Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97801) Alex91 válasza dbocskai (#97800) üzenetére


Alex91
félisten

Legegyszerubb egy mesh halozat.

A roaming hianya miatt ragadnak az eszkozok az AP-n…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97802) dbocskai válasza Alex91 (#97801) üzenetére


dbocskai
tag

Pont ezt kérdeztem kettővel lentebb, hogy ott is van pár játékos és nem tudom, hogy megéri-e a drágább szolgáltatói-t megvenni, vagy egy Deco E4 is tökéletes mondjuk.

(#97803) Alex91 válasza dbocskai (#97802) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk annak 100-as halokartyaja van csak…

olyat keress, ami AP modban is uzemel mesh routerkent, es kabeles backhault is tud, ha van vezetekes kapcsolatod. Pl. [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97804) Patice válasza dbocskai (#97800) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, így szerintem is felesleges komolyabb rendszer.
Egy jó Mesh rendszer kell, előttem már javasoltak is.
Ha nem ez, akkor AX-es, AiMesh képes Asus routereket érdemes összefűzni.
A telekomos routeren meg csak kikapcsolnám a wifit, az intézze a netet, meg az IPTV-t, az Asusok meg a többit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97805) hemaka


hemaka
nagyúr

Üdv.
Az ASUS RT-AC57U-nak van közvetlen utódja vagy ami hasonlóan jó, mint ez?
Jó pár éve használjuk idehaza, sosem kellett még újraindítani sem. De most egy kisebb panelba is szükség lenne ilyenre. xbox, tv lenne rajta lanon és egy notebook/mobilok AC-n, 500-as telekomos optikai nettel. Ha jól emlékszem ez is 20e környékén mozgott akkoriban, kb ilyen árban gondolkodom most is.
köszi.

(#97806) Alex91 válasza hemaka (#97805) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax53u vagy rt-ax1800u, amelyiket olcsobban megkapod… (Csak 3 lan csati van rajta, ha ez is szamitana…)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97807) hemaka válasza Alex91 (#97806) üzenetére


hemaka
nagyúr

Eleg a 3, koszi.

(#97808) Laza...


Laza...
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés, hogy megfelel-e nekem az AX1800 (2x)

Tcom router, ez a két router kvázi AP-ként szolgálna. (szolgáltatói xaron kikapcsolva a wifi, mert átlag pár óránként/naponként eltűnik a wifi). Jelenleg egy ax3600 szórja a wifit, de elkerülhetetlen a MESH, és nem Xiaomi felé fejlesztenék. A kérdés tehát, hogy AP-ként, meshben ez a két router jó nekem?

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#97809) Alex91 válasza Laza... (#97808) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekes backhaul?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97810) Laza... válasza Alex91 (#97809) üzenetére


Laza...
addikt

Megfogtál, mert lövésem nincs mi a "backhaul", a wikit olvasva meg még zavarosabb lett az egész.

A lényeg hogy a tcomos router (optikai) kell, mert a 3 tv-nek kell a saját router. Ebbe a routerbe menne + a két asus, amiknek a feladata a net szórása a telefonoknak, laptopoknak.

Eddig is így volt, csak nem meshben, és kényelmetlen a váltogatás. Remélem így érthetőbb h mit is akarok.

Never give up!

(#97811) Gubek-Einste válasza Laza... (#97810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolatban lesznek egymással/szolgáltatói eszközzel?

Alapvetően megfelelő lesz a kinézett AX1800U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97812) Laza... válasza Gubek-Einste (#97811) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, így van

köszi!

Never give up!

(#97813) tarek


tarek
újonc

Sziasztok !
Régóta túrom a google-t de nem találom a választ.
Adott egy szinteltolásos családi ház (4 félszint összesen 180 nm).
Jelenleg Mikrotik hAP ac2 , wAP r, cAP lite eszközökkel és CAPS-Man konfiggal.
Sajnos a Mikrotiknek nem a wifi az erőssége. (ac2 jó, a többi meg sz*r)
Hiányzik a seamless roaming és stabil wifi sebesség.
Ilyen extrákat mint OFDMA,MU-MIMO stb nem is említek, bár határozottan megoldaná a problémákat. (Igéretet se láttam hogy x routerOS-ben majd megérkeznek)

Ahogy jelenlegi eszközök el vannak helyezve az újat is oda mennének.
Avagy :
hAP ac2 = beltér szolgáltatói (telekom 1000/1000 optika ppoe) router mellé/ helyett,
wAP = kültéri AP hátsó teraszon ,
cAP Lite = emeleten mennyezeti AP.

Nemfeltétlen váltanék el Mikrotikről de a sok wifi IoT eszköz miatt (30+) a MU-MIMO hiányával kombinálva eléggé élhetetlen a wifi.
Amennyiben tudtok ax-es cAP és wAP érkezéséről azt szivesen meghallgatom.

Eddig csak Ubiquity-t láttam aminek vannak megfelelő eszközei a painless migrációhoz (eszköz le ,eszköz fel , konfigol), de az ára még visszatart.

Láttam hogy többen meg vannak elégedve az Asus eszközeivel csak itt nincs se mennyezeti se kültéri AP.

Az OpenWRT-t is ismerem amennyiben abban már megvannak a megfelelő pkg-k akkor attól se zárkózok el.

Na szóval, ki milyen rendszert ajánlana a fenti Mikrotik upgradejére?

(#97814) Patice válasza tarek (#97813) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omada rendszere még egy lehetséges megoldás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97815) Alex91 válasza tarek (#97813) üzenetére


Alex91
félisten

Tp-link Omada?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#97816) VTom


VTom
veterán

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni otthoni hálózatfejlesztéssel kapcsolatban.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? - Családi ház, és melléképület (iroda), külső és tartófalak 38cm-s téglafalak, elválasztó falak 15cm-s téglafalak. Ház hasznos alapterület 106m2, a melléképület kb. 10 méterre van a ház falától, a fal túloldalán van a mostani router. A házon belül a legtávolabbi pontot 1 38-as és 3 15-ös téglafal válaztja el a routertől (Telekom ZTE H368N), és ott már nagyon gyenge, szakadozó a jel, ugyanez a helyzet az irodában is, ezeket szeretném stabillá tenni.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? - 2-6 telefon, 1 tablet, az irodában menne egy laptop és egy wi-fi-s nyomtató.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? - jelenleg csodálatos 30Mb-es Telekom internetünk van, remélhetőleg pár éven belül fejlesztik a hálózatot, akkor 100-500Mb optikai csomagra váltanék. (100Mb-re lehet, hogy már idén váltok, csak mikrohullámú net szolgáltatóhoz)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! 40-60 ezer Ft, ennyiért láttam Mesh rendszereket
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? - semmi extra

Kettő megoldáson gondolkodtam, az egyik egy középkategóriás router beszerzése (pl. RT-AX55) vagy egy mesh rendszer kiépítése (Deco M4) kezdetnek 2 modullal, aztán meglátom, hogy elég lesz-e.

Minden tanácsot szivesen fogadok. :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#97817) Patice válasza VTom (#97816) üzenetére


Patice
nagyúr

A két épület közé én megoldanám a vezeték kihúzását.
Egy szál bowden, vagy erős drót magasan kifeszítve, arra rátekernék kültéri CAT6 UTP kábelt.
Fő épületbe két egység, irodába egy, köztük kábeles kapcsolat.
Asus AIMesh-t szoktak itt ajánlani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97818) MaCS_70 válasza Patice (#97817) üzenetére


MaCS_70
félisten

Felesleges feszítőszálakkal szórakozni, amikor boltban kapható feszítőszálas kültéri UTP-kábel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97819) Patice válasza MaCS_70 (#97818) üzenetére


Patice
nagyúr

Kérdés melyik az olcsóbb.
De amúgy ja, azzal egyszerűbb dolgozni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97820) MaCS_70 válasza Patice (#97819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bő egy éve nézegettem az árakat -- mivel felmerült a veszélye annak, hogy légvezetéket kell létesítenem.

Ugyan nem végeztem teljes körű árfeltérképezést, de pár találat alapján a feszítőszálas UTP valamivel olcsóbb volt, mint külön a sima kültéri kábel + maga a huzal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97821) Fénygyermek válasza Fénygyermek (#97765) üzenetére


Fénygyermek
csendes tag

Sziasztok!

[link] Erre valaki tud válaszolni, vagy tudtok ajánlani másik topikot, ahol tudnak?

Köszönöm.

(#97822) VTom válasza Patice (#97817) üzenetére


VTom
veterán

Köszi, de nem szertnék vezetéket kihúzni.
Leástam anno egy gégecsövet, de amatőr módon nem fűztem át rajta ásás előtt a táp és UTP kábeleket, most meg már nem megy végig benne, épp elég volt végigszenvedni a tápkábelt.
Mindenképpen wifi-s megoldást keresek az irodára. Megnézem az AIMesh-t is, köszi!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#97823) MaCS_70 válasza VTom (#97822) üzenetére


MaCS_70
félisten

Cérnára kötött vattapamacsot porszívóval nem tudsz átszívni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97824) Patice válasza MaCS_70 (#97823) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha már van a gégecsőben kábel amellé már nagyon semmit nem húzol be…
Gégecsőbe meg pláne nem.
Mostanában csináltam hasonlót, csak symalen csővel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97825) VTom válasza Patice (#97824) üzenetére


VTom
veterán

Így van, sajnos úgy beszűkült a gégecső, hogy a tápkábelt is ketten tudtuk átszenvedni rajta. Egy 11-12 méteres, talán 20-as csövet képzelj el 40cm-re a föld alatt, egy szakaszon van rajta 30cm CKT és térkő...
Ha meg lehetne oldani, már megoldottam volna, vezetékes netet szerettem volna kivinni, de sajnos így nem megy, föld felett meg nem szeretném, mert elrontaná az udvar képét.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#97826) Móncsa válasza Patice (#97824) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Jó a gégecső csak nem a 16-os hanem a 36-os :DD :DD :DD

(#97827) VTom válasza Móncsa (#97826) üzenetére


VTom
veterán

Egyébként akkor voltam egy idióta, mikor nem 36-ost tettem le, vagy KPE csövet.
Mondjuk a házból akkor is meg kellene oldanom, hogy kivigyem az UTP kábelt. :)

Na mindegy, akkor a kérdés igazából az, hogy Asus ZenWifi mesh rendszer, vagy TP-Link Deco?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#97828) Móncsa válasza dudika10 (#97762) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Melyik ami jobb mindenben? WIFI jelerősséget megoldottam tudtam venni 3db alig használt jelerősítőt 12000ft-ért most aztán van jel mindenhol is :C :C :C .

(#97829) Patice válasza Móncsa (#97826) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak nem földbe, vagy betonba. Túl sérülékeny.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97830) Móncsa válasza Patice (#97829) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nem a hitványabb minőségű feketét hanem a lépésálló ciklámen színűt kell ilyen helyekre használni !!!!

(#97831) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Wifi repeater kellene nekem, mit javasoltok? Van ebből ajánlott lista? 1. hozzászólásban nem találtam.

Xiaomi Mi Range Extender Pro pl megbízható, jó?

(#97832) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#97831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben és milyen router mellé kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97833) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#97832) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

asus rt-ac68U, téglaház, családi ház.

(#97834) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Két szintes családi házban van egy ax TP-Link, és egy ac Asus. Egységesíteni kéne... A 6e nem éri meg, a 7 pedig drága, így ax mesh lenne a cél, ha jól gondolom. Ez esetben melyik TP-Link (gyári soft), vagy melyik Asus (Merlin) ajánlott, és miért?
Előre is köszönöm

(#97835) Móncsa válasza kalapacsolok (#97833) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Vegyél Asus-t van rá 3 év garancia van rajta WPS én ezekkel oldottam meg azt hogy mindenhol legyen wifi . SZERINTEM!!!
Akitől megvettem az egyiket az egy ilyen routert vett ASUS Router AX6100 RT-AX92U ezzel lett rendes Wifi jele a szuterinban és az emeleten is ezért is adta el 3000ft-ért a 10 hónapos Asus jelerősítőt

[ Szerkesztve ]

(#97836) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy AC-57U routerem Padavan firmware-rel. Mostanában néha rakoncátlankodott a stabilitás terén, de amúgy teljesen jól működött eddig. Emeletes házunk van, a földszinten egy Mercusys repeatert használok. Az okosotthonos eszközök növekvő száma és némi modernizálás/egységesítés miatt szeretnék egy normális mesh hálózatot össszehozni, ami a további bővítések miatt, akár 3-4 routert is jelenthetne a jövőben(garázs + tetőtér bővítés).
Torrent és minden egyéb szolgáltatáshoz egy dedikált TrueNAS szervert használok, nem a routert terhelem majd a torrent kliens, egyebek futtatásával!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Családi ház, tégla, félemelet eltolásos, 4 szint(földszintet és emeletet a 2.4G beteríti, de az 5G már necces, ezért van repeater).
Elhanyagolható a szomszéd eszközök száma
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
AX-es eszköz még nincs. Jelenleg 25 eszköz csatlakozik a teljes hálózatra, amiből 2 darab vezetékes, a többi wifi. Számítógépek, TV, biztonsági kamera(wifivel), okos eszközök, stb.
Számuk bővülni fog néhánnyal, bár inkább zigbee felé húzok
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500-as net, de ne okozzon gondot a gigabit(gigabit LAN mindenképpen követelmény)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Routerenként max 40, de akkor már főzzön is kávét a daily standup előtt

■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Ne kűdjön a kínaiaknak el minden szart :DD

Semper fi!

(#97837) inferno88 válasza inferno88 (#97836) üzenetére


inferno88
őstag

Ja és lehet úgy asszimetrikus a rendszer, hogy a dolgozószobában egy durvább router van, a többi helyiségben némileg "olcsóbb". Pl ha Asust mondtok, akkor egy drágább, erősebb router lehet a "központ", ami a telekomos modemre megy, a földszintem egyszerűbb router.

Semper fi!

(#97838) inferno88 válasza inferno88 (#97836) üzenetére


inferno88
őstag

Közben egy ilyen kombón gondolkodom:
Dolgozóba ASUS RT-AX86S AX5700
Nappaliba(szépnek kell lennie) ASUS ZenWifi AX Mini XD4

Semper fi!

(#97839) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Hálózati fejlesztésben gondolkodom a lakásban. Társasházi lakás.
Elosztása elég darabos, és van fő fal ami a nappaliban lévő router jelét eléggé leárnyékolja a többi szobában. Ezért gondolkodnék MESH megoldásban.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Vegyes falazat. Beton és tégla egyaránt, plusz gipszkarton falak, nincsennek szintek.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 telefon, 1 tablet, xbox, tv, 2 laptop, NAS, nyomtató, AX1800 Wi-Fi 6 Router, TL-WA855RE range extender, mosógép, levegőtisztító, okosvilágítás
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30-60ezer
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
csak a lefedettség legyen jó. Vezeték nélküli eszközeim megfelelően menjenek ezáltal.

Mit tudnátok ajánlani ami jó lehet? Nézegettem ezt a Mercury Halo H50G 3-as packos mesht de nem ismerem a márkát, hogy jó e vagy sem. Tp-link-el és más gyártókkal már volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#97840) MaCS_70 válasza Richvargas (#97834) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó lenne némi érdemi információ a házról.

Én mindenképpen az Asus AImeshét javasolom, sokkal rugalmasabban, ugyanakkor egységesen kezelhető, mint a TP-Link meshjei.

Az Asus routered milyen?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97841) kalapacsolok válasza Móncsa (#97835) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszi!

(#97842) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Telekom optikai internethez milyen Wifis routert szabad megvenni? Akinek van optikai internete annak milyen van?

(#97843) szurilo1


szurilo1
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Digis Huawei EchoLife HG8247H routerem ami most már elégtelennek bizonyul, ugyanis van eszközöm ami 10 méterre van a routertől, köztük 4-5db 5cm-es porotherm fal és szakadozik a net. Kimértem NetSpot-al. -68dBm az átlag jelerősség úgy hogy mindez nem csoda. Szóval gondoltam milőtt rögtön szaladok drága Mesh hálózatot építeni esetleg veszek egy új routert és lehet hogy az is gyógyír lesz a problémámra. Ha egyetértetek akkor tudnátok jó ár/érték arányú routert ajánlani?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Egyszintes, 5cm vastag porotherm belső falak. Max 10 méter. De nagyon jó lenne ha lenne az 15-20 is. Szomszéd iker, de közöttünk van 2x30cm porotherm és még EPS szigetelés is.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Szerintem nincs (még) Wifi 6 de biztos lesz hamarosan. Az átlag felhasználás az lenne, hogy 2 laptop és 2 mobil lóg rajta általában, de ez néhány éven belül fel fog bővülni még 3 mobillal és egy okostv-vel csak szerintem ezek nem fognak mind egyszerre menni.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000, azaz 1Gbit/s-hez.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max 20eFt. Kivéve ha meg lehet indokolni hogy ez miért nagyon kevés és miért kéne mindenképp többet költeni, akkor nem gond.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Örülnék, ha felhasználóbarát lenne a UI és nem kéne tutorial-okat olvasgatni hozzá ha szeretnék egyszer valamit átállítani. Tök jó lenne ha lehetne falra rögzíteni.

Esetleg ha ajánl valaki valamit megírná egy-két mondatban, hogy miért azt ajánlja? Nagyon köszi!

Szurilo

(#97844) Gubek-Einste válasza Móncsa (#97842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az optika csak a szolgáltatói eszközbe mehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97845) Gubek-Einste válasza szurilo1 (#97843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX1800U megfelelő lehet, későbbi bővítés esetén is fel tudod használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97846) szurilo1 válasza Gubek-Einste (#97844) üzenetére


szurilo1
csendes tag

de miért?

Szurilo

(#97847) kali válasza szurilo1 (#97846) üzenetére


kali
legenda

Mert adott esetben az internetes szolgáltatás átadási pontja a szolgáltatói eszköz LAN/ETHERNET portja. Az eszköz ha nem a szolgáltatóé lenne, hanem az előfizetőé, amit a szolgáltató nem felügyelhet, szükség esetén nem nyúlhat bele, abban nem módosíthat beállítást...stb, nehezen tudna bármire is garanciát vállalni, hibát javítani.
Nem beszélve az IPTV-ről, amihez spéci kiszolgálás kell az eszközök szempontjából, ha az előfizetőnek olyan van, ami nem támogatja, ott is bukna a dolog.

(#97848) Móncsa válasza Gubek-Einste (#97844) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Egyből a wifis routerbe vagy ott is van modem mint a coaxos internetnél?

(#97849) Gyuri27 válasza kali (#97847) üzenetére


Gyuri27
félisten

Anno a szereld magadban behozták a "drótot" a lakásba és old meg.
Vodánál pl most is ahonnan jön a kábel pl oszlop ott a dobozban van szürő és egyebek.
Ha annyira bele akar nyulkálni ott megteheti.
De jobb ezeket az ipari hulladékokat a vásárlónak osztogatni.
Invitelnél pl a legfiatalabb modem is 4-5 éves. Azokat osztogatják felénk (esetenként többször javitottat, de az a javitás is olyan amilyen, saját berkekben).
Aztán csodálkozunk, hogy olyan a net amilyen. És ez még csak a ház és a karó. Onnan továbbról még nincs is szó.
De még csak a lehetőséget se adják meg, hogy + pénz ellenében egy rendes modem/router kerüljön fel.
Pedig én pl fizettem is volna.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97850) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#97849) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hiába fizetnél érte, ha neki azokkal az eszközökkel megy a rendszer és az eszközhöz kell hozzáférnie távolról. A diginél pl régen az sem volt mindegy, hogy adott területre milyen márkájú eszközt vittek. Ezek mellett, ha saját eszközöd lenne, azt nem tudnák távolról menedzselni, illetve azt sem tudnák garantalni, hogy a saját eszközöd nem okoz gondot a hálózaton..... Ezért van lehetőség általában a szolgáltatói eszközt bridge/modem módra kapcsolni, így utána olyan routert raksz, amilyent akarsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.