt tartva!

(#44036) Gubek-Einste válasza RAiN91 (#44033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell gigabites portok és/vagy 5 GHz-s wifi akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is megfelelő lesz ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44037) Multibit válasza Gubek-Einste (#44036) üzenetére


Multibit
veterán

Előttem megadta a kolléga a választ a típusokat illetően. Arra készülj fel, hogy a két szint miatt esetleg két eszközre lesz szükséged, ha nem lesz mindenhol kielégítő a térerő.

[ Szerkesztve ]

(#44038) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Üdv uraim,

Routervásárlás előtt állok, de egy ideje elvesztettem a fonalat, így némi segítségre lenne szükségem, hogy milyet is érdemes venni.

Ami kell a szokásos:
- 4 lan (1 PC, 1 NAS, 1 TV és egy "fenntartott szervíz-port")
- a lan jó lenne ha tényleg gigabites lenne, és nem osztottan, hanem /port
- LAN to WAN is gigabit (jelenleg 240es UPC-s net van, de erős a gyanúm az 500as vagy gigabites digire váltásról a közeljövőben
- erős wifi
- megbízható
- egyszerűen adminisztrálható
- 1 USB nyomtatómegosztás miatt
+1 - MAC alapú fix IP konfigolás (OFF)(elvileg alap, de sajnos futottam már oylanba ami nem támogatta)

Jó lenne ha tudná:
- több (2) SSID szimultán sugárzása, (megfelel ha az egyik 2,4 a másik 5 GHz)
- ha az egyik SSID teljesen "függetlenné tehető" a hálózat többi elemétől (avagy guest hálózat)

Nos ezekkel a feltételekkel keresek rotuert.
Egy tp-link archer c7 -et néztem ki, de jelenleg csak laikusként.
van esetleg jobb alternatíva?
Árban is kb ennek az ára lenne a limitem.

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#44039) Gubek-Einste válasza Shokkolo (#44038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz amit kinéztél, ami még szóba jöhet mint alternatíva az az Asus N56U/AC56U, a TP-Link 3600/4300/Archer C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44040) Shokkolo válasza Gubek-Einste (#44039) üzenetére


Shokkolo
addikt

amit olvastam / hallottam, hogy a C7 2,4-es jelerőssége jó, de az 5 GHz hagy maga mögött kivánnivalókat :U
ez mennyire igaz ?!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#44041) Rolinho


Rolinho
csendes tag

Üdv.
Érdeklődni szeretnék,hogy milyen routert ajánlotok egy olyan internethez,ami UTP kábelen keresztül 10 MB/s-al képes letölteni pl. torrent kliensben? Lakásban gipszkarton falak van és relatív kicsi 65-70m2.
válaszotokat előre is köszönöm.

(#44042) adika4444 válasza Rolinho (#44041) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Csinálj egy mérést a
speedtest.net
weboldalon hogy megtudjuk a szolgáltatót, és körülbelülre a csomag méretét belőhessük.

üdv, adika4444

(#44043) kali válasza Shokkolo (#44040) üzenetére


kali
legenda

szia,

nincs annak gondja az 5 GHz szórással sem.
helyén kell kezelni a dolgokat, hogy például az 5 GHz kapcsolat a működési frekvenciája és technológiája miatt fogékonyabb az akadályozó/befolyásoló tényezőkre, mint a 2.4 GHz, de ez minden eszközre igaz.

(#44044) Shokkolo válasza kali (#44043) üzenetére


Shokkolo
addikt

erről tudsz linkelni egy kis "szakirodalmat" ?!

Én azt hittem a 2,4 a necces frekvencia, tekintve, hogy az a víz harmonikus rezgő-mozgásának frekvenciája, pont ezért fogja le gyakorlatilag "minden" ami vizet tartalmaz. :B

De akkor úgy tűnik nem lesz melléfogás a C7, köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#44045) kali válasza Shokkolo (#44044) üzenetére


kali
legenda

a 2.4 GHz azért (lehet) necces, mert túlnyomó többségében az van használva, így telített lehet adott sáv, sok/minden csatorna foglalt, például paneles vagy más okból sűrűn lakott környezetben, a upc wi-free és társai pláne rátesznek egy lapáttal, így ütközések jelentkeznek elérhető idegen hálózatokkal, amik azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaznak, ennek okán szakadozás, lassulás léphet fel, de akár a használhatatlanságig is ellehetetlenülhet a 2.4 GHz frekvencia.
nem beszélve arról, hogy sok más jellegű eszköz működési frekvenciája is lehet 2.4 GHz, ezek is befolyásolhatják negatív irányban a dolgot.
ilyenkor jön nagyon jól az 5 GHz kapcsolat, ha azt a router, hgw...stb. és az ellenoldalak is kezelik, mivel az sokkal kevésbé használt frekvencia, emiatt nem lesz probléma az elérhető idegen hálózatokkal, illetve a fenti ok is besegít, hogy amelyik szomszédtól átlóg a 2.4 GHz háló, onnan az 5 GHz már nem feltétlenül.
eszköze, beállítása és környezete is válogatja ugyan, így általános érvényű igazságot nem lehet mondani a wifi kapcsán, hogy milyen távolságot, hány falat...stb. képes áthidalni egyik vagy másik frekvencia, illetve igaz ez a sebességre is, de nagyon sarkítva egy példa; legyen két adott dual band eszköz, azonos feltételek mellett a 2.4 GHz 3 fal beiktatásával még okés, de az 5 GHz már szakadozik vagy más tekintetben problémás, csak 2 falig használható megfelelően a kapcsolat.
van valahol egy elég terjedelmes leírás angol nyelven arról, hogy a magasabb GHz érték miért fogékonyabb az akadályozó tényezőkre - bár nem kell ebből doktorálni, hogy megértse az ember -, megkeresem majd adott adathordozómat és feltöltöm valahová az anyagot.
a c7 úgy van kialakítva, hogy a 2.4 GHz belső kis antennákon szór, az 5 GHz viszont külső, 5 dBi értékűeken, így az sem kizárt, hogy bizonyos környezetben és ellenoldalakkal nem mutatkozik adott tekintetben (komoly) különbség a két sáv között.
azért is nehéz még a fentieken kívül általános megállapításokat eszközölni, mert vannak olyan routerek, ahol nem külső és belső, hanem csak belső, vagy csak külső és osztott antennákkal történik mind a két sáv szórása, erre jöhet még rá bizonyos gyártók különböző javító metódusa, ami mondjuk az 5 GHz sávon érvényesülhet, de nem minden, hanem csak meghatározott gyártó/chipset esetén, viszont akkor akár jobb is lehet úgy, mint a 2.4 GHz kapcsolat.
összetett dolog ez, bárki is írjon bármilyen wifi tapasztalatot távolság, falak - vagy más akadályozó tényezők -, sebesség...stb. kapcsán, az csak és kizárólag abban a környezetben, azon típusú eszközökkel és beállításokkal igaz, sokszor már az is elég, ha adott eszközöket a beállítások megváltoztatása nélkül átviszik másik környezetbe és hirtelen megváltoznak a korábban tapasztaltak.

(#44046) Shokkolo válasza kali (#44045) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm :R

Ennek majd utánaolvasok akkor picit jobban.
A régi időkből, csak a 2,4 GHz problémái rémlettek.
a csatornatelítettség, illetve a túl "általános" 2,4 GHz (víz, mikrohullámú sütő stb.)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#44047) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Sziasztok!
Routert keresek ami tud:

- LAN portok 1000Mbit-et tudják, wifin 150Mbit/s elég.
- 1 db USB port nyomtató megosztáshoz vagy HDD-nek (OpenWRT mellett)
- Lehessen OpenWRT-t telepíteni rá.
- Jó wifije legyen (hatókör és stabilitás nagy legyen) elég csak a 2.4Ghz!
- Levehető, cserélhető antennák (minimum 2db antenna)

Nem követelmények, de jó lenne ha:
- Lehetne médiaszerverként használni 1080p filmekhez
- AP módban is tudna működni. (venni a jelet egy távoli állomástól - client mód)

Árkategória: 5.000 Ft-tól - 15.000 Ft-ig.
Márka: TP-Link (elsősorban)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#44048) kali válasza .:Secur:. (#44047) üzenetére


kali
legenda

szia,

az elvárásokhoz a tl-wr1043nd v2 áll legközelebb.

(#44049) .:Secur:. válasza kali (#44048) üzenetére


.:Secur:.
tag

Köszönöm.
Várom még a többiek ajánlatait is :)

Ja és egy fontos kérdés ezzel a típussal kapcsolatban: wifije milyen WR-841N-hez képest?
Jelenleg WDR3600-am van ahhoz képest milyen a wifije valaki esetleg nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#44050) kali válasza .:Secur:. (#44049) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr841n(d) 2*2:2 mimo képes és 2*5 dBi antennás, a tl-wr1043nd v2 pedig 3*3:3 mimo képes és 3*5 dBi antennás, a jobbság jelentős kihasználásához persze kell az is, hogy az ellenoldal is jobb legyen, mint 2*2:2 mimo tudású.
a tl-wdr3600 dual band és emiatt osztott antennás (2.4 GHz 2*2 dBi, 5 GHz 2*3 dBi), így ahhoz nem lehet teljesen hasonlítani, csak a 2.4 GHz szórás tekintve (lehet) jobb a tl-wr1043nd v2.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.